13.12.2016

Бібліотека №115
Сніжинка з фольги
(майстер-клас)

Тихими кроками підступає найдивовижніша та найказковіша пора року – новорічні свята. Місто потроху вбирається у карнавальні святкові шати. Не підводить цьогоріч і погода, яка вже кілька разів вкривала замерзлу землю гарною пишною сніговою ковдрою.
У бібліотеці низку святкувань ми розпочали разом із вихованцями ОКЦ «Дивосвіт». Бібліотекарка Пухно Алла представила гостям святкову інсталяцію «Зимонька-зима» та провела огляд найцікавіших зимових казок. Майстриня центру Сокольчук Надія Василівна влаштувала для читачів майстер-клас. Цього разу ми працювали з одним із найбільш новорічних матеріалів – блискучою, сріблястою фольгою, яка за допомогою ножиць, картону, ниток, сумлінності, старанності та дрібки новорічного дива, перетворилася на чарівний снігопад маленьких унікальних сніжинок.

Працювати було вдвічі приємніше під голос колядок та новорічних пісень, які підсилювали святкову атмосферу та налаштовували жвавий ритм, та втричі солодше під присмак шоколадних цукерок, які вручалися кожній майстрині та майстру.

Бажаємо і вам блискучих сніжинок та найзапашніших мандаринок!
 

08.12.2016

Галерея мистецтв
8 грудня в Галереї мистецтв  ЦРБ ім. П. А.Загребельного відбулась презентація історичного роману «Смерть у Києві» для користувачів різних вікових категорій.
Роман розповідає читачам  про  події, які відбувалися у Київській Русі в XII столітті за часів кривавих міжусобних воєн. Князь Суздальський Юрій Долгорукий вирішив об’єднати землі Київської Русі та встановити між ними мир і злагоду. Заради цього, а не для слави зібрався князь іти на Київ, виступити проти Ізяслава та інших непримиримих князів…

Видання  розраховане на широке коло читачів.

За романи «Первоміст» та «Смерть в Києві» автор одержав Державну премію УРСР ім. Т. Г. Шевченка.

Запрошуємо до бібліотеки ознайомитись з літературною спадщиною Павла Загребельного!

 

01.12.2016

Бібліотека №151
«Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти»

«Умій відчувати поряд із собою людину,
умій розуміти її душу, бачити в її очах
складний духовний світ, радість, горе, біду, нещастя…
Умій співпереживати і співчувати.»

В.О. Сухомлинський.

1 грудня бібліотека №151 в тісній співпраці з Територіальним Центром служб сім’ї , дітей та молоді організувала та провела вечір добра та милосердя «Немає вищої святині, як чисте сяйво доброти» до Дня інвалідів.

В  прохолодний зимовий день до нас завітали люди, що потребують захисту та підтримки в цей непростий час. Інваліди – це не просто категорія людей. Це окремі життя. Окремі трагедії. Окремі людські надії на те, що буде добре. На щастя, поряд з ними є ті хто хоче допомогти. Серед таких людей прагнемо бути і ми, бібліотекарі. В теплій, дружній атмосфері бібліотекарі ознайомили присутніх на вечорі з багатьма історіями життя відомих людей, які мали вади розвитку з дитинства, чи отримали їх протягом життя та вистояли і отримали перемогу над собою, над хворобою.
«Відомі люди з обмеженими можливостями» - бібліографічний огляд, що підготували фахівці бібліотеки надавав присутнім віри в людські сили та силу їх духу. Навіть фізичні вади не можуть перешкодити людині жити активним, повноцінним життям, домагатися поставлених цілей, творити, бути успішним і тому доказ – історії життя великих людей з обмеженими можливостями, як наших сучасників, так і попередників, які досягли успіхів всупереч тому, що повинно б їх зупинити. Серед таких особистостей, історія життя та творчості Німецького композитора Людвіга Ван Бетховена. В залі звучала музика, з екрану демонструвалися кадри  життєвих непростих історій, на розкладці книги про цих людей. Особливим акордом зустрічі став перегляд документального фільму « Я вірю в свою мрію» про Ніка Вуйчеча – людину, що народилася без рук та ніг, але своїм життям мотивує до життя інших.

Милосердя та доброта – як два крила, на яких тримається людство. Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердечність, уміння розділити чужий біль, вчасно підтримати у важку хвилину, розрадити в горі та біді – головні тези нашого вечора. Творити добро – значить бути щасливим. Це і намагалися ми зробити для наших гостей вечора.

 

29.11.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Права людини – гарантія розвитку людства»
 
«Свобода означає абсолютне верховенство прав людини»
Франклін Рузвельт
 
 
 
29 листопада 2016 року в  бібліотеці ім. В.Кучера відбулася зустріч з юристом Кучеренком А. О. за темою «Права людини – гарантія розвитку людства» до Міжнародного дня прав людини . Старшокласники дізналися, що у сучасному світі права людини стали кваліфікуватися за цілою низкою напрямів. Це особисті права, які передбачають недоторканість особи і житла, власності та конфіденційності листування та права на об’єктивний суд. Соціальні права, які передбачають права на свободу праці, охорону сім’ї та дитинства, захисту батьківських прав, здоров’я і соціальної справедливості. На ряду з цим існують і політичні права, які мають на увазі і свободу совісті, і рівність усіх перед законом, свободу друку і свободу слова, свободу зібрань та право на протест.  Культурні права включають в себе свободу мистецтв і наук, свободу викладання і право на освіту, а також право на використання у всіх цих процесах своєї рідної мови.
 
 
Працівниками бібліотеки була проведена презентація виставки «Закон – путівник по життю».
 

25.11.2016

Галерея мистецтв
«Калейдоскоп абстрактного мислення»
 
25 листопада в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулося урочисте відкриття виставки «Калейдоскоп абстрактного мислення».
 
На виставці представлені роботи двох талановитих художників – Володимира Борисовича Лопарєва та Руслана Миколайовича Саєнко, які продовжують традиції українського авангарду 1920-30 - х років та ідеї конструктивізму.
 
В експозиції представлені роботи художників, написаних в різні роки їх творчої діяльності.
Володимир Лопарєв представив роботи в різних жанрах: натюрморт, пейзаж, композиція., виконані в техніці пастель, олія. Живопис Руслана  Саєнко присвячений музиці – «Джаз-клуб», «Музикант», «Дж. Верді. Аїда» та тематиці космосу.
Гість заходу - заслужений випробувач космічної техніки полковник-інженер О. П. Прус – друг дитинства Р. М. Саєнко, розповів про їх шкільні роки, про те, як формувалася їх зацікавленість будовою Всесвіту, неосяжного, вічного, невичерпного, яка в майбутньому надихнула митця на прекрасні картини космічного змісту.
В заході взяли участь директор Музею Гетьманства Ярова Галина Іванівна, народна художниця України Тищенко Леся Миколаївна, працівники із книжкових видавництв, які привітали митців з їх творчими досягненнями.
 
Галерея мистецтв щиро запрошує шанувальників живопису ознайомитися з цікавими роботами сучасних художників-авангардистів, які на своєму творчому шляху зверталися до різноманітних тем та жанрів мистецтва.
 

28.11.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Святослав Вакарчук -
відомий український музикант і громадський діяч»
Літературно-музичний вечір
за проектом «Україна в контексті світової цивілізації»
 
Дайте нам бути такими, якими ми є
Дайте нам спокій від ваших щоденних атак
Дайте нам бути такими, якими ми є
Тому, хто чує давно вже все ясно й так
Святослав Вакарчук
 
 
 
 
 
 
В бібліотеці  ім. В.Кучера  відбувся  літературно-музичний вечір «Святослав Вакарчук - відомий український музикант і громадський діяч». Учні  школи №152 дізналися про те, що Святослав Вакарчук відомий не тільки своєю музикою, але й активною участю в політичному житті України.
 
Гості масового заходу з цікавістю переглянули документальні фільми «Міні-фільм про Святослава Вакарчука» та «Океан Ельзи» на Майдані», прослухали віночок пісень у виконанні  Святослава Вакарчука, ознайомилися з тематичною розкладкою та отримали пам’ятку про музиканта.
 

21.11.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«Україна – Держава свободи і єдності»
 
 
День Гідності і свободи окроплений кров’ю,
Не окроплений – залитий кровію героїв.
Їх палили, гнали, били, рвали і стріляли,
Кров лилася на Майдані, смерть страшна гуляла.
ЛЮЛЬКА НІНА
 




До дня Свободи і гідності в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася відеогодина «Україна – Держава свободи і єдності». Лисенко В.М.  розповіла, що події на Майдані були трагічними і світлими водночас. Маємо собі сказати гірку правду, що на Майдан ми вийшли не тільки змінювати владу і декларувати європейський вибір, але й виправляти свої недоліки і помилки... Треба навчитися без зайвого пафосу творити нову країну. Сподіваємося, що Революція Гідності на київському Майдані лише розпочалася, а Небесна сотня, що заступила на вічну варту, не дасть нам звернути з обраного шляху, яким би тернистим він не був. Ставаймо відповідальними і сильними.
Гості масового заходу з цікавістю із сльзами на очах  переглянули документальні фільми: «21 листопада – день гідності і свободи», «Революція гідності» та «Революція гідності України».
 

21.11.2016

Галерея мистецтв
«Українці - нація нескорених»
 
«Червоним полум’ям горить Вкраїна
І чорний дим їй застеляє очі,
Стоять герої слави до загину,
На барикадах люди дні і ночі…»
Трофимова Ніна

 
 
 
 
 
 
 
Трагічні події Революції Гідності та Свободи тривожать та не залишають байдужим жодного громадянина нашої країни.
 
21 листопада в Галереї Мистецтв ЦРБ ім. П. Загребельного було відкрито  тематичну виставку-інсталяцію «Зима, що нас змінила…», присвячену ІІІ-ій річниці  Революції Гідності. Виставка є синтезом живописних робіт, фотографій та дитячих малюнків.
 
На виставці можна ознайомитись з роботами відомої української художниці, члена Національної Спілки художників України  Марії  Петрівни Соченко, картинами народної художниці України Лесі Миколаївни Тищенко, фотографіями члена Національної Спілки фотохудожників України Олександра Григоровича Тимошенка. Кожен з художників знаний  не тільки в Україні , але й далеко за її межами.
 
Колаж малюнків учнів загальноосвітніх навчальних закладів нашого району представлені на виставці- інсталяції «Ялинка».
 
В заході взяли участь : заступник Голови Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації Алєксєєнко Ірина Миколаївна; Голова Ради Митців Галереї Мистецтв, народний художник України Франчук Валерій Олександрович; художниця Соченко Марина Петрівна; учасник Євромайдану, фотохудожник  Олександр  Григорович  Тимошенко; українська поетеса , мешканка нашого району Тетяна Маслова; учні ЗНЗ №259.
 
Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять Героїв Майдану.
Події Революції Гідності та Свободи - це нове обличчя сучасних українців, які вийшли відстояти своє право на євроінтеграцію і право на життя в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина.
 

19.11.2016

Галерея мистецтв
19 листопада в Галереї Мистецтв бібліотеки ім. П. А. Загребельного відбувся майстер-клас «Троянда-яскравий спогад про літо». До Галереї навчитись новим навичкам хенд-мейду завітали мешканці нашого району - дівчата й хлопчики молодшого та середнього шкільного віку, деякі з них зі своїми матусями...Діти та їх мами з радістю зробили власноруч різнокольорові паперові троянди.
Якщо у кожного в руках у прохолодний осінній день заявиться яскрава ніжна, хоч і штучна квітка, наш настрій буде ставати більш радісним та натхненним.
До нових зустрічей!
 

17.11.2016

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Етичне споживання»
Заняття гуртка любителів природи
«Капітошка»
 
Кожне заняття гуртка любителів природи «Капітошка» (у рамках проекту «Збережемо дивосвіт рідної країни») вже традиційно починається з ланцюжка "людина-природа". А оскільки «етика споживання» – це наше здоров’я, вирішили ще раз торкнутися цієї теми. Але цього разу йшлося не тільки про штрих –код товару, але й його упаковку, маркування…
 
Завдяки допомозі наукового співробітника «Інституту проблем виховання» НАПН України Санковської Ірини Мечиславівни діти відкрили для себе багато цікавих фактів : про поліетиленові та паперові пакети, тонкощі пакування, чому краще купувати товари вітчизняних виробників та інше. Із цікавістю та захопленням юні природолюбчики вчилися бути освіченими покупцями: займалися дослідженням маркування де - яких речей, активно відповідали на питання вікторини. І ще раз переконалися, що «Капітошка» - завжди щось незвичайне, цікаве, корисне.
 

 

16.11.2016

Бібліотека ім. В. Кучера
«БІБЛІОТЕКА – ТЕРИТОРІЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ»
 
16 листопада у бібліотеці ім. В Кучера пройшов під гаслом «Бібліотека – територія толерантності».
 
Користувачі дізналися про історію виникнення терміну «толерантність», про людину, з чиїм ім`ям він пов`язаний, про значення цього терміну і зміст, який він несе.
 
Усім користувачам дуже  сподобався цей формат комунікації, оскільки вони мали змогу на тільки ставити питання, а й брали участь в обговоренні, висловлювали власну думку, ділилися інформацією.

 

Відео



Буктрейлер на книгу Романи Романишин та Андрія Лесіва "Війна, що змінила Рондо" 28.02.2017

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter