19.03.2015

Бібліотека №115
Канікули!!!!!!!! Час читати без перерви на школу!
 
Кожен активний читач має знати Що..? Те, що незабаром відбудеться святкування  Всеукраїнського тижня дитячого читання.
 
Щорічно в останній тиждень березня діти і книги збираються разом відзначити свято читання. Цього разу святковий тиждень під гаслом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!» у Деснянському районі розпочато на гостинах у ЗОШ № 249, де з ініціативи дитячої бібліотеки №115 було влаштовано книжковий фестиваль за участю наших активних читачів.
Бібліотекою була влаштована презентація нових книжкових видань художньої та науково-популярної літератури. Запрошені представниці видавництва «Мамине сонечко» (http://feya.net.ua) порадували маленьких читачів своєю продукцією – журналами «ДВГ» («Думай, відгадуй, грай»), «Маленька фея» та «Маленький розумник».
 
Натомість, господарі свята, учні та учениці молодших класів 249 школи, вітали Книгу піснями, віршами, загадками та прислів’ями. Прикрасою свята стала лялькова вистава «Книжкова лікарня», талановито відіграна м’якими іграшковими героями та школярами.
Кожна книжка – це окремий світ. Побувати усюди, пройти крізь простір і час можливо завдяки книжці. Усі прочитані книги лишаються з нами назавжди, збагачуючи наш інтелектуальний та чуттєвий досвід. Саме тому, тиждень дитячого читання – свято не лише тих, хто безпосередньо створює та працює із книгою: письменників, літераторів, видавців, бібліотекарів. Це свято стосується кожного з нас. Пропонуємо вітати один одного та себе самих прочитанням нових і нових сторінок та запрошуємо на наступні заплановані для вас бібліотекою заходи.
 

18.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Поезії Ліни Костенко нікого з читачів не залишають байдужими. Вірші класика української літератури сповнені справжньої, щирої любові - до людини, природи, рідного краю. Все, про що пише письменниця - про події сивої давнини чи кохання, красу навколишнього світу чи поезію, -  читати однаково цікаво. Її вірші  покладені на музику…
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-музичний вечір «Ліна Костенко - троянда поетичного саду України», присвячений  85-річчю  від дня народження  видатної української поетеси.  Вшанувати творчість пані Костенко  до ЦРБ № 141 завітали учні загальноосвітньої школи № 247. Увазі читачів була представлена виставка - персоналія, яка розповідає про творчий та життєвий шлях талановитої  поетеси. Учасники заходу прослухали відеоматеріали: вірші Ліни Костенко в виконанні народних артистів України - Остапа Ступки та  Надії Матвієнко, ознайомились з  піснями  на слова  поезій Ліни Костенко. 
Найуважніші читачі з задоволенням взяли участь у літературній грі та отримали призи від бібліотеки.
 
Ніжне і гнівно-обурливе, пристрасне і розчулене летюче слово Ліни Костенко обережно торкається найпотаємніших струн наших сердець,  викликаючи мелодії радості, смутку, любові та  надії.
 

15.03.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Жінка і весна»
Весна, як жінка. Жінка, як весна:
Буває ніжна, а бува примхлива,
То зазвучить грайливо, як струна,
А то раптово вибухне, мов злива!..

Р. Вишгородський


Коли настає весна і на вулицях з’являються перші весняні квіти, в кожному домі відзначається  свято – 8 березня. Саме в цей день людство вшановує жінку -  жінку-світоч, жінку-трудівницю, жінку-берегиню життя на землі.
 
Ось і  ми зібралися в бібліотеці ім. В.Кучера на літературно-музичну годину «Жінка і весна»,  щоб привітати жінок, наших мам, бабусь,сестер. Бібліотекар Юрченко К.Л. розповіла про історію святкування Міжнародного жіночого дня 8 березня,  присутні з  інтересом   подивились фільм «Міжнародний жіночий день».

На завершення  активісти  клубу «Золотий вік» подарували  гостям гарний настрій і романтичні враження  виконанням  поетичної вистави "Жінки – королеви весни".  Закінчилося свято музичним привітанням    квартету  гурту  «Гомін».
 
 

13.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Як хочеш від людей шаноби, любов і гнів бери у путь…»
Під такою назвою в бібліотеці №141 13 березня відбувся  вечір-портрет присвячений 120- річчю від дня народження корифея української поезії Максима Тадеєвича Рильського. У заході брали участь члени клубу «Інтелектуальний світ голубого екрану». Оцінити творчий доробок митця допомогла представлена на вечорі книжкова виставка поетичних творів М. Рильського, декламування його віршів. Перша поетична збірка «На білих островах побачила світ 1910 року, - остання – «Зимові записи» - в рік його смерті 1964. Між цими датами колосальна творча дистанція, що показує масштабність і різноманітність зробленого. Більш досконало вивчити життєвий та творчий шлях поета учасники заходу мали можливість із продемонстрованого документального фільму «Поет Максімус».
 
 
 

13.03.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„ Що в імені твоїм… ”
 
Багато різних імен є в світі. Усі вони різні, та кожне  має своє походження та значення. І одне з них – Євдокія. Саме в переддень народження святої мучениці Євдокії, 13 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів ЗОШ №147 з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Священик розповів учасникам заходу про походження цього імені. Отець Євген зупинився на життєвому шляху святої Євдокії, її шлях до Христа та мученицьку смерть за віру. Бібліотекарі підготували тематичну розкладку „Що в імені твоїм…”, на якій усі бажаючі могли дізнатися про своє ім’я, його значення    та походження.  На закінчення зустрічі гість  відповів на запитання користувачів бібліотеки та подарував усім присутнім іконки та солодощі на згадку.
 
 
 

12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Перші посмішки весни - первоцвіти»

Заняття гуртка «Капітошка»

У весни багато прикмет. Одна з них – поява первоцвітів. Але що це за дивні рослини і чому вони потребують особливої уваги і захисту?  На ці питання юні природолюбчики шукали відповіді на черговому занятті гуртка «Капітошка». 
 
Переглянувши багато книг, альбомів, звернувшись до Інтернету,  капітошкінці вирішили запросити на засідання природознавця, співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапу Людмилу Миколаївну. І почули багато цікавих речей. Виявилося, що первоцвіти - це підсніжники, проліски, ряст, шафран, вовчі ягоди…Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. Фотографії та малюнки, вірші та народні легенди допомогли зрозуміти, що в тих рослинах незвичайного. Великою несподіванкою для присутніх було те, що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, які захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини. Як прикро, що багато хто цього не знає! А щоб показати, як берегти квіти, але мати їх у своєму кошику, діти власноручно, за допомогою пані Людмили вчилися творити паперові весняні дива.
 

12.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
12 березня в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Князь Володимир: становлення державної влади в Київській Русі» за діючим проектом «Україна. Становлення державності».
 
В заході взяли участь працівники музею історії Десятинної церкви та юнацтво нашого району. Увазі  присутніх була представлена виставка-вернісаж «Історія виникнення української держави в часи Київської Русі». Постать князя Володимира предстала перед читачами не тільки, як державного та політичного діяча, але й як будівничого першого кам'яного храму на землях Київської Русі. Великий князь сам прийняв християнство й охрестив весь народ. Від того часу розповсюджувались наука й освіта, почали вчені монахи писати вітчизняну історію.
 
Під час правління Володимира Київська Русь стала однією з наймогутніших країн Європи. А прозвано було князя Володимир Великий тому, що зробив свою державу великою та міцною.
На заході були представлені тематичні відео - матеріали, які допомогли відвідувачам бібліотеки більш яскраво відчути значущість подій тієї сивої давнини. Отже, мандрівка вглиб історії виявилася цікавою та корисною...
 
Долучайтесь до наших заходів, шановні користувачі!
Вивчаймо історію разом!
 
 

11.03.2015

Бібліотека №119
Звучать Шевченкові слова…
«Ми ще невеликі – вісім років маємо,
Але про Шевченка вже багато знаємо»,  -
так  11 березня юні читачі бібліотеки № 119 – учні 2-х класів СШ № 207 розпочали свою участь у літературно-художньому ранку «Звучать Шевченкові слова» до річниці від дня народження Великого Кобзаря в рамках Шевченківського березня.
 
«Життя нашого поета таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це – легенда», - уважно діти слухали уривки з повісті Степана Васильченка «У бур’янах»,  з повісті-казки Євгена Білоусова «Тарасове перо», із оповідання Івана Андрусяка «Нечиста сила». 
Слайд-презентація ознайомила читачів із життєвим і творчим шляхом видатного українця. Цікаво було школярам дізнатися, що Тарас Шевченко хотів створити підручники українською мовою, але видав лише «Буквар південноруський». За цією книгою навчався бідний покріпачений народ у недільних школах, і це була єдина книжка, яку Шевченко видав за свої гроші й коштувала вона 3 копійки.
Атмосфера урочистості, пошани і великого інтересу до народного генія панувала у бібліотеці, що найшло своє відображення у поетично-музичному віночку, де діти співали, танцювали, натхненно читали  твори Тараса Шевченка. Найактивніші учасники заходу отримали від бібліотеки заохочувальні призи-книжки.

Нехай же вогник Кобзаря завжди горить у ваших серцях, дорогі діти, посилаючи промені любові до природи, до рідного слова, до України:
«Не забувай Шевченка спів
 Про горду  славу козаків.
 Не забувай, що ти дитина
Землі, що зветься Україна.»
 

12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Шевченко у Києві”
 
Заочна екскурсія
Весна завжди багата святами. Одне з них – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Наближення Шевченківського тижня відвідувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей побачили одразу, бо книжкова виставка та велика експозиція репродукцій картин Шевченка привернули увагу і дітей, і дорослих. А заочна подорож шевченківськими місцями Києва зібрала прихильників незвичайних історій, які дізналися багато цікавих моментів з біографії Кобзаря. Так: хто був другом-художником, з яким Шевченко мандрував Києвом; чому Шевченко приїздив до Київської духовної семінарії; скільки разів Тарас Шевченко бував у Києві; у яких творах він про це згадує; які місця Києва зображені на художніх полотнах Шевченка? І звичайно, - конкретні адреси, де поет мешкав або гостював. З допомогою малюнків, віршів, уривків зі «Щоденника» та споминів сучасників учням дев’ятих класів пропонувалося не тільки пройти Тарасовими шляхами, а й уявити той Шевченків Київ, поетичний образ якого висвітлено в поемі «Варнак». Вдало був використаний музичний супровід, який створив емоційне обрамлення цьому заходу.
 «Святим і великим»  називав Тарас Шевченко місто своєї любові – Київ. Місто відповідає такому гордому епітету. Пам’ятні місця, пов’язані з ім’ям Кобзаря, допомагають нам краще пізнати улюбленого поета, художника, мислителя. 

 

4.03.2015

Бібліотека №115
Квіти для мами
(майстер-клас, заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
 
Сьогодні у бібліотеці для дітей №115 офіційно відкрито весняний сезон!
 
Разом із Надією Василівною Сокольчук з ООЦ «Дивосвіт» школярі вирощували  просто у читальній залі нашої бібліотеки декоративні гіацинти.
 
Усього 2 стрічки гофрованого паперу, 1 соломинка, ножиці, трохи клею, а також, зі слів  майстрині Надії, - «увага, терпіння та акуратність», - і в результаті маємо цілий сад різнобарвних квітів гіацинту.
 
 
Вирощені приблизно за півгодини насичені кольорами та сповнені ентузіазму паперові вазони квітів разом із новими мистецькими навичками стануть найщирішими подарунками до свята весни для найрідніших мам, лагідних бабусь та улюблених вчительок.
 
 
Результат роботи садівників та садівниць ви можете оцінити на фото, а більше дізнатися про весняні квіти та тонкощі догляду за ними - з книжок фонду нашої бібліотеки.

Поки весна ще рання та боязка, а на вулиці ще хмарно та мрячно приходьте і заряджайтеся весняним настроєм у нас, а також поглиблюйте свої знання та здобувайте нові вміння! 
 

3.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Його ім’я достойне прославляти у вільній країні»
(до 200-річчя з дня народження М. Вербицького)
Інформаційна хвилина

 
Історія написання гімну «Ще не вмерла Україна» доволі цікава. У цьому переконалися учні сьомих класів завдяки інформаційній хвилині до ювілею Михайла  Вербицького – автора музики гімну, “найзначнішого таланта” серед галицьких композиторів, як назвав його Іван Франко. Його літургійна творчість, театральна музика, світські хори, інструментальна музика стали важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя, домашнього музикування. Саме Вербицький почав новий етап у її розвитку, пов’язаний як із старовинними традиціями церковного співу нашого народу, так і народнопісенною творчістю.
 
Багато цікавого дізналися діти про історію створення гімну, як вона пов’язана з Тарасом Григоровичем Шевченком. Коли Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”,  було змінено першу строфу та багато іншого.
 

Відео


Бібліоніч у бібліотеці № 115 для дітей

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter