25.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Енергозбереження в дії» 
Зустріч з екологом

Сьогодні перед нашою державою гостро стоять енергетичні проблеми, тому питання раціонального використання ресурсів дуже актуальне. З ним пов’язано створення Міжрегіонального проекту Д.ТЕК (найбільшої енергетичної компанії України) - «Енергоефективні школи». В його реалізації приймають участь школи і Деснянського району. Бібліотека, як інформаційно-освітній центр, завжди виступає одним з надійних партнерів шкіл.

Черговий захід з екології в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей присвятили енергозбереженню. Завдяки книгам, Інтернету, розповіді голови Київського міського осередку Національного молодіжного центру «Екологічні ініціативи» Белана Владислава, учні  восьмих класів 218 середньої школи відкрили для себе багато цікавого. Так вони дізналися про джерела енергії (корисні копалини, атом, воду, вітер та інші), їх використання. Багато питань було про енергоефективність та шляхи теплозбереження. А завдяки «рольовій грі», «незалежні експерти» довели, що найкорисніший вид енергії – відновлений.

Сподіваємося, що ця інформація буде корисна учням для участі у конкурсі на зменшення споживання енергії, в рамках проекту "Енергоефективні школи".
 
 
 

24.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Мамине сонечко»
Журнальна мозаїка
 
Разом з чудовою, майже весняною погодою, до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей завітало «Мамине сонечко». Ви ще не знаєте, що це таке? Це – видавництво, яке видає яскраві, цікаві, пізнавально-розважальні журнали для дітей. У цьому змогли переконатися учні молодших класів. Хлопчикам дуже сподобалися неймовірні пригоди та несподіванки у «Маленькому Розумнику», ігри, казки та цікаві завдання. «Маленька Фея та сім гномів» привабили дівчаток - мандрівками дивовижними країнами світу, ляльками, розвагами разом із захоплюючими завданнями. А журнал «Вигадуй, думай, грай» привернув увагу усіх, бо тут – цікаві факти про світ, науку, техніку, головоломки, кросворди і сканворди – все те, що розважить і навчить будь-кого! Оскільки усі діти полюбляють щось майструвати, журнали «Мамине Сонечко» та «Саморобки» теж не залишилися поза увагою.
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні працівникам видавництва «Мамине сонечко» пані Жанні Капшук та Ользі Воляник за цікаву зустріч, за подарунки, за нові відкриття.
 
 

24.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«На крилах Шопена…» під такою назвою в ЦРБ №141 пройшов музичний вечір присвячений 205- річчю від дня народження Фридеріка Шопена, великого польського композитора та піаніста. Прекрасно підготовлена та презентована на заході виставка книг про життя та творчість композитора з великою увагою була сприйнята учасниками вечора - членами клубу «Шанувальників інтелектуального кіно». Неперевершений творець мелодій, лаконічних музичних форм , вальсів, полонезів та мазурок - все це показує геніальність і неперевершеність композитора. Продемонстрований для учасників заходу художній фільм польського режисера Єжі Антчака «Шопен. Бажання кохання» розкрив інтимні сторони  його життя – взаємовідносини з видатною жінкою, яка придбала на той час широку літературну популярність під псевдонімом Жорж Санд.
 
Шопен вважається найвизначнішим польським композитором, при цьому для польських композиторів багатьох поколінь його роль виходить за рамки самої музики і це визнавали не тільки поляки, а й усе цивілізоване суспільство.
 

23.02.2015

Бібліотека №151
23 лютого 2015 року в бібліотеці № 151 було проведено патріотичний урок, присвячений першій річниці Революції Гідності для учнів 5-В класу середньої загальноосвітньої школи № 276.

Під час заходу діти дізналися про історичні події, що змінили політичне обличчя України, реалізували прагнення українського народу в напрямку європейського вектору розвитку, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану.
 
 
 
 

20.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
20 лютого у бібліотеці імені С. Олійника  відбулася зустріч читачів, учнів ЗОШ №147, з настоятелем храму преподобного Івана Рильського ієреєм Євгеном Нікітіним. Захід був організований в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині ”  і  мав назву „Зимобор і різдвяної пори завершення”. Читачі бібліотеки мали нагоду  долучитися до народних традицій  святкування Стрітення Господнього. Отець Євген розповів присутнім: про історію виникнення свята, обряди та вірування, пов’язані з ним. Повідав священик і про магічну силу стрітенської святої води. На закінчення гість  відповів на численні запитання учасників заходу,  учні прочитали вірші українських поетів присвячених  Стрітенню, бібліотекарі ознайомили відвідувачів з  книжковою етно-розкладкою: «Стрітення – українські традиції».
 
 
 

19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19 лютого в ЦРБ №141 пройшла хвилина пам’яті «Небесна Сотня! Вічна слава Героям!» до дня вшанування Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
 
У пам'ять про Небесну сотню названо вулиці, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам'ятники, випущено медалі.
 
Пам'ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
 
Героям Слава! Вічна пам’ять!

 

22.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«На варті наших душ - Небесна сотня»
... Не діждалась мати свого сина,
 Посивіла за єдину мить.
                              у небесній сотні її сила,
                              Її щастя в небо десь летить…

 
Вічна пам'ять Героям!
 
У бібліотеці ім. В.Кучера відбулася  відео - година "На варті наших душ - Небесна сотня".
Захід розпочався хвилиною мовчання та запалюванням свічки. Під звуки старої лемківської пісні «Гей, пливе кача...» у виконанні «Піккардійської Терції» присутні пригадали всіх героїв Небесної Сотні поіменно, для яких пісня стала гімном.
 
Також учасники   пригадали хронологію подій, спостерігаючи за кадрами документального фільму «Перший фільм. Небесна сотня», коли об’єднані поривом душі, люди встали за волю.
 
Небесна сотня вже рік молиться за Україну. Ми молимося за них, а вони сподіваються, що нам вистачить віри. Віри в себе. І пам’яті – про ті небесні сотні, якими українська земля пожертвувала за право бути.
 
 
 
 
 

20.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я –еколог!»
Заняття гуртка любітелів природи «Капітошка»

 
Діти завжди проявляють великий інтерес до професій дорослих. А оскільки юних капітошкінців цікавлять усі питання, пов’язані з природою, на черговому засіданні гуртка вони намагалися зрозуміти, хто ж такі екологи. І чому ця професія стала однією з найнеобхідніших у ХХІ столітті, незважаючи на те, що з'явилася не так давно?
 
Відповісти на ці питання допоміг професійний еколог, науковий співробітник лабораторії екологічного виховання  Інституту проблем виховання  НАПН Санковська Ірина Мечиславівна.
 
Виявилося, що екологи - це ті фахівці, які взмозі пояснити, чому висихають річки, риба гине або влітку випадає сніг. Вони вивчають не тільки стан води, землі, повітря, а й вплив промислових відходів на рослини, тварин і людей, навіть - наслідки запуску космічних ракет. А ще вони розробляють шляхи найменшого впливу людей на природу.
 
Все це юні природолюбчики дізналися завдяки цікавій розповіді пані Ірини, книгам, представленим на виставці та рольовій грі («Я-еколог»), бо, як писав видатний педагог В.Сухомлинський «Гра – це іскра, що запалює вогник допитливості...».
 

 

18.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
„Масляна, воротися!До Великодня простягнися»  
Посиденьки
 
Масляна - це проведення зими, осяяне чеканням близького тепла, весняного відновлення природи. Ось і знову вона до нас завітала! Яскрава, смачна, сповнена сюрпризів: з чіплянням колодки (відгоміном давнього ритуалу знищення опудала Зими), прив'язуванням  на руку колодочки, оздобленої квітами та стрічками, відкупом цукерками, з основною обрядовою стравою - варениками з сиром... Але головне навіть не солодощі, а виявлення інтересу у дітей до традицій та звичаїв рідного краю. А ще - гарний настрій, який створили господарі оселі. І допомагали їм у цьому, завжди бажані гості, - вихованці музичної школи № 24.
 
 
 
   Проходять століття, змінюється життя, з'являються нові свята, але широка Масляна продовжує жити. Її зустрічають і проводжають так, як й у язичницькі часи. І дуже важливо, щоб наші діти, молодь знали і поважали ці народні свята, бо, як писав  відомий етнограф Олекса Воропай,  «...Звичаї...об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю…», а це зараз так важливо.
 
 
 
 
 
 
 

19.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Центральна районна бібліотека № 141 та Благодійний фонд «РОКАДА», в рамках співпраці з Представництвом Управління Верховного комісара ООН у справах біженців виконує програму соціальної допомоги біженцям та шукачам притулку в м. Києві, співпрацюючи за спільним  соціокультурним проектом, "Пізнай, прийми і руку простягни».

21 лютого в ЦРБ відбулася інтернаціональна поетична година «Збережемо наш скарб – рідну мову» присвячена Міжнародному дню рідної мови. Завітали на захід родини із Ірану,  Афганістану та Пакистану. Читали вірші на рідній мові, ділилися розмовами про   звичаї та традиції їх народів.  Бібліотекарі провели медіа екскурсію в історію культури перських народів та ознайомили присутніх із нашим народно-християнським святом «Масляниця».  Закінчився захід спільним бібліочаюванням та переконанням в те, що ми всі такі різні за національністю, за мовою, за віросповіданням та такі одинакові в любові до своєї Батьківщини і прагненні до миру на Землі.
 

 
 

Відео

 
Дитина у світі емоцій.

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter