ТЕРМІНОВО ПОТРІБЕН

Бібліотекар 1 категорії у відділ мистецтв для роботи в галереї.
Кваліфікаційні вимоги: Освіта вища спеціальна. Досвід роботи в організації виставково-мистецької діяльності. Знання ПК.
 
Тел. (044) 547-23-29
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  
 
 

 

11.05.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Шолом-Алейхем -геній сміху й співець бідноти»

Пам'ятник Шолом Алейхему у Києві, травень 2005 р.
«Людина – це те, чим вона може бути»
Шолом-Алейхем

11 травня 2016 року в  бібліотеці ім. В.Кучера відбулася година пам’яті   «Шолом-Алейхем -геній сміху й співець бідноти»присвячена сумному ювілею – 100-ій річниці з дня смерті Шолом-Алейхема, видатного єврейського письменника. Шолом -Алейхема не можна уявити без України, як не можна уявити й Україну без цього письменника. Це є знаком нерозривності життя двох народів — українського та єврейського,— їхньої спільної долі й спільної боротьби за добробут та щастя. Користувачі відкрили для себе, що творчість Шолом-Алейхема забарвлена українським колоритом. У творах подано описи української природи, використано українську лексику, фольклор. Письменник написав десять романів, двадцять п'єс, сотні повістей та оповідань, багато статей. Твори Шолом-Алейхема перекладені на десятки мов світу.
 
«Шолом-Алейхем» у перекладі означає «мир вам», що так актуально звучить нині на всіх мовах як заклик до миру, єдності та злагоди.
 
 
 

6.05.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «…Моє дитинство, вбите на війні»
Зустріч з цікавою людиною

Чи можете ви уявити Київ у червні 1941? Горять заводи, палають мости, вулиці здригаються від бомбардування… В дім кожного прийшла війна - нікого не оминула, навіть дітей.

Зберегти у скарбниці пам 'яті «сороковые, роковые» завжди допомагають книги, фотоальбоми, репродукції картин. Тому велика книжкова виставка про воєнний Київ привернула увагу читачів бібліотеці різного віку. 
 
Перегорнути сторінки реальних історій «з перших вуст» допомагають і спогади учасників тих подій. Тому зустріч з «дитиною війни», журналісткою Батуриною Лілією Бальтазарівною зібрала велику аудиторію у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Коли почалась війна, маленькій Лілії було лише дев'ять років і ці часи дуже закарбувалися в її пам'яті.
 
Через призму власних переживань письменниця оповіла слухачам про перші дні війни, про евакуацію на схід, про голодне життя на чужині… А на згадку про зустріч Лілія Бальтазарівна подарувала книгу «Чёрное лето или украденное детство», яку видала під літературним псевдонімом «Гордейчук».
Школярі виявилися дуже вдячними слухачами: довго не відпускали Лілію Бальтазарівну –  розпитували про її життя , цікавились післявоєнною долею героїв книги, ділились історіями власних родин.
 

5.05.2016

Бібліотека №119
«Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі»
Народознавча зустріч за проектом «Два храми духовністю єдині»

Зараз триває Світлий післявеликодній тиждень. Тому юні читачі бібліотеки № 119 – учні 3-х класів СЗШ № 213 – були запрошені на зустріч із священиком храму св. мучеників Адріана та Наталії отцем Євгенієм, адже основи духовності кожної людини закладаються із дитинства і базуються на цінностях, вироблених людством, на багатьох народних традиціях, зокрема, і релігійних.

Отець Євгеній нагадав школярам, що Великдень - це найбільше та найрадісніше свято і для дітей, і для дорослих, це пора відродження в природі, оновлення та очищення людських душ. Діти ж розповіли священику, як вони готувалися до свята, якими візерунками розмальовували писанки, як урочисто святкували Великдень разом із родинами, якими добрими справами порадували близьких. Цікаво було дітлахам дізнатися, що після Великодньої неділі відзначають Обливаний понеділок – свято радісне і галасливе, як струмені водограю. Хлопці обливають дівчат водою, бажаючи, щоб вони були щасливі, гарні та здорові, як сама Весна. А дівчата, дякуючи, дарують хлопцям писанки. Обливати когось або самого себе водою у Великодній понеділок — стародавній звичай, пов’язаний із весняним очищенням цілющою водою.

Великодні звичаї та обряди, великодні прикмети, вірші та прислів’я про Великдень, весну і природу – про все це учні залюбки читали у книжках з викладки «Великдень – земне причастя небом». Також юні читачі поповнили своїми барвистими  поробками  Великодній куточок, дякували отцю Євгенію за гостинці та щирі побажання. Діти запам’ятали, що свято тільки тоді буває справжнім, коли розумієш його сенс, розумієш, що це свято означає для людини, ділишся добрим словом і добрим вчинком, дбаєш і турбуєшся один про одного. Найкраще, коли роблять приємне не тобі, а коли ти робиш радісне та хороше іншим людям. Нехай же якнайшвидше кожен здобуде перемогу добра у своїй душі! Щоб не тільки вустами, а й чистим серцем на привітання: «Христос воскрес!» відповідати: «Воістину воскрес!»
 

 

5.05.2016

Бібліотека №115
У годину сувору і грізну дорослими стали вони
(бесіда-спомин про дітей героїв Другої світової війни)

До Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці пройшла бесіда-спомин про маленьких великих героїв війни. Разом із школярами ЗОШ №251 ми говорили про дітей, які встали на захист рідної землі. Ми підібрали тему, яка є водночас і близькою, і вражаючою для аудиторії нашої бібліотеки, вона створює поле самоідентифікації для читача підліткового віку.

Діти-герої Другої світової – це дівчата та хлопчики від наймолодшого віку до 16 років, які під тиском обставин, або за власним бажанням, навіть, попри заборони і протести дорослих усіма правдами й неправдами приєднувались до військових частин та партизанських загонів, діти, які віддавали свої життя за мир. Усі вони подорослішали ще в дитинстві і крізь подальше життя пронесли невимовний досвід, який стримано і скупо передають воєнні хроніки й довідки.

Киянці санітарці та розвідниці Марії Бровиченко, яка потрапила на фронт у 14-річному віці, посмертно на 20ті роковини перемоги присвоєно звання Героїні Радянського Союзу. Юний розвідник Радік Руднев з перших днів війни разом з батьком ділив труднощі партизанської боротьби. Ці та інші історії розказала нашим читачам бібліотекарка Алла Олександрівна. У нашій бібліотеці ви знайдете багато спогадів та історичних праць про Другу світову війну, велика частина з яких представлена на книжкових виставках, влаштованих для вашої зручності: «Подвиг безсмертний – пам’ять нетлінна», «Діти-герої», «Спасибі вам солдати перемоги».

Історії цих дітей є свідченням жахів, які несе за собою війна і насильство, свідченням людської жорстокості та безглуздя. Краще жити в мирі, ніж боротися за нього.
 

 

5.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Напередодні  Дня пам”яті та примирення й державного свята – Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій і війні 5 травня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбулась презентація книги «Європа 45» за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості».  В ці травневі дні ми віддаємо шану всім тим воїнам, хто звільняв Україну та Європу від нацистської експансії та згадуємо всіх тих, хто загинув в роки ІІ-ої Світової війни.
 
У події, які відбувалися в Європі під час ІІ-ої Світової війни, ми поринули за допомогою  презентації для користувачів  бібліотеки роману Павла Архиповича Загребельного «Європа 45».
 
В своєму романі автор виступив від цілого покоління письменників-прозаїків, тих кому в 1941 році було 16-17 років, хто в цьому далеко ще не зрілому віці, з першого дня війни пішов на фронт, а коли повернувся до мирного життя, то взявся за перо, бо занадто багато було в нього на серці…
 
Жива пам’ять війни і сьогодні. Болючі рани душі не відпускають ветеранів та «дітей війни»… Важлива  пам’ять  про ці суворі події  і для нащадків тих, хто пережив війну, - тому такі твори дуже  актуальні в наші дні.
 

 

5.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«День пам’яті та примирення…»
 
З нагоди Дня пам’яті та примирення, 71-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі у парку «Деснянський» пройшов урочистий мітинг.
 
Ветерани війни, активісти ветеранських організацій, громадськість, учнівська молодь Деснянського району, депутати Київради урочистою ходою пройшли Алеєю Перемоги та поклали квіти до Обеліску «Слави», ушанувавши хвилиною мовчання пам’ять загиблих у роки війни.
У заході  також взяли участь працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного, які провели для бажаючих захоплюючий і цікавий майстер – клас  «Маки пам’яті» та підготували інформаційні флаєри – запрошення до бібліотеки.
 

3.05.2016

Бібліотека №115
Третього травня три бібліотеки взяли участь у міській культурно-мистецькій акції на в центрі нашої столиці. В рамках акції «Малюємо мир!» усі охочі протягом 2 днів могли залишити свої найсвітліші фантазії у вигляді малюнків просто на асфальті Хрещатику.
 
Бібліотеки представили гостям святкові великодні книжкові виставки-інсталяції «Славимо Великдень!» та «Великодні мотиви». Для усіх, хто повільно снував центральною вулицею міста, насолоджуючись атмосферою свята, розвагою стало краєзнавче лото «Чи знаєш ти Київ?» та вікторина «Україно, моя Україно!». Ми дістали багато правильних відповідей від знавців та подарували нових знань тим, хто ще не відкрив для себе місто каштанів.
Для митців і мисткинь бібліотеками були влаштовані майстер-класи «Маки пам’яті», «Весняний віночок», «Великодня листівка». Творчу атмосферу активізував теплий травневий вітер.
Свята тривають! Бажаємо всім гарного настрою та теплого сонця!    
 
 

29.04.2016

Бібліотека №115
Надмірності бароко
(засідання клубу «Дивовижний світ мистецтва»)

Сьогодні відбулася чергова зустріч бібліотечного клубу «Дивовижний світ мистецтва». З учнями 9 класу ЗОШ №249 ми вивчали мистецтво доби бароко. Під час обговорення ми торкнулися таких тем як: світоглядні тенденції 16-17 ст., етимологія терміну «бароко», переглянули основні архітектурні пам’ятки доби бароко, познайомилися із найбільшими новаторами та провокаторами художньої галузі періоду.
 
Методом порівняння із ренесансною архітектурою за допомогою добірки візуальних матеріалів ми визначили основні риси архітектури бароко. За браком часу, нажаль, нам не вдалося достатньо охопити живопис, але ми, все ж таки, встигли торкнутися затемнених полотен Караваджо.
У бібліотеці є багато книжок з історії мистецтва. Зокрема, запрошуємо ознайомитися із великою добіркою літератури по українському бароко.

Приходьте за самоосвітою до бібліотеки!

 

28.04.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
28 квітня в бібліотеці імені С. Олійника для членів клубу „Іванна” розчинив двері літературний салон. Захід „Про дива кохання” відбувся з нагоди 200-річчя від дня народження англійської письменниці Шарлоти Бронте. Присутні мали нагоду ще раз пройтися життєвим шляхом письменниці, пізнати епізоди її біографії, які пізніше стали основою при написанні творів. Звучали також ранні вірші молодої талановитої дівчини, адже починала Шарлота свою діяльність як поетеса. Згадали члени клубу й молодших сестер Бронте – Емілі та Енн, які також працювали на літературній ниві. На завершення вечора всі присутні переглянули фрагменти фільму „Джен Ейр”, який особливо подобається жінкам.
 
 
 

28.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Великодня листівочка – наче весняна ластівочка
Майстер-клас
 
Які приємні клопоти напередодні великодніх свят! Як фарбувати яйця, яку спекти паску, чим пригощати гостей, що їм подарувати …  Над подарунками все-таки варто поміркувати, але не надто довго - адже їх цілком можна зробити своїми руками. Тому майстер-класи бібліотекаря-майстрині Анісімової Тетяни Вікторівни, по створенню саморобних шедеврів в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей стали дуже популярні.      
 
Виготовлення сувенірів — не тільки захоплююче заняття, але й чудовий спосіб створити святковий настрій і можливість проявити свої творчі здібності. У цьому ще раз переконалися юні умільці на черговій зустрічі. А надихнути їх на творчі проекти у цій справі допомогли, звичайно, книги та зразки деяких робіт, створених бібліотекарями. З паперових заготовок, тасьми і стрічок вдалося зробити досить милі листівочки до Великодня. Це не зайняло багато часу, але скільки приємних емоцій!
 
 
 

Відео


 

Вікентій Беретті – зодчий Києва
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter