18.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Театр - це світ духовності  й краси,  це своєрідне художнє «дзеркало життя»,  людських вчинків,  яке завжди  вдосконалює нас за  допомогою законів  мистецтва.
 
18 березня в ЦРБ № 141 відбувся ретро-вечір  «Зоря української сцени: Марія Заньковецька»,  приурочений до Міжнародного дня театру. Захід був проведений  для студентів  університету ІІІ віку, які навчаються при відділенні соціально-побутової адаптації Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.  Користувачі  бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про цікаві сторінки розвитку українського театру, про видатних театральних  діячів - корифеїв  української сцени:  Марію Заньковецьку, Марка Кропивницького, Івана Карпенка-Карого, Миколу Садовського,  Панаса Саксаганського,  Михайла Старицького та ін. 
 
Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись документальний кінофільм  «Лариса Кадирова. Моя Марія».
 
 
 

17.03.2016

Бібліотека №119
«How do you do, любі дітки!»
Заняття гуртка англійської мови «Маленький поліглот»
у рамках проекту «Два храми духовністю єдині»

Відвідуючи гурток англійської мови у бібліотеці № 119, викладачем якого є священик Храму святих Адріана та Наталії отець Ігор, дошкільнята поступово, крок за кроком опановують цю нелегку іноземну мову.

От і 17 березня вихованці ДНЗ № 176 із задоволенням вивчали англійську: повторювали англійську абетку, співали англійські пісеньки, вчили англійські займенники. Гра «Якби до нас завітав британець…» долучила малят до правил етикету, навчила вітатись та знайомитись англійською. «My name is Кирило!», «My name is Оленка!», «My name is Назар!» - наввипередки вигукували дітлахи свої імена. Охоче маленькі читачі дивилися навчальний англійський мультик про тварин, а потім, обравши собі іграшку-тваринку, розповідали про неї.
 
Також бібліотекарі нагадали діткам про Шевченківське свято, а отець Ігор читав вірші Великого Кобзаря у перекладі англійською мовою, підібрані на книжковій виставці. Це свідчить про визнання видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка у світі.
Змістовне, пізнавальне, але невимушене спілкування в оточенні цікавих книжок та іграшок дуже подобається малюкам, і вони залюбки приходять до бібліотеки за знаннями.
 
Тож не оминайте наш поріг і ви, шановні дітки та батьки!
   
 
 

17.03.2016

Бібліотека №115
У день народження Тараса візьму у руки я «Кобзар»
(літературна година)

До святкової річниці з дня народження значної для українців особистості поета Т. Г. Шевченка у рамках шевченківського березня у бібліотеці для дітей відбувся ряд заходів присвячених письменнику.

У читальній залі старшого відділу обслуговування читачів для вас на книжковій виставці-ілюстрації  «Геній наш Тарас» представлена добірка найкращих видань творів Кобзаря, праць із дослідженнями його біографії, критичних статей. Відділ абонементу підготував не менш цікаву викладку літератури  «Іду з дитинства до Тараса». Звертаємо увагу, що виставки працюватимуть до кінця березня. Приходьте, ми впевнені, що тут ви знайдете, щось цікаве і матимете можливість поглибити свої знання та порадувати свої літературні смаки.

Літературна вікторина по творах Шевченка «Тарасові слова – то правда жива» пройшла на абонементі старшого відділу обслуговування.

Сьогодні літературну годину «У день народження Тараса візьму у руки я «Кобзар» ми провели разом із вихованцями школи-дитячого садка «Мрія». Бібліотекарка Алла Олександрівна відкрила для дітей постать великого поета, познайомила з його літературними творами, продемонструвала репродукції його рисунків. На великому екрані учнів подивилися кліпи із піснями на вірші Шевченка.

Бібліотека не пропускає жодної значної літературної дати. Слідкуйте за нами та сміливо орієнтуйтеся на наш календар.
 
 
 

17.03.2016

Бібліотека №115
Бібліотечний гурток англійської мови для дошкільнят «Talk to me» продовжує безстрашно та невтомно підкорювати лабіринти іноземної мови. 17 березня відбулося друге заняття гуртка за темою «A family».

Вчитися складно, але можливо і важливо. Ми у свою чергу намагаємося полегшити для дітей процес навчання. За темою «Сім’я» протягом заняття ми прослухали кілька пісеньок, подивилися маленьку мультиплікаційну історію, пограли в ігри, вивчили вірші.
В результаті, усі члени сім’ї встали на свої місця у нашому малому поки, дитячому словникові англійської мови.

На цьому ми не зупиняємося і скоро на нас чекає нова сторінка англомовного світу.
 
 
 

15.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Тарасова шкільна наука»

Заочна подорож до Київського літературно-меморіального будинку-музею Т.Г. Шевченка, у рамках лекторію «Музеї Києва»,  стала одним з найцікавіших заходів з нагоди 202-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка. І це не випадково, бо до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітала старший науковий працівник музею Карпенко Ольга Василівна. Пані Ольга розповіла не тільки про музей, про де-які сторінки життя Шевченка, але й провела незвичайно цікавий майстер-клас з оволодіння письма пером, як це було у часи Шевченка. З захопленням учні слухали про те, яким був правопис, що таке «чорнильні горішки», «пісочниця», з чого і як виготовляли пера і чорнило… І відчули себе школярами і однокашниками малого Тараса, освоюючи ази письма чорнилом із бузини та справжнім гусячим пером, за зразками правопису 19 століття.
 
Сподіваємося, що ця зустріч дала великий поштовх до відвідування будинку-музею Тараса Шевченка. Це ж так цікаво - зануритися в минувшину, побачити тогочасні «канцтовари»,  зокрема приладдя для письма, що належало поетові, погортати створений ним буквар для народних шкіл…
 
Відвідайте – не пожалкуєте!
 
 

15.03.2016

Бібліотека №119
Твори Шевченка очима дітей
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
 
«…вся країна повита красою.
Зеленіє, вмивається
Дрібною росою.
Споконвіку вмивається,
Сонце зустрічає…
І нема тому почину,
І краю немає!»

Тарас Шевченко
 
Відзначення Шевченківського свята у бібліотеці № 119 вже вкотре виявляє не тільки поетичні здібності наших користувачів, а й художні, мистецькі їх таланти. Адже Тарас Шевченко надихає юних художників на зображення його поетичного світу засобами мистецтва, пробуджує їхню уяву.

Тому 15 березня на занятті гуртка «Наш вернісаж» діти натхненно відтворювали у малюнках  своє ставлення до творчості Великого Кобзаря, своє бачення Шевченкових поезій, сповнених щирої любові до неньки України. А допомагали їм викладач малювання Ірина Володимирівна Грасюк і бібліотекарі, які  провели бібліографічний огляд книжкової виставки та надали твори Шевченка.

І бібліотека ніби почала перетворюватися на чудовий мальовничий куточок рідної  батьківщини: сонечко теплими промінчиками зігріло землю, зашелестіло листячко на деревах, зазеленіла шовковиста трава, заплюскотіли хвильки невеликої річки, зачервоніла калина, зазвучала мелодійна українська пісня… Кожна дитяча душа вибухнула багатством кольорів і неповторним баченням Шевченка.

Віртуально гортаючи сторінки путівника, присвяченого Тарасу Шевченку, школярі зацікавилися незвичайними портретами видатного українського поета у виконанні художника Олега Шупляка. Це картини-ілюзії з подвійним змістом, де пейзажі поволі перетворюються на портрети завдяки неординарній фантазії майстра. Можливо, колись юні митці теж спробують створити картини із секретами і запропонують друзям відшукати у них сховані зображення. Успіхів їм у цьому!

Малюнки юних читачів до творів Тараса Шевченка, народжені чуйними дитячими серцями, прикрасили бібліотечну світлицю і стали ще одним свідченням безмежної шани до Великого сина України.
 
 
 
 

14.03.2016

Хтось скаже, що на вулиці холодно? Не віримо! Бо цими вихідними ми офіційно розпрощалися із зимою. Гучне народне свято Масляної відзначили шумними гуляннями жителі Деснянського району.
 
Усі ласі до розваг і млинців зібралися у суботу на майданчику біля Деснянської районної державної адміністрації на районний святково-розважальний захід «Проводи зими. Масляна 2016», де для учасників святкування влаштували великий концерт, усіх пригощали гарячими маслянистими млинцями, проводилися змагання, проходили майстер-класи, лунала гучна запальна музика, яка залучила та об’єднала усіх у спільному хороводі  свята.
Зайняли своє місце «на майданчику читача» і взяла на себе частку у розважальному дійстві і бібліотеки. Працівниками на святі були представлені: виставка-інсталяція  «Масляна іде-весну красну веде», для мешканців нашого району працював інформаційний  калейдоскоп «Колодку» справляємо – Весну зустрічаємо» та ігровий майданчик «Млинці смакуй, весело Масляну святкуй». З радістю  мешканці нашого району підключились до святкової  години народознавства  «Святкуй, широка Масляна!» (вікторини, загадки, літературні ігри). Ті, хто надав правильні відповіді, - отримали подарунки від бібліотек.  Учасникам  заходу були роздані інформаційні флаєри «Цікаві факти про Масляну».
Для відвідувачів свята молодшого та середнього шкільного віку бібліотекарі провели  майстер-класи «Весняне сонечко»,  «Нехай квітує масляна!» із виготовлення різнокольорових подарунків-сувенірів. 
Також учасники свята мали нагоду опинитися  у «куточку чарівних речей», який дозволив кожному зануритися у казку. Виставку літератури найкращих кулінарних рецептів на будь-які смаки «Масляна, Масляна, яка ти смачна!» представила сама винуватиця свята – молодиця Масляна. Вбрана усіма атрибутами народного українського костюму та обвішана з ніг до голови цукерками Масляна пропонувала вигідний обмін: збирала усе неприємне та прикре, що ми накопичили за довгу зиму та віддавала за це усе найсолодше. Охочих позбавитися своїх невдач вистроїлася величезна черга. І вже за годину солодкі прикраси Масляної перетворилися на гіркі.
Дякуємо усім, разом із ким, нам вдалося так весело розпочати новий цикл весняних свят! Запрошуємо вас до бібліотеки аби разом, так само весело, його провести!

 

11.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Справжня весна завітала до нас і, як завжди, принесла низку свят. І вже традиційно – одне з головних - день народження нашого Кобзаря, Тараса Шевченка.
 
Напередодні 9 березня зали бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей прикрасили виставки книг та репродукції картин Шевченка. А виставка – «Себе, як в дзеркало, бачу», підштовхнула до створення інтелектуального лото «Загадки автопортрета», яке, до речі, виявилося дуже популярним як для дітей, так і для дорослих. І не випадково, бо надало можливість продемонструвати увагу, зорову пам'ять, спостережливість.

Читачі бібліотеки виявилися обізнаними і у питанні пошуку біографічних відомостей про Шевченка. Особливо - про оточення Тараса Григоровича, його друзів. Це показав черговий захід – біографічна розвідка «Я не одинокий, є з ким в світі жить…», де учні поділилися дослідженнями де - яких сторінок біографії поета і художника.

А молодших школярів зацікавило не тільки читання віршів Шевченка, але й пісні, покладені на його твори. Особливо – «Зацвіла в долині червона калина», яку усі так добре знають, що завжди підспівують.
 
Активно читачі бібліотеки залучилися і до районного свята, присвяченому великому Кобзарю. Виразно, проникливо пролунав вірш Шевченко «Лілея» у виконанні постійної читачки бібліотеці, учениця 212 середньої школи Васелинки Лобойко. Велику допомогу у підтриманні цього заходу надали і батьки наших читачів. Щиро дякуємо Дроздової Тетяни Сергіївни за чудовий майстер клас з набивного малюнку.
 
Шевченківський тиждень триває. Ми сподіваємося, що ці заходи нададуть усім можливість відкрити для себе щось нове і цікаве, відкрити Шевченка і зрозуміти, чому, як писав О. Вишня,  «Досить було однієї людини, щоб урятувати цілу націю».
 
 
 

13.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Єдине ціле: жінка і весна»

13 березня в бібліотеці ім. В.Кучера  відбулася літературно-музична композиція  «Єдине ціле:жінка і весна».З давніх-давен на нашій українській землі образ довгоочікуваної весни уособлювала гарна молода дівчина з вінком квітів на голові. Народний образ весни - це образ краси, сили і надії. Першим і по-жіночому особливим місяцем є Березень. Зі словами пошани і вдячності звернулася до жінок бібліотекар Юрченко К.Л.   Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас й схожі. Адже, жінка така ж чарівна, привітна, чутлива та тендітна, хоча інколи, буває мінливою та примхливою, як рання весна.
 
Вшанувати жінку-берегиню, добру матір, бабусю, сестру, подругу прийшли привітати учасники хору «Гомін» та співак – аматор Тимощук Василь Арсентійович.
 
У читальному залі бібліотекарем Кулидою О.В. представлено яскраву святкову виставку „А жінка в світ приходить для любові”, яку  гості  з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 
 

11.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Масляна, Масляна, яка ж ти мала!». Але відгуляти її у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна встигли вчасно. З  чіплянням колодки, викупами цукерками та грошима, з основною обрядовою стравою – варениками та млинцями з медом, сметаною … Скільки цікавого узнали гості про народні звичаї, завдяки книгам та розповіді бібліотекарів! А учні і вихователі музичної школи № 24 допомогли створити чудовий настрій та барвисте обрамлення цьому яскравому святу. І учні, і батьки, і вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» залишилися задоволені. А що для господарів оселі може бути краще!? Тож Масляна відбулася - весна розпочалася.
 
 
 

10.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
На сторожі правди, любові і честі стоїть Шевченкове слово і сьогодні. Його доля – частка історії нашої країни, а слово - безсмертний заповіт для українців. Йдучи за своїм творчим  покликанням поет розгортав перед читачем сенс життя, як патріота, відкривав широкі обрії надій, викликав глибокі думи.
 
10 березня у Галереї мистецтв при ЦРБ № 141 відбувся  фестиваль-конкурс «З любов’ю до Кобзаря» до 202-річчя від дня народження видатного українського поета Т.Г. Шевченка підготовлений управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської в місті Києві державної адміністрації в партнерстві з закладами культури та освіти району.
Бібліотеки також взяли участь у літературно-мистецькому конкурсі: вірш «Якби мені мамо намисто…» натхненно продекламувала Чорнобай Юлія, поезію «Лілея» чуттєво прочитала Лобойко Василина, вірш «Садок вишневий коло хати» виконала учасниця молодшого віку Чернищева Вікторія.
До уваги гостей була представлена виставка-вшанування «Віч–на-віч з Шевченком», яка висвітлює творчий доробок поета, розповідає про сторінки його життя. Для учасників заходу було проведено майстер-класи з ошибани та витинання різноманітних кольорових  зображень на тканині.
Окремою ноткою заходу стала тематична виставка «Кобзар-найволелюбніша книга всіх часів». Присутні мали можливість ознайомитись з унікальними виданнями різних років. Для  експозиції з власної колекції надала літературу та медалі до ювілейних шевченківських дат мешканка нашого району – племінчата прапраонука Тараса Шевченка по лініі сестри Катерини, керівник Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Шевченка, поетеса, журналістка Красицька Людмила Олексадрівна.
Тож, нехай поетичне напуття  Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, нашого народу.
 

Відео

 
Мінна безпека.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter