15.04.2014

Бібліотека №115
Музи Шевченка

«Не весело на світі жить,
Коли нема кого любить».
Т. Шевченко

Сьогодні у нас відбулась відверта розмова з колежанками гімназії "Києво-Могилянський колегіум" про кохання Великого Кобзаря. Хоча Тарас Шевченко жив 200 років тому, але і сьогодні ми хочемо знати як склалася його доля, з ким він дружив, кого любив, а кого ненавидів, який він був у побуті та особистому житті, які були його погляди, переконання, смаки, уподобання. Про це та ще багато цікавинок про потаємні закутки поетового серця, про муз натхнення: Ядвигу Гусиківську, Марію Європиус, Ганну Закревську, княжну Варвару Репніну, комендантшу Агату Ускову, артистку Катрусю Піунову, просту дівчину Лікерію Полусмакову – розповіла старший науковий працівник Національного музею Т. Г. Шевченка Т. О. Холоша під час відвертої розмови «Троянди Шевченкової любові» (клуб «Чомусик»). Вона представляла образ за образом, демонструвала портрети жінок, що викликали його щире захоплення, створених Шевченко-художником, цитувала Шевченко-поета, починаючи з дитячих років і до останніх днів.
 
Дівчата із захопленням спостерігали за строкатою життєвою долею Кобзаря. Вони сказали, що такого Шевченка не знали і не уявляли. Тепер його творчість та особистість стали для них ближче та більш зрозумілі.
 
 
 
 

11.04.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Понад два роки бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей співпрацює з "Центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями." Залюбки організовуємо та проводимо спільні масові заходи, участь в яких беруть члени Центру. Ось і 10 квітня   учасники мистецької студія «Вуаль»,  за інформаційною підтримкою колективу нашої бібліотеки, для учнів 8-9 класів читали вірші, виконували пісні. В свою чергу учні із задоволенням  брали участь у цьому благочинному дійстві.
 
 
 

9-10.04.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Знаете, каким он парнем был,
Тот, кто тропку звёздную  открыл.
Пламень был и гром,
замер космодром…»
Н.Добронравов
 
12 квітня 1961 року  Юрій Гагарін став першою людиною в світовій історії, яка здійснила  політ в космічний простір. Перший космічний політ викликав  захоплення у всьому світі, а сам Юрій Гагарін став світовою знаменитістю.
 
9 та 10 квітня  в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Перший космонавт планети Земля», присвячений до 80-річчя від дня народження Юрія Гагаріна. За допомогою літератури, представленої на книжковій виставці, бібліотекар ознайомила юних користувачів та афганських  біженців, які  мешкають в нашому  районі  з життєвим шляхом першого в світі космонавта, сміливість і безстрашність якого підкорили весь світ. Завдяки перегляду фрагментів з художнього кінофільму «Гагарин. Первый в космосе» та уривків  документальних кінострічок, відвідувачі заходу зрозуміли , який подвиг здійснив Юрій Гагарін, почули його голос. Дуже приємно було бачити зацікавлені очі наших читачів. Слайди фотознімків доповнили цікаву картину життя людини, яка була визнана почесним громадянином багатьох російських й зарубіжних міст та була першою  на порозі ери великих відкриттів світового  космічного простору.
Найактивніші читачі взяли участь в інтелектуальній вікторині та отримали призи від бібліотеки.
 

04.04.2014

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
2 квітня 2014 р. в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулась поетична година "...Сію слово, добрі жнива колись - то будуть" в рамках 200 річчя з дня народження Т. Г. Шевченка. В заході брали участь учні 8-Б класу школи №218 та діти з "Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями".

Бібліотекар розповіла про життя і творчість Великого поета, зробила огляд тематичної виставки "Я не одинокий, є з ким в світі жить...", цікаво була проведена  вікторина "Т. Г. Шевченко".  Діти жваво брали участь у дійстві. Артистично учасники заходу  читали твори Кобзаря: "Садок вишневий коло хати", "Заповіт" та інші. Вдалим закінченням заходу була пісня на слова Шевченка «Думи мої, думи»,  яка дуже сподобалась присутнім.
 
 
 
 
 
 

03.04.2014

Бібліотека №119
Чарівництво творчості  Миколи Гоголя

«Звідки бралось, з яких криниць, з яких джерел
било чарівне гоголівське слово? Слово великого
Гоголя не тільки не померло й ніколи не вмре,
  а дасть ще чудові паростки!»
Остап Вишня

2 квітня у бібліотеці № 119 для членів гуртка «У світі чарівного слова» відбулася медіа-подорож «Чарівництво творчості Миколи Гоголя» з нагоди 205-річчя від дня народження видатного письменника, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури».
 
Уважно школярі слухали розповідь бібліотекаря про основні події життя і творчості Миколи Гоголя, проілюстровані кольоровою слайд-презентацією «Безмежний світ Миколи Гоголя» та уривками з оповідання Любка Дереша із серії «Життя видатних дітей» про дитинство геніального митця, з яких учні дізналися, що син Полтавщини, земляк Григорія Сковороди та Івана Котляревського, Микола Васильович ніколи не втрачав зв’язок зі своєю Батьківщиною, родинним гніздом. Україна була для нього не лише місцем, де він народився і виріс, а й цілющим джерелом, яке щедро живило душу письменника. Її образ надихнув на створення безсмертних «Вечорів на хуторі біля Диканьки», що одразу ж полонили серця читачів і відкрили для них Україну: красу її травневої ночі і велич Дніпра, купальський цвіт папороті та різдвяні колядки, героїчне козацьке минуле і веселу круговерть Сорочинського ярмарку.
 
Не залишилися байдужими до таланту Гоголя і наші читачі: вони зацікавлено слухали уривки з повісті «Ніч перед Різдвом» у перекладі Максима Рильського, з посмішками переглядали однойменний мультфільм, активно відповідали на запитання літературної вікторини «Вгадай героя», взяли участь у грі «Беру інтерв’ю у Миколи Гоголя», вигадуючи цікаві запитання, які б задали видатному письменнику. Бібліографічний огляд книжкової виставки, проведений бібліотекарями, ознайомив учнів з іншими творами Миколи Гоголя, котрий створив поетичний світ про Україну, якому судилося вічне життя.
 
 
 

 

 
 
 

31.03.2014

Бібліотека №115
Вечір пам’яті "Небесній сотні"

Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий, Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.

Цими днями по всій Україні та й за кордоном вшановуються поминальні 40-і дні за загиблими Небесної Сотні. Не залишаються поза увагою ці події і в бібліотеці №115 для дітей.

Через сорок днів після трагічної загибелі героїв ми зібрались, щоб віддати шану тим, хто поклав своє життя заради великої мети – єдиної та вільної України. На концерті-реквіємі звучали патріотичні українські пісні, лемківська пісня «Гей, плине кача по Тисині» та сучасні «Воїни світла», «Не стріляй», «Стіна» та інші.

Події, що відбуваються в Україні надихнули нашого читача, учня 5-го класу Романа Красюка на написання пісні «Небесна сотня», яку він присвятив пам'яті загиблих героїв. Ця пісня не залишила байдужим нікого серед присутніх. Романа та ще кілька учасників відзначили подяками.

Бібліотекарі також стежили за подіями, які відбуваються в Україні, висвітлюючи їх на тематичних поличках, виставках, інформаційних стендах, в читальному залі діє тематична викладка “Пам’яті Небесної Сотні”, на якій відображена хроніка подій від 18 лютого 2014 року і до сьогоднішніх днів, імена загиблих з Небесної Сотні, останні події — вшанування поминальних 40-их днів за загиблими.

Вічна пам'ять героям! Колектив бібліотеки висловлює співчуття родинам загиблих патріотів "Небесної сотні". Їх імена і подвиг в ім'я України будуть вічно жити в наших серцях. Вечір завершився хвилиною мовчання за загиблими під час останніх подій в Україні. Небесна Сотня тепер завжди стоятиме на варті наших душ.
 
 
 
 
 
 
 

25.03.2014

Бібліотека №115
Літературне доміно
«Як ми читаємо Шевченка»

 
«Душа поетова святая,
Жива в святих своїх речах,
І ми читая, оживаєм
І чуєм Бога в небесах.»
Шевченко

Рік Шевченка триває і бібліотека продовжує вшановувати пам’ять поета. Цього разу ми вирішили дізнатись як читачі знають поезії Шевченка. Учням 6 класу ЗОШ № 282 запропонували літературне доміно за творами Кобзаря. Треба було вірно скласти обидві половинки кісточки доміно (на одній уривок із твору, а на другій – назва твору). Ця форма гри передбачає знання саме текстів віршів. За винятком двох уривків, все було зроблено правильно та зайняло небагато часу, всім учасникам гри було приємно, що твори поета  знають і пам’ятають.
 

 

25.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
21 березня в бібліотеці імені С. Олійника відбулася зустріч з науковцями музею Десятинної церкви. Співробітники музею Мельник М. К. та Чорний С. В. розповіли про історію зародження та етапи розвитку християнства в Київській Русі, починаючи від рівноапостольної княгині Ольги. Цікавою була розповідь про дві святині, які відіграли не аби яку роль в історії християнства – Десятинну та Андріївську церкви: історію їх побудови та сучасний стан. Розповідь супроводжувалася демонстрацією слайдів, на яких учасники заходу могли побачити креслення проектів церков, фрески та ікони, що прикрашають ці  храми нині та інші цікаві матеріали. Закінчився вечір відповідями на численні запитання присутніх користувачів бібліотеки.

 
 
 
 

19.03.2014

Бібліотека №115
Це до книги йдуть на свято і дівчата і хлоп’ята

Щороку впродовж весняних шкільних канікул в дитячих бібліотеках нашої країни проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Цього року в нашій бібліотеці він проходить під гаслом „З книгою ми дружимо, живемо не тужимо”. На відкритті Тижня в читальній залі для дошкільників та учнів 1-4 класів зібралося біля 100 юних читачів 2-4 класів ЗОШ №№ 249, 259 та школи-дитячого садка „Мрія”. Приємним подарунком для них була зустріч з дитячим пізнавально-розважальним журналом „Стежка”. Головний редактор Ірина Гаюр познайомила дітлахів з цікавими рубриками журналу, з віршами, загадками, іграми, казками. Дітей зацікавили ігри та конкурси, які оголошуються в кожному номері.
 
Під час заходу наші читачі продемонстрували неабияку активність: брали участь у вікторинах, рухливих іграх, в розгадуванні загадок. Слухали вірші та казки надруковані в журналі. Зустріч пройшла в теплій атмосфері. По закінченні заходу всі учасники отримали по примірнику журналу.
Читачі та колектив нашої бібліотеки щиро вдячні редакційній колегії за позитивні емоції, які вони подарували дітям, та бажають всім, хто створює це видання – успіхів та гарного настрою.
 
Отож Тиждень дитячого читання триває. Запрошуємо всіх до бібліотеки!
 

20.03.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
20 березня в ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Історія печер Києво-Печерської лаври». З членами клубу, учнями шкіл Деснянського району, своїми знаннями поділилась кандидат історичних наук, працівник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, автор книг про печери - Воронцова Олена Анатоліївна. Дослідниця розповіла, що з давніх часів Київ був відомий Києво-Печерським монастирем, літописанням, медичними знаннями, монастирськими печерами. Таємниця печер зберігалася ченцями дуже ретельно. Але сучасні археологи зробили все можливе, щоб знайти давні поховання ченців, розшифрувати написи, які були зроблені на різних мовах та розповісти нам, якими були перші ченці. Печери завжди  були дуже цікавим об`єктом для паломників та туристів. Отже, вирушаймо до Києво-Печерського заповідника з нами!
 
 
 

19.03.2014

Бібліотека №119
Живописних  справ  майстер Тарас  Шевченко
 
«Хоче малювати, прагне він до знань,
Та за це багато зазнає знущань.
 Нишком він малює статуї в саду.
Вночі пише вірші про людську біду.»
Г. Бойко
 
19 березня з нагоди 200-річчя Великого Кобзаря до бібліотеки № 119 були запрошені учні 4-х класів СШ № 213 на мистецьку подорож «Живописних справ майстер Тарас Шевченко».
 
З великою увагою діти слухали розповідь бібліотекаря про тернистий шлях, який Тарас Шевченко подолав задля здійснення своєї заповітної мрії – стати художником Саме талант художника вирвав Шевченка з кріпацьких пут, а пізніше допомагав у скрутніші хвилини життя. Про це Тарас Шевченко пише у повісті «Художник».
 
З інтересом юні читачі здійснили відео-екскурсію по картинній галереї Шевченка-художника, котрий був учнем відомого живописця Карла Брюллова в Петербурзькій Академії мистецтв, а після її закінчення був зарахований вчителем малювання до Київського університету, але не встиг у ньому попрацювати через арешт і заслання. Яскравою демонстрацією мистецьких здобутків Кобзаря  стали презентація «Тарас Шевченко - художник» та виставка репродукцій його картин, серед яких особливу увагу читачів бібліотекарі звернули на серію «Живописна Україна».
 
Вшановуючи  поетичний дар Тараса Шевченка, діти з натхненням читали його вірші і відчули велич і багатогранність таланту генія.
 

Відео

 
Роман Шухевич.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter