27.04.2015

Бібліотека №119

Державний музей книги і друкарства України

«Книжки приємно прочитати,
А спробуй їх створити!
Тонке мистецтво друкувати,
Якого треба вчити.»

 
27 квітня з нагоди Всесвітнього дня книги користувачі бібліотеки № 119 здійснили заочну екскурсію залами музею книги і друкарства України, а провідницею у цій подорожі стала запрошена співробітниця музею Лариса Григорівна Коренда.
 
Із натхненням, цікаво і змістовно, використовуючи слайди, розповіла вона історію створення музею, що заснований у 1972 році – Міжнародному році книги за рішенням ЮНЕСКО - і розташований у давній архітектурній пам’ятці Києво-Печерської лаври – будинку монастирської друкарні, яка діяла з початку XVII понад 300 років, а фундатором був відомий учений, просвітитель, архімандрит Єлисей Плетенецький. Діти дізналися, що у музеї зібрані близько 56 тис. експонатів, котрі висвітлюють історію вітчизняної книги і книжкової справи від часів Київської Русі і до наших днів, видавничу діяльність Івана Федорова та інших видатних творців української книги. Мандруючи віртуально, школярі побачили найцінніші давні та сучасні видання: книги, обкладинки яких прикрашені карбуванням по золоту та сріблу, в оправах зі шкіри та оксамиту, пергаментний сувій і папіруси, глиняні таблиці та дерев’яні дощечки, новітні книги в електронному вигляді, книжки-«велетні» і книжки-«малюки» (найменша розміром 3х4 мм), прижиттєві видання творів Григорія Сковороди, Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Івана Франка, Лесі Українки. Хвилю емоцій у юних читачів викликала інформація про те, що на Реймському Євангелії з київської бібліотеки князя Ярослава Мудрого, вивезеному до Франції Анною Ярославною і копія якого зберігається в музеї, присягалися французькі королі протягом семи століть.
 
У подальшому спілкуванні учасники зустрічі читали вірші про книги, пригадали прислів’я про книги і читання, обговорили велике значення книги у житті людини та зацікавлено обирали книжки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг».
 

25.04.2015

Бібліотека №115
Бібліоніч «Пікниік на узбіччі»

У бібліотеці для дітей №115 25 квітня відбувся освітньо-розважальний захід «Бібліоніч», спрямований на підтримку читання та розвитку бібліотек.

Цього року провідною темою бібліоночі «Пікнік на узбіччі» стали проблеми небезпеки впливу науково-технічного прогресу на довкілля, екологічні катастрофи, до яких призводить діяльність людини і як наслідок виникнення «Зони». Ми спробували  торкнутися теми і таких зон відчуження, які виникають у результаті військових конфліктів й занепаду культури. Адже будь-яка «Зона» не може лишатися пустелею, на її грунті виростає нова культура, і якою вона буде залежить від усіх нас. 
 
Захід розпочався о 18.00. Перші відвідувачі знайомилися з бібліотекою, з перетвореннями, які відбулися у читальних залах та абонементах, після перевтілення простору бібліотеки на сталкер-зону.

У відділі молодшого абонементу усі розваги присвячувалися найменшим читачам (від 4 до 9-ти років).
 
Діти малювали дивовижні світи та їх мешканців – небачених істот та монстрів. У техніці пап’є -маше ліпили рослини, які ростуть на незаселених землях. Діти разом з волонтерами та бібліотекарками згадували героїв казок та оповідань. Робили «руку-сім’ю», - обводили контур своєї руки і кожен пальчик набував вигляду того чи іншого родича. Діти підготували послання до зони і намалювали її такою, якою хотіли би бачити життя на незвіданих територіях.
 
О 19.00 у старшому читальному залі проходила лекція, присвячена чорнобильським подіям. Лекторка, запрошена з київського Національного музею «Чорнобиля», зібрала повну залу слухачів різного віку. Лекція, яка супроводжувалася відеорядом, доступно ознайомила з подіями 26 квітня 1986 року, наслідками катастрофи та принципами роботи різних АЕС.
 
З 19.00 до 21.00 у читальній залі молодшого відділу обслуговування проходив майстер-клас із орігамі. Мистецтву паперопластики вчилися і діти, і дорослі.

 
0 20.00 читальна зала старшого відділу обслуговування перетворилася на хімічну лабораторію. В інтерактивній формі гості, деякі знайомилися, а деякі згадували, основи хімії. Дітям легше і цікавіше сприймати науку на основі наочності, ніж на основі пояснень. На базі нашої бібліотеки стартував просвітницький проект для школярів та молоді Smart Start. Глядачі були вражені дивами, на які здатна наука.
 
З 18.00 до 20.00 на 2-му поверсі бібліотеки відвідувачі разом із майстринею вчилися робити чудернацькі головні убори з дроту, дерева, тканини та газет. Зроблені власними руками капелюхи учасники заходу мали змогу забрати додому.
 
З 21.00 до 24.00 підлітки навчались надавати першу допомогу пораненим та евакуювати їх із зони ураження.
 
З 21.00 до 23.00 усі відвідувачі поділилися на команди, які по черзі проходили exit-game у книгосховищі та квест у підвалі. У книгосховищі члени команд, вирішуючи головоломки та розшукуючи підказки, за 30 хвилин мали знайти ключ від дверей та вибратися із закритої кімнати.

Квест у підвалі бібліотеки, підготовлений учасниками Центру Спеціальної Тактичної Підготовки «Білий Вовк», став кульмінацією заходу. Підвальні пригоди викликали найбільше вражень та емоцій – від жаху до захоплення. Квест проходив за мотивами книжки братів Стругацьких «Пікнік на узбіччі». У темному підвалі, озброєні хімічним світлом, команди шукали ключ від таємної кімнати,  де виконуються всі бажання. Спільними зусиллями думок, мрій, фантазій, взаємодопомоги та підтримки дитячі бажання матеріалізувалися у солодке частування - морозиво.

 
Протягом усього вечора у молодшому читальному залі грали у настільні ігри.  Для виснажених новою інформацією та розвагами чекали для підзарядки  печиво та напої.
 
Казкова кімната була заповнена любителями PS. Усі, хто чекав черги пограти, проводили час з користю і розмальовували руки візерунками з хни.
 
На вулиці дорослі і малі малювали "щастя" на стінах бібліотеки. До цієї частини свята долучилися і просто перехожі, які проводили теплий суботній вечір поруч.
 
Загалом на свято завітало більше100 відвідувачів. Веселощі тривали до 2-ої ранку.
Протягом вечора не виникло серйозних конфліктів та непорозумінь. Атмосфера була легкою і невимушеною, кожен гість знайшов для себе розваги за смаком та настроєм. Сміливо можна стверджувати, що знайомство, контакт, взаємодія з бібліотечним простором відбулися.
 
Учасники свята засвоїли, що бібліотека – це живий простір, тут може бути весело і цікаво, разом ми ще раз пересвідчилися, що знання – це захоплююче.
 
Відео з події, яке знімали телевізійники 24 Каналу:
 
 
 Відео Інформаційного агентства «ПОРЯД З ВАМИ»:
 
 

26.04.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Тимощук Василь Арсентієвич - художник, співак – аматор»
Не просіть
Дарунків у Фортуни
І не продавайтесь за гроші!
Слухайте, про що говорять струни,
Ніжні струни вашої душі…
А.Матвійчук
 


 
26 квітня своє 75-річчя  Тимощук Василь Арсентійович,  художник, співак-аматор відзначив творчим вечором-бенефісом в колі клубу «Золотий вік», працівників бібліотеки ім. В.Кучера та шанувальників його творчості.
 
У програмі вечора-бенефісу зав.бібліотекою Вергун В.П. представила презентацію «Тимощук Василь Арсентійович -  художник, співак – аматор»,       де художник навіки закоханий в Україну й у диво світу природи її землі. У своїх пейзажах він освідчується у коханні осіннім туманам, які огортають і пестять рідний край, лісовому джерельцю, яке омиває, очищає і живить його Єдину Землю— Батьківщину.
 
Василь Арсентійович  є не тільки художником, але й співаком - аматором. Він  володар широкого вокального діапазону: від ліричного тенора до баритона. Концертний репертуар співака складається з популярних арій та естрадних пісень, включаючи пісні народів України та зарубіжжя, якими порадував гостей заходу.
 
Завершальним аккордом ювілейного бенефісу стали виступи-привітання усіх його учасників та увінчала“Многая літа...” у виконанні гурту «Гомін».
 

23.04.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Він мав талант людяності...”, - писав про нього молодший брат Григір. Під такою  ж назвою 23 квітня в бібліотеці імені С. Олійника відбувся вечір - портрет, присвячений 95-річчю від дня народження українського письменника, Лауреата премії ім.     Т. Г. Шевченка Григорія Тютюнника. В заході взяли участь члени клубу „Іванна”. Присутні мали нагоду пройтися життєвим шляхом митця, дізнатися про цікаві, маловідомі факти його біографії. Зацікавили учасників заходу відеозаписи спогадів товаришів Григорія Михайловича. Та все ж  найбільше враження на присутніх справили сторінки книги  „Не зміліє пам’яті криниця”, написаної дружиною Григорія Тютюнника О. Ф. Черненко. Спогади Олени Федотівни є дорогоцінними сторінками до життєвих  та творчих біографій братів Тютюнників, адже написані зі свідчень родичів, односельців. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. Провела бібліографічний огляд тематичної полиці.

 

24.04.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
24 квітня до бібліотеки імені С. Олійника завітали десятикласники ЗОШ № 147 на тренінг-семінар „Гендерні стереотипи”. Семінар відбувся в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом”. В заході взяла участь співробітник Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району, психолог Овсієнко Н. Ф. Наталія Федорівна познайомила школярів з поняттям „гендерні стереотипи”. Під час вправи „мозковий штурм” учні висловили традиційні та власні уявлення про чоловіка та жінку, їх спільні та відмінні риси, а потім відмітили, як ці уявлення змінюються зі змінами в суспільстві. Завідуюча бібліотекою Діденко Т. А. познайомила присутніх з матеріалами, розміщеними на тематичній виставці.
 
 

24.04.2015

Бібліотека №115
Українська разом з Дмитром Білоусом
(голосні читання)


До 95-річчя з дня народження українського поета, літературного критика, громадського діяча Дмитра Білоуса 24 квітня до бібліотеки на голосні читання творів письменника завітали вихованці школи-дитячого садка «Мрія».
 
Приємно вразило, що школярі виявилися обізнаними з біографічними подробицями життя і творчістю поета, тому активно відповідали на питання запропоновані бібліотекаркою.
Видатних людей не слід забувати, а пам'ять для нас бережуть книжки. Приходьте до бібліотеки та зазирайте у спогади людства.
 

20.04.2015

Бібліотека №115
Що робить художника «великим»?
(зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Зустрічі клубу «Дивовижний світ мистецтва» у бібліотеці №115 тривають. 20 квітня члени клубу говорили про мисткинь і митців, про те, чому деякі з художників вважаються «великими», а деякі лишаються непоміченими.

Разом ми дізналися як вчаться художниці і художники своєму ремеслу, про замовників творів мистецтва, про художнє натхнення.
 
З революціонерами та новаторами в історії мистецтва ми знайомилися на прикладі таких всесвітньовідомих постатей як Леонардо да Вінчі, - винахідника техніки лесування та сфумато, а також Мікелянджело Мерізі да Караваджо, - майстра жанрового живопису, винахідника техніки різкого протиставлення світла і темряви.

Усіх шанувальників мистецтва запрошуємо приєднатися до наших наступних зустрічей.
 
 

17.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Заняття гуртка «Капітошка»

Ось і діждалися ми весни! З останніми заморозками і сонечком, з квітучими деревами та першими кульбабами, з дощиком і вітром... Коли «жарко» - «холодно» сусідствують поруч, а без парасольки не вийдеш з дому. Але така гарна пора!
 
І юні природолюбчики, звичайно, відправилися до лісу. Але те, що вони там побачили, підштовхнуло до чергової теми заняття гуртка «Капітошка». Ось же – «Скарб» на ... смітнику». Наш ліс, як це не прикро, перетворився у смітник. І чого тільки тут немає: пляшки, банки з-під консервів, одноразовий посуд та інше. Доречі, у Києві працює два потужних переробних комбінати, але цього вже недостатньо. Що ж треба і чого не треба робити на природі? Юні капітошківці узнали багато цікавого завдяки співробітнику відділу екології ЦДЮТ Билінській Світлані Омелянівні. Пані Світлана розповіла про те, що забруднює повітря, що заважає бути здоровим, які речі не можна палити і закопувати. Спільними зусиллями присутні розділили сміття на три групи: природне (гілочки, листя), що перетворюється на добриво; не природне (папір, металеві пляшки), яке розкладається за рік або 50 років(!). 3-ю групу назвали «екологічною катастрофою», бо сюди віднесли речі з пластику і синтетики, вони не розкладаються взагалі (!!!). Уявляєте, що чекає ліс, якщо ми йому не допоможемо?! Не будьмо ж байдужими! Завжди пам’ятаймо ранкову пораду від Маленького Принца (Антуана де Сент-Екзюпері): «Прокинувся – приведи до ладу і свою планету».

 

22.04.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Вишивка – то стан душі,
фантазія, творчість»
 
Зустріч з майстринею
 
Зустріч, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, з директором музею вишивки Тетяною Іванівною Протчевою – завжди свято. Це – не тільки народна майстриня, але й чудовий розповідач, гарна жінка.
 
Пані Тетяна розповіла про музей, про своє захоплення вишивкою, про поєднання на вишитому полотні минулого і сьогочасного, про участь у вітчизняних та закордонних художніх виставках. А ще - про те, як в Японії, місцева майстриня подарувала їй надзвичайно рідкісний матеріал - нитки люрексового шовку, просочені якимсь особливим складом, що світиться поночі. Це стало одним із спонукальних поштовхів вишивати ікони. Дуже зацікавило присутніх, особливо дівчаток, нове творче захоплення майстрині: ляльки, одягнені в національне вбрання. А хлопців - використання вишивальницею комп’ютера для своїх творчих фантазій. Усіх здивувало те, що зовсім маленька картина насправді буває більш трудомістка, ніж та, що в декілька разів перевершує її в розмірах. Порадувало те, що увагу до себе привернули не тільки експонати музею вишивки (картини, краватки, метелики, торбинки…), представлені на розгорнутій виставці, але і книги про цей завжди сучасний вид мистецтва. Це – показник зацікавленості до українських народних традицій, до нашої історії.
 

21.04.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Самой удивительной сказкой является жизнь  человека…»
Г.К.Андерсен

 


В останній рік свого життя Андерсен прочитав в  одній з англійських газет, що його казки належать до числа найбільш популярних у всьому світі книг. Пройшли роки, і слава казкаря витримала перевірку часом…
 
21  квітня в бібліотеці № 141 для наших юних  користувачів  відбулась літературно-мистецька година «Чарівник країни мрій» до 210-річчя від дня народження відомого данського письменника Ганса Крістіана Андерсена.
До уваги читачів була представлена книжкова експозиція «Кошик казок Ганса Крістіана Андерсена».  Сьогодні ми говоримо Андерсена не тільки , як про казкаря… Андерсеном було написано дуже багато різножанрових творів . Це - вірші, повісті , романи, п’єси, трагедії, автобіографічний твір «Казка мого життя», публіцистика – записки мандрівника, збереглися листи  письменника до його друзів, відомих  особистостей…
 
Наші читачі із зацікавленістю  прослухали огляд літератури книжкової виставки, ознайомились з віршами Андерсена, подивились мультиплікаційний фільм «Стійкий олов’яний солдатик».

Щорічно в день народження великого казкаря Андерсена весь світ відзначає Міжнародний день дитячої книги. Згадаємо і ми творчість  неперевершеного данського письменника і ще раз осмислимо важливість існування дитячої книги.
 

16.04.2015

Бібліотека №115
«Бібліотечний суд – найгуманніший суд у світі!»
 
16 квітня у бібліотеці для дітей № 115 відбулося відкриття Лабораторії наукових розваг «Цікава наука».
В рамках освітнього проекту для школярів Smart Start у нашій бібліотеці розпочинається цикл занять із знайомства з основами природничих та гуманітарних дисциплін.
 
Перше заняття, яке пройшло у четвер, було присвячено правознавчій тематиці. Учні 6 кл. ЗОШ 249 дізналися про те як важливо знати і захищати свої права. Знайомство з юриспруденцією відбувалося в інтерактивній формі. Школярі мали змогу приміряти на себе роль злочинця, світка, адвоката, судді, прокурор. Усі пішли з бібліотеки задоволеними, особливо засуджені, яким не довелося відбувати покарання.
Запрошуємо вас на наступні заходи, протягом яких ми будемо осягати освітні висоти разом, весело і з користю.
 

Відео

 .
Василь Сухомлинський.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter