20.06.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19 червня в ЦРБ № 141 відбувся краєзнавчий огляд «Новини Деснянського району». В заході взяли участь як користувачі бібліотеки, так і співробітники ЦБС. Із цікавістю учасники сприйняли інформацію з періодичних видань та сайту Деснянської РДА, яка була представлена у виді слайд-шоу.

Присутні мали можливість ознайомитися з новинами нашого міста та району, почути злободенні потреби та досягнення з різноманітних областей буття: діяльності міської та районної влади, суспільно-політичного життя, соціального захисту, ЖКХ та болючих проблем транспорту, фізичної культури та спорту, культурних подій та мистецтва.
 
Захід залишив позитивний настрій у присутніх. Не зважаючи на складні умови в нашій країні – життя триває.
 

19.06.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
19 червня в Центральній районній  бібліотеці № 141  розпочав роботу клуб  шанувальників  кіно «Інтелектуальний світ голубого екрану» - проект за участю Територіального центру соціального обслуговування Деснянського району.
 
Учасники заходу з зацікавленістю прослухали   розповідь про сучасний український кінематограф, взяли участь в дискусії про фільми, що заслуговують, на їх  думку, на  найбільшу увагу глядачів.   Шанувальники кіно побачили на екрані українських режисерів – переможців міжнародних кінофестивалів та познайомилися з їх  творчістю.

На розсуд  учасників заходу  було презентовано  декілька новел з  фільмів «Я люблю тебе, Київ», « Я люблю тебе, Париж». Особливо вразило  глядачів  прониклива  кіноновела Тараса Ткаченка «Собачий вальс» (в головній  ролі Ада Роговцева). Наприкінці заходу  учасники клубу обговорили тему наступного засідання, воно буде присвячене творчості С. Параджанова, зокрема  його кіношедевру «Тіні забутих предків».
 
 
 

12.06.2014

Бібліотека №119
Острів здоров’я – дитинства край,
Влітку для себе його відкривай!

12 червня бібліотека № 119 запросила дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» СШ № 207 у подорож до Країни Здоров’я, щоб збагатити знання юних читачів про значення здоров’я для людини, допомогти усвідомити, що здоров’я – неоціненний скарб і його необхідно зміцнювати та берегти з дитинства, що саме влітку, на канікулах, є всі можливості для загартування, купання, прогулянок на свіжому повітрі, активних занять спортом.

Під час спілкування з бібліотекарями школярі охоче пригадали, що таке здоровий спосіб життя, правила гігієни і здорового харчування, розповіли, якими видами спорту займаються, як збираються відпочивати влітку, дізналися, яких правил безпеки повинні дотримуватися.
 
У медіа-залі Країни Здоров’я діти з інтересом переглянули кольорову презентацію «Абетка здоров’я», зі сміхом долучилися до пригод  героїв мультфільмів «Ну, постривай», «Ох і Ах», «Незвичайний матч», «Мийдодир». Уважно юні читачі прослухали бібліографічний огляд книжково-журнальної виставки, особливо їх зацікавили книжки із серії «Життя видатних дітей» про легку атлетику, художню гімнастику, баскетбол та із серії «Дівчата зі спорту» про видатних спортсменів України.
 
Активно діти взяли участь у грі «Пригадай прислів’я та приказки про здоров’я і спорт», читали вірші, розгадували кросворди і ребуси із дитячих журналів «Барвінок», «Малятко», «Пізнайко».
 
«Бувайте здорові!», - бажали школярі й бібліотекарі один одному наприкінці заходу, вкладаючи у ці чудові слова особливий зміст.
 
 
 
 
 
 
 
 

10.06.2014

Бібліотека №119
«Зелена неділя, клечана неділя.
Із Трійцею, зі святом вітаємо вас!», -
так зустрічали в бібліотеці № 119 дітей із пришкільного оздоровчого табору «Веселка» 6 червня, напередодні Дня Святої Трійці – одного із великих народних свят, яке спонукає любити рідний край, поважати традиції та звичаї українського народу.
 
Цікаво було юним читачам дізнатися, як з давніх-давен святкували українці Святую Трійцю, вітали сонце, пречисту природу, квіти і трави, як прикрашали свої житла гілками дерев, а підлогу встеляли пахучими травами. При цьому гілочки не ламали, а обережно зрізали. З інтересом діти слухали легенди і повір’я, пов’язані із Зеленими святами. А переглядаючи презентацію «День Святої Трійці. П’ятидесятниця» і мультфільм «Трійця – Зелені свята», школярі ніби поринули у далекі часи, до витоків Зелених свят, взяли участь у святкових обрядах, зустрілися з чарівними істотами – мавками і русалками, котрі виходять із лісу і води та зачакловують дівчат і юнаків.
 
Література з книжкової виставки «Без коріння саду не цвісти», бібліографічний огляд якої провели бібліотекарі, допомогла читачам пригадати віршики та прислів’я про літо і літні свята. А щоб долучитися до створення народознавчих візерунків, діти прикрасили майданчик біля бібліотеки квітами, пташками, метеликами, малюючи їх на асфальті та бажаючи перехожим:
«Йде Зелене свято, де сонця багато.
Йому усміхніться, святу поклоніться.»
 
 
 
 
 
 
 

10.06.2014

Бібліотека №119
Скарбниця  улюблених книжок  усіх поколінь
                                                                      «Любі дітки! До вас наше слово!
                                                                      Бібліотека – скарбниця чудова,
                                                                     Мудрих порад невичерпне джерельце.
                                                                     Книги любіть і душею, і серцем.»
 
5 червня бібліотекою № 119 подорожував віртуальний літературний диліжанс «Скарбниця улюблених книжок усіх поколінь», пасажирами якого стали діти із пришкільного табору «Веселка» СШ № 207.

Зупиняючись на різних книжкових «зупинках», школярі знайомилися  з популярними творами українських та зарубіжних письменників, котрі із задоволенням читали їхні батьки у дитинстві і які радять почитати школярам бібліотекарі під час канікул. Вітчизняна літературна дитяча спадщина була представлена книгами Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Олени Пчілки, Наталі Забіли, Василя Сухомлинського, серед зарубіжних письменників дітей зацікавила творчість Олександра Пушкіна, Олексія Толстого, Миколи Носова, Софії Прокоф’євої, Фелікса Зальтена, Лімана Баума.
 
Літературна мандрівка пройшла змістовно, пізнавально і весело, адже юні читачі активно пригадували казкових героїв, розповідали про свої улюблені книжки, які б могли порекомендувати одноліткам, познайомилися з цікавинками  країни Журналії, відгадували загадки, переглядали мультфільми і дуже зацікавилися пропозицією бібліотекарів створити вдома «Золоту полицю моєї родини», на яку вони поставлять найулюбленіші книги, запам’ятавши побажання: «Читайте! Нехай не буде жодного дня, коли б ви не прочитали хоча б однієї сторінки з нової книги».
 
 
 
 
 
 

6.06.2014

Бібліотека №115
Нам без книг ніяк не можна!
                                        Є земля Австралія,
                                Є земля Італія,
Та іще, крім тих країв,
Диво з див я знаю :
То і не Австралія,
То і не Італія –
То земля Читалія!

Сьогодні до бібліотеки завітала казкарка Джинні (дитяча письменниця Євгенія Пірог), щоб познайомитись з нашими читачами та привітати з початком чудової пори – літніми канікулами. Наші нові читачі з лінгвістичної гімназії – учні 1-3 класів радо зустріли таку гостю. І тут почалося: разом вони мандрували сторінками нової книги письменниці „Хлопчик Вітерець та Золота планета”, розбирали пошту Балакучого Шпака, де кожен з дітей отримав конверта з цікавим запитанням. Відповіді на ці питання шукали всім товариством. В процесі пошуків знайшли не тільки відповіді, а й майбутнього громадського діяча Іллю, який виявився найобізнанішим, кмітливим та добрим. А далі Джинні (бо вона ж ще і фантазерка) навчила і дітей і вчителів робити з аркушу паперу літака, перетворювати його на голуба та дарувати людям усмішки. А закінчилось все піснями та танцями, після чого всі бажаючі отримали книги Е. Пірог з автографом. Взагалі все було добре. Розпрощалися зі сподіваннями на нові зустрічі.
 
 
 
 
 
 
 
 

4.06.2014

Бібліотека №119
«Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит»
                                                                      «К нам приходят пушкинские сказки
                                                                        Яркие и добрые, как сны.
                                                                        Сыплются слова, слова-алмазы
                                                                        На вечерний бархат тишины.»
  3 червня до бібліотеки № 119 завітали діти із літнього табору «Веселка» на казкову карусель «Идет направо – песнь заводит, налево – сказку говорит» до 215-річчя від дня народження видатного російського поета Олександра Сергійовича Пушкіна (за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
  З інтересом школярі прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Сонце російської поезії», дізналися, що найглибший слід у вихованні маленького Сашка залишила няня Орина Родіонівна Яковлева, яка чудово розповідала казки, що запали в душу майбутньому поетові, від неї він перейняв живу народну мову. Особливо юних читачів зацікавила поема «Руслан і Людмила», адже в ній невтримна фантазія поета переносить своїх героїв на береги Дніпра, до дібров з тисячолітніми дубами, до столичного града Києва, де у високому теремі сидить засмучений князь Володимир-Сонечко, чекаючи на пробудження дочки Людмили.
  Виразно діти читали дивовижні рядки Пушкіна, котрі звучать, як музика, і відкривають нам казковий чарівний світ, переглядали презентацію «Що за диво ці казки!», мультфільми «Сказка о золотом петушке», «Сказка о царе Салтане», в яких із симпатією змальовуються герої працьовиті, сміливі, мужні, які вміють захищати свою Батьківщину від ворогів, а засуджуються ледарі, боягузи, жаднюги. Жваво юні читачі відповідали на запитання відео-вікторини «Скарбниця Золотої Рибки», а щоб продовжити знайомство із творчістю О. Пушкіна, обрали книжки для читання вдома. Сподіваємося, що ці книги стануть улюбленими для наших читачів, адже казки та вірші Олександра Пушкіна приходять до нас у ранньому дитинстві, і ми читаємо та перечитуємо їх усе своє життя.
 
 
 
 
 
 

4.06.2014

Бібліотека №115
Коли радіють діти
Сьогодні в нашій бібліотеці в партнерстві з родинним центром «Family Education» та косметологічною студією «Щастя» проходила акція «Щастя є!» для дітей та всіх бажаючих. В рамках цього заходу відбувся і майстер-клас по аквагриму та візажу. Професійні візажисти перетворювали наших читачів на кумедних кроликів, котиків та песиків, грізних піратів та пантеру, загадкову аватарку, або просто загадкових дівчат з квітами на обличчі. Всі ці чарівні істоти деякий час пересувались залами бібліотеки викликая цікавість та здивованість у відвідувачів. По закінченні заходу всіх запросили до столу з солодощами. Не дивлячись, що «мордочки» були у всіх різні, чай всі пили з однаковим задоволенням.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

02.06.14

Бібліотека №115
Канікули! Ура!
 
Другого червня в бібліотеці №115 для дітей відбулась акція «День кульки» до Міжнародного дня захисту дітей, яка розпочала бібліотечне літо – літо з книгою.
 
Діти з цікавістю розглядали виставку художніх робіт вихованців художньої студії «Капітошка» «Я малюю казку» та книжкову виставку «Сяйте усмішки сонцем зігріті».
 
А далі учні 3-го класу школи №249 завзято розв’язували казкову плутанину. Переможці отримали в подарунок чудові книжки та магніти «Кращі друзі бібліотеки». Всі відвідувачі бібліотеки отримали в цей день чудові, різнокольорові повітряні кульки.
 
Зустріч з нашими читачами закінчилась, а літо з книгою тільки-но розпочалось.
Тож, приєднуйтесь, з нами весело!
 
 
 
 
 
 
 

 
 

02.06.14

Бібліотека №119
«Літопис подвигу і пам’яті»
 
                                                                                                       «В боях жорстоких проливалась кров
                                                                                                        За річку Ворсклу й сонячний Дніпро,
                                                                                                        За кожне місто, кожнеє село,
                                                                                                        За все, що на землі росло,
                                                                                                        За усмішки дітей, за світлий клас,
                                                                                                        За мир, за щастя кожного із нас.»
    
2 червня у бібліотеці № 119 хвилююче пройшла бесіда-діалог «Літопис подвигу і пам’яті» з юними читачами про членів родин – учасників Великої Вітчизняної війни (за проектом Деснянської ЦБС «Треба жити і пам’ятати»).

Війна, що прийшла на українську землю червневим ранком 1941 року, увірвалася до кожної сім’ї, до кожної оселі, відібрала мільйони життів, перетворила в руїни тисячі міст і сіл. Ми дивимось про героїчні воєнні роки фільми, читаємо книги, але найціннішими свідками тих страшних подій є пожовтілі фотокартки, фронтові листи-трикутники, фронтові нагороди, які, на щастя, зберігаються в українських родинах. І для нашої зустрічі діти відшукали у сімейних архівах цю живу історію війни. З хвилюванням і болем школярі роздивлялися світлини рідних і відчували гордість за них, адже вони були справжніми героями.
 
Уважно юні читачі слухали зворушливу розповідь бібліотекаря Шевченко С. Ю. про трагічну долю її дідуся Івана Андрійовича, який пройшов важкими шляхами війни з її перших днів і загинув у 1944 році. Було йому всього 33 роки, і залишилися у нього дві донечки 6-ти і 12-ти років, які протягом трьох десятиліть не знали, де знайшов останній прихисток їхній тато. Лише у 1975 році, до 30-річчя Перемоги, вони отримали листа від школярів селища на Волині, які розшукали родичів усіх воїнів, похованих у місцевій братській могилі і запросили на відкриття пам’ятника. Наших читачів дуже вразила пошукова робота юних слідопитів і зацікавив фотоальбом, який волинські школярі оформили і подарували родичам загиблих, а бібліотекар принесла на зустріч.
 
Схвильовано гості бібліотеки читали вірші про ту страшну війну, про Велику Перемогу, переглядали документальну стрічку про визволення України від німецько-фашистських загарбників за сценарієм Олександра Довженка, прослухали бібліографічний огляд книжкової виставки «Зі сплаву мертвих і живих  писалось ім’я - Перемога» і переконалися, що народна біда не забувається, вона застерігає, навчає бути пильними та чесними перед героями минулих і нинішніх днів.
 
 
 
 
 
 

 
 

30.05.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Киев, знаменитый величием и несчастьями,
                                                          это красота в истории нашей Родины».
                                                                                                  Николай Закревский

29 травня в ЦРБ № 141 відбулась творча зустріч «Київ – рідне місто моє…», приурочена до дня  Києва. Гостем бібліотеки був відмінник освіти України, Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ-го ступеня, член Національної спілки краєзнавців Вакулишин Сергій Миколайович. Сергій Миколайович – ветеран педагогічної праці, автор книг та численних статей, що друкувались в міських газетах, журналах та окремих наукових збірниках.

Окрім  читачів бібліотеки, на зустріч з автором завітали студенти університету ІІІ- віку територіального  соціального центру Деснянського району. Автор  розповів про діяльність  музею історії Святошинського району, який є «дітищем» краєзнавця.
 
До уваги присутніх дослідник представив свої книги: «Околиці Києва: документально-публіцистична збірка», «Репортаж з Києва 1915 року», «(Не) мій Київ: збірка статей з концептуального києвознавства», «Філософський словничок». З великим азартом присутні взяли участь у вікторині. Переможці отримали призи від автора  та оплески від однодумців.
 
Краєзнавець  ділився з відвідувачами бібліотеки  своїми науковими дослідженнями. Відчувалось, наскільки автор закоханий в рідне місто  та які має глибокі історичні знання.
 
Шановні читачі та гості нашого сайту! В нашому фонді будуть книги Вакулишина Сергія Миколайовича.
  Всіх, кого цікавить історія нашого міста, ласкаво просимо  до бібліотеки!
 
 
 
 
 
 

 
 

Відео

 
До Дня українського козацтва та дня захисника України.
 

Фотогалерея

 Літні канікули (бібліотека ім. Ю.Гагаріна) 20.06.2014
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter