23.02.2015

Бібліотека №151
23 лютого 2015 року в бібліотеці № 151 було проведено патріотичний урок, присвячений першій річниці Революції Гідності для учнів 5-В класу середньої загальноосвітньої школи № 276.

Під час заходу діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.
 
 
 
 

20.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
20 лютого у бібліотеці імені С. Олійника  відбулася зустріч читачів, учнів ЗОШ №147, з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Захід був організований в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині ”  і  мав назву „Зимобор і різдвяної пори завершення”. Читачі бібліотеки мали нагоду  долучитися до народних традицій  святкування Стрітення Господнього. Отець Євген розповів присутнім: про історію виникнення свята, обряди та вірування, пов’язані з ним. Повідав священик і про магічну силу стрітенської святої води. На закінчення гість  відповів на численні запитання учасників заходу,  учні прочитали вірші українських поетів присвячених  Стрітенню, бібліотекарі ознайомили відвідувачів з  книжковою етно-розкладкою: «Стрітення – українські традиції».
 
 
 

19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19 лютого в ЦРБ №141 пройшла хвилина пам’яті «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 
У пам'ять про Небесну сотню названо вулиці, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам'ятники, випущено медалі.
 
Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
 
Героям Слава! Вічна пам’ять!

 

22.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«На варті наших душ - Небесна сотня»
... Не діждалась мати свого сина,
 Посивіла за єдину мить.
                              у небесній сотні її сила,
                              Її щастя в небо десь летить…

 
Вічна пам'ять Героям!
 
У бібліотеці ім. В.Кучера відбулася  відео - година "На варті наших душ - Небесна сотня".
Захід розпочався хвилиною мовчання та запалюванням свічки. Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх героїв Небесної Сотні поіменно, для яких пісня стала гімном.
 
Також учасники   пригадали хронологію подій, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Перший фільм. Небесна сотня», коли об’єднані поривом душі, люди встали за волю.
 
Небесна сотня вже рік молиться за Україну. Ми молимося за них, а вони сподіваються, що нам вистачить віри. Віри в себе. І пам’яті – про ті небесні сотні, якими українська земля пожертвувала за право бути.
 
 
 
 
 

20.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я –еколог!»
Заняття гуртка любітелів природи «Капітошка»

 
Діти завжди проявляють великий інтерес до професій дорослих. А оскільки юних капітошкінців цікавлять усі питання, пов’язані з природою, на черговому засіданні гуртка вони намагалися зрозуміти, хто ж такі екологи. І чому ця професія стала однією з найнеобхідніших у ХХІ столітті, незважаючи на те, що з'явилася не так давно?
 
Відповісти на ці питання допоміг професійний еколог, науковий співробітник лабораторії екологічного виховання  Інституту проблем виховання  НАПН Санковська Ірина Мечиславівна.
 
Виявилося, що екологи - це ті фахівці, які взмозі пояснити, чому висихають річки, риба гине або влітку випадає сніг. Вони вивчають не тільки стан води, землі, повітря, а й вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей, навіть - наслідки запуску космічних ракет. А ще вони розробляють шляхи найменшого впливу людей на природу.
 
Все це юні природолюбчики дізналися завдяки цікавій розповіді пані Ірини, книгам, представленим на виставці та рольовій грі («Я-еколог»), бо, як писав видатний педагог В.Сухомлинський «Гра – це іскра, що запалює вогник допитливості...».
 

 

18.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Масляна, воротися!До Великодня простягнися»  
Посиденьки
 
Масляна - це проведення зими, осяяне чеканням близького тепла, весняного відновлення природи. Ось і знову вона до нас завітала! Яскрава, смачна, сповнена сюрпризів: з чіплянням колодки (відгоміном давнього ритуалу знищення опудала Зими), прив'язуванням  на руку колодочки, оздобленої квітами та стрічками, відкупом цукерками, з основною обрядовою стравою - варениками з сиром... Але головне навіть не солодощі, а виявлення інтересу у дітей до традицій та звичаїв рідного краю. А ще - гарний настрій, який створили господарі оселі. І допомагали їм у цьому, завжди бажані гості, - вихованці музичної школи № 24.
 
 
 
   Проходять століття, змінюється життя, з'являються нові свята, але широка Масляна продовжує жити. Її зустрічають і проводжають так, як й у язичницькі часи. І дуже важливо, щоб наші діти, молодь знали і поважали ці народні свята, бо, як писав  відомий етнограф Олекса Воропай,  «...Звичаї...об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю…», а це зараз так важливо.
 
 
 
 
 
 
 

19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Центральна районна бібліотека № 141 та Благодійний фонд «РОКАДА», в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві, співпрацюючи за спільним  соціокультурним проектом, "Пізнай, прийми і руку простягни».

21 лютого в ЦРБ відбулася інтернаціональна поетична година «Збережемо наш скарб – рідну мову» присвячена Міжнародному дню рідної мови. Завітали на захід родини із Ірану,  Афганістану та Пакистану. Читали вірші на рідній мові, ділилися розмовами про   звичаї та традиції їх народів.  Бібліотекарі провели медіа екскурсію в історію культури перських народів та ознайомили присутніх із нашим народно-християнським святом «Масляниця».  Закінчився захід спільним бібліочаюванням та переконанням в те, що ми всі такі різні за національністю, за мовою, за віросповіданням та такі одинакові в любові до своєї Батьківщини і прагненні до миру на Землі.
 

 
 

19.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Виставка робіт з циклу
„Світ моїх фантазій”
Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями

Увага! Запрошуємо усіх бажаючих до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей на виставку творчих доробок  вихованців Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, яка буде експонуватися  до 30 березня 2015 р. Ви побачите незвичайні малюнки, птахів з  різнокольорової вовни, чудові вироби з бісеру та багато іншого.  І головне, - ви переконаєтесь, що всі діти мають здібності до творчості, але… коли є бажання щось робити своїми руками. І, можливо, цей вернісаж дитячих робіт надасть вам натхнення та підштовхне до шляху «саморобників».
 
 
 
 
 

 

18.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії»
  Протягом всієї історії українського народу розвивався і збагачувався новими відтінками і настроями, український народний танець. Ви знайдете в ньому все: м'який гумор, велич перемог і героїзм боротьби, радість творчої праці і завзяту веселість. Життя українського народу була радше драматичним, ніж веселим. Про це можна судити по піснях і танцях. Саме в стихії українського танцю повною мірою проявився унікальний талант Павла Вірського, українського хореографа, балетмейстера, організатора Національного ансамблю танцю України. За роки роботи в Ансамблі народного танцю України він поставив близько ста окремих номерів.
   До 110 років від дня народження Павла Павловича Вірського в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася відео-година «Павло Вірський – реформатор української народно-сценічної хореографії», з демонстрацією документального фільму  «Такий, як є Павло Вірський» . Відвідувачі з захопленням дивилися  хореграічні постановки «Гопак»,«Повзунець», "Ми з Україною".
 
 

18.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Пісня буде поміж нас»
Концерт

З нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася  зустріч з один з найяскравіших хорових колективів України – Академічним камерним хором «Хрещатик» (художній керівник і головний диригент хору, заслужений артист України Павло Струць). І це не випадково, бо «Хрещатик» відіграє особливо роль у популяризації духовної музики сучасних українських композиторів. А у ці дні, коли ми складаємо щиру подяку Героям, ця музика дуже потрібна. 
 
 
 
З яким захопленням слухали присутні акапельні твори українських та зарубіжних композиторів, зачаровані надзвичайною щирістю і красою, віртуозною виконавчою майстерністю. Не залишила нікого байдужими, збентежила «Тиха молитва» («Все упованіє моє на тебе»).
 
Хор «Хрещатик» гідно представляє українське мистецтво не тільки в Україні, але й на світових концертних майданчиках. В репертуарі колективу найрізноманітніші програми: від західноєвропейської класики - до сучасних обробок фольклорної та популярної музики. Тому велике задоволення від цього дійства отримали і шанувальники народної пісні.
 
А заключна пісня хору "Все буде добре" (сл. і муз. С. Вакарчука), яка пролунала, як гімн-надія, надала такого емоційного підйому, що ії співали усі присутні.

 
 
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні колективу хору за чудовий концерт, за їх просвітницьку діяльність, за  безмежну годину позитива, яка надала поштовх до подальшого розширення музичних захоплень.    
 
 

Відео

 .
Розмова про війну.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter