28.09.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Бібліотека радо запрошує гостей…»
День відкритих дверей
до Всеукраїнського дня бібліотек
 
28 вересня в бібліотеці ім. В. Кучера у бібліотекарів, читачів та гостей нашого закладу- святковий гомінкий настрій.
Відвідувачам  бібліотеки  в передсвяткові дні було презентовано тематичну виставку «Цей мудрий світ – бібліотека…», яка розкриває всі інноваційні можливості сучасних бібліотек. Для читачів різних вікових категорій була проведена відео-година «Бібліотеки та бібліотекарі на кіноекрані».
З акцією «Стань читачем бібліотеки сьогодні!» вийшли бібліотекарі до парку біля кінотеатру «Кіото».
Пересічні жителі нашого району особисто познайомились з бібліотекарями  та отримали  рекламні флаєра послуг бібліотеки.  В результаті живої розмови багато нових користувачів було залучено до нашої інтелектуальної читацької аудиторії.

Ласкаво просимо до бібліотеки!
 

28.09.2017

Бібліотека №119
«З духовного ставлення дитини до літератури формується її світогляд»
Зустріч із письменницею Наталією Осипчук

Зустріти свято із друзями – що може бути більш приємним? А якщо це свято – Всеукраїнський день бібліотек, а друзі – бібліотекарі, читачі та письменник, то зустріч перетворюється на цікаве спілкування поціновувачів книги.

28 вересня учні 3-го класу СШ № 213 поринули у чарівний світ українського художнього слова письменниці Наталії Осипчук, яка завітала на гостини до бібліотеки.
Пані Наталія запропонувала дітям пізнавальну літературно-мовознавчу гру. Розділившись на команди «Юні бібліотекарі» та «Юні поети», школярі пригадували прислів’я про книгу, читання і бібліотеку, взяли участь у письменницькому майстер-класі «Рима нашвидкуруч». З усмішкою та щирою душею письменниця презентувала нову повість для дітей «Нас чекають у Щасливому», що адресована усім читачам, які не уявляють свого життя без пригод та мандрівок. Діти читали уривки із повісті та познайомилися із головними героями – школярами Даною і Данком, котрі, долаючи усі перешкоди, всіляко допомагають своєму другові Максу.
А розділ «Увага, смертельний номер: ми поїдаємо скло!» спонукав читачів пригадати фокуси, які вони усім залюбки продемонстрували.

Спільне фото на пам’ять, букет квітів авторці на знак подяки, книжки з автографом та найкращі побажання бібліотекарям – так завершилася ця чудова зустріч.
 

27.09.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
Бути туристом – то найвищий клас»
за проектом  «Читаючи подорожуй світом!»
Урок - гра

27 вересня в бібліотеці ім. С. Олійника до Всесвітнього дня туризму, відбувся урок-гра, для учнів школи №147. Відвідувачам бібліотеки був представлений тематичний перегляд літератури  «Бути туристом – то найвищий клас».

Учасники заходу були враженні цікавим історико-географічним матеріалом про дивовижні подорожі країнами Східної Європи: Чехією, Польщею, Румунією, Угорщиною, Молдовою та Білоруссю.
 
Учні з  із задоволенням взяли участь у вікторині «Галявина веселих туристів».  Діти активно відповідали на поставлені запитання та проявили неабияку ерудицію. В результаті віртуальних подорожей, учні  ознайомились не тільки з історією, традиціями  та культурою країн Східної Європи, а й дізнались про правила поведінки туристів.
 
Сподіваємося, що захід  спонукатиме юнацтво до подальшого відвідування бібліотеки та нових цікавих відкриттів.
 

27.09.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бібліотека - «книги дім» запрошує усіх ласкаво…»
Цикл заходів до Всеукраїнського дня бібліотек
 
В бібліотеці ви потрапляєте в країну незвіданого та таємничого, що має таку чудову назву «Книга». Жодні технології не можуть замінити досвідчене слово бібліотекаря. Саме в бібліотеці  зустрічаються  різні  покоління, «народжуються»  поети і письменники, винахідники, «нові таланти» в різних галузях науки. Тут  читачі дістають перлини знань з тисячолітньої давнини та отримують поради з різних питань сьогодення.
27 та 28 вересня - напередодні Всеукраїнського дня бібліотек  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного пройшов цикл святкових заходів.

Увазі користувачів була представлена тематична розкладка літератури «Бібліотек@» - твій шлях до успіху», проведено опитування «Що означає для мене книга?», в якому  в письмовій формі взяли участь користувачі різних вікових категорій (з найкращими  висловами можна ознайомитись на нашому сайті в рубриці «Деснянці про книгу та читання»).
В секторі періодичних видань пройшла тематична гра  «Море цікавого в світі періодики…». За правильні відповіді найактивніші учасники отримали подарунки від бібліотеки.

В секторі художньої літератури увазі користувачів було представлено альбом «Відомі бібліотекарі», присвячений талановитим особистостям світової та української культури, які в різні часи в певний період свого життя працювали в бібліотеках.

Ми завжди раді нашим читачам! Запрошуємо всіх охочих до читання та  до відвідин бібліотечних заходів!
 

Деснянці про книгу та читання

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Деснянці про книгу та читання
 
Про свою зацікавленість книгою та читанням  користувачі ЦРБ ім. П. А. Загребельного різних вікових категорій висловили напередодні Всеукраїнського Дня бібліотек.

Пропонуємо ознайомитись із ставленням читачів до важливого літературного джерела :
 
 

25.09.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ-Богданівка-Яготин»
Екскурсійний тур
 
25 вересня працівники ЦБС Деснянського району з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня бібліотек та підвищення кваліфікації здійснили екскурсійний тур «Київ-Богданівка-Яготин».
Бібліотекарі відвідали меморіальний музей-садибу Катерини Білокур; одну з найкращих районних картинних галерей України – Яготинську картинну галерею, де увазі відвідувачів широко представлений творчий доробок видатних митців України, флігель Т. Г.Шевченка в маєтку Графа М. Рєпніна-Волконського...

Мандруємо Україною! Ще багато цікавого та вражаючого можна побачити й дізнатись в нашій країні!
 

22.09.2017

Бібліотека №115
Відкриття наукового клубу «Територія Н»

Довгоочікуване відкриття нового клубу «Територія Н», створеного за сприяння Малої академії наук України та проекту «Наукова Світлиця», нарешті відбулося і у бібліотеці № 115 для дітей стартувала захоплива програма неформальної освіти!
Вражаючі досліди, експерименти, інтелектуальні ігри та творчі змагання під керівництвом автора проекту «Наукова світлиця» Олексія Смірнова запалили учасників заходу та зарядили всіх жагою пізнання на весь рік. Як це було – дивіться у яскравому фотозвіті.
Учасники проекту із нетерпінням чекають на наступне заняття клубу і не забувають про книжки, бездонне джерело знань, яке скеровує нас на хвилі безперервного поступу вперед.

Тож вітаємо всіх із початком нової, повної дивовиж, сюрпризів та вражаючих відкриттів подорожі загадковою територією Н! Долучитися до неї  пропонуємо усім бажаючим. Вчитися – це цікаво!
 

21.09.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Велика праведниця і заступниця людей»
Народознавчий урок
за проектом « Два храми духовністю єдині »

21 вересня з нагоди свята Різдва Пресвятої Богородиці на зустріч зі священиком  храму Адріана і Наталії  отцем Василем до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні 4 класу школи  № 213.

Отець Василь розповів присутнім  про історію виникнення свята  Різдва Пресвятої Богородиці, його витоки та традиції. Юні читачі уважно слухали і брали активну участь в розмові.

Бібліотекарі підготували підбірку літератури з даної теми, яка викликала цікавість у користувачів.

На завершення заходу всі присутні отримали в подарунок солодощі.
 

21.09.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Бесіда за книгою «Попіл снів»
за проектом «Павло Загребельний: золоті сторінки творчості»

Постать Павла Загребельного асоціюється з історичним романом, серйозними творами, але письменник не робив поділу літератури на «високу» та «низьку»,«елітарну» та «масову», адже  на певному періоді свого творчого життя вирішив звернутися до такого, здавалося б, «легкого» жанру в літературі, як детектив.
21 вересня  в ЦРБ ім. П. А. Загребельного  відбулась бесіда за книгою «Попіл снів» для читачів різних вікових категорій.
Характерною  рисою  цього твору є те,  що один з головних персонажів  це-слідчий - жінка. Автор вирішив проекспериментувати, адже в українській літературі традиційним є чоловіче начало, а жінці відводиться роль або матері, або дружини, або коханки…В повісті описана втеча з секретного наукового об’єкта надзвичайно небезпечного піддослідного майора авіації Чуйко, який наділений надлюдською силою. Письменник за допомогою  сюжетних перепетій показує читачу непізнаваність буття і людини, а саме жінки-слідчої  яка поповнюється ще одним - всепоглинаючим бажанням пізнати всі таємниці Всесвіту, щоб контролювати і керувати людським  розумом.  Щодо назви твору «Попіл снів», -  письменника цікавлять перехідні стани психіки людини, коли деформується одна реальність, а натомість з’являється інша.
Безперечно, однозначний  той факт, що навіть у такому «легковажному», як вважають деякі літературознавці, детективному жанрі, такі майстри слова, як Загребельний здатні досягти художніх висот та задовольнити читача.

Шановні читачі!
Якщо вам, цікавий гостросюжетний детектив
«Попіл снів», - запрошуємо всіх бажаючих до читання повісті!

 

21.09.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Все, чого душа запрагне, я створю»
Майстер – клас
 
«Якщо моя дитина
приділяє увагу спінеру, а не  планшету,
то це взагалі супервинахід»
(Вікіцитата)

Увага! У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей знову відновило свою роботу творче об’єднання «Сонечко». Запрошуємо усіх бажаючих! Тут вас навчать експериментувати з різноманітними матеріалами та техніками, розвивати фантазію. А ще ви отримуєте задоволення, позитивні емоції та впевненість у своїх силах.
Ось подивіться, з яким захопленням діти створюють досить популярну останнім часом пальчикову іграшку – спінер. Для початку навчального року – це актуально, бо, як стверджують,  гаджети допомагають зосередитися і здатні зменшити хвилювання чи роздратованість. Як і сам процес їх створювання.

Вважаєте легше купити? А ви спробуйте зробити своїми руками!
 

19.09.2017

Галерея мистецтв
«Японія і я»
Виставка-інсталяція

19 вересня  в Муніципальній галереї мистецтв спільно з Українською Асоціацією Ручної Творчості (UAHA) відкрилася виставка «Японія і Я», яка присвячена Року Японії в Україні та до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною.
Вперше в Києві експонуються роботи більш як тридцяти  майстрів з різних регіонів України, натхнених Японією.
На виставці представлені авторські ляльки на японську тематику (порцелянові, гіпсові, з полімерної глини, з японської маси для ліплення – паперклей, з пап’є-маше, текстильні та з інших матеріалів), тедді та тедді-долл, антикварні японські ляльки з приватних колекцій, живопис фунтиком, вишивки стрічками, мікро-вишивка хрестиком, витвори з печворку, японської вишивки сашіко, японського квілтінгу, живопис на японську тематику та інше.
Особливу атмосферу створює унікальна міні експозиція «7-5-3» або Японська іграшка від Едо до сьогодення, яку нам надав Державний музей іграшки міста Київ.
Вперше в Києві  представлені антикварні ляльки з приватних колекцій Філіпової О. (місто Одеса) та Воропай О. (місто Київ).
Запрошуємо киян та гостей міста познайомитися з багатогранною культурою японських ігор та іграшок, знайти схожі риси, які притаманні нашим тисячолітнім культурам.

Виставка триває з 20 до 27 вересня.
Вхід вільний.

 

Відео

 
Мойсієнко Анатолій.

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter