01.04.2017

Бібліотека №115
Музична весняна хвиля

Як звучать весняні канікули? Дзвінкими дитячими голосами, талантами, ентузіазмом та натхненням!

Другий рік поспіль музична студія «Ритм» відзначає у бібліотеці весняні канікули звітним концертом для родичів, друзів та читачів бібліотеки. Тепла та душевна компанія зібралася у вихідний день у читальній залі на творче спілкування в ритмах гітари та фортепіано. Діти, закохані у музику, співали відомі улюблені пісні, які вивчили протягом року, розчулені родичі пишалися юними талантами, випадкові відвідувачі бібліотеки отримували насолоду від неочікуваного концерту.
Усі разом підводили підсумки досягнень на музичній ниві за філіжанкою чаю та першоквітневими жартами.
Дякуємо здібним музикантам за чудові звуки вихідного дня та чекаємо на нові концерти в бібліотеці!

Розквітайте у квітні та насолоджуйтесь ритмом весни!
 

30.03.2017

Бібліотека №119
«Ці веселі книжки треба читати вголос»
«Письменник для маленьких дітей
неодмінно повинен бути щасливим.
Щасливим, як і ті, для кого він творить.»

Корній Чуковський
Всеукраїнський тиждень дитячого читання триває!

30 березня бібліотека № 119 наповнилася веселим сміхом, адже дітки з особливими потребами – вихованці ДНЗ № 176 - долучилися до чудової творчості відомого письменника, дитинство котрого пройшло в Україні, Корнія Чуковського, до 135-річчя від дня його народження.

Герої  Чуковського, що уже 90 років живуть поруч із нами, «завітали» із казкових сторінок до бібліотеки під час голосних читань.  Мийдодір – «умивальників начальник і мочалок командир» вчив дітей чистоті, лікар Айболить – доброті і співчуттю, Комар із «Мухи-Цокотухи» - мужності та умінню перемагати.

Потішили дошкільнят мультики за творами Старого Казкаря (так письменник полюбляв себе величати), зацікавили книжечки з викладки «Диво-дерево Корнія Чуковського».  Родзинкою заходу стала рольова гра за казкою «Телефон», яку бібліотекарі разом із особливими дітками влаштували за допомогою іграшок.

Отже,читайте, юні друзі, ці  мудрі й веселі книжки вголос,
 не один раз і гуртом, - вам неодмінно стане радісно, втішно та гарно!
Ну ж бо почніть – і хай вам щастить!
 

23.03.2017

Бібліотека №119
«Я хочу, щоб діти, читаючи книжку,
знаходили заховані в ній секрети»

Зустріч із українською письменницею Марією Морозенко

Всеукраїнський тиждень дитячого читання у бібліотеці № 119 для дітей розпочато!

23 березня на зустріч із відомою письменницею, членом Національної спілки письменників України Марією Морозенко із задоволенням завітали найменші шанувальники книги – дошкільнята. Адже хто найкраще може розказати про свої твори, ніж сам письменник.

Пані Марія – авторка понад 20 дитячих книжок - запросила дітлахів до світу свого поетичного слова, презентуючи казки «Незвичайні пригоди Чока, який шукав щастя», «Про країну Ласунів», «У зеленому ярочку».

Залюбки малята відгадували загадки, розбиралися із плутанками   з пізнавальних книжечок «Чарівна азбука» і «Чарівна математика». Розвивальна гра «Віршуємо разом» долучила дошкільнят до римування і творчості.

Діткам дуже сподобалося щире, цікаве спілкування із письменницею, а пані Марія була приємно схвильована поетичним сюрпризом від маленьких читачів – вони декларували напам’ять віршики Марії Морозенко, адже і дітки, і бібліотекарі ретельно готувалися до цієї зустрічі.
Охоче дошкільнята обирали для читання книжечки із виставки «Як до живих джерел глибоких ми припадаємо до книг», а інформаційною підтримкою заходу стали флаєри, присвячені талановитій письменниці та створені бібліотекарями. Книжки ж з автографом Марії Морозенко зайняли гідне місце на тематичній добірці творів письменників, з котрими зустрічаються наші юні читачі.

Тож Тиждень дитячого читання триває!
Запрошуємо усіх до нашої бібліотеки, а також на заходи
 до Галереї мистецтв ЦРБ ім. Загребельного.
Буде весело, цікаво,  змістовно, позитивно і креативно!

 

23.03.2017

Бібліотека №115
«Казки країн Східної Азії»
Віртуальна експедиція


В рамках проекту Деснянської ЦБС «Читаючи, подорожуй світом!» дитяча бібліотека протягом року розкриває своїм відвідувачам сторінки історії та особливості культури країн Східної Азії.

Сьогодні для учнів 7 класу ЗОШ №249 Японію представила наукова співробітниця «Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків» Марта Логвин. Вона познайомила дітей з традиціями японської культури, з цікавими деталями світогляду та матеріального побуту: читачі бібліотеки дізналися про історію кімоно, про значення скромності у житті японців, спробували розібратися у ребусах японської абетки.
Побачити, відчути та більше зрозуміти Японію у вас є можливість здійснивши не таку вже далеку подорож до «Музею Ханенків» у Києві.

Ну і звичайно ж, найбюджетнішими мандрами є подорожі книгою, яка відкриває вам увесь світ!
 

22.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
                «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі»
Інтерактивна бесіда 
за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…»

У 2010 році генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про оголошення 21 березня Міжнародним днем  Новруз. У сучасному світі це свято весни відмічають більше трьохсот мільйонів людей з різних країн світу.
22 березня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулось святкове чаювання та інтерактивна бесіда  «Новруз - найдавніше новорічне свято на Землі» за проектом «Пізнай, прийми та руку простягни…» з нашими користувачами - біженцями з Афганістану. Для афганського народу – це свято початку нового календарного року.  Новруз не тільки об'єднує між собою країни, а й нагадує про те, що ми повинні дорожити нашою спільною планетою. прославляючи красу природи і відродження весни. Новруз може в рівній мірі надихати і людей, які відзначають це свято, і тих, хто просто знає про його існування, на те, щоб з ще більшою ретельністю піклуватися про охорону навколишнього середовища та любити природу.

Це справжнє інтернаціональне свято дружби і весни.
 

22.03.2017

Бібліотека №115
Чарівний світ Чукоккали

Цей березневий тиждень ми присвятили автору, вірш якого змалку знає кожен. До 135-річчя з дня народження великого дитячого письменника, публіциста, літературного критика, перекладача, літературознавця, журналіста Корнія Івановича Чуковського ми об’єднали у бібліотеці найпалкіших шанувальників його творчості. На абонементі для дошкільників та учнів 1-4 класів організована книжкова виставка-персоналія «Казкове розмаїття Корнія Чуковського».
Вихованці ОКЦ «Дивосвіт» за творами  Чуковського підготували серію картин, виставку яких ми запрошуємо відвідати у нашій бібліотеці. На відкритті виставки святкували іменини Цокотухи, у затишній і душевній атмосфері обговорювали твори Корнія Івановича, комічні образи персонажів його казок, переказували найцікавіші сюжетні колізії, читали вголос віршовані казки.
Чудову барвисту виставку художніх робіт  відвідали учні 2 класу школи-дитсадка «Вікторія», які також взяли участь у казковому міксі «Весела плутанина». А потім на дітей чекала «Плутанина» та «Тараканище» Корнія Івановича на екрані бібліотечного кінозалу.

Читайте більше хорошої літератури, від неї кожен Бармалей обов’язково стає і добрішим і милішим!
 

21.03.2017

Бібліотека №151
«Його життя та творчість надихають людей до життя»
Вечір - вшанування

21 березня в ЦРБ ім. П. Загребельного відбувся вечір - вшанування пам’яті німецького композитора, піаніста та диригента Людвіга ван Бетховена під назвою «Його життя та творчість надихають людей до життя» за загальносистемним проектом «Читаючи, подорожуй світом!».
Вечір присвячений 190-річчю від дня смерті композитора, організувала та провела бібліотека №151 разом з Центром Соціальних служб сім’ї, дітей та молоді Деснянського району.

На захід завітали люди з обмеженими можливостями, яким, як нікому близькі перипетії життя людини, яка досягла вершин на світовому музичному олімпі, втративши повністю слух.

Життєстверджуюча та життєдайна сила таланту музичних творінь композитора надихає на перемогу добра, надає сил до подолання перешкод в житті та прославляє саме життя. Така теза вечора, на який зібралися люди, для котрих життя Бетховена є прикладом в боротьбі з недугою та сподіваннями на найкраще. А бібліотека є якраз тим осередком, що робить та наближує ці сподівання до реальності.

Бібліотекарі представили підготовлену на захід цікаву презентацію життєвого та творчого шляху музиканта, звучали музичні твори, які прославили ім’я композитора на віки. Ознайомилися із історією написання композитором безсмертної «Місячної сонати», «Урочистої меси», «Героїчної симфонії» та про інші твори, що ввійшли в світову скарбницю шедеврів музичної класики.

Інформативно підсилити градус сприйняття від проведеного вечора допомогла зроблена фахівцями бібліотеки бібліографічна пам’ятка про видатного композитора.
 

19.03.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Якщо хочеш бути щасливим – будь ним»
Поетично-музичний вечір
"Людина створена для щастя,
як птах для польоту"
(В. Короленко)

З нагоди Міжнародних днів поезії та щастя в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках роботи клубу "Золотий вік" відбувся поетично-музичний вечір «Якщо хочеш бути щасливим – будь ним».
Справжня поезія — неповторна, вона надихає, звеличує, спонукає на подвиги, робить щасливими. Цикл своїх віршів натхненно прочитали поети Подольська Ольга, Кузнецов Володимир та Кулинич Галина.
Будь-яка людина, прагне бути щасливою, або хоча б зовсім не проти того, щоб бодай зрідка, але відчувати такий стан, при якому присутнє почуття найбільшого внутрішнього задоволення своїм власним буттям, повноти і осмисленості життя.

Щасливий настрій заходу створювали виступи тріо "Журавушка", гурту "Гомін" та співак-аматор Тимощук Василь.
 

18.03.2017

Галерея мистецтв
«Древо життя в техніці ошибана»
Майстер-клас

18 березня в Галереї мистецтв на майстер-класі в техніці ошибана, використовуючи різноманітні природні матеріали, юні митці відкрили величезні можливості для творчості. З допомогою доступних інструментів і матеріалів ми створювали неповторні композиції, які можуть прикрасити інтер'єр або послужити прекрасним подарунком.

Так приємно на початку весни відчути аромат засушених трав, ніжність та тендітність пелюстків квітів!
Щиро дякуємо майстрині Вікторії, за можливість фантазувати, творити, відволікатися від повсякденних турбот, а, можливо, для когось ошибана стане захопленням на все життя!
 

16.03.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій»
Історико-культурологічний вернісаж

«Коли рано на світанку я сів на циновку біля вікна, то зрозумів, що японці не тільки прекрасні художники - вони перетворили все життя людини в мистецтво».
Рабіндранат Тагор

Шановні користувачі!
На державному рівні 2017 рік проголошено Роком Японії в Україні.

Пропонуємо Вам ознайомитись з історико-культурологічним вернісажем «Японія: гармонійне поєднання сучасності та традицій», який допоможе доторкнутись до сторінок історії та сучасності цієї незбагненною, загадкової і парадоксальної країни.
На виставці представлена література, яка розповідає про географічне положення, клімат, флору та фауну Японії; про державно-політичний устрій, економіку країни, про місце японської культури в розвитку світової цивілізації та  історичні співвідносини між Україною та Японією. Також представлені твори сучасної японської літератури: Ясунарі Кавабата, Харукі Муракамі, Єсано Акіко, Сей - Сенагон та інших відомих письменників.

Ласкаво просимо в світ екзотики, високих технологій,
культури та психології японської нації!
 

16.03.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Відновлювана та невідновлювана енергія»
Заняття гуртка «Капітошка»

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулося чергове засідання  гуртка «Капітошка». Цю зустріч любителі природи провели в рамках впровадження проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни» і присвятили енергозбереженню. Дізнатися про джерела енергії та їх використання, про проблеми змін клімату учасникам гуртка допомогли не тільки книги, а й зустріч з волонтером еко-клубу „Зелена хвиля” Дариною Кулагою.
За допомогою ігор та цікавих квестів еколог пояснила слухачам, як використання невідновлювальних природних ресурсів, таких як нафта, природний газ та камяне вугілля забруднює навколишнє середовище та призводить до глобального потепління. І чому людство повинне звернути увагу на альтернативні види енергії - сонце, воду і повітря, які ніколи не вичерпаються і не шкодять природі.
Сподіваємося, що ця інформація стане в нагоді учасникам зустрічі і дасть поштовх на зменшення споживання електроенергії та води.
 

Відео


 

День Соборності в фактах та постатях
/історичний екскурс/
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter