29.09.2016

Галерея мистецтв
29 вересня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулося підведення підсумків районного конкурсу дитячого малюнку, в якому взяли участь школярі Деснянського району м. Києва. Діти крізь власне світосприйняття цієї страшної трагедії змогли дуже чітко реконструювати події  часів окупації міста. Дитячі картини, написані в різних жанрах, були виставлені в Галереї мистецтв поряд з роботами знаних митців. Глядачам дуже сподобались малюнки В. Масленнікової – «Мамо, чому ти плачеш…» (9-а клас, ЗНЗ № 248), І. Анросова - «Мадонна» (10-а клас ЗНЗ № 292 ім. І. Мазепи), Н. Семеній - «Пам`ятаємо» (8-в клас ЗНЗ № 306), А. Семенової – «Глокост» (11-б клас ЗНЗ № 119) та інші малюнки, виконані в різних техніках.
 
Нашим партнером, Національним історико-меморіальним заповідником «Бабин Яр» були надані подарункові видання – книги про Бабин Яр.
 
 
 
Молодь не повинна забувати про жахи людської нетерпимості, пам’ятати всіх тих, хто вижив в роки Голокосту, шанувати тих, хто допомагав їм врятуватися. А головне - не допустити, щоб подібне повторилося будь-коли.

 

28.09.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Бібліотека займає важливе місце в житті мешканців нашого району, виконує культурну та дозвіллеву функції для відвідувачів різних вікових категорій.
 
До Всеукраїнського дня бібліотек в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  відбувся цикл святкових заходів «Бібліотек@ - світ нових можливостей… ».

Напередодні свята працював «Стенд побажань користувачів», в результаті роботи якого читачі відділу обслуговування різних вікових категорій мали можливість письмово висловити свої побажання, щодо розвитку бібліотеки та вдосконалення бібліотечних послуг.
З особливим задоволенням  та зацікавленістю користувачі брали участь у розгадуванні бібліо-ребусу та святкового кросворду. Серед численних книжкових  полиць пройшли  постійні користувачі бібліотеки - учасники квесту «Бібліотечний лабіринт». Учасники гри  показали свої знання, як бібліотечного фонду, так і знання української та світової літератури. Переможці отримали святкові подарунки.
Час триває,  змінюється суспільство змінюються та розвиваються бібліотеки…
 
Бажаємо, щоб  бібліотеки  нашого міста продовжували  займати важливе місце в житті сучасного інформаційного суспільства та гідно крокувати у майбутнє!
 

28.09.2016

Бібліотека №119
«І дівчатка, і хлоп’ята читачами хочуть стати»
(медіа-подорож  за проектом
«Маленькі кроки у світ великої літератури»
та до Всеукраїнського дня бібліотек)
 
28 вересня бібліотека № 119 гостинно запросила до себе учнів СЗШ № 213 спеціалізованого 1-го класу для дітей з вадами мовлення та особливими потребами, адже бібліотекарі також опікуються такими дітками, приділяють їм пильну увагу, намагаються допомогти у навчанні та зробити перші кроки до читання.
 
Екскурсія бібліотекою ознайомила дітей із літературою на будь-який смак: із казками, енциклопедіями, оповіданнями українських та зарубіжних письменників, веселими віршиками, загадками, прислів’ями. Бібліографічний огляд «Цікавинки країни Журналії» запросив школяриків до мандрівки сторінками періодичних видань, що надходять до бібліотеки.   Юним природознавцям стануть у нагоді журнали «Колосок» і «Паросток»; уяву, фантазію, логічне мислення розвивають журнали «Барвінок» і «Веселі картинки», а допомогти у вивченні англійської мови зможе журнал «Яблунька». Залюбки юні читачі поринули у різноманіття дитячих журналів, представлених на стелажі «Про все цікаве на планеті читай в журналі та газеті».
 
Дуже діткам сподобалися яскраві кольорові книжечки з добірки «Скарбниця чарівних казок», які вони обрали читати додому. А допоможуть їм у цьому мами, котрі також завітали до бібліотеки. Матусям бібліотекарі запропонували літературу, яка сприяє розвитку навичок читання, мислення, творчої уваги, пам’яті дитини, а додаткову інформацію вони знайшли у рекомендаційних списках літератури «Зростаймо розумними, кмітливими, допитливими!», «Здоров’я дитини – від родини», складених бібліотекарями.
 
Про значення та користь читання і книги дітлахам нагадали цікаві мультики. А бібліотекарі розповіли про правила користування бібліотекою, про бережливе ставлення до книжок і подарували юним читайликам закладки-реклами про бібліотеку.
 
Тож  вітаємо всіх із Святом українських бібліотек
і запрошуємо до нашої бібліотеки, де на вас чекають
цікаві книжки і пізнавальні журнали, змістовне дозвілля
та привітні бібліотекарі!

 

28.09.2016

Бібліотека №151
«Українець – це по-перше той, що зроду українець, родився і виріс з українською мовою на устах і хоче тепер йти спільно із своїм народом, хто хоче працювати для його добра, боротися за його свободу і кращу долю».
М. Грушевський
 
28 вересня бібліотека № 151 в межах партнерських стосунків із школою №277 провела вечір-вшанування, присвячений 150-річчю від дня народження видатного українського історика, літературознавця, публіциста, громадського і державного діяча, першого президента України Михайла Грушевського під назвою «Михайло Грушевський - державний діяч та людина».
 
У заході взяли участь учні 9 – 10 класів, вчителі та бібліотекарі. Почесний  гість заходу – Бонь Олександр Іванович, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Київського університету ім. Бориса Грінченка. Науковець поділився  своїми глибокими знаннями про вже відомі та маловідомі широкому загалу фактами не  тільки політичної, але й інтелектуальної біографії Михайла Грушевського. Із цікавістю слухали про співпрацю та дружбу М. Грушевського з І. Франком, спільну боротьбу за становлення Української державності, розповідь про незвичайну історію Грушевського - людини, його шлях до лідера Української революції та символу Української самостійності. Він народився із генетичною любов’ю до України, і цією любов’ю були освячені всі його справи.
 
Співробітниками бібліотеки було підготовлено та презентовано книжкову виставку «Совість Українського народу», що додала інформаційного та художнього  наповнення заходу.
 

27.09.2016

Новини
«Бібліотек@ - світ нових можливостей… »
 
Запрошуємо всіх бажаючих взяти  участь  в святкових заходах до Всеукраїнського Дня бібліотек, які відбудуться в ЦРБ ім. П. Загребельного:
 
27.09-30.09 - працюватиме «Стенд побажань користувачів»
 
28.09 - День відкритих дверей «Запрошуємо в світ інформації через бібліотеку…»:
 
- квест «Бібліотечний лабіринт » - для користувачів  середнього та старшого віку, бібліотечні  інтелектуальні  ігри для молоді та юнацтва;
 
30.09 – кіно-мистецький ранок «Александрійська бібліотека – скарбниця світової культури»;
 
- бібліопікнік  «Бібліотека – територія читання, творчості, дозвілля…» в Деснянському парку.
 
Наші зустрічі будуть цікавими  та змістовними.
Приєднуйтесь до нас!
 

27.09.2016

Бібліотека №119
«Бібліотеки повинні стати центром читання»
Зустріч із письменницею Наталією Осипчук
 
Кожного року, 30 вересня, в Україну приходить прекрасне свято - Всеукраїнський день бібліотек - свято фахівців бібліотечної справи та всіх поціновувачів читання і змістовного дозвілля, що пропонують сучасні бібліотеки. А можливість спілкування з українськими письменниками, яку надають бібліотеки, завжди викликає у читачів особливу цікавість і долучає до сучасної літератури та культури.
 
Так, 27 вересня до бібліотеки № 119 завітали учні 4-х класів СЗШ № 213 на зустріч із відомою київською письменницею, журналісткою, членом Національної Спілки письменників України, Національної Спілки журналістів України, лауреатом Всеукраїнських конкурсів і Міжнародного літературного конкурсу «Гранослов» Наталією Осипчук, у творчому доробку котрої є також і твори для дітей. А перші публікації пані Наталі з’явилися ще у шкільному віці, у дитинстві вона вела щоденник, який ще у другому класі підписала «Враження журналістки», мовби відчуваючи, що у майбутньому стане журналістом.
 
Теплим, проникливим голосом, з любов’ю та душею авторка розповідала про літературних героїв своїх книжок – «Гувернер», «Ваш вихід, Дарино Романівно!», «Мишко починає й виграє» - справжньої детективної історії, у якій школяр Мишко виходить переможцем, подолавши страх та зневіру у власні сили, і знаходить справжніх друзів. Із задоволенням діти читали уривки із цікавих творів, а потім «засипали» пані Наталю запитаннями: «Які книжки ви любили читати у дитинстві?», «Хто улюблений герой ваших творів?», «Як довго ви пишете книгу?», «Коли була видана ваша перша книга?». Щиро та невимушено поспілкувавшись, школярі, письменниця та бібліотекарі отримали велике задоволення від зустрічі, а тематична полиця з добіркою книг із автографами українських письменників, які у різний час були гостями нашої бібліотеки, поповнилася побажанням добра і щастя від української письменниці Наталії Осипчук.
 
Тож вітаємо всіх із прийдешнім святом -  Всеукраїнським днем бібліотек та запрошуємо на цікаві зустрічі до нашої бібліотеки!

 

26.09.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«У Бабиному Яру палають сотні свіч…»
вечір-спогад
 
26 вересня до 75 – річчя трагедії Бабиного Яру працівники бібліотеки ім. В. Кучера провели в школі № 152  вечір-спогад «У Бабиному Яру палають сотні свіч…» згідно патріотично-просвітницького проекту «Молодь від Крут до сьогодення на варті Державності України». Учні дізналися, що Бабин Яр - місце-пам'ятка про жахливі наслідки Другої світової війни, де восени 1941 року відбулися масові розстріли мирного населення міста. Тут, протягом двох років, німецькими окупантами було закатовано понад сто тисяч людей різних національностей, зокрема українців, євреїв, циган та росіян.
 
Гості масового заходу  переглянули документальні кадри про жахіття Бабиного Яру та про слухали пісню О. Розенбаума «Бабин Яр».  Наостанок учні 9 класу читали вірші українських, єврейських, російських поетів про ці трагічні події. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тисяч загиблих…
 
 

16.09.2016

Бібліотека №115
Поповнити запаси знань і прочитаних книжок сьогодні до бібліотеки завітали другокласники ЗОШ № 312. Звичайно ж, з такого приводу, наша бібліотекарка звернула увагу дітей та провела огляд наших нових надходжень, представлених на тематичній полиці «До нас нова книга прийшла!» абонементу молодшого відділу обслуговування читачів. Діти радо зустріли старого знайомого «Фарбованого лиса» у новому виданні видавництва «Ранок», трохи розгубились обираючи між казками різних народів, дитячими віршами та творами.
 
Після такого дитячого набігу бібліотека трохи схудла, але для вас ми, все ж таки, приберегли ще багато цікавого. Приходьте поки книжки ще є на полицях. 

 

15.09.2016

Бібліотека №115
День нової книги
 
Вересень надзвичайно родючий на пригоди, починання, відкриття, здобутки освітньої ниви. От і у нас прекрасні поповнення! Партію новенької цікавої пізнавальної, класичної та сучасної літератури представили ми для вас у День нової книги.
 
«Щоденникові записи» Олександра Довженко, романи Юрія Мушкетика, Андрія Кокотюхи, Романа Іваничука,  Павла Загребельного, твори Наталії Фесенко, біографії українських поетів, «Антологію «Україна-Європа», збірку статей і документів «Сергій Параджанов і Україна» знайдете ви на виставці «Осінній книгопад» у читальній залі старшого відділу обслуговування читачів.
 
 
Але не зупиняйтесь на цьому! Абонемент старшого відділу обслуговування читачів підготував викладку «Як звучить Україна», на якій яскравими кольорами блискучих обгорток та палкими променями знання виблискують: Київський літопис 1113 -1199 «Від Володимира Мономаха до Романа Галицького», дитячий довідник «Енциклопедія мистецтва», «Сорочинський ярмарок» Михайла Черемшука, «Наш захисник. Ми хочемо жити в мирі» Анастасіїї Лукасевич та ін.
 
Нашим найменшим читачам також є, де розгулятися. Запрошуємо дітей та батьків пірнути в тематичну полицю «До нас нова книга прийшла!» із творами І. Франка, Б. Грінченка, Б. Стельнамаха, вірменськими та грузинськими народними казками, віршами Галини Кирпи та Світлани Кісар.
 
І це далеко не повний перелік ваших новинок!
 
Сумно нам точно не буде. Приходьте та розважайтесь!
 

09.09.2016

Бібліотека №115
Holidays
 
Розпочати новий насичений навчальний рік та поновити заняття нашого гуртка англійської мови ми вирішили з приємного. Повернувшись з канікул до важкої і плідної праці добре поностальгувати за святами, які й стали темою нашої першої зустрічі.
 
Разом із членами англомовного гуртка ми згадали усі найулюбленіші свята та традиції їх святкування, дізналися про їх англомовні відповідники та особливості святкування у інших країнах.
 
 
Особливої уваги отримало нещодавнє свято – День знань. Діти поділилися очікуваннями від свого майбутнього 1 вересня. Бібліотекарка розповіла про початок навчального року в Америці, про те як з початком навчання вітають американських першачків.
 
Нам дуже приємно, що наступного року члени нашого гуртка прийдуть до школи вже з невеликим багажем англійської у яскравих шкільних наплічниках.

 

02.09.2016

Галерея мистецтв
«Синьо-жовтий орнамент душі»
Екскурсія
 
2 вересня в  Галерею мистецтв ЦРБ ім. П.А.Загребельного завітали школярі молодшої школи №119. Для них була проведена екскурсія по  виставці «Синьо-жовтий орнамент душі», яка присвячена 25 річниці Дню Незалежності України.
 
З нашими гостями-школярами ми розібрали сакральний зміст картини «Козак-мамай»; поринули в добу гетьмана Івана Мазепи; пройнялися долею Тараса Григоровича Шевченка через цикл робіт «Вогник Тараса» українського художника В.М.Миронова; вшанували  воїнів української армії.
Дякуємо всім хто завітав до нас, і що ми разом з вами відкрили новий навчальний рік! Бажаємо всім учням і вчителям творчості і наснаги! Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку, яка діє до 20 вересня.

 

Відео

 
Буктрейлер на книгу Еліни Заржицької «Легенди про козаків».

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter