19.05.2016
Бібліотека №115 |
Прекрасний день аби похвастати! У бібліотеці відкрилася персональна виставка художніх робіт нашої чудової читачки Мірошниченко Яни.
Ми захоплюємося творчістю талановитої дитини і дякуємо Яні за те, що виставила свої роботи на задоволення читачів бібліотеки. Картини Яни ви можете побачити у залі абонементу молодшого відділу обслуговування читачів.
Куточок «Творчості пір’їни є у кожної дитини» відкритий для будь-якої маленької мисткині та митця. Приносьте витвори своєї фантазії і ми влаштуємо і вашу виставку.
17.05.2016
«Як тебе не любити, Києве мій!»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж» «Осяяний промінням слави,
Золотоверхий, величавий – Наш рідний Київ, місто-сад, Наша столиця, Святоград» Олекса Палійчук Київ... Місто, оспіване багатьма поетами й письменниками, ком-позиторами й художниками. Місто-герой, місто-музей, місто-сад - саме так його величають.
Незабаром столиця нашої Батьківщини буде святкувати свій День народження, тому учасники гуртка «Наш вернісаж» на занятті 17 травня натхненно малювали рисунки-привітання із зображенням рідного міста відповідно до свого світогляду. Дуже допомогла школярам книжкова виставка «Благословенна будь, земля Дніпрова, овіяна легендами століть», що представила літературу про історію Києва, культурні, духовні та історичні пам’ятки міста. Разом із бібліотекарями діти читали легенди та казки про заснування стародавнього Києва, а слайд-презентація «Київ – це вічна душа України» висвітлила найяскравіші події, що відбувалися у столиці.
13.05.2016
13 травня в бібліотеці П.А.Загребельного відбулась інформаційна година «Народний письменник Шолом-Алейхем» до 100-ої роковини від дня смерті єврейського письменника, драматурга. Читачам бібліотеки було представлено виставку- персоналію «Письменник, якого не щадила доля…».
За допомогою літератури, представленої на виставці, читачі мали можливість ознайомитись з літературними досягненнями письменника, цікавими фактами життєвого шляху та маловідомими рисами характеру Рабиновича Шолом Нохумовича. Із зацікавленістю відвідувачі заходу подивились уривки художнього музичного кінофільму «Скрипач на крыше» за оповіданнями Шолом-Алейхема про мудрого молочника Тев’є та відео-матеріал - інтерв’ю з онукою Шолом-Алейхема відомою американською письменницею Бел Кауфман.
Шолом-Алейхем став народним письменником не тільки для єврейського народу, а й для українського, російського та багатьох інших народів не тільки на карті Європи, а також для любителів талановитого художнього слова й шанувальників глибокого змісту романів, повістей та оповідань автора і у Сполучених Штатах Америки.
Шолом-Алейхем буде завжди залишатися письменником при згадці про якого у читачів завжди світлішають обличчя. 13.05.2016
«Сім'я- це те первинне середовище,
де людина повинна вчитися творити добро»
(В. Сухомлинський)
Свято
Міжнародний день сім’ї у Деснянському районі, на Лісовому масиві, відсвяткували голосно та весело: з сонечком та дощиком, з піснями та танцями, з демонстрацією вправності у бойових мистецтвах …
12.05.2016
«Я – не товар!»
Тренінг
Чи існує рабство в ХХІ столітті? Нажаль, так. Примусова, безоплатна праця – це реальність, навіть для найрозвиненіших країн світу. Та й потрапити у злочинні тенета не так вже і складно. А оскільки тема ця дуже актуальна, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів десятих класів з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району», міжнародним тренером з питань «Торгівлі людьми» Овсієнко Наталією Федорівною. Під час тренінгу лектор розповіла старшокласникам, які види рабства існують в сучасному світі та хто потрапляє в зону ризику, про справжні історії постраждалих від торгівлі людьми, що більшість постраждалих від дій работорговців, є чоловіки, що Україна є одним з найбільших «постачальників» підневільної робочої сили в Європі .... «Сучасні раби» - це, як правило, звичайні люди, які через різні обставини, в пошуках заробітку, добровільно ідуть за кордон, навіть не уявляючи, яка «робота» на них там чекає. Присутні змоделювали ситуації в які може потрапити потенційна жертва вербувальників, як можна врятуватись з неволі в чужій країні, що робити, коли немає документів та інші.
Сподіваємося, що цій захід спрямував не тільки підвищенню рівня поінформованості учнів та обізнаності про загрози сучасного рабства, але й - умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних, у т. ч. складних життєвих ситуаціях.
12.05.2016
Українська дитяча книжка завойовує світ
Медіа-подорож за проектом «Українці в контексті розвитку світової цивілізації» Сучасна українська книжка для дітей впевнено крокує світом. Поява у престижних міжнародних каталогах на кшталт "Білих круків" та Почесних списках премії ім. Г.-К. Андерсена, участь видавців у Міжнародних книжкових виставках у Болонії, перемога в авторитетних літературних преміях і як наслідок – переклад іноземними мовами та зацікавленість у закордонного читача - все це свідчить про успіх українських письменників на теренах світової літератури. Тож книжковий фонд бібліотеки оновлюється! Приходьте до нас, читайте та збагачуйте свої знання і духовний світ! ТЕРМІНОВО ПОТРІБЕН
Бібліотекар 1 категорії у відділ мистецтв для роботи в галереї.
Кваліфікаційні вимоги: Освіта вища спеціальна. Досвід роботи в організації виставково-мистецької діяльності. Знання ПК. Тел. (044) 547-23-29 e-mail:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
11.05.2016
«Шолом-Алейхем -геній сміху й співець бідноти» Пам'ятник Шолом Алейхему у Києві, травень 2005 р. «Людина – це те, чим вона може бути» Шолом-Алейхем 11 травня 2016 року в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася година пам’яті «Шолом-Алейхем -геній сміху й співець бідноти»присвячена сумному ювілею – 100-ій річниці з дня смерті Шолом-Алейхема, видатного єврейського письменника. Шолом -Алейхема не можна уявити без України, як не можна уявити й Україну без цього письменника. Це є знаком нерозривності життя двох народів — українського та єврейського,— їхньої спільної долі й спільної боротьби за добробут та щастя. Користувачі відкрили для себе, що творчість Шолом-Алейхема забарвлена українським колоритом. У творах подано описи української природи, використано українську лексику, фольклор. Письменник написав десять романів, двадцять п'єс, сотні повістей та оповідань, багато статей. Твори Шолом-Алейхема перекладені на десятки мов світу. «Шолом-Алейхем» у перекладі означає «мир вам», що так актуально звучить нині на всіх мовах як заклик до миру, єдності та злагоди. 6.05.2016
«…Моє дитинство, вбите на війні» Зустріч з цікавою людиною Чи можете ви уявити Київ у червні 1941? Горять заводи, палають мости, вулиці здригаються від бомбардування… В дім кожного прийшла війна - нікого не оминула, навіть дітей. Зберегти у скарбниці пам 'яті «сороковые, роковые» завжди допомагають книги, фотоальбоми, репродукції картин. Тому велика книжкова виставка про воєнний Київ привернула увагу читачів бібліотеці різного віку. Перегорнути сторінки реальних історій «з перших вуст» допомагають і спогади учасників тих подій. Тому зустріч з «дитиною війни», журналісткою Батуриною Лілією Бальтазарівною зібрала велику аудиторію у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Коли почалась війна, маленькій Лілії було лише дев'ять років і ці часи дуже закарбувалися в її пам'яті.
5.05.2016
«Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі»
Народознавча зустріч за проектом «Два храми духовністю єдині» Зараз триває Світлий післявеликодній тиждень. Тому юні читачі бібліотеки № 119 – учні 3-х класів СЗШ № 213 – були запрошені на зустріч із священиком храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Євгенієм, адже основи духовності кожної людини закладаються із дитинства і базуються на цінностях, вироблених людством, на багатьох народних традиціях, зокрема, і релігійних. Отець Євгеній нагадав школярам, що Великдень - це найбільше та найрадісніше свято і для дітей, і для дорослих, це пора відродження в природі, оновлення та очищення людських душ. Діти ж розповіли священику, як вони готувалися до свята, якими візерунками розмальовували писанки, як урочисто святкували Великдень разом із родинами, якими добрими справами порадували близьких. Цікаво було дітлахам дізнатися, що після Великодньої неділі відзначають Обливаний понеділок – свято радісне і галасливе, як струмені водограю. Хлопці обливають дівчат водою, бажаючи, щоб вони були щасливі, гарні та здорові, як сама Весна. А дівчата, дякуючи, дарують хлопцям писанки. Обливати когось або самого себе водою у Великодній понеділок — стародавній звичай, пов’язаний із весняним очищенням цілющою водою. Великодні звичаї та обряди, великодні прикмети, вірші та прислів’я про Великдень, весну і природу – про все це учні залюбки читали у книжках з викладки «Великдень – земне причастя небом». Також юні читачі поповнили своїми барвистими поробками Великодній куточок, дякували отцю Євгенію за гостинці та щирі побажання. Діти запам’ятали, що свято тільки тоді буває справжнім, коли розумієш його сенс, розумієш, що це свято означає для людини, ділишся добрим словом і добрим вчинком, дбаєш і турбуєшся один про одного. Найкраще, коли роблять приємне не тобі, а коли ти робиш радісне та хороше іншим людям. Нехай же якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра у своїй душі! Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання: «Христос воскрес!» відповідати: «Воістину воскрес!» 5.05.2016
У годину сувору і грізну дорослими стали вони (бесіда-спомин про дітей героїв Другої світової війни) До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці пройшла бесіда-спомин про маленьких великих героїв війни. Разом із школярами ЗОШ №251 ми говорили про дітей, які встали на захист рідної землі. Ми підібрали тему, яка є водночас і близькою, і вражаючою для аудиторії нашої бібліотеки, вона створює поле самоідентифікації для читача підліткового віку. Діти-герої Другої світової – це дівчата та хлопчики від наймолодшого віку до 16 років, які під тиском обставин, або за власним бажанням, навіть, попри заборони і протести дорослих усіма правдами й неправдами приєднувались до військових частин та партизанських загонів, діти, які віддавали свої життя за мир. Усі вони подорослішали ще в дитинстві і крізь подальше життя пронесли невимовний досвід, який стримано і скупо передають воєнні хроніки й довідки. Киянці санітарці та розвідниці Марії Бровиченко, яка потрапила на фронт у 14-річному віці, посмертно на 20ті роковини перемоги присвоєно звання Героїні Радянського Союзу. Юний розвідник Радік Руднев з перших днів війни разом з батьком ділив труднощі партизанської боротьби. Ці та інші історії розказала нашим читачам бібліотекарка Алла Олександрівна. У нашій бібліотеці ви знайдете багато спогадів та історичних праць про Другу світову війну, велика частина з яких представлена на книжкових виставках, влаштованих для вашої зручності: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна», «Діти-герої», «Спасибі вам солдати перемоги». Історії цих дітей є свідченням жахів, які несе за собою війна і насильство, свідченням людської жорстокості та безглуздя. Краще жити в мирі, ніж боротися за нього. |
Відео
|