17.10.2016

Бібліотека №115
Слайд-оповідь «Про козаків, або мандрівка в часі»
 
До Дня Українського козацтва у бібліотеці для дітей ми підготували слайд-оповідь про українських козаків. На мандрівку у часі завітали вихованці спеціального навчально-виховного комплексу «Мрія».
 
Знайомство із козаками влаштувала бібліотекарка Пухно Алла, яка розповіла про те, хто такі козаки, познайомила із історією, устроєм, звичаями, уставами та представниками Війська Запорізького. Алла Олександрівна провела гостям віртуальну екскурсію по унікальному історико-культурному комплексу, що відтворює образ козацької столиці і атмосферу козацьких часів, «Запорізька Січ».
 
На солодке, ми переглядали мультфільми про козаків, в яких яскраво передану веселу та завзяту натуру українського вояка 17 ст.
 
Для тих, хто ще цікавиться мандрами в часі і козацькими оповідками у нас представлена яскрава книжкова виставка «Про козаків від А до Я». Приходьте!

 

12.10.2016

Бібліотека №119
«Колиска наша – ненька-Україна, сини її – преславні козаки»
Заняття гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж»
 
«Скрізь гриміла ваша слава,
Що живе й донині.
Стала слава козацькая
Славою Вкраїни!»
 
 
 
 
 
12 жовтня з нагоди Дня українського козацтва та Дня захисника Вітчизни  юні митці пензля на занятті гуртка образотворчого мистецтва «Наш вернісаж» намагалися доторкнутися до славної козацької минувшини і відтворити її у своїх малюнках.
 
На допомогу дітям бібліотекарі провели бібліографічний огляд книжкової виставки «Козацьку бунтівливу вдачу нам лишили предки з давнини», а керівник гуртка пані Ірина Грасюк ознайомила з репродукціями картин відомих художників, присвячених козакам – звитяжним воїнам, вірним синам і захисникам української землі. І у бібліотеці запанувала атмосфера творчості та історичної пам’яті, а образи, які залюбки вимальовували читачі, повертали до героїчних подій минулого.
Ось ніби почувся спів легендарного козака-бандуриста Мамая – степового лицаря із довгими вусами та пишним оселедцем; ось б’є копитом сивий гривастий коник  – вірний бойовий супутник козака-запорожця, від прудкості якого дуже часто залежали його життя  і свобода; а ось мчить уперед вершник із бойовим закликом на праведний бій за Україну, за її волю, за честь і славу, за народ! Емоції переповнювали юних художників, і вони натхненно долучалися до славних сторінок нашої історії.
 
 
Захоплено дітлахи дивилися мультики із чудової жартівливої серії «Як козаки…», яку створив художник-аніматор Володимир Дахно. А виставка малюнків талановитих школяриків прикрасила бібліотеку.
 
Неповторна козацька доба міцно вкарбувалася в історичну
пам’ять українського народу. Славні лицарі-козаки наперекір
усім лихоліттям утвердили: нам бути на своїй рідній землі.

Бути українцями!

 
 
 
 
 

12.10.2016

Бібліотека №115
Холодно? Дощі? Осінь! А саме, - осінній книгопад у бібліотеці для дітей №115. Барвиста і запашна осінь подарувала нам літературні новинки, книжкові виставки, пізнавальні забави та нові теплі зустрічі.
 
Вихованці ДНЗ № 768 завітали до бібліотеки за плодами осіннього врожаю. Читальна зала та абонемент молодшого відділу обслуговування читачів представили маленьким гостям усе, чим наразі багаті. Бібліотекарка Наталія Леонідівна зробила для дітей огляд книжкової виставки, познайомила із новими героями та заінтригувала новими пригодами, які чекають на читача за яскравими обкладинками книжок, представлених виставкою.
Алла Олександрівна перехопила ініціативу на другому поверсі бібліотеки. Вікторина, підготовлена бібліотекаркою, виявила всіх розумниць та розумників, подарувала нашим гостям нові відповіді та нові запитання, змусила ворушити мізками та усміхненими щічками.
 
Усіх, хто замерз, запрошуємо до бібліотеки. Грітися без цікавої книги – не продуктивно!
 

11.10.2016

Бібліотека №115

Зустріч-спогад «У Бабинім Яру палають сотні свіч…»

 
«…Великий боже, ми з твоєї згоди
Проходили дорогу в Бабин Яр,
Де смертю ти поєднуєш народи,
Щоб зберегти життя й свободи дар…»
(Д.М. Павличко)
 
 
 
 
 
 
Події кінця вересня 1941 року у Бабинім Яру, які, здається, щороку намагається омити проливними дощами осіння пора, стали однією з найбільших трагедій на меморіальній мапі людства.
 
На зустріч-спомин, присвячену сумнозвісним сторінкам історії, у бібліотеці зібралися учні старших класів ЗОШ № 249 і ЗОШ № 259. Кандидат історичних наук, керівник архівного відділу, лектор Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Андрій Платонович Ткачук провів присутніх вулицями окупованого Києва 1941 р., познайомив нас із жителями 29-30-го вересня та спогадами неможливого, але реального злочину. Масові страти тривали у Бабинім Яру з 1941 по 1943 рр., жертвами яких стали сотні тисяч людей. Ці люди з відібраним правом на життя мають жити хоча б у пам’яті людства, записаній на сторінках історій, вирізьбленій по каменю меморіалів, експонованій під склом музеїв у пожовклих архівах, пам’яті, яку ми маємо живити почуттями та передавати наступним поколінням.
Бібліотекарка познайомила присутніх із виставкою книжок «Бабин Яр: без права на забуття», яка триває у бібліотеці. Приходьте, читайте та отримуйте неоціненний досвід, збережений книгою.
 

05.10.2016

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
5 жовтня до ЦРБ ім. П. Загребельного завітали наші колеги з Шевченківського району в рамках курсів підвищення кваліфікації Інституту післядипломної освіти ДАККіМ. Не дивлячись на дощову та похмуру погоду, попрацювали плідно. Бібліотечні фахівці завжди раді поділитись між собою своїм досвідом роботи!
 
 

04.10.2016

Галерея мистецтв

4 жовтня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся історико-літературний вечір «Відображення трагедії Бабиного Яру і Голокосту в творах митців». Провели захід Г. І. Линник вчений секретар Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» та А. П. Ткачук завідувач архівним відділом Національного історико-меморіального заповідника «Бабин ЯР», заслужений працівник культури України.

 
Учні та вчителі ЗНЗ № 119, які взяли участь у вечорі, дізналися про  знищення киян у Бабиному Яру, про «червону книгу», де зібрані прізвища тих, хто загинув у Бабиному Яру, а також про Книгу українських праведників – тих киян, хто під загрозою  страти рятував єврейські сім`ї від нацистських куль.
Учасники заходу читали вірші Володимира Сосюри, Імануїла Блейзера та ін., присвячені трагедії Бабиного Яру.
Немов реквієм пролунали рядки відомого вірша Евгена Евтушенка «Над Бабьим Яром памятников нет…»:

Над Бабьим Яром шелест диких трав.
Деревья смотрят грозно,
по-судейски.
Всё молча здесь кричит,
и, шапку сняв,
я чувствую,
как медленно седею.
И сам я,
как сплошной беззвучный крик,
над тысячами тысяч погребённых…
 
Бабин Яр болітиме ще й нашим дітям і онукам, це наша незагоєна рана.
 

04.10.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Послухай, - музика навколо!»
 
«Музика - це стенограма емоцій…»
(Л.М. Толстой)
 
 
 
 
А чи пам’ятаєте ви, що першого жовтня вся міжнародна спільнота святкує Міжнародний день музики? Це свято не тільки музикантів, композиторів, а й тих, хто просто любить музику. А хто ж її не любить?! Тому вже стало доброю традицією в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей влаштовувати заходи спільно з музичною школою № 24.

 
Ось і сьогодні, незважаючи на погодні негаразди, до бібліотеці завітало багато гостей. А чекали їх і цікаві виставки, і незвичайні елементи в оформленні інтер’єру, і нові книжки… Але головне – свято музики, яке вдалося створити за допомогою педагогів та вихованців музичної школи. Маленькі музиканти, за підтримки досвідчених педагогів, виконали як популярні естрадні пісні, так і українські народні наспіви, сучасні джазові обробки відомих композицій та веселі гуцульські мелодії.
 

І діти, і дорослі отримали море позитивних емоцій та вражень.

А логічним завершення свята було вручення «Подяк» від Централізованої бібліотечної системи Деснянського району викладачам музичної школи № 24 за багаторічну плідну творчу співпрацю.

 

30.09.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Бібліотека скликає друзів»
 
Всеукраїнський день бібліотек - особливе свято не тільки для бібліотекарів, але й для багаточисленних читачів та любителів культурного дозвілля. Тому святкування у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей розтягнулось на декілька днів.
 
Екскурсії - дозволили зазирнути у різні куточки бібліотеки, Інтернет - подорожі – побачити незвичайні книгосховища світу, виставки - продемонстрували можливості бібліотеки і таланти її читачів. Відвідувачів бібліотеки чекали вікторини, театралізовані читання, майстер-класи, а любителів співів та розваг - ігровий майданчик з веселим музичним обрамленням, який допоміг створити педагог музичної школи № 24 Феджора Зенон Володимирович.
 
Дуже зраділи юні книголюбчики зустрічі з відомою українською письменницею Осипчук Наталією. Пані Наталія - автор дитячих оповідань та п’єс, зокрема «Гувернер», «Мишко починає й виграє» , «Ваш вихід, Дарино Романівно!». Останню фантастичну повість авторка щовечора читає в ефірі Українського радіо в рамках проекту „Авторські читання”. Тому не дивно, що дітвора захотіла „наживо” поспілкуватися з письменницею.
 
Ось така вона – бібліотека! Пропонуємо наш фото-репортаж і чекаємо на вас!

 

29.09.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Дивосвіт скарбів книжкових»
День відкритих дверей
 
Сучасна бібліотека – це не просто книгозбірня, а й відкритий кожному безмежний інформаційний світ; це храм духовності, до якого завжди можна прийти не тільки в пошуках істини, а й за розрадою, прагненням досягти душевної рівноваги. Для більшості людей бібліотеки – це частина їхнього життя. Тому 30 вересня – це свято всіх користувачів нашої бібліотеки ім. В. Кучера, для всіх, хто любить книгу. Відбулася презентація виставки «Вітаємо! Всеукраїнський день бібліотек».
 
В цей день завітав до бібліотеки художник-аматор Капустін Олег Степанович зі своїми учнями, які подарували для бібліотеки картину, на якій відтворений будинок в якому народився український письменник Василь Степанович Кучер, ім’я  якого носить наша бібліотека.
Жвавий інтерес визвала відео-година «Бібліотеки і бібліотекарі на кіноекрані», де користувачі протягом дня мали змогу переглянули відео – ролики: «Гімн бібліотеки», «Бібліотека майбутнього», «Самі красивіші бібліотеки світу», «Бібліотека – територія єдності», «Незвичайні приміщення бібліотек світу», «Бібліотекарі на кіноекрані», «7 причин відвідати бібліотеку» та «Вітання до Всеукраїнського дня бібліотек».
 
Протягом дня йшла мова про книгу, як про саму вірну подругу. Підбиваючи підсумок дня відкритих дверей всі присутні зазначили, що книга – це добрий порадник, джерело багатьох добрих думок, почуттів, знань. Й інколи важко сказати, яку книгу і за що любиш більше. Доречи, після заходу до бібліотеки записалися нові читачі, які виявили бажання стати постійними користувачами.
 
Читайте, хай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоч однієї сторінки з нової книги. Читайте і бережіть книги.

 

29.09.2016

Бібліотека №151
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек, 29 вересня в бібліотеку №151 завітали учні других класів школи № 277, щоб разом з бібліотекарями та вчителями здійснити подорож до країни книг.
 
«Подорож до країни Книгарії» - це назва заходу, метою якого було ознайомлення та спільна мандрівка нелегким шляхом книги, від ялинки, що росте у лісі до паперу, щоб потім потрапити до рук читача у вигляді книги, яка розповідає про незвичайні пригоди та різних цікавих людей.
Малі школярики здійснили екскурсію в світ бібліотек, радо відгадували загадки про книгу, приймали активну участь у вікторині «Твій друг – книга» та в конкурсах «Чи уважний ти читач?», «Книги – назви імен». Найбільш активні учасники отримали подарунки від бібліотеки.
Дякуючи гарній погоді, свято продовжилося на галявині, біля бібліотеки. Дітлахи проявили неабияку фантазію в малюванні країни «Книгарії».
 
Із переконанням, що школярі стали друзями бібліотеки та новим домашнім завданням від своєї першої вчительки – описати свою любиму книжку, дітки подякували бібліотекарям за організоване свято. Бо саме вони – бібліотекарі, відчиняють читачам двері в захоплюючий книжковий світ, допомагають зорієнтуватися у безмежному океані літератури.

 

29.09.2016

Бібліотека №119
Бібліотеки – це не старомодно.
Бібліотеки – це дуже навіть модно!
 
«Бібліотекар, як дбайливий садівник,
Що прихиляється до гілки,
Перекладає мудрість книг
В дитячі світлії голівки.»
 
 
 
 
 
Заходи до Всеукраїнського дня бібліотек тривають. І 29 вересня працівники бібліотеки № 119 для дітей разом із колегами із бібліотеки ім. С. Олійника влаштували локацію «Бібліотека під відкритим небом», прикрасивши ганок повітряними кульками і та іграшками.
 
Зацікавлені перехожі зупинялися біля осінньої читальної зали, вітали бібліотекарів, переглядали книжкові новинки. Навіть маленький Сашко, що катався неподалік на велосипеді,  залишив свій транспорт і разом із мамою долучився до свята. Малюк так «потоваришував» із м’якими іграшками, які «допомагали» бібліотекарям, що не хотів із ними розлучатися. Сашко став читачем нашої бібліотеки, а матуся – дорослої бібліотеки ім. С. Олійника.
Гамірно стало на майданчику біля бібліотеки, коли завітали дошкільнята  ДНЗ № 176 із групи з вадами мовлення та особливими потребами. Дітки залюбки відвідують бібліотеку, тому із задоволенням гортали дитячі журнали, книжечки із виставки «Бібліотеки потрібні дітям – діти потрібні бібліотекам», а бібліотекарі розповідали малятам різні цікавинки.
Дощик, який раптом розпочався, не завадив дошкільнятам привітати бібліотекарів флешмобом «Ми любимо бібліотеку!»
Тож нехай бібліотека стане для всіх місцем зустрічі не тільки з нагоди свята!
 

Відео

 
До 75 -річчя від дня народження
українського композитора Ківи Олега Пилиповича.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter