21.06.2016

Бібліотека №119
Великий дім – держава, лад у ньому – закон
Правознавча година до Дня Конституції України
 
«У згусток спресований мудро і чисто,
Він змістом став наших діянь і мрій.
Основа життя і мого, і Вітчизни,
І доля моя – мій Закон Основний»
 
 
 
 
 
Незабаром наша країна буде відзначати державне свято – 20-річчя прийняття Конституції України – Основного закону, за яким живуть українці. І хоча літо – це пора відпочинку та активного дозвілля, юні користувачі бібліотеки № 119, зокрема, діти із пришкільного табору «Веселка», 17 червня залюбки зробили наступний крок до засвоєння правових знань.
 
Школярі дізналися, що є правила, які встановлюють порядок у всій державі, права і обов’язки кожного громадянина. Це – державні закони, які затверджує Верховна Рада і які складаються на засадах Конституції України. Скориставшись літературою з книжкової виставки «Зростаймо громадянами», разом із бібліотекарями школярі перегорнули сторінки нашої української Конституції, ознайомившись із її важливими статтями - стислими, виразними і точними: стаття 1 говорить про те, що Україна – незалежна держава, яка має право самостійно розв’язувати свої внутрішні проблеми без втручання будь-якої іншої держави; стаття 10 забезпечує всебічний розвиток рідної української мови; стаття 20 вказує, що державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України. І все ж таки, очевидно, найважливішим у всій Конституції є розділ «Права, свободи та обов’язки людини і громадянина». Все інше – заради цього. Адже держава твориться й існує задля людини. А краще зрозуміти цей розділ допомогла школярам соціальний педагог Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району Овсієнко Наталія Федорівна, котра провела тренінг «Я людина – я маю право!» Із задоволенням діти розповідали про свій відпочинок, про  улюблені заняття, на які, як виявилось, вони мають право за Конституцією. Але не треба забувати і про обов’язки, які нерозривно пов’язані з правами. Інформаційною підтримкою правознавчої години також стали флаєри «Символи незалежної України», які отримали відвідувачі бібліотеки.
Кожен, хто хоче, щоб у спільному Домі-Державі всі жили щасливо, повинен добре знати Конституцію своєї Держави, виконувати її та захищати – такий висновок зробили наші юні читачі.
 

16.06.2016

Бібліотека №115
Легенди та міфи Лівобережжя.
 
Часто ми не помічаємо того що поряд, шукаємо щось незвичайне та цікаве десь там, а воно виявляється - зовсім поруч. Це довела заочна прогулянка наших читачів з приватної лінгвістичної гімназії місцинками лівого берега Києва. Ця подорож стала свідченням того, що навіть близькі і відомі околиці можуть приховувати історичні та архітектурні цікавинки. Збагатити уявлення про відоме та невідоме Лівобережжя допомогла екскурсовод – краєзнавець Веславуцька Надія Іванівна.
 
Привернула увагу відвідувачів викладка літератури «У Києві, на Троєщині», ознайомившись з якою кожен може скласти власне враження про наш район, детальніше ознайомитись з його історією.
Тож чекаємо всіх зацікавлених в бібліотеці.
Приємних подорожей!  (заочних та здійсненних)

 

10.06.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Літо, літечко літує!»
Творчий майданчик
Перша ознака літа:
"А який сьогодні день тижня?"

Весела пора - літні канікули! Можна розслабитись та розважитись, а також взяти до рук улюблену книжку.
 
 
Двері бібліотеки завжди гостинно відчинені і для малечі, і для школярів, і для батьків. Ось і сьогодні до нас завітали не просто вихованці оздоровчого шкільного табору, а справжній хлопчачий десант. Уявляєте, як впоратися з такими гостями?! Але… Усі залишилися задоволеними. «Книголюбчики» - демонстрували свою ерудицію в літературній вікторині, «краєзнавці» - зацікавлено дивилися презентацію «Незвичайні місця Києва», «саморобники»- автомобілісти - із захопленням створювали спортивні машини майбутнього. А естафета з’єднала усіх веселих та спритних.
Не обійшлося, звичайно, без подарунків.Фотогалерея допоможе вам побачити, як відпочивають наші діти. Цікаво? Завітайте! Ми чекатимо на вас!
 

14.06.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна

«Мистецтво придумування історій»
від Джанні Родарі

 

Творчій майданчик

«…От коли б я крамничку мав,
Як би весело жив тоді я!
Знаєш, чим би я торгував?
Продавав би людям надії
(Джанні Родарі)
 
 
 
 
 
 
 Чи вмієте ви складати казки? Ні? А ось у Джанні Родарі, відомого італійського письменника, є  книга, яка називається "Граматика фантазії". Виявляється, фантазії теж можна і треба вчитися.
 
У цьому переконалися вихованці літнього табору при Центрі дитячої та юнацької творчості. А потрапити у незвичайну казкову країну з цікавими пригодами та яскравими вигадками допомогли дітям, звичайно, бібліотекарі.

Літературний калейдоскоп та вікторина за творами письменника надихнули де - кого навіть на спів, малювання, створення чарівного віяла. А де – кого – на  читання віршів Д. Родарі. Знаєте, який вірш більш за все сподобався?
«Обрали б мене президентом, то враз
Я видав би строгий-престрогий наказ:
Параграф перший.
Улітку всі діти
Не мають права у місті сидіти.
Параграф другий.
Для дітвори
Відкрити безплатні морські табори.
Параграф третій.
Малятам віднині
Належать Альпи і Апенніни…»
Актуально! Чи не правда?
P.S. Не дивуйтеся насиченої програми, бо творчий майданчик протягом дня відвідали кілька груп дітей різного віку.
 
 
Але усім вистачило достатньо "вітамінів веселощів" від улюбленого письменника.
 

14.06.2016

Бібліотека №119
Зірки світового кіно з українським корінням
Відео-подорож за проектом
«Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
Мабуть, не знайдеться жодної дитини, яка не полюбляє цікаві фільми, чи то художні, чи то анімаційні. Тому для знайомства із видатними діячами світової культури, що уславлюють Україну, діти з пришкільного табору «Веселка» та інші читачі бібліотеки № 119 були запрошені на відео-подорож «Зірки світового кіно з українським корінням». Із розповіді бібліотекаря та презентації «Нашого цвіту по всьому світу» школярі з подивом дізналися, що такі всесвітньо відомі актори, як Леонардо Ді Капріо, Сильвестр Сталлоне, Мілла Йовович, Дастін Хоффман, Міла Куніс мають українське походження.

 
Зі сміхом дітлахи переглянули мультфільм «Панда Кунг-Фу», у якому персонаж Містер Шиф розмовляє голосом актора Дастіна Хоффмана – корифея американського кіно, історія сім’ї  якого тісно пов’язана із Києвом. Водночас школярі долучилися і до англійської мови, адже, зважаючи на те, що 2016 рік – Рік англійської мови в Україні, мультик бібліотекарі запропонували мовою оригіналу із субтитрами перекладу. А пазли до диснеївських мультфільмів, що залюбки складали діти, виявили їх кмітливість та спритність.

Уривки з художнього фільму «Парк Юрського періоду», який, як виявилось, дуже подобається дітям, нагадали ім’я знаменитого американського режисера Стівена Спілберга, бабусі та дідусі котрого також були родом з України. У сім’ї Стівена часто звучала українська мова, засинав маленький Стіві під українські пісні, а улюбленою стравою зіркового голлівудського режисера є український борщ. Спілберг дуже пишається своїм українським походженням і вважає Україну рідною землею. А про дитинство видатного кінематографіста школярі із задоволенням читали в оповіданні Олександра і Наталі Шевченків «Хлопчик, який не хотів ставати дорослим» із серії «Життя видатних дітей» із книжкової виставки «Україна – духовна та інтелектуальна складова світу». Діти переконалися, що талант і наполеглива праця можуть творити дива. А якщо виявити свій талант вчасно, можна стати видатною особистістю, принести у цей світ більше добра, світла й краси та уславити свою Батьківщину.
 

14.06.2016

Бібліотека №119
Видатні спортсмени, що прославляють і звеличують Україну
Медіа-година за проектом
«Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
Спортивні досягнення – це один з найважливіших показників для будь-якої країни. Відомі спортсмени стають її обличчям, прославляють її ім’я у всьому світі. Для своєї Батьківщини вони - справжні національні герої. Їх вшановують та ними пишаються. Для дітей вони стають взірцями для наслідування. Адже спортсмен повинен мати залізну волю та незгасаюче бажання до самовдосконалення. Попри негаразди, він завжди має невпинно йти до своєї мети.  Звісно, важливим є також талант. Але головне, це - віра у власні сили.
 
 
Про все це 14 червня розмірковували у бібліотеці № 119 діти із пришкільного табору «Веселка», коли поринули у захоплюючий світ спорту, де панують грація і пластика, мужність і витривалість, спритність і сила. Книжкова викладка «Зірки українського спорту», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, запропонувала юним читачам книги із серій «Життя видатних дітей» та «Дівчатка зі спорту», із яких вони можуть дізнатися багато цікавого про своїх спортивних кумирів, таких як брати Клички, Андрій Шевченко, Сергій Бубка, Яна Клочкова, Анна Безсонова, про встановлення рекордів та людські можливості. Презентація «Видатні спортсмени України» ознайомила з іменами інших спортсменів, котрі дивують світ своїми досягненнями, котрі змогли піднятися на вершину спортивного Олімпу та здобути найвищі нагороди. Потішили дітлахів мультики «Квака-задавака», «Ну, постривай! На стадіоні», «Матч-реванш», «Ох і Ах», які популяризують спорт та здоровий спосіб життя, адже саме влітку, на канікулах, є всі можливості для загартування, купання, прогулянок на свіжому повітрі, активних занять спортом.

Сподіваємось, що, відвідавши сьогоднішній захід, хтось із дітей, хто ще вагається і не вірить у власні сили, відкинувши сумніви, сміливо піде за своєю мрією та стане чемпіоном України і світу. А, може, читачі нашої бібліотеки - майбутні видатні віртуози-музиканти, співаки, науковці, винахідники. Нехай вони зараз ще діти. Настане день – і їхні імена стануть зірковими та яскраво засяють на увесь світ!

 

14.06.2016

Бібліотека №115
«Літо - літечко літує»
 
Літо набирає обертів, а разом з ним і шкільні канікули. Сьогодні в бібліотеці знов гамірно та весело. Сумувати ніколи. Вихованці естетичного центру «Гармонія» мандрували залами бібліотеки, отримали корисні поради від бібліотекаря, щодо читання книжок та журналів, познайомились з віршами українських авторів про «літо, волошками повите», взяли участь у бібліоквесті з розшуку потрібної літератури… Хотіли б ще розфарбувати малюнки, подивитись мультики, та багато ще чого, але вже час іти. Що ж – буде привід завітати до нас ще.
 
 
Чекаємо! Нудно не буде!
 

8.06.2016

Бібліотека №119
Микола Лисенко – творець першої у світі дитячої опери
Літературно-музична подорож
за проектом «Українці в контексті розвитку світової цивілізації»
 
«У Музики - свої слова,
Слова яскраві і незвичні.
Та Майстер їх зачарував,
Перетворив в казки - музичні».
 
8 червня діти із шкільного табору «Веселка» при СЗШ № 207, завітавши до бібліотеки №119, потрапили до світу музичної казки. Адже казки вдвічі цікавіші, коли їх не просто читаєш або слухаєш, а ще й чуєш музику.
 «Іще з дитинства він захоплювався музикою. Мама почала його навчати грі на фортепіано з 5 років. Талановитий учень вражав своєю музичною пам’яттю, чистотою і легкістю гри. Хлопчик швидко запам’ятовував мелодії та добирав їх на роялі. У 9-річному віці написав свій перший музичний твір — граційну «Польку», - із розповіді бібліотекаря та із книжкової викладки школярі дізналися, що у 19 столітті в Україні жив композитор, який полюбляв казки і своє захоплення відобразив у дитячих операх-казках «Коза-Дереза», «Пан Коцький», «Зима і Весна». А звали цього видатного музичного казкаря – Микола Лисенко, котрий є творцем першої дитячої опери не лише в Україні, а й у світі. Дитячі опери композитор написав для своїх чотирьох дітей, яких дуже любив.
 
І наші читачі залюбки поринули у казку «Коза-Дереза», перегортаючи сторінки книжок, дивлячись мультфільм «Коза-Дереза» та музичну комічну відео-виставу, насичену народними піснями і танцями. Адже могутньою силою, що живила творчий шлях широко відомого в усьому світі українського композитора, диригента, піаніста Миколи Лисенка були чудова природа рідної матінки-землі, народна пісня, український музичний фольклор, який він творчо застосовував у власних творах, сягнувши справжніх духовних глибин життя українського народу.
 
 
Тож долучайтеся і ви, наші юні читачі, до музичної спадщини славетних українських композиторів, що викликає почуття патріотизму і любові до України. І наразі, зустрівшись із сонячним літом, уважно прислухайтеся до музики мальовничої природи, придивляйтеся до її веселкових барв – і тоді літо розкриє вам всі свої таємниці і надовго залишиться у пам’яті чарівною казкою.
 

9.06.2016

Бібліотека №115

                                             Муха-Цокотуха у техніці квілінг

Літо цікавіше, коли проводиш його творчо. Червень відкриває у бібліотеці №115 серію майстер-класів, на яких разом ми творимо прекрасне.

Сьогодні вихованці літнього табору ЗОШ № 312 вчилися техніці квілінг разом із майстринею Дикун Вікторією.

 
 
 Квілінг - мистецтво виробляти пласкі або ж об’ємні композиції зі скручених у спіраль довгих та вузеньких смужок паперу. Походження квілінгу достовірно не відоме, але історія цього мистецтва сягає віків. За однією з версій квілінг ще у 14-15 ст. вигадали ченці, які обрізаючи краї книжок, накручували їх на кінчики пташиного пір’я. Після скручування готові виткі паперу складаються у картини листівки, різноманітні фігури, прикраси для оформлення книжок, біжутерії.
 
 
           Поспішаємо запевнити, що для наших робіт книжки ми не різали і фонди нашої бібліотеки лишилися цілими. Роботи ж наших майстрів та майстринь вийшли прекрасними,
Мухи-Цокотухи яскравими та веселими. Нове ремесло було засвоєно, а його історія тепер стане ще багатшою та яскравішою.
 

03.06.2016

Бібліотека №151
3-го червня бібліотека № 151 радо зустрічала дітей із літнього оздоровчого табору «Віночок» при СЗШ № 277.
 
«Будемо гратись і читати – світ цікавий пізнавати» - під таким девізом пройшов захід, що підготували фахівці бібліотеки для дітей табору.
 
Школярі познайомилися з книжковою  серією «Скарбничка школяра». Через огляд  книг цієї серії пізнавали рідну Україну: про заснування міст, сіл, про походження свят і звичаїв, мистецтв і ремесел, про її історію та природу та про героїв казок та легенд. Закріпити почуте учням допомогла гра – вікторина: «А чи знаєш ти?...» та перегляд мультфільму про нашого національного казкового героя Котигорошка.
 
Віримо та сподіваємося, що такі зустрічі допоможуть під час літніх канікул поглибити знання з народознавства, відкриють перед дитиною скарби народної фантазії, навчать народної мудрості.
 

До нових зустрічей в бібліотеці!

 

07.06.2016

Бібліотека №115
«Я б у поліцію пішов…»
 
Галас, сирени, мигалки, метушня та біганина у бібліотеці! Викликайте поліцію! Але вона і є причиною усього цього. Представники патрульної поліції Києва завітали до нашої бібліотеки аби познайомитися із нашими юними читачами та пересвідчитися, що вони є свідомими до своєї та чужої безпеки.
 
Кожен поліціант підтвердить, що вчитися безпечної поведінки слід змалку, а превентивні заходи часто продуктивніші, ніж ліквідація наслідків катастрофи. Тож, не пропускаючи жодної шаленої дитячої голови, поліціанти розтлумачували нам, як не нашкодити собі та іншим.
Збуджені та приємно схвильовані такою зустріччю діти засипали наших гостей питаннями про премудрості та тонкощі поліцейської справи. А захисники нашої безпеки щедро розповідали про своє нелегке ремесло, про те як виглядає день поліцейського, про те з чого складаються його обладунки, про допомогу, яку поліція надає громадянам, про боротьбу із правопорушниками та їх виховання.
Увесь публічний простір у будь-який час належить нам усім. Аби ми почувалися у ньому вільно ми маємо бути впевненими у його безпеці. Поліція ж озброїла нашого читача найкращим та найдієвішим захистом – знаннями.
 

Відео

 

       Буктрейлер на книгу Лесі Мовчун "Мовна лікарня".
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter