5.11.2015

Бібліотека №115
Сучасне мистецтво
(засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

В рамках зустрічей бібліотечного клубу «Дивовижний світ мистецтва» сьогодні для учнів 10 класу ЗОШ№ 270 відбувся семінар, присвячений темі сучасного мистецтва. Разом ми поставили питання про те, що таке мистецтво, що є мистецтвом, а що ні, хто чи що має привілей на визначення мистецтва, шукали межі, в яких перебуває мистецтво сучасності, досліджували області та предмети, з якими воно працює. Багато питань лишилися відкритими, адже відповідь у сфері творчості не може бути чіткою і однозначною. Будь-який твір мистецтва набуває різних значень залежно від контексту. Ми зрозуміли, що сучасне мистецтво представляє собою гру з образами та репрезентаціями, гру, яка знаходиться у безперервному процесі взаємодії із світом.

Відвідуйте виставки, музеї. Читайте. І ваш світ зростатиме і збагачуватиметься прямо пропорційно кожному вашому витраченому на навчання зусиллю.
 

 

29.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Проблеми екології та енергозбереження»
Тренінг

 
Протягом багато років бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей приділяє велику увагу екологічній просвіті.  Де-яки заходи, у рамках проекту «З природою живи в дружбі – буде вона тобі в службі», були настільки цікаві, що привернули увагу не тільки дітей, а й дорослих. Так, великий резонанс, що отримала пресс -конференція «Енергозбереження та екологія», спонукав до проведення тренінга за цією темою. 
 
Учасниками його стали вчителі початкових класів загальноосвітніх шкіл Деснянського району, бібліотекарі, співробітники Центра дитячої та юнацької творчості. Про що тільки не згадували тут! Про найбільш енергоємні галузі народного господарства, про найпростіші заходи з енергозбереження, про виробництво енергії з альтернативних джерел… Пригадали і про новий критерій оцінки економічного розвитку країн, що з’явився в останні десятиліття ( це частка енергії, виробленої із нетрадиційних і відновлюваних джерел). Використання елементів гри, сучасного оснащення, дозволівшего здійснити візуальну презентацію матеріалу, зробили цей захід інформаційно насиченим і цікавим. Тренінг не тільки продемонстрував комунікативні навички і вміння учасників, але й стимулював їх активність в придбанні та демонстрації екологічних знань. Всі відмітили високий рівень організації заходу та доброзичливу атмосферу.
Дякуємо науковому співробітнику лабораторії екологічного виховання інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни, всім учасникам тренінгу та сподіваємося на подальші творчі зустрічі.
 
 

30.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
30 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила членів жіночого клубу „Іванна” на вечір – автограф „Його тріумфальне й скорботне слово”, присвячений 145-річчю від дня народження      російського письменника, лауреата Нобелівської премії І. О. Буніна. Гості познайомилися з маловідомими сторінками життя Івана Олексійовича, цікавими фактами його біографії. Адже своїми враженнями та думками про творчість письменника ділилися всі бажаючі учасники заходу. Виступи супроводжувалися читанням віршів та уривків з оповідань Івана Буніна, що найбільше припали їм до душі. Бібліотекарі провели огляд літератури, представленої на тематичній полиці.  
 
 
 

28.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка»
 
Чергове засідання гуртка «Капітошка» юні любителі природи вирішили провести не традиційно у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, а у Центрі дитячої та юнацької творчості. І це не раптово, бо головна мета його була – розширити коло не тільки природолюбчиків, але й прихильників читання, звернути увагу  ровесників до художніх творів про природу.
 
За допомогою бібліотекарів була по-новому відкрита "Лісова газета" чудового письменника Віталія Біанкі, його пізнавальні казки і реалістичні оповідання. Діти з задоволенням розповідали про свої улюблені книжки, згадували народні казки про тварин, твори та малюнки Є. Чарушина, "Золотий луг" М. Пришвіна,  вірші Т. Шевченка, Л. Українки… А допомогли їм у цьому незвичайна вікторина, весела гра «Хто літає» та книжкова виставка.
 
Головне відкриття цієї зустрічі: треба більш читати художніх творів про природу! Їх привабливість не тільки у сюжетності, таємничості, фантастичності, яскраво намальованих образах. Вони розповідають про такі незвичайні повадки тварин, явища природи, про яки не завжди прочитаєш навіть в енциклопедіях.
 
 
 

28.10.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Світова  слава  Соломії  Крушельницької»
 
Театр “Ла Скала” в тиші потонув —
Лилось зі сцени в зал “Аве, Марія!”:
Душевно так... Аж Сам Господь почув.
В Італії співала Соломія!

Народну пісню несла у світи —
Їй щедро Всесвіт благодаті сіяв...
Шляхетно Відень устеляв квітки, —
Як в Австрії співала Соломія.

                    Марія Баліцька

Згідно проекту «Українці в контексті розвитку Європейської інтеграції» 28 жовтня в бібліотеці ім. В.Кучера відбувся літературно-музичний вечір «Світова слава Соломії Крушельницької». Учасники заходу   зацікавлено слухали яскраву розповідь про  Соломію Амвросіївну Крушельницьку –  видатну українську оперну співачку. На початку XX століття на оперних сценах світу царювали четверо  чоловіків – Баттістіні, Карузо, Тітта Руффо, Шаляпін. І лише одна жінка спромоглася сягнути їхніх висот і стати на рівні з ними це - Соломія Крушельницька. У широкому світі, де вона тріумфально виступала на кращих оперних сценах, її називали «незабутньою Аїдою»,«ідеальною Брунгільдою» та ін. Створені нею образи були справді неповторними. Успіхи С. Крушельницької на оперних сценах світу були успіхами і визнанням української музики й мистецтва. Ще за життя Соломія  Крушельницька була визнана найвидатнішою співачкою світу.
 
Заключним акордом для  гостей масового заходу став перегляд: документального фільму «Соломія», прослуховування циклу українських пісень у виконанні співачки.
 
 
 

26.10.2015

Бібліотека №115
«Осінній карнавал»
(родинне свято)

Зараз, напевно, найкращий період осіннього сезону. Саме у жовтні осіння пора набуває свого апогею і виривається назовні різнобарв’ям і буйством.

І як можливо не піддатися на вихор цього невгамовного шалу. З давніх-давен у цей період проходили осінні святкування, присвячені зібраному врожаю, родючості та сімейному благополуччю.
 
У полоні традицій та осіннього настрою свято у нашій бібліотеці влаштували 26 жовтня школярі ЗОШ №312. Вихором пронеслися першачки, розряджені у яскраві костюми, порушуючи робочу атмосферу спокою та зосередженості бібліотечними залами та сповнили її святом, яке осіло у святково-прикрашеній бібліотекарками читальній залі молодшого відділу обслуговування.

Діти підготували 2 вистави «Ходить гарбуз по городу» та «Муха-Цокотуха», танці, вірші, співи. У святкуванні взяли участь і книжки нашої бібліотеки, які відправилися гуляти руками маленьких прибульців – гарбузів, кавунів, квасолі, груші, яблук. Усе це супроводжувалося гучним сміхом та вигуками задоволення.

Трохи веселощів ми залишили і для вас! Приходьте!
 
 

23.10.2015

Бібліотека №115
Фантазії сеньйора Родарі
 
Усі багатства осіннього врожаю у нас у бібліотеці – чоботар Виноград, дівчинка  Редиска, кум Гарбуз, хлопчик Вишенька, хлопчик-цибуля, - усі вони зручно розташувались на книжковій виставці-натюрморт «Справжні італійські пристрасті на книжковій полиці».  Напевно, ви вже впізнали персонажів книжки «Пригоди Чіполліно», які зібралися у дитячій бібліотеці з нагоди 95-річчя з дня народження відомого італійського дитячого письменника Джанні Родарі. 

Твори Родарі цікаві і дорослим і малим, вони беззастережно пропагують і оспівують свободу, рівність, чесність. Загортаючи реальність у образи породжені фантазією Родарі критикував реальний устрій життя та намагався зробити його кращим. Він прагнув  у доступній дитячому сприйняттю формі розкрити, що є справжніми, а що ілюзорними цінностями дорослого життя, говорити про реальні проблеми, викривати їх у простих  і зрозумілих формах.
 На святкування річниці сьогодні пощастило потрапити учням першого класу ЗОШ №250, які завітали до нашої бібліотеки вперше. Окрім знайомства з творчістю італійського казкаря Родарі, бібліотечним новобранцям влаштували екскурсію усіма залами і зручностями бібліотеки, розказали про форми роботи, розклад. Кожен школяр і школярка засвідчили свою посвяту в почесних користувачів бібліотеки формуляром на власне ім’я, на якому вже сьогодні записали по кілька книжок.
 

21.10.2015

Бібліотека №119
Країна дивовижних мешканців Джанні Родарі
Казкова подорож за проектом
 «Маленькі кроки у світ великої літератури»

Незважаючи на дощову осінню погоду, 21 жовтня у бібліотеці № 119 було сонячно і весело, адже юні читачі потрапили до чарівного світу творчості лауреата Міжнародної премії імені Г.-К. Андерсена, відомого італійського письменника, журналіста і педагога Джанні Родарі (до 95-річниці від дня народження), казки і вірші якого впродовж кількох десятиліть залишаються улюбленими творами для дітей.
 
У бібліотеці діти дізналися про дитячі та юнацькі роки письменника, його рідкісний дар спілкування з дітьми – розповідати про складне просто, з вигадкою, складати на ходу всілякі небилиці, які не мають прямого відношення до уроку, але які пробуджують фантазію дітей.
Казки сповнені фантазії. - У них багато гумору і сміху. – А ще в них є сум і журба. – А ще там завжди є діти, - зацікавлено дітлахи розмірковували над питанням бібліотекарів, чому Джанні Родарі писав саме казки. А книжкова виставка «Країна дивовижних мешканців» ознайомила юних читачів із творчим доробком славетного письменника, захопливі казки якого навчають цінувати неповторний світ дитинства, бути чесними та справедливими, знаходити щось нове та несподіване в буденних явищах.
 
 

21.10.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
21 жовтня бібліотека імені С. Олійника запросила користувачів на науково-пізнавальну бесіду „Козацькі могили”: історія та дослідження в історичній спадщині Ігоря Свєшнікова”, присвячену 100-річчю від дня народження  українського археолога, доктора історичних наук, дослідника Берестецької битви Ігоря Кириловича Свєшнікова. Присутні мали нагоду познайомитися з цікавими фактами з біографії видатного вченого, ще раз поринути в історичне минуле середини ХVІІ століття. зокрема битви під Берестечком. Адже саме Ігор Свєшніков  понад 20 років свого життя присвятив дослідженню Берестецької битви, проводячи археологічні розкопки на місці подій. Учасники заходу почули спогади сучасників – рідних, друзів, колег про видатного історика та довідалися, як співвітчизники вшановують пам’ять про нього.
 
 
 

21.10.2015

Бібліотека №115
Всесвітній День Гідності
(урок-тренінг)

День Гідності – незалежний соціальний проект, започаткований у 2006 році, метою якого є навчити молодь, школярів та студентів, керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних справах. Наразі День Гідності проводять більш, ніж у 50-ти країнах. Цього року бібліотека для дітей відзначала цей день разом із усім світом.

Сьогодні 21 жовтня День Гідності у бібліотеці №115 ми провели разом із школярами 10 класу ЗОШ №270. На запрошення бібліотеки модерувати розмову про гідність відгукнулася Придибайло Дар’я, культуролог, куратор мистецьких проектів, учасниця міжнародної організації  «Global Shapers Community».

Тренінг проходив у формі відвертої розмови про те, як саме кожен з учнів розуміє, що таке гідність в цілому, як відчуває почуття власної гідності, що таке гідність іншої людини, чи можна окреслити її межі, кожен з учасників обговорення намагався проілюструвати свої думки на прикладі історій з власного життя. Разом ми дійшли висновку про те, що почуття власної гідності важливе для самоусвідомлення кожної людини, гідність напряму залежить від поваги до гідності іншої людини, гідність це категорія, яку необхідно виховувати в собі, яка вимагає праці над собою. Кожен учень проговорив, що саме він може зробити найближчим часом для підвищення значення власної гідності та почуття гідності у суспільстві.

Давайте говорити про важливе разом!
 

16.10.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я – юрист»
Зустріч з цікавою людиною

Одним із найважливіших кроків для майбутніх випускників шкіл є вибір професії. Зустрічі у стінах бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, з різними категоріями спеціалістів допомагають учням зробити цей крок більш свідомо.
 
Так, для тих, хто прагне здобути юридичну освіту своїми оцінками і міркуваннями поділилася головний спеціаліст Деснянського районного управління юстиції у м. Києві Вітюк Олена Володимирівна. Пані Олена розповіла, що у професії юриста має місце можливість миттєво орієнтуватися у ситуації, готовність до прийняття нестандартних у межах закону рішень. А справжнім професіоналом може стати лише людина з високим інтелектом та стійкими психологічними якостями.

Великим відкриттям для учнів було ствердження, що у професії юриста має місце творчий підхід до встановлення істини у кожній конкретній справі. Здивувало і те, що юрист - це професіонал, який не тільки має фундаментальні та спеціальні правові знання, але й кваліфіковано користується юридичним інструментарієм при розв'язанні юридичних проблем.

Багато питань відносно особливостей навчання, роботи юриста та інтерес до правознавчої літератури, представленої на виставці, було яскравим підтвердженням того, що ця зустріч відкрила старшокласникам ще одну цікаву та потрібну професію. 
 
 
 

Відео

 
До 110-річчя від дня народження
українського письменника Василя Кучера
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter