30.01.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
30 січня до бібліотеки ім. С. Олійника завітали учні ЗОШ №147 на народознавчу годину: „Зимові свята: обряди, ритуали ”. Захід відбувся в рамках проекту „Два храми, що духовністю єдині ”. Отець Василь, диякон  храму св. мучеників Адріана та Наталії розповів учням про цикл зимових свят, їх походження та символіку. Дізналися учні й про те, як відзначали ці свята наші пращури, про обрядовість та традиції, що сягають тисячоліть. Гість  підкреслив, що без минулого немає майбутнього. І від того як ми шануватимемо свої традиції залежатиме наша духовність, наша цивілізованість. На згадку про зустріч всі присутні одержали подарунки.
 
 
 

29.01.2015

Бібліотека №115
У нас в гостях видавництво «Мамине сонечко»
 
Бібліотека № 115 для дітей 29 січня  стала місцем зустрічі та знайомства маленьких читачів з журналами та газетами, створеними  для них  видавництвом «Мамине сонечко».

Протягом 15 років видавництво «Мамине сонечко» пропонує дітям віком від 1 до 12 років якісний, кольоровий, легкий для сприйняття медіум знайомства зі світом.

У кожному тематичному номері журналів, окрім пізнавального матеріалу, містяться інтерактивні рубрики: рухавки, ігри, розмальовки, конкурси, корисні поради, загадки, кросворди, які допомагають дітям сприймати інформацію не лише на слух або шляхом прочитання, а й освоювати новий матеріал за допомогою руху і дотику, розвивають уяву, фантазію, пам'ять, кмітливість, образне мислення, логіку, увагу юного читача.
 
 
Видавництво «Мамине сонечко» пропонує пізнавати і вивчати світ весело. У цьому ми мали змогу пересвідчитися під час презентації журналів «Мамине сонечко» і «Маленька фея» для первачків школи-дитячого садка «Мрія» та ЗОШ №259. Разом із співробітницею журналу Ольгою Воляник діти з захопленням пройшлися сторінками зимового номеру, ознайомилися з основними рубриками журналу. Презентація відбувалася шляхом вільного діалогу з аудиторією. Діти відповідали на питання редакторки, доповнювали її віршовані загадки, гортали і роздивлялися ілюстрації зимових номерів, мали можливість покрутити в руках, запропоновані журналом саморобки.
Жоден читач не лишився без сувеніру. Кілька примірників журналу редакція видавництва подарувала присутнім, а кілька передала для вас, шановні читачі. Запрошуємо прийти та познайомитися із залишеними для вас подарунками.
 

28.01.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Твого народу ремесло»
Віртуальна подорож до музею
 
Українське народне декоративне мистецтво багате і різноманітне: художня обробка дерева, розпис, вишивання, ткацтво, різьблення, вироби з глини, шкіри, соломи, лози… Це – не просто витвір мистецтва, а й наша історія, наша культура. Це - яскраве та самобутнє явище, яке набуло широкого визнання не тільки у нашій країні, а й  за кордоном. Імена багатьох її творців (Катерини Білокур, Марії Приймаченко та інших) знані в усьому світі.
 
Про це та багато іншого змогли дізнатись учасники народознавчої студії «Веселка» завдяки віртуальній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва. Науковий працівник музею Анна Володимирівна Ліщук, за допомогою слайдів, не тільки продемонструвала цікаві музейні експонати, а й розповіла про де-які з них: керамічні вироби та їх оздоблення, техніку і казковість сюжетів розпису, килимарство і вишивку… Пані Анна нагадала, що вироби народних майстрів природньо входять у наше життя з раннього дитинства, що  сьогодні елементи національної творчості широко присутні в побуті, одязі, предметах декоративно-прикладного мистецтва. Привернули увагу присутніх і яскраві, багато ілюстровані книжки про різні види декоративного мистецтва.  

 
 

27.01.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Я для тебе горів, український народе» 
Літературна година до 80-річчя Василя Симоненко

«Є люди, яким судилося  бути більшими за самих себе»
(Іван Дзюба)
 
Василь Симоненко. Хто не знає його «Світ який — мереживо казкове!», “На світі безліч таких, як я, але я, їй-богу, один”, «Заглядає в шибку казка сивими очима», «Гей, нові Колумби й Магеллани, Напнемо вітрила наших мрій!»...
 
Поет, журналіст, лауреат Шевченківської премії, знакова постать не тільки другої половини минулого століття, а й сьогодення. Його поезія мудра і добра, сумна і весела, гнівна і лагідна, оригінальна та яскрава. Вона легка, але глибока та афористична.
 У цьому змогли переконатися учасники літературної години, що відбулася в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Завдяки книгам, розповіді бібліотекаря, унікальним записам авторського виконання поетом своїх творів та музичним творам на його вірші, учні озайомилися зі сторінками біографії та творчості Симоненко.  Вони не тільки слухали, але й з задоволенням читали вірші, розглядали фотографїї, висловлювали свої думки про твори різних жанрів. І всі зійшлися на тім, що сила поезії Василя Симоненка — у безмежній щирості й правдивості.
 
«Україно, ти моя молитва,
Ти моя розпука вікова...
Гримотить над світом люта битва
За твоє життя, твої права.
Ради тебе перли в душу сію,
Ради тебе мислю і творю...
Хай мовчать Америки й Росії,
Коли я з тобою говорю.»

 
 

28.01.2015

Бібліотека №119
Давайте читати Нестайка!

«Я все життя писав саме для дітей –
писав з любов’ю, болем і тривогою.»
Всеволод Нестайко

Щирий дитячий сміх лунав 28 січня у бібліотеці № 119, адже чергове заняття гуртка «У світі чарівного слова» було присвячене 85-річчю від дня народження видатного українського дитячого письменника Всеволода Нестайка, лауреата літературної премії імені Лесі Українки, трилогія якого «Тореадори з Васюківки» внесена до Особливого Почесного списку Г.-Х. Андерсена як один з найвидатніших творів сучасної літератури для дітей (з циклу «Письменники України, визнані в Європі», за проектом Деснянської ЦБС «Українці в контексті розвитку європейської цивілізації»).
 
Із розповіді бібліотекаря школярі дізналися, що веселі, дотепні, мудрі повісті й казки Всеволода Нестайка знають і люблять діти й дорослі не тільки в Україні, а і в багатьох інших країнах, вони переведені двадцятьма мовами світу. Прослухавши бібліографічний огляд книжкової виставки «Мандрівка в Країну дитинства», юні читачі поринули разом із героями оповідань у захоплюючі пригоди, дізналися, як відрізнити правду від кривди, як залишитися оптимістом у найскладніших ситуаціях, а головне – що таке справжня дружба.
 
Дуже сподобався школярам телефільм «Тореадори з Васюківки», який  відкрив неосяжний світ веселих пригод двох хлопчаків, що жодної миті не хочуть згаяти, а прагнуть зробити світ кращим. Цей чудовий фільм  у 1968 році на Міжнародному фестивалі в Мюнхені одержав Гран-Прі. Також діти із задоволенням переглянули уривки з кінофільму «Одиниця з обманом» за мотивами однойменної повісті, який у 1985 році на Міжнародному фестивалі в Габрово (Болгарія) був нагороджений спеціальним призом.  Іскрометний гумор та захоплюючі сюжети зробили подорож юних читачів до світу Всеволода Нестайка  яскравою та незабутньою, і обираючи для читання книжки Всеволода Зиновійовича, школярі пам’ятали, що казковість, пригодництво, природа у творах Нестайка допомагають нам пізнати самих себе, заперечити буденність, сірість, утвердитись у добрі, чистоті, співпереживанні. Тож давайте читати Нестайка!
 
 
 

23.01.2015

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Як живеться вам, птахи, у холодні дні зими?»
Заняття гуртка «Капітошка»
 
Юні любителі природи знову зібралися в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей на чергове заняття гуртка «Капітошка» (у рамках проекту «З природою живи в дружбі - буде вона тобі в службі»). Головна турбота зараз – це птахи; як і чім їх годувати, де краще розташувати годівниці… Ви вважаєте, що це всім відомо? Помиляєтеся! Ось, наприклад, пшоно, рис, гречка та чорний хліб категорично не підходять до пташиного раціону. А насіння – «делікатес», але якщо не підсмажене і не солоне.  Картоплю треба відварити та розламати, а яблуко - обов’язково нарізати… А ще природолюбчики дізналися, які птахи прилітають до нас зимувати, а які можна зустріти протягом усього року, які найвищі та найважчі, найменші та найшвидші, що птахи є представниками найбільш численної групи тварин.
 
Відкрити цю цікаву сторінку природи допомогли книжки та відео - ролик «Незвичайних «рекордів» України (птахи), ретельно підібрані бібліотекарями. І, звичайно, - улюблений еколог «капітошкінців», науковий співробітник лабораторії екологічного виховання «Інституту проблем виховання» НАПН України, Саньковська Ірина Мечиславівна. З захопленням діти відгадували загадки, відповідали на питання вікторини, розглядали «пташине меню» та демонстрували свої малюнки.

 

22.01.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 січня в ЦРБ № 141 відбулось  засідання краєзнавчого клубу «Рідне місто моє» за темою «Історія виникнення дванадесятих свят у православній церкві».
 
З членами клубу та  учнями ЗОШ №119  своїми знаннями поділивсь старший науковий співробітник  Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Воронін Віталій Вікторович.
 
Тема зустрічі виявилася дуже цікавою та повчальною, тому що Віталій Вікторович познайомив присутніх із історією виникнення та святкування великих  релігійних, християнських свят в давнину та нині.
 
Розповів про традиції та звичаї , що переходять із покоління в покоління, які шанують і поважають у нас на Україні.
 
«Хто забуває про минуле , той немає майбутнього» - до такого спільного висновку дійшли учасники засідання.
 
 
 
 
 

19.01.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого»
 
Січень - місяць щедрий на народні свята, які дійшли до наших днів і цих традицій ми намагаємося дотримуватися. Це пам'ять. А починається вона з шани до родини, до Батьківщини, до вшанування традицій, звичаїв свого народу. А в нашого народу чудові різдвяні обряди: колядки, щедрівки і вечорниці. Люди ходили від хати до хати, щоб побажати один одному всього найкращого. 19 січня до бібліотеки ім. В.Кучера завітали з колядками учасники гурту «Гомін», щоб привітати користувачів та працівників з новорічними святками. Так почалась народознавча година «Від Різдва - свята гожого, до Водохреща Божого».  З народними звичаями та обрядами  ознайомила бібліотекар Кулида О.В. та презентувала  тематичну виставку «Три свята до нас прийшли».
 
Так нехай же буде більше світлих свят, які об’єднують людей та дарують їм радість та надію! Насолоджуйтесь зимовими святами!
 

8.01.2015

Бібліотека №119
Кришталеве  мереживо  зимових  свят
 
 «А ми усі радіємо – зима, зима, зима…
Багато різних празників приносить нам вона.»

 
Під час зимових канікул бібліотека № 119 запросила юних користувачів до народознавчої подорожі «Кришталеве мереживо зимових свят» (із циклу «Без коріння саду не цвісти»), мета якої – ознайомити читачів із народними зимовими святами та обрядами, виховувати почуття поваги до збережених традицій і звичаїв рідної України, почуття національної свідомості та гордості, любові до Батьківщини.

Діти здійснили пізнавальну мандрівку в далеку минувшину українського народу, прослухали цікаву розповідь бібліотекарей про історію виникнення таких народних свят зимового календаря, як День святого Миколая, Новий рік, Різдво Христове, Водохреща, котрі несуть із собою добро, мир, світлі надії, родинний затишок, найкращі побажання, колядки і щедрівки – унікальні культурні цінності минулих поколінь. Святковий настрій заходу надала також яскраво вбрана ялинка, що прикрасила бібліотеку.
 
Школярі із задоволенням читали вірші про зиму Катерини Перелісної, Тамари Коломієць, Наталі Забіли, Платона Воронька, Олександра Олеся, пригадували народні зимові казки «Снігуронька», «Морозко», «Дванадцять місяців», казки «Снігова королева» Г.-Х. Андерсена, «Лускунчик і Мишачий король» Е. Гофмана, слухали різдвяні оповідання українських письменників Лесі Українки, Віри Вовк, Богдана Лепкого, переглядали мультфільми, відгадували загадки про красу зимової природи, розповідали, за що їм подобається зима, чи здійснилися їх мрії у День Святого Миколая, як вітали рідних на Різдво. А твори з книжкової виставки викликали у маленьких читачів бажання більше дізнатися про велике багатство нашої країни – народні традиції та обряди.
Українознавча подорож дуже сподобалась дітлахам, і на подяку вони заспівали колядки і щедрівки, а працівники бібліотеки пригостили школярів цукерками та побажали:
«Любі діти, милі діти, виростайте, наче квіти!
Чуйні серцем, чесні, щирі, виростайте в дружбі, мирі!
Ростіть на радість всій родині і на радість Україні!»
 
 

11.01.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
"Симоненко В. - поет, народжений з любові"
 
Вже стало доброю традицією бібліотеки ім. В.Кучера, у рамках засідань клубу « Золотий вік», готувати розповіді про цікавих особистостей, талановитих українців, діячів культури та майстрів пера. 11 січня відбулася поетично – музична  композиція «Симоненко В.- поет, народжений з любові» до 80-річчя з дня народження Василя Симоненка , українського поета, журналіста, правозахисника. Бібліотекар Лисенко В. М. повела всіх присутніх дорогою життя Симоненка – важкою, трагічною і такою короткою.
 
Слухачі мали змогу доторкнутися до зерен симоненкової поезії, Топчій Надія читала вірш «Ти знаєш, що ти – людина?». Здавалось, неодноразово всі чули цей вірш, але коли він прозвучав знову, кожний з присутніх зрозумів, яка мудрість, простота і геніальність закладена у цих неперевершених рядках. Закоханий у поезію поета художник Тимощук Василь Арсентієвич представив портрет Симоненка В., прочитав декілька його віршів та заспівав пісню «Виростеш ти сину…»
 
Гості масового заходу подивились документальний фільм «Гра долі», знятого в 2008 році про долю простого хлопця, що зростав у полтавському повоєнному селі, багатьох присутніх повернула у їх дитинство: босоноге, голодне, холодне. Жіночі очі повнились слізьми. Вони слухали розповідь, яка неквапливо, крок за кроком вела життєвим шляхом поета. Дитинство, золота пора юності, насичені студентські роки, перші спроби пера, ніжна палітра кохання – все оживало, бо було підтверджене відео на великому екрані.
 
Недовгою була життєва дорога поета, як сліпучий метеорит,на мить спалахнув він на небосхилі українського письменства, щоб навіки увійти в безсмертя. Такі, як Василь Симоненко, не вмирають у пам’яті народній, вони завжди поруч з нами.
 
 
 
 

8.01.2015

Бібліотека №115
Новий рік – чарівник
Ось і прийшли довгоочікувані новорічні свята та зимові шкільні канікули. Напередодні цих днів навіть дорослі очікують на дива та подарунки, а про дітлахів годі й казати, бо всі ми любимо щось незвичайне та неповторне. Тому ми вирішили разом з «Веселим календарем» влаштувати для наших читачів День чарівних рукавичок. Чому рукавичок? Рукавички – це запах дитинства, льодових гірок, снігових баб та снігових баталій.
 
 
 

«Узимку, в морозі, хуртечі й завії
Тебе і мене рукавички зігріють.
А теплі від чого вони і чому?
Скажу вам по щирості: теплі тому,
Що наші ласкаві бабусі і мами
Вплітають тепло своїх рук між нитками»
                                           А. Костецький
А до того ж ці рукавички чарівні, бо в них щось заховано. А щоб отримати те, що заховано, треба відповісти на зимові запитання вікторини, чи згадати різдвяні історії книжкової шафи. Це ж цікаво і захоплює навіть мам і татусів. На жаль, тільки подарунків вистачило не на всіх бажаючих.
 
 

Але Новий рік, так Новий рік! Приємні події тривали. Із гарним настроєм та щирими посмішками привітали свою бібліотеку з Різдвяними святами наші молодші читачі. Дзвінкими дитячими голосами вони проспівали:
«Коляду для вас співаю, дай вам Боже урожаю,
Щедрих нив, садів квітучих
Зірку в небі на Святвечір для дорослих і малечі
Коляда моя лунає, увесь світ з Різдвом вітає»
 
Вдячні бібліотекарі підтримали їх бурхливими оплесками та солодкими подарунками.
 
 

Відео

 
До 180- річчя від дня народження Клода Моне,
видатного французького художника- імпресіоніста
 
 
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter