26.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Те, про що не можна мовчати…»
Фотовиставка

Арт-виставка «Те, про що не можна мовчати», в рамках Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», завітала до бібліотеки  ім. Ю. Гагаріна для дітей. Кожне фото – це своя історія, емоції та переживання підлітків, які опинилися у складних життєвих обставинах.
Учні шкіл Лісового масиву Деснянського району мали змогу не тільки переглянути чудові фотороботи, але й послухати коментарі до них, поспілкуватись із однолітками. А ще – зробити для себе відкриття, як за допомогою оптичного пристрою можна побачити минуле і теперішнє.

 

26.04.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...»
Година-реквієм

Мовчать слова, як квіти обеліскам,
Радіаційна зона не зника.
Живих вшануймо і вклонімось низько
Сльозина болю по щоці стіка.

Мальва СВІТАНКОВА

26 квітня 2016 року в  бібліотеці ім. В. Кучера відбулася година-реквієм  «Чорнобиль... Трагедія... Пам’ять...». Чорнобильська трагедія… Ось уже 31 рік дзвони Чорнобиля стукають в наші серця. Змушують нас зупинитись і озирнутись в той страшний 1986–й рік… Ця катастрофа не тільки викликала численні жертви, але й суттєво змінила якість життя населення України, вона завжди буде займати особливе місце в історії людства.
Учні переглянули документальні фільми про Чорнобильську катастрофу та ознайомились з виставкою-нагадуванням  «Чорнобильський пил на роки опадає».
 

26.04.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«На розпеченім серці реактора»
Презентація книги


Прошли года. Комбат, построй.
Поверку сделай батальона.
Ведь он сражался как Герой.
За жизнь, спасенне народа.

В. А. Гудов

26 квітня, в річницю аварії на Чорнобильській АЕС в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася презентація книги В. А. Гудова „731 спецбатальйон”.
Володимир Гудов був учасником і свідком ліквідації аварії на  ЧАЕС в складі 731 окремого батальйону спеціального захисту. Ті страшні події він освітив  в своїй книзі. На сторінках  засвідчена біль утрат і гордість за звершення людей у небаченій боротьбі. Звучить пересторога - атом не прощає легковажності  та безвідповідальності. Автор подарував свою книгу бібліотеці з надписом: „ Живите и помните, чтобы подобное не повторилось”.
Книга вчить молоде покоління мужності, чесності, вірності обов`язку, виховує і виховуватиме в юнаків і дівчат найкращі людські якості. Розмова пройшла з школярами СШ №147 відверто, довірливо і не залишила нікого байдужим.
 

25.04.2017

Галерея мистецтв
«Міфи та реальність. Князі: Олег, Святослав, Володимир»
Засідання клубу «Моя Україна»

В Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного відбулося чергове засідання клубу на тему «Міфи та реальність. Князі: Олег, Святослав, Володимир».

За допомогою гумору лектор зумів передати хитросплетіння давньої історії, роль Олега у формуванні державності русичів, взаємовідносини князів Ігоря, Олега із древлянами. Нелегке і, подекуди, трагічне формування державності русичів навколо Києва для учнів стало цікавим і захоплюючим.
Головна особливість заходу полягала в тому, що лектор  на історичному матеріалі вчив слухачів самостійного мислення.
 

25.04.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мандруємо творчістю Павла Загребельного»
Літературознавча година
(за проектом «Павло Загребельний : золоті сторінки творчості»)


25 квітня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась літературознавча година «Мандруємо творчістю Павла Загребельного» за книгою «Неложними вустами». Автор працював над цією книгою майже тридцять років. Збірка статей, есе, літературних та історичних портретів розповідає про сторінки життя великих, славетних та маловідомих постатей української та зарубіжної культури. В цій книзі можна прочитати  творчий аналіз історичного джерела «Повість минулих літ», повість про Павла Тичину; нариси про Григорія Сковороду Олександра Довженка, Анатоля Франса, Сельму Лагерлеф, Юрія Смолича та інших цікавих особистостей.
Жанровий діапазон цієї незвичайної роботи відомого українського прозаїка вражає читачів будь-якого віку..
 

24.04.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Український Мікеланджело ХХ століття»
Флеш-досьє

"Найщасливіший день сьогодні. Чому? Бо він Є і я ЖИВУ!"
Кавалерідзе І. П.

В бібліотеці ім. В. Кучера відбулося флеш-досьє «Український Мікеланджело ХХ століття» до 130 років від дня народження Івана Петровича Кавалерідзе  українського скульптора, кінорежисера і драматурга  для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт», які дізналися про його довге й напрочуд плідне життя. За 70 років активної творчості він став автором близько 20 пам’ятників, сотні станкових робіт, зняв 10 кінофільмів, поставив 10 театральних п’єс, написав книжку спогадів, до того ж залишилися ще й десятки нереалізованих проектів.
Гості заходу мали можливість подивитись відео – матеріали про Івана Петровича Кавалерідзе та ознайомитись з літературою про його життя і творчість.
 

22.04.2017

Бібліотека №115
Велика перерва
(клуб вихідного дня)

Тільки закінчились свята, а ми  вже поспішаємо поділитися з вами цікавими новинами та новими пропозиціями. У бібліотеці з’явився новий клуб для всіх любителів нових знайомств, спільного відпочинку, веселої компанії, спілкування, активних ігор, складних задач, доброго галасу та гумору. Отже, всіх з цієї когорти запрошуємо на «Велику перерву» до бібліотеки.
Клуб «Велика перерва» створено на базі бібліотеки у партнерстві з громадською організацією «Спілка багатодітних родин Деснянського району м. Києва «Берегиня» за участі веселої команди навчально-ігрового проекту «TEMPER GAMES». Щонеділі, з 14.00, бібліотека та наші партнери збирають однодумців для проведення спільного дозвілля з користю та з багажем позитивних емоцій. Ми пропонуємо щоразу нову програму: різноманітні настільні та рухливі ігри, скеровані на розвиток різноманітних навичок, вмінь, кмітливості, обізнаності та комунікативності, тренінги, цікаві зустрічі, майстер-класи та інші цікаві забави.

Давайте рости, розвиватись та навчатись весело, легко та граючись!
 

22.04.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Книги – дивовижний сад, де  кожен шукає плоди на свій смак»
Зустріч - діалог

22 квітня з нагоди Всесвітнього дня книги та авторського права бібліотека С. Олійника запросила любителів книги на зустріч – діалог « Книги – дивовижний сад, де кожен шукає плоди на свій смак».

В заході  взяли участь користувачі різних поколінь.
У ході розмови порушили цікаву тему співвідношення сучасності і минувщини, торкнулися творчості відомих та нових, сучасних авторів. Учасники мали змогу зануритися у світ цікавих книг. Гості вечора поділилися своїми роздумами про книги, які найбільше вразили їх. Розгорнулась дискусія на тему «30 книг, які потрібно прочитати до 30 років».

Присутніх дуже зацікавили книги з тематичної виставки. Оживлене спілкування, тепла аудиторія сприяли бажанню гостей до подальших  зустрічей.
 

20.04.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
День Нової книги

20 квітня в ЦРБ  ім. П. А. Загребельного для користувачів різних категорій  відбувся День Нової книги. Читачі ознайомились з новими надходженнями, які отримані бібліотекою  в  І-ому кварталі.
 

19.04.2017

Галерея мистецтв
«Те, про що не можна мовчати…»
Фотовиставка

19-20 квітня в Галереї мистецтв проходить арт-виставка «Те, про що не можна мовчати…» у рамках Всеукраїнського проекту «Інтеграція через діалог», на якій представлені фотороботи дітей-переселенців із зони АТО.
Цей арт-проект, через концептуальні фотографії, допомогає  молоді  відчути  переживання їх однолітків, які опинилися в нових життєвих ситуаціях, а також демонструє, як складні обставини впливають на трансформацію свідомості.
Соціальна арт-виставка «Те, про що не можна мовчати…» буде представлена в інших містах України, від Львова до Сєвєродонецьку.
 

18.04.2017

Бібліотека №119
«В небі, в зоряній безодні, тонуть дзвони Великодні!»
Великодня зустріч
за проектом «Два храми духовністю єдині»

«Великдень… Вже добро небес
Сьогодні тут, у нашім домі.
Вітаємось: - Христос Воскрес!
Заходьте, друзі і знайомі!»

Ніна Куфко

Світлі і радісні дні Христового Воскресіння щороку приходять на землю України. Одвічні, як людське прагнення до гармонії, краси і радості.

І читачі бібліотеки № 119 – учні 3-го класу СШ № 207 - відчули атмосферу свята, завітавши 18 квітня на зустріч із священиком Храму Святих мучеників Адріана та Наталії отцем Василієм, мета якої розвивати у дітей інтерес і виховувати повагу до звичаїв українського народу.
Разом із священиком школярі здолали історичний шлях до витоків християнського свята, пригадали традиції і звичаї Великодня, здійснили невеликий «пасхальний похід» різними країнами світу та дізналися про особливості святкування Світлого весняного празника.

Дітлахи розповіли, як вони готувалися до Великодня, якими символами розписували писанки, кому їх дарували, яких народних звичаїв дотримуються в їх родинах.
Із цікавістю учні переглянули інтернет-добірку «Українська писанка мандрує світом» та довідалися, що у місті Коломия існує єдиний у світі Музей писанки, найбільші колекції писанок зберігаються у королівському музеї Лондона, а в канадській провінції Альберта створено 12-метровий пам’ятник українській писанці. Адже символ добра потрібен людині у будь-якому куточку планети.

З радістю діти отримали великодні подарунки, із добрими, світлими почуттями залюбки обирали книжки із викладки «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі», які також, сподіваємось, запалять у душах читачів вогник цікавості та духовно їх збагатять.
 

Відео


Колектив Центральної бібліотеки № 141 нагороджено дипломом 1-го ступеня міського конкурсу "Тобі Перемого!"за кращу електронну книжкову виставку для молоді (див. відео)

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter