25.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Збережемо первоцвіти!»
Заняття гуртка любителів природи «Капітошка»

Ось і весна на порозі! А разом з нею – перші вісники – первоцвіти. Тому чергове заняття юні любителі природи вирішили присвятити цім красуням. І запросили до себе еколога, співробітника відділу гуманітарної і екологічної роботи ЦДЮТ Деснянського району Герасименко Ларису Григорівну. Багато цікавого і незвичайного розповіла пані Лариса. Які ранньовесняні квіти, коли з’являються, чому вони найуразливіші. Дуже вразила учнів небезпека зникнення цих рослин. Виявляється, що якщо зникнуть первоцвіти - зникне величезна кількість комашок, бо це для них – єдине джерело живлення. Дерева почнуть хворіти й всихати. Цей ланцюжок продовжиться й до самої людини. Вірші та народні легенди про рослини, які ретельно підібрали бібліотекарі, не тільки додали весняного настрою, але й звернули увагу дітей до книг. А щоб краще запам’ятати деякі речі про рослини, та попередити інших, що не треба робити (зривати, купувати, дарувати), юні природолюбчики виготовили листівки – звернення, які подарують друзям або розкладуть по поштовим скринькам.
 
 
 

25.02.2016

Бібліотека №119
«Лютневий сніг весною пахне»
Народознавча година із циклу «Відлуння старовини»
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
25 лютого бібліотека № 119 перетворилася на телевізійний знімальний майданчик, адже група телекомпанії «Глас» завітала, щоб висвітлювати  народознавчу годину «Лютневий сніг весною пахне», яку проводили бібліотекарі разом із протоієреєм Храму святих мучеників Адріана та Наталії отцем Романом.

Юні читачі, святково одягнені в українські вишиванки, уважно слухали розповідь священика про здавна шановані народні свята, які символізують перехід зими до весняної пори року.
Школярі дізналися, що Стрітення належить до християнських свят ІІІ-ІV століть. За народними ж віруваннями цього дня зима зустрічається з весною. А проводи зими і зустріч весни святкують вже на Масляну, яка означає  перемогу світла і тепла над темрявою і холодом. З нетерпінням люди чекали на весну і вважали, що це птахи на своїх крилах приносять її з далекого краю. А символом цих птахів був жайворонок.

У невимушеній бесіді з отцем Романом діти також пригадували людські чесноти, свої добрі справи, розповідали, як українські звичаї шануються в їх родинах. Хвилюючись, діти розповідали про інші цікаві зустрічі у бібліотеці, про свої книжкові уподобання та любов до читання, яку бережливо підтримують бібліотекарі. Із задоволенням школярі почастували солодощами та отримали подарунки від священика, а книжкова викладка «Без коріння саду не цвісти», підібрана бібліотекарями, ознайомила із народознавчою літературою.

Тож давайте частіше звертатись до джерел наших предків, до свят та обрядів, які надають нам духовної сили і прилучають до духовної культури!
 
 
 

25.02.2016

Бібліотека №115
Леся надихає
(майстер-клас)

Вітаємо! 25 лютого ми святкуємо 145-річчя із дня народження українки, творчість якої посіла почесне місце у світовій літературі. Леся Українка – українська письменниця, перекладачка, культурна та громадянська діячка. Вона писала у жанрах поезії, лірики, епосу, драми, прози, публіцистики, також працювала в фольклористиці.

Воля і свобода є наскрізними мотивами її творчості. Винятково велике значення творчості Лесі Українки в історії української літератури полягає в тому, що вона збагатила українську поезію новими темами й мотивам.

Відзначали прекрасну дату ми разом із постійними партнерами та друзями бібліотеки – ОКЦ «Дивосвіт». Бібліотекарка підготувала для гостей літературну годину, присвячену Лесі Українці. Ми говорили про життєвий шлях письменниці, її незламний характер, а також читали ліричні вірші великої поетеси.

Краса поетичного слова Лесі Українки розпустилася кольоровими квітами, які власноруч зробили на майстер-класі натхненні творчістю письменниці вихованці ОКЦ «Дивосвіт».
Зверніть увагу, що зараз у бібліотеці проходить виставка маленьких майстрів «Дивосвіту» присвячена творчості Лесі Українки.

Приходьте до бібліотеки! Ми не пропускаємо жодної події з життя літератури. 
 
 
 
 

25.01.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ні! я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає…»
Леся Українка
 
Ці поетичні рядки геніальної доньки українського народу, великої поетеси, перекладачки, громадського діяча Лариси Петрівни Косач.

25 лютого в ЦРБ №141 відбулась поетична хвилина «Вона жива і вічно буде жити!»  до 145- річчя від дня народження Лесі Українки.

До ювілею була підготовлена виставка – вшанування «Довгими щирими сими словами до людей промовлятиму я…»

Користувачі бібліотеки відчули легкий сум, який є у ліричній поезії, глибоку любов до рідної землі, неньки України.

То ж будемо і ми вчитися терпінню, вірі, любові і надії у нашої неповторної Лесі.
Візьміть і ви прочитайте твори, що долинули до нас крізь століття та насолодіться її геніальною творчістю!
 

24.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
"Коли ще звірі говорили"
Творча година за творами І.Франка

"Пощо слухали? – Бо цікаво!"
(І. Франко "Байка про байку")  


Хто не любить казки! Чарівні та дивовижні, літературні та народні. Великою популярністю в сучасних малих читачів користуються казки відомого українського письменника Івана Франка. Особливо його збірка казок «Коли ще звірі говорили». В основі сюжету цих творів лежать мотиви відо¬мих казок народів світу − українських, російських, німецьких, грецьких, індійських. Але Франко так наповнив їх українським буттям і українським характером, що читати такі твори надзвичайно цікаво.
 
А ще краще – робити це разом з друзями та бібліотекарями, у ролях, використовуючи ляльки. Що і зробили книголюбчики бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей. Оскільки вони виявилися не тільки чудовими артистами, але й здатними художниками, вирішили негайно намалювати де яких героїв казок. А допомогла їм у цьому педагог підліткового клубу „Космос”  освітньо-культурного центру «Дивосвіт» Волоткевич Неля Костянтинівна.

Ось так активно читачі бібліотеки вшанували пам’ять видатного письменника. А що може бути краще!
 
 
 

24.02.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
24 лютого 2016 року  в конференц-залі бібліотеки № 141 пройшов загальносистемний День інформації, присвячений підсумкам роботи бібліотек системи за патріотично-просвітницькими проектами «Україна. Становлення державності. Ч. І. Х-ХХ стт.» та «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації».

Метою проектів було ознайомлення широкого кола користувачів з інформацією про самосвідомість і консолідацію народу як української нації в боротьбі за створення своєї державності, про тих осіб, котрі зробили неоціненний внесок у різні сфери людської діяльності, стали вагомим рушієм європейського і світового суспільства, жили як на території України, так і за її межами і стали символом своєї епохи.

Підсумки роботи за проектами бібліотеки району представляли у вигляді слайд-презентації. Всі бібліотеки продемонстрували володіння традиційними формами роботи спільно з новими інформаційними технологіями. Були організовані та проведені різноманітні заходи, серед них -  літературно-історичні вечори, концерти, лекції-вистави, наукові та мистецькі години, виставки дитячих малюнків та ін., створена бібліографічна продукція. Масові заходи супроводжувалися документальними відеоматеріалами, аудіо записами, демонстрацією художніх фільмів, використовувалися ресурси інтернет.

На заході було представлено дві презентації – бібліографічного нарису «Соня Делоне – українська Коко Шанель» та буктрейлер до серії «Життя видатних дітей», які своїм  доробком послужилися світові.

При проведенні заходів бібліотеками залучалися: Інститут  суспільства Київського університету ім. Б. Грінченка, музей історії Десятинної церкви, Національний  Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Академічний камерний хор «Хрещатик», Храм св. мучеників Андріана та Наталії, учні середніх шкіл.

Всі заходи патріотично-просвітницьких проектів виконували місію пам`яті та передачі інформації нащадкам про героїчні та творчі досягнення українців.

Всього за тематикою проектів було проведено 55 заходів в яких взяли участь 2212 користувачів, створено 19 бібліографічних посібників, видано - 4499 книг.


 

23.02.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
23 лютого на інформаційну годину до бібліотеки імені С. Олійника завітали учні ЗОШ  № 147. Захід „Якщо на Стрітення мороз буває...” відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині” з нагоди свята Стрітення Господнього. В заході також взяв участь священик храму святих великомучеників Адріана та Наталії отець Василь. Учні з вуст священика довідалися про свято Стрітення, його традиції. Потім учні розповідали про обряди та прикмети, пов’язані з цим святом, які чули від своїх бабусь. На закінчення свята кожен з присутніх отримав святковий подарунок.
 
 

 
 

23.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Квіткові шедеври … лютого»
Майстер -  клас з тісто-пластики

Діти завжди люблять робити щось власноручно. Хто – шиє лялькам одяг, хто – конструює хатинки чи машинки, хто – захоплюється розмальовками. Але усі, без винятку, полюбляють ліпити: з пластиліну, глини, пластику. А більш за все – з кольорового тіста. Тому майстер-клас з тісто-пластики в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, як завжди, зібрав велику аудиторію. Під керівництвом досвідченої майстрині Бойко Олени Славівни діти створювали маленькі квіткові дива. З захопленням юні саморобники скачували тісто ковбаскою і нарізали кружальцями, формували з них пелюстки. Інші -  розкачували тісто качалкою і вирізали його маленькою круглою формочкою… А де – хто -  довго переглядав книги, захопившись  альбомами із квітами та вибираючи «модель». Не утрималися і батьки від створювання таких лютневих шедеврів. Подивіться, що з цього вийшло! Сподобалося? Приходьте, ми чекаємо усіх бажаючих! Це те, що вам треба!
 
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу.
 
 

23.02.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Чи знаєте ви, що у рейтингу найпопулярніших музеїв Києва, одне з перших місць належить літературно-меморіальному музею Михайла Булгакова? І не тільки завдяки популярності письменника.

У цьому переконалися відвідувачі лекторію «Музеї Києва», що в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Завдяки віртуальної подорожи з незвичайно цікавими коментаріями наукового співробітника музею Савицької Ольги Олександрівни, учні змогли не тільки відкрити для себе маловідомі сторінки життя великого Майстра, але й побачити оригінальну організацію музейного простору. Музей на Андріївськім узвозі – це місце, де стикаються ніби два світи - справжній і книжковий. Тут цікаве все: і двокольорове вирішення експозиції, і справжні речі родини Булгакових, і  муляжі втрачених предметів побуту, і шафа – двері …. А чого варті родинні традиції, журфікси! Пані Ольга розповіла багато цікавих фактів з життя Булгакових, продемонструвала фотографії, фрагменти відомих фільмів, відео-екскурс по музею. «Захоплююче», «креативно», «незвичайно» - ось загальне враження. А головне – «треба негайно відвідати!». Сподіваємося, що так і буде.
 
 

21.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
Вітальні листівки своїми руками
 «Весела майстерня»

Листівка, зроблена своїми руками,  безумовно, має більшу цінність для одержувача. І, звичайно ж, для дарувальника також. Виготовляючи листівку власноруч, людина вкладає в неї всі свої сили й уміння. Якщо листівка виготовлена руками дитини, вона буде довго зберігатися рідними й близькими "на пам'ять". Та й самій дитині через кілька років буде дуже приємно згадати про свою творчість.
 
Працівники бібліотеки ім. В. Кучера та співробітники благодійної організації «Шлях до майбутнього провели  майстер-клас із виготовлення декоративної листівки. В заході взяли участь діти із багатодітних родин та родин учасників АТО. Під керівництвом  майстрині Прокопенко Наталії діти своїми руками виготовляли вітальні листівки, щоб потім своїми маленькими шедеврами порадувати своїх батьків і друзів.
 
 
 

20.02.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Собака -  вірний друг людини»
«Весела майстерня»

Про те, скільки радості й тепла приносять у наш дім веселі чотирилапі друзі, написано чимало. Залишаючи за дужками прописні істини про корисність дружби з братами нашими меншими, бібліотека  ім. В. Кучера спільно з  благодійною організацією «Шлях до майбутнього», провели годину зоотерапіїї  для дітейі з багатодітних родин та родин учасників АТО. 
 
Діти із задоволенням поспілкуватися з братами нашими меншими, дізналися як за ними доглядати та взяли участь у майстер-класі з виготовлення аксесуарів для них.
Захід ще раз підтвердив, що собака – вірний друг людини, який не посміється та не зрадить, допоможе в усьому, де може, зрозуміє її настрій та спробує покращити, незважаючи на те, що він має чотири лапи та хвіст і не вміє розмовляти словами. Та взаєморозуміння без слів ще більш цінне. Тож варто бути вдячним нашим улюбленцям за їхню відданість та відплачувати їм тим же самим.
 
 

Відео

 
"Мовознавці - ювіляри  2022 року.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter