26.03.2016

Бібліотека №115
Нарешті! Така довгоочікувана та бажана бібліотекою та читачами ініціатива проведення гуртка з основ програмування для дітей була запущена, дякуючи нашим партнерам CodeClub Ukraine!
 
Цієї суботи 26 березня об 11.00 у бібліотеці зійшлися усі охочі отримати навички та знання з програмування, викладач волонтер Назар Шаріпов, який погодився поділитися своїми знаннями, безперебійний, цього разу, Інтернет та робочі комп’ютери. З цього вийшло справжнє серйозне, і головне,  корисне заняття.

Перші кроки у підкоренні науки створення комп’ютерних програм ми почали з засвоєння мови Skratch, розробленої спеціально для школярів. Skratch  - інструмент створення різноманітних програмних проектів: мультфільмів, ігор, «живих» малюнків, презентацій, комп’ютерних моделей. І що важливо, - робити це не складно. Skratch не передбачає досконалого знання спеціальних слів, адже програми у Skratch не пишуть, а збирають з готових блоків-команд, за принципом конструктора Лего.

В кінці лише першого заняття по бібліотеці вже бігали миші, коти і привиди.

Для тих, хто пропустив перший урок повідомляємо, що викладач лишив для вас домашнє завдання, яке ви можете взяти у бібліотеці, якщо прийдете зі своєю флешкою, або звертайтеся на  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду і ми відправимо його вам поштою.
 
Наступне заняття відбудеться 2 квітня об 11.00. Прохання приходити зі своїми ноутбуками, сильним бажанням вчитися та гарним настроєм.
 

До зустрічі! 
 

25.03.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
25 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулося чергове засідання клубу „Іванна”. Вечір – автограф „Доля „Розумного Арлекіна”, присвячений 125-річчю від дня народження українського актора, режисера театру і кіно А. М. Бучми, зібрав поціновувачів  таланту славетного майстра. Учасники вечора поринули в творчий світ актора, дізналися  маловідомі факти його життя. Зокрема зацікавили присутніх спогади онуки артиста, театрознавця Валентини Заболотної „Мій дідик Амвросій Бучма”. Поділилися учасники заходу й своїми думками та враженнями про творчість Амвросія Максиміліановича. На завершення вечора бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми, представленої на тематичній полиці.
 
 
 

23.03.2016

Бібліотека №115
Українці, що вдосконалили світ

Бібліотека для дітей №115 продовжує працювати за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті світової цивілізації». Сьогодні з учнями ЗОШ № 238 ми згадували славетні імена українських літераторів та науковців: С. Корольова, Ю. Кондратюка, І. Пулюя, Агатангела Кримського, І.Франка, Л.Українки, творчість яких вплинула на розвиток світової культури. Підготовлене бібліотекаркою слайд-шоу «Великі українці» відкрило для наших глядачів кілька барвистих сторінок у книзі історії власної держави. Особливо допитливих ми познайомили із книжками тематичної полиці «Родом з України», які в усіх подробицях розкриють вам життєві і творчі перипетії вищеназваних видатних українців.

Бібліотека – один з найкоротших шляхів до відкриття нового і незвіданого. А канікули – найкращий час для цього. Приходь!
 
 
 
 
 

23.03.2016

Бібліотека №119
«Кобзарю мій! Високими словами мене окрилив ти!» - так читачка бібліотеки № 119, учениця 4-Б класу ЗОШ № 207, Варвара Хіміченко розпочала свою участь у загальноміському Шевченківському святі «Іду з дитинства до Тараса», що відбулося 23 березня у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей і завершило Шевченківський березень «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!».

Варя гідно представила читачів дитячих бібліотек Деснянського району та презентувала свої творчі доробки: мальовничу картину з образом поетичної України за творами Великого Кобзаря та твір-роздум «Садок вишневий коло хати». Дівчинка продемонструвала своє бачення творів видатного українського поета, котрий не просто писав – він малював словами, пробуджуючи у душах читачів почуття любові до рідного краю.  Цю гармонію краси і природи юна художниця відобразила в картині. Також школярка натхненно, проникливо прочитала свій твір-роздум, у якому висловлюється осмислення життя Тараса Шевченка, значення його творчості для наших сучасників, адже непереможна любов Тараса Григоровича Шевченка до народу й Батьківщини є взірцем щирого патріотизму, а його заповіти є дороговказом для прийдешніх  поколінь. «Ми повинні доростати до Шевченка всім життям», -  так завершила свою розповідь дівчинка. Яскравий виступ нашої учасниці аудиторія підтримала бурхливими оплесками, бібліотека ім. Т. Г. Шевченка відзначила Варвару Подякою та книгою Володимира Рутківського «Ганнуся», а від бібліотеки № 119 талановита читачка отримала у подарунок повість Олександра Гріна «Пурпурові вітрила».

Тож, любі діти, шануймо пам’ять про Світоча України своїми добрими справами, чесними вчинками, мистецькими талантами! А бібліотеки вам у цьому обов’язково допоможуть!
 
 
 

22.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Франсіско Хосе де Гойя – видатний іспанський художник, ім’ я якого по праву увійшло в історію світового мистецтва. Його творчості  була  властива смілива новизна художньої  мови, гостра виразність ліній  та штрихів, контрастів світла та тіні, поєднання гротеску і реальності, алегорії та фантастики.
 
22 березня в ЦРБ № 141 відбулась година мистецтва «Видатний іспанський живописець, гравер та графік» до 270-річчя від дня народження Франсіска  Гойї, іспанського живописця та графіка.
 
Увазі користувачів була представлена книжкова виставка, яка висвітлює творчі досягнення митця та розповідає про життєвий шлях , наповнений радісними та печальними епізодами. На виставці також представлені репродукції історичних полотен, портрети. Для яскравої ілюстрації  творчості  митця були підготовлені слайди   картин , за допомогою яких користувачі бібліотеки ознайомились з роботами  художника на екрані.     Ознайомившись з картинами  та життєвим шляхом  митця читачам стало зрозумілим,  що його роботи  відкрили   нові шляхи розвитку колористики  в  європейському живописі, а важливими рисами  характеру відомого іспанського художника Франсіска  Гойї  завжди були   честь, совість та відданість своїй справі.
 
 
 

21.03.2016

Бібліотека №151
21 березня, в перший день весняних канікул,  до бібліотеки № 151 завітали школярі,  щоб узяти участь в інформаційній хвилині, присвяченій Всесвітньому дню лісового господарства. На  заході  бібліотекарі  представили тематичну розкладку  «Легені планети», поділилися знаннями про те, що ліси є будинком та  джерелом засобів існування  для 1, 6 млрд населення землі. Школярі розповідали про участь лісових насаджень у формуванні клімату планети, забезпечення киснем, переробці шкідливих викидів, зберіганню водних ресурсів. Але кожну секунду Земля втрачає більше 1, 5 га лісу. Нажаль, динаміка нашого економічного прогресу негативно віддзеркалилась на цьому безцінному надбанні людства.

Бережне ставлення не тільки один до одного, а також і до флори та фауни, яка нас оточує – це запорука нашого завтра. Таким став підсумок нашого екологічного диспуту.

 

19.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Заколка-квітка для волосся
«Весела майстерня»

Канзаши – це традиційна японська прикраса для волосся. Завдяки канзаши можна прикрасити будь-яку зачіску і створити неповторний образ до будь-якого свята.

Працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього» провели  майстер-клас із виготовлення канзаши зі стрічок «Заколка – квітка для волосся».    В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО Деснянського району. Під керівництвом  майстрині Анни Дмитрук  діти своїми руками виготовляли квітки маків  і  соняшників, щоб потім чарівними  прикрасами порадувати  сестер і подруг.
 
 
 

19.03.2016

Бібліотека №115
Бібліотека – територія дитинства

Цієї суботи в бібліотеці стався справжній вибух веселощів, пізнання і розваг. Діти та їх батьки, облаштувавшись у читальній залі молодшого відділу обслуговування читачів, влаштували веселі і корисні вихідні. В ігровій формі наші гості опановували художнє мистецтво, музику, літературу.
 
Розпочався день із бібліотечного уроку, який провела бібліотекарка Пухно Алла, огляду дитячих книжок наших фондів, вікторин та обговорень за улюбленими казками. Невдовзі, з нетерпінням на дітей очікувало знайомство із творчістю видатного французького імпресіоніста Клода Моне. Освоювали почуте діти практично – виплескували свої враження та натхнення фарбами на папері, в результаті створивши власну галерею відомих «Водяних лілей».
Без зупинки проносився цей час активності та творчої енергій іграми, читаннями, танцями, співами та просто галасливим дитячим бешкетом.
Ознайомлення з азами музики, нотної грамоти провела для дітей керівниця музичної студії «Ритм» Людмила Олександрівна. Після того, як всі вже були на «ти» з басовими та скрипковими ключами, нотами, метрами та інтервалами, залунала гітара та піаніно, закружляв вихор танцю із іграшками та книжками.

Цієї суботи ми стояли догори ногами! Тож, беріть до уваги, де ви можете знайти веселощів і на свою голову. Не пускайте свої вихідні на нудьгу та смуток. Приходьте до бібліотеки! 
 

18.03.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
18 березня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” відбувся тренінг „Свобода від насильства, розширення прав та можливостей підлітків у складних життєвих обставинах”. В заході взяли участь учні гімназії № 49 та психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Овсієнко Н. Ф. Старшокласники прослухали міні– лекцію „Насильство та його види”. Потім в малих групах обговорювали випадки насильства, з якими їм довелося зустрічатись в житті. В третій частині тренінгу Наталя Федорівна запропонувала учням поміркувати над питанням заважає чи допомагає гендерна різниця у боротьбі з насильством. Учні охоче висловлювали свої думки з даної проблеми, дискутували. На закінчення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даного питання.
 
 
 

18.03.2016

Бібліотека №115
«Свято книги прозвучало
Серед міста, як сигнал,
За годину місто стало,
Як один читальний зал»


Усі розумні та допитливі діти знають, що наступний тиждень несе нам низку цікавих, яскравих, корисних, веселих розважальних та освітніх заходів, присвячених книзі, та з нетерпінням чекають на них. В Україні розпочинається щорічний Тиждень дитячого читання.
 
Пишне відкриття свята книги, читання та читача у бібліотеці для дітей №115 відбулося вже сьогодні. Святково прибрана читальна зала молодшого відділу обслуговування читачів дожидалася урочистостей із самого ранку. Тут ошатно розклалися виставки книжок наших найновіших надходжень, викладки найпопулярнішої літератури, полички періодичних видань. І вже невдовзі всю цю передсвяткову атмосферу очікування наповнили дзвінкі дитячі голоси і сміх. Свято розпочалося.
Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна гостинно зустріла гостей, учнів ЗОШ № 276, привітала дітей із початком весняних канікул і святом малого читача, розігріла малечу вікторинами і загадками, розповіла історію книжки від давнини до сьогодення.
На запрошення бібліотеки на свято завітали представниці редакції журналу «Професор Крейд», маркетолог Анастасія Ремез та редакторка Анна Шевченко, які провели чудову презентацію дитячого журналу, познайомили дітей із головними героями періодичного видання, розповіли про їх пригоди і запросили малечу долучитися до подорожі пізнання разом із професором Крейдом. Кожен школярик та школярка отримав у подарунок весняний номер журналу.

Підготовлене за допомогою учнів 2-3 класів свято книги «Тож гукнемо, діти: «Нашій книжці слава! В ній наука і розвага, втіха і забава» набрало обертів. На імпровізовану сцену повискакували маленькі білочки, зайчики, за ними повибігали герої улюблених усіма казок. Присвячена книзі святкова програма, сповнена піснями, танцями, та театралізованими сценками принесла задоволення і глядачам і учасникам.

На яскравий вогник до бібліотеки з вулиці завітав навіть собака, який розташувався під дверима зали і прослухав усю святкову програму від початку до кінця.
 
Вітаємо себе та усіх із таким бурхливим початком. Далі буде…

Чекаємо на усіх людей і тварин у бібліотеці, будемо святкувати разом.
 

17.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежками Квіткової країни»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

«Стояла я і слухала весну…»
 (Л. Українка)

Юні природолюбчики гуртка «Капітошка» завжди уважно слідкують за усіма явищами природи, особливо весною. Як тільки посеред острівців білого снігу, у лютому, з’явилися ранньовесняні квіти, вони негайно зібралися, щоб обговорити цю подію. Але весна дивує щодня, тільки встигай підмічати, в який день розквітла нова рослина.
 
Тому, чергова зустріч з екологом, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Ларисою Григорівною була знов присвячена квітам. Розмаїття весняних квітів велике, але усі погодилися, що перше місце серед них по праву займає тюльпан. Але є дикі тюльпани, яким загрожує  винищення. Нагадали і про нарциси, де - які стародавні перекази і легенди, з ним пов'язані. А ще - відкрили для себе квітку з незвичайною назвою: «Шафран Гейфеля» - вид крокусів, які цвітуть всього два тижні в Карпатах. Пані Лариса розповіла, що купувати можна тільки садові рослини. Так, наприклад, садові крокуси - великі квіти, мають контрастні жилки на пелюстках, а карпатські – однотонні. А щоб краще усе засвоїти, юні любителі квітів вирішили їх намалювати, щоб добре запам’ятати: «Не треба знищувати квіти! Не треба купувати букети  диких квітів! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель».

 

Відео

 
"Поезія в камені" Михайла Горлового.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter