13.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Єдине ціле: жінка і весна»

13 березня в бібліотеці ім. В.Кучера  відбулася літературно-музична композиція  «Єдине ціле:жінка і весна».З давніх-давен на нашій українській землі образ довгоочікуваної весни уособлювала гарна молода дівчина з вінком квітів на голові. Народний образ весни - це образ краси, сили і надії. Першим і по-жіночому особливим місяцем є Березень. Зі словами пошани і вдячності звернулася до жінок бібліотекар Юрченко К.Л.   Жінка і весна… Ці милозвучні слова такі різні, але водночас й схожі. Адже, жінка така ж чарівна, привітна, чутлива та тендітна, хоча інколи, буває мінливою та примхливою, як рання весна.
 
Вшанувати жінку-берегиню, добру матір, бабусю, сестру, подругу прийшли привітати учасники хору «Гомін» та співак – аматор Тимощук Василь Арсентійович.
 
У читальному залі бібліотекарем Кулидою О.В. представлено яскраву святкову виставку „А жінка в світ приходить для любові”, яку  гості  з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 
 

11.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Масляна, Масляна, яка ж ти мала!». Але відгуляти її у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна встигли вчасно. З  чіплянням колодки, викупами цукерками та грошима, з основною обрядовою стравою – варениками та млинцями з медом, сметаною … Скільки цікавого узнали гості про народні звичаї, завдяки книгам та розповіді бібліотекарів! А учні і вихователі музичної школи № 24 допомогли створити чудовий настрій та барвисте обрамлення цьому яскравому святу. І учні, і батьки, і вихованці «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями» залишилися задоволені. А що для господарів оселі може бути краще!? Тож Масляна відбулася - весна розпочалася.
 
 
 

10.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
На сторожі правди, любові і честі стоїть Шевченкове слово і сьогодні. Його доля – частка історії нашої країни, а слово - безсмертний заповіт для українців. Йдучи за своїм творчим  покликанням поет розгортав перед читачем сенс життя, як патріота, відкривав широкі обрії надій, викликав глибокі думи.
 
10 березня у Галереї мистецтв при ЦРБ № 141 відбувся  фестиваль-конкурс «З любов’ю до Кобзаря» до 202-річчя від дня народження видатного українського поета Т.Г. Шевченка підготовлений управлінням культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської в місті Києві державної адміністрації в партнерстві з закладами культури та освіти району.
Бібліотеки також взяли участь у літературно-мистецькому конкурсі: вірш «Якби мені мамо намисто…» натхненно продекламувала Чорнобай Юлія, поезію «Лілея» чуттєво прочитала Лобойко Василина, вірш «Садок вишневий коло хати» виконала учасниця молодшого віку Чернищева Вікторія.
До уваги гостей була представлена виставка-вшанування «Віч–на-віч з Шевченком», яка висвітлює творчий доробок поета, розповідає про сторінки його життя. Для учасників заходу було проведено майстер-класи з ошибани та витинання різноманітних кольорових  зображень на тканині.
Окремою ноткою заходу стала тематична виставка «Кобзар-найволелюбніша книга всіх часів». Присутні мали можливість ознайомитись з унікальними виданнями різних років. Для  експозиції з власної колекції надала літературу та медалі до ювілейних шевченківських дат мешканка нашого району – племінчата прапраонука Тараса Шевченка по лініі сестри Катерини, керівник Всеукраїнського благодійного культурно-наукового фонду Т. Шевченка, поетеса, журналістка Красицька Людмила Олексадрівна.
Тож, нехай поетичне напуття  Великого Кобзаря стане заповітом для нас у справі збереження мови народу, звичаїв, пісень. Нехай вогонь його душі запалить у наших серцях іскру Віри, Надії, Любові до рідної землі, нашого народу.
 

10.03.2016

Бібліотека №119
«Іду з дитинства до Тараса»
«І ми складаємо в цей день
Тарасові поклін.
Слова його святих пісень 
Для нас – свободи дзвін.»
Ганна Черінь

Із весняним березневим сонечком приходять в Україну дуже шановані світлі Шевченківські дні, які традиційно відзначаються в бібліотеці № 119. І знову до бібліотеки поспішають читачі, щоб вшанувати пам’ять про Великого Кобзаря, і знову лунають безсмертні вірші Пророка України:10 березня у літературно-художньому ранку «Іду з дитинства до Тараса» взяли участь учні 1-х класів СШ № 147.

Слухаючи аудіо-повість Євгена Білоусова «Тарасове перо», діти подумки перенеслися у нелегке дитинство юного письменника та разом із казковим персонажем Чарівним Пером допомагали  Тарасику в скрутні хвилини  і боролися зі злою та жорстокою Чорною Хмарою, що зчиняє біду.

Зацікавлено школярі долучилися до мистецької творчості Тараса Шевченка, переглянувши  мультфільм «Уроки тітоньки Сови» про талант Шевченка-художника та перегорнувши альбом із репродукціями його картин. Конкурс на кращого читця віршів Тараса Шевченка «Звучать Шевченкові слова» надихнув учнів на виразне, зворушливе читання улюблених творів Великого Кобзаря, а переможці були нагороджені цікавими книжечками.

Усі ж юні читачі отримали флаєри, присвячені Тарасу Шевченку, та обирали книжки з виставки «Шевченкове слово в віках не старіє». Особливу увагу школярів бібліотекарі звернули на оповідання Івана Андрусяка  про  Тараса Шевченка із серії «Життя видатних дітей», уривком із якого і завершився захід: «Ми його любимо. Бо він створив для нас геніальні тексти, в яких кожен – як у дзеркалі – може побачити себе. Бо він за своє не таке вже й довге, але дуже насичене життя пройшов крізь безліч випробувань – та все одно залишився людиною. Справжньою людиною! А це – найголовніше…»
Тож читайте, друзі, Шевченка! Шевченко невичерпний довіку!
 
 
 

10.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Всіх запрошує на свято і широка, і багата-Масляна!
 
Кожна нація, кожен народ мають  свої звичаї, які зберігаються  протягом багатьох століть і освячені віками.
 
10  березня для користувачів-біженців в ЦРБ № 141 відбулась народознавча година «Масляна, масляна, яка ж ти мала…» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…». Присутні ознайомились з літературою народознавчої тематики за допомогою якої можна глибше дізнатись, як святкують масляну в України з давніх часів.
 
Спечені бібліотекарями до цього дня млинці надали можливість нашим гостям відчути справжній аромат свята.
 
Вшанування народних традицій підтримуює  взаємовідносини  між  людьми різних національностей, між людьми та  природою,  наповнює духовною цілісністю та корисними знаннями  кожну окрему людину.
 

 
 

9.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Весна подарувала нам не тільки багато свят, але й можливість оцінити деякі з них. Одне з таких – конкурс «Я – Україночка», організований підлітковим клубом „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”. Оскільки клуб – один з постійних партнерів бібліотеки (дивися фотовиставки), робота бібліотекарів в журі конкурсу була дуже логічною, приємною і складною. Бо оцінювати довелося різні здібності дівчаток, починаючі від привабливості і артистичності – до вміння господарювати і творити щось власними руками. До речі, учасницям конкурсу, готуючись до цього відповідального заходу, довелося переглянути багато книжок, ретельно підібраних бібліотекарями.
 
 
Свято вдалося, бо усім було цікаво і весело. А ще показало, які українські дівчата гарні, талановиті, спритні.
 

6.03.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Серце А.Бучми належить Україні»
 
«Весь світ театр,
а люди в ньому – актори»

До 120 років від дня народження А.М. Бучми,  українського актора, режисера театру і кіно, педагога в бібліотеці ім. В.Кучера відбулося відеознайомство «Серце А. Бучми належить Україні». Бібліотекар Юрченко К. Л. розповіла багато цікавих фактів про його життя.

Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальний  фільм «Амвросій Бучма» та ознайомилися з тематичною розкладкою  «Серце А.Бучми належить Україні».

 
 

4.03.2016

Бібліотека №115
8 Березня – свято всіх жінок

Щороку весну для нас відкриває Міжнародний жіночий день.
 
Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир у дитячій бібліотеці ми відзначили великим родинним святом «8 Березня – свято всіх жінок», основною частиною якого став святковий концерт. Діти 1- А класу школи № 312 відіграли зі спеціальною програмою, присвяченою вічним цінностям любові, миру та злагоди. Маленькі артистки і артисти виступали перед мамами та бабусями із віршами, піснями, танцями, розігрували вистави та сміливо залучали глядачів до активності та участі у сценічній дії. Діти віддали цьому святу свої щирі та палкі серця, відправивши їх у весняне повітря та адресувавши їх усім вам.
Кінець, як водиться, має бути солодким. Усіх присутніх на святі вітали за святковим столом.
 
Вітаємо із прийдешнім святом!
 
 

2.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Сонечко» - для  матусі»

Напередодні Міжнародного жіночого свята юні саморобники бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей вирішили здивувати своїх матусь незвичайними подарунками. А що може бути краще, як не прикраси, зроблені власноруч?! Ретельно переглянувши багато книжок та порадившись з бібліотекарями, зупинилися на улюбленім матеріалі – соленому  тісті. До речі, хтось згадав пісню Алли Мігай «Подарунок» - і народилася ідея: будемо ліпити … сонечко. За допомогою майстринь підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”  ( Фірюліної Наталії Лук’янівни, Волоткевич Нелі Костянтинівни, Рак Юлії Володимирівни) подарунки вийшли чудові: яскраві, веселі, з очками, з квіточками… Як такі Сонечка не зігріють матусь?!
 
Зі святом, вас, дорогі матусі та бабусі! Бажаємо вам тепла, усмішок, квітів, любові …. Всього самого доброго і світлого!


 

2.03.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Я на гору круту крем’яную
Буду камінь важкий підіймать.
І, несучи вагу ту страшную,
Буду пісню веселу співать».

«Донька Прометея»
 
Вогонь пісень Лесі Українки палає уже понад століття. Це незгасимий вогонь таланту. Донька Прометея, як прозвали її, несла вона вогонь своїх поезій, за життя людям, несе і зараз, устами нашими, її потомків. То ж нехай звучить серед нас слово Лесі і слово про Лесю, як шана наша пам’яті її великій.

2 березня ЦРБ №141 завітала до учнів 3 класів ЗОШ №277 з нагоди святкування 145-річчя від дня народження  видатної української поетеси Лесі Українки.
 
Спільно з шкільним бібліотекарем Ларисою Іванівною Березнюк був проведений поетичний калейдоскоп «Донька Прометея».
На пам'ятному заході учні прослухали цікаві факти з життя Лесі Українки, з насолодою читали найвідоміші вірші поетеси: «Надія», «Конвалія», «Гетьте думи...», «Хотіла б я піснею…», приймали активну участь у літературній вікторині «Вітрила її долі»,за які отримали подарунки.
Для учнів цікавою та захоплюючою була відео - подорож по творчості видатної української письменниці Лесі Українки "Лесина скарбниця". З перегляду діти дізнались якою трагічною і в той же час цікавою є доля Лесі.

На згадку про зустріч учасники отримали  флаєра-запрошення до бібліотеки.

 

1.03.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я – покупець»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»
 
Чи знаєте ви, що таке «штрих код»? І для чого він потрібен? А ось природолюбчики бібліотеки   ім. Ю. Гагаріна для дітей вже обізнані у цьому питанні. Бо на черговому засіданні гуртка «Капітошка», що діє у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни», вони з захопленням вчилися бути освіченими покупцями. За допомогою співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Саньковської Ірини Мечиславівни юні любителі природи відкривали ази маркування різних товарів та з'ясовували доцільність таких заходів. А наскільки це їм вдалося продемонстрували і вікторина, і змагання команд «Вгадай, звідки ми?», і інші захоплюючі завдання.

Завітайте і ви до нашого кола! Дізнаєтеся багато корисного і цікавого.
 
 
 

Відео

 
Михайлина Коцюбинська  до 90-річчя.
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter