28.01.2017

Галерея мистецтв
«Вовняна акварель»
Майстер - клас

На майстер-класі "Вовняна акварель», який відбувся 28 січня в Галереї мистецтв під керівництвом майстрині Вікторії, ми мали змогу познайомитися з технікою написання картин шерстю. Кожен маленький учасник майстер-класу зміг створити свою першу картину, використовуючи різнокольорові шматочки вовни. Коли картина готова, вона накривається склом і вставляється в рамку.
Унікальність живопису в такій техніці в тому, що завжди присутній момент імпровізації. Мальовничий пейзаж вийшов у кожного індивідуальний і неповторний.
Дякуємо за арт-терапію!
 

27.01.2017

Бібліотека № 2 для дітей
"Допоможемо зимуючим птахам"
Екологічна акція

Акція, за проектом «Збережемо дивосвіт рідної Країни», зібрала в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей не тільки учасників гуртка «Капітошка», але й усіх небайдужих до проблем пернатих.

Діти розповідали про зимуючих птахів, чим краще наповнювати пташині «їдальні», активно приймали участь у вікторині, а бібліотекарі – відкривали маловідомі сторінки історії виникнення шпаківень, про «літаючих барометрів» та «лісових лікарів».


 Юні природолюбчики з гордістю демонстрували зроблені своїми руками годівнички, яки розмістили біля бібліотеки. І птахи, як кажуть, «не змусили себе чекати».
«Для когось крихта – це дрібниця,
а для пташки – жить чи замерзать».
 

26.01.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
26 січня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась бесіда за книгою «Євпраксія» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».

Цей твір - четвертий роман Павла Загребельного з його серії книжок про Київську Русь, до яких також належать романи «Диво», «Смерть у Києві», «Первоміст».
Події в романі «Євпраксія» відбуваються на межі ХІ-ХІІ століть. Онука Ярослава  Мудрого київська княжна Євпраксія виходить заміж за Генріха ІV і стає германською імператрицею. Але ж доля молодої жінки на чужині  складається трагічно. Героїня  зазнає тяжких принижень і страждань, втрачає любов. Проте долаючи злобу, чвари, інтриги імператорського двору, Євпраксія дістається рідної землі…

Шановні читачі, приходьте до нашої бібліотеки та знайомтесь з «літературними вимірами» творчості Павла Загребельного!
 

25.01.2017

Бібліотека №115
«Мудрий пересмішник з країни Дитинства»

У світі дитячої книги сьогодні велике свято. Вісімдесят сім років тому, 30 січня, народився майстер слова, володар численних літературних премій і нагород – письменник Всеволод Зіновійович Нестайко.

Твори Всеволода Зіновійовича є одними з тих, які лишаючись сучасними, увійшли до списку класики української дитячої літератури. Нестайко вже довгий час є одним з лідерів читацького зацікавлення, як у нашій бібліотеці, так і по всій Україні. Близько сорока книжок оповідань, казок, повістей і п'єс вийшло з-під пера майстра, найкращі видання яких ми представили для читача у ювілейній книжковій виставці-ім’я «Український Андерсен – Всеволод Нестайко».

Запрошуємо вас до бібліотеки відсвяткувати день народження улюбленого письменника однією з його чудових книжок!
 

25.01.2017

Бібліотека №119
«Іще трапляються дива!»
Поетична година
з циклу «Чарівний світ природи у творах дитячих письменників»,
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


Іще трапляються дива!.. Якщо хто скаже, що – ні, не трапляються, - нехай розкриє книжки відомого українського поета, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки Анатолія Качана. У цьому переконалися юні читачі бібліотеки № 119 – учні 4-го класу СЗШ № 213, завітавши 25 січня на поетичну годину з нагоди 75-річчя письменника, котрий вже 45 років плідно працює на ниві дитячої літератури.
Із розповіді бібліотекаря та відеопрезентації школярі дізналися, що Анатолія Качана називають співцем моря і степу, адже народився він на півдні України та не просто закоханий у пахощі рідного Степу, Моря і Слова, - а як чарівник творить дива зі Словом, воно в нього виблискує неповторністю, має здатність запалити іскру в дитячих серцях. І в бібліотеці зазвучали теплі, щирі поезії Анатолія Качана у натхненному виконанні читачів, які разом із бібліотекарями готувалися до заходу. Також діти із задоволенням сміялися над веселими забавлянками і скоромовками, відгадували дотепні загадки зі збірки ліричних, ігрових і розважальних поезій „Чари ворожбита” з книжкової викладки «Поет незабутніх дитячих вражень», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі; мультфільми про природу нагадали про красу її чарівного світу, а флаєри про знаного українського поета, створені бібліотекарями та отримані школярами, допоможуть у подальшому знайомстві з його творчістю.

Юні читачі зрозуміли, що у віршах Анатолія Качана багато природи, бо письменник переконаний, що природа виховує не менше, ніж мова матері, чи пісні, чуті в дитинстві. У своїх творах Анатолій Качан ніколи не розлучається з дитинством, і його серце не розучилося дивуватися саме і дарувати дива іншим. Тож будемо із вдячністю приймати ці подарунки, шановні читачі!
 

24.01.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
„Україно, Соборна державо, сонценосна колиска моя”
Інформаційна година

24 січня в бібліотеці імені С. Олійника до Дня Соборності України відбулася інформаційна година „Україно, Соборна державо, сонценосна колиска моя”.

Захід відбувся в рамках проекту „Якщо ти українець – будь ним”. Учасники заходу, учні школи № 213, мали нагоду познайомитися з цікавими, маловідомими фактами подій січня 1919 року. Звучали сторінки книги Левка Лукасевича „На схилку віку”, яку автор написав на основі свідчень очевидців тих подій, а також увазі присутніх були представлені інші матеріали того періоду. На завершення зустрічі вчителька Андросович О. Ф.  поділилася своїми враженнями від „живого ланцюга” на мосту Патона, утвореного з нагоди цієї знаменної події.
 

20.01.2017

Бібліотека №119
«Суму Вінні-Пух не знає, залюбки пісні співає»

20 січня юні читачі бібліотеки № 119 – учні 1-го класу СЗШ № 207 -  мали змогу виявити свою кмітливість та спостережливість, взявши участь у літературній вікторині, присвяченій чудовій книжці «Вінні-Пух та всі-всі-всі» Алана Мілна, до 135-річчя від дня народження відомого англійського письменника. Адже вже більше 90 років кумедний ведмедик Вінні-Пух та його друзі несуть радість у життя кожної дитинки.
Щоб допомогти дітлахам краще упоратися із завданнями, бібліотекарі розповіли історію написання цього всесвітньо відомого твору – домашньої казки, яку письменник спочатку розповідав своєму синові Крістоферу Робіну, а пізніше перетворив на улюбленішу книгу дітвори. Зі сміхом школярі переглядали мультики і разом із Вінні-Пухом співали веселі пісеньки та переживали цікаві пригоди у Зачарованому Лісі.
Пригадавши захопливі історії про славнозвісного ведмедика, юні читачі наввипередки відповідали на запитання вікторини та залюбки отримали від бібліотеки невеличкі презенти – книжкові закладки. М’які іграшки – герої казки, які підібрали бібліотекарі, надихнули дітлахів на рольову гру «В гостях у Вінні-Пуха». Із задоволенням школярі обирали для читання книжечки Алана Мілна із викладки «Славетний батько Вінні-Пуха». Адже виявляється, той, хто щодня читає, чинить іще мудріше, ніж той, «хто на гостини зранку йде». Тому що, читаючи, він може посміхнутися, зажуритися, розкрити таємницю, поміркувати. А також - кожного дня мати чудовий настрій!
 

20.01.2017

Бібліотека №115
Зимовий карнавал
(дитяче свято)

Яскраво розпочавши цикл різдвяно-новорічного зимового святкування, так само феєрично ми його і завершуємо. Велике дитяче свято «Зимовий карнавал» влаштували сьогодні у бібліотеці учні 3-х класів ЗОШ № 276.

За всіма традиціями карнавальної культури свято ліквідувало межі порядку та шаленства, казки та реальності, фантазії та одноманітної буденності. До бібліотеки завітали не діти, а герої: принци та принцеси, феї, розбійники, пірати, Баба-яга, Снігуронька, Дід Мороз, лисички, котенята, спайдермени, супермени та, навіть, пан Дракула. Розім’явши мізки, почуття гумору та усмішки на запитаннях вікторини про цикл зимових свят від бібліотекарки Пухно Алли, усі учасники карнавалу закрутилися вихором танців, співів, ігрових дійств. Разом ми відгуляли всі нещодавні свята, згадавши і відтворивши традиції та обряди зимового святкового циклу. Усе це дійство не могло завершитись без подарунків, овацій та захвату.
Із поверненням у реальність ми не засмучуємося, адже попереду ще широке поле визначних дат, приводів та святкових подій!

 

19.01.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Все, що писав, мені боліло…»
Літературний вечір
(за проектом «Україна. Становлення державності. Ч.2»)

«Фактично, Василь Стефаник був реалістом
у доборі тем для своїх новел і експресіоністом
у художньому опрацюванні цих тем…»
Андрусяк І.


19 січня в ЦРБ ім. П. А.Загребельного  відбувся літературний вечір «Все, що писав, мені боліло…» для юнацтва, присвячений творчості класика української літератури  Василя Семеновича Стефаника, одного з найвидатніших новелістів у світовій літературі. Його новели перекладені на десятки мов різних народів світу, й інтерес до його творчості залишається напрочуд високим, незважаючи на жодні віяння літературної моди.

Увазі читачів була представлена персональна виставка, яка розповідає про сторінки життєвого та творчого шляху письменника. Головна тематика його творів – соціально-побутові проблеми українського селянства.
Бібліотекарі підготували мультимедійну презентацію «Володар дум селянських». Також відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальну кінострічку «Василь Стефаник. Машина часу», яка розповіла про маловідомі сторінки з особистого життя та творчості видатного письменника-новеліста.

«Цікавою сторінкою» заходу стала участь читачів у літературній вікторині «Перлина української новелістики». Учні, які надали правильні відповіді отримали подарунки від бібліотеки.

У кожного свій шлях до Стефаника, - треба лише зважитися стати на цей шлях.
 

18.01.2017

Галерея мистецтв
«Світла доля України»

Однією з картин, представлених на виставці «Світла доля України» стала колективна робота учнів Деснянського району «Моя Квітка Щастя на Дереві Життя Саду Любові та Радості», створена 23серпня 2016 року до Дня  Незалежності  України на майстер- класі в стилі ліплення з пластиліну в  Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного спільно з Центром духовного розвитку та творчої ініціативи «Гармонія».
Виставка «Світла доля України», організована народним аматорським колективом студії-галереї  «Духом незламні » у співпраці з науковцями музею Лесі Українки, популяризує образотворчі твори митців-інвалідів та фахівців культури, мистецтва, науки, які поділяють ідеї «руху за сприяння творчості людей з обмеженими фізичними можливостями».

Всі кияни та гості міста можуть відвідати  художню виставку з 18.01 по 3.02 за адресою : вул. Саксаганського, 97.

Бажаємо юним «деснянцям»  ініціативно долучатися до різноманітних  творчих проектів  й прикрашати  культурне життя нашого району та міста своїми  колективними та індивідуальними роботами, наповненими радістю, натхненням та гармонією!
 

16.01.2017

Бібліотека №119
Сніжна зіронька горить
Заняття гуртка «Творчість юних»

Зима триває, і дітлахи радіють пухнастому сніжку, веселим розвагам, новорічно-різдвяним святам, а також долучаються до читання та творчого дозвілля у бібліотеці № 119 для дітей.
На початку січня школярі відвідали заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва, на якому створювали дивних зимових чарівниць – сніжинок. Майстер-клас провели викладачі пані Лідія та пані Наталя, а бібліотекарі підготували книжкову добірку «Рік Новий несе гостинці – книги, іграшки, дива.
В чарівній його торбинці щедрість світлого Різдва», яка дуже зацікавила юних читачів. Незабаром мереживо сніжинок-витинанок  прикрасило бібліотеку, а світлини біля ялинки додали усім святкового настрою.
 

Відео

 .
Фрідріх Фальц - Фейн.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter