10.04.2017
Бібліотека №115 |
Марія Морозенко:
«Я – просто людина, частина землі…»
Літературне знайомство
«Я – просто людина, частина землі…»
Літературне знайомство
Бібліотека №115 завітала на зустріч до учнів 5 класів ліцею № 293 із відомою поетесою, казкаркою, головою Творчого об'єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України, володаркою численних літературних нагород Марію Морозенко.
Вражає, як цікава людина здатна миттєво захопити досить велику та ще й дитячу аудиторію. Марія Морозенко спілкувалась із учнями про книжки та читання, розповідала про свою творчість, читала вірші, спільно з аудиторією переказувала сюжети своїх найвідоміших творів.
10.04.2017
«Національні парки Африки»
Віртуальна подорож за проектом: «Читаючи, подорожуй світом!» В африканських країнах створені величезні заповідники і національні парки, які служать музеями і лабораторіями живої природи. В бібліотеці відбулась віртуальна подорож по 10 найцікавіших національних парках Африки. Шановні друзі!!! Додаткову інформацію про національні парки Африки Ви можете знайти в нашій бібліотеці. 09.04.2017
«Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати»
Інформаційна відео година за проектом «Здоров’я людини – здоров’я нації» «Здоров'я – це те, що люди більше всього
прагнуть зберегти і менше всього бережуть» Ж. Лабрюйєр До Всесвітнього дня здоров'я в бібліотеці ім. В. Кучера для членів клубу «Дороги в храм здоров'я» спільно з благодійною організацією «Здорова нація» відбулася інформаційна відео година «Про здоров’я треба знати, про здоров’я треба дбати».
09.04.2017
«Еко - писанка»
Майстер-клас
9 квітня в Галереї мистецтв на майстер-класі «Еко-писанка» ми мали чудову нагоду познайомитися з новою технікою створення великоднього символу за допомогою різноманітних круп та насіння.
07.04.2017
«Шкідливі звички. Як їх подолати?» Тренінг До Дня здоров’я у бібліотеці для дітей відбувся тренінг «Шкідливі звички. Як їх подолати?» в рамках річної програми лекторію з морально-правового виховання «Теми без обмежень, емоції без заборон». Жваву і актуальну для кожного бесіду із учнями 8 класу ЗОШ № 249 проводила соціальна педагогиня Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району Овсієнко Наталія Федорівна. Обговорення різних видів звичок та залежностей переросло у запальну дискусію із відстоюванням різних позицій та думок. Приємно, що підлітки не лишаються байдужими, вчаться захищати власну думку та намагаються рефлексувати над складними соціальними питаннями.
Бажаємо всім бути здоровими! 07.04.2017
«Що шкідливе і корисне для природи?» Заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» Чим тільки не цікавляться діти дошкільного та молодшого шкільного віку! Іграшки і саморобки, малювання і музика, книги та мультики… Але особливу увагу привертають заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка», що діє у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі».
Тема чергової зустрічі природолюбчиків виявилася більш ніж серйозною, але вихованці дитячого садочку № 519 впоралися з нею вдало.
І зробили багато відкриттів: чому треба доглядати за рослинами, як правильно відпочивати у лісі, як поводитися з водою та багато іншого. А допомогли їм у цьому і цікава розповідь бібліотекаря, і весела вікторина з елементами гри, і перегляд книг та журналів. 06.04.2017
«Васильківське літературне об’єднання «Багаття калинове» в гостях у деснянців» Поетичний вечір 6 квітня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулася зустріч київських поетів зі своїми колегами літературного об’єднання «Багаття калинове» із Васильківського району. Гості із Василькова презентували літературний альманах під тією ж назвою «Багаття калинове».
По закінченню офіційної програми в дружньому обміні враженнями взяли участь народний художник Валерій Франчук та живописець Цезарій Ганушкевич. 06.04.2017
Подорож до витоків книгодрукування
Віртуальна екскурсія «Книжки приємно прочитати, А спробуй їх створити! Тонке мистецтво друкувати, Якого треба вчити.» Чи усвідомлюємо ми, який непростий шлях подолала книга, щоб дійти до нас? І як створювалися книги? Невже їх від руки писали? По літерці складали? У нашу комп'ютерну еру це навіть складно уявити! А відповіді на ці запитання учні 3-х класів СШ № 213 отримали від співробітника Державного музею книги та друкування Коренди Лариси Григорівни, на зустріч із якою завітали до бібліотеки. Мандруючи у часі, школярі дізналися про секрети створення книг, про найдавніші книжки, «сторінками» яких ставали камені, сокири, щити, про книги-сувої з папірусу, про рукописні книги, про перші друкарські верстати. Україна ж завдячує Івану Федорову, котрий понад 400 років тому в стародавньому місті Острозі надрукував перший «Буквар» і книгу «Апостол». Зараз же у нашій країні є сотні друкарень, де щоденно з’являються десятки книг, зокрема, і для дітей. 04.04.2017
«Аскольд і Дір. Що ми не знаємо про них»
Засідання клубу «Моя Україна…» 4 квітня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулася цікава і пізнавальна лекція «Аскольд і Дір. Що ми не знаємо про них». Український історик Анатолій Васильович Горовий розповів про роль варягів у створенні Київської Русі, розкрив учням місце та аналіз джерельної інформації у відображенні історичного процесу, а також ми дізналися, ким насправді був князь Дір!
03.04.2017
«Книга запрошує на свято!» «Всі читають урочисто –
І безвусі, й вусачі.
Скільки мешканців у місті,
Стільки в місті й читачів»
(О. Сенатович)
Всеукраїнський тиждень дитячого
читання, канікули, весна… Яка щаслива пора! Нажаль, все швидко минає, але весняне
сонечко не дає сумувати. Та й вражень у всіх залишилося так багато, що негайно
треба поділитися з друзями. Про те, які
чудові книжки відкрили для себе завдяки виставкам.
«З багатьма невідомими», «Подорожі. Пригоди. Знахідки», про яскраві новинки
українських дитячих письменників… А ще, – про те, як Інтернет - подорожі до
країн Близького Сходу підштовхнули до знайомства з книгами народознавчого характеру та довідниками.
Виявилося, що вони дуже цікаві! Особливо багато вражень було у
дошкільнят. Вони були в захваті від подорожі до країни казок. Несподівано
з'ясувавши, що
потрапити туди можливо різними шляхами, вирішили випробувати усі. Голосні
читання швидко перетворювалися, за
допомогою ляльок, у театралізовані. Перегляд малюнків улюблених книг та
журналів - у фото-сесію з героєм багатьох казок, «Котофеєм». А ось улюблені
мультимедійні «Канікули в Простоквашино» Успенського (пам’ятаєте про «фіг
вам»?) – надихнули на літературну вікторину. А ще маленькі
«чомусики» і «запитайлики» з
задоволенням брали участь у хороводах, гралися у «струмочок», читали вірші…. Ось такі враження! Подивіться наш фото - репортаж і ви зрозумієте, що бібліотека ім. Ю.Гагаріна для дітей – це класне місце не тільки у «Всеукраїнський тиждень дитячого читання». Тут завжди чекають на вас! 01.04.2017
Музична весняна хвиля Як звучать весняні канікули? Дзвінкими дитячими голосами, талантами, ентузіазмом та натхненням! Другий рік поспіль музична студія «Ритм» відзначає у бібліотеці весняні канікули звітним концертом для родичів, друзів та читачів бібліотеки. Тепла та душевна компанія зібралася у вихідний день у читальній залі на творче спілкування в ритмах гітари та фортепіано. Діти, закохані у музику, співали відомі улюблені пісні, які вивчили протягом року, розчулені родичі пишалися юними талантами, випадкові відвідувачі бібліотеки отримували насолоду від неочікуваного концерту.
Усі разом підводили підсумки досягнень на музичній ниві за філіжанкою чаю та першоквітневими жартами.
Дякуємо здібним музикантам за чудові звуки вихідного дня та чекаємо на нові концерти в бібліотеці!
Розквітайте у квітні та насолоджуйтесь ритмом весни! |
Відео
|