24.10.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Для вас відкриті наші двері і серця»
День відкритих дверей
до 45-річчя заснування бібліотеки

24 жовтня в бібліотеці ім. С. Олійника від читачів та гостей лунали щирі привітання з нагоди 45-річного ювілею.
Напередодні свята відбулась рекламна акція «Говоримо про бібліотеку». Бібліотекарі вийшли на вулицю, розповідали про бібліотеку, запрошували мешканців Лісового масиву стати її користувачами.

Увазі відвідувачів була представлена фотовітрина «У плині часу: бібліотека у світлинах», яка відобразила віхи творчого життя бібліотеки впродовж тривалого періоду роботи.

Для молоді була проведена інформаційна п’ятихвилинка «Нове вивчай, але старе не забувай», розповіли про використання інформаційних ресурсів на традиційних та електронних носіях.
На святковий вечір «Ювілей бібліотеки» завітали найактивніші читачі. Вони здійснили екскурс в історію бібліотеки, згадали про свій перший візит, поділилися своїми роздумами та враженнями.

Цей день показав значимість бібліотеки, як осередку культури та дозвілля зі своїми традиціями, які необхідно зберігати та розвивати в майбутньому.
 

22.10.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
Від козаків – до наших днів»
Літературно-історичний вечір

Сини Твоєї Батьківщини,
В них сила духу непоборна!
Козацтво – слава України,
Це гордість наша всенародна!

Яніна  Мельник


14 жовтня багате на свята. В цей день ми відзначаємо - свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського Козацтва, 75-річчя утворення Української Повстанської Армії (УПА) та День захисника Вітчизни.

22 жовтня в бібліотеці ім. В. Кучера  в рамках роботи клубу «Золотий вік»  відбувся літературно-історичний вечір «Від козаків – до наших днів».Учасники заходу  дізнались , що усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно. Витоки  цих свят варто шукати в славному козацькому минулому нашої країни.

Бібліотекарем було презентовано мультимедійний матеріал: «Історія українського козацтва», «День в історії. Створення УПА» та «Та час згадати нашу славу, брате!». Гості бібліотеки із зацікавленістю ознайомились з виставкою «Пам’ятай - ти нащадок героїв!» та залюбки прослухали козацькі пісні.
 

20.10.2017

Бібліотека №115
«Мистецтво витинанки»
Майстер-клас

На майстер-клас з мистецтва витинанки завітали сьогодні до бібліотеки вихованці Освітньо-культурного центру «Дивосвіт».
Бібліотекарі приготували для них багато цікавих книг з українського народного декоративного мистецтва, з яких учасники заходу дізналися багато нового та корисного.

Чи знаєте ви, що витинанки були широко розповсюджені серед кочівних народів Алтаю, північної Європи, Балкан та у слов’ян? І що робили їх не лише з паперу, а й зі шкіри та хутра  та прикрашали ними одяг та предмети побуту?
Наші  гості отримали відповіді не лише на ці питання, а й на багато інших, які виникали в них протягом майстер-класу.

Практичну ж частину зустрічі забезпечила наша улюблена майстриня Надія Сокольчук, яка в черговий раз показала всім як з найпростіших речей створюються твори мистецтва. Вражені почутим та побаченим діти працювали завзято та натхненно.

А гарні результати – просто перед вами на фото!
 

20.10.2017

Бібліотека №115
«Масштаб: від людини до Сонячної системи»
Інтерактивна година

У бібліотеці №115 для дітей 20.10.17 відбулася чергова зустріч в рамках клубу «Територія Н». Учні 6 класу ЗОШ № 119 цього разу вивчали масштаб, співвідношення величин і вправлялися у великих та малих завданнях.
У своїх обчисленнях учасники наукового клубу не розмінювалися на дрібниці і одразу взялися до масштабів Сонячної системи. Вісім команд отримали кожна по планеті, яку досліджували, користуючись навігацією бібліотечних книжок. Вони підказали учасникам як далеко та довго можна подорожувати у космічному просторі. Але, коли планети знаходяться в руках дітей, які озброєні навичками масштабних вимірювань, одинокі небесні тіла стають ближчими і між ними можлива справжня дружба.

Пам’ятайте, чим більше ви отримуєте знань, тим більшим та яскравішим стає ваш світ! Ось такі наукові відкриття проводить наша бібліотека!

Слідкуйте за анонсами про наступні заходи та цікаві події на нашій сторінці https://www.facebook.com/lybra115

До зустрічі на «Території Н»!
 

19.10.2017

Бібліотека № 2 для дітей
«Шкідливі звички. Як їх подолати?»
Заняття тренінг-класу «Гармонія»
 
Сьогодні тема шкідливих звичок актуальна як ніколи. Тому чергову зустріч у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей в рамках тренінг-класу «Гармонія» вирішили присвятити саме цій проблемі.

За допомогою педагога з «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталії Федорівни Овсієнко підлітки намагалися з’ясувати, чому деякі звички можуть мати негативні наслідки. Йшлося не тільки про куріння та алкоголь, але й залежність від мобільних телефонів та інших досягнень техніки. Торкнулися й теми поведінки в громадських місцях.

Книги, представлені на виставці «Актуальна тема», допомогли проілюструвати розповідь лектора та зацікавили багатьох присутніх.

Сподіваємося, що учасники заходу зробили головний висновок: «Своєчасне інформування попередить проблему».

Бажаєте переконатися?
Запрошуємо до нашої бібліотеки!
 

18.10.2017

Бібліотека № 2 для дітей
«Зберігаючи папір, зберігаємо природу»
Заняття гуртка «Капітошка»

Чи знаєте ви, що кожного четвертого четверга у жовтні щороку відмічають Всесвітній День без паперу? Юні любителі природи своє чергове заняття гуртка «Капітошка», у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни», присвятили саме цій події. Цікаві факти з історії паперу допомогли бібліотекарям залучити присутніх до жвавого обговорення - чому важливо раціонально використовувати папір, де і як саме можливо його замінити. Використання у заході ігрових форм створили можливості для активної участі дітей та їх самостійної діяльності.
Не залишилися, звичайно, поза увагою і книжки. І не тільки природознавчого характеру. Дуже доречними виявилися твори українських письменників: «Мандрівники» Петро Козланюка, «Габріель і сталевий лісоруб» Дяченко, «Осінні сни клена» Василя Сухомлинського та інші.
А головне «капітошкінці» це зрозуміли, що один зі результатів захисту лісу –  це збереження паперу.
 

18.10.2017

Бібліотека №115
«7 чудес України»
Медіа година

Нарешті, осінь подарувала нам чудову погоду! Тож, саме час вирушати в мандрівку.

18 жовтня бібліотекарка провела для учениць та учнів навчально-виховного комплексу «Мрія», віртуальну прогулянку найкрасивішими та найцікавішими місцями України.
Всього за годину діти мали змогу відвідати могутні фортеці Кам’янця-Подільського, таємничі лаврські печери, неймовірні краєвиди осінньої «Софіївки», руїни давньогрецького Херсонесу та інші значні історико-культурні пам’ятки України просто з бібліотечного кінозалу.

Більше ж цікавих подорожей, історичних фактів, вигадливих легенд, археологічних досліджень, мистецтвознавчих розвідок чекають на вас у книжках наших фондів.

Мандруймо разом із бібліотекою!
 

18.10.2017

Бібліотека №119
«Козацька Покрова – найвеличніше осіннє свято»
Патріотично-народознавча година
за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«То – Покрова-захисниця
Людей православних.
То – Богиня-помічниця
Запорожців славних.»

Олесь Лупій
 
18 жовтня з нагоди Свята Покрови Пресвятої Богородиці до бібліотеки № 119 на патріотично-народознавчу годину завітали учні 4 класу спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Лісові дзвіночки» та особливий гість – священик Храму св. мучеників Адріана та Наталії ієрей Ігор Кам’яний.
Бібліографічний огляд книжкової виставки «Україна моя – ти колиска козацького роду», який провели бібліотекарі, привернув увагу дітей до яскраво ілюстрованої пізнавальної серії «Гетьмани України», до казок і   дитячих коміксів про козаків.
Отець Ігор розповів учням про історію, звичаї і обряди цього християнського свята, яке, за легендами, захищає та оберігає українців. Також він нагадав, що14 жовтня – це  День захисників України та День українського козацтва. Саме запорізькі козаки з великою повагою ставилися до Свята Покрови.

Охоче школярі спілкувалися із священиком, який долучив їх до віковічної традиції вшанування Покрови Пресвятої Богородиці.
 

18.10.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
"Туристичними стежками Білорусі"
 
Урок-екскурсія
за проектом "Читаючи, подорожуй світом!"
 
   Багато маловідомих, цікавих, незвичайних загадкових фактів про Білорусь дізналися 18 жовтня учні 7 класу ЗОШ №147, завітавши до бібліотеки на урок-екскурсію "Туристичними стежками Білорусі."  Учні були вражені унікальною культурою, традиціями цієї країни, розмаїттям її музеїв, виставок, фестивалів.
 
 
 
 
Віртуальна подорож мальовничими  куточками заповідника "Біловезька пуща" сприяла поглибленню знань про її флору і фауну. Неабияке враження на присутніх справила розповідь про маловідомі історичні факти, які відбувалися ві Біловезькій пущі. 
Для учасників заходу був проведений огляд літератури, представленої на виставці "Східна Європа: прочитати, поїхати, побачити"
 
Ми і надалі будемо знайомити наших користувачів 
з цікавими куточками Східної Європи.
 

17.10.2017

Бібліотека №119
Азбука моди – у бібліотеці»
Заняття гуртка декоративно-прикладного
мистецтва «Творчість юних»

17 жовтня у бібліотеці № 119 для дітей відбувся майстер-клас «Брошка-жабо «Школярка» для дівчаток, що бажають бути модними та стильними.
Дослухаючись до порад майстрині Наталії Дунаєвої, діти фантазували та виготовляли прикраси на свій смак. Різнокольорові атласні стрічки, бісер, мереживо – такі матеріали використовували рукодільниці.
І незабаром у бібліотеці вже «літали» чудові брошки-«метелики», якими залюбки прикрасить свій одяг будь-яка юна модниця. А книжки з добірки «Як стати супердівчинкою» допоможуть бути завжди елегантними та привабливими.

Тож запрошуємо усіх відвідати бібліотеку та  приєднатися до гуртка любителів творчості, мистецтва і краси!
 

13.10.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Омофор Божої Матері»
Народознавча година
за проектом «Два храми духовністю єдині»


Напередодні свята Покрови  Пресвятої Богородиці  13 жовтня  до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 3 класу школи № 147 взяти участь у розмові  із священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм.

Разом зі священиком школярі згадали історію цього християнського свята.  Під час облоги Константинополя Пресвята Богородиця  своїм покровом захистила місто, покривши християн від ворогів. З задоволенням учні розповідали про сімейні традиції, згадали прислів`я та приказки про свято Покрови.
Також було зазначено, що 14 жовтня відзначається День українського козацтва. Козаки вважали Покрову своєю заступницею у військових походах і в цей день обирали собі отаманів.
З цікавістю учні переглянули матеріали тематичної виставки « Благодать Безмежжя сяє…  Мати Божа всіх спасає», яка розповідає про національні особливості українських свят, традиції, звичаї та пов`язану з ними атрибутику.

На завершення зустрічі всі присутні отримали в подарунок книжки про життя святих та солодощі.
 

Відео

 
День української писемності та мови
 
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter