30.03.2016
Бібліотека №151 |
30 березня бібліотека № 151 в співпраці з бібліотекою школи №277, провели урок вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Незабутній Кобзар» для учнів восьмих класів.
Бібліотекарі цікаво розповідали учням про маловідомі факти із життя Т. Г. Шевченка, представивши книжкову виставку «Сторінками життя Кобзаря». З презентованих на заході книг, постать Шевченка показано, як людину універсальних обдарувань та інтересів, життя якої було присвячено народу, рідній Україні, боротьбі за наближення часу, коли країна стане незалежною, коли в Україні шануватимуть свою мову та культуру. Родзинкою заходу стала презентація путівника з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській», який розробили бібліотечні фахівці центральної районної бібліотеки ім. П. Загребельного. Учасники заходу із цікавістю знайомилися з розділами путівника та поданою інформацією про те, скільки пам’ятників встановлено, скільки фільмів знято, скільки премій засновано, названо закладів та установ ім’ям Т.Г. Шевченка в Україні та світі, як образ Кобзаря відображається в образотворчому мистецтві.
Бібліотекарі цікаво розповідали учням про маловідомі факти із життя Т. Г. Шевченка, представивши книжкову виставку «Сторінками життя Кобзаря». З презентованих на заході книг, постать Шевченка показано, як людину універсальних обдарувань та інтересів, життя якої було присвячено народу, рідній Україні, боротьбі за наближення часу, коли країна стане незалежною, коли в Україні шануватимуть свою мову та культуру. Родзинкою заходу стала презентація путівника з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській», який розробили бібліотечні фахівці центральної районної бібліотеки ім. П. Загребельного. Учасники заходу із цікавістю знайомилися з розділами путівника та поданою інформацією про те, скільки пам’ятників встановлено, скільки фільмів знято, скільки премій засновано, названо закладів та установ ім’ям Т.Г. Шевченка в Україні та світі, як образ Кобзаря відображається в образотворчому мистецтві.
З інтересом та повагою учасники заходу сприйняли інформацію про те, що путівник рецензувала Людмила Красицька – племінчата праправнучка Т. Шевченка, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка, жителька Деснянського району.
30.03.2016
Цикл публічних заходів за проектом «Україна. Становлення державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)» було відкрито 30 березня в центральній бібліотеці ім. П. А. Загребельного на історичному вечорі «Українська ідея М. Грушевського : історія і сучасність», присвяченому життєвому та творчому шляху видатного історика, громадського та політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського. Для вшанування імені вченого світового рівня, творча спадщина якого містить праці з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору, - бібліотекарі підготували книжкову виставку «Совість української державності».
Щоб поділитись своїми знаннями в заході взяла участь завідувач історико-меморільного музею Михайла Грушевського Панькова Світлана Михайлівна. Музей Михайла Грушевського в Києві є сьогодні не тільки музейним закладом, але й центром грушевськознавства в Україні. Світлана Михайлівна розповіла про цікаві сторінки життя та творчості видатного вченого, переконала дівчат та юнаків , що М. Грушевський дійсно був одним з провідних діячів українського національного відродження в новітній історії України. Не було жодної помітної ділянки суспільного життя, в якій він безпосередньо чи опосередковано не брав би участі. Неоцінима й немеркнуча його заслуга перед українським народом. Діяльності цього великого патріарха нової української науки були притаманні широкий діапазон та багатогранність. 29.03.2016
«Улюблені книжки на блакитних екранах» Медіа-подорож з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання та Міжнародного дня дитячої книги Ніщо так не тішить дітей, як свято. А якщо це свято улюблених книжок, яке щорічно відзначається у бібліотеці № 119 та несе із собою калейдоскоп різноманітних заходів, то таке свято у декілька разів цікавіше. Тому 29 березня юні читачі з радістю завітали до бібліотеки на медіа-подорож «Улюблені книжки на блакитних екранах» з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання та Міжнародного дня дитячої книги. На деякий час наші читачі перетворилися на глядачів, бо бібліотечний кінозал запросив школярів переглянути уривки із дитячих фільмів, що були зняті за відомими творами світової дитячої літератури: «Одиниця з обманом» Всеволода Нестайка, «Пітер Пен» Джеймса Баррі, «Гаррі Поттер» Джоан Ролінг, «Снігова Королева» Ганса Крістіана Андерсена, «Вождь Червоношкірих» О’Генрі. Адже талановита екранізація також заохочує до читання, і бібліотекарі не раз переконувалися, що після цікавої кінострічки юним глядачам часом хочеться книжку перечитати або ж і прочитати вперше. Та інколи виявляється, що книжка цікавіша за фільм, і користувач охоче читає інші твори цього письменника, відвідуючи бібліотеку та збагачуючи свій книжковий світ. Із задоволенням діти пригадували улюблені кінофільми, розповідали про улюблених кіно- та книжкових персонажів, відповідаючи на запитання вікторини «Книжкові герої у світі кіно». Книжкова викладка «Улюблені книжки на блакитних екранах» відкрила дітям безмежний простір цікавих дитячих творів, а книжкова виставка «О, книги! Найкращі порадники, найкращі друзі!» запропонувала новинки сучасної дитячої прози та поезії, нове українське фентезі. Ну, і яке ж свято без подарунків! Бібліотекарі порадували юних читачів новими книжками-коміксами, які поповнять їх домашню бібліотеку та спонукають до читання. Ми вже повідомляли нашим читачам, що в цьому році ЦРБ П. А. Загребельного буде працювати за патріотичним проектом «Україна. Становлення державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)». У відділі обслуговування представлена виставка-панорама «Віхи становленя української державності. Ч. ІІ (1922-1990 рр)». Окремою вистакою в залі періодичних видань презентовано тему «Україна на шляху Незалежності (1990-2016рр)».
29.03.2016
«Сонячний класик» (день одного автора) День одного автора у бібліотеці для дітей №115 ми присвятили відомому усім дітям класику сучасної української літератури Всеволоду Нестайко, твори якого внесені до Особливого почесного списку Г.Х. Андерсена. Улюбленцю усіх дітей були присвячені книжкові виставки «Країна сонячного добра» та «Країна сонячних казок В. Нестайка», книжкова викладка «Всеволод Нестайко радить прочитати», які під кінець дня лишилися стомленими і порожніми. 28.03.2016
«Нові книги - нові відкриття»
Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести незрівнянне задоволення. 28 березня відвідувачі Центральної бібліотеки ім. П. А. Загребельного прослухали бібліоекскурс «Книжковий дощ новинок…».
До уваги користувачів бібліотекарями було запропоновано більше 70 літературних новинок різноманітних жанрів від сучасних українських та світових авторів.
Учасники заходу мали змогу відкрити для себе нові імена.
27.03.2016
« Володимир Хавкін - великий філантроп»
Інформаційна година згідно проекту «Україна в контексті світової цивілізації» В бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна година «Володимир Хавкін - великий філантроп» згідно проекту «Україна в контексті світової цивілізації». Бібліотекар Славська В.В. цікаво і змістовно розповіла, що мільйони людей в усьому світі зобов’язані Володимиру Хавкіну життям. Саме він, уродженець Одеси, створив першу вакцину проти холери і чуми. За 40 років понад 35 млн. чоловік врятувалися завдяки йому від страшної хвороби. Доповнила розповідь бібліотекаря Кулинич Г.М. про маловідомі сторінки життя В.Хавкіна. 26.03.2016
Нарешті! Така довгоочікувана та бажана бібліотекою та читачами ініціатива проведення гуртка з основ програмування для дітей була запущена, дякуючи нашим партнерам CodeClub Ukraine!
Цієї суботи 26 березня об 11.00 у бібліотеці зійшлися усі охочі отримати навички та знання з програмування, викладач волонтер Назар Шаріпов, який погодився поділитися своїми знаннями, безперебійний, цього разу, Інтернет та робочі комп’ютери. З цього вийшло справжнє серйозне, і головне, корисне заняття.
Перші кроки у підкоренні науки створення комп’ютерних програм ми почали з засвоєння мови Skratch, розробленої спеціально для школярів. Skratch - інструмент створення різноманітних програмних проектів: мультфільмів, ігор, «живих» малюнків, презентацій, комп’ютерних моделей. І що важливо, - робити це не складно. Skratch не передбачає досконалого знання спеціальних слів, адже програми у Skratch не пишуть, а збирають з готових блоків-команд, за принципом конструктора Лего. В кінці лише першого заняття по бібліотеці вже бігали миші, коти і привиди. Для тих, хто пропустив перший урок повідомляємо, що викладач лишив для вас домашнє завдання, яке ви можете взяти у бібліотеці, якщо прийдете зі своєю флешкою, або звертайтеся на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду і ми відправимо його вам поштою. До зустрічі! 25.03.2016
25 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулося чергове засідання клубу „Іванна”. Вечір – автограф „Доля „Розумного Арлекіна”, присвячений 125-річчю від дня народження українського актора, режисера театру і кіно А. М. Бучми, зібрав поціновувачів таланту славетного майстра. Учасники вечора поринули в творчий світ актора, дізналися маловідомі факти його життя. Зокрема зацікавили присутніх спогади онуки артиста, театрознавця Валентини Заболотної „Мій дідик Амвросій Бучма”. Поділилися учасники заходу й своїми думками та враженнями про творчість Амвросія Максиміліановича. На завершення вечора бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми, представленої на тематичній полиці.
23.03.2016
Українці, що вдосконалили світ Бібліотека для дітей №115 продовжує працювати за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті світової цивілізації». Сьогодні з учнями ЗОШ № 238 ми згадували славетні імена українських літераторів та науковців: С. Корольова, Ю. Кондратюка, І. Пулюя, Агатангела Кримського, І.Франка, Л.Українки, творчість яких вплинула на розвиток світової культури. Підготовлене бібліотекаркою слайд-шоу «Великі українці» відкрило для наших глядачів кілька барвистих сторінок у книзі історії власної держави. Особливо допитливих ми познайомили із книжками тематичної полиці «Родом з України», які в усіх подробицях розкриють вам життєві і творчі перипетії вищеназваних видатних українців.
Бібліотека – один з найкоротших шляхів до відкриття нового і незвіданого. А канікули – найкращий час для цього. Приходь! 23.03.2016
«Кобзарю мій! Високими словами мене окрилив ти!» - так читачка бібліотеки № 119, учениця 4-Б класу ЗОШ № 207, Варвара Хіміченко розпочала свою участь у загальноміському Шевченківському святі «Іду з дитинства до Тараса», що відбулося 23 березня у Центральній бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка для дітей і завершило Шевченківський березень «Борітеся – поборете. Вам Бог помагає!».
Варя гідно представила читачів дитячих бібліотек Деснянського району та презентувала свої творчі доробки: мальовничу картину з образом поетичної України за творами Великого Кобзаря та твір-роздум «Садок вишневий коло хати». Дівчинка продемонструвала своє бачення творів видатного українського поета, котрий не просто писав – він малював словами, пробуджуючи у душах читачів почуття любові до рідного краю. Цю гармонію краси і природи юна художниця відобразила в картині. Також школярка натхненно, проникливо прочитала свій твір-роздум, у якому висловлюється осмислення життя Тараса Шевченка, значення його творчості для наших сучасників, адже непереможна любов Тараса Григоровича Шевченка до народу й Батьківщини є взірцем щирого патріотизму, а його заповіти є дороговказом для прийдешніх поколінь. «Ми повинні доростати до Шевченка всім життям», - так завершила свою розповідь дівчинка. Яскравий виступ нашої учасниці аудиторія підтримала бурхливими оплесками, бібліотека ім. Т. Г. Шевченка відзначила Варвару Подякою та книгою Володимира Рутківського «Ганнуся», а від бібліотеки № 119 талановита читачка отримала у подарунок повість Олександра Гріна «Пурпурові вітрила». Тож, любі діти, шануймо пам’ять про Світоча України своїми добрими справами, чесними вчинками, мистецькими талантами! А бібліотеки вам у цьому обов’язково допоможуть! |
Відео
|