18.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Пісня буде поміж нас»
Концерт

З нагоди вшанування пам'яті Героїв Небесної сотні, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулася  зустріч з один з найяскравіших хорових колективів України – Академічним камерним хором «Хрещатик» (художній керівник і головний диригент хору, заслужений артист України Павло Струць). І це не випадково, бо «Хрещатик» відіграє особливо роль у популяризації духовної музики сучасних українських композиторів. А у ці дні, коли ми складаємо щиру подяку Героям, ця музика дуже потрібна. 
 
 
 
З яким захопленням слухали присутні акапельні твори українських та зарубіжних композиторів, зачаровані надзвичайною щирістю і красою, віртуозною виконавчою майстерністю. Не залишила нікого байдужими, збентежила «Тиха молитва» («Все упованіє моє на тебе»).
 
Хор «Хрещатик» гідно представляє українське мистецтво не тільки в Україні, але й на світових концертних майданчиках. В репертуарі колективу найрізноманітніші програми: від західноєвропейської класики - до сучасних обробок фольклорної та популярної музики. Тому велике задоволення від цього дійства отримали і шанувальники народної пісні.
 
А заключна пісня хору "Все буде добре" (сл. і муз. С. Вакарчука), яка пролунала, як гімн-надія, надала такого емоційного підйому, що ії співали усі присутні.

 
 
Бібліотекарі та відвідувачі бібліотеки дуже вдячні колективу хору за чудовий концерт, за їх просвітницьку діяльність, за  безмежну годину позитива, яка надала поштовх до подальшого розширення музичних захоплень.    
 
 

13.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
"И быть живым, живым и только"

13 лютого в бібліотеці імені С. Олійника для членів клубу „Іванна” розчинив двері поетичний салон. Захід присвячено 125-річчю  від дня народження лауреата Нобелівської премії, російського поета, прозаїка Бориса Пастернака. Присутні познайомилися з цікавими маловідомими фактами життя та творчості поета, почули його вірші , написані в різні періоди життя. Учасники заходу поділилися своїми враженнями від  роману Б. Пастернака „Доктор Живаго”, адже дехто з них читав цей твір, виданий наприкінці 50-х років минулого століття за кордоном в „кишеньковому” форматі та привезений нелегально радянськими туристами – учасниками фестивалю молоді та студентів у Відні. На закінчення вечора бажаючі  прочитали свої улюблені твори поета.
 
 
 
 
 

15.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В гості  до  Деснянської  ЦРБ № 141 завітали дві неповторні особистості, творчість яких  об’єднує душевність, людяність та пов’язує сумісний життєвий шлях. Це метр, ветеран журналістики – Валерій Іванович Дружбинський, та ніжна лірична поетеса – Наталія Михайлівна Філіппова.
 
 
Валерію Дружбинському доля подарувала можливість зустрічей з цікавими, відомими особистостями в галузі літератури, мистецтва, політики. Спогадами та власними спостереженнями журналіст поділився з присутніми, які вдячно і з зацікавленістю слухали, емоційно реагували на його виступ.
 
Ніжні ліричні вірші Наталії Філіппової органічно поєднались із виступом її чоловіка. Нагородою за прекрасну зустріч були вдячні посмішки та овації всіх присутніх.
 
 
 
Бажаючі отримали збірки з автографом та побажаннями від автора, а всі присутні – «валентинки» з шоколадним сюрпризом від бібліотеки.

Ця літературна зустріч на довго залишиться в серцях і пам’яті наших читачів, як дотик до прекрасного літературного минулого, як сполох ніжності до всього що нам найдорожче.
 
 
 
 
 

16.02.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 «Бібліотека єднає душі і серця»!
День родинного відпочинку
 
 
У цей скрутний час багато хто з нас потребує підтримки. Але є категорія людей, яким ця допомога потрібна вдвічі більше. Це – діти з обмеженими можливостями та їх батьки.
Чергова зустріч у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна з вихованцями Деснянського районного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями перетворилася на день родинного відпочинку. А головним гостем став настоятель храму, керівник духовних програм Центру у справах сім’ї та жінок, отець Роман. Він не тільки розповів про Храм святих мучеників Адріана та Наталії, його недільну школу, заходи, запросив на Масляну, але й поспілкувався з батьками, дав деякі поради. І, звичайно, вручив дітям невеличкі подарунки. А діти, разом з вихователями та батьками, співали, читали вірші, демонстрували свої роботи з бісеру, вовни, ляльки-мотанки, малюнки. (До речі, велику виставку цих саморобок ви маєте можливість побачити у бібліотеці).
 


 

16.02.2015

Бібліотека №115
«Світ дитячої фантазії»
 
Бібліотека №115 знову прикрашена яскравими барвами дитячих фантазій. Запрошуємо вас відвідати виставку, що проходить у приміщенні бібліотеки, створенню якої ми завдячуємо вихованцям Освітньо-культурного центру «Дивосвіт» та центру естетичного виховання «Гармонія». Приходьте і насичуйте свою буденність кольорами!
 

 

15.02.2015

Бібліотека ім. В. Кучера

"Так ніхто не кохав.Через тисячі літ
Лиш приходить подібне кохання…
В день такий розквітає весна на землі
І земля убирається зрання"
В.Сосюра
Засяяли посмішки на обличчях, у руках дітей та дорослих замайоріли червоні сердечка – валентинки. 14 лютого ми всі радо зустрічаємо День святого Валентина. У наш час День святого Валентина – це день закоханих. Також на це свято прийнято висловлювати свої почуття любові і прихильності друзям, родичам, коханим.
 
15 лютого  в читальному залі  бібліотеки ім. В.Кучера відбувся поетично – музичний вечір «Любов єднає душі і серця» в рамках клубу «Золотий вік». Була представила презинтація про святкування цього дня в різних країнах. . І в кожній країні вони різні:  в Англії – ворожать, в Італії – дарують солодощі, у Франції – коштовності,в Японії – шоколад, а в Польщі – моляться до чудодійної ікони. Квітковою емблемою свята вважається червона троянда.
Святковий настрій створили яскраве виконання пісень та романсів, читання віршів про кохання учасниками заходу. Заключним акордом вечора став виступ членів гурту «Гомін», який виконав віночок українських народних пісень про кохання.
 
 

11.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Афганістан… Страшний за реальністю, гіркий за наслідками,    незабутній, чорною стрічкою  назавжди  залишиться  в  серці воїнів…

11 лютого  в ЦРБ № 141 пройшла година пам’яті до дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав «Солдатам Афганської війни присвячується…».
 
У заході взяли участь члени клубу «Білий ферзь», для яких ця тема цікава та гостро ранить спогадами. Присутні ознайомилися та взяли участь в обговоренні презентованих на заході книг та журналів в яких воїни афганської війни згадують про ті складні часи, про своїх побратимів. З кожним роком все далі від нас події Афганської війни. Війни, що стала найбільш масштабною після завершення Другої світової та найбільш складним її випробуванням, забравши життя понад 15 тисяч осіб. Кожний п’ятий з них українець.
 

12.02.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Можна все на світі вибирати сину,
вибрати не можна тільки Батьківщину»
 
В бібліотеці № 141 12 лютого, було дуже людно. Завітали до бібліотеки учні 8-х класів середньої школи № 248 на поетичний вечір «Любити все прекрасне і земне, і говорити правду…» присвяченого  80-річчю від дня народження Василя Симоненка - українського поета, журналіста, публіциста, шістдесятника.
 
Сьогодні шанувальники таланту хочуть знати більше про його нелегке, коротке життя та творчість. Представлена на заході книжкова виставка дала змогу якнайкраще розкрити його талант, відомі та невідомі сторінки біографії Василя Симоненка, та ознайомити з кращими поезіями, написаними ним. З натхненням читалися його вірші, лунав його голос, демонструвалися уривки з документальних фільмів про життя та творчість поета, ділилися на екрані думками про нього перша вчителька, друзі дитинства та колеги поета.
 
Василь Симоненко став  для нас легендою. Нескорений, як Прометей, непримиренний до ворогів українського народу, великий патріот своєї Вітчизни, щирий і добродійний, він увійшов у літературу як поборник правди і добра.
 

11.02.2015

Бібліотека №119
 Цікавинки  країни  Журналії  видавництва «Мамине сонечко»

11 лютого бібліотека № 119 запросила юних користувачів до цікавого та пізнавального світу друкованого слова, провідниками у якому стали працівники дитячого видавництва «Мамине сонечко» пані Жанна Капшук та Ольга Воляник.

Гості бібліотеки розповіли дітям, чим журнали відрізняються від книг, як створюються періодичні видання, запропонували юним читачам стати співавторами, надіславши до редакції цікаві оповідання та віршики. Юні читачі дізналися, що різноманітну яскраву продукцію видавництва «Мамине сонечко» можуть уподобати і малюки, і школярі, і їх батьки. Так дівчаток дуже зацікавив журнал «Маленька фея та сім гномів», в якому друкуються вірші, оповідання, пізнавальні завдання спеціально для дівчаток, розкриваються дівчачі секрети, даються корисні поради. Без уваги не залишилися і хлопчики – їм був представлений журнал «Маленький розумник», що відкриває світ розвивальних ігор з машинами, літаками, потягами, кораблями та іншими хлопчачими речами. А читаючи журнал «ВДГ (вигадуй, думай, грай)» , діти можуть підвищувати свій інтелект, знання, розвивати фантазію, уяву, творчі здібності, розгадуючи кросворди, головоломки, долаючи заплутані лабіринти з героями мультфільмів, виконуючи логічні завдання.

Із задоволенням юні користувачі отримали подарунки від видавництва «Мамине сонечко» - пізнавально-розважальні журнали та книжкові закладки, що стануть у нагоді при читанні книжок та вивченні шкільних підручників.

Співробітники видавництва подякували працівникам бібліотеки за можливість живого спілкування з читачами, за висловлені враження і побажання,а бібліотекарі наголосили, що завжди раді новим читачам і новим друзям.

Тож до нових зустрічей у бібліотеці № 119, до нових подорожей з видавництвом «Мамине сонечко»!
 
 
 
 
 
 

10.02.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
10 лютого в бібліотеці імені С. Олійника на відзначення 80 – річчя від дня народження українського поета, мешканця нашого району М. Д. Сома  проведено біографічний нарис «Хотів би я стати дощем весняним…».

В заході взяли участь дев’ятикласники ЗОШ №147. Учні мали нагоду познайомитися з життєвим шляхом Миколи Даниловича, пройнятися його поетичним словом. На заході звучали вірші поета у виконанні  учнів  та бібліотекарів. Багато поетичних рядків Миколи Сома покладено на музику,  присутні  з великим задоволенням послухали «Вишиванку», «Думу про землю», «Без вітру не родить жито» та інші пісні на слова поета.
 
 
 
 

5.02.2015

Бібліотека №119
Твій друг - книга!
«Наша книжечка дитяча –
Вірна подруга дітей.
Сторінки її чекають
Нових читачів-гостей.»

4 лютого до бібліотеки № 119 на медіа-подорож «Твій друг – книга!» (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури») були запрошені вихованці центру дитячих наук «Котофей», який нещодавно почав працювати на Лісовому масиві.

Із захопленням дошкільнята поринули у чарівний книжковий світ: слухали вірші, прислів’я та приказки про книги – це найбільше чудо з усіх чудес, відгадували загадки, «потоваришували» з м’якими іграшками - героями дитячих творів та охоче читали зі Слоненятком казку Редьярда Кіплінга «Слоненя», з Вовком – пригоди «Ну, постривай!», із Зайчиком – віршики «З лісу зайчики ішли», з Песиком – оповідання «Цуценя».

Дітки розповіли про свої улюблені книжки, уважно прослухали цікаву розповідь бібліотекаря про нову літературу, представлену на виставці «Книжечка новенька – дітям до серденька». Особливо малятам сподобалися книжки із серії «Всеволод Нестайко радить прочитати». Із задоволенням дітлахи подивилися мультфільми «Каю в бібліотеці», «Гришкины книжки» про велике значення книги в житті людини та бережливе, дбайливе ставлення до книжок.

Дружба з книгою розпочалася, і на маленьких читачів чекає ще безліч пізнавальних, захоплюючих мандрівок у бібліотеці № 119 для дітей. 
 
 
 
 
 
 
 

Відео

 
Книжкові новинки з психології виховання.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter