5.05.2016

Бібліотека №115
У годину сувору і грізну дорослими стали вони
(бесіда-спомин про дітей героїв Другої світової війни)

До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці пройшла бесіда-спомин про маленьких великих героїв війни. Разом із школярами ЗОШ №251 ми говорили про дітей, які встали на захист рідної землі. Ми підібрали тему, яка є водночас і близькою, і вражаючою для аудиторії нашої бібліотеки, вона створює поле самоідентифікації для читача підліткового віку.

Діти-герої Другої світової – це дівчата та хлопчики від наймолодшого віку до 16 років, які під тиском обставин, або за власним бажанням, навіть, попри заборони і протести дорослих усіма правдами й неправдами приєднувались до військових частин та партизанських загонів, діти, які віддавали свої життя за мир. Усі вони подорослішали ще в дитинстві і крізь подальше життя пронесли невимовний досвід, який стримано і скупо передають воєнні хроніки й довідки.

Киянці санітарці та розвідниці Марії Бровиченко, яка потрапила на фронт у 14-річному віці, посмертно на 20ті роковини перемоги присвоєно звання Героїні Радянського Союзу. Юний розвідник Радік Руднев з перших днів війни разом з батьком ділив труднощі партизанської боротьби. Ці та інші історії розказала нашим читачам бібліотекарка Алла Олександрівна. У нашій бібліотеці ви знайдете багато спогадів та історичних праць про Другу світову війну, велика частина з яких представлена на книжкових виставках, влаштованих для вашої зручності: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна», «Діти-герої», «Спасибі вам солдати перемоги».

Історії цих дітей є свідченням жахів, які несе за собою війна і насильство, свідченням людської жорстокості та безглуздя. Краще жити в мирі, ніж боротися за нього.
 

 

5.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Напередодні  Дня пам”яті та примирення й державного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій і війні 5 травня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась презентація книги «Європа 45» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».  В ці травневі дні ми віддаємо шану всім тим воїнам, хто звільняв Україну та Європу від нацистської експансії та згадуємо всіх тих, хто загинув в роки ІІ-ої Світової війни.
 
У події, які відбувалися в Європі під час ІІ-ої Світової війни, ми поринули за допомогою  презентації для користувачів  бібліотеки роману Павла Архиповича Загребельного «Європа 45».
 
В своєму романі автор виступив від цілого покоління письменників-прозаїків, тих кому в 1941 році було 16-17 років, хто в цьому далеко ще не зрілому віці, з першого дня війни пішов на фронт, а коли повернувся до мирного життя, то взявся за перо, бо занадто багато було в нього на серці…
 
Жива пам’ять війни і сьогодні. Болючі рани душі не відпускають ветеранів та «дітей війни»… Важлива  пам’ять  про ці суворі події  і для нащадків тих, хто пережив війну, - тому такі твори дуже  актуальні в наші дні.
 

 

5.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«День пам’яті та примирення…»
 
З нагоди Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у парку «Деснянський» пройшов урочистий мітинг.
 
Ветерани війни, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь Деснянського району, депутати Київради урочистою ходою пройшли Алеєю Перемоги та поклали квіти до Обеліску «Слави», ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих у роки війни.
У заході  також взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного, які провели для бажаючих захоплюючий і цікавий майстер – клас  «Маки пам’яті» та підготували інформаційні флаєри – запрошення до бібліотеки.
 

3.05.2016

Бібліотека №115
Третього травня три бібліотеки взяли участь у міській культурно-мистецькій акції на в центрі нашої столиці. В рамках акції «Малюємо мир!» усі охочі протягом 2 днів могли залишити свої найсвітліші фантазії у вигляді малюнків просто на асфальті Хрещатику.
 
Бібліотеки представили гостям святкові великодні книжкові виставки-інсталяції «Славимо Великдень!» та «Великодні мотиви». Для усіх, хто повільно снував центральною вулицею міста, насолоджуючись атмосферою свята, розвагою стало краєзнавче лото «Чи знаєш ти Київ?» та вікторина «Україно, моя Україно!». Ми дістали багато правильних відповідей від знавців та подарували нових знань тим, хто ще не відкрив для себе місто каштанів.
Для митців і мисткинь бібліотеками були влаштовані майстер-класи «Маки пам’яті», «Весняний віночок», «Великодня листівка». Творчу атмосферу активізував теплий травневий вітер.
Свята тривають! Бажаємо всім гарного настрою та теплого сонця!    
 
 

29.04.2016

Бібліотека №115
Надмірності бароко
(засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Сьогодні відбулася чергова зустріч бібліотечного клубу «Дивовижний світ мистецтва». З учнями 9 класу ЗОШ №249 ми вивчали мистецтво доби бароко. Під час обговорення ми торкнулися таких тем як: світоглядні тенденції 16-17 ст., етимологія терміну «бароко», переглянули основні архітектурні пам’ятки доби бароко, познайомилися із найбільшими новаторами та провокаторами художньої галузі періоду.
 
Методом порівняння із ренесансною архітектурою за допомогою добірки візуальних матеріалів ми визначили основні риси архітектури бароко. За браком часу, нажаль, нам не вдалося достатньо охопити живопис, але ми, все ж таки, встигли торкнутися затемнених полотен Караваджо.
У бібліотеці є багато книжок з історії мистецтва. Зокрема, запрошуємо ознайомитися із великою добіркою літератури по українському бароко.

Приходьте за самоосвітою до бібліотеки!

 

28.04.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
28 квітня в бібліотеці імені С. Олійника для членів клубу „Іванна” розчинив двері літературний салон. Захід „Про дива кохання” відбувся з нагоди 200-річчя від дня народження англійської письменниці Шарлоти Бронте. Присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії, які пізніше стали основою при написанні творів. Звучали також ранні вірші молодої талановитої дівчини, адже починала Шарлота свою діяльність як поетеса. Згадали члени клубу й молодших сестер Бронте – Емілі та Енн, які також працювали на літературній ниві. На завершення вечора всі присутні переглянули фрагменти фільму „Джен Ейр”, який особливо подобається жінкам.
 
 
 

28.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Великодня листівочка – наче весняна ластівочка
Майстер-клас
 
Які приємні клопоти напередодні великодніх свят! Як фарбувати яйця, яку спекти паску, чим пригощати гостей, що їм подарувати …  Над подарунками все-таки варто поміркувати, але не надто довго - адже їх цілком можна зробити своїми руками. Тому майстер-класи бібліотекаря-майстрині Анісімової Тетяни Вікторівни, по створенню саморобних шедеврів в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей стали дуже популярні.      
 
Виготовлення сувенірів — не тільки захоплююче заняття, але й чудовий спосіб створити святковий настрій і можливість проявити свої творчі здібності. У цьому ще раз переконалися юні умільці на черговій зустрічі. А надихнути їх на творчі проекти у цій справі допомогли, звичайно, книги та зразки деяких робіт, створених бібліотекарями. З паперових заготовок, тасьми і стрічок вдалося зробити досить милі листівочки до Великодня. Це не зайняло багато часу, але скільки приємних емоцій!
 
 
 

28.04.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги...»
літературно- музична композиція
згідно проекту « Молодь від Крут до   сьогодення на варті Державності України».
 
«Ми йшли нелегкою дорогою,
Де кров лилась і піт рясний…
Нас світ вітав із Перемогою,
Якій не складено ціни…»

В. Семеновський

Пам'ять... Вона не має початку і не має кінця. Ще й досі чекають запізнілих листів з фронту матері, що не повірили похоронці, наречені, сестри, дружини, а сини стали старшими від своїх батьків. Саме про це йшла мова під час проведення літературно-музичної презентації  «Знов білим цвітом вкрилися сади, і знов приходить свято Перемоги...» 28 квітня в бібліотеці ім. В. Кучера.
 
Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім'ї, до кожної оселі, відібрала мільйони молодих життів, спотворила нашу чудову природу, перетворила у руїни тисяч міст і сіл. Саме про цю страшну війну, про тих, кого зараз немає, хто з каменя дивиться на нас з висоти своїх пам'ятників, проникливо та душевно учасники заходу слухали Серебрякову Ганну Андріївну, ветерана Великої Вітчизняної війни.
 
Учні школи №152 переглянули тематичні кіно матеріали, слухали вірші та фронтові пісні. На очах присутніх сльози. Кожен відчув хвилювання від переглянутого. Нам, сьогоднішньому поколінню, нелегко, дуже боляче сприймати те, що наші однолітки пережили в ті страшні роки війни. 
 
Ми – українці! Ми ніколи не забудемо подвигу своїх дідів і батьків. Ми завжди будемо шанувати тих, хто пережив страшну війну, в кого й досі болять рани, в журбі та в молитві будемо пам’ятати всіх, хто не повернувся. 
 
 
 

28.04.2016

Бібліотека №119
«Розмалюю писанку, розмалюю…»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»

«У неділю свято – свято Великоднє.
Буду малювати писанку сьогодні.
Розпишу я цвітом з краю і до краю –
Великодня радість землю обіймає.»

Віра Паронова

Україна – країна смутку і краси, радості й печалі, розкішний вінок із рути та барвінку, над яким світять яскраві зорі, це історія мужнього народу, що віками боровся за волю і щастя. Історію свого народу можна пізнати, вивчаючи його звичаї та обряди, народні та християнські свята. І таким найдавнішим та найсвітлішим українським святом є Великдень.

Тому 28 квітня, під час Великоднього тижня, заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж» у бібліотеці № 119 було присвячене розпису писанок – невід’ємного символу Великодня, адже повсюди в Україні живе прадавнє мистецтво творення цих своєрідних художніх мініатюр, які разом із весною приходять у наші домівки, вселяючи надію у вічність життя і краси. Писанкові прикраси, розмаїття композицій із писанками, слайд-презентація та народознавча викладка «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі» - все це підготували бібліотекарі для більш змістовного проведення заняття, а керівник гуртка пані Ірина Грасюк розповіла про національні традиції писанкарства і запропонувала школярам намалювати писанки поки що у своїх альбомах, адже  це – справа не з легких і творити писанку треба з чистою душею та добрими намірами.

Доторкнувшись до символіки народного ритуалу і взявши у руки чарівні пензлики, юні художники почали фантазувати. І ось уже  розквітають на писанках квіти, сонечко у вигляді кола, зірки-промені, вода  у вигляді хвиль – орнаменти, що символізують радість життя,тепла і вічності. А вдома, разом із рідними, дітлахи прикрасять цими узорами великодні яйця та за доброю традицією будуть дарувати писанки друзям із побажанням щастя, здоров’я, доброї вдачі. Тож, коли прийде Великодній ранок, дітки разом із своєю родиною і всією Україною віддадуть шану найвеличнішому святу – Воскресінню Христовому!
 
 
 

28.04.2016

Бібліотека №115
Нарешті, травневі свята! Вітаємо усіх, хто так довго чекав Великодня, усіх, хто любить маївки й вже давно збирався вирватися на природу чи дачу, усіх, кому дуже потрібні тривалі вихідні, та тих, хто буде гучно відзначати першотравень. Свята вже на носі і погода нам сприятиме!
 
У бібліотеці передсвятковий тиждень відзначено низкою заходів, присвячених Великодню.
З понеділка на книжковій виставці «Славимо Великдень!», тематичній полиці «Свято Пасхи йде до хати, будемо Великдень зустрічати!» на вас чекають книжки про історію свята, про традиції, обряди та народні промисли, збірки традиційних та сучасних рецептів для найсмачнішого святкового столу.
Готуватися до свята ми почали з середи. Вихованці ОКЦ «Дивосвіт» завітали до нас на майстер-клас «Буде в мене писанка – про Вкраїну пісенька», на якому разом ми робили писанки у досить незвичайній техніці. Яскраві візерунки ми створювали з порізаних ниток, якими обклеювали кожен своє яєчко. У результаті, писанки вийшли кольоровими, м’якими та пухнастим, а у декого яєчко навіть перетворилося на жовте пірчасте курча.
Школярі 2 класу ЗОШ № 259 дізнавалися про історію та традиції свята у четвер на народознавчій мандрівці «Великодня писаночка». Бібліотекарка Пухно Алла розповіла дітям великодні легенди та біблійні оповідки, познайомила із традиціями святкування. Діти поділилися своїми планами та передчуттями до тривалих вихідних.

Вітаємо всіх та бажаємо гарного відпочинку!

Нагадуємо, що бібліотека також йде на вихідні, тому всім, хто ще не встиг взяти цікаву книжку для того аби прикрасити свій відпочинок, у вас ще є 2 дні.  
 
 

27.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В цьому році в Києві відмічають два славетних ювілеї: 27 квітня виповнюється  200 років від дня народження видатного архітектора Олександра  Беретті та 14 червня 235 років  від дня народження його батька Вікентія Беретті, ім’я якого носить одна з вулиць Деснянського району. Переоцінити внесок Вікентія та Олександра Беретті в архітектуру Києва неможливо, оскільки вони зводили класичні будівлі там, де до цього були поля та пустирі. Крім того, будівництво велося за відсутності місцевих майстрів, хороших матеріалів і сприятливих для цього умов. Проте архітекторам вдалося достойно  реалізувати свій творчий потенціал у розвитку архітектурної справи столиці та  її зовнішнього вигляду до наших днів.
 
27 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась  краєзнавча година «Беретті. Батько та син» до ювілейних дат від дня народження архітекторів. Користувачам бібліотеки було презентовано виставку- калейдоскоп, на якій представлена науково-популярна література, присвячена розвитку архітектури нашого міста, України, професійним досягненням Вікентія та Олександра Беретті; представлений тематичний ілюстративний матеріал. Завдяки Вікентію Беретті в нашому рідному Києві з явились такі споруди , як Університет Св.Володимира (червоний корпус  Київського Національного університету  ім. Т. Шевчкека), прокладені  вулиця Володимирська, та Бібіковський бульвар (бульвар Шевченко), будівля Астрономічної обсерваторії ,  Інститут шляхетних дівчат (Міжнародний центр культури та мистецтв). За проектом  Олександра  Беретті були споруджені: Перша Київська гімназія ( Гуманітарний корпус Київського Національного університету), Анатомічний театр (Національний музей Медицини України), будівля Київського дворянського зібрання (не збереглася).
 
Час триває, а споруди батька та сина Беретті доводять киянам та гостям нашого міста , що основний принцип архітектури  «Користь, міцність, краса».
 
Шановні  читачі! Вшануймо  разом  пам’ять  видатних архітекторів!
 
 
 

Відео

 
Знамениті українці 2 ч.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter