22.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
                «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі»
Інтерактивна бесіда 
за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…»

У 2010 році генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про оголошення 21 березня Міжнародним днем  Новруз. У сучасному світі це свято весни відмічають більше трьохсот мільйонів людей з різних країн світу.
22 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось святкове чаювання та інтерактивна бесіда  «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» з нашими користувачами - біженцями з Афганістану. Для афганського народу – це свято початку нового календарного року.  Новруз не тільки об'єднує між собою країни, а й нагадує про те, що ми повинні дорожити нашою спільною планетою. прославляючи красу природи і відродження весни. Новруз може в рівній мірі надихати і людей, які відзначають це свято, і тих, хто просто знає про його існування, на те, щоб з ще більшою ретельністю піклуватися про охорону навколишнього середовища та любити природу.

Це справжнє інтернаціональне свято дружби і весни.
 

22.03.2017

Бібліотека №115
Чарівний світ Чукоккали

Цей березневий тиждень ми присвятили автору, вірш якого змалку знає кожен. До 135-річчя з дня народження великого дитячого письменника, публіциста, літературного критика, перекладача, літературознавця, журналіста Корнія Івановича Чуковського ми об’єднали у бібліотеці найпалкіших шанувальників його творчості. На абонементі для дошкільників та учнів 1-4 класів організована книжкова виставка-персоналія «Казкове розмаїття Корнія Чуковського».
Вихованці ОКЦ «Дивосвіт» за творами  Чуковського підготували серію картин, виставку яких ми запрошуємо відвідати у нашій бібліотеці. На відкритті виставки святкували іменини Цокотухи, у затишній і душевній атмосфері обговорювали твори Корнія Івановича, комічні образи персонажів його казок, переказували найцікавіші сюжетні колізії, читали вголос віршовані казки.
Чудову барвисту виставку художніх робіт  відвідали учні 2 класу школи-дитсадка «Вікторія», які також взяли участь у казковому міксі «Весела плутанина». А потім на дітей чекала «Плутанина» та «Тараканище» Корнія Івановича на екрані бібліотечного кінозалу.

Читайте більше хорошої літератури, від неї кожен Бармалей обов’язково стає і добрішим і милішим!
 

21.03.2017

Бібліотека №151
«Його життя та творчість надихають людей до життя»
Вечір - вшанування

21 березня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся вечір - вшанування пам’яті німецького композитора, піаніста та диригента Людвіга ван Бетховена під назвою «Його життя та творчість надихають людей до життя» за загальносистемним проектом «Читаючи, подорожуй світом!».
Вечір присвячений 190-річчю від дня смерті композитора, організувала та провела бібліотека №151 разом з Центром Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

На захід завітали люди з обмеженими можливостями, яким, як нікому близькі перипетії життя людини, яка досягла вершин на світовому музичному олімпі, втративши повністю слух.

Життєстверджуюча та життєдайна сила таланту музичних творінь композитора надихає на перемогу добра, надає сил до подолання перешкод в житті та прославляє саме життя. Така теза вечора, на який зібралися люди, для котрих життя Бетховена є прикладом в боротьбі з недугою та сподіваннями на найкраще. А бібліотека є якраз тим осередком, що робить та наближує ці сподівання до реальності.

Бібліотекарі представили підготовлену на захід цікаву презентацію життєвого та творчого шляху музиканта, звучали музичні твори, які прославили ім’я композитора на віки. Ознайомилися із історією написання композитором безсмертної «Місячної сонати», «Урочистої меси», «Героїчної симфонії» та про інші твори, що ввійшли в світову скарбницю шедеврів музичної класики.

Інформативно підсилити градус сприйняття від проведеного вечора допомогла зроблена фахівцями бібліотеки бібліографічна пам’ятка про видатного композитора.
 

19.03.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Якщо хочеш бути щасливим – будь ним»
Поетично-музичний вечір
"Людина створена для щастя,
як птах для польоту"
(В. Короленко)

З нагоди Міжнародних днів поезії та щастя в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках роботи клубу "Золотий вік" відбувся поетично-музичний вечір «Якщо хочеш бути щасливим – будь ним».
Справжня поезія — неповторна, вона надихає, звеличує, спонукає на подвиги, робить щасливими. Цикл своїх віршів натхненно прочитали поети Подольська Ольга, Кузнецов Володимир та Кулинич Галина.
Будь-яка людина, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя.

Щасливий настрій заходу створювали виступи тріо "Журавушка", гурту "Гомін" та співак-аматор Тимощук Василь.
 

18.03.2017

Галерея мистецтв
«Древо життя в техніці ошибана»
Майстер-клас

18 березня в Галереї мистецтв на майстер-класі в техніці ошибана, використовуючи різноманітні природні матеріали, юні митці відкрили величезні можливості для творчості. З допомогою доступних інструментів і матеріалів ми створювали неповторні композиції, які можуть прикрасити інтер'єр або послужити прекрасним подарунком.

Так приємно на початку весни відчути аромат засушених трав, ніжність та тендітність пелюстків квітів!
Щиро дякуємо майстрині Вікторії, за можливість фантазувати, творити, відволікатися від повсякденних турбот, а, можливо, для когось ошибана стане захопленням на все життя!
 

16.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій»
Історико-культурологічний вернісаж

«Коли рано на світанку я сів на циновку біля вікна, то зрозумів, що японці не тільки прекрасні художники - вони перетворили все життя людини в мистецтво».
Рабіндранат Тагор

Шановні користувачі!
На державному рівні 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.

Пропонуємо Вам ознайомитись з історико-культурологічним вернісажем «Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій», який допоможе доторкнутись до сторінок історії та сучасності цієї незбагненною, загадкової і парадоксальної країни.
На виставці представлена література, яка розповідає про географічне положення, клімат, флору та фауну Японії; про державно-політичний устрій, економіку країни, про місце японської культури в розвитку світової цивілізації та  історичні співвідносини між Україною та Японією. Також представлені твори сучасної японської літератури: Ясунарі Кавабата, Харукі Муракамі, Єсано Акіко, Сей - Сенагон та інших відомих письменників.

Ласкаво просимо в світ екзотики, високих технологій,
культури та психології японської нації!
 

16.03.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Відновлювана та невідновлювана енергія»
Заняття гуртка «Капітошка»

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулося чергове засідання  гуртка «Капітошка». Цю зустріч любителі природи провели в рамках впровадження проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни» і присвятили енергозбереженню. Дізнатися про джерела енергії та їх використання, про проблеми змін клімату учасникам гуртка допомогли не тільки книги, а й зустріч з волонтером еко-клубу „Зелена хвиля” Дариною Кулагою.
За допомогою ігор та цікавих квестів еколог пояснила слухачам, як використання невідновлювальних природних ресурсів, таких як нафта, природний газ та камяне вугілля забруднює навколишнє середовище та призводить до глобального потепління. І чому людство повинне звернути увагу на альтернативні види енергії - сонце, воду і повітря, які ніколи не вичерпаються і не шкодять природі.
Сподіваємося, що ця інформація стане в нагоді учасникам зустрічі і дасть поштовх на зменшення споживання електроенергії та води.
 

15.03.2017

Бібліотека №119
«Казки Дивогляда»
Літературна подорож
із циклу «Чарівний світ природи у творах дитячих письменників»
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


15 березня дітки з особливими потребами були запрошені до бібліотеки № 119, щоб поринути у казкові мандри, сповнені пригод і відкриттів, де є скарби і підземні царства, чудовиська і герої, які їх перемагають, де квіти перетворюються на прекрасних принцес, а небо кличе у свої безкраї простори звичайних хлопчиків і дівчаток. А створив ці «Казки Дивогляда» чудовий український письменник Олександр Зима, який 8 березня мав би відзначати своє 80-річчя.
Мужня володарка степу Перепілочка, зачарований Синьою Птицею Золотохвостик, переможець Птахолова одуд Ходитут – ці відважні персонажі «завітали» до школярів із книжок з викладки «Мудріші від казки природи підказки», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі. Охоче дітлахи читали журнали з добірки «Чудова преса на всі інтереси», а перегляд мультфільму долучив їх до пригод мешканців Казкового лісу, котрі вірні у дружбі, мужні у боротьбі зі злом. Про це юні читачі розмірковували разом із бібліотекарями та ділилися враженнями. У нагоді стали і пам’ятки, присвячені письменникові та отримані школярами.
Сподіваємося, що чарівні історії Олександра Зими сподобалися нашим читачам, адже вони спонукають пильніше вдивлятися і глибше пізнавати довколишній світ, з увагою й турботою ставитися до природи. Цю настанову нам залишив талановитий знавець казкової Країни Дитинства Олександр Вікторович Зима.
 

15.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Чарлз Діккенс, як представник англійського реалізму»
Літературний вечір
(за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»)


«Діккенс був яскравим виразником, свого роду  рупором
заволодівшим Англією загального натхнення, пориву і п'янкого
ентузіазму, що кликав всіх і кожного до високих цілей».

Честертон Г.

28 лютого, 14 та 15 березня  в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись  літературні вечори  «Чарлз Діккенс, як представник англійського реалізму» до 205-річчя від дня народження англійського письменника для юнацтва нашого району. В заходах взяли участь учні старших класів ЗНЗ №247 та  ЗНЗ№ 249.
Увазі читачів була представлена літературно-біографічна виставка, яка ознайомила з художнім світом творчості Чарлза Діккенса, з життєвим шляхом англійського романіста. Бібліотекарем було розроблено мультимедійну презентацію   «Гуманістичний зміст та людяність творчості Ч. Діккенса», яка допомогла присутнім зрозуміти, що письменник ще за життя набув світової слави, став загальновизнаним класиком.

Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись уривки художнього кінофільму «Пригоди Олівера Твіста» та документальну кінострічку «Будинок-музей Чарлза Діккенса».
Найбільш активні читачі взяли участь у експрес-грі «Юний літературознавець»  та пізнавальній вікторині «Літературні досягнення Чарлза Діккенса».

Критики називали Чарлза Діккенса «великим поетом» за легкість, з якою він володів словом, фразою, ритмом і образом, порівнюючи його за майстерністю лише із Шекспіром.
 

15.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Постать Леся Курбаса в історії вітчизняного театру»
Година мистецтва

«Це людина, яка була театром»
О. Дейч

15 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась година мистецтва «Постать Леся Курбаса в історії вітчизняного театру» до 130-річчя від дня народження  українського актора і режисера, організатора і реформатора театру, театрального педагога, публіциста, драматурга, перекладача.

В заході взяли участь студенти університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.
Увазі читачів  була представлена виставка - персоналія, яка розповідає про сторінки  життєвого та творчого шляху митця. Бібліотекар презентувала  слайд-шоу «Лесь Курбас. Нова театральна якість», що надала  можливість присутнім краще зрозуміти заслугу режисера в розвитку театрального мистецтва в Україні та європейській культурі початку XX століття. Також присутні мали можливість подивитись документальну кінострічку «Лесь Курбас. Про АРТ».

Своєю неординарною творчістю Лесь Курбас осяжно і вдумливо виконав мистецькі та філософські завдання свого часу.
 

15.03.2017

Галерея мистецтв
«Бандура та її прообраз в українській культурі»
Лекція-концерт

15 березня в Галереї мистецтв ЦРБ імені П.А.Загребельного відбулася зустріч з поетесою та майстринею гри на бандурі, членом Літературного форуму  Юлією Григорук, яка познайомила відвідувачів з бандурою, як з музичним інструментом, який має давню цікаву історію та майбуття в просторі національної української культури.
На концерті Юлія, продемонструвала глядачам, що бандура – інструмент колосальних можливостей, адже пролунали як українські народні пісні, так і відома класична музика Антоніо Вівальді.
 

Відео

 
"Поезія в камені" Михайла Горлового.
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter