1.04.2016

Бібліотека №115
Весна і тепло наповнили нашу бібліотеку співом і музикою. 1 квітня вихованці музичної студії «Ритм» подарували всім чудовий весняний концерт, який відбувся у залі молодшого відділу обслуговування читачів бібліотеки.

Господинею весняної музичної програми виступила гітара, яку супроводжували мелодії піаніно. У виконанні вихованців студії прозвучали популярні народні та сучасні пісні.

Оцінити талант, який діти вигартовували всю довгу зиму, на звітний концерт прийшли родичі та друзі вихованців студії, не могли пройти повз, почувши запальні мелодії, випадкові читачі, відірвалися від роботи і бібліотекарки.

Дякуємо усім учасникам та учасницям концерту за отримане задоволення, бажаємо вам успіху та натхнення.

Запрошуємо усіх до бібліотеки ділитися своїми талантами!
 
 
 
 

31.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
31 березня в ЦРБ ім. П.Загребельного пройшла прем’єра  книг «Долина довгих снів»  та «Дума про невмирущого» для різних вікових категорій читачів за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості». Також увазі користувачів  була представлена виставка-колаж за повістю «Дума про невмирущого».
 
Присутні мали нагоду ознайомитись з ідейним змістом повістей та художнім стилем мови класика української літератури, подивитись на екран ілюстративний матеріал, який супроводжує яскраві сюжетні лінії пропонованих  для читання творів.
 
Літературні читання,  бенефіси, огляди книг, бесіди за творами П. Загребельного будуть проходити в нашій бібліотеці протягом року.
 
Слідкуйте за нашими анонсами!
 
 
 

31.03.2016

Бібліотека №115
«Квітка Цісик: співачка, яка підкорила Америку»
(за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті світової цивілізації»)

Весняну середу цього тижня у бібліотеці ми присвятили музиці, а конкретніше, її надзвичайно талановитій виконавиці. Квітка Цісик – американська співачка українського походження, музика для якої стала невід’ємною частиною життя.

Народжена в родині музиканта Квітка почала грати на скрипці з 4 років, отримала музичну освіту по класу академічного співу та зробила професійну кар’єру співачки.

Голос Квітки мав неймовірний вокальний тембр, вона співала рідкісним колоратурним сопрано, володіла «білим голосом» - своєрідною манерою жіночого фольклорного співу.

Велика частина творчості Квітослави присвячена виконанню українських народних та популярних пісень. Перший диск з українськими піснями «Kvitka» або «Songs of Ukraine» («Пісні України») був записаний 1980 року, другий «Two colors» («Два кольори») — 1989 року.

Про усе це та про іще цікавіше ми мали нагоду дізнатися на музичній хвилині, присвяченій Квітці Цісик, яку підготувала бібліотекарка Наталія Леонідівна для запрошених на цю зустріч вихованців музичної студії «Ритм» та просто усіх шанувальників музики. Частиною зустрічі став перегляд біографічного фільму «Квітка. Голос у єдиному екземплярі», присвяченого співачці, та спільне прослуховування її ліричних пісень.

Пісні співачки набули великої популярності в Україні, багато хто чув їх, але не здогадується про їх виконавицю. Ім’я талановитої людини, яка плідно працювала все життя, подарувавши нам вічний прекрасний реалізований у пісні продукт своєї справи, має звучати та бути знаним. Ми раді, що ще раз голосно виголосили його у нашій бібліотеці, воно було почуте, підхоплене, а так прозвучить ще неодноразово.
 
 
 
 

30.03.2016

Бібліотека №119
«Нехай співають ваші серця! Любіть Україну!»

Тиждень дитячого читання триває! Цікаві екскурсії бібліотекою, тематичні викладки, пізнавальні огляди книжкових виставок, медіа-подорожі, творчі зустрічі – такі заходи пропонує наша бібліотека своїм відвідувачам.

Ось і 30 березня у бібліотеці лунали оплески, щирий дитячий сміх та гомін, адже наші читачі – учні 1-х класів ЗОШ № 213 – спілкувалися із відомою письменницею, членом Асоціації українських письменників, лауреатом літературних премій, авторкою-виконавицею своїх пісень, волонтеркою Світланою Кас’яненко, котра завітала на запрошення бібліотекарів.

Із перших хвилин  пані Світлана налаштувала маленьких читачів на невимушену, доброзичливу бесіду, під час якої вона провела гру-презентацію своїх книжок. Так віршована книжечка «На канікули в село» подарувала діточкам можливість зануритися у барви українського села, наблизитися до дивовижної Матінки-природи, адже письменниця переконана, що діти, які спілкуються з природою та тваринками, зростатимуть дбайливішими, добрішими, уважнішими. Також привабила своєю ніжністю, мелодійністю, любов’ю до природи та працелюбності музична вистава «Бджілка-трудівниця», пісеньки із якої школярі залюбки співали із авторкою. Загалом Світланою Кас’яненко написано більше 100 пісенних творів, що мандрують Україною і повертаються до неї теплими відгуками шанувальників. Жваво маленькі читачі відгадували загадки, римували разом із поеткою.
 
Не оминула увагою пані Світлана і серйозну тему, що болить усій Україні. Адже є у письменниці Світлани Кас’яненко дуже поважна місія – вона волонтерка, котра 70 разів їздила в зону АТО із концертами з волонтерською групою «Вольниця», з подарунками для українських бійців, із гуманітарною допомогою.  І пані Світлана запропонувала діткам висловити свої побажання для наших воїнів, які вона їм передасть під час чергової поїздки на Великдень. Хвилюючись, дітлахи зворушливо шепотіли на вушко письменниці щирі слова, серед яких ледь чулося: «Щоб берегли себе», «Щоб не хворіли», «Щоб перемогли», «Щоб поверталися та не були злі». Розчулена, зі сльозами на очах письменниця-волонтерка цілувала діточок, дякувала їм та пообіцяла передати ці слова підтримки нашим захисникам, адже вони їм дуже-дуже потрібні.
«Дорогі маленькі читачі! Ростіть здоровими та в Мирі і Любіть Україну!» - такими напутніми словами талановита письменниця Світлана Кас’яненко прощалась із нашими читачами.

Тож до нових цікавих зустрічей у бібліотеці № 119 для дітей!
 
 

30.03.2016

Бібліотека №151
30 березня бібліотека № 151 в співпраці з бібліотекою школи №277, провели урок вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Незабутній Кобзар» для учнів восьмих класів.

Бібліотекарі цікаво розповідали учням про маловідомі факти із життя Т. Г. Шевченка, представивши книжкову виставку «Сторінками життя Кобзаря». З презентованих на заході книг, постать Шевченка показано, як людину універсальних обдарувань та інтересів, життя якої було присвячено народу, рідній Україні, боротьбі за наближення часу, коли країна стане незалежною, коли в Україні шануватимуть свою мову та культуру. Родзинкою заходу стала презентація путівника з вшанування пам’яті Т. Г. Шевченка «Живи, поете, в бронзі і граніті, живи, поете, в пам’яті людській», який розробили бібліотечні фахівці центральної районної бібліотеки ім. П. Загребельного. Учасники заходу із цікавістю знайомилися з розділами путівника та поданою інформацією про те, скільки пам’ятників встановлено, скільки фільмів знято, скільки премій засновано, названо закладів та установ ім’ям Т.Г. Шевченка в Україні та світі, як образ Кобзаря відображається в образотворчому мистецтві.

З інтересом та повагою учасники заходу сприйняли інформацію про те, що путівник рецензувала Людмила Красицька – племінчата праправнучка Т. Шевченка, президент Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т.Г. Шевченка, жителька Деснянського району.
 
 
 

30.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Цикл публічних заходів  за проектом  «Україна. Становлення  державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)» було відкрито 30 березня  в центральній бібліотеці  ім. П. А. Загребельного  на історичному вечорі  «Українська  ідея М. Грушевського : історія і сучасність»,  присвяченому життєвому та творчому шляху видатного історика, громадського та політичного діяча Михайла Сергійовича Грушевського.  Для вшанування імені  вченого  світового рівня, творча спадщина якого містить праці з історії, історіографії, соціології, літератури, етнографії, археології, фольклору, - бібліотекарі підготували книжкову виставку «Совість української державності».

Щоб поділитись своїми знаннями  в заході взяла участь  завідувач  історико-меморільного музею  Михайла  Грушевського Панькова Світлана Михайлівна.

Музей Михайла Грушевського в Києві є сьогодні не тільки музейним закладом, але й центром грушевськознавства в Україні.

Світлана Михайлівна  розповіла  про цікаві сторінки життя та творчості  видатного вченого, переконала  дівчат та юнаків , що  М. Грушевський дійсно був одним  з провідних діячів  українського національного відродження в новітній історії України. Не було жодної помітної ділянки суспільного життя, в якій він безпосередньо чи опосередковано не брав би участі. Неоцінима й немеркнуча його заслуга перед українським народом. Діяльності цього великого патріарха нової української науки були притаманні  широкий діапазон  та багатогранність.
 
Тривають роки і люди, небайдужі до  нашого історичного минулого все частіше гортають сторінки творів Михайла Грушевського, тому що  його творча спадщина допомагає нам глибше розуміти і вірно будувати сьогодення,  збагачувати  історичну і соціальну пам'ять, наш духовний потенціал.
 
 
 

29.03.2016

Бібліотека №119
«Улюблені книжки на блакитних екранах»
Медіа-подорож з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання
та Міжнародного дня дитячої книги

Ніщо так не тішить дітей,  як свято. А якщо це свято улюблених книжок, яке щорічно відзначається у бібліотеці №  119  та несе із собою калейдоскоп різноманітних заходів, то таке свято  у декілька разів цікавіше. Тому 29 березня юні читачі з радістю завітали до бібліотеки на медіа-подорож «Улюблені книжки на блакитних екранах» з нагоди Всеукраїнського тижня дитячого читання та Міжнародного дня дитячої книги.

На деякий час наші читачі перетворилися на глядачів, бо бібліотечний кінозал запросив школярів переглянути уривки із дитячих фільмів, що були зняті за відомими творами світової дитячої літератури: «Одиниця з обманом» Всеволода Нестайка, «Пітер Пен» Джеймса Баррі, «Гаррі Поттер» Джоан Ролінг, «Снігова Королева» Ганса Крістіана Андерсена, «Вождь Червоношкірих»  О’Генрі. Адже талановита екранізація також заохочує до читання, і бібліотекарі не раз переконувалися, що після цікавої кінострічки юним глядачам часом хочеться книжку перечитати або ж і прочитати вперше. Та інколи виявляється, що книжка цікавіша за фільм, і користувач охоче читає інші твори цього письменника, відвідуючи бібліотеку та збагачуючи свій книжковий світ.

Із задоволенням діти пригадували улюблені кінофільми, розповідали про улюблених кіно- та книжкових персонажів, відповідаючи на запитання вікторини «Книжкові герої у світі кіно». Книжкова викладка «Улюблені книжки на блакитних екранах» відкрила дітям безмежний простір цікавих дитячих творів, а книжкова виставка «О, книги! Найкращі порадники, найкращі друзі!» запропонувала новинки сучасної дитячої прози та поезії, нове українське фентезі.

Ну, і яке ж свято без подарунків! Бібліотекарі порадували юних читачів новими книжками-коміксами, які поповнять їх домашню бібліотеку та спонукають до читання.
 

 
 
Ми вже повідомляли нашим читачам, що в цьому році ЦРБ П. А. Загребельного  буде працювати за патріотичним проектом «Україна. Становлення  державності. Ч.ІІ (1922-2016 рр.)». У відділі обслуговування представлена виставка-панорама «Віхи становленя української державності. Ч. ІІ (1922-1990 рр)». Окремою вистакою в залі періодичних видань презентовано тему «Україна на шляху Незалежності  (1990-2016рр)»
Зацікавились?  Приходьте до нас!
 
 
 

29.03.2016

Бібліотека №115
«Сонячний класик»
(день одного автора)

День одного автора у бібліотеці для дітей №115 ми присвятили відомому усім дітям класику сучасної української літератури Всеволоду Нестайко, твори якого внесені до Особливого почесного списку Г.Х. Андерсена.

Улюбленцю усіх дітей були присвячені книжкові виставки «Країна сонячного добра» та «Країна сонячних казок В. Нестайка», книжкова викладка «Всеволод Нестайко радить прочитати», які під кінець дня лишилися стомленими і порожніми.
 
За творами автора пройшла літературна година «Мудрий пересмішник з країни дитинства» найактивнішу участь у якій взяли на себе діти, які мають повно вражень від творів письменника і, здавалося, можуть луснути від бажання ними поділитися.
Торбинка запитань «Так чи ні» за трилогією «Тореадори з Васюківки» - за довгий період чи не перша, гра у яку не вимагала підказок від бібліотекарок, адже ця історія вже стала частиною довгого життєвого досвіду кожної дитини.
Кінець активного дня пройшов під знаком розслаблення та відпочинку. Разом з усіма охочими ми дивилися фільм «Одиниця з обманом» за мотивами твору Нестайка.  Творчість Всеволода Нестайка – це не лише день, а ціле дитинство. Тож приходьте до бібліотеки, де на вас разом із творами письменника чекає дитинство.
 

28.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Нові книги - нові відкриття»

Кожна нова книга в бібліотеці - це подія, це завжди таємниця і знайомство, здатне принести незрівнянне задоволення.
 
28 березня відвідувачі Центральної бібліотеки ім. П. А. Загребельного прослухали  бібліоекскурс «Книжковий дощ новинок…».
 
До уваги користувачів бібліотекарями було запропоновано більше 70 літературних новинок різноманітних жанрів від сучасних українських та світових авторів.
 
Учасники заходу мали змогу відкрити для себе нові імена.
 
Запрошуємо вас у захоплюючу мандрівку світом нових надходжень до бібліотеки.
 
 

 
 

27.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
« Володимир  Хавкін  -  великий філантроп»
Інформаційна година згідно проекту «Україна  в контексті світової цивілізації»

В бібліотеці  ім. В. Кучера  відбулася інформаційна година «Володимир  Хавкін  -  великий філантроп»   згідно проекту   «Україна  в контексті світової цивілізації». Бібліотекар Славська В.В. цікаво і змістовно розповіла, що   мільйони людей в усьому світі зобов’язані Володимиру Хавкіну життям. Саме він, уродженець Одеси, створив першу вакцину проти холери і чуми. За 40 років понад 35 млн. чоловік врятувалися завдяки йому від страшної хвороби.  Доповнила розповідь бібліотекаря Кулинич Г.М. про маловідомі сторінки життя В.Хавкіна.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Володимир Хавкін», ознайомилися з тематичною розкладкою  «Українець, який врятував світ»  та отримали буклет «Володимир  Хавкін  -  великий філантроп».


 

Відео

 
Дітям про Конституцію України.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter