03.02.2017
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
В день пам’яті Павла Архиповича Загребельного працівники центральної районної бібліотеки відвідали родину письменника в Кончі-Озерній. Цікавими спогадами поділилися Елла Михайлівна та донька Марина Павлівна. Добрі, теплі слова про Павла Архиповича прозвучали від українського письменника, громадського та політичного діяча Володимира Олександровича Яворівського та його дружини. Віра Павловська, згадувала про надзвичайно енергійний, вольовий та працьовитий характер письменника.
02.02.2017
«Павло Загребельний. Грані універсального таланту…»
Вечір пам’яті 3 лютого в 2009 році на 85-ому році життя видатний український письменник Павло Архипович Загребельний відійшов у вічність.
2 лютого до дня вшанування пам’яті Павла Архиповича Загребельного в ЦРБ для читачів різних вікових категорій відбулась відео-година «Павло Загребельний. Кінематографічна спадщина…», яка розповідає про автора, як письменника та сценариста в одному обличчі. Кінострічки за сценаріями Павла Архиповича увійшли до «золотого фонду кінематографії». В рамках вечора пам’яті Пройшла бесіда за книгою «Левине серце» за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості».
«Левине серце» - твір про простих людей, який збагачуючи розум і виховуючи почуття,- спонукає до роздумів і корисної праці, до розмови, де може бути згода і незгода, до відкриття соціально моральних істин буття. Це оригінальний художній твір про шляхи розвитку колгоспного села, про вплив науково-технічної революції на сільськогосподарське виробництво, про боротьбу за високі врожаї. В основу комічного конфлікту у романі «Левине серце» письменник заклав позицію гармонізації буття через гумористичний погляд на нього. Читаймо Павла Загребельного разом! 31.01.2017
«Сергію Корольову більше, ніж будь-якому
іншому належить заслуга в тому, що космічна доба стала реальністю.» Ханнес Альвен 31 січня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся вечір-вшанування «С. П. Корольов. Життя та надзвичайна доля», присвячений 110-річчю від дня народження видатного вченого. В заході взяли участь учні загальноосвітньої школи № 238.
Увазі читачів була представлена персональна виставка, яка розповідає про сторінки життєвого та творчого шляху талановитого конструктора. Завдяки перегляду тематичної мультимедійної презентації та документальної кінострічки «Мир состоит из звезд и из людей» дівчата та юнаки зрозуміли, що саме завдяки праці С. П. Корольова наша країна стала космічною державою і недаремно українці пишаються своїми вченими. 30.01.2017
«Країни Сходу запрошують друзів…»
(за проектом Деснянської ЦБС «Читаючи, подорожуй світом!»
до Міжнародного року сталого розвитку туризму) Бібліотека запрошує всіх охочих провести 2017 рік під знаком подорожей та відкриттів, мандруючи найбільшою частиною світу – Азією. Протягом року ми знайомитимемось з історією, мовами, культурами, географією, природою, економікою таких країн, як: Китайська Народна Республіка, Японія, Республіка Корея, Корейська Народно-Демократична Республіка, Камбоджа, Індонезія, Республіка Індія, Гонконг, В’єтнам, Малайзія, Таїланд, та інші.
Перший ознайомчий екскурс представляє для вас велика виставка-панорама «Країни Сходу запрошують друзів…», на якій ви знайдете найкращу літературу з бібліотечних фондів, присвячену мандрам далекосхідними регіонами, дізнаєтесь багато нових та цікавих фактів, поблукаєте химерними вигадками та неймовірними міфами, подолаєте хибні стереотипи та упередження і, просто, отримаєте масу задоволення. 28.01.2017
«Вовняна акварель»
Майстер - клас
На майстер-класі "Вовняна акварель», який відбувся 28 січня в Галереї мистецтв під керівництвом майстрині Вікторії, ми мали змогу познайомитися з технікою написання картин шерстю. Кожен маленький учасник майстер-класу зміг створити свою першу картину, використовуючи різнокольорові шматочки вовни. Коли картина готова, вона накривається склом і вставляється в рамку.
Дякуємо за арт-терапію! 27.01.2017
"Допоможемо зимуючим птахам"
Екологічна акція Акція, за проектом «Збережемо дивосвіт рідної Країни», зібрала в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей не тільки учасників гуртка «Капітошка», але й усіх небайдужих до проблем пернатих.
«Для когось крихта – це дрібниця, а для пташки – жить чи замерзать». 26.01.2017
26 січня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась бесіда за книгою «Євпраксія» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».
Цей твір - четвертий роман Павла Загребельного з його серії книжок про Київську Русь, до яких також належать романи «Диво», «Смерть у Києві», «Первоміст». Події в романі «Євпраксія» відбуваються на межі ХІ-ХІІ століть. Онука Ярослава Мудрого київська княжна Євпраксія виходить заміж за Генріха ІV і стає германською імператрицею. Але ж доля молодої жінки на чужині складається трагічно. Героїня зазнає тяжких принижень і страждань, втрачає любов. Проте долаючи злобу, чвари, інтриги імператорського двору, Євпраксія дістається рідної землі… Шановні читачі, приходьте до нашої бібліотеки та знайомтесь з «літературними вимірами» творчості Павла Загребельного! 25.01.2017
«Мудрий пересмішник з країни Дитинства» У світі дитячої книги сьогодні велике свято. Вісімдесят сім років тому, 30 січня, народився майстер слова, володар численних літературних премій і нагород – письменник Всеволод Зіновійович Нестайко. Твори Всеволода Зіновійовича є одними з тих, які лишаючись сучасними, увійшли до списку класики української дитячої літератури. Нестайко вже довгий час є одним з лідерів читацького зацікавлення, як у нашій бібліотеці, так і по всій Україні. Близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п'єс вийшло з-під пера майстра, найкращі видання яких ми представили для читача у ювілейній книжковій виставці-ім’я «Український Андерсен – Всеволод Нестайко».
Запрошуємо вас до бібліотеки відсвяткувати день народження улюбленого письменника однією з його чудових книжок! 25.01.2017
«Іще трапляються дива!»
Поетична година
з циклу «Чарівний світ природи у творах дитячих письменників», за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури» Іще трапляються дива!.. Якщо хто скаже, що – ні, не трапляються, - нехай розкриє книжки відомого українського поета, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки Анатолія Качана. У цьому переконалися юні читачі бібліотеки № 119 – учні 4-го класу СЗШ № 213, завітавши 25 січня на поетичну годину з нагоди 75-річчя письменника, котрий вже 45 років плідно працює на ниві дитячої літератури. Із розповіді бібліотекаря та відеопрезентації школярі дізналися, що Анатолія Качана називають співцем моря і степу, адже народився він на півдні України та не просто закоханий у пахощі рідного Степу, Моря і Слова, - а як чарівник творить дива зі Словом, воно в нього виблискує неповторністю, має здатність запалити іскру в дитячих серцях. І в бібліотеці зазвучали теплі, щирі поезії Анатолія Качана у натхненному виконанні читачів, які разом із бібліотекарями готувалися до заходу. Також діти із задоволенням сміялися над веселими забавлянками і скоромовками, відгадували дотепні загадки зі збірки ліричних, ігрових і розважальних поезій „Чари ворожбита” з книжкової викладки «Поет незабутніх дитячих вражень», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі; мультфільми про природу нагадали про красу її чарівного світу, а флаєри про знаного українського поета, створені бібліотекарями та отримані школярами, допоможуть у подальшому знайомстві з його творчістю. Юні читачі зрозуміли, що у віршах Анатолія Качана багато природи, бо письменник переконаний, що природа виховує не менше, ніж мова матері, чи пісні, чуті в дитинстві. У своїх творах Анатолій Качан ніколи не розлучається з дитинством, і його серце не розучилося дивуватися саме і дарувати дива іншим. Тож будемо із вдячністю приймати ці подарунки, шановні читачі! 24.01.2017
„Україно, Соборна державо, сонценосна колиска моя”
Інформаційна година 24 січня в бібліотеці імені С. Олійника до Дня Соборності України відбулася інформаційна година „Україно, Соборна державо, сонценосна колиска моя”.
20.01.2017
«Суму Вінні-Пух не знає, залюбки пісні співає»
20 січня юні читачі бібліотеки № 119 – учні 1-го класу СЗШ № 207 - мали змогу виявити свою кмітливість та спостережливість, взявши участь у літературній вікторині, присвяченій чудовій книжці «Вінні-Пух та всі-всі-всі» Алана Мілна, до 135-річчя від дня народження відомого англійського письменника. Адже вже більше 90 років кумедний ведмедик Вінні-Пух та його друзі несуть радість у життя кожної дитинки.
|
Відео
|