6.04.2015

Бібліотека №119
Писанковий дивограй
Заняття гуртка малювання «Наш вернісаж»
 
«Нумо, пензлю, потанцюй,
Гарно писанку малюй.
Буде небо і земля,
І ставочок, і поля.
Буде в мене писанка –
Про Вкраїну пісенька.»
В. Таран

Коли у твоїй душі дзвонять дзвони, лагідне сонце пригріває землю, птахи співають – це наближається найсвітліше і найрадісніше свято – Великдень, очікуванню якого були присвячені заняття гуртка малювання «Наш вернісаж» у бібліотеці № 119. Маленькі художники із задоволенням долучилися до великодніх приготувань і вчилися малювати писанки – символ Великодня, краси, весни і України.
 
Книжкова виставка «Ясний Великдень на землі приніс нам янгол на крилі», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, ознайомила дітей з українськими народними звичаями і обрядами, з історією походження писанки, а викладач образотворчого мистецтва клубу «Гармонія» Ірина Володимирівна Грасюк розповіла про традиції розписування писанки як оберега, про основні символічні знаки писанки, їх магічні значення, роль кольорів.
І дітлахи почали творити красиві пасхальні візерунки, як їм підказує душа і серце. Із натхненням вони малювали сонечко – джерело світла і тепла, хрест – символ всесвіту, пташку – образ душі, квіти – символ радості і краси, розфарбовуючи все яскравими весняними барвами і також відображаючи символіку кольорів: червоний – радість життя, жовтий – небесне світло, зелений – воскресіння природи, блакитний – чистота, здоров’я.
Кожна писанка виявилася оригінальною і неповторною, відобразила світогляд та фантазію кожного юного творця і дивовижним чином поєднала сиве минуле і сучасність.

Із задоволенням діти прикрасили бібліотеку своїми маленькими шедеврами, адже власноруч розмальовані писанки – то найліпше Великоднє привітання:

Великдень всіх нас на гостини просить,
Малює сонце, полотно небес,
І писанку, як усмішку, підносить.
Христос Воскрес! Воістину Воскрес!
 

03.04.2015

Бібліотека №115

Казкова наука Андерсена

 

Кожен квітень для всіх книгофілів розпочинається справжнім святом казки. Адже, саме другого квітня і дорослі, і малі вітають один одного з днем народження Ганса Крістіана Андерсена, який започаткував свято Дитячої книги в усьому світі.
 
Талант загальновизнаного кращого казкаря розцвів на грунті фольклорної традиції. Чарівники, феї, чудернацькі мешканці лісів і водойм, - герої книжок Андерсена, - усі родом з народної фантазії. Але перипетії і перешкоди, які постають на шляху вигаданих героїв, у творах казкаря несуть повідомлення реальним людям, з їх радостями, бідами, недоліками, подвигами та пристрастями.
 
Ювілей, 210 років з дня народження великого казкаря у бібліотеці 115 ми відзначали пишно, людно і довго. 1 та 2-го квітня вихованці ОКЦ «Дивосвіт» (клуб «Юність» та «Лотос»), гуртка «Розумне малятко», школи-дитячого садка «Мрія» блукали сторінками андерсеніани, яку представили книжкові виставки «Казкар століть» молодшого відділу обслуговування  нашої бібліотеки.
Протягом влаштованої бібліотекою мистецької години «З чарівним пензлем по казках Андерсена» діти, не без цікавості, слухали розповідь про життя данського письменника, відповідали на питання літературної вікторини «Казки великого чарівника». Плідним результатом святкування стала різнобарвна галерея персонажів історій Андерсена, створена малюнками учасників ізостудій центру «Дивосвіт».
Шанувальників казок Ганса Крістіана ледве вдалося помістити у зімпровізований кінозал, де і діти, і дорослі переглядали мультиплікаційні стрічки за мотивами казок письменника.
Варто зазначити, що відвідувачі залишили пустими полиці з казками данського письменника у залі молодшого абонементу, тож, приходьте на Андерсена до читальної зали. 
Казкові персонажі Андерсена вчать нас добру і справедливості у реальному соціальному просторі. Книжки данського письменника крізь світи вигаданого та неймовірного несуть нам щось справжнє і вічне.
 

1.04.2015

Бібліотека №119
Мандри чарівними шляхами Ганса Крістіана Андерсена
 
 «Казки самі приходять до мене.
Їх нашіптують дерева,
вони вриваються з вітром.»
Г.-К. Андерсен
 
Казкова карусель «Мандри чарівними шляхами Ганса Крістіана Андерсена» закружляла 1 квітня вихованців ДНЗ № 176 у бібліотеці № 119 (із циклу «Від казки народної до казки літературної», за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), адже відомий данський письменник написав понад 170 казок та історій, перекладених 150 мовами світу, зокрема, і українською, а серед перекладачів – Михайло Старицький, Марія Грінченко, Оксана Іваненко, Галина Кирпа.

Уважно малята слухали уривки із оповідання Ірен Роздобудько «Казки для кота Лукойє» (із серії «Життя видатних дітей») про бідне, але сповнене мрій та фантазій дитинство маленького Ганса, котрий дуже любив гратися у власний ляльковий театр – ящик із ляльками, яких із дерева вирізав тато і для яких хлопчик придумував різні пригоди, а глядачем був улюблений кіт Карл. З цих дитячих історій вийшли чудові казки, які нашим маленьким читайликам «запропонував» іграшковий Оле-Лукойє – казковий чоловічок із чарівною парасолькою, яку він розкриває над дітьми і розповідає їм казки. «Соловей», «Дюймовочка», «Кресало», «Снігова Королева», «Принцеса на горошині» - на зупинках казкової каруселі дітлахи обирали книжки з виставки «Славетний казкар Ганс Крістіан Андерсен», виразно читали віршики про книги і улюблених казкових героїв.
 
Залюбки дошкільнята переглядали мультфільм «Гидке каченя», співчували нещасному пташеняті, коли з нього глузували домашні птахи, хвилювалися, коли воно зимувало, раділи, коли Гидке каченя перетворилося на прекрасного білого Лебедя, котрий розправив крила і полетів у широкий світ.
Із задоволенням діти подорожували казковими шляхами чарівника Ганса Крістіана Андерсена в Країну добра, щастя і торжества справедливості.
«Я буду співати тобі про щасливих та нещасних, про добро і зло..», - обіцяє імператору Соловей із казки Андерсена. Саме цим 40 років займався Великий Казкар, і його твори читали, читають і будуть читати, тому що вони дивовижні.
 

30.03.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Як пройшли канікули? - Добре! Але мало.»
 
 
"Канікули! Канікули! Чудова пора...". Багато вільного часу, прекрасна погода (незважаючі ні на сніг, ні на дощь), відмінний настрій, розваги, цікаві зустрічі… А ще - Всеукраїнський тиждень дитячого читання - «Ми читаємо завзято, а читання нам — це свято!».
 
 І як не завітати до бібліотеки ім. Ю.Гагаріна для дітей?! Тут можна і мультики з друзями подивитися, і в настільні ігри погратися, і створити власну лялькову виставу. Wi - Fi - будь ласка! А які гарні виставки репродукцій картин, саморобок! Але головне - книги: яскраві, на любий смак. Коли ще буде стільки часу на "вільне" читання!

 У цьому переконалися усі, хто завітав до бібліотеки. Але канікули тривають - не витрачайте час даремно!
 

25.03.2015

Бібліотека №119

Улюблені мультфільми на сторінках книжок

«Іменини, іменини!
Всі приходять неодмінно
В час канікул весняних
На щорічне свято книг.»
 
 
 
 
 
25 березня юні відвідувачі бібліотеки № 119 у рамках Всеукраїнського тижня дитячої та юнацької книги із задоволенням подорожували веселими країнами Мультляндія та Читалія, адже, виявляється, залучитися до читання можна і за допомогою мультиплікації. У цьому переконалися дітлахи, коли зустріли на сторінках книжок героїв улюблених мультфільмів .Залюбки юні читачі пригадували пісеньки із мультфільмів, розказували про улюблені мультики, герої яких стали їх вірними друзями, охоче відповідали на запитання вікторини «Мульті-пульті-єралаш», із захопленням читали мультказки із книжкової виставки, порівнювали, як зображені персонажі в мультфільмах та в книгах, милувалися яскравими ілюстраціями, з фантазією придумували продовження мультфільмів.
 
Зі сміхом діти переглянули повчальний мультфільм «У Країні невивчених уроків»  про неймовірні пригоди ледачого, безвідповідального і неохайного школяра Віктора Перестукіна у незвичайній країні, де мешкають помилки із його шкільних зошитів та неправильних відповідей. Діти зрозуміли, що виконання шкільних уроків потрібно не тільки для отримання гарних оцінок,  що всі ці знання знадобляться у житті.
 
Цікава, весела мультподорож дуже сподобалася дітлахам, адже наша бібліотека робить все для того, щоб читання перетворилося на справжнє задоволення, дарувало приємне та змістовне дозвілля користувачам.
 

26.03.2015

Бібліотека №115

Він тут ходив, він тут любив, кияни!

(Краєзнавча мандрівка)

 

Сьогодні у бібліотеці № 115 відвідувачі мали змогу помандрувати простором і часом, вирушивши по місцях шевченківського Києва.
 
Дослідники життя і творчості Кобзаря стверджують, що за все життя письменник у Києві прожив зовсім небагато, але враження та відчуття, залишені містом, виринатимуть у багатьох творах поета і художника.
 
В основу сьогоднішньої літературної мандрівки лягла остання книга шевченкознавця Петра Володимировича Жури «Шевченківський Київ». Завдяки ґрунтовним дослідженням П. Жури, які спираються на широкий матеріал першоджерел: фотографій, архівних документів, спогадів сучасників, рідкісних видань, історичних нарисів, ми маємо змогу зрозуміти і відчути значення Києва для Кобзаря, дізнатися про дні проведені поетом у «прекрасному Києві», - як він говорив про наше місто.
 
Завдяки літературній екскурсії київськими місцями Тараса Григоровича, відвідувачі бібліотеки дізналися нових подробиць з життя поета. Книжка «Шевченківський Київ» дає змогу побачити наше місто очима Кобзаря, відчути запахи, звуки і відчуття, які творили Київ ХІХ ст.
 

25.03.2015

Бібліотека №115
Книжкове розмаїття
 
Тиждень дитячого читання у самому розпалі. Вітаємо всіх любителів книжок та читання, загалом! У бібліотеці 115 для вас підготували чудові свіженькі весняні тематичні книжкові виставки.
У читальній залі для користувачів старшого віку «Весняна книжкова вітрина» пропонує канікулярне чтиво на будь-який смак і вподобання. Відпочивайте від шкільної програми читаючи. Тим паче, сонце, парки, затишні сквери та свіжопофарбовані лавки вже чекають на вас із книжками.
 
Розташована у відділі молодших читачів бібліотеки виставка-привітання «Казкотерапія від Лесі Ворониної» (до 60-річчя від дня народження письменниці) пропонує вам набиратися сил перед наступною навчальною чвертю блукаючи по сторінка загадкових та таємничих творів письменниці.
 
 
 Усіх розумних та сміливих запрошуємо долучитися до бібліотечної акції «Прочитали – хочемо розповісти». За літературним законом кожен твір, прочитаний вами, воліє отримати ваших відгуків, роздумів і міркувань. Тож, приходь, залишай свої літературні враження у письмовій формі у відділі старшого абонементу, принось радість авторам, авторкам та, звичайно ж, бібліотекаркам.
Як завжди, чекаємо на вас у бібліотеці та бажаємо плідного відпочинку!
 

10-12.03.2015

Бібліотека №151
10 березня 2015 року в бібліотеці № 151 був проведений черговий семінар проекту "Школа молодого лідера".
 
На семінарі учасники отримали інформацію про діяльність інститутів громадянського суспільства в Україні, провели активне обговорення діяльності українських політичних партій та висловили свої думки з приводу поточної політичної ситуації в Україні.
 
12 березня в бібліотеці № 151 відбулося чергове засідання гуртка "Бібліотечний театр". Під час засідання учасники обрали репертуар на Великодні свята та розподілили ролі для участі у майбутній виставі.
 

 

21.03.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
«Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі» - з цією думкою талановитої української поетеси Ліни Костенко погодяться і ті, хто має талант і сам пише вірші, і ті, хто просто любить поезію.
 
 
Ось і в бібліотеці імені С. Олійника зібралися члени клубу «Іванна», щоб поміркувати над силою мови і розвитком творчих можливостей кожної людини. Тому що поезія – це не просто римовані рядки, а й показник рівня суспільної культури. В ході вечора слухачі дізнались, що за ініціативою ЮНЕСКО в 1999 році було встановлено святкування Всесвітнього дня поезії 21 березня. Мета установи свята – дати новий імпульс і нове визнання всіляким поетичним рухам. Завідувач бібліотеки Т.А. Діденко ознайомила присутніх з виставкою «Чарівність поетичної правди». Але основний час вечора був присвячений читанню «ліричних істин». Учасники вечора Клюєва В. С., Кулинич Г. М., Гайдай В. Ф. читали свої авторські вірші та улюблені вірші українських і зарубіжних поетів.
 
Сюрпризом для присутніх була презентація збірки поезій мешканця Лісового масиву В. С. Колотовкіна «Людям и богиням».
 
 
Шановні користувачі!

Пропонуємо вам ознайомитись з виставкою-панорамою «Віхи історії створення української державності»  в рамках проекту «Україна. Становлення державності» (ч.1).

Матеріали виставки допоможуть  вам більш глибоко ознайомитись з історією розвитку України як держави ще з часів Київської Русі до часу відтворення України в 1917-1920 р.р.
 
Виставка-панорама адресована читачам різного віку. Створення пропонованої виставки зумовлене необхідністю реалізації сучасної державної політики у сфері становлення державності, побудови громадського суспільства та інтеграції України у світове та європейське співтовариство.
 
Виставка-панорама буде діяти протягом року.
Ласкаво просимо до бібліотеки!

 
 

22.03.2015

Бібліотека ім. В. Кучера

«Співак із країни кохання і квітів»
„Опера – моя радість і любов,
А пісня – то душа моя ”
Дмитро Гнатюк

 

 
 
 
 
В історії кожної національної культури є майстри, які ще за життя стають легендами. Дмитро Гнатюк, всесвітньо відомий баритон – наша українська легенда. Арії з опер, романси та українські пісні у виконанні співака зачаровують шанувальників  класичної і народної музики як в  Україні, так і в усьому світі.
 
 
В бібліотеці ім. В.Кучера до 90 років від дня народження Дмитра Михайловича Гнатюка відбулася відео-музична година «Співак із країни кохання і квітів». Бібліотекар Юрченко К.Л. представила  презентацію «Зоряний шлях – Дмитра Гнатюка»  та віночок українських пісень у виконанні співака : „Два кольори ”, „Рідна мати моя ”, „Черемшина», „Білий сніг на зеленому листі ”, „Летять, ніби чайки ”, „ Марічка ”…
Заключним акордом для членів клубу «Золотий вік» та гостей  заходу став виступ Тимощука Василя Арсентієвича, який  виконав цикл пісень із репертуару Дмитра Гнатюка.
 

Відео

 
Знамениті українці
 
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter