23.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Чи знаєте ви, що у рейтингу найпопулярніших музеїв Києва, одне з перших місць належить літературно-меморіальному музею Михайла Булгакова? І не тільки завдяки популярності письменника.

У цьому переконалися відвідувачі лекторію «Музеї Києва», що в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Завдяки віртуальної подорожи з незвичайно цікавими коментаріями наукового співробітника музею Савицької Ольги Олександрівни, учні змогли не тільки відкрити для себе маловідомі сторінки життя великого Майстра, але й побачити оригінальну організацію музейного простору. Музей на Андріївськім узвозі – це місце, де стикаються ніби два світи - справжній і книжковий. Тут цікаве все: і двокольорове вирішення експозиції, і справжні речі родини Булгакових, і  муляжі втрачених предметів побуту, і шафа – двері …. А чого варті родинні традиції, журфікси! Пані Ольга розповіла багато цікавих фактів з життя Булгакових, продемонструвала фотографії, фрагменти відомих фільмів, відео-екскурс по музею. «Захоплююче», «креативно», «незвичайно» - ось загальне враження. А головне – «треба негайно відвідати!». Сподіваємося, що так і буде.
 
 

21.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Вітальні листівки своїми руками
 «Весела майстерня»

Листівка, зроблена своїми руками,  безумовно, має більшу цінність для одержувача. І, звичайно ж, для дарувальника також. Виготовляючи листівку власноруч, людина вкладає в неї всі свої сили й уміння. Якщо листівка виготовлена руками дитини, вона буде довго зберігатися рідними й близькими "на пам'ять". Та й самій дитині через кілька років буде дуже приємно згадати про свою творчість.
 
Працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього провели  майстер-клас із виготовлення декоративної листівки. В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО. Під керівництвом  майстрині Прокопенко Наталії діти своїми руками виготовляли вітальні листівки, щоб потім своїми маленькими шедеврами порадувати своїх батьків і друзів.
 
 
 

20.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Собака -  вірний друг людини»
«Весела майстерня»

Про те, скільки радості й тепла приносять у наш дім веселі чотирилапі друзі, написано чимало. Залишаючи за дужками прописні істини про корисність дружби з братами нашими меншими, бібліотека  ім. В. Кучера спільно з  благодійною організацією «Шлях до майбутнього», провели годину зоотерапіїї  для дітейі з багатодітних родин та родин учасників АТО. 
 
Діти із задоволенням поспілкуватися з братами нашими меншими, дізналися як за ними доглядати та взяли участь у майстер-класі з виготовлення аксесуарів для них.
Захід ще раз підтвердив, що собака – вірний друг людини, який не посміється та не зрадить, допоможе в усьому, де може, зрозуміє її настрій та спробує покращити, незважаючи на те, що він має чотири лапи та хвіст і не вміє розмовляти словами. Та взаєморозуміння без слів ще більш цінне. Тож варто бути вдячним нашим улюбленцям за їхню відданість та відплачувати їм тим же самим.
 
 

19.02.2016

Бібліотека №119
«Магія неймовірного живе поруч з нами…»
Казкова подорож за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»
 із циклу «Літературна казка – яскрава зірка книжкового Всесвіту»
 
Під звуки чарівного «Вальсу квітів» із балету Петра Ілліча Чайковського «Лускунчик» юні читачі бібліотеки № 119 потрапили 19 лютого до казкового світу видатного німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана, 240-річчя від дня народження якого відзначалось нещодавно.

Зацікавлено діти слухали розповідь бібліотекаря про життя і творчість письменника, котрий мав юридичну освіту, але працював керівником оркестру, диригентом, художником-декоратором у театрах, музичним критиком, був чудовим  композитором - і усюди виявляв високий професіоналізм. Але світову славу Ернст Гофман здобув саме художніми творами, більшість із яких мають казковий сюжет, у них поряд із людьми діють феї, чаклуни, добрі й лихі духи, тварини.

А долучитися до дивовижних казкових пригод школярі змогли, переглядаючи мультфільм «Лускунчик і Мишачий король»  та знайомлячись із книжковою виставкою «Чародійна сила таланту Ернста Теодора Гофмана». Разом із бібліотекарями діти охоче  розмірковували над уроками добра, розуміння, милосердя, мужності, самовідданості, які підносить письменник у своїх творах. Із задоволенням, підтримуючи один одного, дітлахи змагалися у конкурсі «Склади казковий пазл», малювали ілюстрації до творів Гофмана  та обирали книжки для читання, пам’ятаючи, що терпіння, чуйність, хоробрість, віра можуть перемогти будь-яке зло і зробити людину по-справжньому щасливою.

Тож запрошуємо всіх до безмежного книжкового Всесвіту, щоб пізнавати мудрий світ великої літератури разом із нашою бібліотекою!
 
 
 

19.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Архип Куїнджі, видатний художник, майстер пейзажного живопису, народився поблизу Маріуполя. Аби  згадати та вшанувати цього видатного художника  19 лютого в ЦРБ № 141 для студентів університету ІІІ віку, які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації  Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району  відбулась  мистецька година «Мозаїка художніх полотен Архипа Куїнджі»  присвячена 175-річчю  від дня народження  майстра. Користувачам  бібліотеки було  презентовано  виставку-вернісаж  «Світло картин Куїнджі», на якій представлено довідкову, енциклопедичну, мистецтвознавчу літературу, альбоми з репродукціями картин художника. За допомогою мультимедійної апаратури ми можемо запропонувати всім нашим користувачам насолодитись  зображеннями картин Архипа Івановича Куїнджі, що викликає захопленість та краще розуміння творчості художника. Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальну кінострічку «Архип Куїнджі. Фільм із циклу Біблейський сюжет», відео-матеріал «Музей-квартира Архипа Куїнджі».
 
Картинами  Куїнджі, як витворами мистецтва люди насолоджувались під час  життя талановитого художника ,- роботами майстра захоплюємося ми і сьогодні, сподіваючись побачити в них кожен раз щось нове, прекрасне  і незвичайне.
 

 

18.02.2016

Бібліотека №119
«Speak English, малята!»

Враховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, Президент України Петро Порошенко підписав Указ «Про оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні».

А закладати підґрунтя майбутнього володіння мовою слід якомога раніше, використовуючи колосальну здібність дітей до вивчення мов.

Тому бібліотека № 119 спільно із  Храмом святих мучеників Адріана та Наталії у рамках проекту «Два храми духовністю єдині» організувала гурток англійської мови «Маленький поліглот» для юних відвідувачів, що мають бажання вивчати англійську, адже мовна і духовна культури тісно пов’язані між собою.

18 лютого до бібліотеки на перше заняття гуртка завітали вихованці ДНЗ № 176, а проводив заняття священик отець Ігор, котрий вільно володіє  англійською мовою і має досвід її викладання.

Отець Ігор переповів дітлахам біблійну легенду «Вавилонська вежа» про те, чому у світі існує так багато народів і мов. На книжковій виставці «2016 рік – Рік англійської мови в Україні» бібліотекарі підібрали літературу,  яка в доступній та цікавій формі навчає англійської мови: тут і казки, і вірші, і комікси, і мовні вправи, і ігрові завдання, і кумедні ілюстрації, які зроблять вивчення англійської мови веселим та нескладним.

Уважно дошкільнята прислухалися до пісеньки про букви англійського абетки, із задоволенням знайомилися із першими англійськими словами, завітавши до літературного зоопарку: вони вчили, як англійською називаються іграшки-тваринки, що «мешкають» у бібліотеці та «читають» книжечки про себе. До речі, багато цих іграшок подаровані читачами.

Отже, наберемося терпіння і разом з малятами будемо робити кроки до засвоєння англійської мови і перші кроки до школи.
 
 
 

18.02.2016

Бібліотека №115
«Чи знайомі вам книжчині хороми?»
(бібліотечний урок)
 
Нарешті, остаточно покінчивши із домашнім ув’язненням карантину, набравши весняне повітря  повними здоров’я легенями, з наснагою та цікавістю діти 1 класу ЗОШ №270  відправилися у свою першу подорож бібліотечними просторами. Вишикуваний у стрункий ряд дитячий гучний і веселий потяг почав свої мандри із гардеробу і проїхав усіма бібліотечними залами, кімнатами і закутками.
 
Першочергово, кожен пасажир отримав квиток – формуляр читача у бібліотеці, який дав зелене світло на вільне і безлімітне користування бібліотекою. Проїздом оминувши абонемент і читальну залу старшого відділу обслуговування читачів, довгу зупинку потяг зробив у молодшій читальній, де його зустріла привітна бібліотекарка. Тут на дітей очікувало знайомство з усіма бібліотечними премудростями та інтеракціями, а також книжчиними буднями та побутом. Ця зупинка підготувала для свої гостей мозкову розминку – вікторину на знання героїв дитячих казок. На молодшому абонементі поїзд розпався на вагони, які побігли кожен своїм шляхом по полицях з яскраво ілюстрованими книжками. Врешті-решт, важкий, під кінець подорожі, навантажений книжками, які тепер також відправляться у манри до своїх любих читачів, поїзд вирушив далі пізнавати світ і досліджувати нове. А нам довелося прощатися.
 
До скорої зустрічі, любителю книги!
 
 
 

18.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
"Пам’ять героїв стукає в наші серця"
 
Злетіла ввись Небесна Сотня,
а кат зарився десь в багно…
Скарає меч його Господній
і суд людський усе одно!
 Михайло Федак
 
20 лютого в Україні відзначається День Героїв Небесної Сотні – на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

18 лютого в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося вшанування пам’яті Героїв України, Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну. Їм - мужнім, незламним українцям, та їхнім побратимам чиї душі уже на небесах було присвячено вечір-реквієм «Пам’ять героїв стукає в наші серця". Бібліотекар Лисенко В.М. звернулась до учнів 10 класу «Люди бережіть серця свої, щоб не стали вони каменем! Розбудуйте в душах Божий храм, щоб не повторити великий гріх. Кожен із цієї Небесної Сотні, як і ми з вами мали свою сім’ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик  їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за вільну, демократичну, чесну Україну. Ось вони перед вами, Герої Небесної Сотні, вони згасли як зорі, але вони житимуть в нашій пам’яті вічно»

Під пісню  «Пливе кача» хвилиною мовчання присутні на заході вшанували пам’ять  тих людей, яких було вбито в мирний час ХХІ століття. Вірші, присвячені героям Майдану, прочитав поет та учасник трагічних подій на Майдані Мутузний Михайло Олексійович. Відеоролик «Небесна сотня. Юні ангели» відновив знову у пам’яті присутніх ті героїчні  і трагічні події Майдану. Адже Небесна Сотня – це наш біль і наша гордість, це наші сльози і наш душевний щем вдячності за все, що вони зробили для нас. Вони загинули, щоб гасло Бог і Україна стало виміром нашого життя.
 

 
 

18.02.2016

Бібліотека №151
18 лютого в бібліотеці №151 відбувся вечір-вшанування Героїв Небесної Сотні, організований спільно з Соціальним центром сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, що загинули за честь, за волю, за право бути народом, за країну в якій не страшно житии і народжувати дітей.

На заході була представлена книжково-патріотична експозиція присвячена Небесній Сотні.  Зворушливо поділився спогадами, про побратимів-майданівців та ті буремні дні,  один із учасників революції гідності журналіст Зінченко Володимир Борисович, що зазнав поранень під час протистоянь. До глибини душі всіх присутніх схвилював документальний фільм «Зима, що нас об’єднала».
 
Учасники заходу вшанували  пам’ять Героїв!
 
 

17.02.2016

Бібліотека №115
Книжкова наука для дітей від Івана Франка
(літературна година)

2016 рік в Україні оголошений роком українського письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадського і політичного діяча, філософа Івана Яковича Франка. Цього року ми святкуємо 160-річчя від дня народження письменника.

Низку заходів із вшанування заслуг Івана Яковича ми разом із ОКЦ «Дивосвіт» розпочали із проведення літературної години, присвяченої письменнику.

Маленькі діти, поки ще не знайомі із творчістю письменника, спрагло вбирали нову інформацію. Разом ми познайомилися із біографічними подробицями творчості українського діяча. Серйозну літературну спадщину письменника, яку поки важко сприйняти і оцінити нашим юним гостям, бібліотекарки адаптували у доступну дитячому розумінню форму і поставили акценти на його дитячому літературному доробку, а також порадували дитячу фантазію показом мультфільму «Лис Микита» за мотивами казки письменника. 

У літературній спадщині Івана Франка помітне місце посідають казки для дітей. Протягом багатьох років він був активним співробітником українського дитячого журналу "Дзвінок", в якому опублікував цілий ряд казок, створених на основі відомих світових сюжетів.

Герої його творів – хитрі лиси, хижі вовки, дурні осли, мудрі їжаки, – очевидно, наділені людськими якостями і персоніфікують реальні людські стосунки, казки ж під личиною вигадки викривають реальне життя людського соціуму. У казках Івана Франка про тварин викривається державний лад "звірячого царства", в якому панують сильні й хижі Леви, Вовки, Ведмеді, що живуть за рахунок працьовитих Ослів, покірних Баранів, несміли¬вих Зайців.

Поема-казка Івана Франка "Лис Микита" - оповідка про хитрого лиса та його пригоди – набула широкої популярності. Ми показали відвідувачам кілька епізодів з першого українського багатосерійного мультиплікаційного серіалу, знятого за мотивами сатиричної поеми-казки. Діти щиро оцінили вигадливість автора поеми та якість української мультиплікації.

Серії заходів на честь Івана Франка у бібліотеці триватимуть. Не пропустіть!
 
 

 
 

17.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Одне з улюблених місць відвідувачів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей – «Кімната казок». Гарно, затишно, зі стін дивляться знайомі герої казок, вікна відсвічують яскравими вітражами … А більш за все привертає увагу народознавчий куточок. Тут вам і вишиті рушники, і керамічні вироби, і писанки, і домотканий килим. Навіть є рубель, качалка, гребінь.
 
А як це все створювалося та використовувалося допомагають відповісти книги з декоративно-ужиткового мистецтва, Інтернет ресурси. І, звичайно, - бесіди бібліотекарів.
Це не тільки цікаво, а й корисно, бо це – невід’ємна складова української культури, наша історія. Це - народне надбання, майстерність, що пережили роки. Тож запрошуємо до нас!
 
 

Відео

 
 
Збережена вода.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter