8.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В Києві з 2013 року працює щорічний кінофестиваль «Світло».  Мета  кінофестивалю - підтримка та популяризація морального, світлого  кіно, розвиток і реклама українського кіно-продукту, розширення кінозв'язків між країнами та пошук молодих талановитих кінематографістів. Режисери студій з України та країн зарубіжжя  представляють публіці художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи та соціальні ролики. Мета авторів кінострічок  створювати кіно-продукт, який здатен зробити глядачів трішки добрішими, вселити надію на краще майбутнє.

В рамках міського проекту  «Світле кіно мандрує бібліотеками»  (показів фільмів, які отримали перемогу в різних номінаціях у кінофестивалі «Світло» в 2015 році) для  всіх бажаючих користувачів  ЦРБ ім. П. А. Загребельного 8 квітня  відбулась демонстація кінострічок: ігрового короткометражного кінофільму «Держи удар» (Україна, м.Київ), анімацій - «Про жадность кое-какой птички»)  та «Inside» (Україна, м.Київ), документальної короткометражної кінострічки  «Всупереч. На два фронти» (Україна  м. Дніпропетровськ), ігрового короткометражного кінофільму «Lila» (Іспанія). В заході взяли участь Голова комітету з питань культури, моралі, духовності та збереження культурної спадщини Громадської ради при КМДА Котлякова Лариса Костянтинівна та поетеса  Гочакова Тетяна, яка з натхненням представила користувачам бібліотеки свою  християнську  поетичну творчість.
Побажаємо учасникам майбутніх кінофестивалів  нових творчих пошуків та досягнень, вдалих кінематографічних  рішень, подальшого  високопрофесійного розповсюдження сенсу моральності життя з наших екранів та  безумовно натхнення й ще раз натхнення!


 
 

6.04.2016

Бібліотека №115
«Творчий автограф»
Зустріч з дитячою українською письменницею Оленою Захарченко

Цієї середи у бібліотеці для дітей №115 відбулася презентація нової дитячої книжки Олени Захарченко «Хутір» «Видавництва Старого Лева».

На зустріч із знаною дитячою авторкою завітали діти. Першими влетіли до читальної зали молодшого відділу обслуговування користувачів ластівки зі спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія» і за своїм правом зайняли перші ряди. Дещо згодом на стільчики, які вже трохи зачекалися початку події, повискакували горобчики 3-х  класів ліцею №293.

Представниця «Видавництва Старого Лева» Любов Сапянова розказала про видавництво та закликала дітей приєднатися до «Спільноти старого Лева» - програми, яка працює над створенням простору для спільного творення із читачем. Любов Сапянова показала дітям чудовий плід роботи видавництва – новодрук «Хутір» і представила усім його авторку.

Із самою ж книжкою знайомство провела сама Олена Захарченко. Авторка познайомила дітей з героїнею твору і пригодами, які на неї очікують, зачитала цікаві моменти книжки, поділилася спогадами і переживаннями, які надихали на написання твору. Олена Захарченко залучила гостей до спільного діалогу. Діти розповідали про своїх домашніх улюбленців та цікаві випадки з їх спільного життя. З радістю малеча взяла участь у рольовій грі, що пропонувала уявити себе твариною та показати її публіці, яка у свою чергу мала впізнати загадкового звіра. Усі тварини були розсекречені та нагороджені призами від письменниці.

Під кінець події розхапавши книжки діти оточили авторку, яка роздавала автографи та писала на звороті обкладинок щирі побажання малим читачам.

У бібліотеці мається один ексклюзивний примірник нового «Хутора». Тож, усі, хто не потрапив на презентацію і не придбав власного примірника, доведеться вам записатися у чергу.  

 
 

6.04.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
„Радуйся, Благодатна, Господь з тобою”. В рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” до свята Благовіщення Пресвятої Богородиці в бібліотеці імені С. Олійника відбулася пізнавальна година. В заході взяли участь учні ЗОШ № 147 та священик храму святих мучеників Адріана і Наталії отець Ігор. Учні дізналися по історію свята, традиції та прикмети, пов’язані з ним. Потім священик відповів на численні запитання школярів. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми. Кожен присутній отримав від служителів церкви подарунок на згадку про зустріч.
 
 
 
Бібліотека №115
Читачі запалюють зірки

Найкращі з наших наймолодших читачів досягли своїми стараннями та звершеннями на ниві освоєння літератури небесних висот. Безмежне глибоке сине небо утворилося у залі молодшого абонементу, зорями на якому палають імена лідерів із кількості прочитаних книжок нашої бібліотеки. Тож, коли ви прийдете за наступною порцією книжкової насолоди, дивіться пильніше, чи не злетіли ви до небес. 

Небо височіє над поличкою найпопулярнішої літератури, яку радять прочитати наші зірочки.

Приходь до бібліотеки, скористайся порадою справжніх знавців та запали свою зірку!
 
 

5.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Українська вишиванка - етнічний бренд, перевірений історією»
Заняття лекторію «Музеї Києва»

Здавна повелось на нашій землі, що в кожній хаті вишивали. Годі й шукати дівчину, яка б не вміла вправлятися голкою: створити оберіг, вишити весільний рушник чи ошатну сорочку на свято. Сьогодні українське суспільство все частіше звертається до витоків, пригадує своє коріння. Тому інтерес до народного мистецтва зростає.
 
Так, в рамках лекторію «Музеї Києва», у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів школи №218 з майстром народної вишивки Тетяною Протчевою. Пані Тетяна обожнює справу, якою займається  з дитинства. Повна ентузіазму та захоплення, майстриня познайомила  допитливих школярів зі своїми роботами. Це картини-ілюзії з певним оптичним ефектом, вишитий одяг та аксесуари. Школярі змогли навіть приміряти вишиті краватки та метелики для чоловіків, молодіжні сумки та гаманці, оздоблені сучасними модними принтами. Адже пані Тетяна довела, що народне мистецтво не стоїть на місті, а голка та нитка можуть творити дива. Особливо коли нитка не звичайна, а створена із планктону, матеріалу що світиться. Техніка вишивання спеціальними світляними нитками «glow art» вже занесена до „Книги рекордів України”. Також майстриня розповіла про метод QR-кодів, завдяки якому можна не тільки роздивлятись вишиту картину, а й насолоджуватись звучанням, наприклад, вальсу Штрауса.
 
Представлена в гостинному залі бібліотеки експозиція - це лише маленька частина з всього творчого надбання Тетяни Протчевої. Більше можна побачити в «Музеї вишивки» (вулиця Академіка Курчатова,  23-А). Тут можна переглянути не тільки інноваційні роботи , але й збережені шедеври української культурної спадщини, дбайливо створені руками наших прабабусь. В музеї також можна поміряти автентичні вишиванки, яким понад 100 років. Завітайте – не пожалкуєте! Бо вишивання - такий доступний спосіб творити красу своїми руками.
 
 
 

3.04.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«М.В. Скліфосовський — видатний  військово-польовий хірург»
Відеознайомство згідно проекту «Україна  в контексті світової цивілізації».
 
В бібліотеці  ім. В.Кучера  відбулося  відеознайомство «М.В. Скліфосовський — видатний    військово-польовий хірург» згідно проекту   «Україна  в контексті світової цивілізації». Учасники заходу дізналися про те, що Скліфосовський одним із перших не тільки в Росії, але і в Європі ввів гарячу обробку інструментів і медичної білизни і домігся практично повної відсутності післяопераційних ускладнень і заражень.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Микола Скліфосовський», ознайомилися з тематичною розкладкою «Особистості України - Микола Скліфосовський, видатний хірург із полтавщини»  та отримали буклет «М.В. Скліфосовський — видатний  військово-польовий хірург».
 

1.04.2016

Бібліотека №115
Весна і тепло наповнили нашу бібліотеку співом і музикою. 1 квітня вихованці музичної студії «Ритм» подарували всім чудовий весняний концерт, який відбувся у залі молодшого відділу обслуговування читачів бібліотеки.

Господинею весняної музичної програми виступила гітара, яку супроводжували мелодії піаніно. У виконанні вихованців студії прозвучали популярні народні та сучасні пісні.

Оцінити талант, який діти вигартовували всю довгу зиму, на звітний концерт прийшли родичі та друзі вихованців студії, не могли пройти повз, почувши запальні мелодії, випадкові читачі, відірвалися від роботи і бібліотекарки.

Дякуємо усім учасникам та учасницям концерту за отримане задоволення, бажаємо вам успіху та натхнення.

Запрошуємо усіх до бібліотеки ділитися своїми талантами!
 
 
 
 

31.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
31 березня в ЦРБ ім. П.Загребельного пройшла прем’єра  книг «Долина довгих снів»  та «Дума про невмирущого» для різних вікових категорій читачів за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості». Також увазі користувачів  була представлена виставка-колаж за повістю «Дума про невмирущого».
 
Присутні мали нагоду ознайомитись з ідейним змістом повістей та художнім стилем мови класика української літератури, подивитись на екран ілюстративний матеріал, який супроводжує яскраві сюжетні лінії пропонованих  для читання творів.
 
Літературні читання,  бенефіси, огляди книг, бесіди за творами П. Загребельного будуть проходити в нашій бібліотеці протягом року.
 
Слідкуйте за нашими анонсами!
 
 
 

31.03.2016

Бібліотека №115
«Квітка Цісик: співачка, яка підкорила Америку»
(за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті світової цивілізації»)

Весняну середу цього тижня у бібліотеці ми присвятили музиці, а конкретніше, її надзвичайно талановитій виконавиці. Квітка Цісик – американська співачка українського походження, музика для якої стала невід’ємною частиною життя.

Народжена в родині музиканта Квітка почала грати на скрипці з 4 років, отримала музичну освіту по класу академічного співу та зробила професійну кар’єру співачки.

Голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, вона співала рідкісним колоратурним сопрано, володіла «білим голосом» - своєрідною манерою жіночого фольклорного співу.

Велика частина творчості Квітослави присвячена виконанню українських народних та популярних пісень. Перший диск з українськими піснями «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») був записаний 1980 року, другий «Two colors» («Два кольори») — 1989 року.

Про усе це та про іще цікавіше ми мали нагоду дізнатися на музичній хвилині, присвяченій Квітці Цісик, яку підготувала бібліотекарка Наталія Леонідівна для запрошених на цю зустріч вихованців музичної студії «Ритм» та просто усіх шанувальників музики. Частиною зустрічі став перегляд біографічного фільму «Квітка. Голос у єдиному екземплярі», присвяченого співачці, та спільне прослуховування її ліричних пісень.

Пісні співачки набули великої популярності в Україні, багато хто чув їх, але не здогадується про їх виконавицю. Ім’я талановитої людини, яка плідно працювала все життя, подарувавши нам вічний прекрасний реалізований у пісні продукт своєї справи, має звучати та бути знаним. Ми раді, що ще раз голосно виголосили його у нашій бібліотеці, воно було почуте, підхоплене, а так прозвучить ще неодноразово.
 
 
 
 

30.03.2016

Бібліотека №119
«Нехай співають ваші серця! Любіть Україну!»

Тиждень дитячого читання триває! Цікаві екскурсії бібліотекою, тематичні викладки, пізнавальні огляди книжкових виставок, медіа-подорожі, творчі зустрічі – такі заходи пропонує наша бібліотека своїм відвідувачам.

Ось і 30 березня у бібліотеці лунали оплески, щирий дитячий сміх та гомін, адже наші читачі – учні 1-х класів ЗОШ № 213 – спілкувалися із відомою письменницею, членом Асоціації українських письменників, лауреатом літературних премій, авторкою-виконавицею своїх пісень, волонтеркою Світланою Кас’яненко, котра завітала на запрошення бібліотекарів.

Із перших хвилин  пані Світлана налаштувала маленьких читачів на невимушену, доброзичливу бесіду, під час якої вона провела гру-презентацію своїх книжок. Так віршована книжечка «На канікули в село» подарувала діточкам можливість зануритися у барви українського села, наблизитися до дивовижної Матінки-природи, адже письменниця переконана, що діти, які спілкуються з природою та тваринками, зростатимуть дбайливішими, добрішими, уважнішими. Також привабила своєю ніжністю, мелодійністю, любов’ю до природи та працелюбності музична вистава «Бджілка-трудівниця», пісеньки із якої школярі залюбки співали із авторкою. Загалом Світланою Кас’яненко написано більше 100 пісенних творів, що мандрують Україною і повертаються до неї теплими відгуками шанувальників. Жваво маленькі читачі відгадували загадки, римували разом із поеткою.
 
Не оминула увагою пані Світлана і серйозну тему, що болить усій Україні. Адже є у письменниці Світлани Кас’яненко дуже поважна місія – вона волонтерка, котра 70 разів їздила в зону АТО із концертами з волонтерською групою «Вольниця», з подарунками для українських бійців, із гуманітарною допомогою.  І пані Світлана запропонувала діткам висловити свої побажання для наших воїнів, які вона їм передасть під час чергової поїздки на Великдень. Хвилюючись, дітлахи зворушливо шепотіли на вушко письменниці щирі слова, серед яких ледь чулося: «Щоб берегли себе», «Щоб не хворіли», «Щоб перемогли», «Щоб поверталися та не були злі». Розчулена, зі сльозами на очах письменниця-волонтерка цілувала діточок, дякувала їм та пообіцяла передати ці слова підтримки нашим захисникам, адже вони їм дуже-дуже потрібні.
«Дорогі маленькі читачі! Ростіть здоровими та в Мирі і Любіть Україну!» - такими напутніми словами талановита письменниця Світлана Кас’яненко прощалась із нашими читачами.

Тож до нових цікавих зустрічей у бібліотеці № 119 для дітей!
 
 

30.03.2016

Бібліотека №151
30 березня бібліотека № 151 в співпраці з бібліотекою школи №277, провели урок вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Незабутній Кобзар» для учнів восьмих класів.

Бібліотекарі цікаво розповідали учням про маловідомі факти із життя Т. Г. Шевченка, представивши книжкову виставку «Сторінками життя Кобзаря». З презентованих на заході книг, постать Шевченка показано, як людину універсальних обдарувань та інтересів, життя якої було присвячено народу, рідній Україні, боротьбі за наближення часу, коли країна стане незалежною, коли в Україні шануватимуть свою мову та культуру. Родзинкою заходу стала презентація путівника з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській», який розробили бібліотечні фахівці центральної районної бібліотеки ім. П. Загребельного. Учасники заходу із цікавістю знайомилися з розділами путівника та поданою інформацією про те, скільки пам’ятників встановлено, скільки фільмів знято, скільки премій засновано, названо закладів та установ ім’ям Т.Г. Шевченка в Україні та світі, як образ Кобзаря відображається в образотворчому мистецтві.

З інтересом та повагою учасники заходу сприйняли інформацію про те, що путівник рецензувала Людмила Красицька – племінчата праправнучка Т. Шевченка, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка, жителька Деснянського району.
 
 
 

Відео


 

Дитячі журнали
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter