4.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Шевченко. Між пензлем і словом»
Мистецька година

Мистецька година «Шевченко. Між пензлем і словом», у рамках програми «Мистецтво…знак нескінченності», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, зібрала, на диво, різновікову аудиторію: і учнів 5 – 9 класів; і юнацтво; і дорослих. Але тема виявилася такою цікавою, що не залишила нікого байдужим. Для багатьох, наприклад, було відкриттям, що Шевченко - академік гравюри, що його мистецька спадщина налічує близько 1300 робіт, а поетична - понад 240 творів. Що саме дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з кріпацького стану в мистецьку еліту. Про це і багато іншого присутні довідалися завдяки не тільки розповіді бібліотекаря, але й перегляду відеофільму «Тарас Шевченко». А виставка репродукцій картин Шевченка привернула увагу, зацікавила, надала поштовх до таких книг, як «Большаков Л. Шляхами великої долі», «Красицький Д. Тарас – художник», «Вічний, як народ», «Чуб Д. Живий Шевченко.
 

 

4.03.2014

Бібліотека №119
Пригоди у країні Трьох Товстунів
 
«Ніяке серце – ні залізне, ні крижане,
ні золоте – не може замінити людині
просте, справжнє людське серце.»
Юрій Олеша
 
4 березня читачі бібліотеки № 119-учні 2-х класів СШ № 207 здійснили літературну мандрівку за казковою повістю Юрія Олеші «Три Товстуни» (до 115-річчя від дня народження російського письменника-уродженця українського міста Кіровограду, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

«Часи чарівників минули. Мабуть, їх ніколи не було насправді. Все це вигадки й казки для зовсім маленьких дітей…», - зачаровано діти слухали перші сторінки романтичної казки.
 
Цікаво було школярам дізнатися, що чудова повість-казка  була написана 90 років тому, одразу завоювала симпатії юних читачів і досі є улюбленим твором багатьох дітей, яка від початку й до кінця проникнута глибокою вірою в нездоланні сили народу, в торжество його правди, його свободи. З великим задоволенням переглядаючи мультфільм «Три Толстяка» та уривки з однойменного художнього фільму, діти уявляли себе хоробрими, незламними і благородними ватажками народного повстання, допомагали відважній дівчинці Суок, захищали її та хлопчика Тутті від ненажер Товстунів, добродушно сміялися над добрим доктором Арнері. Бібліотекарі також ознайомили юних читачів з різними виданнями казкової повісті, з ілюстраціями художників І. Вишинського, О. Трофімової, В. Горяєва, Н. Лобан.
 
У казці «Три Товстуни» багато романтики, поезії, справжнього гумору. Читається вона легко, з інтересом. Запрошуємо всіх юних читачів самих в цьому переконатися, прочитавши цю напрочуд цікаву книжку.
 

4.03.2014

Бібліотека №115
У вінок шани Кобзареві
 

Живи, поете, в образі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у „Заповіті”,

У слові праведнім, у славі віковій!

  Л. Дмитренко
    
Генію Тараса – 200 років. Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, бо Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Шевченко завжди попереду, до нього треба доростати всім життям.

4 березня це спробували зробити наші читачі 1-3 класів ЗОШ № 249, долучившись до творчості Кобзаря. Своїми дзвінкими дитячими голосочками проникливо і душевно читали його поетичні рядки, такі прості, щирі, співучі, які прославляють рідний край і свій народ.
Дітям була представлена і книжкова виставка „Живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово”, на якій презентовані твори ювіляра і література про його життя і творчість.

Емоційного забарвлення надала заходу демонстрація барвистого ролика створеного Національним музеєм ім. Т. Шевченка на вірш „Садок вишневий коло хати” та чудове виконання пісні „Тече вода” на вірш Т. Шевченка. Яскраво виглядали маленькі читці одягнені у вишиванки і віночки.
 
Тож приходьте! Ми чекаємо на усіх шанувальників творчості Великого Кобзаря. Научайтесь та читайте неповторні рядки його поезії.
 
 
 

3.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
3 березня до бібліотеки імені С. Олійника завітали восьмикласники ЗОШ №147 на літературно-мистецьку годину, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасникам була запропонована тема : „Літа невольничі поета”, йшлося про життя та творчість Кобзаря в період заслання до Оренбурзького краю. Присутні поринули в душевний світ Шевченка, в середовище, що його оточувало в неволі. Всупереч суворій забороні, Тарас Григорович продовжував плідно працювати. В роки неволі він створив ряд віршів та поем, цикл повістей, багато картин, портретів, малюнків. Розповідь супроводжувалася художнім читанням творів  поета, написаними в ті роки.  Учні  безпосередньо брали  участь в заході: співали, брали участь в конкурсі.
 
Закінчився захід оглядом літератури, представленої на виставці „Живе й не вмирає Шевченкове слово”. Бібліотекар Гребенчук Т. В. познайомила присутніх з виданнями творів  Тараса Григоровича  того періоду життя.
 

3.03.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Погостини "Широка Масниця"
Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке символізує давній народний звичай проводи зими та зустріч із весною. Воно завжди цікаво, бо це – не тільки сторінка етнографії та краєзнавства, а наочна картинка з побуту українського народу.

Гостей, що зібралися на гостини "Широка Масниця", у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, чекала не тільки гарна господиня у чудово прикрашеній «хаті», а й стіл з обрядовою стравою (пиріжками та млинцями). Діти, дорослі, вихованців «Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»  з задоволенням прийняли участь у різних обрядах і діях: в’язали Колодку жінкам та хлопцям; брали викуп; пригощалися пиріжками та млинцями, грали в «Подоляночку» та «Ми просо сіяли». А учні 5-х класів 218 середньої школи так цікаво розповіли, як святкували Масляну на Київщині, що у присутніх з’явилося бажання негайно прочитати усі книжки, представлені на виставці «Що край – то звичай». І вас запрошуємо!
 
 
 
 
 
 
 

26.02.2014

Бібліотека №119
 Скринька уральського казкаря
«Колдун уральський бородатый,
Бажов дарит нам новый сказ.
«Живинка в деле» - сказ богатый
И поучительный для нас.»
Демьян Бедный

19 лютого у бібліотеці № 119 відбулося заняття літературного гуртка «У світі чарівного слова», присвячене творчості відомого російського письменника Павла Бажова, збірка оповідей якого «Малахітова шкатулка» перекладена 100 мовами світу (до 135-річчя від дня народження письменника, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
 
Бібліотекарі провели бібогляд книжкової виставки «Скринька уральського казкаря» і представили юним читачам сказання, які визначний майстер художнього слова написав на основі уральських легенд та переказів і котрі розповідають про невичерпні скарби і красу уральської землі, про талановитих робітників-умільців, що володіли таємницею справжньої майстерності, про їхнє благородство, мужність, наполегливість у праці.
 
Дуже сподобалися школярам мультфільми за сказаннями Павла Бажова «Горный мастер», «Серебрянное копытце», «Огневушка-поскакушка», а після перегляду учні охоче ділилися враженнями з бібліотекарями, відповідали на запитання літературної вікторини та із задоволенням обирали читати казки Павла Бажова, щоб поринути у чудовий світ справедливості, добра, любові, труда та мистецтва.        
 
 

1.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
1 березня з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в бібліотеці імені С. Олійника відбувся мистецький вечір „Тарас Шевченко — видатний художник”. Гостями бібліотеки були дев’ятикласники ЗОШ  № 147. Учні  торкнулися мистецької спадщини Т.Г. Шевченка. Тарас Григорович зробив великий внесок у розвиток живопису України. Адже він був не лише поетом, а й драматургом, прозаїком, етнографом, фольклористом і художником, який залишив велику образотворчу спадщину — понад тисячу творів. Свій біль за скривджений, підневільний народ і свою ненависть проти царя і його посіпак поет вилив у віршах  Ці почуття знайшли відображення і в його картинах.  З цікавістю розглядали присутні репродукції картин талановитого митця. Нікого не залишили байдужим його роботи „Катерина”, „Сліпа”, „Циганка” та інші, адже багато з них створено за мотивами поетичних творів. На завершення заходу бібліотекар Маєвська І. В. Познайомила учасників заходу з літературою про життєвий та творчий шлях  Кобзаря, представленою на книжковій виставці.
 

 

28.02.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Співуче Тарасове слово Джерельцем струмує в мені»

Свято рідної мови для вихованців дитячого садочку №102 присвячено картинам природи у поезії великого Кобзаря. І це не випадково, бо досліджено, що поетичні образи для дітей дошкільного віку мають велике значення в естетичному вихованні.

При оформлені заходу, вдало були використані ілюстрації до книг, репродукції картин відомих художників. Музичність, співучість, ритмічність української мови була продемонстрована не тільки віршами, але й піснею. Як виявилося, пісня «Зацвіла в долині червона калина» відома дітям цього віку. Вони з задоволенням підспівували і водили хоровод, дивилися книжки, виставку дитячих малюнків, фотографувалися з іграшками. А, опинившись у «Кімнаті казок», зацікавлено розглядали не тільки розпис стін з відомими казковими героями, але й картини Т. Г. Шевченка, представлені на виставці.
 
 
 
 
 
 

26.02.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
То приветлива, то сурова
Сходит с каменных гор заря.
Ты прекрасна, земля Бажова,
Трудовая Урал-земля!

Павло Бажов – казкар  нашого дитинства,  що подарував нам «Хазяйку мідної гори», «Срібне копитце», «Малахітову шкатулку». Його оповіді пізнавальні, навчають нас добру та мудрості. Вони немов поза часом…

26 лютого в  ЦРБ № 141  відбувся  малахітовий вечір «Доброта  та велич простоти в оповідях Бажова» до 135-річчя від дня народження видатного російського письменника Павла Петровича Бажова.

Ознайомитись з творчістю  письменника завітали до бібліотеки учні 6-х класів школи № 238. Присутні поринули в атмосферу чистоти природи Уральського краю, фантастично красивих самоцвітів, познайомились з трудовим подвигом робітників - гірників, які уславили цей край. Дуже сподобався дітям Данило – герой  однієї з оповідей  Бажова , списаний автором з образу реального робітника Данила Звєрєва.

Огляд книжкової виставки і розповідь бібліотекаря доповнили мультфільми: «Срібне копитце», «Огневушка-поскакушка», уривки з художніх фільмів «Степанова пам`ятка», «Кам'яна квітка», документального фільму «Советский сказ Павла  Бажова». Завдяки перегляду фрагментів з документального фільму читачі мали можливість побачити унікальні кадри – «письменник за робочим столом», «під час спілкування з молоддю». Літературна гра подарувала дітям  радісний, піднесений настрій. 

 
 
 
 
 

14.02.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
14 лютого бібліотека ім.. С. Олійника гостинно розчинила двері  для  шанувальників творчості Тараса Григоровича Шевченка. Відбувся літературно – мистецький вечір  „Шевченко в засланні ”, один із низки заходів з нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря.  Його мета -  ознайомити читачів з творчістю  Тараса Григоровича в період  заслання в Оренбурзький край (1847 – 1858) . Епіграф вечора : „Не гріє сонце на чужині ” як найкраще відповідав відчуттям поета в цей час. Учасники заходу почули про невольничі літа поета, ознайомилися з його літературною спадщиною тих років. Зацікавила гостей розповідь про дослідження Шевченкіани того періоду професором, лауреатом Державної премії ім.. Т. Г. Шевченка, оренбуржцем, автором „Оренбургской Шевченковской энциклопедии” Л. Н. Большаковим. Леонід Наумович засновник музеїв Шевченка в Оренбурзі та Орську, директор єдиного у світі науково-дослідницького інституту  Шевченка, автор близько 20 книг про Шевченка.  На завершення вечора читачі бібліотеки  Гайдай В. Ф. та Клюєва В. С. прочитали вірші Тараса Григоровича, написані в далекому засланні.      
 
 

13.02.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В атаку йшли не ради нагород,
Скалічені страждали в медсанбатах.
За право жить завдячує народ
Полеглим і посивілим солдатам.
 
13 лютого в ЦРБ № 141 відбувся вечір спогадів «Дорогами війни…»  в рамках освітньо-патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників.  Зустрітись з користувачами бібліотеки  завітав письменник, мешканець нашого району дійсний член Академії будівництва України Ляшенко Володимир Григорович. Автор ознайомив присутніх зі своєю книгою  «І печалі , і радості », яка була гідно оцінена відомим українським  письменником, поетом, громадським діячем Борисом Олійником, а також розповів  про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років..
 
Була представлена книжкова виставка - «Вічна пам` ять бійцю рядовому, як і маршалу уклін і слава!».
Ми з трепетом зустрічаємось з учасниками війни  та  з тими людьми, чиє дитинство пройшло у воєнні роки. До таких людей належить Кулиніч Галина Миколаївна - активна читачка бібліотеки, яка подарувала нашій аудиторії свої вірші про війну.
 
Пам`ять про війну не має спокою…
 

Відео


Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

ФотогалереяАкція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter