27.04.2013

Бібліотека №115
Готуємось до Великодня
  27 квітня у творчій майстерні «Скарбниця ідей» відбувся майстер-клас   «Пасхальний декупаж», який провела майстриня Дикун Вікторія Анатоліївна. Діти  дізнались про історію  виникнення мистецтва виготовлення писанки, секрети розпису і значення різних символів на великодньому яйці та опановували техніку декупажу на  яйцях. А ще юні майстри навчились виготовляти пасхальні листівки.
   Гортаючи літературу книжково-ілюстрованої виставки «Звичаї українського народу» наші читачі ще більше дізнались про історію виникнення писанкарства, значення різних символів і кольорів, а також познайомились з легендами та переказами про Великдень та писанки.
 
 
 
 
 
 
 
 

26.04.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
25 квітня в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна відбулась зустріч читачів з народною майстринею, директором музею вишивки Тетяною Іванівною Протчевою. Своє вміння вишивати передала їй мати. Творчість майстрині добре знана в Україні та за ії межами. До уваги читачів були представлені ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, та вишитий одяг. Наприклад, були представлені вишиті краватки, метелики та чоловічі хустинки для фраків. Тетяна Протчева  вважає, що для того, щоб популяризувати мистецтво вишивки, треба наблизити його до сучасності. Читачі залюбки розглядали картини і щиро дякували майстрині за нагоду долучитись до ії творчості.
 
 
 
 
 
 
 
 

26.04.2013

Бібліотека №115
Літературний набат «І все перекреслив урановий атом…»
(до річниці Чорнобильської трагедії)

Чи знаєш ти, світе,
Як сиво ридає полин,
Як тяжко, як тужно
Моєму народу болить
(Б.Олійник)

26 квітня 1986 року чорною та гіркою увійшла ця дата в історію людства. В цей скорботний день колектив бібліотеки №115 разом зі своїми користувачами взяли участь у мітингу-реквіємі, який пройшов на території Меморіального комплексу "Героям Чорнобиля" в Деснянському районі м. Києва. Вони поклали квіти до пам'ятного знака Героям-чорнобильцям, зустрілись з письменником, Народним депутатом України В. О. Яворівським, автором роману «Марія з полином у кінці століття», «Криза».
 
В бібліотеці для користувачів розгорнуто книжкову виставку-реквієм «Чорнобиль гіркий полин, на серце ліг незримо й тяжко», присвячену 27-й річниці Чорнобильської трагедії. Всі охочі зможуть ознайомитися з матеріалами виставки, яка буде діяти до кінця квітня 2013 року.
 
 
 
 
 
 
 
 

25.04.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
25 квітня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбулась літературно-історична година для молоді району  «Літературна Україна в контексті розвитку історичних подій 20-30-х р.р. ХІХ століття» за проектом «Підручник +».
Зі своїми науковими дослідженнями з відвідувачами бібліотеки поділився  кандидат історичних наук, доцент Київського  університету ім. Бориса Гринченка, автор підручника  «Історія стародавнього світу» для загальноосвітніх шкіл Бонь Олександр Іванович.
Читачі дізнались маловідомі факти про нелегку  долю хрестоматійних українських письменників Остапа Вишні, Володимира Сосюри, Петра Панча, Миколи Зерова, Миколи Хвильового. Переглянули унікальні слайди - фрагменти архівних документів, згадали та проаналізували  важкі часи сталінських  репресій  30-тих років ХІХ ст
«Люди, не знищуйте один одного» - відгукнулося в серцях у юних користувачів.
 
 
 

 
 

17.04.13

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
 
17  квітня в бібліотеці  ім. Ю. Гагаріна відбулася зустріч учнів  6-го класу з працівником Національного молодіжного центру Всеукраїнської екологічної  організації Беланом  Владиславом  Юрійовичем, на якій діти дізналися про  різні джерела  енергії:  теплову, ядерну, енергією вітру, сонця, води. Особливо  учасникам заходу сподобалась розповідь про енергію людини, яка залежить від харчування і відпочинку.
 

15.04.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Мой серебряный век
Никогда не отпустит.
Ностальгия тех лет
С тонким запахом грусти…»
 
15 квітня в ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір «Мой серебряный век» за проектом «Підручник +». В підготовці та проведенні заходу активну участь взяли учні та вчителі  загальноосвітньої школи № 119.У виконанні  учнів та бібліотекарів звучали вірші Анни Ахматової, Миколи  Гумільова, Сергія Єсеніна, Бориса Пастернака, Марини Цвєтаєвої, Володимира Маяковського. З неабиякою зацікавленістю читатачі бібліотеки подивились поетичну дуель Сергія Єсеніна з Володимиром Маяковським- (уривок з кінострічки «Есенин»), прослухали аудіозапис віршу Анни Ахматової «Сжала руки под черной вуалью» у виконнані Аліси Фрейдліх, звучали  романси –«Клен ты мой опавший» на сл. С. Єсеніна, «Генералам 12-го года» на сл. М. Цвєтаєвої, «Свеча горела» на сл. Б. Пастернака, «Жизнь упала как зарница» на сл.О. Мадельштама.
 
Часи змінюються, духовні цінності та орієнтири теж стають іншими, проте книги поетів срібного століття не зникають  з прилавків книжкових магазинів та постійно затребувані читачами різного віку в бібліотеках нашого міста.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

13.04.2013

Бібліотека №115
Подорож до країни драконів
(засідання клубу «Чомусик»)
 
Велика імперія Азії колись і одна із провідних економічно розвинутих держав світу сьогодні – ось, що таке Китай. Тому наші читачі мали бажання більше дізнатись про цю країну. Зробити це їм допомогла науковий співробітник Національного музею Варвари та Богдана Ханенків Логвин Марта Юріївна. Завдяки їй учні 6-го класу Києво-Могилянського колегіуму здійснили цікаву мандрівку в загадковий світ китайських символів. Вони почули і побачили що таке «мова малюнку», вчились її розуміти. Китайські символи дуже давні, вони з’явилися багато тисячоліть тому: яскраві, барвисті, екзотичні вони передають колорит давньої китайської культури. Хлопцям найбільш сподобався дракон, як відомо наймогутніша і найзагадковіша істота на світі. Вони професійно і майстерно малювали їх впродовж другої частини заняття на майстер-класі «Доброзичливі символи старосвітського Китаю». Істоти вийшли яскравими, таємничими і зовсім не страшними.
 
Наші читачі захопились цією тематикою і домовились продовжити подорож загадковими країнами Сходу в травні під час «Ночі в музеї».  
 
 
 
 
 
 
 
 

11.04.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Пригоди в „країні кенгуру”.
Читачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна в рамках проекту «Щаслива Австралія» здійснили літературну подорож  за книгою А. Шклярського „Томек в країні кенгуру”. Разом з головним героєм діти ознайомилися  з природою Австралії, різноманіттям тваринного світу. Також читачі переглянули книги з виставки „Цікаво – про Австралію”.  А на завершення подорожі, втомившись, діти ласували цукерками, печивом і джерельною водичкою.
 
 
 
 
 

11.04.2013

Бібліотека №115
«Це знають дорослі, і знають це діти: Книжкова Країна найкраща у світі!»

     Кожен рік під час весняних канікул в бібліотеці № 115 для дітей галасливо та весело. Це й зрозуміло: розпочався Всеукраїнський тиждень дитячого читання, який крокує по нашій країні вже 20 років, починаючи з 1993 року. Читачі його люблять і чекають з нетерпінням. Це час сповнений чарівного розмаїття: зустрічі з найулюбленішими  та новими книжками, літературні подорожі, ігри та вікторини, різноманітні конкурси та акції, майстер-класи. Буває, що Свято читання виходить за рамки зазначеного терміну і продовжує тривати далі.
 
Цього року Тиждень проходив під гаслом «Хай Україна вся читає, бо книга нас усіх єднає». Звісно наші читачі не тільки слухали розповіді бібліотекарів , а і самі багато чого робили: залюбки відповідали на питання книжкової вистаки-вікторини «Про дядю Стьопу, Зайку- зазнайку, жадного Вартана та інших» (до 100річчя від дня народження російського поета Сергія Михалкова), активно декламували вірші Наталії Забіли на голосних читках "Веселим малюкам"(до 110 річчя від дня народження української поетеси, драматурга Наталії Забіли), разом з бібліотекарями мандрували до Австралії під час медіагодини "Край, де люблять кенгуру" (за загальносистемним проектом  Деснянської ЦБС "Щаслива Австралія – прекрасний  край вічної весни"), брали участь в акції «Прочитай! Мені сподобалось» та залишали свої відгуки про найулюбленіші книги. Всі бажаючі мали можливість проявити свої здібності під час майстер-класів «Творча майстерня» та навчитись робити вироби із солоного тіста та солодкі квіти. Як це відбувалось можна побачити на світлинах.
 
 
 
 
 
 
 
 

21.03.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Бісерна фантазія
Де - які види народно-декоративного мистецтва, які мають давні коріння, стали зараз дуже популярні, отримали нове життя і сучасне обрамлення. Одне з них - плетення з бісеру. Воно приваблює не тільки дорослих, але і дітей.
 
Підтвердження того – майстер – клас у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна , який зібрав учнів Лісового масиву і їх батьків, вихованців підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт” та районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». Під кервництвом досвідченого майстра Фірюліної Наталії Лук’янівни присутні отримали навички роботи з бісером. Використовуючи весь спектр кольорів цього матеріалу, вони змогли створити хто - квіточку, хто - браслет, хто - якусь тваринку. А ще юні майстри відкрили для себе, що річ, виготовлена своїми руками, є не тільки найкращим сувеніром або подарунком, а ще й оберегом. І дуже зраділи, коли бібліотекарі продемонстрували їм багато книг і альбомів цієї тематики, а також ознайомили з сайтами, де можливо знайти інформацію про бісероплітення. Майстер–клас – це перший крок, а наступний – треба зробити самому.
 
 
 
 
 

 
 

15.03.2013

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
Святкові гуляння
"Зиму проводжаємо – весну зустрічаємо (Масляна)
В бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей – свято Масляної. І чого тільки тут не було: зустрічали гостей – «молодиць», вимагали викуп, в’язали „Колодку”, пригощали усіх присутніх варениками та млинцями… Багато цікавого про народні традиції розповідали бібліотекарі, демонструючи яскраві книжки. А вихованці музичної школи № 24, разом з викладачами, створили чудовий настрій і учням 152-ї середньої школи, і вихованцям районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями», і бібліотекарям. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Відео

 .
Марина Павленко. "Русалчині історії".
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter