15.03.2017

Бібліотека №119
«Казки Дивогляда»
Літературна подорож
із циклу «Чарівний світ природи у творах дитячих письменників»
за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»


15 березня дітки з особливими потребами були запрошені до бібліотеки № 119, щоб поринути у казкові мандри, сповнені пригод і відкриттів, де є скарби і підземні царства, чудовиська і герої, які їх перемагають, де квіти перетворюються на прекрасних принцес, а небо кличе у свої безкраї простори звичайних хлопчиків і дівчаток. А створив ці «Казки Дивогляда» чудовий український письменник Олександр Зима, який 8 березня мав би відзначати своє 80-річчя.
Мужня володарка степу Перепілочка, зачарований Синьою Птицею Золотохвостик, переможець Птахолова одуд Ходитут – ці відважні персонажі «завітали» до школярів із книжок з викладки «Мудріші від казки природи підказки», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі. Охоче дітлахи читали журнали з добірки «Чудова преса на всі інтереси», а перегляд мультфільму долучив їх до пригод мешканців Казкового лісу, котрі вірні у дружбі, мужні у боротьбі зі злом. Про це юні читачі розмірковували разом із бібліотекарями та ділилися враженнями. У нагоді стали і пам’ятки, присвячені письменникові та отримані школярами.
Сподіваємося, що чарівні історії Олександра Зими сподобалися нашим читачам, адже вони спонукають пильніше вдивлятися і глибше пізнавати довколишній світ, з увагою й турботою ставитися до природи. Цю настанову нам залишив талановитий знавець казкової Країни Дитинства Олександр Вікторович Зима.
 

15.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Чарлз Діккенс, як представник англійського реалізму»
Літературний вечір
(за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»)


«Діккенс був яскравим виразником, свого роду  рупором
заволодівшим Англією загального натхнення, пориву і п'янкого
ентузіазму, що кликав всіх і кожного до високих цілей».

Честертон Г.

28 лютого, 14 та 15 березня  в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись  літературні вечори  «Чарлз Діккенс, як представник англійського реалізму» до 205-річчя від дня народження англійського письменника для юнацтва нашого району. В заходах взяли участь учні старших класів ЗНЗ №247 та  ЗНЗ№ 249.
Увазі читачів була представлена літературно-біографічна виставка, яка ознайомила з художнім світом творчості Чарлза Діккенса, з життєвим шляхом англійського романіста. Бібліотекарем було розроблено мультимедійну презентацію   «Гуманістичний зміст та людяність творчості Ч. Діккенса», яка допомогла присутнім зрозуміти, що письменник ще за життя набув світової слави, став загальновизнаним класиком.

Відвідувачі бібліотеки мали можливість подивитись уривки художнього кінофільму «Пригоди Олівера Твіста» та документальну кінострічку «Будинок-музей Чарлза Діккенса».
Найбільш активні читачі взяли участь у експрес-грі «Юний літературознавець»  та пізнавальній вікторині «Літературні досягнення Чарлза Діккенса».

Критики називали Чарлза Діккенса «великим поетом» за легкість, з якою він володів словом, фразою, ритмом і образом, порівнюючи його за майстерністю лише із Шекспіром.
 

15.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Постать Леся Курбаса в історії вітчизняного театру»
Година мистецтва

«Це людина, яка була театром»
О. Дейч

15 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулась година мистецтва «Постать Леся Курбаса в історії вітчизняного театру» до 130-річчя від дня народження  українського актора і режисера, організатора і реформатора театру, театрального педагога, публіциста, драматурга, перекладача.

В заході взяли участь студенти університету ІІІ-го віку при територіальному центрі соціального обслуговування Деснянського району.
Увазі читачів  була представлена виставка - персоналія, яка розповідає про сторінки  життєвого та творчого шляху митця. Бібліотекар презентувала  слайд-шоу «Лесь Курбас. Нова театральна якість», що надала  можливість присутнім краще зрозуміти заслугу режисера в розвитку театрального мистецтва в Україні та європейській культурі початку XX століття. Також присутні мали можливість подивитись документальну кінострічку «Лесь Курбас. Про АРТ».

Своєю неординарною творчістю Лесь Курбас осяжно і вдумливо виконав мистецькі та філософські завдання свого часу.
 

15.03.2017

Галерея мистецтв
«Бандура та її прообраз в українській культурі»
Лекція-концерт

15 березня в Галереї мистецтв ЦРБ імені П.А.Загребельного відбулася зустріч з поетесою та майстринею гри на бандурі, членом Літературного форуму  Юлією Григорук, яка познайомила відвідувачів з бандурою, як з музичним інструментом, який має давню цікаву історію та майбуття в просторі національної української культури.
На концерті Юлія, продемонструвала глядачам, що бандура – інструмент колосальних можливостей, адже пролунали як українські народні пісні, так і відома класична музика Антоніо Вівальді.
 

14.03.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Героїв стежина-від батька до сина»
Патріотична хвилина

За що країні стільки болі?
Чим заслужили ми усі?
У небо йдуть нові герої,
Молитви ллються не весь світ.
За що вже сива чиясь мати?
За що ці сльози у батьків?
Він був студент, пішов в солдати,
Що б врятувати рідний дім.

Автор: Позивний Фауст

14 березня вперше за роки української незалежності наша країна відзначає День українського добровольця. З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Героїв стежина-від батька до сина» для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт».
Всі бажаючі могли ознайомитися з літературою та взяти почитати.
 

14.03.2017

Галерея мистецтв
«Українці-нація героїв»
Усний журнал

14 березня Україна відзначає День українського добровольця.

Це свято для нас нове, але всі ми розуміємо наскільки воно є важливим для всієї України, для кожного з нас.

Тому саме сьогодні в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного для учнів 8 класів ЗОШ «119 відбувсь усний журнал «Українці-нація героїв» до Дня українського добровольця.
В заході взяли участь доброволець-волонтер Юрій Харітончук, який розповів про своє перебування в лавах добровольчих батальйонів, про участь в бойових діях. Присутнім були представлені моторошні артефакти із зони АТО, які приносять смерть.
Леся Миколаївна Тищенко - волонтер, українська художниця представила  свої роботи написані нею під час перебування на Майдані та в зоні АТО, а також  розповіла учням про вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, що саме завдяки бійцям добровольчих батальйонів і формувань вдалося створити справжню боєздатну армію.

Вічна пам’ять солдатам добровольцям!
Здоров’я всім живим!
Слава Україні!
Героям Слава!
 

13.03.2017

Бібліотека №119
«Кобзарю мій! Високими словами мене
окрилив ти! Хвала тобі навік!»

Вечір пам’яті

Атмосфера Шевченківського свята панувала 13 березня у бібліотеці № 119. Юні читачі - учні 2 класу СЗШ № 213 - долучилися до безсмертної творчості велетня української культури і літератури Тараса Григоровича Шевченка.  Велику шану до поета підкреслили чудові українські вишиванки, в які були вбрані діти.

Розповідь бібліотекаря про нестримне бажання малого Тарасика навчитися читати та малювати, незважаючи на важке дитинство, довела учням, що прагнення самої людини часто вирішують її подальшу долю.
Проникливо діти читали поезії Великого Кобзаря і відчували його тугу за рідним краєм, красу української землі, безмежну любов до Батьківщини.

Із цікавістю школярі переглянули мультфільм про Шевченка-художника, його мальовничу спадщину  і були вражені непересічним талантом видатного майстра. А викладка «Твори Шевченка очима дітей» продемонструвала художні здібності наших читачів, їх творче уявлення та ставлення до поезій Світоча української літератури.

За участь у конкурсі на кращого читця віршів Тараса Шевченка юні відвідувачі були заохочені від бібліотеки книжечками та світлинами. Інформаційною підтримкою заходу стали флаєри про Великого Кобзаря, а розширити обрії Шевченківської творчості поціновувачам поезії  допоможе виставка-вшанування «Ніжно вплітається в гомін Дніпра добре і щире Шевченкове слово», яка запрошує всіх до невичерпної скарбниці світу Великого сина України.
 

13.03.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Микола Лисенко – камертон української душі»
Музичний калейдоскоп

До 175 річчя від дня народження Миколи Віталійовича Лисенка, українського композитора, фольклориста, громадського діяча в бібліотеці ім. В. Кучера відбувся музичний калейдоскоп «Микола Лисенко – камертон української душі» для любителів гри у шахи клубу «Королівський гамбіт» дізналися про автора двох гімнів, які стверджують духовну велич Людини і Народу.
Учасники заходу прослухали віночок українських пісень на музику композитора: «Коли розлучаються двоє», «По діброві вітер віє», «Садок вишневий коло хати» та  було проведено тематичний перегляд книг «Микола Лисенко – камертон української душі».
 

13.03.2017

Бібліотека №115
«Крок до книжки»
Творча зустріч

Вітаємо всіх із понеділком! Розпочати тиждень краще всього з гарних гостин і приємних зустрічей. До бібліотеки сьогодні завітали учні 6 класу ЗОШ № 249, а зарядити дітей гарним настроєм та наснагою на продуктивний робочий тиждень взялася сучасна українська письменниця, публіцистка, журналістка, член Національної Спілки письменників України, учасниця проекту «Письменники та бібліотекарі в обороні душі дитини»  Наталія Осипчук.

Запрошена бібліотекою гостя, авторка публікацій на тему освіти, науки і культури, говорила про долю української книги та читання. Жвавий інтерес присутніх викликали питання про особливості ремесла літератора, про творче натхнення письменника, необхідні технічні навички, фантазію та здібність до спостереження за тим, що відбувається довкола.
Під керівництвом Наталії Осипчук присутні вчилися читати, адже, здавалося б, відомі та відпрацьовані нами з дитинства читацькі здібності потребують осмислення, особливого хисту, практики, аби зрозуміти та відчути написане автором.

А читати разом і вголос виявилося ще й весело.

Запрошуємо і вас  на спільні читання до бібліотеки!
 

10.03.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Український Езоп»
Літературні читання

З нагоди 190-річчя від дня народження українського поета, байкаря Леоніда Івановича Глібова 10 березня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні школи № 207.
 
Розпочали захід бібліотекарі, нагадавши присутнім основні етапи творчого шляху байкаря. Учні читали свої улюблені вірші та байки поета.
На завершення заходу проведено тематичний перегляд книг, представлених на розкладці «Український Езоп».
 

10.03.2017

Бібліотека №115
«Єднаймо душі словом Кобзаря!»
Шевченківський березень

Де Шевченківські свята проходять найгучніше та найдовше? У нашій бібліотеці! Насичені урочистості Шевченківського березня тривають в бібліотеці № 115  цілий тиждень!

Наша багатюща колекція творів Кобзаря розмістилася на виставках у всіх залах бібліотеки. «Добре і щире Тарасове слово» промовисто розгорнулося викладкою дитячих кобзариків для наших маленьких читачів на абонементі обслуговування дошкільнят та учнів 1-4 класів.

Найновіші видання творів Шевченка, адаптовані для дітей, зустрінуть читачів викладкою «У день народження Тараса візьму у руки я Кобзар» у читальній залі молодшого відділу обслуговування читачів.

Виставка «Ми чуємо тебе, Кобзаре, крізь віки», доповнена колажем «Шляхами Тараса», зустрічає юного любителя української класики на абонементі старшого відділу обслуговування.
Натхненно, урочисто, із запальною енергією пройшов 9 березня марафон читання віршів «Шевченко non-stop». Кожен, хто заходив до бібліотеки, долучався до святкування дня народження Кобзаря читанням його віршів. Молодці всі, хто знає вірші напам’ять, а тим, хто підглядав, аби не забували творів найвідомішого українського поета, бібліотекарі видавали його книжки.

10 березня учні 7 класу ЗОШ №249 завітали на зустріч «…І вогнем Тарасового слова очищати душі і тіла» із письменницею Наталією Осипчук, присвяченою Тарасу Григоровичу. Коли письменниця говорить про поета, атмосфера стає вкрай піднесеною та чуттєвою. Учні читали вірші і жваво обговорювали з ведучою як вони розуміють слова Кобзаря та феномен Шевченка у літературі.

Запрошуємо також відвідати виставку дитячих малюнків вихованців будинку культури «Троєщина» за  творами  Тараса Шевченка, яка  розміщена в приміщенні бібліотеки.

Дякуємо березню за нескінченну барвисту низку свят, а всім нашим користувачам за те, що святкуєте їх разом із бібліотекою та книгою!

 

Відео

 
Архітектор Ніколаєв.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter