07.06.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Рукоділля з натхненням : кращий подарунок своїми руками»
Майстер-клас
за проектом роботи з біженцями «Пізнай, прийми та руку простягни»

Прекрасно,  що традиції створення  та використання  ляльок-мотанок збереглися та продовжують відроджуватися. Мотанки давні родинні обереги нашого народу. Такі ляльки уособлюють собою єднання сімейних зв’язків поколінь.

7 червня до «української етники» долучилися  і дорослі, і маленькі користувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного- біженці з Афганістану.
Вплив новітніх технологій рукоділля спостерігається і у створенні сучасних ляльок-мотанок  та більшість майстрів починають використовувати різноманітні матеріали,  орієнтуючись лише на власні вподобання.

Ляльки- мотанки створюють різними техніками – із тканини, верьовки, ниток і навіть із  використанням білих та кольорових серветок. Головне все ж таки, які думки кожна людина вкладає у свою роботу. Такий сувенір, особливо виготовлений власними руками , може стати «родинною цінністю», яка ввібрала  в себе вікові знання та вірування.
 

05.06.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
"Трійця, Трійця, пресвята Богородице"
Поетично-музичний  вечір

На Трійцю, чи Зелені Свята
в теплі купається земля.
Прибралась рясно наша хата
в зелене липове гілля


На п'ятдесятий день після Великодня християни відзначають велике свято — Трійцю. У народі її ще називають Зеленими святами. У цей час розквітає природа, тішить нас справжнім літнім теплом.

5 червня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбулося  поетично-музичний  вечір  «Трійця, Трійця, пресвята Богородице» присвячений до дня Святої Трійці.
Гості заходу дізналися, що тиждень перед Трійцею здавна має назви Зелений, Русальний, Клечальний. Останні три дні Зеленого тижня та три дні після Трійці називаються Зеленими святами. У давнину в ці дні по всій Україні вшановували предків і життєдайну силу землі, що вкривала все довкола буйною зеленню.

Учасники заходу з цікавістю переглянули документальний фільм «Зелені свята», прослухали віночок українських народних пісень, ознайомилися з тематичною розкладкою «Трійця, Трійця, пресвята Богородице»   та отримали буклет «Ой ти Трійце, зелен-свято!».
 

02.06.2017

Бібліотека №115
«Нехай же щирий сміх дитячий
Над Україною луна»

Святкова програма до Міжнародного дня захисту дітей

Дитячий день у дитячий бібліотеці святкували особливо гучно. За участі Центру дитячої та юнацької творчості Деснянського району для наших читачів, вихованців літніх шкільних таборів ЗОШ № 259, № 276, приватної лінгвістичної гімназії, дітей Українського товариства глухих відбувся великий святковий концерт. Дякуємо юним артистам за майстерно підготовлену концертну програму, пісні, танці, за подаровану феєрію свята та приємно вражені яскраві дитячі очі глядачів.
Бібліотека зізнається в коханні до кожної дитини і обіцяє бути корисною та дружньою до неї, а також, нагадує, що День захисту дітей, - це не просто веселе свято, а нагода наголосити на необхідності захищати права і свободи кожної дитини.

Бажаємо всім дітям світу щасливого, мирного та безтурботного життя!
 

02.06.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ та кияни очима дітей»
Міський конкурс дитячого малюнку

Перший день літа виявився насиченим святами та приємними подіями. Міжнародний день захисту дітей, Всесвітній день батьків, Всесвітній день молока, та просто прихід довгоочікуваного літа.

А ще першого липня відбулася церемонія нагородження учасників щорічного конкурсу «Київ та кияни очима дітей». Цього разу юні і талановиті митці та мисткині фантазували на тему «Київ ХХІІ ст.».Вітаємо всіх учасників і переможців та пишаємося представниками сміливцями та талантами Деснянського району, читачами нашої бібліотеки: Піскунова Крістіна, Завгородній  Олександр, Романюк Анастасія.
Футурологічні фантазії дітей виявилися яскравими, добрими та сміливими. Тож, можемо сміливо дивитися у світле майбутнє.
 

01.06.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Дивовижна країна дитинства»
Свято

Ура – канікули! Уявляєте? – сто днів свят! А відкриває цей марафон перший день літа - Міжнародний День захисту дітей. Де, як не в бібліотеці, можливо отримати навіть не три, а «п’ять – в одному»?!
В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна на дітей чекали яскраві виставки книг та художніх виробів, незвичайно колоритна «Українська садиба» та «Кімната казок». А ще:  ігри, розваги, майстер-класи, вікторини.

Кожен бажаючий зміг спробувати себе в ролі художника, танцюриста, співака, продемонструвати спритність та ерудицію у різних конкурсах. А музичне обрамлення свята викладачем музичної школи № 24 Зеноном Володимировичем Феджорою був настільки виразним, що байдужих не було.
 
 
 

Хороший початок літа – запорука вдалих канікул. Гарного усім відпочинку!
 

01.06.2017

Бібліотека №115
День без заборон

Подивіться на фото! У бібліотеці справжній переворот. «Усе змішалося в домі Облонських…» - як казав класик. А все чому? Бо у бібліотеці день без заборон!
Цікаву та насичену програму до першого дня літа і остаточно закріплених у своїх правах канікул, підготували бібліотекарки для читачів. Екскурсії книгосховищами, вікторини, ігри, солодощі, жарти та вільне місце за кафедрою бібліотекарок, яке разом з усіма повноваженнями, мали змогу зайняти наші читачки та читачі.

Сміливо перевіряли свої знання ще свіженькі відмінники, граючи у літературну гру «Покрути колесо фортуни та перевір знання з літератури». Найдопитливіші вирушили у таємничі та зазвичай закриті від очей відвідувачів книгосховища та отримали змогу повною мірою оцінити багатства фондів своєї бібліотеки. А наші найкращі читачі вже зі знанням справи взяли участь у майстер-класі «Бібліотечне ремесло».
Не забули ми відзначити і Всесвітній день молока молочною вікториною, метою якої була не лише перевірка знань наших читачів, а і популяризація молочних продуктів та інформування про діяльність, пов’язану з молочним виробництвом. Вікторина про молоко приносила своїм учасникам цукерки, тож, хто тепер скаже, що молочні продукти не корисні.
 

01.06.2017

Бібліотека №115
Temper school
Презентація програми літнього табору для підлітків

Вітаємо всіх із першим днем літа! Найтепліша, найяскравіша, найвільготніша пора року завжди надихає на подорожі, дослідження, відкриття та звершення. Пропонуємо вам поринути у вабливий світ літа разом із бібліотекою та нашими партнерами – командою навчально-ігрового проекту Temper Games.

31 травня у бібліотеці відбулася презентація програми літнього табору для підлітків – Temper school. Temper school – простір альтернативної освіти, в якому організатори проекту, волонтери та учні літньої школи разом шукатимуть нові підходи до навчання, відпочинку, нові форми взаємодії та самовираження, зручні для всіх і кожного окремо.
Програма передбачає: курс тренінгів, наукові досліди, спілкування англійською, тижневий похід у Межиріченський національний парк та ще багато цікавих та пізнавальних розваг. Зверніть увагу, що деякі заходи програми літнього табору відбуватимуться в бібліотеці кожної неділі в рамках клубу «Велика перерва».

Альтернативна освіта спрямована на розвиток потенціалу дитини, підвищену увагу до інтересів та думок особистості, на допомогу у самовираженні, ґрунтується на побудові довіри між студентами та викладачами та заперечує будь-які форми оцінювання та ранжування.
Літо – найкращий час для руйнування рамок, систем та бар’єрів, тож, приєднуйтеся до альтернативного літа та кола своїх однодумців!
 

01.06.2017

Бібліотека №119
«Хай сонцю і квітам всміхаються діти»
Літня читальна галявина
«Є багато свят на світі,
Що дарують радість дітям,
Та єднає всіх людей
Свято захисту дітей.»

Наталія Сарнецька

На порозі – літо! І символічно, що перший день літа присвячений дітям, адже 1 червня - Міжнародний день захисту дітей.

Тому ми запросили вихованців з інклюзивної групи ДНЗ № 176 до літнього читального залу, щоб дошкільнята пораділи сонечку, кожному промінчику, кожному зеленому листочку, теплому вітерцю та цікавим книжечкам і журналам, адже усі діти потребують турботи і уваги, а дітки з особливими потребами – найбільше за всіх.
Разом із бібліотекарями дітки пригадали казочки, героїв яких ображають злі персонажі. А уважно слухаючи казку «Троє поросят», малята співчували хрюшкам, котрих Вовк намагався вигнати із домівок, які вони збудували.
Залюбки дошкільнята переглядали дитячі журнали та книжки з викладки «Захист дитинства у цілому світі – це місія честі, любові й добра», поласували солодощами, а майданчик біля бібліотеки прикрасили казкові фантазії маленьких читачів.

Літню галявину відвідали також і інші читачі бібліотеки, і зацікавлені перехожі.

Тож літня читальна зала вже працює для всіх, хто бажає долучитися до читання та змістовного дозвілля! До нових зустрічей!
 

29.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Слово – то мудрості промінь, слово – то думка людська»
Відвідування літературно-меморіального Музею-квартири П.Тичини

29 травня працівники ЦРБ ім. П. А. Загребельного відвідали літературно-меморіальний Музей-квартиру П. Тичини, аби вшанувати пам’ять двох літераторів. А саме - згадати життєвий та поглибити знання про творчий шлях українського поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, новатора поетичної форми Павла Григоровича Тичини та віддати шану письменнику-класику української літератури, Герою України, лауреату Шевченківськоїї премії Павлу Архиповичу Загребельному. Цікаво те, що саме у цьому будинку жив і працював  Павло Архипович.
Тичині Павло Архипович присвятив  біографічний  художній твір «Кларнети ніжності»,   який увійшов  у збірку публіцистичних творів «Неложними вустами». В музейному просторі бібліотекарі провели літературні читання повісті-дослідження.
Прекрасна поезія Павла Тичини та глибока проза Павла Загребельного завжди поруч для всіх читачів та поціновувачів  класичної української літератури.
 

28.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Місто легенд, світле юності місто!»
Поетично-музичний  вечір

Колись давно столицю заснували
Кий, Щек, Хорив та Либідь, їх сестра.
Мій, Києве, ти місто старовинне,
Краси  утілення та вічного добра.

Ю. Турчина

Щороку в  останню неділю травня кияни  святкують день міста. В цьому році Київ  відмічає 1535 річницю з дня свого заснування.

28 травня  в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  поетично-музичний  вечір «Місто легенд, світле юності місто!» присвячений  Дню Києва.
Гості заходу прослухали  історію виникнення цього величного міста та з цікавістю переглянули документальні фільми «Древній Київ» та «Цікаві факти про сучасний Київ».
Співочий  колектив «Молоді серця» виконав пісні «Як тебе не любити, Києве мій!», «Київські каштани» та інші.  А поети-аматори  Кузнєцов В. , Топчій Н. та Левицька Ю.  прочитали вірші, присвячені рідному місту – вічно молодому Києву.
 

27.05.2017

Галерея мистецтв
«Літературний фреш»

27 травня 2017 року в Галереї мистецтв ЦРБ імені П.А.Загребельного відбулося фінальне засідання членів «Літературного форуму». Модерувала Віра Свистун, яка виявила не лише відчуття гумору, але й унікальну здатність до поетичних експромтів.
 
Присутні мали змогу почути поезію голови літературного форуму Тетяни Іванчук, літфорумців Віри Свистун, Світлани Макаревської, Анатолія Горового та інших. Зустріч мала динамічний та дружній характер. Члени форуму розпрощалися до вересня з надією, що на літніх канікулах здолають нові творчі рубежі.
 

Відео

 
"Ірен Роздобудько: Мій читачь - мислячий бешкетник"
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter