ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Дорогі друзі!
 
Великдень - найдавніше і важливе православне свято.
 
«Христос Воскрес!» - і для всього всесвіту починається дійсна весна, світлий, радісний ранок нового життя, свято першої перемоги життя над смертю.
 
Минає останній тиждень перед одним з найголовніших християнських свят.
 
Запрошуємо всіх бажаючих до ЦРБ ім. П. Загребельного  ознайомитись з виставкою - інсталяцією «Великодні  мотиви…», на якій представлена тематична література та різноманітні вироби, створені  бібліотечними працівниками.
 
Ласкаво просимо помилуватися святковим декором бібліотеки!
 
Виставка діє з 25 квітня по 5 травня.
 
 

26.04.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс»

Не винен я, що все це сталось,
Що розкололась неба твердь,
Що в золотом покриту галузь
Ми атомну впустили смерть!

(Д.Павличко)

26 квітня 2016 року в  бібліотеці ім. В.Кучера відбулася година пам’яті «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», присвячена сумному ювілею – 30-ї річниці з дня аварії на Чорнобильській АЕС.  Минуло 30 років, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей: i тих, кого він зачепив своїм недобрим крилом, i тих, хто пiзнiше народився далеко вiд покривдженої землi. Уже давно вiддзвенiли чорнобильськi дзвони, а ми все ще пам'ятаємо тих, хто пiшов у вогонь, - вони увiйшли у стогiн i душу, болем зчорнену до дна. Учні переглянули документальні фільми: «20 фактів про Чорнобильську катастрофу», «Секунди до катастрофи. Аварія на Чорнобильській АЕС» та «Чорнобильська трагедія, щорічна поминальна служба в Києві».

Книжкова виставка-інсталяція «Поріс чорнобилем Чорнобиль – бідою нашою поріс», націлює кожного відвідувача бібліотеки ще і ще раз переосмислити причини найбільшої техногенної катастрофи в історії людства, замислитися над тим, що ми винесли з гірких уроків Чорнобиля, чи все робимо для того, щоб більше ніколи не допустити такого радіаційного лиха.
 
 
 

26.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…»
(вечір-реквієм)
 
Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин.
Як тяжко, як тужно моєму народу болить!

Б.Олійник «Сім»

Чорнобиль не має минулого часу…

26 квітня 2016 року виповнилося 30 років  з дня Чорнобильської трагедії, яка до сьогодні залишається найбільшою техногенною катастрофою за всю історію ядерної енергетики.

З нагоди сумних роковин до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали учні 10–х класів ЗНЗ №119, 238, 292 на вечір-реквієм «Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…» до річниці Чорнобильської трагедії.

В заході взяли участь Президент Всеукраїнського культурно-наукового фонду Т. Г. Шевченка, племінчата прапраонука по лінії сестри Катерини Т. Шевченка Красицька Людмила Олесандрівна, яка в доступній та відвертій розмові розповіла присутнім про перші години і дні катастрофи, про фатальну роль простого людського фактору безвідповідальності керівництва станції, та держави, і чи можна було уникнути цієї катастрофи.

Також для учнів була цікавою та захоплюючою розповідь Бугрима Валентина Володимировича про трагічні події 30-річної давності та про катастрофу. Валентин Володимирович учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, журналіст, академік, доктор філософії, історик, автор одного із перших телерепортажів для Українського і Центрального телебачення, літописець і дослідник Чорнобильської катастрофи.

Автор презентував свою нову книгу «І засурмив Третій Ангел…» про відомі пророцтва та передбачення найбільшої в світі ядерної аварії  на  Чорнобильській АЕС та великої екологічної біди світового масштабу.

До цієї трагічної дати бібліотекарями була підготовлена виставка пам'ять «Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин…», пам’ятка «Чорнобиль: 30-ліття трагедії».

Чорнобиль... Чорний біль нашої землі. І скільки б не минуло років, все одно це слово полум’янітиме чорним вогнищем скорботи.

Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто, ризикуючи свої здоров'ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував і продовжує відроджувати до нового життя обпалену радіацією землю.
 

 

26.04.2016

Бібліотека №119
У Країні дорожніх знаків
Зустріч із патрульними поліцейськими
у рамках проекту «Моя нова поліція»
Десятиліття дій із збереження безпечного дорожнього руху
 
«Дорога, як книга, цікава й складна.
А другом чи стане для тебе вона –
Залежить від тебе. Уважно дивись.
В дитинстві з дорогою ще подружись.»
Оксана Радушинська
 
Дитячі пісеньки про правила дорожнього руху лунали у бібліотеці № 119, куди 26 квітня завітали вихованці ДНЗ № 176, щоб опанувати дорожню грамоту та уберегтися від можливої небезпеки. Плакати із дорожніми знаками, настільні ігри для малят-пішоходів, картинки-вікторинки, що прикрасили бібліотеку, перетворили її на справжню Країну дорожніх знаків. А провідниками у пізнавальній подорожі цією корисною Країною стали бібліотекарі та гості бібліотеки – співробітники поліцейського патруля, що пильнує вулицями нашого району.
- Де треба переходити вулицю? Де чекати транспорт і як поводитися на дорозі? Де гратись та їздити на велосипеді? - поліцейські не встигали відповідати на запитання допитливих дошкільнят, які незабаром підуть до школи і хочуть, щоб самостійний шлях до неї був безпечним. Залюбки дітлахи читали віршики про правила безпеки, відгадували загадки, грали у гру «Сигнали світлофора», знайомилися із зеброю – пішохідним переходом і шукали спільні рисочки між степовою конячкою та смугастою доріжкою, гралися у «Поліцейських», використовуючи тематичну атрибутику.
 
Друзі-поліцейські також розповіли юним читачам про інші правила безпечної поведінки, про допомогу, яку надають працівники поліції нашим громадянам, зокрема, і зовсім маленьким. А скільки радості було у дітлахів, коли їм дозволили подивитися патрульну машину! Навіть дощик цьому не завадив! Малята ладні були розібрати авто на гвинтики! Їх цікавило все: з якою швидкістю їздить машина, як працює рація, що зберігається у багажнику – вони усюди, за дозволом уважних і терплячих правоохоронців, сували свої носики. Навіть у сигнальних жовтих жилетах сфотографувалися!
А світлини разом із стражами правопорядку тепер прикрасять оселі маленьких пішоходів та будуть нагадувати про безпеку. На запитання: «Хто хоче стати поліцейським?» дітлахи, не вагаючись, всі як один, вигукнули: «Я!».
Також дошкільнят потішили цікаві мультики про правила дорожнього руху, із задоволенням вони отримали у подарунок закладки, магнітики та книжки-розмальовки із завданнями «Абетка пішохода», які будуть виконувати за допомогою книжок, що обрали із викладки «Бережи себе, дитино!».        
Тож щасливої безпечної дороги, любі малята!
А бібліотеки вам завжди стануть у пригоді!

 
 

22.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Великодні подарунки»
Майстер-клас

Як приємно отримувати подарунки! А ще краще – їх дарувати, особливо зроблені своїми руками.

А що може бути краще на Великдень, як не символ Пасхи – яйце або різноманітні варіації на тему святкових атрибутів?  Так, наприклад, - великодній кошик, який вирішили створити юні саморобними.

Черговий майстер-клас, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, як завжди, з уроку творчості та майстерності, перетворився у свято друзів. З голосним читаннями улюблених книжок, яскравою виставкою, навіть - танцями та «солодким столом». Але головне, звичайно, – створенні «шедеври» чудовий настрій та спілкування з друзями.
 
 
 

22.04.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Природа — це єдина книга
з великим змістом на кожній сторінці»

(Й.В. Ґете)
 
Сьогодні питання охорони навколишнього середовища і раціонального використання природних ресурсів набуває першорядного значення. Ставлення до природи є не тільки важливим показником екологічної культури, але й головним питанням  життя та здоров’я сучасної людини. Тому багато заходів бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей, спрямовані на формування у учнів екологічного мислення. А хто це може зробити краще, як не професіонали-екологи?!
 
Ось і до Всесвітнього дня Землі, на зустріч з учнями 8-10 класів, завітав Голова громадської організації «Сучасний світ молоді» Владислав Шелоков. Особливо цікаво учням було дізнатися про відкриття в історії екології вчення про нерозривність зв’язку людини з природним середовищем. Справжнім відкриттям було те, що зробив це всесвітньо відомий український вчений В. І. Вернадський, бо ім’я це звичайно пов'язують з мінералогією. Але творча спадщина його виявилася різноплановою.

Пан Владислав торкнувся і питання використання природної енергії, і негативних наслідків виробничої діяльності підприємств. І, звичайно, - найбільшої техногенної катастрофи - аварії на Чорнобильській АЕС. До де - яких матеріалів бібліотекарі додали інформацію про книги та Інтернет –ресурси за даною темою, документальну стрічку «Чорнобиль. Загублений світ».
 
А інформація про діяльність екологічних організацій так зацікавила учнів, що усі вирішили: потрібні конкретні дії. Треба негайно зустрітися знов та провести акцію «Посади дерево». Сподіваємося, що ці задумки реалізуються у житті!
 
 

 

22.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного на черговому засіданні клубу  «Інтелектуальний світ голубого екрану»  відбулась бесіда за публіцистичним твором Михайла  Павловича Загребельного «Сергій Параджанов». Параджанов - людина-вулкан ідей, людина-оркестр, творча людина, яка дарувала оточуючому світу відчуття свята, гармонії та краси.
 
Користувачі бібліотеки дізнались чимало цікавих фактів із життя особистості, в якій жили геній та велика людина, а також  про сумісну працю Сергія Параджанова та Павла Загребельного у створенні сценарію до незавершеного  фільму «Київські фрески», зйомки якого відбувались в 1965 році. Відвідувачі бібліотеки подивились  біографічну драму  «Параджанов» режисера Олени Фетісової та  Сержа Аведікяна про справжнього художника, життя якого було тісно пов’язано з Україною.

Сергій Параджанов відомий в світі не тільки своїми кінострічками, а й як майстер декоративного мистецтва. Для створення своїх полотен автор використовував різноманітні матеріали папір, дерево, метал, перламутр, тканину, мереживо, нитки, намистини, скло, кришталь та ін.
 
Відвідувачі заходу мали можливість ознайомитись з мультимедійною презентацією, яка продемонструвала інші творчі грані таланту кінорежисера, феномен його багатогранного поліфонічного мистецтва.
 

 
Бібліотека №115
До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи у бібліотеці №115 протягом тижня проходять заходи пам’яті значної для світу події.

У холі бібліотеки на вас чекає фотовиставка «Хроніки Чорнобиля», на якій представлені сучасні фотографії зони відчуження. Поряд розташована добірка газет і статей на тему Чорнобильської катастрофи, які видавалися з 1986 по 2000-ні рр.

Важливу інформацію ви знайдете на стенді, присвяченому популяризації еко-освіти та еко-свідомої поведінки. Тут ви прочитаєте про забруднення довкілля в результаті безвідповідальної поведінки людини і про заходи, які за правило може взяти кожен, аби поліпшити ситуацію, про те як важливо сортувати сміття, та про пункти прийому втор-сировини.

Закликаємо також долучитися до акції «Живе дерево», яке пропонуємо виростити спільними зусиллями із листочків, на яких кожен має написати те, що варто зробити аби зберегти нашу планету. Високе і міцне, створене спільними зуcиллями, дерево має стати символом нашого прагнення і готовності діяти на користь того, шоб жити на здоровій планеті та у здоровому суспільстві.

На абонементі старшого відділу обслуговування читачів на вас чекає книжкова виставка-пам’ять «Чорнобиля гіркий полин на серце ліг незримо й тяжко…». Тут є чудова добірка аналітичних статей про катастрофу та її наслідки, історію катастрофи, спогади учасників та очевидців події.
 
Інформаційна довідка «Уроки Чорнобиля», яка була створена працівниками бібліотеки, розповідає  про хронологію тих сумних  подій та про  літературу, яку пропонують  бібліотеки району за цією тематикою.

Також в рамках днів пам’яті відбудеться заняття з екологічної грамотності «Уроки Чорнобиля», яке проведе представниця Національного музею України «Чорнобиль».

Усі заходи, присвячені 30-річчю Чорнобильської катастрофи, мають еко-захисний характер. Тож, запрошуємо усіх, хто хоче дихати свіжим повітрям, до бібліотеки за екологічною самоосвітою.
 
 
 

21.04.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
21 квітня в ЦРБ ім. П. Загребельного, за побажанням наших користувачів жінок з Афганістану,  був проведений майстер-клас із циклу «Квіти в нашому домі…» за діючим проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни…». 
 
Під час цієї зустрічі  ми  робили з паперу червоні, жовті, рожеві , помаранчеві гвоздики для декору своїх осель. Сьогодні до майстер-класу долучилась  родина  нових користувачів, які тільки починають вивчати українську мову, а рукоділля стало в нагоді з першого відвідування бібліотеки.
Наприкінці заходу всі учасниці майстер-класу прийняли рішення подарувати  власноруч зроблені квіти дівчинці - новій мешканці нашого міста.
Після другої світової війни гвоздика  в Європі стала символом антивоєнного руху, емблемою руху за роззброєння, символом мужності, відваги.
 
Подумаємо всі разом про мирне життя, про те, які кроки може зробити кожен з нас в напрямі збереження та відновлення навколишнього середовища. Сьогодні більш ніж коли-небудь, збереження життя на землі вимагає від всіх почуття загальної відповідальності – нації за націю, особистості за особистість, людини – за всі інші форми життя.
 

20.04.2016

Бібліотека №151
20 квітня в школі  №277 відбувся вечір пам’яті, присвячений 30-річчю Чорнобильської катастрофи, який  було підготовлено працівниками бібліотеки  №151 спільно з  Фондом інвалідів Чорнобиля та учнями і вчителями школи.

В цей день зібралися люди різних поколінь, щоб віддати шану тим, хто 30 років тому, жертвуючи своїм здоров’ям і життям, рятував світ від катастрофи планетарного масштабу. Учасники заходу мали нагоду зустрітися з мешканцями нашого району:  Могильчуком  Петром Сергійовичем, який в ту ніч, 26 квітня 1986 року, працював старшим черговим електромонтером блоку на ЧАЕС та Бахмуровою Альбіною Олександрівною – начальником водно-хімічної лабораторії хімічного цеху станції. Нікого з присутніх не залишила байдужими розповідь ліквідаторів про те, як вони боролися із катастрофою та як  в перші хвилини вступили в нерівний бій з реактором. Із сумом і болем  в серці згадували  друзів-ліквідаторів, яких уже ніколи не буде з нами.

Завідуюча бібліотекою №151 – Думанська Т.А. провела для присутніх бібліографічний огляд книги Світлани Алексієвич «Чорнобильська молитва». Школярі з увагою та допитливістю слухали про те, що книгу написала Нобелівська лауреатка 2015 року, яка отримала премію «за її багатоголосу творчість – пам’ятник стражданню і мужності в наш час». Ця книга стала сповіддю багатьох людей про катастрофу, що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління. Бібліотекар  розповіла, що роман створений на основі інтерв’ю з очевидцями та потерпілими від Чорнобильської трагедії, ліквідаторами та їх близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією територій, «самоселами» , посадовцями та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими. Слухали про саркофаг, якою ціною людських життів його будували.

Школярі підготовили вірші, співали пісні та слухали вірші свого учителя історії Притики Івана Степановича про рідний край, любов до України та тугу за тим куточком, де жив, зростав, але ніколи вже не зможе побувати – бо нині це «зона».

Чорнобильська трагедія сколихнула увесь світ і змусила переглянути своє ставлення до мирного атому. Головне, щоб люди пам’ятали про цю подію та наслідки, що спричиняє вибух атомної енергії.
 
 
 

19.04.2016

Бібліотека №119
Казковий, фантастичний і чарівний світ Марії Приймаченко
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
у рамках  проекту «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
«Роблю сонячні квіти тому, що людей люблю,
творю на радість, на щастя людям, щоб всі
народи один одного любили, щоб жили вони,
як квіти по всій землі.»

Марія Приймаченко
 
Химерні тварини та казкові істоти відомої народної художниці Марії Приймаченко ненадовго оселилися в бібліотеці № 119, де проходило 19 квітня заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж». Адже українська земля подарувала світові багатьох талановитих  художників, які були закохані у рідний край, у його неповторну красу. Своїм життям та творчістю вони прославили українську землю на весь світ, і до цієї плеяди належить Марія Приймаченко, творчість якої – це унікальне явище для світової культури.  На Міжнародній виставці в Парижі художниця отримала золоту медаль, здивувавши своїми картинами увесь світ. Її виставки з великим успіхом проходили у Франції, Канаді, Польщі, Болгарії, Німеччині, Японії.

Бібліотекарі презентували дітям оповідання Анни Багряної «Квіти від Жар-птиці» про дитинство Марії Приймаченко із циклу «Життя видатних дітей». Особливо вразило юних любителів мистецтва, що не по-дитячому серйозна й спостережлива дівчинка-інвалід через хворобу, не маючи можливості активно рухатися, свою енергію і працелюбність вкладала в малювання і стала майстром вигаданого нею особисто жанру наїв-арту.

Викладач малювання Ірина Грасюк ознайомила дітей із творами  видатної мисткині, у яких Марія Приймаченко передавала радість буття, невичерпну віру в добро, яке завжди перемагає зло, любов до всього прекрасного, створеного самою природою на землі. В її світі жили чудернацькі звірі, співали дивовижні птахи, літали риби і коні, паслися барвисті корови з людськими очима.
 
Уважно діти роздивлялися репродукції картин Марії Приймаченко та із натхненням малювали ілюстрації до казок, наслідуючи стиль самобутньої художниці, але при цьому виявляючи свої мрії та фантазії.

Сподіваємось, що приклад Марії Приймаченко надихне юних художників на подальший розвиток своїх талантів, і, можливо у майбутньому вони також прославлять нашу рідну Україну.
 
 
 
 

Відео

 
"Поезія в камені" Михайла Горлового.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter