4.03.2015

Бібліотека №119
«Починає казка казатися…»

Поринути у яскравий, чарівний світ літературної казки юним читачам бібліотеки № 119 дала змогу 4 березня подорож «Починає казка казатися» за твором «Горбоконик» Петра Єршова, присвячена 200-річчю від дня народження російського письменника.

Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що Петро Єршов уславив своє ім’я у 19 років, створивши віршовану казку «Горбоконик», а задум написати її виник у майбутнього письменника ще в одинадцятирічному віці, що Петро Єршов був учителем, а згодом і директором Тобольської гімназії, в якій свого часу і сам навчався, що виховував п’ятнадцятеро дітей, які дуже любили його казку.

З усмішками діти читали уривки з жартівливої та веселої казки «Горбоконик» у перекладі видатного українського поета Максима Рильського, переглядали мультфільм «Конек-Горбунок», переймаючись пригодами головного героя Івана-простака і його помічника Горбоконика, ловили Жар-птицю, відвідали Сонце і Місяць, допомогли Чудо-киту, дістали із дна океану дорогоцінний перстень та пораділи за Івана, коли він став царем і одружився на Цар-дівиці. Охоче школярі ділилися враженнями від казки, відповідали на запитання вікторини, познайомилися з іншими літературними казками українських та зарубіжних письменників, представленими  на книжковій виставці «Казкарі – володарі дитячих душ».
Бібліотекарі запропонували дітям пофантазувати і уявити, які пригоди могли з ними трапитися, якщо б у них з’явився Горбоконик – вірний та надійний друг. З радістю юні читачі мандрували чудесним світом казки «Горбоконик», що вчить працьовитості, хоробрості, щирості у стосунках, порядності, умінню вирішувати складні ситуації.
 
 

 

25.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Весняні дива» з ...вовни
Майстер – клас з фелтінгу
 
Останім часом неабиякої популярності набув такий вид рукоділля, як фелтінг. Відгадайте, що це таке? Саме слово досить незвичне для нашого слуху. Фелтінг – це особлива техніка рукоділля, в процесі якої за допомогою спеціальної голки і вовни для валяння створюється малюнок на тканині. Це відносно новий вид рукоділля, але існує він вже багато століть. Просто в наш час валяння з вовни придбало інший зміст. Дуже популярним фелтінг зробили його простота і доступність. Він розвиває акуратність і фантазію.   
 
У цьому змогли переконатися юні саморобники, завітавши до творчої майстерні «Сонечко» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Кожне заняття – це свято, бо тут можна добре провести час, отримати практичні навички у створюванні деяких речей та цікаву інформацію з книг та Інтернету про цей вид мистецтва.  Під керівництвом вихователя підліткового клубу «Космос», Рак Юлії Володимирівни, юні саморобники з задоволенням творили незвичайні речі із вовни. Подивіться, які вони чудові!  А з яким захопленням, старанно діти працюють! 
 
 
 

26.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мистецтво бути здоровим»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
Як казав середньовічний перський  вчений, філософ і лікар Авіцена: «... Головним скарбом життя є здоров'я, і щоб його зберегти, потрібно багато що знати».
 
 
Усвідомлювати це особливо необхідно дітям. Тому чергове заняття гуртка «Капітошка» і було присвячено темі  здоров’я. Підготуватися до цієї зустрічі допомогли книги з валеології, ОБЖ, медицини, спорту, ретельно підібрані бібліотекарями. Завдяки цьому, розгорнута книжкова виставка  стала доброю підказкою при вирішенні різних завдань: відповіді на питання вікторини, визначення компонентів здорового способу життя та інших. Щоб краще запам’ятати де-які поняття, використовували «Чарівну квіточку», у якої  кожна пелюсточка - складова здоров’я. А гра «Завжди»-«Іінколи»-«Ніколи» допомогла з’ясувати цікаві факти про ставлення дітей до продуктів харчування.
 
 
 
Пізнати «мистецтво бути здоровими» з демонстрацією малюнків, використанням народного фольклору, ігрових форм і, звичайно, книг допомогла дітям методист відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Лариса Григоріївна.
 
Сподіваємося, що учні запам’ятали головне: чи будемо ми здорові — великою мірою залежить від нас і треба вчитися берегти себе.

 
 

24.02.2015

Бібліотека №115
«Привіт! Я – Конфлікт»

Хто б міг уявити, що сьогодні до нас завітав сам Конфлікт? І ми разом із колежанками 8-го класу Києво-Могилянського колегіуму, на диво, радісно і весело його зустріли.

За допомогою психологів Центру у справах сім’ї, дітей та жінок – практичного психолога Хохлова Володимира Петровича та соціального працівника Наталії Анатоліївни Кочіної у бібліотеці для дітей №115 відбувся урок-тренінг з вирішення конфліктних ситуацій.  У форматі активної співучасті, ігор, вправ, обговорення конфлікт було опановано по частинах, розібрано по полицях та начисто обеззброєно усмішками та жартами учасників тренінгу.

Разом ми дійшли висновку, що конфлікт – це не те, чого слід боятися. Конфлікт є свідченням різноманіття думок, поглядів, смаків. І саме у конфлікті ми можемо віднайти консенсус, що врахує інтереси всіх сторін. Отож, конфліктуємо з користю та, за прикладом учасників нашого заняття «Привіт! Я – Конфлікт», слід робити це весело, галасливо та з усмішками на обличчях.

Бібліотекарі привернули увагу учасників заходу до книжкового фонду - розділ психологія та на підбірку художньої літератури з молодіжною тематикою.

 

 

25.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Енергозбереження в дії» 
Зустріч з екологом

Сьогодні перед нашою державою гостро стоять енергетичні проблеми, тому питання раціонального використання ресурсів дуже актуальне. З ним пов’язано створення Міжрегіонального проекту Д.ТЕК (найбільшої енергетичної компанії України) - «Енергоефективні школи». В його реалізації приймають участь школи і Деснянського району. Бібліотека, як інформаційно-освітній центр, завжди виступає одним з надійних партнерів шкіл.

Черговий захід з екології в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей присвятили енергозбереженню. Завдяки книгам, Інтернету, розповіді голови Київського міського осередку Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» Белана Владислава, учні  восьмих класів 218 середньої школи відкрили для себе багато цікавого. Так вони дізналися про джерела енергії (корисні копалини, атом, воду, вітер та інші), їх використання. Багато питань було про енергоефективність та шляхи теплозбереження. А завдяки «рольовій грі», «незалежні експерти» довели, що найкорисніший вид енергії – відновлений.

Сподіваємося, що ця інформація буде корисна учням для участі у конкурсі на зменшення споживання енергії, в рамках проекту "Енергоефективні школи".
 
 
 

24.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мамине сонечко»
Журнальна мозаїка
 
Разом з чудовою, майже весняною погодою, до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітало «Мамине сонечко». Ви ще не знаєте, що це таке? Це – видавництво, яке видає яскраві, цікаві, пізнавально-розважальні журнали для дітей. У цьому змогли переконатися учні молодших класів. Хлопчикам дуже сподобалися неймовірні пригоди та несподіванки у «Маленькому Розумнику», ігри, казки та цікаві завдання. «Маленька Фея та сім гномів» привабили дівчаток - мандрівками дивовижними країнами світу, ляльками, розвагами разом із захоплюючими завданнями. А журнал «Вигадуй, думай, грай» привернув увагу усіх, бо тут – цікаві факти про світ, науку, техніку, головоломки, кросворди і сканворди – все те, що розважить і навчить будь-кого! Оскільки усі діти полюбляють щось майструвати, журнали «Мамине Сонечко» та «Саморобки» теж не залишилися поза увагою.
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні працівникам видавництва «Мамине сонечко» пані Жанні Капшук та Ользі Воляник за цікаву зустріч, за подарунки, за нові відкриття.
 
 

24.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«На крилах Шопена…» під такою назвою в ЦРБ №141 пройшов музичний вечір присвячений 205- річчю від дня народження Фридеріка Шопена, великого польського композитора та піаніста. Прекрасно підготовлена та презентована на заході виставка книг про життя та творчість композитора з великою увагою була сприйнята учасниками вечора - членами клубу «Шанувальників інтелектуального кіно». Неперевершений творець мелодій, лаконічних музичних форм , вальсів, полонезів та мазурок - все це показує геніальність і неперевершеність композитора. Продемонстрований для учасників заходу художній фільм польського режисера Єжі Антчака «Шопен. Бажання кохання» розкрив інтимні сторони  його життя – взаємовідносини з видатною жінкою, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд.
 
Шопен вважається найвизначнішим польським композитором, при цьому для польських композиторів багатьох поколінь його роль виходить за рамки самої музики і це визнавали не тільки поляки, а й усе цивілізоване суспільство.
 

23.02.2015

Бібліотека №151
23 лютого 2015 року в бібліотеці № 151 було проведено патріотичний урок, присвячений першій річниці Революції Гідності для учнів 5-В класу середньої загальноосвітньої школи № 276.

Під час заходу діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.
 
 
 
 

20.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
20 лютого у бібліотеці імені С. Олійника  відбулася зустріч читачів, учнів ЗОШ №147, з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Захід був організований в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині ”  і  мав назву „Зимобор і різдвяної пори завершення”. Читачі бібліотеки мали нагоду  долучитися до народних традицій  святкування Стрітення Господнього. Отець Євген розповів присутнім: про історію виникнення свята, обряди та вірування, пов’язані з ним. Повідав священик і про магічну силу стрітенської святої води. На закінчення гість  відповів на численні запитання учасників заходу,  учні прочитали вірші українських поетів присвячених  Стрітенню, бібліотекарі ознайомили відвідувачів з  книжковою етно-розкладкою: «Стрітення – українські традиції».
 
 
 

19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19 лютого в ЦРБ №141 пройшла хвилина пам’яті «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 
У пам'ять про Небесну сотню названо вулиці, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам'ятники, випущено медалі.
 
Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
 
Героям Слава! Вічна пам’ять!

 

22.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«На варті наших душ - Небесна сотня»
... Не діждалась мати свого сина,
 Посивіла за єдину мить.
                              у небесній сотні її сила,
                              Її щастя в небо десь летить…

 
Вічна пам'ять Героям!
 
У бібліотеці ім. В.Кучера відбулася  відео - година "На варті наших душ - Небесна сотня".
Захід розпочався хвилиною мовчання та запалюванням свічки. Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх героїв Небесної Сотні поіменно, для яких пісня стала гімном.
 
Також учасники   пригадали хронологію подій, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Перший фільм. Небесна сотня», коли об’єднані поривом душі, люди встали за волю.
 
Небесна сотня вже рік молиться за Україну. Ми молимося за них, а вони сподіваються, що нам вистачить віри. Віри в себе. І пам’яті – про ті небесні сотні, якими українська земля пожертвувала за право бути.
 
 
 
 
 

Відео

 
Юрій Винничук.

ФотогалереяЯрмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter