12.05.2017

Бібліотека №119
«У світі усе починається з мами»
Голосні читання
«Пам’ятаймо, любі діти,
Пам’ятаймо завжди з вами,
Що для нас у всьому світі
Найдорожчі – наші мами!»

Степан Олійник

12 травня працівники бібліотеки № 119 завітали до вихованців ДНЗ № 176 – дітей з особливими потребами - з нагоди доброго, щирого прийдешнього травневого свята, разом із яким наші серця багатшають на світ, осяяний теплим і лагідним, як сонечко, словом МАМА.
Бібліотекарі запропонували діткам Сонця і Дощу книжечки та дитячі журнали із творами, присвяченими матусі. Залюбки дошкільнята слухали вірші Степана Жупанина, Вадима Крищенка, Анатолія Камінчука, Катерини Перелісної, Бориса Олійника, Анатолія Костецького, із задоволенням разом із Мамонтенятком мандрували у пошуках його «єдиної на світі мами», перегортаючи сторінки казки Діни Непомнящої «Мати для Мамонтеняти», навіть пригадали пісеньку з однойменного мультфільму.

З любов’ю діти розповідали про своїх чудових, турботливих мам, які за них дуже піклуються, переймаються їх здоров’ям, допомагають у всьому.
І щоб віддячити матусям та привітати їх, дітлахи охоче, за допомогою бібліотекарів, вчили віршик Інни Кульської «Мамине свято». Тож на закінчення зустрічі маленькі читачі вже хором проголошували:
«Мамине свято я зустрічаю.
Я для матусі віршика знаю.
Я подарунок мамі зроблю.
Я свою маму дуже люблю.»

 

11.05.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Неопалимі сторінки історії…»
Вечір - спомин
до Дня Пам’яті та примирення і 72-ї річниці Перемоги
над нацизмом у Другій Світовій війні (9.05)

«Вогонь з повітря, з берега й води-
Снаряди, міни, бомби і торпеди,
Усе в диму, ти небо бачиш ледве,
І в небі чорних вибухів ряди…»

Л. Дмитерко

В травневі дні цього року ми відзначаємо День Пам’яті та примирення і 72-у річницю Перемоги над  нацизмом у Другій Світовій війні. Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні 1939-1945 рр.. Не можна забувати тих, хто віддав своє життя для щастя інших.
11 травня в ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітала науковий співробітник Національного музею історії України Тамара Куцаєва. Науковець розповіла  юнацтву нашого району про сторінки історії війни, сучасну символіку відзначення свята, мужність та героїчні подвиги  українських воїнів. Відвідувачам заходу було презентовано тематичну виставку, підготовлену для вшанування пам’ятної дати: науковим співробітником  музею представлені історичні мультимедійні матеріали та унікальні архівні фотографії. Жива доповідь  дослідниці про тривожні  події війни не залишила байдужим жодного із присутніх.
На меморіалі Вічної Слави завжди панує скорботно урочиста тиша. Полум’я вічного вогнища нагадує про всіх тих, хто не повернувся з поля бою, пожертвував своїм життям заради кращого майбутнього на землі. Схилимося у пошані перед пам’яттю спочилих воїнів та  подякуємо ветеранам за мирне небо, за життя , за щастя і свободу, за нашу вільну Батьківщину.
 

05.05.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
„У граніті, у бронзі, у серцях”
Година пам’яті

5 травня, напередодні Дня пам’яті та примирення, присвяченого жертвам Другої світової війни, в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася година пам’яті „У граніті, у бронзі, у серцях”.

В ході заходу було зазначено, що ця війна - найбільш кровопролитна і руйнівна трагедія за всю історію людства. Учасники заходу, учні школи № 147, дізналися про факти, що стали відомими широкому загалу лише через багато років.
Про солдатський подвиг, який врятував світ від нацизму, написано чимало правдивих художніх творів. То ж увазі присутніх були запропоновані уривки з повістей П. Автомонова, В. Бикова, І. Шамякіна. Не залишили байдужими учнів епізоди фільму „Дитинство Івана” за повістю В. Богомолова „Іван”. Історію юного героя – розвідника, їх ровесника, вони запам’ятають надовго.
 

04.05.2017

Бібліотека ім. В. Кучера
«Встеляйте квітами шляхи бійцям,
що мир несли в наш край»

Вечір пам’яті

Пам'ятайте, друзі, цих людей довіку,
Тих, хто повернувся і поліг в боях.
І вклонімось всі ми низько до землі їм,
Квітами устелим їх тернистий шлях.

В  бібліотеці ім. В. Кучера відбувся  літературний вечір  «Встеляйте квітами шляхи бійцям,   що мир несли в наш край» до Дня пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни. Відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.
Автор розповів, що страшна війна 1939-1945років, пекуча рана, яка болить досі чи не в кожній родині в Україні. Воїни-переможці проявили чудеса героїзму, стійкості, мужності, билися за кожний клаптик рідної землі до останньої краплі крові, вистояли і перемогли. Для України ціна тієї перемоги жахлива – мільйони людських життів, зруйнована економіка. Кожен другий воїн загинув у боях, кожен другий з тих, хто залишився у живих, був поранений. Гоїлися рани, зростали повоєнні покоління…


 

03.05.2017

Бібліотека №119
Тваринний світ  Північної  Америки
Природознавча мандрівка
за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»


Усі дітлахи, звичайно, полюбляють відвідувати зоопарки та цікавляться різноманітними тваринами, котрі у них мешкають, адже тваринний світ нашої планети – великий і незбагненний.

Тому 3 травня учні 1-го класу СЗШ № 207 залюбки завітали до бібліотеки, щоб дізнатися про представників дикої природи Американського континенту.
Зацікавлено діти переглянули трейлер «Північна Америка. Народжені непокірними», здійснили невелику історичну подорож Північною Америкою разом із тітонькою Совою, відвідавши її урок. А з презентації «У світі тварин Американської півночі» юні читачі довідалися, що на Алясці мешкає найбільший хижак на суші – бурий ведмідь кадьяк, який важить понад 700 кг при зрості на задніх лапах до 4 м, що білий ведмідь у пошуках улюбленої здобичі - тюленів - проходить за день 70 км, що він чудово плаває і витримує мороз до -60 градусів, що тільки у північній тундрі Канади водиться вівцебик, що довжина рогів північного оленя - більше 1,5 м…
Дуже здивувало школярів, що на півдні мешкають алігатори - настільки різний клімат на континенті. «Помилувалися» діти і акулами-людожерами, адже води Тихого і Атлантичного океанів, що омивають Америку, є домом для найбільших і найнебезпечніших акул на планеті.

Книжки з тематичної добірки «Тваринний світ Північної Америки» також ознайомили читачів із особливостями життя диких мешканців материка. А бібліотекарі наголосили на тому, що, на жаль, деякі види тварин через діяльність людини знаходяться на межі зникнення і для їх збереження створено ряд заповідників і національних парків.
Сподіваємось, що наші користувачі із задоволенням здійснили пізнавальну зоомандрівку, та запрошуємо на наступні зустрічі із цікавинками Північної Америки.
 

02.05.2017

Галерея мистецтв
Крізь час
Виставка Марії Франчук

2 травня в Галереї мистецтв ЦРБ ім. П. А. Загребельного відкрилася персональна  виставка Марії Франчук «Крізь час».

Творчість молодої художниці  доволі розмаїта. Раннім, ще дитячим роботам Марічки, напевно позаздрив би і сам  Анрі Матісс, така в них сила кольорів. Але в подальшому, живопис юної мисткині більш зрілий , зникає експресія барв, з’являється пильний погляд і намагання осмислити навколишній світ та безмежний Всесвіт.

Творчість художниці з 8-мирічного віку була неодноразово відмічена у пресі, входила в каталоги, ілюструвала книжки та календарі разом з малюнками інших дітей. Також брала участь у міжнародних пленерах.
Марія Франчук нагороджена золотою медаллю і дипломом Міжнародного олімпійського комітету (Греція, Афіни 2003 рік).

Нагороджена 1-ою премією Всеукраїнського конкурсу «Олімпійські традиції майбутнім поколінням» (Україна, Київ 2003).

Нагороджена золотою медаллю і дипломом лауреата 11-го Міжнародного дитячого конкурсу малюнку (Японія, Токіо березень 2004 року).

У червні 2016 успішно захистила свій мультиплікаційний дипломний проект «By The Wind», який ви можете переглянути в нашій галереї допоки триває виставка. Вхід вільний.

 

29.04.2017

Бібліотека №115
Мистецтво спілкування
(тренінг)

На зустрічах нашого недільного клубу ми не марнуємо час і не розводимо пустих балачок. Вдосконалювати мистецтво спілкування вчилися учасники клубу протягом тренінгу, який влаштувала у бібліотеці психолог по роботі з підлітками, спеціалістка з альтернативної освіти, учасниця підліткового комунікативного клубу «Come & Comm» Діана Житня.
У дружньому колі діти вчилися навичкам комунікації, прийомам ораторського мистецтва, визначали межі комфорту та способи їх розширення, прислухались до тих, хто любить помовчати.

Важливо, що модератору вдалося залучити до дискусії кожного учасника зустрічі. Бесіда була невимушеною та цікавою, а ще цікавішими були завдання, заплановані авторкою тренінгу. Як справжні дослідники феномену комунікації, учасники тренінгу займалися не просто теорією, а й  впроваджували її у практику. Досягти певної мети засобами спілкування – часто досить не просто, особливо дітям, які ще тільки вчаться вирішувати проблеми самостійно. Із завданням подзвонити по телефону та отримати потрібну інформацію впорались всі. А піти далі і скоротити дистанцію у спілкуванні с перехожими на вулиці допомогла весна, сонце та тепло. Питання про те, чому важливо спілкуватися, змусило задуматись про ці  важливі речі ще кількох учасників експерименту, а наших гуртківців розмова з незнайомцями позбавила кількох безглуздих страхів та комплексів.
Бажаємо всім гарного спілкування, для якого обов’язково знайдуться потрібні та гарні слова! І пам’ятайте, що головне у спілкуванні – це чути та відчувати свого співрозмовника.
 

28.04.2017

Бібліотека ім. С. Олійника
„Блукаюча зірка Ісаака Бабеля”
Засідання клубу „Іванна”

28 квітня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали члени клубу „Іванна” на літературний вечір „Блукаюча зірка Ісаака Бабеля”. Одеса дала життя багатьом талановитим людям, які по – різному увічнили це місто. Один з них – Ісаак Еммануїлович Бабель. Він зробив Одесі безцінний подарунок – свої „Одеські оповідання”, які відобразили культуру, побут та звичаї того  часу, а головне – знаменитий „одеський говір”.
Читаючи оповідання відомого одесита, присутні були вражені його  влучними  спостереженнями за життям дореволюційної Одеси. Зацікавили учасників заходу також фрагменти фільму „Исаак Бабель: роковой треугольник”, який висвітлює одну зі сторінок життя письменника.
 

27.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ми українці – нація сильних»
Літературна мозаїка Марії Морозенко

У бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася довгоочікувана зустріч відомої української поетеси, письменниці, голови ТО об’єднання дитячих письменників Національної спілки письменників України Марії Морозенко зі своїми прихильниками.
Марія Миколаївна розповідала про свою творчість, ділилась планами на майбутнє, читала вірші, презентувала нову повість «Я закохалась», яка вийшла друком нещодавно, роздавала автографи, відповідала на безліч запитань. Цікаво було послухати враження дітей від улюблених книжок, особливо про кошового отамана війська запорозького, Івана Сірка. «Незвичайні», «захоплюючі», «цікаві» - ось загальна оцінка читачів. Що може бути краще?!
 

27.04.2017

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я єдиний та неповторний»
Тренінг-клас «Гармонія»

Чергове заняття в рамках тренінг-класу «Гармонія» було присв’ячене самооцінці. Ажде, коли дитина дорослішає, їй часто дуже важко розібратися у собі, правильно оцінити власну поведінку та зрозуміти, чому якісь речі відбуваються саме з нею.

Розібратися у всіх тонкощах власного «Я» підліткам допомогла психолог з «Центру у справах сім’ї та жінок» Наталія Федорівна Овсієнко.  Досвідчений педагог розповіла учням,  які бувають типи людей, про вплив людської свідомості на наші вчинки, взаємини з рідними та друзями.


Наостанок Наталія Федорівна дала школярам цінні поради: як розкрити свої таланти, налагодити стосунки з оточуючими та  жити в гармонії зі світом.
 

27.04.2017

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Велика Британія запрошує…»
Історико - етнографічна  година
(за проектом «Читаючи, подорожуй світом!»)

«Я нічого не бажав би змінити
в Англії окрім погоди»

Оскар Уальд

5, 20,27 квітня в  ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбулись історико-етнографічні  години «Велика Британія запрошує…». В заході взяли участь учні загальноосвітніх  школ № 119, № 247.

Читачам було представлено виставку-подорож, яка розповідає про географічне положення, природні умови, історію, політичний устрій та культуру Великої Британії.
Бібліотекар підготувала  мультимедійну презентацію «Її Величність Британія», що надала можливість присутнім краще пізнати історію та культуру цієї країни. Учасники заходу здійснили віртуальну подорож історичними  та пам’ятними  місцями Англії, Шотландії, Північної Ірландії та Уельсу.
Найактивніші читачі взяли участь в інтерактивній грі «Починаючий екскурсовод» та прокоментували  сторінки історичних та сучасних  подій, важливі етапи та цікаві факти розвитку Великої Британії.

Щоб краще дізнатись про цю чудову країну, не схожу на інші держави світу, долучайтесь до читання та подорожуйте!
 

Відео

 
Мовограй. До міжнародного дня рідної мови. 
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter