5.01.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Різдвяні подарунки
Майстер-клас
 
Як приємно отримувати подарунки! А ще краще – їх дарувати. Зроблені своїми руками – це не тільки прикраси та іграшки, але й своєрідний оберег. Тому діти, разом з батьками, з задоволенням  виготовляли різдвяні сюрпризи для друзів та знайомих. А допомагали їм у цьому не тільки бібліотекарі, але й співробітник відділу екології ЦДЮТ Билінська Світлана Омелянівна.
 
 

12.01.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«І зимою розквітають…маки»
Майстер-клас

Що вам більш за все не вистачає зимою? Яскравих кольорів, тепла, сонечка… А де - кому – квітів. Чому ж не створити  власними руками це маленьке диво?! І приємно, і захоплююче, і корисно для здоров’я. Це – позитивні емоції, розвиток дрібної моторики та уваги. Тому творча майстерня «Сонечко», у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна, знов зібрала  молодших школярів Лісового масиву на черговий майстер-клас. Несподіванкою для присутніх став вибір теми заняття – «квіти». Але це виявилося  дуже захоплюючим і цікавим. А переконатися у цьому допомогла  співробітник відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Шкапа Людмила Миколаївна. Переглянув багато книжок та журналів з малюнками квітів, вирішили зупинитися на маках. А як це вийшло, - подивиться наш фото репортаж.
 
 
 
Дорогі читачі та гості нашого сайту!
 
На порозі Новорічні свята!
 
Новий рік - особливе свято, не схоже на всі інші. Це свято очікування хорошого, віри в добро та щасливе майбутнє. Ця віра вкрай потрібна  всім нам, і дітям, і дорослим.
 
Тихої Новорічної ночі разом подумаємо та побажаємо один одному радості, здоров’я та усього самого найкращого. Налаштуємось на добро та мир в наших сім’ях, в нашій країні.
 
З наступаючим Новим 2016 роком!
 
Приходьте до бібліотеки! Милуйтесь Новорічним декором!
 
 
 
 
 

26.12.2015

Бібліотека №115
Новий рік по всьому світі

Новорічне свято у бібліотеці №115 ми відсвяткували разом із музичною студією «Ритм» великим концертом, присвяченим родичам, друзям та просто суботнім читачам. Вихованці студії представили всі свої музичні вміння та здобутки, які тренували протягом року, у спеціальній святковій програмі «Новий рік по всьому світі».

Читальну залу щільно заповнили охоплені приємним хвилюванням родичі музикантів та гості свята. На новорічній ялинці на усю міць запалали ліхтарики, нагострили вуха усі працівниці бібліотеки. І от, нарешті, прозвучали перші гітарні акорди, які нам подарували маленькі мушкетери, озброєні гітарами. Згодом, трохи освоївшись пісня стала лунати голосніше і впевненіше. Ми мали змогу почути у виконанні студійців усім відомі старі музичні композиції, популярні нині пісні, авторські твори. Діти співали різним мовами та виконували музику різних напрямів.
 
Шкода, що ми не маємо змоги передати звуки, які прикрасили сьогоднішній день у бібліотеці, а фотографії відтворюють лише малу частину святкової та натхненної атмосфери, яку створили винуватці свята. Тож, вам доведеться повірити нам на слово: у бібліотеці відбулося прекрасне передноворічне свято. А хто не вірить, - може прийти і пересвідчитися, адже ми чекаємо на вас із понеділка по суботу із цілим стосом цікавого, веселого та повчального.
 
З прийдешніми святами!

 
 

25.12.2015

Бібліотека №119
Чарівне королівство Шарля Перро
Казкова подорож за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»
 
25 грудня читачі бібліотеки № 119 - школярі СШ № 213- знову потрапили до невичерпної літературної скарбниці та здійснили казкову подорож до чарівного Королівства Шарля Перро -  видатного французького казкаря, ім’я якого вже 320 років посідає почесне місце у золотому фонді світової літератури. Із глибини віків постає перед нами образ людини у розкішній кучерявій перуці, в атласному камзолі й чобітках зі срібними пряжками. Це – королівський чиновник, придворний поет Людовика XIV, критик, член Французької академії Шарль Перро, якому вже на схилі життя прийшла геніальна ідея: зробити казку безцінним літературним надбанням.
 
Перед юними читачами відкрився таємничий казковий світ, де на них чекали чарівниці й чаклуни – добрі та злі, де звичайнісінький кіт став напрочуд розумним й розсудливим Котом у чоботях, де гарбуз перетворився на золоту карету для Попелюшки, а Людожер на мишеня, де добру та довірливу дівчинку Червону Шапочку врятували від злого Вовка відважні лісоруби.

Родзинкою заходу стала рольова гра «Бабуся онучку дуже кохала, шапочку червону їй подарувала», в якій діти залюбки перевтілилися на персонажів казки «Червона Шапочка», читаючи казку за ролями. Із задоволенням на згадку про зустріч учні отримали створені бібліотекарями закладки, присвячені французькому письменникові.
Дуже сподобалася читачам мультподорож за казками Шарля Перро. Перевіряючи свою увагу та кмітливість, діти охоче відповідали на запитання вікторини, фантазували над малюнками казкових героїв. З цікавістю школярі читали яскраві кольорові книжки відомого казкаря, які вчать бути добрими, розсудливими, чесними, хоробрими, працелюбними та застерігають від зла. Саме за це їх так люблять діти на всіх континентах Земної кулі.
 

24.12.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
24 грудня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч учнів гімназії № 39 з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району м. Києва Л. Ф. Белах. Захід проходив у рамках проекту „Подолаємо гендерне насилля разом”, а його тема -  „Закон захищає людину”. Людмила Федорівна наголосила, що в Україні громадяни мають рівні права, незалежно від статі, віку, расових відмінностей, а їх забезпечення гарантоване Конституцією та іншими законодавчими актами. Потім учасники зустрічі обговорювали випадки порушення прав людини,  які траплялися в їх житті та почули відповіді на численні запитання. На завершення заходу бібліотекар Гребенчук Т. В. провела огляд літератури з даної теми.
 

22.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Узорне ткацтво України»
Заочна подорож до музею декоративного мистецтва
 
Чи знаєте ви, що таке узорне ткацтво? Це дуже цікава сторінка народного мистецтва, яке поширене в Україні з давніх-давен. Протягом століть воно розвивалося, удосконалювалося і поступово склався своєрідний стиль українського художнього ткацтва.
 
Про це та багато іншого узнали учні завдяки зустрічі з науковим співробітником музею українського народного декоративного мистецтва Тихоновою Людмилою Олександрівною. Багата колекція художніх тканин, яку продемонструвала пані Людмила дала уявлення про високий розвиток цього виду мистецтва. Передусім це декоративні тканини, якими устатковували житла: рушники, настільники, рядна, наволочки, налавники та ін. І, звичайно, одяг. Плахта так зацікавила дівчаток, що не стрималися від примірок. А хлопці - намагалися освоїти «техніку одягання» поясів, бо завдяки їх довжині, це досить  непросто. 

Згадали і про відомого майстра ручного декоративного ткацтва - народного художника України Сергія Григоровича Нечипоренка. Творчо опрацювавши художню спадщину минулого, він створив принципово нові тканини, що широко застосовуються в інтер’єрах.

Заочні подорожі до музею декоративного мистецтва завжди збирають велику аудиторію, бо це – цікаво, інформаційно-насичено, а завдяки використанню книг, альбомів, відео - ряду – яскраво. А ще такі зустрічі дають поштовх і до книг, де можливо знайти усе, і до відвідування музею.
 

22.12.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ой хто, хто, Миколая любить?!»
Родинне свято

 
Взимку є чимало свят, яких з нетерпінням чекають дорослі та діти. А починається цей святковий зимовий час Днем Святого Миколая. Він завжди святкується весело і готуються до нього заздалегідь. Шукають не лише подарунки, а й запрошують гостей, замовляють музикантів.
Ось і до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітали бажані гості. І не тільки постійні відвідувачі, а й вихованці центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями, їх батьки, вихователі. Завітав до нас і настоятель храму святих мучеників Адріана та Наталії, керівник духовних програм Центру у справах сім’і та жінок Деснянського району отець Роман.

Звичайно, приєднався до нашого родинного свята і головний гість – Святий Миколай. Сивовласий, у теплому кожусі, з великою зв'язкою дров, гарний. Але прийшов Миколай тільки після того, як діти розповіли, що знають про нього, заспівали веселі пісні, продемонстрували свої здібності. А отець Роман допоміг їм розширити ці знання про людину-легенду та святого.

Яскраві костюми, багато музики, талановиті актори та вдячні глядачі, багато подарунків, а головне – усмішки на обличчях дітей і батьків. Родинне свято вдалося!

Дякуємо отцю Роману за можливість допомогти Святому Миколаю донести "миколайчики" дітям, а усім учасникам – за їх старанність та відповідальність.

 

21.12.2015

Бібліотека №119
Миколай про діток знає все, подарунки кожному несе
Народознавча подорож

«Щедрий, любий Миколаю,
Дуже ми тебе чекаєм!
Принеси ти нам машинки,
Цукерочки, мандаринки,
Олівці, щоб малювати,
І книжечки, щоб читати.»

 
Минають віки, на зміну одним поколінням приходять інші – і у кожного свої смаки, свої уподобання. Але прадавні звичаї, традиції, обряди живуть в народі і сприяють відродженню нашої духовності. Тому знайомство з народними святами, прилучення до духовних цінностей українського народу – один із пріоритетних напрямків роботи нашої бібліотеки з національно-патріотичного виховання підростаючого покоління.

Серед зимових свят особливо шанованим, улюбленим серед діточок є День Святого Миколая, з яким у кожну домівку приходить казка. І хоч цього року воно не принесло дітлахам очікуваного снігу і зимових розваг, подарунки від дідуся Миколая і вдома, і в школі, і в дитячому садочку вони отримали із задоволенням. А 21 грудня бібліотека надала можливість маленьким читачам – вихованцям групи ДНЗ № 176 – поспілкуватися з представником українського духовенства - священиком Храму святих мучеників Адріана і Наталії отцем Євгенієм (за проектом «Два храми духовністю єдині»).
 
Отець Євгеній розповів малятам про свято, на яке вони чекали з великим нетерпінням, до якого готувалися, намагалися бути чемними, слухняними, милосердними. Кожного року в ніч на 19 грудня на санчатах опускається з неба на землю Микола-Чудотворець і приносить омріяні подарунки. Він знає, що в цю ніч усі мусять бути щасливі! І ті, хто робить подарунки, і ті, хто їх одержує, бо найбільше щастя в житті – це робити добро. Залюбки дошкільнята долучилися до цікавої невимушеної розмови, разом з бібліотекарями пригадали прислів’я та вірші про Угодника Миколая – доброго друга і захисника дітвори, переглянули книжечки і  зимові поробки з виставки «День Святого Миколая серця добром зігріває» та мультфільм «Святий Миколай», відгадували загадки про зиму, заспівали пісню слави Святому Миколаю.
З радістю дітлахи одержали гостинці від Миколи-Чудотворця, а найкращий подарунок для Святого Миколая – це коли дитина любить батьків, свій дім і свою рідну землю – Україну.

Тож наслідуймо добро і вчинки Миколая! Нехай це свято буде для всіх святом Миру, Злагоди, Милосердя, Доброти і Любові!
 

20.12.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Із неба в український край йде зимовий  Миколай»
 українські вечорниці в рамках проекту
«Два храми духовностю єдині».

Святий отче, Миколай!
Мою хату не минай!
Подаруй мені потіху
І торбину, повну сміху,
І здоров’я для родини,
Красну долю для Вкраїни!

Віра Багірова

Прихід Святого Миколая чекають не тільки діти, а й дорослі.

20 грудня він завітав у гості до  бібліотеки ім. В.Кучера на святкову зустріч «Із неба в український край йде зимовий Миколай». Підготувала і провела захід  бібліотекар Юрченко К.Л.
 
Протоієрей Ігор, священник храму святих мучеників Андріана і Наталії розповів про християнські свята грудня, народні звичаї, повір`я і обряди, про те,  як відзначали свята наші діди і прадіди і як гарно святкують  нині в Україні.Гості масового заходу, люди літнього віку від храму отримали подарунки.

В Україні жодне свято не обходиться без пісні,  тому на святкове дійство були запрошені  учасники народного хору «Гомін».  Гарні українські пісні у їхньому виконанні та вірші українських поетів додали святу чарівності, викликали у присутніх гордість за наш народ,  українську культуру і мистецтво.

Наостанок Святий Миколай побажав усім присутнім миру, здоров`я, достатку, гармонії у родинах і душі.
 

19.12.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
“Весела майстерня”
майстер-клас
Зимонько чудова,
Зимонько завзята,
Ти щораз приносиш
Нам великі свята:
На Андрія — жарти,
Миколай — гостинці...
Ще й Різдво Христове —
Вогні на ялинці.

М. Баліцка  


Днем Святого Миколая розпочалися різдвяно-новорічні свята.  Скільки цікавих подарунків чекає на дітвору, різних солодощів, смакоти та блискучих прикрас? Кожна сім’я прикрашає свій будинок різнокольоровими кульками та пахучою ялинкою. А на ялинці чого тільки немає! В бібліотеці ім.В.Кучера готуються до свята по-особливому — для всіх бажаючих дітей з малозабезпечених сімей майстриня благодійної організації «Шлях до майбутнього» Ліннік Олена Володимирівна провела майстер-клас з виготовлення новорічних прикрас. Ними можна прикрасити ялинку,  зробити з них новорічну гірлянду подарувати рідними.
 
У читальному залі бібліотекарем Кулидою О.В. представлено яскраву святкову виставку „Різдво – новорічні передзвони”, яку діти з цікавістю переглядали та знайомилися з книжковими новинками.
 
 

Відео

 
Василь Стефаник
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter