12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Перші посмішки весни - первоцвіти»

Заняття гуртка «Капітошка»

У весни багато прикмет. Одна з них – поява первоцвітів. Але що це за дивні рослини і чому вони потребують особливої уваги і захисту?  На ці питання юні природолюбчики шукали відповіді на черговому занятті гуртка «Капітошка». 
 
Переглянувши багато книг, альбомів, звернувшись до Інтернету,  капітошкінці вирішили запросити на засідання природознавця, співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапу Людмилу Миколаївну. І почули багато цікавих речей. Виявилося, що первоцвіти - це підсніжники, проліски, ряст, шафран, вовчі ягоди…Розпускання квітів у них відбувається ще до появи листків на деревах. Фотографії та малюнки, вірші та народні легенди допомогли зрозуміти, що в тих рослинах незвичайного. Великою несподіванкою для присутніх було те, що первоцвіти є єдиним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів, інших комах, які захищають ліс від шкідників. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок неважко продовжити й до самої людини. Як прикро, що багато хто цього не знає! А щоб показати, як берегти квіти, але мати їх у своєму кошику, діти власноручно, за допомогою пані Людмили вчилися творити паперові весняні дива.
 

12.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
12 березня в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Князь Володимир: становлення державної влади в Київській Русі» за діючим проектом «Україна. Становлення державності».
 
В заході взяли участь працівники музею історії Десятинної церкви та юнацтво нашого району. Увазі  присутніх була представлена виставка-вернісаж «Історія виникнення української держави в часи Київської Русі». Постать князя Володимира предстала перед читачами не тільки, як державного та політичного діяча, але й як будівничого першого кам'яного храму на землях Київської Русі. Великий князь сам прийняв християнство й охрестив весь народ. Від того часу розповсюджувались наука й освіта, почали вчені монахи писати вітчизняну історію.
 
Під час правління Володимира Київська Русь стала однією з наймогутніших країн Європи. А прозвано було князя Володимир Великий тому, що зробив свою державу великою та міцною.
На заході були представлені тематичні відео - матеріали, які допомогли відвідувачам бібліотеки більш яскраво відчути значущість подій тієї сивої давнини. Отже, мандрівка вглиб історії виявилася цікавою та корисною...
 
Долучайтесь до наших заходів, шановні користувачі!
Вивчаймо історію разом!
 
 

11.03.2015

Бібліотека №119
Звучать Шевченкові слова…
«Ми ще невеликі – вісім років маємо,
Але про Шевченка вже багато знаємо»,  -
так  11 березня юні читачі бібліотеки № 119 – учні 2-х класів СШ № 207 розпочали свою участь у літературно-художньому ранку «Звучать Шевченкові слова» до річниці від дня народження Великого Кобзаря в рамках Шевченківського березня.
 
«Життя нашого поета таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це – легенда», - уважно діти слухали уривки з повісті Степана Васильченка «У бур’янах»,  з повісті-казки Євгена Білоусова «Тарасове перо», із оповідання Івана Андрусяка «Нечиста сила». 
Слайд-презентація ознайомила читачів із життєвим і творчим шляхом видатного українця. Цікаво було школярам дізнатися, що Тарас Шевченко хотів створити підручники українською мовою, але видав лише «Буквар південноруський». За цією книгою навчався бідний покріпачений народ у недільних школах, і це була єдина книжка, яку Шевченко видав за свої гроші й коштувала вона 3 копійки.
Атмосфера урочистості, пошани і великого інтересу до народного генія панувала у бібліотеці, що найшло своє відображення у поетично-музичному віночку, де діти співали, танцювали, натхненно читали  твори Тараса Шевченка. Найактивніші учасники заходу отримали від бібліотеки заохочувальні призи-книжки.

Нехай же вогник Кобзаря завжди горить у ваших серцях, дорогі діти, посилаючи промені любові до природи, до рідного слова, до України:
«Не забувай Шевченка спів
 Про горду  славу козаків.
 Не забувай, що ти дитина
Землі, що зветься Україна.»
 

12.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Шевченко у Києві”
 
Заочна екскурсія
Весна завжди багата святами. Одне з них – день народження Тараса Григоровича Шевченка. Наближення Шевченківського тижня відвідувачі бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей побачили одразу, бо книжкова виставка та велика експозиція репродукцій картин Шевченка привернули увагу і дітей, і дорослих. А заочна подорож шевченківськими місцями Києва зібрала прихильників незвичайних історій, які дізналися багато цікавих моментів з біографії Кобзаря. Так: хто був другом-художником, з яким Шевченко мандрував Києвом; чому Шевченко приїздив до Київської духовної семінарії; скільки разів Тарас Шевченко бував у Києві; у яких творах він про це згадує; які місця Києва зображені на художніх полотнах Шевченка? І звичайно, - конкретні адреси, де поет мешкав або гостював. З допомогою малюнків, віршів, уривків зі «Щоденника» та споминів сучасників учням дев’ятих класів пропонувалося не тільки пройти Тарасовими шляхами, а й уявити той Шевченків Київ, поетичний образ якого висвітлено в поемі «Варнак». Вдало був використаний музичний супровід, який створив емоційне обрамлення цьому заходу.
 «Святим і великим»  називав Тарас Шевченко місто своєї любові – Київ. Місто відповідає такому гордому епітету. Пам’ятні місця, пов’язані з ім’ям Кобзаря, допомагають нам краще пізнати улюбленого поета, художника, мислителя. 

 

4.03.2015

Бібліотека №115
Квіти для мами
(майстер-клас, заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
 
Сьогодні у бібліотеці для дітей №115 офіційно відкрито весняний сезон!
 
Разом із Надією Василівною Сокольчук з ООЦ «Дивосвіт» школярі вирощували  просто у читальній залі нашої бібліотеки декоративні гіацинти.
 
Усього 2 стрічки гофрованого паперу, 1 соломинка, ножиці, трохи клею, а також, зі слів  майстрині Надії, - «увага, терпіння та акуратність», - і в результаті маємо цілий сад різнобарвних квітів гіацинту.
 
 
Вирощені приблизно за півгодини насичені кольорами та сповнені ентузіазму паперові вазони квітів разом із новими мистецькими навичками стануть найщирішими подарунками до свята весни для найрідніших мам, лагідних бабусь та улюблених вчительок.
 
 
Результат роботи садівників та садівниць ви можете оцінити на фото, а більше дізнатися про весняні квіти та тонкощі догляду за ними - з книжок фонду нашої бібліотеки.

Поки весна ще рання та боязка, а на вулиці ще хмарно та мрячно приходьте і заряджайтеся весняним настроєм у нас, а також поглиблюйте свої знання та здобувайте нові вміння! 
 

3.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Його ім’я достойне прославляти у вільній країні»
(до 200-річчя з дня народження М. Вербицького)
Інформаційна хвилина

 
Історія написання гімну «Ще не вмерла Україна» доволі цікава. У цьому переконалися учні сьомих класів завдяки інформаційній хвилині до ювілею Михайла  Вербицького – автора музики гімну, “найзначнішого таланта” серед галицьких композиторів, як назвав його Іван Франко. Його літургійна творчість, театральна музика, світські хори, інструментальна музика стали важливою часткою церковних богослужінь, театральних вистав, концертного життя, домашнього музикування. Саме Вербицький почав новий етап у її розвитку, пов’язаний як із старовинними традиціями церковного співу нашого народу, так і народнопісенною творчістю.
 
Багато цікавого дізналися діти про історію створення гімну, як вона пов’язана з Тарасом Григоровичем Шевченком. Коли Верховна Рада України ухвалила Закон “Про Державний гімн України”,  було змінено першу строфу та багато іншого.
 

3.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
3 березня цього року виповнюється 200 років від дня народження українського композитора, хорового диригента, священика Української Греко-Католицької Церкви, автора музики Гімну України Михайла Михайловича Вербицького. З цим славетним ім`ям пов`язана ще одна знаменна дата. Ми відмічаємо 150 років від дня першого публічного виконання Гімну України, вірш до якого написав видатний етнограф Павло Чубинський. Відвідати в бібліотеці № 141 патріотичну годину «Михайло Вербицький - славетна постать музичної України» мали можливість всі бажаючі користувачі. Відвідувачі бібліотеки мали змогу прослухати бібліографічний огляд літератури, продивитись книжкову виставку, ознайомитись з проникливими віршами про український Гімн.
 
Для цього заходу була підготовлена мультимедійна презентація «Наш Гімн - це клятва, заповідь священна…», яка розповідає читачам про сторінки життя Михайла Вербицького, історію створення Гімну та світове значення цієї пісні в сучасні дні.
«Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.
Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду»
 
Як актуальні ці історичні, невгасимі бойові слова для кожного українця в наші сьогоднішні тривожні  дні!
 

4.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Звірятко, що гуляє, як сам собі знає"
Мало знайдеться в світі людей, байдужих до цих ласкавих і дуже розумних домашніх тварин. Йдеться, звичайно ж, про котиків. Любов до них виявилася настільки сильною, що для пухнастих улюбленців навіть окреме свято вигадали - Всесвітній день кішок, який відзначається в перший день весни - 1-го березня.
 
 
 
Тому чергове заняття творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей,
юні художники вирішили присвятити милим пухнастим кошенятам. Чому б ні, тим паче, що це такий гарний подарунок для мам до 8 березня! Фарби, олівці, папір і … трохи фантазії. А скільки книг – у допомогу! І навіть Котофея запросили – позувати. Бачите, який він гарний та великий! Старанна праця, трохи зусиль і терпіння – і результат той, що треба: безліч кумедних, неповторних і навіть мультяшних котиків.
 
 
Такий подарунок – гарантія задоволення і вдячності.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Казка-казка - наче бубликів в’язка

Що за вимір, простір і час, який об’єднує усі народи, всіх людей, здатний охопити всі розрізнення та різноманіття і скласти їх у гармонійний світ дивовиж та фантазій? Це казка. А казка родом з дитинства, де побував кожен з нас.

Найсприятливіші умови для гостин у світі казок спробували створити досвідчені у цьому питанні бібліотекарки 115 бібліотеки для дітей. У читальній залі бібліотеки ви можете потрапити у простір, наповнений іграшками, дитячими книжками, чарівними піснями, який перетворюється на справжню казку, коли сюди візитують діти.
 
26 лютого «Казковий дворик» став свідком справжнього калейдоскопу дивовижних оповідок та фантазій. Наших наймолодших читачів із ЗОШ № 270 захопила та розважила літературна вгадайка «У країні переплутаних казок». 

Діти із задоволенням розшукували у вирі оповідок бібліотекарки знайомих героїв, та відправляли їх до відповідних казок. За допомогою саморобних паперових пальчикових іграшок маленькі читачі мандрували сторінками збірок казок, що мешкають на полицях бібліотеки.
Двері «Казкового дворика» відкриті для кожного мрійника. Ласкаво просимо вас завітати у казку.
 

26.02.2015

Бібліотека №115
Краса родом з Петриківки

Петриківський розпис — українське декоративно-прикладне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка приблизно в ХVІІІ ст. На   сьогоднішній день внесена до списку нематеріальної культурної спадщини людства техніка петриківського розпису стала справжньою візиткою України у світі.
 
З 26 лютого 2015 року колектив бібліотеки для дітей №115 пропонує вам відвідати виставку петриківських скарбів, створених учнями студії малюнку «Вікторія». Яскраві барви народних традицій, витончені квіти, соковиті плоди калини, полуниці, винограду та райські пташки чекають на вас у старшій читальній залі бібліотеки для дітей за адресою вул. Бальзака, 28. Усі виставкові роботи – живі, вони дивують ажурністю, витонченістю, гармонією композицій та кольору.
За передачу  великої колекції дитячих робіт до бібліотеки та за сприяння в організації виставки висловлюємо подяку керівнику студії – Вороб’євському Віталію Амфіяновичу.
 
Більше дізнатися про техніку петриківського малярства вам допоможе бібліографічна довідка «Казкові квіти Петриківки», що містить ряд книжок,  які ви можете знайти у  фондах бібліотеки. 
 

4.03.2015

Бібліотека №119
«Починає казка казатися…»

Поринути у яскравий, чарівний світ літературної казки юним читачам бібліотеки № 119 дала змогу 4 березня подорож «Починає казка казатися» за твором «Горбоконик» Петра Єршова, присвячена 200-річчю від дня народження російського письменника.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що Петро Єршов уславив своє ім’я у 19 років, створивши віршовану казку «Горбоконик», а задум написати її виник у майбутнього письменника ще в одинадцятирічному віці, що Петро Єршов був учителем, а згодом і директором Тобольської гімназії, в якій свого часу і сам навчався, що виховував п’ятнадцятеро дітей, які дуже любили його казку.

З усмішками діти читали уривки з жартівливої та веселої казки «Горбоконик» у перекладі видатного українського поета Максима Рильського, переглядали мультфільм «Конек-Горбунок», переймаючись пригодами головного героя Івана-простака і його помічника Горбоконика, ловили Жар-птицю, відвідали Сонце і Місяць, допомогли Чудо-киту, дістали із дна океану дорогоцінний перстень та пораділи за Івана, коли він став царем і одружився на Цар-дівиці. Охоче школярі ділилися враженнями від казки, відповідали на запитання вікторини, познайомилися з іншими літературними казками українських та зарубіжних письменників, представленими  на книжковій виставці «Казкарі – володарі дитячих душ».
Бібліотекарі запропонували дітям пофантазувати і уявити, які пригоди могли з ними трапитися, якщо б у них з’явився Горбоконик – вірний та надійний друг. З радістю юні читачі мандрували чудесним світом казки «Горбоконик», що вчить працьовитості, хоробрості, щирості у стосунках, порядності, умінню вирішувати складні ситуації.
 
 

 

Відео

 .
Цезарій Ганушкевич.
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter