19.04.2016

Бібліотека №119
Казковий, фантастичний і чарівний світ Марії Приймаченко
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
у рамках  проекту «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
«Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю,
творю на радість, на щастя людям, щоб всі
народи один одного любили, щоб жили вони,
як квіти по всій землі.»

Марія Приймаченко
 
Химерні тварини та казкові істоти відомої народної художниці Марії Приймаченко ненадовго оселилися в бібліотеці № 119, де проходило 19 квітня заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж». Адже українська земля подарувала світові багатьох талановитих  художників, які були закохані у рідний край, у його неповторну красу. Своїм життям та творчістю вони прославили українську землю на весь світ, і до цієї плеяди належить Марія Приймаченко, творчість якої – це унікальне явище для світової культури.  На Міжнародній виставці в Парижі художниця отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами увесь світ. Її виставки з великим успіхом проходили у Франції, Канаді, Польщі, Болгарії, Німеччині, Японії.

Бібліотекарі презентували дітям оповідання Анни Багряної «Квіти від Жар-птиці» про дитинство Марії Приймаченко із циклу «Життя видатних дітей». Особливо вразило юних любителів мистецтва, що не по-дитячому серйозна й спостережлива дівчинка-інвалід через хворобу, не маючи можливості активно рухатися, свою енергію і працелюбність вкладала в малювання і стала майстром вигаданого нею особисто жанру наїв-арту.

Викладач малювання Ірина Грасюк ознайомила дітей із творами  видатної мисткині, у яких Марія Приймаченко передавала радість буття, невичерпну віру в добро, яке завжди перемагає зло, любов до всього прекрасного, створеного самою природою на землі. В її світі жили чудернацькі звірі, співали дивовижні птахи, літали риби і коні, паслися барвисті корови з людськими очима.
 
Уважно діти роздивлялися репродукції картин Марії Приймаченко та із натхненням малювали ілюстрації до казок, наслідуючи стиль самобутньої художниці, але при цьому виявляючи свої мрії та фантазії.

Сподіваємось, що приклад Марії Приймаченко надихне юних художників на подальший розвиток своїх талантів, і, можливо у майбутньому вони також прославлять нашу рідну Україну.
 
 
 
 

19.04.2016

Бібліотека №115
Поради лікаря Апчхи
(інформаційні цікавинки)

За всіх часів, у будь-якому віці, за будь-якої пори року, повсюди у просторі, для усього живого найважливішим за все є здоров’я. А здоров’я слід берегти замолоду. Тож, ми у бібліотеці піклуємося про свого читача та активно займаємося пропагандою здорового способу життя.
 
На інформаційну хвилинку, присвячену здоров’ю, до нас завітали третьокласники ЗОШ№ 301. Бібліотекарка Пухно Алла провела наших гостей усією абеткою здоров’я, діти повторили усі правила гігієни, яких притримуються кожного дня, разом ми сказали голосне та впевнене «ні!» усім шкідливим звичкам. Усі слухняні і сильні здоров’ям фізичним та емоційним учасники бесіди виростили по дереву, зміцненому та здобреному усіма почутими корисностями зустрічі. Завершив наші збори мультфільм про суворого «Мойдодира», який не залишає байдужою до чистоти жодну дитину протягом усього її подальшого життя. 
Усі зали нашої бібліотеки багаті на корисну літературу, присвячену здоров’ю, медицині, лікуванню хвороб та їх профілактиці.
Піклуйтеся про себе!
 

18.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
18 квітня в Україні щороку відзначають Міжнародний день пам’яток та історичних місць. Світова культура надзвичайно багата на різноманітні культурні пам’ятники та історичні визначні пам’ятки, але чи буде у наших нащадків можливість помилуватися ними, доторкнутися до минулого, цілком залежить від зусиль на рівні держави та дбайливого ставлення до цієї проблеми  кожного з  нас.

18 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась година  мистецтва «Моя земля, моя історія жива…». До цієї дати була підготовлена виставка-вернісаж яка розповідає про найвизначніші пам’ятки історії та культури України. Читачі бібліотеки ознайомились з літературою книжкової виставки, доторкнулись до сторінок історії та сучасності цієї важливої теми, здійснили відео-екскурсію визначними історичними місцями нашої країни, які визначені науковцями, як «7 чудес України».

Дорогі друзі! Вивчаймо історію, зберігаємо історичну та культурну спадщину разом!

 
 
 

15.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
15 квітня в ЦРБ ім. П.А.Загребельного відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє», в якому активно вже багато років поспіль беруть участь працівники Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.
 
Цього разу з цікавими фактами історії та сучасності Києво-Печерської Лаври  мали можливість ознайомитися  учні 8 класу загальноосвітньої школи № 247. Поділитись своїми знаннями з юнацтвом до бібліотеки завітала працівник відділу музейно-освітньої роботи Заповідника Ірина Сергіївна Халіль. Ірина Сергіївна розповіла про подвиги перших ченців-подвижників засновників монастиря святих Антонія та Феодосія, першого історика нашої країни преп. Нестора-Літописця, про Ближні та Дальні Печери. За допомогою слайдів користувачі бібліотеки детально ознайомились з архітектурою та історією споруд на території Заповідника та монастиря.
 
Лаврські Печери, де мешкали святі подвижники Київської Русі  ще з середини ХІ століття завжди будуть місцем, привабливим значимістю та цікавим своєю історією для киян та гостей нашого міста.
 
 
 
 

14.04.2016

Бібліотека №119
«Слухайте мову Матері-землі»
Літературна година за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»,
із циклу «Літературна казка – яскрава зірка книжкового Всесвіту»
 
«Казки Оксани Іваненко легко доходять до розуму
 й серця юного читача і якнайкраще виконують
своє велике виховне значення.»
Наталя Забіла
 
Цікаво, про що гомонять між собою дерева, шепочуться квіти, щебечуть пташки, гудуть джмелі? А від кого тікає зайчик у білій шубці і де зимував неслухняний братик-ведмедик? Про це та ще багато інших цікавих та повчальних пригод, створених видатною українською письменницею, перекладачкою, лауреатом Національної премії України імені Т. Г. Шевченка та літературної премії імені Лесі Українки Оксаною Іваненко, дізналися вихованці ДНЗ № 176, відвідавши 14 квітня бібліотеку № 119 з нагоди 110-ї річниці від дня народження авторки.

«Змалечку художнє слово полонило дитяче серце Оксанки, вона сама почала вигадувати й фантазувати. Вже в шість років дівчинка засновує й редагує свій власний рукописний журнал «Гриб», до якого пише казки і вірші…» - із розповіді бібліотекаря дітлахи довідалися про перші творчі кроки письменниці та зрозуміли, що здібності, які виявляються у дитинстві, можуть стати улюбленою справою всього життя.

Книжкова викладка «Оксана Іваненко: книги, написані серцем» ознайомила дошкільнят із відомими творами уславленої письменниці, серед яких особливо зацікавила казка «Великі очі» про Гострого лікаря, котрий лікує брехунів, боягузів, ледарів – всіх, хто заважає жити собі й іншим. Як чарівні зерна щедрості й добра, твори Оксани Іваненко сіють в душах читачів любов і милосердя, засуджують егоїзм і заздрість, розширюють дитячий світогляд, виховують допитливість і спостережливість. Потішив дітлахів веселий мультик «Про всіх на світі», що навчає справжньої  дружби, любові до природи та рідного краю.

Уважно маленькі читачі слухали уривки із чудової природничої повісті-казки «Куди літав журавлик». Залюбки дітки разом із журавликом, що повернувся на батьківщину із вирію, співали пісню радості: «Не звіть мене журавликом, щоб я не журився. А звіть мене веселиком, щоб я веселився!» та ніби відчували і таємний шепіт вітру, і шелест зеленої травички, і лагідний щебет пташок – мову рідної Матері-землі.

Прислухайтеся і ви, юні читачі, до неї. Відчуйте її болі. І тоді зростете справжніми патріотами та впевнено підете шляхами-дорогами на добро нашої рідної України!
 
 
 
 

14.04.2016

Бібліотека ім. С. Олійника
14 квітня бібліотека імені С. Олійника запросила учнів ЗОШ №147 на майстер-клас з виготовлення пасхальних крашанок. Захід відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині”, а провела його викладач недільної школи при храмі мучеників Адріана та Наталії Бойко О. С., яка розповіла присутнім про техніку декорування „декупаж”. Бібліотекарі підібрали літературу з даної теми, то ж учні мали можливість отримати інформацію з друкованих джерел. Потім кожен з присутніх самостійно зробив крашанку в техніці декупаж.
 
 
 

14.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
14 квітня в ЦРБ ім. П.А. Загребельного відбувся літературний вечір «Полинова зоря Валер’яна Підмогильного», до 115-річчя від дня народження визначного українського белетриста ХХ століття, перекладача українською мовою класиків французької прози, представника письменників «Розстріляного відродження». Захід пройшов в рамках  проекту «Україна. Становлення державності. Ч. ІІ».
 
Для вшанування пам`яті видатного українського письменника, чиї твори проникнуті філософією існування, а його герої захоплені процесом пізнання себе, була підготовлена тематична книжкова виставка.    Для більш глибокого розуміння читачами життя та творчості класика української літератури, бібліотекарями  була  підготовлена мультимедійна презентація «Справжнє щастя може відчути той, хто зазнав горя…».
 
Із зацікавленістю відвідувачі бібліотеки подивились документальну кінострічку «Валер`ян Підмогильний», яка розповідає про літературну діяльність письменника. «Цікавою сторінкою» заходу стала участь юнаків та дівчат  у літературній вікторині «Валеріан  Підмогильний  -  автор інтелектуально-психологічної прози». Розумники та розумниці, які надали правильні відповіді отримали подарунки від бібліотеки.
 
 

11-15.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Приділи час для мрії - це шлях до зірок»
(З «Ірландського вірша» Франсуа де Ларошфуко)
 
День космонавтики у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей завжди особливе свято. Ось  і цього року увесь тиждень був насичений цікавими подіями.
 
Вже напередодні свята зали бібліотеки прикрасили незвичайні експозиції виставок «Україна і космос» (за сторінками історії космічної галузі України) та «Перший космонавт планети Земля», яки привернули увагу (як ретро, так і сучасними виданнями) багатьох відвідувачів бібліотеки.
 
Традиційні гагарінські читання (цього року - за книгою Нагибіна Ю. «Розповіді про Гагаріна») так зацікавили молодших школярів, що підштовхнули до космічних фантазій з … бісеру.  А реалізувати їх допомогла майстриня підліткового клубу «Космос» освітньо-культурного центру «Дивосвіт» Галина Мишко. Уявляєте, що вони зробили на черговому майстер-класі? Бісерні зірочки, яки так схожі на метеликів! 
 
Особливо цікаві заходи відбулися у рамках проекту «Українці в контексті розвитку світової  цивілізації».

Так, презентація «Засекречений  конструктор» - про видатного українського вченого, механіка, генерального конструктора ракетно-космічної техніки Челомея Володимира Миколайовича була вдало доповнена однойменною вебліографічною довідкою, створеною до цього свята співробітниками бібліотеки.
 
Але найбільш «аншлаговим» виявилася зустріч, у рамках лекторію «Музеї Києва», з ветераном Байконуру, інженером – випробувачем Олександром Болтенко. Олександр Сергійович незвичайно цікаво розповів про перший політ Гагаріна, про підготовку космонавтів, продемонстрував фрагменти документальних фільмів про цю подію, про вклад українських дослідників в освоєнні космосу… , про «Державний політехнічний музей». Звичайно, такий обсяг інформації викликав у присутніх багато питань і про розвиток сучасної космонавтики, і про умови польотів та життя космонавтів, і про
інопланетян.
 
На згадку про знакову зустріч наш гість подарував бібліотеці збірку споминів ветеранів космодрому Байконур «Берег Вселенной». Олександр Сергійович не тільки редактор – укладач цього видання, але й співавтор.
 
Сподіваємося, що зацікавившись темою космосу та шукаючі відповіді на багато питань, діти та юнацтво відкриють для себе не тільки цікаві сайти Інтернету, але й надійніші джерела інформації -книги. Вони чекають на вас!
 

 

10.04.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Незабутня квітка України»
Літературно-музичний вечір згідно проекту
 
«Україна  в контексті світової цивілізації»,
Я – квітка степова,
Я – всих і нічия [...]
Одне лиш прошу, пам’ятай:
Не рви мене і не ламай.
Землі, життя – оквіта я.
Я – всих, твоя і нічия.

Тоня Білоус

В бібліотеці  ім. В.Кучера  відбувся  літературно-музичний вечір «Незабутня квітка України». Учасники заходу дізналися про те, що співачка, яка народилася за тисячі миль від України, знає про українську пісню і відчуває українську душу краще, ніж етнічні мешканці. Заворожує те, наскільки органічно і тонко Квітка передала дух і ментальність українців. У її пісні все: політ душі, фантазія, свобода і натхнення, чистота і трохи наївність, радість і життєва сила, а також смуток, тривога. Дивно, але пісні, заспівані напівукраїнкою, з музичним супроводом американського композитора та симфонічного оркестру, звучать автентичніше за більшість українських аналогів і власне українських пісень. Можливо, через те, що душа співачки завжди належала Україні, хоча голос – Америці.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Квітка Цісик – нею дихає Україна», прослухали віночок пісень у виконанні Квітки Цісик, ознайомилися з тематичною розкладкою «Голос Америки – душа України» та отримали буклет «Квітка Цисик, красива і неповторна душа нації».
 
 
 

10.04.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
У Києві на 87-му році життя помер відомий український етнограф, композитор та диригент, засновник хору «Гомін» Леопольд Ященко. У пам'яті багатьох киян він залишився сивим дивакуватим чоловіком, який навіть у метро награвав на сопілочці різних мелодій — і народних пісень. Людина-легенда. Музикант, фольклорист, керівник хору "Гомін". Власне, справді великий українець, якого втратила Україна.
 
В бібліотеці ім. В.Кучера, в рамках роботи клубу "Золотий вік", відбулася година пам»яті «Відлетів у вирій Леопольд Ященко». Члени клубу, співаки хору «Гомін», мали нагоду ще раз згадати про свого великого керівника. Догоріла свічка життя достойного і славного. Напевне, він вирушив прямою дорогою до раю, — там же теж потрібні музиканти, а надто такі. Нехай земля, що прийняла його, буде йому пером, а душа його нехай упокоїться. Він віддав себе всього. Без останку. І залишив по собі Добру пам'ять. Вічну пам'ять.
 
 
 

8.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В Києві з 2013 року працює щорічний кінофестиваль «Світло».  Мета  кінофестивалю - підтримка та популяризація морального, світлого  кіно, розвиток і реклама українського кіно-продукту, розширення кінозв'язків між країнами та пошук молодих талановитих кінематографістів. Режисери студій з України та країн зарубіжжя  представляють публіці художні та документальні фільми, анімацію, музичні кліпи та соціальні ролики. Мета авторів кінострічок  створювати кіно-продукт, який здатен зробити глядачів трішки добрішими, вселити надію на краще майбутнє.

В рамках міського проекту  «Світле кіно мандрує бібліотеками»  (показів фільмів, які отримали перемогу в різних номінаціях у кінофестивалі «Світло» в 2015 році) для  всіх бажаючих користувачів  ЦРБ ім. П. А. Загребельного 8 квітня  відбулась демонстація кінострічок: ігрового короткометражного кінофільму «Держи удар» (Україна, м.Київ), анімацій - «Про жадность кое-какой птички»)  та «Inside» (Україна, м.Київ), документальної короткометражної кінострічки  «Всупереч. На два фронти» (Україна  м. Дніпропетровськ), ігрового короткометражного кінофільму «Lila» (Іспанія). В заході взяли участь Голова комітету з питань культури, моралі, духовності та збереження культурної спадщини Громадської ради при КМДА Котлякова Лариса Костянтинівна та поетеса  Гочакова Тетяна, яка з натхненням представила користувачам бібліотеки свою  християнську  поетичну творчість.
Побажаємо учасникам майбутніх кінофестивалів  нових творчих пошуків та досягнень, вдалих кінематографічних  рішень, подальшого  високопрофесійного розповсюдження сенсу моральності життя з наших екранів та  безумовно натхнення й ще раз натхнення!


 
 

Відео

 
Олександр Гаврош
 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter