21.03.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» - з цією думкою талановитої української поетеси Ліни Костенко погодяться і ті, хто має талант і сам пише вірші, і ті, хто просто любить поезію.
 
 
Ось і в бібліотеці імені С. Олійника зібралися члени клубу «Іванна», щоб поміркувати над силою мови і розвитком творчих можливостей кожної людини. Тому що поезія – це не просто римовані рядки, а й показник рівня суспільної культури. В ході вечора слухачі дізнались, що за ініціативою ЮНЕСКО в 1999 році було встановлено святкування Всесвітнього дня поезії 21 березня. Мета установи свята – дати новий імпульс і нове визнання всіляким поетичним рухам. Завідувач бібліотеки Т.А. Діденко ознайомила присутніх з виставкою «Чарівність поетичної правди». Але основний час вечора був присвячений читанню «ліричних істин». Учасники вечора Клюєва В. С., Кулинич Г. М., Гайдай В. Ф. читали свої авторські вірші та улюблені вірші українських і зарубіжних поетів.
 
Сюрпризом для присутніх була презентація збірки поезій мешканця Лісового масиву В. С. Колотовкіна «Людям и богиням».
 
 
Шановні користувачі!

Пропонуємо вам ознайомитись з виставкою-панорамою «Віхи історії створення української державності»  в рамках проекту «Україна. Становлення державності» (ч.1).

Матеріали виставки допоможуть  вам більш глибоко ознайомитись з історією розвитку України як держави ще з часів Київської Русі до часу відтворення України в 1917-1920 р.р.
 
Виставка-панорама адресована читачам різного віку. Створення пропонованої виставки зумовлене необхідністю реалізації сучасної державної політики у сфері становлення державності, побудови громадського суспільства та інтеграції України у світове та європейське співтовариство.
 
Виставка-панорама буде діяти протягом року.
Ласкаво просимо до бібліотеки!

 
 

22.03.2015

Бібліотека ім. В. Кучера

«Співак із країни кохання і квітів»
„Опера – моя радість і любов,
А пісня – то душа моя ”
Дмитро Гнатюк

 

 
 
 
 
В історії кожної національної культури є майстри, які ще за життя стають легендами. Дмитро Гнатюк, всесвітньо відомий баритон – наша українська легенда. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні співака зачаровують шанувальників  класичної і народної музики як в  Україні, так і в усьому світі.
 
 
В бібліотеці ім. В.Кучера до 90 років від дня народження Дмитра Михайловича Гнатюка відбулася відео-музична година «Співак із країни кохання і квітів». Бібліотекар Юрченко К.Л. представила  презентацію «Зоряний шлях – Дмитра Гнатюка»  та віночок українських пісень у виконанні співака : „Два кольори ”, „Рідна мати моя ”, „Черемшина», „Білий сніг на зеленому листі ”, „Летять, ніби чайки ”, „ Марічка ”…
Заключним акордом для членів клубу «Золотий вік» та гостей  заходу став виступ Тимощука Василя Арсентієвича, який  виконав цикл пісень із репертуару Дмитра Гнатюка.
 

18.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Енергозбереження та екологія»

Прес-конференція
(за планом роботи гуртка «Капітошка»)
18 березня, у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі» в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна, за участі наукового співробітника лабораторії екологічного виховання Інституту проблем виховання НАПН Санковської Ірини Мечиславівни та учнів загальноосвітнього навчального закладу №202, відбулася прес-конференція,  яка присвячена актуальній для сьогодення темі – енергозбереженню.
 
Спеціальна форма сюжетно рольової гри була вибрана не випадково, бо це полегшило дітям засвоїти об’ємний матеріал, насичений екологічним змістом. Завдяки виступам учнів— «фахівців» (енергетика, лікаря, журналіста,… навіть – представника Євросоюзу та менеджера з національних проектів) з використанням тематичного відеоряду, присутні зробили для себе багато цікавих відкриттів про енергетичні джерела й ресурси, про використання теплової та електричної енергії, про необхідність їх збереження та інше. Особливий інтерес визвала тема «поновлювані та непоновлювані ресурси, особливості їх використання та впливу на довкілля». Учасники конференції багато дискутували, висловлюючи власні думки щодо енергозбереження, перспективи розвитку сонячної енергетики та інше. Діти не тільки дізналися багато цікавого, але й вчилися спілкуватися у новому форматі.

Після закінчення  прес-конференції всі учасники отримали книги  за темою заходу. 


 

16.03.2015

Бібліотека №115
«Що таке мистецтво?»
 
(заняття клубу «Дивовижний світ мистецтва»)
Шістнадцятий весняний день теплого березня тішить нас не лише сонцем, а й світлом товариського спілкування. Сьогодні відбулася чергова зустріч клубу «Дивовижний світ мистецтва».
 
 
Бібліотекар  із членами клубу, спільно намагалися відшукати відповіді на питання: що таке мистецтво, де з ним можна зустрітися, як із ним порозумітися.

Школярі та школярки вперше познайомилися із репродукціями відомих творів світового мистецтва і дізналися, що мешкають вони не лише у музеях світу, а й у книжках нашої бібліотеки, представлених книжковою виставкою «Дитина і світ прекрасного» і, звичайно ж, широко розповсюджені у мережі Інтернет. Тобто, доступ до прекрасного зручний і безперешкодний, а зустріч із творчими надбаннями людства вимагає лише незначних зусиль і палкого бажання.
 
На наступному занятті ми будемо обговорювати постать художника і досліджувати умови, які роблять його творчість великою і визначною. Запрошуємо на наступні засідання клубу усіх охочих, небайдужих до мистецтва та нових знань.
 

20.03.2015

Бібліотека №115
«Добра і вірна подруга малят»

У рамках проведення святкових заходів присвячених Тижню дитячого читання 20 березня  бібліотека №115 завітала до дитячого садка-школи «Мрія». Працівники бібліотеки  ознайомили вихованців «Мрії» з тим, де живуть дитячі книги, з поняттями «бібліотека», «книжка», «читач», «формуляр», «абонемент», розповіли про порядок роботи бібліотеки, про книжкові скарби, які бережуть для вас наші фонди. Особливої радості принесли маленьким читачам яскраві книжки, які також завітали на бібліотечний урок «Де живуть дитячі книги?».
Книжка запрошує  в гості кожного з вас!
 
 
 
 
 
 

18.03.2015

Бібліотека №115
«Іду з дитинства до Тараса»
(Шевченківські читання)
 
В дні  Шевченківського березня  у  Центральній міській дитячій бібліотеці ім. Т. Г. Шевченка 18 березня було влаштовано літературне свято «Іду з дитинства до Тараса…», у якому взяли участь представники всіх районів нашого міста, які підготували виступи присвячені поету.
 
Вітаємо з блискучим виконанням активних читачів бібліотек Деснянського району – Лобойко Василину (читачка бібліотеки ім. Гагаріна), Лебедін Кирила (читач бібліотеки №115), які вшанували пам’ять поета виразним читанням віршів українських поетес Ліни Костенко та Людмили Яцури, присвячених Кобзареві.
 
 
 
 

20.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«В этой музыке эхо тюрингских лесов,
И небес бесконечность, и печаль, и любовь,
С неба звёзды мерцают этой музыке в такт,
И душа отдыхает в мире месс и токкат».

Зінаїда Міркіна

20 березня в ЦРБ № 141 відбувся літературно - музичний вечір  «Ціль музики – дотик до серця…», присвячений 330 - річчю від дня народження Йоганна Себастьяна Баха. Любителі класичної музики з задоволенням завітали до бібліотеки згадати німецького музиканта та композитора, ім’я якого по праву увійшло до історії світової музикальної культури.  Ім’я  Йоганна Себастьяна  Баха очолило десятку найбільш великих композиторів усіх часів і народів.
 
Відвідувачі бібліотеки ознайомились з літературою, яка розповідає про життєвий та творчий шлях композитора. Користувачі  бібліотеки мали нагоду насолодитись  аудіо-матеріалом – твором  Баха   «Токата ре мінор» та з зацікавленістю подивились документальну кінострічку «Йоганн Себастьян Бах» із серії «Великі композитори».

Творча спадщина Баха закликає слухачів зупинитись в нашому житті, відійти від суєтності  і згадати вічні цінності, в яких перемагає любов,  згода та гармонія.
 
 
 
 
 

19.03.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Мироточиві глави - давні та шановані святині лаврських печер, про які  розповідає Печерський Патерик. Феномен мироточення,  з точки зору науки, вчені пояснити не можуть. Ці глави, виділяють зцілювальне  миро. Для віруючих людей  - це безсумнівне чудо та дія Благодаті Божої…

19 березня в ЦРБ № 141 відбулось чергове засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Святині Києво-Печерської Лаври».
 
Цікаву бесіду з юнацтвом провів  гість бібліотеки  старший науковий співробітник  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Воронін Віталій Вікторович.

Кожне засідання краєзнавчого клубу поглиблює історичні знання наших користувачів та насправді сприяє відродженню духовних й культурних цінностей  відвідувачів  бібліотеки.
 

18.03.2015

Бібліотека №119
Українська казка мудрістю багата
 
«Казки, казки… У світі їх багато.
В них мрія людства, мудрість поколінь.»
Надія Красоткіна

 
 
 
18 березня вихованці ДНЗ № 176, завітавши до бібліотеки № 119 на голосні читання, занурились у глибинний і неповторний світ української народної казки (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), адже народна казка – це той жанр у світовій літературі, з якого людина починає свій життєвий шлях. З тих, хто з дитинства прилучився до читання казок, цих перлин фольклору, виростали мудрі, багаті і щедрі духовно, добрі, чесні та щирі люди.
 
Зацікавлено дошкільнята слухали українські народні казки і на виставці поробок «Парад літературних героїв» знаходили знайомих казкових персонажів. З перших же сторінок малята заприятелювали з різними тваринками – героями казочок – довірливими і хитрющими, мудрими та пихатими, щирими і підступними.
 
Із задоволенням дітлахи обирали книжки з виставки «Казка народна, як квітка яскрава», взяли участь у рольовій грі «Хвалькуватий Колобок» , перевтілившись на героїв казки «Колобок» за допомогою м’яких і паперових ляльок, а казковий мультзал запросив маленьких глядачів подивитися мультфільми «Солом’яний бичок», «Івасик-Телесик».
Дивовижний світ народної фантазії, цікаві пригоди героїв казок не тільки розважали малюків, а й вчили бути сильними, розумними, захищати добро, любити рідну землю.
 
Сподіваємося, що наші юні читачі, ще не раз завітавши до бібліотеки, продовжать своє знайомство з українським фольклором – невмирущим джерелом мудрості та краси рідного слова та дослухаються до порад бібліотекарів:
«Казка за казкою – час проминає.
Ліпше читання, мій друже, немає».

 

19.03.2015

Бібліотека №115
Канікули!!!!!!!! Час читати без перерви на школу!
 
Кожен активний читач має знати Що..? Те, що незабаром відбудеться святкування  Всеукраїнського тижня дитячого читання.
 
Щорічно в останній тиждень березня діти і книги збираються разом відзначити свято читання. Цього разу святковий тиждень під гаслом «Ми читаємо завзято, а читання нам – це свято!» у Деснянському районі розпочато на гостинах у ЗОШ № 249, де з ініціативи дитячої бібліотеки №115 було влаштовано книжковий фестиваль за участю наших активних читачів.
Бібліотекою була влаштована презентація нових книжкових видань художньої та науково-популярної літератури. Запрошені представниці видавництва «Мамине сонечко» (http://feya.net.ua) порадували маленьких читачів своєю продукцією – журналами «ДВГ» («Думай, відгадуй, грай»), «Маленька фея» та «Маленький розумник».
 
Натомість, господарі свята, учні та учениці молодших класів 249 школи, вітали Книгу піснями, віршами, загадками та прислів’ями. Прикрасою свята стала лялькова вистава «Книжкова лікарня», талановито відіграна м’якими іграшковими героями та школярами.
Кожна книжка – це окремий світ. Побувати усюди, пройти крізь простір і час можливо завдяки книжці. Усі прочитані книги лишаються з нами назавжди, збагачуючи наш інтелектуальний та чуттєвий досвід. Саме тому, тиждень дитячого читання – свято не лише тих, хто безпосередньо створює та працює із книгою: письменників, літераторів, видавців, бібліотекарів. Це свято стосується кожного з нас. Пропонуємо вітати один одного та себе самих прочитанням нових і нових сторінок та запрошуємо на наступні заплановані для вас бібліотекою заходи.
 

Відео

 
Олександр Гаврош
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter