20.05.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
„Великий містифікатор  та геніальний пересмішник” – під такою назвою пройшов вечір – автограф, присвячений 125-річчю від дня народження російського письменника, уродженця Києва М. О. Булгакова.
 
Учасники заходу, члени клубу „Іванна”, мали нагоду ще раз переглянути сторінки життя та творчості письменника, пізнати маловідомі, а подекуди й невідомі факти його життя, поринути у світ його героїв. Члени клубу поділилися своїми враженнями від творів Михайла Опанасовича. Запам’яталася учасникам заходу й віртуальна екскурсія залами літературно-меморіального музею Михайла Булгакова.
 

19.05.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
19 травня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася година спілкування „Торгівля людьми та протидія цьому виду насилля”. Захід пройшов згідно проекту „Подолаємо гендерне насилля разом” за участю старшокласників ЗОШ № 147. Учні довідалися, що в сучасному світі злочин торгівлі людьми є досить актуальним, а зростання безробіття, стрімке зниження життєвого рівня населення створили сприятливі умови для поширення торгівлі людьми в Україні.
 
Дізналися присутні й про правові документи, яких визначено основні напрями реалізації державної політики, спрямованої на протидію торгівлі людьми та почули рекомендації, яких слід дотримуватися під час виїзду за кордон на навчання чи на заробітки. На закінчення заходу учні переглянули відеофільм та познайомилися з літературою з даної теми.
 

20.05.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ми – різні, ми – рівні»
Тренінг
 
Сьогодні слово «гендер» все частіше трапляється у нашому повсякденному житті. Але, нажаль, мало хто до кінця розуміє його значення. Ще менше людей переймається широким колом проблемних питань, які криються у цьому понятті.
 
Аби розібратися у всіх тонкощах цього питання, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів 212 школи з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району» Овсієнко Наталією Федорівною. Лектор пояснила слухачам значення слова «гендер», що це - не біологічні ознаки людини, а її соціальні характеристики та навіть стереотипи. Гендер - це набір соціальних ролей. Це костюми в яких чоловік та жінка виконують свої суспільні ролі. Дуже зацікавило присутніх відмінності поведінки представників різної статі, особливості жіночої і чоловічої психології. Особливу увагу пані Наталя приділила гендерним проблемам в світі та Україні, розповіла про боротьбу жінок за право брати участь у виборах, а також займати вищі керівні посади на рівні з чоловіками. Оскільки слухачі дуже емоційно та активно дискутували, ставили багато запитань, сподіваємося, що головні висновки для себе вони зробили: мета гендерної рівності в тому, щоби наділити усіх рівними можливостями і шансами у житті. А стереотипи потрібно змінювати і долати насамперед у власній свідомості.
 
 
 

22.05.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
„Пам’ятай минуле заради майбутнього”
 
Де ваші серця?
Людство, процвітай
Ви думаєте, ви боги
Але люди помирають
Не ковтайте мою душу
Наші душі
Я не могла провести свою молодість там,
тому що ви забрали мій мир
Джамала «1944»

Україна 18 травня на хвилину замовчала. У державі відзначають річницю депортації кримських татар та День пам'яті геноциду кримськотатарського народу, йшлося в інформаційній годині „Пам’ятай минуле заради майбутнього”, яка відбулася в бібліотеці ім. В.Кучера 22 травня.
 
Учасники заходу дізналися про те, що 72 роки тому  перші ешелони  з депортованими рушили з Криму до Середньої Азії,  переглянули документальний фільм «Депортація кримських татар» та виступ  української співачки Джамали, переможниці 61-го пісенного конкурсу «Євробачення», з піснею "1944", присвячену цій сумній події.
 
 
 

21.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
“Солідарність в спорті, солідарність – сильних”

21 травня 2016 року в парку «Молодіжний» пройшло спортивне свято – 1-й легкоатлетичний забіг «Троєщина спортивна» за ініціативи та підтримки депутата Київради Юрія Зубка.

Організатор змагань: Спортивний клуб «Top Runners», співорганізатори: Федерація легкої атлетики м. Києва, Деснянська районна державна адміністрація, Київський центр соціальних служб для сім'ї дітей та молоді, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Деснянської райдержадміністрації, Київміськбуд, БФ «Коло Турботи», БО «Світ без залежності», БФ «Незалежна країна», «МЕДБУД», телекал «Єра», Товариство «Червоного хреста».
 
Як зазначив депутат Київради Юрій Зубко – «Перш за все ставили за мету відродження традицій масових занять фізичною культурою та спортом, популяризацію здорового способу життя та бігу, а також до спонукання на власному прикладі заохочувати дітей до систематичних занять спортом».
 
В заході також прийняла участь Центральна районна бібліотека ім. П. Загребельного, яка підготувала книжкову виставку на спортивну тематику та надала інформаційну підтримку святу. Були підготовлені флаера: «Олімпійські ігри – 2016», «Спортивна сім'я – здорова нація», «Цікаві факти про спорт», «Солідарність в спорті, солідарність – сильних», закладка «Спортивні клуби та центри Деснянського району».
 

19.05.2016

Бібліотека №115
Прекрасний день аби похвастати! У бібліотеці відкрилася персональна виставка художніх робіт нашої чудової читачки Мірошниченко Яни.

Ми захоплюємося творчістю талановитої дитини і дякуємо Яні за те, що виставила свої роботи на задоволення читачів бібліотеки. Картини Яни ви можете побачити у залі абонементу молодшого відділу обслуговування читачів.

Куточок «Творчості пір’їни є у кожної дитини» відкритий для будь-якої маленької мисткині та митця. Приносьте витвори своєї фантазії і ми влаштуємо і вашу виставку.
 
 
 

17.05.2016

Бібліотека №119
«Як тебе не любити, Києве мій!»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
 
«Осяяний промінням слави,
Золотоверхий, величавий –
Наш рідний Київ, місто-сад,
Наша столиця, Святоград»
Олекса Палійчук
 
Київ... Місто, оспіване багатьма поетами й письменниками, ком-позиторами й художниками. Місто-герой, місто-музей, місто-сад - саме так його величають.
 
Незабаром столиця нашої Батьківщини буде святкувати  свій День народження, тому учасники гуртка «Наш вернісаж» на занятті 17 травня натхненно малювали рисунки-привітання із зображенням рідного міста відповідно до свого світогляду. Дуже допомогла школярам книжкова виставка «Благословенна будь, земля Дніпрова, овіяна легендами століть», що представила літературу про історію Києва, культурні, духовні та історичні пам’ятки міста. Разом із бібліотекарями діти читали легенди та казки про заснування стародавнього Києва, а слайд-презентація «Київ – це вічна душа України» висвітлила найяскравіші події, що відбувалися у столиці.
Школярі пригадували улюблені куточки Києва, і на папері поступово з’являлися мальовничі пейзажі та краєвиди. Ось засяяли позолотою храми Києво-Печерської лаври, Собор Святої Софії та Михайлівський Золотоверхий монастир, рожевим квітом та білими свічками зацвіли славнозвісні київські каштани, заплескотів древній Дніпро, вознісся величний пам’ятник Володимиру Великому, стали на сторожі Золоті Ворота – видатний пам’ятник епохи першої слов’янської держави – Київської Русі, збудовані Ярославом Мудрим…  У кожний мазок  пензлика юні художники вкладали не тільки старанність, а і велику любов і пошану до рідного міста. Адже Київ  посідає особливе місце в житті кожного українця. І нам – нащадкам давніх киян треба зробити так, щоб знову в усій Європі знали і поважали нас – киян, нас – українців.
 
 
 

13.05.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
13 травня в бібліотеці  П.А.Загребельного відбулась інформаційна година «Народний письменник Шолом-Алейхем» до 100-ої роковини від дня смерті єврейського письменника, драматурга.  Читачам бібліотеки було представлено виставку- персоналію  «Письменник, якого не щадила доля…».

За допомогою літератури, представленої на виставці, читачі мали можливість ознайомитись з літературними досягненнями письменника, цікавими фактами життєвого шляху  та маловідомими рисами характеру Рабиновича Шолом Нохумовича.
 
Із зацікавленістю відвідувачі заходу подивились уривки художнього  музичного кінофільму «Скрипач на крыше» за оповіданнями  Шолом-Алейхема про  мудрого молочника Тев’є  та відео-матеріал -  інтерв’ю з онукою Шолом-Алейхема відомою американською письменницею Бел Кауфман.
 
Шолом-Алейхем став народним письменником не тільки для єврейського народу, а й для українського, російського та багатьох інших народів не тільки на карті Європи, а також для любителів талановитого художнього слова  й  шанувальників глибокого змісту романів, повістей та оповідань  автора  і  у  Сполучених Штатах Америки.
 
Шолом-Алейхем буде завжди залишатися письменником при згадці про якого у читачів завжди світлішають обличчя.
 
 
 

13.05.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Сім'я- це те первинне середовище,
де людина повинна вчитися творити добро»
(В. Сухомлинський)
 
Свято

Міжнародний день сім’ї у Деснянському районі, на Лісовому масиві,  відсвяткували голосно та весело: з сонечком та дощиком, з піснями та танцями, з демонстрацією вправності у бойових мистецтвах …
 
І, звичайно, - з книжками, іграми, вікторинами, представленими бібліотекою ім. Ю. Гагаріна для дітей – завжди активним учасником районних та міських заходів. Cтворити чудовий настрій, як дітям, так і дорослим, допоміг і майстер-клас по виготовленню яскравих квіточок з паперу та стрічок. «Ось ця квітка - мамі подарунок, а ця – Катрусі у косу». І навіть маленькі артисти, незважаючи на хвилювання перед виступом, не утрималися від перегляду книг.
 


 


Як приємно, коли друзі збираються разом, коли діти з батьками із задоволенням відпочивають і розважаються! Це було варте об’єднання зусиль творчих партнерів: бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей, Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, Центру у справах сім’і та жінок, Центру дитячої та юнацької творчості та інших.

 

12.05.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я – не товар!»
Тренінг

Чи існує рабство в ХХІ столітті? Нажаль, так. Примусова, безоплатна праця – це реальність, навіть для найрозвиненіших країн світу. Та й потрапити у злочинні тенета не так вже і складно.
 
А оскільки тема ця дуже актуальна, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася зустріч учнів десятих  класів з соціальним педагогом «Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району», міжнародним  тренером з питань «Торгівлі людьми» Овсієнко Наталією Федорівною. Під час тренінгу лектор розповіла старшокласникам, які види рабства існують в сучасному світі та хто потрапляє в зону ризику, про справжні історії постраждалих від торгівлі людьми, що більшість постраждалих від дій работорговців, є чоловіки, що Україна є одним з найбільших  «постачальників» підневільної робочої сили в Європі ....  «Сучасні раби» - це, як правило, звичайні люди, які через різні обставини, в пошуках заробітку, добровільно ідуть за кордон, навіть не уявляючи, яка «робота» на них там чекає. Присутні змоделювали ситуації в які може потрапити потенційна жертва вербувальників, як можна врятуватись з неволі в чужій країні, що робити, коли немає документів та інші.  
 
Сподіваємося, що цій захід спрямував не тільки підвищенню рівня поінформованості учнів та обізнаності про загрози сучасного рабства, але й - умінь адекватного прийняття рішень у різноманітних, у т. ч. складних життєвих ситуаціях.
 
 
 

12.05.2016

Бібліотека №119
Українська дитяча книжка завойовує світ
Медіа-подорож за проектом «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»

Сучасна українська книжка для дітей впевнено крокує світом. Поява у престижних міжнародних каталогах на кшталт "Білих круків" та Почесних списках премії ім. Г.-К. Андерсена, участь видавців у Міжнародних книжкових виставках у Болонії, перемога в авторитетних літературних преміях і як наслідок – переклад іноземними мовами та зацікавленість у закордонного читача - все це свідчить про успіх українських письменників на теренах світової літератури.
 
Саме досягненням вітчизняних майстрів художнього слова і була присвячена медіа-подорож «Українська книжка завойовує світ», на яку 12 травня завітали учні СШ № 213. Із книжкової викладки «Українські дитячі книги – лауреати Міжнародних літературних конкурсів», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, школярі дізналися, які саме дитячі книжки, видані в Україні протягом останніх років, стали відомими у світі. Серед них на особливу увагу заслуговує книжка «Війна, що змінила Рондо», яку написали та проілюстрували Романа Романишин та Андрій Лесів, котра увійшла до числа переможців  одного із найпрестижніших і найвідоміших конкурсів дитячої книжки у світі Bologna Ragazzi Award 2015 (Італія)  та отримала спеціальну відзнаку журі у категорії «Нові Горизонти» (New Horizons) серед 40 країн-учасниць. «Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Вона про те, що перемогти у війні можна лише згуртувавшись, а справжнім героєм може стати кожен. Війна не має національності, як і зло. Саме тому книжка «Війна, що змінила Рондо» буде зрозумілою не лише в Україні, а й у всьому світі.
Розширюючи книжкові обрії читачів, бібліотекарі запропонували їм перегляд буктрейлерів – коротких змістовних відео-роликів за творами українських дитячих письменників – лауреатів Міжнародних літературних премій. Діти із задоволенням здійснили цікаву віртуальну мандрівку сторінками «Казки про Старого Лева» Мар’яни Савки, оповідання «Хто зробить сніг» Мар’яни і Тараса Прохаськів, повісті «Кабан дикий – хвіст великий» Івана Андрусяка. А  тим, хто зацікавився творчістю відомого сучасного українського письменника Івана Андрусяка, бібліотекарі запропонували пам’ятку, складену за матеріалами фондів бібліотеки та інтернет-ресурсів. Охоче дітлахи обирали для читання книжки із серії «Сучасна дитяча проза» та «Сучасна дитяча поезія», серед яких багато новинок, котрі нещодавно поповнили нашу книжкову скарбницю.

Тож книжковий фонд бібліотеки оновлюється! Приходьте до нас, читайте та збагачуйте свої знання і духовний світ!

 
 

Відео

 
До 75 -річчя від дня народження
українського композитора Ківи Олега Пилиповича.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter