22.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Франсіско Хосе де Гойя – видатний іспанський художник, ім’ я якого по праву увійшло в історію світового мистецтва. Його творчості  була  властива смілива новизна художньої  мови, гостра виразність ліній  та штрихів, контрастів світла та тіні, поєднання гротеску і реальності, алегорії та фантастики.
 
22 березня в ЦРБ № 141 відбулась година мистецтва «Видатний іспанський живописець, гравер та графік» до 270-річчя від дня народження Франсіска  Гойї, іспанського живописця та графіка.
 
Увазі користувачів була представлена книжкова виставка, яка висвітлює творчі досягнення митця та розповідає про життєвий шлях , наповнений радісними та печальними епізодами. На виставці також представлені репродукції історичних полотен, портрети. Для яскравої ілюстрації  творчості  митця були підготовлені слайди   картин , за допомогою яких користувачі бібліотеки ознайомились з роботами  художника на екрані.     Ознайомившись з картинами  та життєвим шляхом  митця читачам стало зрозумілим,  що його роботи  відкрили   нові шляхи розвитку колористики  в  європейському живописі, а важливими рисами  характеру відомого іспанського художника Франсіска  Гойї  завжди були   честь, совість та відданість своїй справі.
 
 
 

21.03.2016

Бібліотека №151
21 березня, в перший день весняних канікул,  до бібліотеки № 151 завітали школярі,  щоб узяти участь в інформаційній хвилині, присвяченій Всесвітньому дню лісового господарства. На  заході  бібліотекарі  представили тематичну розкладку  «Легені планети», поділилися знаннями про те, що ліси є будинком та  джерелом засобів існування  для 1, 6 млрд населення землі. Школярі розповідали про участь лісових насаджень у формуванні клімату планети, забезпечення киснем, переробці шкідливих викидів, зберіганню водних ресурсів. Але кожну секунду Земля втрачає більше 1, 5 га лісу. Нажаль, динаміка нашого економічного прогресу негативно віддзеркалилась на цьому безцінному надбанні людства.

Бережне ставлення не тільки один до одного, а також і до флори та фауни, яка нас оточує – це запорука нашого завтра. Таким став підсумок нашого екологічного диспуту.

 

19.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Заколка-квітка для волосся
«Весела майстерня»

Канзаши – це традиційна японська прикраса для волосся. Завдяки канзаши можна прикрасити будь-яку зачіску і створити неповторний образ до будь-якого свята.

Працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього» провели  майстер-клас із виготовлення канзаши зі стрічок «Заколка – квітка для волосся».    В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО Деснянського району. Під керівництвом  майстрині Анни Дмитрук  діти своїми руками виготовляли квітки маків  і  соняшників, щоб потім чарівними  прикрасами порадувати  сестер і подруг.
 
 
 

19.03.2016

Бібліотека №115
Бібліотека – територія дитинства

Цієї суботи в бібліотеці стався справжній вибух веселощів, пізнання і розваг. Діти та їх батьки, облаштувавшись у читальній залі молодшого відділу обслуговування читачів, влаштували веселі і корисні вихідні. В ігровій формі наші гості опановували художнє мистецтво, музику, літературу.
 
Розпочався день із бібліотечного уроку, який провела бібліотекарка Пухно Алла, огляду дитячих книжок наших фондів, вікторин та обговорень за улюбленими казками. Невдовзі, з нетерпінням на дітей очікувало знайомство із творчістю видатного французького імпресіоніста Клода Моне. Освоювали почуте діти практично – виплескували свої враження та натхнення фарбами на папері, в результаті створивши власну галерею відомих «Водяних лілей».
Без зупинки проносився цей час активності та творчої енергій іграми, читаннями, танцями, співами та просто галасливим дитячим бешкетом.
Ознайомлення з азами музики, нотної грамоти провела для дітей керівниця музичної студії «Ритм» Людмила Олександрівна. Після того, як всі вже були на «ти» з басовими та скрипковими ключами, нотами, метрами та інтервалами, залунала гітара та піаніно, закружляв вихор танцю із іграшками та книжками.

Цієї суботи ми стояли догори ногами! Тож, беріть до уваги, де ви можете знайти веселощів і на свою голову. Не пускайте свої вихідні на нудьгу та смуток. Приходьте до бібліотеки! 
 

18.03.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
18 березня в рамках проекту „Подолаємо гендерне насильство разом” відбувся тренінг „Свобода від насильства, розширення прав та можливостей підлітків у складних життєвих обставинах”. В заході взяли участь учні гімназії № 49 та психолог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Овсієнко Н. Ф. Старшокласники прослухали міні– лекцію „Насильство та його види”. Потім в малих групах обговорювали випадки насильства, з якими їм довелося зустрічатись в житті. В третій частині тренінгу Наталя Федорівна запропонувала учням поміркувати над питанням заважає чи допомагає гендерна різниця у боротьбі з насильством. Учні охоче висловлювали свої думки з даної проблеми, дискутували. На закінчення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даного питання.
 
 
 

18.03.2016

Бібліотека №115
«Свято книги прозвучало
Серед міста, як сигнал,
За годину місто стало,
Як один читальний зал»


Усі розумні та допитливі діти знають, що наступний тиждень несе нам низку цікавих, яскравих, корисних, веселих розважальних та освітніх заходів, присвячених книзі, та з нетерпінням чекають на них. В Україні розпочинається щорічний Тиждень дитячого читання.
 
Пишне відкриття свята книги, читання та читача у бібліотеці для дітей №115 відбулося вже сьогодні. Святково прибрана читальна зала молодшого відділу обслуговування читачів дожидалася урочистостей із самого ранку. Тут ошатно розклалися виставки книжок наших найновіших надходжень, викладки найпопулярнішої літератури, полички періодичних видань. І вже невдовзі всю цю передсвяткову атмосферу очікування наповнили дзвінкі дитячі голоси і сміх. Свято розпочалося.
Бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна гостинно зустріла гостей, учнів ЗОШ № 276, привітала дітей із початком весняних канікул і святом малого читача, розігріла малечу вікторинами і загадками, розповіла історію книжки від давнини до сьогодення.
На запрошення бібліотеки на свято завітали представниці редакції журналу «Професор Крейд», маркетолог Анастасія Ремез та редакторка Анна Шевченко, які провели чудову презентацію дитячого журналу, познайомили дітей із головними героями періодичного видання, розповіли про їх пригоди і запросили малечу долучитися до подорожі пізнання разом із професором Крейдом. Кожен школярик та школярка отримав у подарунок весняний номер журналу.

Підготовлене за допомогою учнів 2-3 класів свято книги «Тож гукнемо, діти: «Нашій книжці слава! В ній наука і розвага, втіха і забава» набрало обертів. На імпровізовану сцену повискакували маленькі білочки, зайчики, за ними повибігали герої улюблених усіма казок. Присвячена книзі святкова програма, сповнена піснями, танцями, та театралізованими сценками принесла задоволення і глядачам і учасникам.

На яскравий вогник до бібліотеки з вулиці завітав навіть собака, який розташувався під дверима зали і прослухав усю святкову програму від початку до кінця.
 
Вітаємо себе та усіх із таким бурхливим початком. Далі буде…

Чекаємо на усіх людей і тварин у бібліотеці, будемо святкувати разом.
 

17.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Стежками Квіткової країни»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

«Стояла я і слухала весну…»
 (Л. Українка)

Юні природолюбчики гуртка «Капітошка» завжди уважно слідкують за усіма явищами природи, особливо весною. Як тільки посеред острівців білого снігу, у лютому, з’явилися ранньовесняні квіти, вони негайно зібралися, щоб обговорити цю подію. Але весна дивує щодня, тільки встигай підмічати, в який день розквітла нова рослина.
 
Тому, чергова зустріч з екологом, співробітником відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Ларисою Григорівною була знов присвячена квітам. Розмаїття весняних квітів велике, але усі погодилися, що перше місце серед них по праву займає тюльпан. Але є дикі тюльпани, яким загрожує  винищення. Нагадали і про нарциси, де - які стародавні перекази і легенди, з ним пов'язані. А ще - відкрили для себе квітку з незвичайною назвою: «Шафран Гейфеля» - вид крокусів, які цвітуть всього два тижні в Карпатах. Пані Лариса розповіла, що купувати можна тільки садові рослини. Так, наприклад, садові крокуси - великі квіти, мають контрастні жилки на пелюстках, а карпатські – однотонні. А щоб краще усе засвоїти, юні любителі квітів вирішили їх намалювати, щоб добре запам’ятати: «Не треба знищувати квіти! Не треба купувати букети  диких квітів! Квітка у вазі – полонянка, яка приречена на загибель».

 

18.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Театр - це світ духовності  й краси,  це своєрідне художнє «дзеркало життя»,  людських вчинків,  яке завжди  вдосконалює нас за  допомогою законів  мистецтва.
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся ретро-вечір  «Зоря української сцени: Марія Заньковецька»,  приурочений до Міжнародного дня театру. Захід був проведений  для студентів  університету ІІІ віку, які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.  Користувачі  бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про цікаві сторінки розвитку українського театру, про видатних театральних  діячів - корифеїв  української сцени:  Марію Заньковецьку, Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Миколу Садовського,  Панаса Саксаганського,  Михайла Старицького та ін. 
 
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальний кінофільм  «Лариса Кадирова. Моя Марія».
 
 
 

17.03.2016

Бібліотека №119
«How do you do, любі дітки!»
Заняття гуртка англійської мови «Маленький поліглот»
у рамках проекту «Два храми духовністю єдині»

Відвідуючи гурток англійської мови у бібліотеці № 119, викладачем якого є священик Храму святих Адріана та Наталії отець Ігор, дошкільнята поступово, крок за кроком опановують цю нелегку іноземну мову.

От і 17 березня вихованці ДНЗ № 176 із задоволенням вивчали англійську: повторювали англійську абетку, співали англійські пісеньки, вчили англійські займенники. Гра «Якби до нас завітав британець…» долучила малят до правил етикету, навчила вітатись та знайомитись англійською. «My name is Кирило!», «My name is Оленка!», «My name is Назар!» - наввипередки вигукували дітлахи свої імена. Охоче маленькі читачі дивилися навчальний англійський мультик про тварин, а потім, обравши собі іграшку-тваринку, розповідали про неї.
 
Також бібліотекарі нагадали діткам про Шевченківське свято, а отець Ігор читав вірші Великого Кобзаря у перекладі англійською мовою, підібрані на книжковій виставці. Це свідчить про визнання видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка у світі.
Змістовне, пізнавальне, але невимушене спілкування в оточенні цікавих книжок та іграшок дуже подобається малюкам, і вони залюбки приходять до бібліотеки за знаннями.
 
Тож не оминайте наш поріг і ви, шановні дітки та батьки!
   
 
 

17.03.2016

Бібліотека №115
У день народження Тараса візьму у руки я «Кобзар»
(літературна година)

До святкової річниці з дня народження значної для українців особистості поета Т. Г. Шевченка у рамках шевченківського березня у бібліотеці для дітей відбувся ряд заходів присвячених письменнику.

У читальній залі старшого відділу обслуговування читачів для вас на книжковій виставці-ілюстрації  «Геній наш Тарас» представлена добірка найкращих видань творів Кобзаря, праць із дослідженнями його біографії, критичних статей. Відділ абонементу підготував не менш цікаву викладку літератури  «Іду з дитинства до Тараса». Звертаємо увагу, що виставки працюватимуть до кінця березня. Приходьте, ми впевнені, що тут ви знайдете, щось цікаве і матимете можливість поглибити свої знання та порадувати свої літературні смаки.

Літературна вікторина по творах Шевченка «Тарасові слова – то правда жива» пройшла на абонементі старшого відділу обслуговування.

Сьогодні літературну годину «У день народження Тараса візьму у руки я «Кобзар» ми провели разом із вихованцями школи-дитячого садка «Мрія». Бібліотекарка Алла Олександрівна відкрила для дітей постать великого поета, познайомила з його літературними творами, продемонструвала репродукції його рисунків. На великому екрані учнів подивилися кліпи із піснями на вірші Шевченка.

Бібліотека не пропускає жодної значної літературної дати. Слідкуйте за нами та сміливо орієнтуйтеся на наш календар.
 
 
 

17.03.2016

Бібліотека №115
Бібліотечний гурток англійської мови для дошкільнят «Talk to me» продовжує безстрашно та невтомно підкорювати лабіринти іноземної мови. 17 березня відбулося друге заняття гуртка за темою «A family».

Вчитися складно, але можливо і важливо. Ми у свою чергу намагаємося полегшити для дітей процес навчання. За темою «Сім’я» протягом заняття ми прослухали кілька пісеньок, подивилися маленьку мультиплікаційну історію, пограли в ігри, вивчили вірші.
В результаті, усі члени сім’ї встали на свої місця у нашому малому поки, дитячому словникові англійської мови.

На цьому ми не зупиняємося і скоро на нас чекає нова сторінка англомовного світу.
 
 
 

Відео

 
Буктрейлер на книгу Леоніда Ушакова «Сковорода від А до Я» -
до 300-річчя від дня народження українського філософа.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter