22.11.2012

Бібліотека №119
Цей дивовижний і чарівний світ книжок

«Увійшли ви обережно
У країну цю безмежну.
Скрізь полиці – аж до стелі,
А на них – байки веселі.
Хочеш – вірші, хочеш – казки,
Вибирай собі, будь ласка!»


22 листопада дитячий гомін заповнив бібліотеку № 119. Для першого знайомства з бібліотекою завітали вихованці старшої групи № 9 школи-дитсадка «Лісові дзвіночки».

Бібліотекарі радо зустріли гостей і запросили до мандрівки у Книжкове Королівство – дитячу бібліотеку. В ігровій формі діти ознайомилися з правилами користування бібліотекою, бережливим ставленням до книжок, із задоволенням прослухали віршики про бібліотеку.

Для більш цікавого і пізнавального знайомства з книжковим фондом бібліотекарі запропонували дошкільнятам вікторину «Книголюбчики та казкознавчики».  Разом із бібліотекарями малята пригадали улюблених літературних героїв: Колобка і Курочку Рябу, Вінні-Пуха і Карлсона, Чебурашку і Крокодила Гену, Червону Шапочку і Білосніжку, а правильні відповіді юних читачів супроводжувалися показом відгаданих книжок із кольоровими ілюстраціями та врученням  призів і значків «Друг бібліотеки».

З цікавістю дошкільнята розглядали книжки з виставки «Поки є діти – будуть казки», оформленої до 105-річчя від дня народження шведської письменниці Астрід Ліндгрен, та виставки «Про дітей і для дітей», присвяченої творчості російського письменника Самуїла Маршака до 125-ої річниці від дня його народження; весело сміялися, переглядаючи мультфільм «Малыш и Карлсон», і запевнили бібліотекарів, що неодмінно стануть найкращими читачами і друзями бібліотеки.
 
 
 
 
 
 

15.11.2012

Бібліотека №115

Мова – життя основа

Як прислів’я чудове

Йде від роду до роду,

Що народ – зодчий мови,

Мова – зодчий народу.

 Д. Павличко

 
Наші предки залишили нам у спадок найбільше, найсвятіше і найдорожче багатство – слово. Ото калинове, джерельне рідне слово, яке є оберегом національної культури, історії та духовності.
 
9 листопада, в День української писемності та мови в читальній залі для учнів 5-9 класів відбувся інтелектуальний турнір «Мова – життя основа», участь у якому брали учні 7 класу ЗОШ № 259, які змагались у знанні мовних загадок, народних прислів’їв, скоромовок, фразеологізмів, епітетів та метафор.
 
Учасники заходу зарядились гарним настроєм, проявили кмітливість та логіку. А наостанок учасники турніру прикрасили українські віночки стрічками з компліментами рідній мові.
 
Діти ще раз переконалися, що треба зберігати й плекати рідну мову. А хто може робити це краще за її носія?! Пам’ятаймо, ми - українці!
 
 
 
 
 
 
 

12.11.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
8 жовтня в Центральній бібліотеці пройшов захід «Українське слово в дитячій літературі» - зустріч з працівниками видавництва «Веселка» до дня української писемності та мови.
В заході брав участь представник видавництва Касьяненко Д. І., якій розповів учням  про видавництво та презентував нові книги для дітей.
Учні шкіл району із великим    задоволенням   слухали заслуженого  журналіста України, лауреата премії ім. Л. Українки, поета Василя Федоровича Василашка, який презентував  свою нову книжку  «Чесний лис». Також пролунали вірші з попередніх збірок поета: «Усміхнись веселкою із грози» - ця збірка поета пронизує та заряджає молоді серця безмежною любов’ю до України, «Відроджуємось - не перероджуємось» – книга віршів  про любов до рідної мови. Із захопленням діти слухали його вірші, що сповнені почуттям любові та поваги до України.
Василь Федорович є головою  журі конкурсу «Зерна доброти», де в своїх поетичних талантах змагаються. Зустріч проходила під девізом: « Подаруй книгу  бібліотеці». Присутні придбали книги для себе та бібліотеки.
 

 
 
 
 

30.10.2012

Бібліотека №115
«Осінній ярмарок»
Приходить величава і чарівна красуня-осінь - золота царівна
     А у нас в бібліотеці знову свято, свято осені. Упродовж п`яти днів читальна зала дитячої бібліотеки була схожа на художню галерею, де на виставці «Осіння фантазія» демонструвались дитячі саморобки з природного матеріалу, а саме з фруктів, овочів, осінніх листочків, квітів. Подивитись на ці витвори дитячого мистецтва змогли всі бажаючі: і наші читачі і ті, хто вперше завітав до бібліотеки. Всього на виставці було представлено 85 поробок із 18 навчальних закладів Деснянського району.
 
 
 
 
 
 
 
     В програмі «Осіннього ярмарку», відкриття якого відбулося 25 жовтня разом із журналом «Жирафа Рафа», були також конкурс на краще виконання поетичного твору про осінь, конкурс скоромовок та мовні ігри. Усі вони супроводжувались сміхом, добрим гумором та гарним настроєм, тим більше, що ніхто із присутніх не залишився без подарунку-кожен учасник отримав сувенір на згадку про свято.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25.10.2012

Бібліотека ім. В. Кучера
25 жовтня в стінах публічної бібліотеки ім. В. Кучера відбувся захід присвячений пам’яті двох видатних діячів сучасної української культури:  майстру гумору Степану Івановичу Олійнику та його щирому другу відомому і безперечно талановитому актору Андрію Корнійовичу Сові.
 
Присутнім на заході, було розказано про творчість, звички та цікаві перипетії, що мали місце в житті митців. Учасниками були представники двох клубів: «Золотий вік» (при бібліотеці ім. В. Кучера) та «Іванна» (при бібліотеці ім. С. Олійника), які зачитували найбільш відомі гуморески Степана Олійника. У рамках заходу відбувся показ короткометражного фільму «Пес Барбос і незвичайний крос», що був знятий за мотивами фейлетону Степана Івановича, а також уривок з фільму «Королева бензоколонки», де глядачі змогли оцінити блискучу акторську гру Андрія Корнійовича Сови.
 
Наприкінці заходу, гості мали змогу насолодитися українськими гумористичними піснями «а капелла», у виконанні гурту «Гомін», який не залишив байдужим жодного присутнього у залі.
Організаторами заходу, була представлена книжкова виставка «Титани українського гумору», на полицях якої була зібрана література представників даного жанру.

 
 
 
 
 
 

15.10.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Серце, серце
Забудь скоріше
Виття сирени,
Вибухи, димний вітер,
Сльози посивілих матерів…
Відповідає серце мені суворо:
«Ні, про це забути не можна».

Юлія Друніна      
 
В 28 вересня цього року  виповнилось  70 років від часу створення підпільної молодіжної організації «Молода Гвардія».

В сьогодняшні дні ми намагємось розібратись в різних поглядах журналістів,літературознавців, істориків, щодо існування цієї патріотичної організації.
 
В вечорі-діалозі поколінь «Молода Гвардія : сторінки історії чи взірець патріотизму» прийняли участь мешканці нашого району різного віку. Проникливо розповідали про  історичні  події  користувачі не тільки зрілого віку, а й молоді відвідувачі бібліотеки. Не можливо без болі та переживань згадувати про подвиг юнацтва  Краснодону. Для всіх нас  діяльність організації  «Молода  Гвардія» назавжди  залишиться  взірцем мужності, відданості молоді  своїй Батьківщині, принципам свободи, братерства., прикладом  патріотизму в важкі  роки Великої Вітчизняної війни.

Користувачі ознайомились з книжковою виставкою,  прослухали аудіо-записи пісень -  «Спят курганы темные» у виконанні Марка Бернеса, «Молодая Гвардия» у виконанні дитячого хору Центрального телебачення та Всесоюзного радіо, подивились уривки з художнього кінофільму «Молодая Гвардия», знятого в 1948 році режисером Сергієм  Герасимовим.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10.10.2012

Бібліотека №115
Красною кистью
Рябина зажглась.
Падали листья
Я родилась.
М. Цвєтаєва
„... мне имя – Марина
Я – бренная пена морская.”

10 жовтня 2012 року дитячу бібліотеку № 115 для дітей заполонило пекуче, шалене слово поезій Марини Цвєтаєвої. На літературній медіагодині зібрались читачі – шанувальники творчості видатної російської поетеси. Бібліотекар розповіла про складну трагічну долю письменниці та її творчість. Розповідь перемежовувалась показом слайдів із сімейного альбому Цвєтаєвої.
 
Впродовж заходу лунали вірші та романси на слова поетеси у виконанні відомих артистів (матеріали було взято з інтернет-сайтів).
 
Присутні мали змогу ознайомитись з книжковою виставкою „Моим стихам, как драгоценным винам, настанет свой черед”, на якій були представлені збірки поезій М. Цвєтаєвої, літературознавчі матеріали та періодичні видання.
 
Насичена позитивними емоціями атмосфера зустрічі ще раз підтвердила, що незважаючи на складність сприйняття поезії М. Цвєтаєвої, сучасна молодь, все таки, намагається її зрозуміти.
 
 
 
 
 
 

4.10.2012

Бібліотека №119
«Вигадка надає історії правдивості»
«Читачі хочуть правди.
Навіть у найфантастичнішій
історії повинні бути живі люди.»

Олесь Ільченко
 
4 жовтня для знайомства з творчістю відомого українського поета, прозаїка, сценариста, краєзнавця Олеся Ільченка, з нагоди його 55-річчя, до бібліотеки були запрошені учні 3-х класів СШ № 213.

З інтересом юні читачі ознайомилися з книжковою виставкою «Вигадка надає історії правдивості»: детективами, фентезі, комп’ютерними історіями, іронічними казками, історіями в малюнках, а найбільш допитливих зацікавили науково-популярні книжки, героями яких є, так звані, знайомі незнайомці: дерева, птахи, риби, комахи.

Особливу увагу школярів  бібліотекарі звернули на книгу Олеся Ільченка із серії «Життя видатних дітей», в якій автор знайомить читачів з обдарованими дітьми, чиї дорослі досягнення викликають захоплення та повагу. Художник-винахідник Леонардо да Вінчі, вчений Карл Лінней, письменник-фантаст Жюль Верн, поетеса Леся Українка, політик Вінстон Черчілль – ці люди стали особистостями в історії завдяки наполегливості, сумлінності, умінню боротися та перемагати. Разом із бібліотекарями учні здійснили літературну подорож «Історії геніального дитинства» за сторінками цієї цікавої книжки, а потім розмірковували над питанням «Чи хочу я бути в чомусь схожим на героїв твору?». Адже нічого не досягає лише той, хто не прагне нічого.
 
 
 
 
 
 

24.09.2012

Бібліотека №115
Історія Криму в легендах

Сьогодні маленькі читачі бібліотеки № 115 (школа «Вікторія», 2 клас) продовжили знайомство з нашою країною за проектом «Відкриваємо Україну». А мандрували вони най-південнішим краєм нашої держави – півостровом  Крим, яке здійснили за допомогою книги Є. Білоусова «Казки та легенди Криму».
 
 
 
Виявилось, що історія своєї країни – це вже не так і нудно, якщо вивчати її за допомогою «історичних казок»  Є. Білоусова. Дітям надали можливість приміряти на себе ролі сміливих грецьких поселенців та безстрашних правителів-воїнів, славних українських козаків. Мандрували вони і загадковим Тмутараканським князівством. За допомогою авторської вигадки з присутніми розмовляли гори, ріки і долини, птахи, риби і звірі.
Коли знайомство з книгою закінчилось, на питання «Чи хоче хтось її почитати?» всі разом відповіли «Так».
 

4.10.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

4 жовтня  до конференц-залу бібліотеки  № 141 відвідати мистецький вечір «Різнобарвність музичної  палітри Франца Шуберта » завітали діти та сім`ї біженців, яких підтримує інтеграційний фонд «Рокада».  В цьому році виповнилося 215  років від дня народження видатного австрійського композитора . Відвідувачі ознайомились з  книжковою виставкою, прослухали  аудіо-записи : найвідомішу  пісню  композитора «Аве, Марія» у виконанні італійського співака Робертіно Лоретті, пісню «Серенада» у виконанні трьох  талановитих  зарубіжних тенорів - Паваротті, Домінго, Карераса., переглянули уривки художньої кінострічки німецьких та австрійських кінематографістів «Песнь любви и отчаяния». Відвідавши захід, присутні проявили бажання  ознайомитись з життєвим шляхом та  творчістю інших  композиторів.

 
 
 

24.09.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
В бібліотеці № 141 продовжується цикл заходів за проектом «Відкриваємо Україну». Відомі письменники, які жили в Криму певний період свого життя назавжди запам`ятали цей чарівний куточок нашої країни. Полюбив Україну  та надзвичайно красивий Крим і Олександр Грін, який переїхав жити до Феодосії зі своєю дружиною.
Море вабило Олександра ще з юнацьких років, як мандрівника. А в другій половині життя письменника  його мрія  бачити море щодня здійснилась.
18 вересня   в бібліотеці відбувся літературний вечір «Под алыми парусами…», присвячений періоду життя та творчості російського письменника О. Гріна  на кримській землі.Відвідувачам було презентовано книжкову виставку. Читачі згадали та подивились уривки з кінострічок за творами О. Гріна «Под алыми парусами», « Бегущая по волнам», із зацікавленістю прийняли участь у літературній вікторині «Прекрасний та суворий світ О. Гріна».
Час іде,  цікавість  до творчості Гріна не зникає. В океані літератури  не меркне відблиск ясно-червоних вітрил…
 
 
 
 

Відео

 
До 300-річчя від дня народження видатного філософа-містика,
богослова, поета та педагога Григорія Сковороди.
 
 
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter