26.05.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
«Надати історії привабливого роману»
Засідання клубу ”Іванна”
Вечір - портрет


„Щира любов історика до
своєї батьківщини може
виявлятися тільки в строгій
повазі до правди”
М. Костомаров

26 травня в бібліотеці ім. С. Олійника відбулося засідання клубу „Іванна”. З нагоди 200-річчя від дня народження М. І. Костомарова, українського  історика, письменника відбувся вечір – портрет «Надати історії привабливого роману».
Учасники заходу познайомилися з маловідомими фактами життя Миколи Івановича, його творчою спадщиною, адже всім його працям передувала велика дослідницька робота. Саме завдяки цьому роль Костомарова в розвитку української історіографії величезна.

Всі бажаючі могли взяти книги про Костомарова, щоб ближче познайомитись з його творчістю.
 

25.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати»
Концертно-розважальна програма

Традиційним стало святкування Дня столиці та Дня Києва в Деснянському районі.

За сприяння Управління культури, туризму та охорони культурної спадщини Деснянської райдержадміністрації було організовано міні-містечко з розваг, спортивних змагань, конкурсів, вікторин, виставок-ілюстрацій та різноманітних майстер-класів.

У парку «Молодіжний» розгорнулося справжнє свято «Київ – місто моє, мені в ньому жити, мені його створювати» в підготовці якого взяли участь працівники ЦБС.

Бібліотеки, як неодмінні учасниці кожного районного свята, влаштувалися із своїми цікавинками у бібліозоні на майданчику читача.

Що приваблює дітей більш за все під час відпочинку? Можливість погратися, щось змайструвати, зустрітися з друзями…

Відвідувачі парку з задоволенням демонстрували свою ерудицію в літературних вікторинах. Головним помічником у цьому була представлена краєзнавча мозаїка «Києве Золотоверхий, ти  місто - легенда і місто – герой!», яка відкривала для учасників багато цікавого та корисного.

«Саморобники» - завдяки майстер-класу, ретельно виготовляли «Журавку-оберег», «Квітують свічками каштани», «Закладки для книг в техніці декупаж».

А незвичайне плетіння косичок так сподобалося дівчаткам, що навіть надихнуло на танці. Не обійшлося, звичайно, без подарунків і «фото на згадку».

В День Києва працівники бібліотек завітали на вернісаж «Щасливі картини Софії Книш» та «майстерню просто неба» по вулиці Закревського 13.

Бібліотекарі підготували для мешканців нашого району інтелектуальну вікторину «Славетний Київ». Учасники заходу змогли більше дізнатися про відомих особистостей столиці, котрі своїм творчим талантом зробили вагомий внесок розвиток нашого міста. Усі переможці отримали заохочувальні подарунки. Діти шкільного віку мали можливість взяти участь у майстер-класі «Плетіння чарівного кошика».

 

25.05.2017

Бібліотека №115
«Що читати влітку?»
Бібліокалейдоскоп

Вітаємо!!! Канікули! Кажуть, що дощ – це на щастя, тож, рясно залитий травневою зливою останній дзвоник – передвісник того, що канікули будуть гарячими.

А бібліотека тримає руку на пульсі і ще до закінчення останньої навчальної чверті, піклуючись про те, щоб ніхто не засумував довгими літніми днями, підготувала для читачів кілька літніх книжкових виставок, поличок із літературою, за списками позакласного читання та багато літературних порад.
На бібліокалейдоскоп «Що читати влітку?» ми запросили учнів 1-2 класів ЗОШ № 312. Бібліотекарка представила школярам найактуальніших для їхнього віку та інтересів авторів та авторок з їх дитячими творами, поговорила про те ,чому ми всі так любимо читати, а діти поділилися тим, коли і яка атмосфера найсприятливіша для читання на їхню думку.

Пам’ятайте, що книжка – це найліпший друг вільного часу і не забувайте покласти її у свою канікулярну валізу!
 

24.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Психологія конфлікту»
Тренінг

Чому можуть зібратися в одному місці в той самий час усі представники Централізованої бібліотечної системи Деснянського району? Для обговорення конфліктів, але, зауважте, тільки у безконфліктній формі. Модерувала сьогоднішню зустріч психологиня центру сім’ї, дітей та жінок Деснянського району міста Києва.

Учасники тренінгу розібралися у питаннях того, що таке конфлікт, поговорили про види конфліктів, способи пройти через них з найменшими втратами та корисними висновками, актуалізували питання того, як важливо рефлексувати та проговорювати свої відчуття, переживання та потреби, ще раз пересвідчилися в тому, що необхідно долати стереотипи і сприймати речі, по можливості, у всій їх складності та багатошаровості, і переконалися, що найважливіше долати конфлікти із самим собою. 
Психолог розповіла про кілька методик, які застосовує у своїй практиці роботи з людьми у подоланні конфліктів та залагодженні стосунків; представила, як працює методика карток потреб. Зацікавлення викликало гадання на картках, яке базується на асоціативному методі психологічного аналізу.
Головне те, що спілкування з приємною та приязною людиною стало емоційною розрядкою для кожного учасника тренінгу та обеззброїло всіх від упереджень та поганих думок.
Бажаємо всім гарного настрою, міцного здоров’я та корисних книжок – що є запорукою злагоди з самим собою та навколишнім!
 

23.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Світ очима великого генія…»
Година мистецтва

« У природі все мудро  продумано і влаштовано. Кожен повинен 
робити своє діло, і в цій мудрості – найвища справедливість життя …»

Леонардо да Вінчі

17 та 23 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись години мистецтва: «Світ очима великого генія…» до 565-ої річниці від дня народження Леонардо да Вінчі - італійського художника, скульптора, архітектора, вченого, літературознавця, музиканта. Заходи  відвідали користувачі пільгових категорій, якими опікується Деснянський районний у м. Києві центр соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді; учні загальноосвітньої школи №307.
Читачі бібліотеки поринули у таємничий та загадковий світ титана італійського Відродження - Леонардо да Вінчі. Мультимедійна презентація ознайомила слухачів із шедеврами світового рівня: картиною «Мона Ліза» та фрескою «Таємна вечеря», які в історії італійського живопису відкривають епоху Відродження та іншими роботами майстра.
Учасники заходів ознайомились із літературною спадщиною Леонардо да Вінчі, прочитали та обговорили його афоризми, віртуально провели екскурсії світовими галереями, де виставлені картини великого художника, із захопленням  подивились уривки з художнього фільму «Леонардо да Вінчі -учень Бога».
 

21.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
"Биківня – від території смерті до місця  пам’яті"
Виїзне засідання клубу „Золотий вік”

Всі ті, з клеймом «антирадянські»,
Вже права вижити не мали.
Лише могили Биковнянські
Тіла знівечені приймали.

Тетяна Чорновіл

Щороку у третю неділю травня Україна відзначає День пам'яті жертв політичних репресій. У цей день в Україні згадують численних жертв сталінського терору, який мав масовий характер і особливо вдарив саме по українських землях.
Традиційно, у день пам’яті жертв політичних репресій в Україні,  працівники бібліотеки ім. В. Кучера організували  виїзне засідання клубу «Золотий вік» в Національний заповідник «Биківнянські могили», щоб вшанувати пам’ять жертв політичних репресій. Стоячи над безоднею людських страждань, ми відчуваємо глибоку скорботу.

Схилимо ж голови перед прахом наших співвітчизників, які лежать у цьому лісі. Пам’ять про невинно убієнних має стати запорукою не повторення подібних злочинів у майбутньому!
 

18.05.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Сім’я – фортеця моя»
Заняття тренінг-класу «Гармонія»

Родина - це найважливіша цінність для кожного. Адже це те середовище, де людина зростає, виховується та формується як особистість. Тому на черговій зустрічі, в рамках тренінг-класу «Гармонія», учні торкнулись такої важливої теми як «Відношення у Сім’ї».
Соціальний педагог та психолог з Центру у справах сім’ї та жінок пояснила підліткам особливості родинних стосунків, яка відповідальність лягає на плечі батьків у вихованні дітей. Школярі дізнались, які конфлікти можуть трапитись між дітьми та дорослими, як їх подолати та побудувати міцні та гармонійні стосунки між всіма членами родини.
 

18.05.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Пташина симфонія життя»
Заняття клубу «Капітошка»

Чергове заняття гуртка юних любителів природи «Капітошка» було присвячене птахам. Еколог з Українського товариства охорони птахів розповіла дітлахам,  які птахи живуть на нашій землі, зокрема в Києві, розкрила головні «секрети» пернатих. А книги, представлені на виставці, допомогли дітям дізнатися, чому пташки відлітають зимувати в теплі краї та чому не залишаються там назавжди, як вони виховують нащадків, чим живляться та де будують свій дім. А ще юні слухачі дізнались, чому птахи дуже важливі та потрібні в природі. Та як людина повинна дбати про навколишнє середовище, щоб в ньому могли щасливо співіснувати і люди, і тварини, і пташки!

 

18.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«БЕЗ  ВИНИ  ВИННІ…»
Патріотична хвилина

«Кримськотатарські слова болю
свій рідний дім здавай без бою
Вдягайся швидко та іди
ще й сам не знаючи куди»

Ігор Козак

18 травня Україна вшановує День скорботи й пам'яті жертв депортації з Криму.  З цієї нагоди у бібліотеці ім. В. Кучера відбулася патріотична хвилина «Без вини винні…».
Учасники заходу дізналися про те, що  після жахливої радянської депортації кримських татар у когось була зневіра, хтось не сподівався повернутися на свою землю. Але віра великого народу, його переконання і сила дали можливість не тільки повернутися в рідний Крим, а й зберегти свій народ, свою мову і майбутнє для кримських татар.

Всі бажаючі  могли ознайомитися з літературою та взяти почитати.
 

17.05.2017

Бібліотека №119
Фантазії з бісеру
Заняття гуртка декоративно-прикладного мистецтва
«Творчість юних»

17 травня у бібліотеці № 119 майже панувало справжнє літо, адже юні майстри гуртка декоративно-прикладного мистецтва виготовляли із бісеру яскравих, різнокольорових літніх метеликів та бабок.
Бібліотекарі підготували книжкову розкладку «Таке цікаве і захопливе мистецтво бісероплетіння», із бібліографічного огляду якої читачі дізналися, що шлях кольорових намистинок розпочався понад 40 тисяч років тому із Стародавнього Єгипту; що історія  бісеру оповита легендами, зокрема,  про бідних красунь, заточених злим девом у темницю, сльози котрих перетворюються на дорогоцінний бісер; що перші майстерні в Україні з’явилися у ХІ столітті і найчастіше вироби з бісеру виготовлялися у монастирях, а з часом це мистецтво стало дуже поширеним, по-справжньому народним і доступним для усіх охочих.
І наші відвідувачі у цьому переконалися на майстер-класі, коли взялися до кропіткої праці. І ось уже невдовзі око милували чудові витвори з бісеру, які виблискували різноманіттям кольорів, адже простір для творчості і фантазії – необмежений.

Надіти чи подарувати друзям прикраси, виготовлені власноруч,
зможете і ви, якщо завітаєте до нашого гуртка
декоративно-прикладного мистецтва «Творчість юних».
 

17.05.2017

Бібліотека №115
Бібліотечний FREE-MARKET

Бібліотека пропонує всім читачам взяти участь у безкоштовному ярмарку «Книжковий FREE-MARKET», що проходить у залі абонементу молодшого відділу обслуговування користувачів. За умовами акції ти можеш принести іграшки й прочитані книжки та обміняти їх на щось потрібне та цікаве на власний смак, подароване тобі іншими читачами.
Акція успішно триває вже кілька днів. Отримувати щось новеньке завжди приємно, а ділитися та допомагати один одному – тим більше. Крім того, практика реюзингу (повторного використання) є одним із способів піклування про навколишнє середовище.

До вашої уваги пропонуємо вам цікаву та корисну, з усіх боків річ, тож, приєднуйтеся!
 

Відео

 
Мінна безпека.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter