18.05.2016

Бібліотека №115
Скарбниця мистецтва
(віртуальна подорож музеями світу)

З 1977 року увесь світ 18 травня святкує Міжнародний день музеїв. Вітаємо усіх музейників та шанувальників історії та мистецтва!
 
Чудовому святу була присвячена чергова зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва». Цього разу ми говорили про скарбниці, які зберігають культурні багатства людства – музеї.
 
Учасники клубу дізналися, що історія колекціонування тягнеться ще з античного періоду, про те, що основу багатьох музейних колекцій складали книжки, про кримінальні таємниці збору великих музейних колекцій, побачили найбільші, найвідвідуваніші та найдивніші світові музеї. Приємно вразило, що про українські музеї нашим читачам розповідати не довелося, адже з більшістю з них вони знайомі.
 
Програма до дня музеїв ще не завершена, до кінця тижня ви ще маєте змогу встигнути відвідати святкові заходи влаштовані винуватцями свята.
 
Дізнаватися нове завжди цікаво, тож не оминайте музеї та бібліотеки!
 

28.04.2016

Бібліотека №115
Останній робочий день квітня перед травневими святами у бібліотеці був ударним. У нас відбулося відкриття українського народознавчого куточка.
Куточок української культури та народних традицій розташувався у залі абонементу старшого відділу обслуговування читачів, де для вас відкриваються двері старовинної української хати. Атмосферу давнини, що була реальністю пращурів, створюють експонати експозиції, які ми ретельно збирали протягом 4-х місяців.
 
На експозиції представлені оригінальні предмети одягу, побутовий посуд, господарське приладдя, рушники, хустки, народна творчість. Кожен із представлених експонатів має свою історію та є частиною загальної історії українського народу, його світогляду та культури. Тут ви побачите різноманітні знаряддя для прядіння: прядку, гребені, мотовило. Зверніть увагу на колекцію старовинних рушників. Традиційно у кожній хаті на видному місці висіло кілька видів рушників: «утирач», «стирок», «покутник», «божник». Окремо зберігалися ритуальні рушники. Про значення того чи іншого виду рушника та про колористику й орнаменталістику, представлену на них, ви можете довідатися у бібліотеці.
 
На побіленій печі вас зустріне привітна господиня, вбрана у традиційний український костюм, яка береже затишок нашого маленького музею. Усіх цікавих та уважних відвідувачів своєї хати вона радо пригостить цукерками.
 
На відкритті бібліотекарка Ольга Володимирівна провела для перших відвідувачів куточка  авторську екскурсію предметами експозиції і оживила кожен з них, прочинивши їх історію створення, призначення, придбання бібліотекою, нерозривно пов’язаною з їх колишніми власниками. Екскурсія буде повторюватися за потребою і проханнями наших читачів.
 
Народознавча експозиція працюватиме в бібліотеці постійно. Вивчати історію та культуру можна не тільки в книжках, предмети та візуальні матеріали часто говорять гучніше за тексти. Приходьте та поринайте у власну історію.
 

13.05.2016

Бібліотека №115
Тварини стали темою чергового заняття гуртка з англійської мови нашої бібліотеки. Дошкільнята пригадали усіх тварин, з якими мали знайомство по селах та домашніх господарствах своїх бабусь та дідусів.
 
Англійською мовою ми повторили усіх мешканців зоопарків.
 
 
Найцікавішим стало те, що на занятті гучніше за все звучала мова звірів. Голосно вигукуючи «му», «бе», «га-га» діти підспівували пісеньці про ферму.
 
Схвилювала та збентежила дитяча мультиплікаційна розповідь про притулок для тварин.
Піклуватися про тварин важливо на будь-якій частині земної кулі, а спільну мову, якщо постаратися, знайти не важко, навіть з тваринами.
 

23.05.2016

Бібліотека №115
Родинне свято «Ми – першокласники, ми – однокласники»
 
Наближається найщасливіша для дітей пора. Йдеться не лише про літо. Скоро кінець навчального року! Особливими ці дні є для тих, кому цей навчальний рік став першим знайомством зі школою, навчанням, для кого став першим кроком у світ великої освіти.
 
Сумлінно провчившись цілий рік першачки ЗОШ № 312 влаштували у бібліотеці гучне та веселе прощання з букварем.

 
Перед батьками, друзями та випадковими гостями бібліотеки святково вбрані діти демонстрували вміння та навички, які здобули протягом року. Танцями, співами, віршами, загадками діти веселили та радували численну публіку. Згадувати літери довелося і дорослим, яких на виконання освітніх обов’язків викликала сцена.
 
Рік не минув марно, тяжкими зусиллям та нелегкими стараннями 1 клас було подолано. Можна рухатись далі, але засвоєний та переможений цього року букварик лишиться другом на все життя.
 

31.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
31 травня в ЦРБ ім. П.Загребельного відбулось продовження «літературної подорожі» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості» для користувачів різного віку.
 
Увазі читачів був  представлений роман «Зло» (інша назва «День для прийдешнього»). В своєму творі Павло Загребельний, як талановитий , мудрий літератор засуджує нечесні шляхи до кар’єри, злочинні засоби для досягнення своєї мети.  Цим твором письменник стверджує самоцінність людської особистості, а пристосуванству, посередності протиставляє талант, обдарованість, вміння добре робити свою справу. Вистава під назвою «Хто за? Хто проти?» за твором «Зло» пройшла на сцені Київського театру ім. Лесі Українки понад тисячу разів.

Ласкаво просимо всіх бажаючих до бібліотеки знайомитись глибше з творчістю Павла Загребельного!

 

01.06.2016

Бібліотека №115
Київ та кияни очима дітей
 
30 травня, бібліотека №115 делегувала своїх представниць до «Українського дому» на церемонію нагородження щорічного міського конкурсу дитячого малюнку «Київ та кияни очима дітей» аби привітати наших районних мисткинь та митців.
 
 
Конкурс «Київ та кияни очима дітей», який цьогоріч увінчало гасло «Я і мій Київ», об’єднав читачів  бібліотек восьми районів Києва, а також вихованців художніх студій,творчих об’єднань та гуртків. Більше 100 дитячих робіт потрапили на розгляд журі, а далі у виставковий простір «Українського дому», де з 30 травня до 14 червня їх можете побачити і ви.
 
Переможців визначали у трьох вікових категоріях: 5-8 років, 9-12 років, 13-16 років. У кожній категорії було обрано окрему роботу, яка отримала відзнаку глядацьких симпатій, та визначено малюнок на гран-прі конкурсу. Усім переможцям на урочистому нагородженні було вручено грамоти та призи. Для учасників конкурсу, їх родичів, вболівальників та гостей виставки було влаштовано святковий концерт.
Пишаємося та щиро вітаємо із призовими місцями наших талановитих деснянців Яцюк Вероніку, Проценко Давида і Мірошниченко Яну.
Виставка «Я і мій Київ» стала ще одним подарунком киянам до свята нашого міста. Приходьте на виставку аби побачити Київ таким, яким він віддзеркалений у оці дитини.  

 

 

27.05.2016

«Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою!»
(концертно-розважальна програма)

До Дня Києва Деснянська районна в місті Києві державна адміністрація влаштувала для киян та прихильників столиці концертно-розважальну програму «Пишаюсь Києвом своїм, його людьми, його красою».
 
У парку «Молодіжний» до самого вечора тривали гуляння. Для киян були влаштовані виставки, змагання, ігри, конкурси, кипіли різного роду розваги, проходили майстер-класи, лунала музика і співи у виконанні аматорських мистецьких колективів та окремих талановитих співаків з Деснянського району.
Бібліотеки ЦБС, як неодмінні учасниці кожного районного свята, влаштувалася із своїми цікавинками у бібліозоні на майданчику читача. Зусиллями наших бібліотек просто з парку можна було потрапити на екскурсію цілим містом, взявши участь у історико-мистецтвознавчому квесті «Рідне місто моє…», який ми влаштували для кмітливих, розумних любителів знань, книжок та інтелектуальних пригод. Кожна бібліотека відповідала за свою зону, яких було сім: «І оживають давні часи: князі Київської Русі», «Гра в життя та на сцені: з історії театрального життя Києва», «Не обміліє пам’яті ріка», «Мандруємо вулицями Деснянського району», «Релігійні пам’ятки Київської мапи», «Хранителі культурної спадщини України», «Транспорт нашого міста». Пройшовши шлях «інтелектуальних  іспитів»,  учасники та організатори  квесту зрозуміли наскільки любимо своє рідне місто, шануємо його історію та думаємо про збереження  його архітектурної та мистецької  спадщини.
Перевіркою на знання рідного міста стала також прогноз-вікторина «А історію столиці знати кожному годиться». Кожна правильна відповідь на приховане на каштані питання про Київ, відкривала щілину, крізь яку можна було зазирнути в майбутнє.
В рамках акції «Дерево побажань рідному місту» на високих деревах та пишних кущах кияни лишали привітання своєму місту аби воно росло здоровим, пишним, зеленим.
Розслабитися у затінку, але з користю та креативом можна було приєднавшись до нашого творчого куточка, де проходили майстер-класи  із паперових квіточок каштанів,  мистецтва ошигамі, плетіння стрічками.
Будь-який день може стати святом, коли ми збираємося разом і даруємо один одному гарний настрій. Тож, давайте ставати ближчими один до одного, аби будні перетворити на свято.
Вітаємо Київ та усіх киян!
 

20.05.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
„Великий містифікатор  та геніальний пересмішник” – під такою назвою пройшов вечір – автограф, присвячений 125-річчю від дня народження російського письменника, уродженця Києва М. О. Булгакова.
 
Учасники заходу, члени клубу „Іванна”, мали нагоду ще раз переглянути сторінки життя та творчості письменника, пізнати маловідомі, а подекуди й невідомі факти його життя, поринути у світ його героїв. Члени клубу поділилися своїми враженнями від творів Михайла Опанасовича. Запам’яталася учасникам заходу й віртуальна екскурсія залами літературно-меморіального музею Михайла Булгакова.
 

19.05.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
19 травня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася година спілкування „Торгівля людьми та протидія цьому виду насилля”. Захід пройшов згідно проекту „Подолаємо гендерне насилля разом” за участю старшокласників ЗОШ № 147. Учні довідалися, що в сучасному світі злочин торгівлі людьми є досить актуальним, а зростання безробіття, стрімке зниження життєвого рівня населення створили сприятливі умови для поширення торгівлі людьми в Україні.
 
Дізналися присутні й про правові документи, яких визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми та почули рекомендації, яких слід дотримуватися під час виїзду за кордон на навчання чи на заробітки. На закінчення заходу учні переглянули відеофільм та познайомилися з літературою з даної теми.
 

20.05.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ми – різні, ми – рівні»
Тренінг
 
Сьогодні слово «гендер» все частіше трапляється у нашому повсякденному житті. Але, нажаль, мало хто до кінця розуміє його значення. Ще менше людей переймається широким колом проблемних питань, які криються у цьому понятті.
 
Аби розібратися у всіх тонкощах цього питання, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів 212 школи з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району» Овсієнко Наталією Федорівною. Лектор пояснила слухачам значення слова «гендер», що це - не біологічні ознаки людини, а її соціальні характеристики та навіть стереотипи. Гендер - це набір соціальних ролей. Це костюми в яких чоловік та жінка виконують свої суспільні ролі. Дуже зацікавило присутніх відмінності поведінки представників різної статі, особливості жіночої і чоловічої психології. Особливу увагу пані Наталя приділила гендерним проблемам в світі та Україні, розповіла про боротьбу жінок за право брати участь у виборах, а також займати вищі керівні посади на рівні з чоловіками. Оскільки слухачі дуже емоційно та активно дискутували, ставили багато запитань, сподіваємося, що головні висновки для себе вони зробили: мета гендерної рівності в тому, щоби наділити усіх рівними можливостями і шансами у житті. А стереотипи потрібно змінювати і долати насамперед у власній свідомості.
 
 
 

22.05.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
„Пам’ятай минуле заради майбутнього”
 
Де ваші серця?
Людство, процвітай
Ви думаєте, ви боги
Але люди помирають
Не ковтайте мою душу
Наші душі
Я не могла провести свою молодість там,
тому що ви забрали мій мир
Джамала «1944»

Україна 18 травня на хвилину замовчала. У державі відзначають річницю депортації кримських татар та День пам'яті геноциду кримськотатарського народу, йшлося в інформаційній годині „Пам’ятай минуле заради майбутнього”, яка відбулася в бібліотеці ім. В.Кучера 22 травня.
 
Учасники заходу дізналися про те, що 72 роки тому  перші ешелони  з депортованими рушили з Криму до Середньої Азії,  переглянули документальний фільм «Депортація кримських татар» та виступ  української співачки Джамали, переможниці 61-го пісенного конкурсу «Євробачення», з піснею "1944", присвячену цій сумній події.
 
 
 

Відео

 
Олександр Гаврош
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter