10.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Лицар неба Іван Кожедуб»
Над тобою нависли хмари
В спалахах – вогнях,
І ти, мов витязь,вирушив до бою,
Перепинивши ворогові шлях.
І. Гончаренко
 
 
 
 
 
 
За роки війни Іван Кожедуб здійснив 330 бойових вильотів, 120 разів він вступав у двобій з німецькими льотчиками. Ним було збито 62 ворожі літаки. Ім'я Івана Кожедуба занесене до Книги рекордів Гіннеса, як кращого винищувача Другої світової війни за показниками коефіцієнта бойової активності. Його ювілей відзначатиметься громадськістю не лише в Україні, а й далеко за її межами.
 
До 95 років від дня народження Івана Микитовича Кожедуба , легендарного льотчика-аса Другої світової війни, тричі Героя Радянського Союзу, маршала авіації в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася інформаційна година «Лицар неба Іван Кожедуб». Бібліотекар Юрченко К. Л. розповіла про героїчні подвиги легендарного льотчика та показала презентацію «Іван Кожедуб – великий українець» та документальний фільм «Іван Кожедуб».
 
Іван КОЖЕДУБ: «ГОРДЖУСЯ ТИМ, ЩО Я — УКРАЇНЕЦЬ». Ці слова Івана Микитовича  доводилося не один раз чути під час його зустрічей зі студентами, робітниками, колгоспниками, вчителями та іншими представниками трудового люду. Україні потрібно більш енергійно нагадувати в світі, що кращий льотчик антигітлерівської коаліції Іван Кожедуб - українець.
 

11.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
11 червня в бібліотеці № 141 розпочав свою роботу бібліотечний літній табір «Веселка»  для дітей біженців, батьки яких вивчають українську мову у бібліотеці ( в рамках проекту «Пізнай, прийми та руку простягни»).
 
Для дітей  бібліотечними працівниками розроблено програму  різноманітних  розваг, ігор,  вікторин та літературних конкурсів. Маленькі діточки будуть мати можливість малювати, старші - поділитись враженнями про прочитані книги.
 
Сьогодні відвідувачі табору взяли участь у бесіді  «Художник малює картину яскравими фарбами мрій», присвяченій мистецтву живопису.
 
Естетичне виховання та самовиховання сприяє чуттєвому пізнанню світу  та творчому ставленню людини будь-якого віку до дійсності.
 
Цікаве та наповнене дозвілля маленьких  мешканців нашої громади буде організовано з нашим  постійним партнером Благодійним фондом «Рокада».
 

11.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Літня спека, грози, грім,
Літо, ти прекрасне всім!»
 
 
 
11 червня діти літнього табору, який діє при школі № 119,  прийшли на екскурсію до  бібліотеки № 141. Дітлахи ознайомились з  літературою «Дитячої зони».  Майже всім  нашим маленьким  користувачам подобаються яскраві пригодницькі мультики,  і дітки  за бажанням мають  нагоду подивитись мультфільми в бібліотеці. Не тільки розважальні мультфільми цікавлять наших читачів, а й пізнавальні.
 
Завжди з задоволенням діти грають у вікторину «Приходь до нас казка!» та отримують подарунки від бібліотеки. Якщо відвідування бібліотеки стає для дітей святом, то всі охочі мають можливість заспівати «караоке». Так  сталося і сьогодні…Не вщухає і літом інтерес до знань та розваг  у наших читачів.
 

10.06.2015

Бібліотека №151
10 червня 2015 року бібліотекою № 151 та  Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено  освітній захід "Декларація прав дитини. Принцип перший".

Діти - відвідувачі дитячого табору відпочинку у середній школі № 232 у лекційній та ігровій формі отримали інформацію про основні принципи Декларації прав дитини, дізналися про спільні риси та розбіжності в культурах різних народів світу і як ці культурні особливості впливають на дотримання основних положень Декларації. Зрозуміли, що ніякі культурні та етнічні особливості народів світу не впливають на дотримання Декларації прав дитини і що всі положення Декларації мають однаково виконуватися в усьому світі.
 
Захід сприяв зростанню правової обізнаності дітей та викликав активну зацікавленість підростаючого покоління в питаннях дотримання прав дитини в усьому світі.
 

10.06.2015

Бібліотека №115
Сьогодні до бібліотеки завітали діти з літнього табору ЗОШ№ 247. Бібліотека зустріла їх книжковими виставками, екскурсією літніми оновленнями у бібліотеці та, звичайно ж, цікавинками та розвагами.
 
Ми знову працювали плідно та результативно. Майстрині з ОКЦ «Дивосвіт» провели одразу три майстер-класи. Діти розділилися на 3 групи, одна з яких працювала з тістом, інша робила паперові квіти, а третя – поскладала з паперу, наче живих, стрибучих жабок.
 
Практично до обіду у бібліотеці тривали шаленства та розваги: спілкування з бібліотекарками, знайомство з книжками, журналами та ігри у «Казковому дворику».

«Тут класно і весело!» - вигукували діти. Бібліотекарки також у захваті, адже і ми щодня вчимось новому.
 

09.06.2015

Бібліотека №115
Вихованці літнього табору ЗОШ № 119 знову у нас. І знову майстер-клас!
Сьогодні майстриня з ОКЦ «Дивосвіт» принесла для дітей пластикові кришечки та мотузочки, - здавалося б, не потрібні у господарстві речі. Після 40 хвилин роботи з вихідними матеріалами та фантазією учасників майстер-класу, у кожного в руках був новенький брелок.
 
У бібліотеці багато літератури з рукоділля, що представлена на виставці, підготовленій бібліотекарками, з якою мали змогу познайомитися школярі. Кожний зміг обрати для себе книгу,  аби вправлятися у творчій майстерності вдома.
А що нового у вас? Бібліотека повна цікавинок. Приходьте!
 
 

09.06.2015

Бібліотека №151
9 червня 2015 року бібліотекою № 151 за сприяння Деснянського районного у м. Києві центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді проведено виховну годину "Знай свої права, дитино!" для відвідувачів дитячого табору відпочинку, що знаходиться у Спеціалізованій школі № 23.
Під час заходу, виконуючи ряд вправ та завдань, діти дізналися про Декларацію прав дитини та її основні положення, усвідомили, що кожна дитина унікальна, але, незважаючи на всі несхожості, всі діти світу повинні мати рівні права, що і зазначено в Декларації.
 
Захід сприяв загальному розвитку дітей та викликав у них неабияке зацікавлення.
 

08.06.2015

Бібліотека №115
Година пензлика
(майстер-клас з малювання)

У бібліотеці №115 відбувся майстер-клас з малювання. Ми розглядали кольорові ілюстрації з дитячих книжок, намагалися зрозуміти, яким чином оживають усім відомі та усіма улюблені казкові герої.
 
Діти з приватної лінгвістичної гімназії знайомилися з лінією та кольором, їх властивостями і можливостями.  Знайомство вилилося у невибагливі ігри з пензликами, фарбами та водою, які розтікалися по паперу всіма кольорами веселки. Результатом новонародженої дружби стала виставка дитячих малюнків.
 
Наступного разу запрошуємо вас вчитися працювати з тістом. У нас цікаво кожного дня!
 

05.06.2015

Бібліотека №115

В країні Мультляндії

Починай вихідні з п’ятниці і приходь відпочивати та розважатися до бібліотеки, як і зробили вихованці літнього табору ЗОШ №119. Для маленьких гостей ми влаштували кінозал для перегляду серії дитячих мультфільмів.

 
Дивитися улюблені серіали разом веселіше, про що свідчать вигуки з кінозалу.
Приходьте до нас і ви з власними кіновподобаннями!
 

04.06.2015

Бібліотека №115
«Крутити куклу»
 
У четвер 4 червня у бібліотеці пройшов майстер-клас для школярів 5-6 класів з виготовлення ляльок-мотанок. До нас прийшла юрба дітей готових вчитися народному ремеслу.
 
Лялька-мотанка традиційна українська лялька, яку наділяють сакральним значенням, функцією родинного оберегу. Робиться вона власними руками з різного домашнього начиння, вже не годного до використання: ганчір’я, клаптики тканини, мережива, трава, залишки крупи, нитки і т.п.
 
На нашому майстер-класі діти робили гречаних ляльок (наповнених гречаною крупою). Понаряджали їх у традиційні українські вишиті сорочки, спіднички, плахти, мереживні фартухи, кольорі хустки.
 
 
Оживлені та пойменовані  дітьми лялькові «Ганнусі», «Марусі», «Баби Гасі», «Галі» мешкатимуть тепер у родинах наших малих майстрів.
 
Приходьте і ви пізнавати нове та прекрасне до нас на майстер-класи. Наступного разу будемо вчитися малювати.
 

04.06.2015

Бібліотека №119
Казка і вічність Івана Франка
«Казки, як дрібні, тонкі корінчики,
вкорінюють у вашій душі любов до
рідного слова, його краси, простоти
і чарівної милозвучності.»
Іван Франко
 
 
 
 
 
 
Юні читачі бібліотеки № 119 продовжили робити маленькі кроки до світу великої літератури, завітавши 4 червня на літературну бесіду «Казка і вічність Івана Франка» (із циклу «Від казки народної до казки літературної»).
 
Із розповіді бібліотекаря та із книжок на виставці «Смарагди Франкового казкосвіту» школярі дізналися про життя і творчість видатного українського письменника, у спадщині якого помітне місце посідають казки для дітей, створені на основі відомих світових сюжетів із додаванням українського колориту, а серед них особливу увагу привертає збірка казок про тварин «Коли звірі ще говорили», вперше видана 1903 року у Львові. Герої цих творів є носіями певних людських якостей, а самі казки під личиною вигадки криють велику життєву правду.
 
Залюбки дітлахи переглядали мультфільми «Три міхи хитрощів» та «Фарбований лис»; артистично читали в особах казки Івана Франка. Спілкуючись із бібліотекарями та аналізуючи прочитане, школярі з’ясовували, хто із героїв казок найрозумніший, якою зображена в казках лисиця, які тварини найчастіше зустрічаються в казках. Читачі зробили висновок, що у казках Франка добрий, чесний, сміливий завжди бере гору над лихим, підступним, боягузом, що твори видатного українського письменника, написані з любов’ю для дітей, - безцінні помічники у залученні до витоків рідної культури:
«Любив Франко дітей без міри,
Для них мав серце дружнє, щире.
Усіх навчав, як чесно жити,
Як правді та добру служити.
За те ми, діти, як один
Йому складаємо уклін.»
 

Відео

 
Буктрейлер на книгу Леоніда Ушакова «Сковорода від А до Я» -
до 300-річчя від дня народження українського філософа.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter