5.07.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Як в тую ніч, що на Івана та й на Купала»
 
Гей, на Івана, гей, на Купала,
Красна дівчина долі шукала.
Квітки збирала, віночок вила,
Долі, водою його пустила.

                 
З нагоди свята Івана Купала, в  бібліотеці ім. В. Кучера відбулася святкова відео-композиція «Як в тую ніч, що на Івана та й на Купала». Усвоєму виступі зав. бібліотекою висвітлила особливості українських купальських обрядів і пов’язаних з ними символіки та атрибутики. Особливий інтерес у слухачів викликала розповідь про чарівне купальське зілля, традиційний дівочий вінок та його захисну силу, поетичні та чарівні легенди про свято Купала. До уваги користувачів  було представлено яскраву тематичну розкладку народознавчих видань «Зійди, сонце, на Купала, стогни, земле, на Івана» та віночок купальських пісень у виконанні учасників гурту «Гомін».
 
Наостанок гості масового заходу подивились відео-ролики: «В ніч на Івана, в ніч на Купала», «хор Жайвір» кліп На Івана,на Купала»  та отримали флаєр «Ой на Івана, ой та на Купала».


 
 

3.07.2015

Бібліотека №115
Сьогодні Купала – срібна роса впала

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят - Купало або Купайло.
 
На нашій «Книжковій галявинці» вже традиційно по п’ятницях зібралися читачі, цієї п’ятниці - щоб ознайомитись з традиціями українців.       Бібліотекарі  підготували книжкову виставку «Ясне - красне Купайло», марафон загадок літнього циклу «Відгадай-ка!»  та народознавчу бесіду про символіку рослин, які складають український віночок, обрядодійства, пов'язані з ним.
Літо в розпалі! Попереду багато цікавого – приходьте!

 
 

1.07.2015

Бібліотека №119
«Сонячні читання»

Однією із форм роботи бібліотеки № 119 для популяризації читання є літні читальні зали, книжкові галявини, що дають змогу всім бажаючим просто неба, на свіжому повітрі, потрапити у чарівний світ друкованого слова.
 
Протягом червня бібліотекарі відвідували дитячі майданчики, де вони не тільки пропонували дітям і батькам твори української та світової літератури, періодичні видання, а й записували до бібліотеки. А 1 липня було гамірно і людно вже біля самої бібліотеки, адже бібліотекарі саме сюди запросили всіх дітей і дорослих на «Сонячні читання».
Веселою зграйкою підбігли до бібліотеки дітлахи, що гралися на дитячому майданчику, і зручно влаштувалися під розлогим київським каштаном, щоб почитати цікаві дитячі журнали та книжки з виставки «Літо + пригоди = читаймо з насолодою!». Неквапливо підходили поважні бабусі з онуками, мами з малюками та із задоволенням залишалися, щоб долучитися до пізнавальних ігор, вікторин та розваг, підготовлених бібліотекарями.

Під супровід пісень про бібліотеку та книги діти залюбки гралися з м’ячем у гру «Пригадай казкового героя», складали літературне лото, малювали на асфальті улюблених книжкових персонажів, яскраво розмальовували альбоми-розфарбовки.
Книжкова сонячна галявина дуже сподобалася дітлахам, і нові книголюбчики охоче поповнили коло читачів бібліотеки. Також усім, не байдужим до читання, бібліотекарі роздавали пам’ятки з інформацією про бібліотеку та правилами запису до бібліотеки і гостинно запрошували частіше відвідувати бібліотеку, долучатися до змістовного дозвілля, яке пропонує бібліотека, більше читати, щоб читання будо в радість:
«Щастя – то читати вміти
Слів барвистих самоцвіти.
Мовою батьків, родини і всієї України.»


 
 

23.06.2015

Бібліотека №115
Я громадянин України
(коментовані читання)

Знову довгі вихідні! Адже скоро день головного Закону, яким живе українська спільнота – День Конституції.
Конституція має захищати права кожного з нас. «Права не дають – права беруть!». Саме тому ми маємо знати, які права у нас є, а які ще слід здобути, проговорити і закарбувати.
Сьогодні для вихованців літнього табору ЗОШ № 247 бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна доступно виклала принципи і засади правової свідомості громадянина України. Коментуючи книгу О. В. Сташук «Я громадянин України» бібліотекарка розповіла про національну символіку, види влади, конституцію, основні закони, українську культуру, традиції, географію, познайомила гостей з видатними діячами України.
З усіх своїх прав, вже обізнані маленькі користувачі, створили яскраво-жовтий правовий соняшник, який і зараз цвіте у читальному залі молодшого відділу обслуговування.
 
 
 
 
 

23.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
  23 червня діти 3-5 класів літнього  табору школи № 119 завітали на екскурсію до центральної районної бібліотеки № 141. Наші читачі дізнались, що в бібліоітеці для дорослих є книжки не тільки для їх матусь та татусів, а й для користувачів дитячого віку; отримали від бібліотекарів корисні поради щодо літнього читання поза шкільною програмою. Дитяча зона відділу обслуговування завжди приваблює дітлахів своїм  яскравим оформленням та кількістю дитячих книжок. Наші читачі із зацікавленістю взяли участь в літературній експрес-вікторині та отримали на згадку подарунки від бібліотеки.
  Вже є традицією для наших маленьких користувачів дивитись у бібліотеці, ще незнайому для них кінострічку, або мультиплікаційний фільм.
  Дійсні переживання у дітей викликала художня кінострічка з елементами анімаційного кіно «Шалені скачки» про зубреня, яке завдяки своєму великому бажанню знайшло в собі сили змагатися   в гонках зі справжніми породистими конями та отримати перемогу.
 
 
 
 

23.06.2015

Бібліотека №115
У дарунок і для себе робимо гарні обереги!

 Сьогодні ангелами, кроликами та вишнями ми з почуттями натхнення та задоволення закрили сезон майстер-класів, який проходив у нашій бібліотеці з допомогою Іви Репницької з Родинного центру "Family&Education".
 Нашу крайню зустріч відкрила бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна, яка підготувала викладку літератури з рукоділля та ужиткового мистецтва, з якою познайомила наших постійних користувачів – вихованців приватної лінгвістичної гімназії. Окремо, ми зосередилися на представниці давніх українських традицій – ляльці-мотанці.
Бібліотекарка показала відео про українських майстринь з мистецтва виготовлення ляльок, представила добірку різновидів мотанок.
 
 
 
 Практична частина зустрічі не змусила на себе чекати! За кілька хвилин клаптики тканини, видані кожному учаснику майстер-класу, вже літали по читальному залу молодшого відділу обслуговування у вигляді янголів та стрибали по столах у вигляді кроликів.
Відсвяткувати здобуті протягом усіх наших зустрічей уміння і навички і привітати усіх вихованців шкільних літніх таборів із повним вже вступом у канікули ми вирішили соковитими вишнями.
 
 
 
 
Запрошуємо на вишні і вас!!
 
 

22.06.2015

Бібліотека №151
22 червня 2015 року біля сотні маленьких мешканців - відвідувачів дитячого табору відпочинку при спеціалізованій школі № 247 відвідали лекційно-конкурсну програму "Великі права маленької дитини" з циклу заходів з дитячої правової освіти "Знай свої права, дитино". Захід був проведений бібліотекою № 151 за підтримки Деснянського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.
Діти отримали важливу інформацію з питань свого правового захисту, дізналися про Декларацію з прав дитини та про те, що таке Конституція, закон, декларація тощо, що означають вони для держави та для кожного громадянина окремо. 
В конкурсно-ігровій формі, за допомогою роздаткового матеріалу, напрацьованого бібліотекою № 151 Деснянської ЦБС, діти із великим ентузіазмом закріпили отриманні знання, що будуть корисні для них протягом усього життя.
 
 
 
 

22.06.2015

Бібліотека №115
Чарівні клаптики
(майстер-клас)
Ми вже неодноразово згадували про наявність у нашій бібліотеці великої кількості літературних джерел з декоративно-прикладного мистецтва та рукоділля, які підібрані у виставковій полиці читального залу молодшого відділу обслуговування користувачів для вашого літнього цікавого і продуктивного відпочинку.
Користуючись порадами та вказівками з книжок нашої виставки «Дитина і світ прекрасного» кожен з нас може зробити щось цікаве і корисне у побуті. Особливо приємно, що грошові витрати на це мінімальні, а ваші творчі ресурси, як ми знаємо, безмежні. Для своїх витворів ми використовуємо старі непотрібні речі, які втратили своє початкове призначення.
 
 
Сьогодні до нашої бібліотеки завітали вихованці приватної лінгвістичної гімназії на майстер-клас з шиття до майстрині Іви Репницької. За основу ми взяли клаптики вирізані з старих джинсів, на яких діти за допомогою голки і ниток вчилися робити свої перші стібки та шви.
Вже після першого заняття діти мали пошиті власноруч чудові клаптикові підставки під гарячий посуд. Очікуємо від вас ще й не такого, особливо, якщо слідкуватимете за нашими майстер-класами та користуватиметесь порадами з книжок.
 
 
 
 

21.06.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Вогонь пам'яті, шани і вдячності – вічний»
В лісах зрівняв окопи час,
А поле битви стало гаєм –
Хова рубці земля од нас…
Але душа не забуває.
М. Нагнибіда
 
 
 
 
 
 
 
22 червня 1941 р. гітлерівська Німеччина без оголошення війни напала на Радянський Союз. Захопивши Україну, встановлювався окупаційний режим. Україна вкрилася концтаборами, тюрмами, гето. Практично в кожному українському місті був свій „Бабин Яр”: за роки окупації в Бабиному Яру в Києві загинуло понад 220 тис., в Дробицькому Яру в Харкові – понад 60 тис., в Янівському концтаборі у Львові – понад 160 тис. людей. А всього в Україні в період окупації було вбито 3,9 млн. мирного населення і 1,3 млн. військовополонених. Гітлерівці грабували матеріальні і людські ресурси України. До Німеччини вивозилися продовольство, обладнання, сировина, коштовності, чорноземи, а також робоча сила. З України на примусові роботи до Німеччини було вивезено 2,4 млн. чоловік.
 
І хоч окупаційний режим відзначався винятковою жорстокістю, але він виявився неефективним, бо не забезпечив покори українського народу. Навпаки, нацистський “новий порядок” викликав масовий рух Опору в Україні.
 
21 червня в бібліотеці  ім. В. Кучера відбулася година пам'яті «Вогонь пам'яті, шани і вдячності – вічний» присвячена Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Учасники заходу з цікавістю і хвилюванням   прослухали розповідь бібліотекаря Кучеренко А. В.  про початок німецько-радянської війни і втрати українського народу в Другій світовій війні та  переглянули презентацію «Вогонь пам’яті»  і уривок  з документальної стрічки  «1941. Заборонена правда».
 
В День  скорботи і вшанування пам’яті  жертв війни ми згадуємо всіх тих, хто загинув на полі бою, кого замучили в концентраційних таборах, кого розстріляли у в'язницях НКВД, хто пожертвував найдорожчим – життям, задля того, щоб наша  Вітчизна була вільною.
Схиляємо голови перед мільйонами невинних жертв, яких забрала війна. Слава їм, вічна і світла пам'ять!
 

19.06.2015

Бібліотека №151

19 червня 2015 року на заході "Захищайте нас" із циклу "Знай свої права, дитино" наймолодша та найчисельніша аудиторія з усіх, хто відвідував наші заходи з правового інформування дітей - відвідувачі дитячого табору відпочинку у школі І-ІІІ ступенів № 119 (вул. Закревського, 15-Б), мала можливість детально ознайомитись з Декларацією прав дитини та дізнатися про свої основні права,гарантовані цією міжнародною декларацією, проголошеною Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року.

 

Цикл заходів "Знай свої права, дитино" організований та проводиться спільно бібліотекою № 151 Деснянської ЦБС та Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді з метою правового інформування підростаючого покоління. Діти, котрі відвідали зазначені заходи змогли не тільки дізнатися про свої права, а й зрозуміти необхідність відповідного правового гарантування для дітей всіх народів світу.

 

З вищенаведеною метою допомагають впоратись кваліфіковані виступи юриста Центру та цілий ряд розроблених та впроваджуваних бібліотекою № 151 практичних вправ з використанням роздаткового матеріалу та оригінального аудіо ряду. Кожний із заходів є по-своєму унікальним і враховує персональні потреби аудиторії.

 

19.06.2015

Бібліотека №115

Пилип Орлик та перша Конституція

(інформаційно-історична година в рамках проекту «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»)
 
Чи знаєте ви, що однією з перших конституцій у Європі вважається Конституція Пилипа Орлика, українського політичного та військового діяча 18 ст.?
 
«Договори і Поставлення Прав і вольностей Війська Запорозького» були покликані визначати і врегульовувати права і обов’язки усіх членів Війська Запорозького. Від традиційних гетьманських статей Конституція Орлика вирізнялася тим, що базувалася не, як раніше, між гетьманом та монархо-протектором, а між гетьманом і козацтвом, яке виступало від імені українського народу. Уперше новий гетьман укладав офіційну угоду про права і обов’язки зі своїми виборцями, чітко визначаючи умови, згідно з якими він отримував владу. Основний закон обмежував гетьманські прерогативи, зменшував соціальну експлуатацію, затверджував спеціальний статус запорожців.
 
Конституція Пилипа Орлика була написана під впливом ідей західноєвропейського парламентаризму і заклала головні принципи республіканської форми правління.
 
Про все це сьогодні завдяки підготовці і проведенню інформаційно-історичної години бібліотекаркою Наталією Леонідівною дізналися діти шкільного табору ЗОШ №294, які завітали до нашої бібліотеки.
 

Більше цікавого і ще вам не відомого читайте у книжках нашої бібліотеки.

 

Відео

 
"Тесла. Винахідник електричної епохи"
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter