19.12.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
“Весела майстерня”
майстер-клас
Зимонько чудова,
Зимонько завзята,
Ти щораз приносиш
Нам великі свята:
На Андрія — жарти,
Миколай — гостинці...
Ще й Різдво Христове —
Вогні на ялинці.

М. Баліцка  


Днем Святого Миколая розпочалися різдвяно-новорічні свята.  Скільки цікавих подарунків чекає на дітвору, різних солодощів, смакоти та блискучих прикрас? Кожна сім’я прикрашає свій будинок різнокольоровими кульками та пахучою ялинкою. А на ялинці чого тільки немає! В бібліотеці ім.В.Кучера готуються до свята по-особливому — для всіх бажаючих дітей з малозабезпечених сімей майстриня благодійної організації «Шлях до майбутнього» Ліннік Олена Володимирівна провела майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас. Ними можна прикрасити ялинку,  зробити з них новорічну гірлянду подарувати рідними.
 
У читальному залі бібліотекарем Кулидою О.В. представлено яскраву святкову виставку „Різдво – новорічні передзвони”, яку діти з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 

18.12.2015

Бібліотека №115
..пісня квітам
(до 115-річчя з дня народження української художниці К. Білокур)
Засідання гуртка «Дивовижний світ мистецтва

У зимню, може й не сніжну, але досить холодну пору, аби зігрітися, у бібліотеці ми говорили про квіти та про людину, яка присвятила їм багато любові і сил – Катерину Білокур.
 
7 грудня виповнилося 115 років з дня народження великої художниці, цій події ми присвятили наше чергове засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва». Бібліотекарка розповіла біографічні подробиці з життя Катерини Білокур, які допомогли уявити особистість художниці – вольову, натхненну, незламну. Але справжнє одкровення мисткині можна побачити саме в її роботах. Ми підготували добірку картин Катерини Білокур, які показали на великому екрані. «Наївне» мистецтво художниці-самоучки зазвичай, як і у нашому випадку, близьке та зрозуміле дітям. Можливо є щось спільне у кольорах полотен Білокур та фарбах дитинства.
 
У переддень Святого Миколая лишити малих відвідувачів без подарунків було неможливо. Майстер-клас для діток провела майстриня з ОКЦ «Дивосвіт». У результаті усі, хто гарно себе поводив, старанно працював пішов до своєї родинної ялинки із власноруч створеною іграшкою.
Новорічні свята тривають. Тож, не забудьте привітати свою бібліотеку.
 

12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Перша декада  грудня в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей пройшла під знаком «Геть насильство над дітьми!», у рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

Діти досить активно включилися в роботу. Протягом правової вікторини - обговорювали свої права на життя і здоров’я, честь, і гідність, недоторканість та безпеку. Дуже доречним були приклади з художніх творів, навіть казок.
 
Книжкова виставка «Права людини починаються з прав дитини» привернула увагу не тільки дітей, але і дорослих.
А виставка малюнків « Життя без насильства», спільно з Центром сім’ї та жінок, - продемонструвала не тільки знання своїх прав, але й вміння передати малюнком свої емоції та переживання. Заохочувальні подарунки стали виразним «дякую» за участь у такий складній справі.
 

17.12.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Напередодні Дня святого Миколая Чудотворця  та святкування Нового року  ми завжди мріємо опинитись в казковому світі. Ці  зимові свята наповнені особливою радістю, гарним настроєм  та  таємничістю.

17 грудня в ЦРБ № 141 для наших користувачів -  біженців відбувся майстер-клас «Ялинковий оберіг » з виготовлення казкових  новорічних сувенірів. Захід пройшов за проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни» . В майстер-класі взяли участь наші читачки афганські  жінки, яким подобається декорувати власні оселі своїми руками.
 
«Хендмейд» дійства дуже популярні сьогодні у різних країнах світу. До приємної підготовчої роботи  до свят приєдналися  викдадач української мови Кобзар Ала Юріївна та бібліотечні працівники. Всі учасники передноворічного майстер-класу отримали корисні ідеї  для декору своїх осель.
Щиро бажаємо  всім нашим користувачам підтримки  святого Миколая та з гарним настроєм й натхненням готуватись до зустрічі Нового року.
Нехай Новий рік зустрічає нас  радісними надіями, шурхотом новорічного дощику, ароматом хвої та мандаринок, мерехтінням яскравих гірлянд й дарує здоров’я, щастя та посмішки !
 

15.12.2015

Бібліотека №115
Баба-Віхола прийшла, купу свят нам принесла

Сьогодні, 15 грудня, у бібліотеці відкрито сезон привітань з новорічними святами! Кожен відділ обслуговування читачів вже прикрашають вбрані ялинки, по залах літають білосніжні сніжинки і різними барвами горять мерехтливі ліхтарики. На відміну від погоди на вулиці у нас тут справжня зима!

В очікуванні Святого Миколая своїми бажаннями сьогодні ми ділилися разом із вихованцями школи-дитячого садка «Мрія». У атмосферу новорічної казки занурила гостей бібліотекарка читальної зали молодшого відділу обслуговування читачів. Бібліотекарка причинила завісу новорічної історії. Разом ми згадали народні різдвяні традиції, та поділилися сімейними звичаями святкування. Тут, біля ялинки для дітей розташувалася книжкова виставка чудових різдвяних казок, історій, таємничих дійств і містерій «День Святого Миколая серце добром зігріває».

А що може бути краще «під ялинку», ніж магія «блакитного екрану»? Із задоволенням, розташувавшись у новорічному кінозалі, діти подивилися мультфільми на різдвяну тематику.

Запрошуємо до бібліотеки. Вже час і вам підхопити порцію новорічного настрою, найкращим резервуаром якого, є книжки!

 
 
 

15.12.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
15 грудня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година запитань та відповідей.  „Як досягти гендерної   рівності в різних сферах життя?”. В заході участь взяли старшокласники гімназії № 39 та психолог  Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Н. Ф. Овсієнко. Наталя Федорівна наголосила, що в наш час все більше жінок обіймає керівні посади, бере активну участь в суспільному та політичному житті країни, і в своїй роботі вони досягають значних успіхів. Відповідаючи на численні запитання учнів, фахівець дала поради, як подолати гендерну нерівність та дискримінацію в різних сферах життя. Закінчилася зустріч оглядом літератури з даного питання.
 
 
 

10.12.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
10 грудня в рамках проведення «Всеукраїнського тижня права» на базі ЦРБ№141 Деснянського району міста Києва був проведений круглий стіл за участю молодих юристів на тему «Знай і поважай свої права…».
 
У заході взяли участь працівники Деснянського районного управління юстиції в м. Києві, які ознайомили присутніх з основними завданнями, які покладені на органи юстиції.
 
Працівники управління юстиції запросили юристів залучитися до роботи Координаційної ради молодих юристів при  Деснянському районному управлінні юстиції в м. Києві, яка створилася з метою узгодження зусиль молодих юристів в утвердженні високої моралі професії юриста в Україні, координації діяльності, пов’язаної з підвищенням якості підготовки фахівців в галузі права, залучення молодих правників до правоосвітньої та правовиховної роботи, формування активної позиції нового покоління юристів.
 
Були розповсюдженні методичні розробки, буклети напрацьовані Деснянським районним управлінням юстиції в м. Києві та Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві,
 
Працівники управління юстиції ознайомили присутніх з онлайн сервісами, які запропоновані  Міністерством юстиції України, відповідними реформами та пілотними проектами та  реформою столичних органів юстиції запропонованою Головним територіальним управлінням юстиції в м. Києві.       
 
Юристи надавали безоплатні консультації коритстувачам.
 
 
 

10.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Від зірниці до зірниці хай лунають вечорниці»
 
Вечорниці на Андрія - одне з улюбленіших свят молоді. Тут і шалені пустощі, за які ніхто не сварить, і різноманітні забави, і смачні страви.Ось і цього року на свято до бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей зібралося багато гостей. І як завжди не пошкодували. Було весело і цікаво. Радо зустрічали гостей та урочисто, високо під стелю підвішували "Калиту", танцювали з коцюбою та рогачом та, підстрибуючи, кусали Калиту. Був тут і дотепний хлопець — пан Калитинський, який старанно, як водиться, заважав учасникам дійства. А оскільки у ніч проти Андрія хлопці мають найбільші права, вони смішили дівчат, танцювали гопак, розповідали незвичайні веселі історії. І дівчата теж демонстрували свої здібності не тільки до співу та музицированню, але й стрибкам до Калити.
 
Веселе парубочо-дівоче гуляння ще раз нагадало усім, які мальовничі народні звичаї в Україне. Хіба  можна їх забути?!
 
 

9.12.2015

Бібліотека №119
Володимир Великий – справедливий володар .
 
«…за твого князювання
Край зацвів, як квітка рожі, –
І за те ти в нас «Великий»,
А «Святий» у церкві Божій.»

Юрій Шкрумеляк
 
Серед видатних особистостей, що вершили історію Української держави, постать Князя Київського Володимира Великого з роками стає більш поважною та значущою. Тому 9 грудня бібліотека № 119 запросила читачів на історичну медіа-годину «Володимир Великий – справедливий володар». Разом із бібліотекарями, використовуючи літературу з книжкової виставки та переглянувши відео-сюжет «Святий Володимир», школярі зацікавлено перегорнули сторінки минулого нашої країни княжої доби . Міцною і сильною була при ньому княжа Україна. Дружби з Володимиром, його допомоги шукали європейські імператори і королі. Але передусім ім’я Володимира золотими літерами записано в історії нашого народу як князя-Святителя, який охрестив Україну-Русь і ввів її в християнську цивілізацію.
 
Гість бібліотеки священик Храму мучеників Адріана і Наталії отець Євгеній розповів юним читачам про відомі та малознані історико-культурні події, що супроводжували прийняття у 988 році і поширення християнства на українських землях. Діти зрозуміли, що значення прилучення Русі до християнського світу важко переоцінити: християнська церква впливала на культуру, на побут і мораль, поширення писемності, науку і освіту, а хрещення Київської Русі духовно та культурно поєднало наш народ з європейським світом і стало важливою віхою в розвитку української державності.
Охоче школярі обирали для читання цікаві твори з книжкової виставки, адже постать князя Володимира оспівано й опоетизовано також в давньоруській літературі в образі Володимира Красне Сонечко — охоронця рідної землі, мудрого правителя і героя, а найдавніші відомості про хрещення руського народу подає «Повість минулих літ», автором якої є Нестор-літописець. Крізь товщі століть дійшли до нас слова народної мудрості: «Тримайтеся, браття наші, плем’я за плем’я, рід за рід і захищайте землю нашу, яка належить нам і нікому іншому…»
 

27.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
27 листопада в бібліотеці імені С. Олійника на чергове засідання зібралися члени клубу „Іванна”. Відбувся вечір – портрет „Повернення Батерфляй”, пам’яті славетної української співачки Соломії Крушельницької. Учасники заходу познайомилися з маловідомими сторінками життя та творчості „Найпрекраснішої і найчарівнішої Батерфляй”, як називав Соломію італійський композитор Джакомо Пучіні, про людей, які її оточували. Лунали записи пісень та арій у виконанні співачки. Своїми думками та враженнями про творчість співачки поділилися учасники вечора Кулі ніч Г. М. та Клюєва В. С. Зокрема Галина Михайлівна підкреслила, що успіхи Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. На закінчення заходу присутні з задоволенням переглянули художній фільм про Соломію Крушельницьку „Повернення Батерфляй”.
 
 
 

26.11.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
„Толерантність – це вихованість, це стриманість, це рівність” – так називався урок ввічливості ,на який завітали до бібліотеки імені С. Олійника учні ЗОШ № 147 26 листопада. Захід відбувся в рамках акції „16 днів проти насилля”. Учні дізналися ,що 16 листопада в усьому світі відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений Рішенням ЮНЕСКО 1995 року. Адже саме цього дня ухвалили Декларацію принципів терпимості. У Загальній декларації прав людини наголошується, що всі люди народжуються вільними та рівними у своїх правах. А забезпечення рівних прав починається з терпимого ставлення до думок, способу життя та віросповідання інших людей – толерантності. Адже й сьогодні суспільство, в якому ми живемо ще далеке від того, щоб стверджувати, що толерантність – це ознака нашого життя. Тож кожен з нас повинен намагатися підтримувати  принципи терпимості, взаємоповаги та мирного співіснування. До цього нас закликає і ЮНЕСКО. Саме ця організація за пропаганду ідеалів терпимості та ненасилля заснувала премію імені Маданжита Сінгха.
 
 
 

Відео

 
Лірник Сашко.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter