09.11.2016

Бібліотека №115
В рамках великого районного проекту «Українці в контексті світової цивілізації» ми продовжуємо знайомити наших читачів із видатними постатями, які прославили Україну, та їх досягненнями.
 
Сьогодні учнів 6 класу ЗОШ № 251 ми познайомили із міжнародного рівня українською оперною дівою Соломією Крушельницькою. Ще за життя Соломія Крушельницька була визнана  найвидатнішою співачкою світу. На сценах театрів світу: Італії, Іспанії, Франції, Португалії, Росії, Польщі, Австрії, Єгипту, Аргентини, Чилі своїм голосом вона прославляла твори Вагнера, Верді, Гуно, Бізе, Пуччіні, Штрауса, Чайковського. Її голос досі возвеличують відомі музикознавці і критики, ним захоплюються прості шанувальники музичного мистецтва.
 
Прослухати виконання видатних арій у виконанні «Вагнерівської примадонни» мали можливість наші гості. Біографічну довідку про видатну постать підготувала бібліотекарка Наталія Леонідівна, вона ж познайомила відвідувачів із літературою, присвяченою Крушельницькій. Деталі та таємниці непересічної долі співачки для нас висвітлив документальний фільм «Соломія Крушельницька», за участю українського музикознавця М. Головащенка.
 
На сторінках нашої історії безліч видатних героїв, їх долі та подвиги чекають на тебе за обкладинками книжок наших фондів, а наші бібліотекарки завжди готові вирушити з вами на здійснення нових відкриттів.
 
Бібліотека – це місце, де сконцентрована історія, сучасність та, навіть, майбутнє. Це подорож у часі і просторі. Тож, запрошуємо до захопливих мандрів.
 

06.11.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Мірзакарім Норбеков і його система лікування»
Інформаційна відео година
 
В бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна відео година «Мірзакарім Норбеков і його система лікування» згідно проекту «Здоров’я людини – здоров’я нації», де члени клубу «Золотий вік» відкрили для себе  неординарну особистість Мірзакаріма Норбекова та його методику оздоровлення. Його гімнастика містить в собі секрети давніх майстрів. Для лікування необхідно увійти в особливий стан свідомості. Тут не тільки хвороби відступають, справжні чудеса творяться. Молодіють старенькі, встають інваліди, прозрівають сліпі.
Активістка бібліотеки Кулинич Г. М. перечитала всі книги Мірзакаріма Норбекова та проінформувала учасників заходу про своє бачення методики його лікування.
 
Гості заходу переглянули документальні фільми «Мірзакарім Норбеков» та «Мірзакарім Норбеков про життя, про людей, про здоров’я»,ознайомились з тематичною розкладкою та отримали буклет «Мірзакарім Норбеков і його система лікування».
 

03.11.2016

Галерея мистецтв
«Незгасне свіча пам’яті народної…»
Історичний вечір
 
ЦРБ ім. П.Загребельного продовжує працювати за освітнім проектом «Україна. Становлення державності. Ч.ІІ.». В рамках проекту протягом року в бібліотеці були експоновані численні книжкові тематичні експозиції, відбулись історичні, літературознавчі вечори для користувачів різних вікових категорій.
3 листопада в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся історичний вечір «Україна в 30-ті роки ХХ століття». В заході взяла участь Наталія Язорівна Дзюбенко-Мейс, мешканка Деснянського району та вчителі історії загально-освітніх навчальних закладів району.
 
Наталія Дзюбенко-Мейс – заслужений працівник культури України, історик, письменниця, журналістка, автор поетичних збірок, відомого роману «Андрій Первозванний». Протягом багатьох років вона була опорою своєму чоловікові Джеймсу Мейсу - видатному вченому, журналісту, який першим серед істориків та в усьому журналістському світі почав досліджувати й відкривати широкій громадськості правду про Голодомор в Україні.
 
Пані Наталія, як історик ознайомила присутніх з фактами печальних подій.
Голодомор 1932 - 1933 років, який призвів до багатомільйонних людських втрат на території Української СРСР, був викликаний свідомими і цілеспрямованими заходами вищого керівництва Радянського Союзу та розрахований на придушення українського національно-визвольного руху і фізичного знищення частини українських селян.
 
Пані Наталія приділила увагу тому, яке важливе місце займає «образ свічки» в нашій культурі та історичній пам’яті українців. Автор презентувала учасникам вечора свої вірші про голодомор та ліричні поезії.
 
Побажаємо пані Наталії натхнення,радості, нових вражень та виконання всіх майбутніх творчих задумів!
 

31.10.2016

Бібліотека №151
«Чарівне царство книжок»
Бібліо екскурс
 
Днями бібліотека №151 організувала пізнавально-оглядову екскурсію під назвою «Чарівне царство книжок» для школярів 5 класів школи № 276. В затишному приміщенні бібліотеки на дітей чекали бібліотекарі, які завжди раді своїм відвідувачам. Це був  перший день осінніх канікул, але у спілкуванні з книгою не повинно бути перерв. Адже книга – це один з головних засобів навчання, розвитку та душевної насолоди.
Бібліографічний огляд «Від першої бібліотеки Київської Русі та до сьогодення», ознайомив школярів із історію створення перших книгозбірень та розвитком бібліотечної мережі в сучасному світі інформаційних технологій.  Бібліотекарі розповіли про роль та значення бібліотек в житті людини. Надали поради, як правильно читати, розповіли про правила користування бібліотекою, про бережне ставлення читача до книги. Екскурсія бібліотекою ознайомила дітей з літературою на будь-який смак та уподобання. Школярі, скориставшись нагодою та вибравши цікаві книги, стали новими друзями бібліотеки.
 
Екскурсії бібліотекою надають додаткову можливість спілкування  із своїми юними читачами та долучають їх до книги та сучасної літератури, розвивають художній смак і самостійність суджень.
 

26.10.2016

Бібліотека №119
Видатний мандрівник і географ Микола Миклухо-Маклай
 
«Ви перший довели, що людина всюди людина.
Ви довели це подвигами справжньої мужності.»
із листа Л. М. Толстого
 
 
 
 
Користувачі бібліотеки № 119 вже протягом року залюбки долучаються до заходів у рамках патріотично-культурологічного проекту Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку світової цивілізації» і пересвідчуються, що українці – великий освічений народ, який винятково багато зробив для світової культури, науки і освіти, для утвердження загальнолюдських цінностей. Тому віртуальна подорож про всесвітньо відомого вченого-мандрівника із українським корінням Миколу Миколайовича Миклухо-Маклая, що відбулася 26 жовтня, також зацікавила читачів.
Розповідь бібліотекаря Світлани Шевченко та слайд-презентація ознайомили школярів із дуже цікавим життям цієї непересічної людини – життям, схожим на пригодницький роман.
Використовуючи можливості Інтернету, читачі із задоволенням переглянули уривки із документальної та художньої кінострічок про славетного мандрівника, поринувши у таємниці наукових відкриттів, знахідок та щирого людського спілкування, яке не залежить від мови, кольору шкіри та національності. Також несподівано для себе школярі довідалися, що предки Миклухо-Маклая по батьківській лінії були звитяжними запорозькими козаками і стали прототипами героїв повісті «Тарас Бульба», адже  дядько вченого товаришував із Миколою Гоголем і письменник дуже цікавився родинними переказами Миклух.
А продовжити знайомство зі славетним мандрівником  нашим читачам допоможуть книжки з викладки-інсталяції «Дорогами Миклухо-Маклая», зокрема, оповідання Андрія Кокотюхи  «Щоденник майбутнього мандрівника» із серії «Життя видатних дітей», нариси відомого австралійського письменника, що народився і виріс в Україні, Дмитра Чуба «Слідами Миклухи-Маклая».
Через усе життя Микола Миклухо-Маклай проніс любов до малої Батьківщини – України та дуже пишався фамільним гербом із зображенням козака з піднятою шаблею біля фортеці.
 
Тому спадщина Миклухо-Маклая – це наша гордість, невіддільна від загальнонаціональної науки і культури!
 

24.10.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Лісом осінь походила»
Заняття гуртка любителів природи
«Капітошка»
 
«Я їх люблю, я знаю їхню мову...»
(Л. Костенко)
 
 
 

Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка», у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни», перетворилось у захоплюючу та пізнавальну мандрівку до осіннього лісу. Завдяки допомозі еколога з Центру дитячої та юнацької творчості Санковської Ірини Мечиславівни діти відкрили для себе багато незвичайних фактів про те, як дерева, тварини та комахи готуються до зими. Особливо зацікавило присутніх життя мурашок у цю пору.

Використовуючи ребуси та вікторини, пані Ірина підштовхнула учнів до обміну враженнями від явищ природи восени, а бібліотекарі - від художніх творів відомих письменників.
 
 

24.10.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Михайло Грушевський –
символ всеукраїнського національного єднання»
 
«Він писав нам нашу історію
і творив нам нашу історію»
(І. Крип’якевич)
 
 

Чергове заняття лекторію «Музеї Києва», юні краєзнавці присвятили видатному історику Михайлу Грушевському. Це – людина такого «великого масштабу», що охопити усе його життя, захоплення, наукову, письменницьку, громадську та політичну діяльність було важко. Проте ми все ж наважились.

 

Здійснити заочну подорож до Історико-меморіального музею Грушевського допомогла старший науковий співробітник музею – Аліса Семенова. Вона не тільки розповіла про експозицію музею, але й нагадала учням біографію Михайла Грушевського, відкрила цікаві й невідомі для широкого загалу факти з життя «великого українця». Інформація виявилася настілки цікавою, що між присутніми зав’язалась жвава дискусія стосовно впливу Грушевського на державотворчі й політичні процеси в Україні.

Зацікавила учнів і розповідь бібліотекаря про колосальну працездатність та  невичерпану енергію Михайла Сергійовича; як він, разом з політичною діяльністю,  встигав писати книжки, статті, складати шкільні підручники, цікавиться мистецтвом… 
Привернула увагу і книжкова виставка про життя та діяльність Грушевського.
 
Завдяки цій зустрічі учні відкрили для себе не тільки цікаві сторінки біографії відомої людини, але й незвичайні куточки Києва, пов’язані з ім'ям Михайла Грушевського.
 

23.10.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Лине слава козацька з далеких віків»
до Дня українського козацтва
 
23 жовтня до Дня українського козацтва  працівники бібліотеки ім. В. Кучера провели  літературно-музичн композиціяю «Лине слава козацька з далеких віків». Розповіли присутнім, що в українській традиції Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно літописів князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальні  фільми: «Історія Українського козацтва», «14 ЖОВТНЯ - ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ» та  прослухали віночок  патріотичних  пісень.
 

21.10.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Барвисті подарунки осені»
Майстер-клас
 
Осінь завжди дивує: несподіваною зміною погоди, буйством фарб листя, квітів і різноманітних осінніх плодів, навіть цвітінням де - яких дерев. Ця пора року – ідеальна для творчості.
 
Юні саморобники бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей дуже люблять радувати друзів подарунками, зробленими своїми руками. Щоосені вони збирають каштани та жолуді, аби зробити з них їжачків та зайчиків, листя – для гербарію, калину та чорнобривці – для букетів. Але черговий майстер - клас здивував багатьох. Виявилося, що гарні, незвичайні троянди можна зробити з … листочків  клену! Ось подивиться, як яскраві осінні композиції створюють сонячний настрій!

 

18.10.2016

Бібліотека №115
Літературні зустрічі
 
Наталія Вікторівна Осипчук – сучасна українська письменниця, публіцистка, членкиня Національної Спілки письменників України, в рамках проекту «Письменники та бібліотекарі в обороні душі дитини» завітала сьогодні до бібліотеки № 115 із своєю новою книжкою «Мишко починає і виграє».
 
У дружньому колі учнів 6 класу ЗОШ № 249, у теплій та затишній атмосфері нашої читальної зали представила авторка свій новий твір. Активно та весело Наталія Осипчук із школярами обговорювала складні питання, які турбують ніжні дитячі серця, питання , які піднімає вона у своїх книгах, ставить перед своїми героями, занурюючи їх у перипетії та пригоди. Захопливі, гомінкі, веселі та разом з тим повчальні читання подарували нам масу емоцій, зарядили гарним настроєм, якого так потребуємо в осінню мрячну погоду, наснагою до нових власних пригод та жагою до читання цікавих книжок, які бережуть для нас масу різноманітних історій. Книжки, принесені письменницею, позначені для кожного персональним побажанням та автографом авторки, були повністю розкуплені зацікавленими гостями.
Авторка та відвідувачі домовилися про нові зустрічі, нові твори та нові книжки. Приєднуйтесь!
 

18.10.2016

Бібліотека №119
«Покрова – захисниця людей православних,
Богиня-помічниця запорожців славних»
Народознавча година за проектом «Два храми духовністю єдині»
 
«Грає осінь кольорова,
Пахнуть груші, сливи.
Усміхається Покрова
До дітей щасливих.»
Олесь Лупій
 
 
 
 
 
 
Кожного року 14 жовтня приходить на українську землю велике християнське свято – Покрова Пресвятої Богородиці, і Божа Матір, йдучи небом у супроводі святих та янголів, захищає та оберігає українців. З нагоди цього світлого свята 18 жовтня до бібліотеки № 119 на народознавчу годину  завітали учні 3-х класів СШ № 213 і священик Храму св. мучеників Адріана та Наталії  ієрей Ігор Кам’яний, адже такі зустрічі виховують у дітей любов до рідної землі, національних звичаїв та вірувань.
Із розповіді отця Ігоря школярі дізналися, що за церковними переказами Свято Покрови було засноване на Русі князем Андрієм Боголюбським у 1164 році на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови хустку – покрову, що сяяла сильніше за сонце, і розкинула її над людьми, котрі ховались у церкві від ворогів, одночасно молячись за їх спасіння і врятування від біди. Ось ця її довга біла покрова (омофор) і стала оберегом України, символом її споконвічного прагнення до встановлення злагоди і миру між своїми та чужими землями.
14 жовтня – це також День захисників України та День українського козацтва, адже Пресвяту Богородицю вважають заступницею і покровителькою українського воїнства. Запорозькі козаки особливо шанували Покрову. На честь неї будували церкви, перед походами молилися святій захисниці, щоб вона допомагала їм у боях з ворогами. Вирушаючи човнами в море, козаки брали з собою ікону Божої Матері, щоб вона оберігала у нелегкій дорозі.
 
Прилучитись до цінностей народних традицій юним читачам допомогли книжки з виставки «Усміхається Покрова до дітей щасливих» та щире спілкування з отцем Ігорем.
 
Світле і радісне свято Покрови Пресвятої Богородиці від часів
Хрещення Київської Русі і до наших днів духовно об’єднує український народ,
живить його вірою у  мир і добро на нашій землі.
 

Відео

 
Борислав Брондуков.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter