22.07.2015

Бібліотека №115
Літо личить усім!
(бібліотеці також)

Протягом літніх канікул ми відпочиваємо, засмагаємо, активно рухаємось, багато читаємо і відкриваємо ще більше нового та цікавого, - усе це свідчить про користь та задоволення від 3-х місяців палкого сонця.
 
Бібліотека для дітей №115 на середину літнього сезону вже набула деяких гарних перетворень. Читальну залу молодшого відділу умовно розділено на кілька зон: для майстер-класів, навчання та ігор, між якими розмістилися виставкові вітрини нашої найкращої літератури та зроблених нашими читачами протягом навчального року творчих робіт. Працювати та навчатися запрошуємо вас до читальної зали старшого відділу обслуговування, де пропонуємо 8 Інтернет місць та вільний доступ доWIFI.
Ми натхненно та старанно робимо усе аби дітям, батькам, бабусям та дідусям було зручно та цікаво проводити у нас час разом. У бібліотеці ми читаємо, навчаємося, граємо, спілкуємося, розважаємося, малюємо, дивимося улюблені фільми.
Усі, хто не на морі, приходьте до нас! Тут море знань, фантазій, емоцій, а вільні «пляжні» місця кожному ми гарантуємо! 
 

16.07.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Митрополит Андрей Шептицький в житті України»
 
 «Не потоком шумних і галасливих
фраз, а тихою невтомною працею
любіть Україну»

Митрополит Андрей Шептицький
 
До 150 років від дня народження Митрополита Андрея Шептицького в бібліотеці ім. В.Кучера відбулася інформаційна година «Митрополит Андрей Шептицький в житті України». Завідуюча бібліотекою Вергун В.П. розповіла про суперечливу постать митрополита Галицького, голову УГКЦ Андрея Шептицького. Він був єдиним митрополитом, який заступився за євреїв в часи геноциду. Серед найбільших дарів, якими Господь обдарував український народ, є світла постать Митрополита Андрея Шептицького. Він прийшов до нас у час великих випробувань, саме тоді, коли церква і нація потребували великих мужів. Його ім'я вже давно стало символом української Церкви, символом духовності нації, символом національного та духовного єднання народу. Для кожного українця ця незвичайна харизматична постать – святий приклад для наслідування. Адже його заповіти – вчення справжньої віри та любові до ближнього, свідомого християнства й національного патріотизму - заповіти на всі віки, на всі прийдешні покоління.
 
Гості масового заходу з  захопленням подивилися презентацію «Митрополит Андрей Шептицький» і документальний фільм «Богові і людям - Андрей Шептицький», також отримали флаєр « Андрей Шептицький -  духовний будівничий  української нації».
 
 

16.07.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Права людини і права нації на шляху до суверенітету України»
 
Моя Україно! Ти сильна й багата,
У тебе мільйони найкращих синів,
І мова твоя, солов'їна й крилата,
Ще світу покаже величний мотив.

Ігор Калиниченко
 
До 25 років із часу прийняття Верховною Радою Української РСР Декларації про державний суверенітет України (1990) в бібліотеці ім. В. Кучера відбулася інформаційна година «Права людини і права нації на шляху до суверенітету України».

Бібліотекар Кулида О.В. змістовно розповіла, що 16 липня 1990 року Верховна рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Декларацію про державний суверенітет України. При прийнятті Декларації про державний суверенітет України влітку 1990 року ВР УРСР керувалася волею народу України, прагненням створити демократичне суспільство, потребою всебічного забезпечення прав і свобод людини, пошаною до національних прав усіх народів, турботою про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнанням необхідності побудови правової держави, а також мала на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України.

Гостям масового заходу був представлений тематичний перегляд літератури «Доленосний документ України» та документальний фільм «Декларація про державний суверенітет України».
 

 

17.07.2015

Бібліотека №151
17 липня бібліотекою № 151 спільно з Деснянським районним у м. Києві центром соціальних служб  для сім’ї, дітей та молоді, було проведено інтелектуальну гру «Ці забавні тварини» для дітей - відвідувачів Центру.
 
Чисельні інтелектуальні, ігрові та танцювальні конкурси сприяли піднесенню командного духу серед учасників, надали дітям нові знання про фауну нашої планети та сприяли отриманню позитивних вражень. За результатами конкурсу було проведено нагородження переможців та учасників.
Після завершення гри діти мали можливість взяти участь в екскурсії нашою бібліотекою, ознайомитися з тематичною розкладкою "Цікаве про тварин" та дізнатися багато корисної інформації про роботу бібліотеки.
 

8.07.2015

Бібліотека ім. С. Олійника
8 липня бібліотека імені С. Олійника запросила гостей на бібліотечну галявину. Перехожі мали нагоду присісти біля столу, познайомитися з цікавинками друкованої продукції, попити чаю з солодощами. Працівники бібліотеки підібрали книги та журнали різної тематики, тож кожен відвідувач галявини міг знайти літературу на свій смак. В результаті до бібліотеки записалося 5 нових користувачів.   
 

7.07.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
7.07.2015 р. у конференц-залі Центральної бібліотеки № 141 Деснянського району м. Києва пройшли громадські обговорення щодо присвоєння цій бібліотеці імені українського письменника П.А.Загребельного.
 
Це мабуть, той випадок, коли слухання проходили в атмосфері дружності, зацікавленості, бажанні висловити свої думки про творчість П.А.Загребельного, про своє відношення до його філософії життя та про вдячність колективу центральної бібліотеки за активну популяризацію творчого та життєвого надбання патріарха української літератури.
Всіх бажаючих зала не могла вмістити. Люди стояли в проходах. Не дивлячись на спеку, що видалася цього дня, прийшло понад 75 осіб. Це представники Деснянської РДА в м. Києві, спеціалісти Департаменту культури КМДА, голова та члени громадської ради Деснянського району, ветерани та учасники бойових дій у другій світовій війні, наукові працівники інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Національної академії наук України, письменники, помічники депутатів КМДА, не байдужі мешканці Деснянського та інших районів м. Києва.
Після презентації роботи бібліотеки по популяризації творчості письменника та перегляду документального фільму про П.А.Загребельного «Сонет 29», виступаючі прийняли активну участь в обговореннях. Вони  підкреслили величезний талант і працездатність письменника, його розуміння простого народу і осмислення в його творчості багатовікового, культурного надбання українського народу.
Підводячи підсумки громадських обговорень громада одноголосно підтримала прагнення колективу центральної бібліотеки і її користувачів щодо присвоєння бібліотеці імені П.А.Загребельного.
 

5.07.2015

Бібліотека ім. В. Кучера
«Як в тую ніч, що на Івана та й на Купала»
 
Гей, на Івана, гей, на Купала,
Красна дівчина долі шукала.
Квітки збирала, віночок вила,
Долі, водою його пустила.

                 
З нагоди свята Івана Купала, в  бібліотеці ім. В. Кучера відбулася святкова відео-композиція «Як в тую ніч, що на Івана та й на Купала». Усвоєму виступі зав. бібліотекою висвітлила особливості українських купальських обрядів і пов’язаних з ними символіки та атрибутики. Особливий інтерес у слухачів викликала розповідь про чарівне купальське зілля, традиційний дівочий вінок та його захисну силу, поетичні та чарівні легенди про свято Купала. До уваги користувачів  було представлено яскраву тематичну розкладку народознавчих видань «Зійди, сонце, на Купала, стогни, земле, на Івана» та віночок купальських пісень у виконанні учасників гурту «Гомін».
 
Наостанок гості масового заходу подивились відео-ролики: «В ніч на Івана, в ніч на Купала», «хор Жайвір» кліп На Івана,на Купала»  та отримали флаєр «Ой на Івана, ой та на Купала».


 
 

3.07.2015

Бібліотека №115
Сьогодні Купала – срібна роса впала

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят - Купало або Купайло.
 
На нашій «Книжковій галявинці» вже традиційно по п’ятницях зібралися читачі, цієї п’ятниці - щоб ознайомитись з традиціями українців.       Бібліотекарі  підготували книжкову виставку «Ясне - красне Купайло», марафон загадок літнього циклу «Відгадай-ка!»  та народознавчу бесіду про символіку рослин, які складають український віночок, обрядодійства, пов'язані з ним.
Літо в розпалі! Попереду багато цікавого – приходьте!

 
 

1.07.2015

Бібліотека №119
«Сонячні читання»

Однією із форм роботи бібліотеки № 119 для популяризації читання є літні читальні зали, книжкові галявини, що дають змогу всім бажаючим просто неба, на свіжому повітрі, потрапити у чарівний світ друкованого слова.
 
Протягом червня бібліотекарі відвідували дитячі майданчики, де вони не тільки пропонували дітям і батькам твори української та світової літератури, періодичні видання, а й записували до бібліотеки. А 1 липня було гамірно і людно вже біля самої бібліотеки, адже бібліотекарі саме сюди запросили всіх дітей і дорослих на «Сонячні читання».
Веселою зграйкою підбігли до бібліотеки дітлахи, що гралися на дитячому майданчику, і зручно влаштувалися під розлогим київським каштаном, щоб почитати цікаві дитячі журнали та книжки з виставки «Літо + пригоди = читаймо з насолодою!». Неквапливо підходили поважні бабусі з онуками, мами з малюками та із задоволенням залишалися, щоб долучитися до пізнавальних ігор, вікторин та розваг, підготовлених бібліотекарями.

Під супровід пісень про бібліотеку та книги діти залюбки гралися з м’ячем у гру «Пригадай казкового героя», складали літературне лото, малювали на асфальті улюблених книжкових персонажів, яскраво розмальовували альбоми-розфарбовки.
Книжкова сонячна галявина дуже сподобалася дітлахам, і нові книголюбчики охоче поповнили коло читачів бібліотеки. Також усім, не байдужим до читання, бібліотекарі роздавали пам’ятки з інформацією про бібліотеку та правилами запису до бібліотеки і гостинно запрошували частіше відвідувати бібліотеку, долучатися до змістовного дозвілля, яке пропонує бібліотека, більше читати, щоб читання будо в радість:
«Щастя – то читати вміти
Слів барвистих самоцвіти.
Мовою батьків, родини і всієї України.»


 
 

23.06.2015

Бібліотека №115
Я громадянин України
(коментовані читання)

Знову довгі вихідні! Адже скоро день головного Закону, яким живе українська спільнота – День Конституції.
Конституція має захищати права кожного з нас. «Права не дають – права беруть!». Саме тому ми маємо знати, які права у нас є, а які ще слід здобути, проговорити і закарбувати.
Сьогодні для вихованців літнього табору ЗОШ № 247 бібліотекарка Пухно Алла Олександрівна доступно виклала принципи і засади правової свідомості громадянина України. Коментуючи книгу О. В. Сташук «Я громадянин України» бібліотекарка розповіла про національну символіку, види влади, конституцію, основні закони, українську культуру, традиції, географію, познайомила гостей з видатними діячами України.
З усіх своїх прав, вже обізнані маленькі користувачі, створили яскраво-жовтий правовий соняшник, який і зараз цвіте у читальному залі молодшого відділу обслуговування.
 
 
 
 
 

23.06.2015

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
  23 червня діти 3-5 класів літнього  табору школи № 119 завітали на екскурсію до центральної районної бібліотеки № 141. Наші читачі дізнались, що в бібліоітеці для дорослих є книжки не тільки для їх матусь та татусів, а й для користувачів дитячого віку; отримали від бібліотекарів корисні поради щодо літнього читання поза шкільною програмою. Дитяча зона відділу обслуговування завжди приваблює дітлахів своїм  яскравим оформленням та кількістю дитячих книжок. Наші читачі із зацікавленістю взяли участь в літературній експрес-вікторині та отримали на згадку подарунки від бібліотеки.
  Вже є традицією для наших маленьких користувачів дивитись у бібліотеці, ще незнайому для них кінострічку, або мультиплікаційний фільм.
  Дійсні переживання у дітей викликала художня кінострічка з елементами анімаційного кіно «Шалені скачки» про зубреня, яке завдяки своєму великому бажанню знайшло в собі сили змагатися   в гонках зі справжніми породистими конями та отримати перемогу.
 
 
 
 

Відео

 
Олександр Гаврош
 
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter