26.01.2013
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
«Испания! Я вновь тобою пьян! Цветок мечты возвышенной взлелеяв, опять твой образ предо мной горит за отдаленной гранью Пиренеев!» - такі чудові слова присвятив цій країні відомий російський поет Микола Заболоцький.
26 січня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся мистецький вечір «Іспанія в серці». Бібліотекарями була підготовлена книжкова виставка «Іспанія: далека та близька». Про історію, культурні традиції регіону на півночі Іспанії - країни басків відвідувачам бібліотеки натхненно розповідала перекладач іспанської мови Тамара Іванівна Журба. Яскравою розповідю про свята на півдні Іспанії всіх присутніх дуже зацікавила викладач іноземних мов Оксана Іванівна Садова. Прикінцевим аккордом вечора була розмова про іспанську кухню. Відвідувачі мали можливість покуштувати смачні національні іспанські страви паелью та тортиллю.
23.01.2013
Майстер – клас з валяння вовни «Подарунки від Баранчика Шона» Майстер – клас з валяння вовни, спільно з Підлітковим клубом „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, зібрав багато прихильників цього виду рукоділля. Уважно слухали діти і дорослі про техніку валяння, про матеріали та інструменти… З задоволенням «саморобники» різного віку валяли свої перші іграшки (синицю та снігура ) з різнокольорової вовни. Усі учасники переконалися, що для цієї праці потрібна не тільки фантазія, але й старанність. А майстер – клас дав поштовх до виникнення зацікавленості до книг цієї тематики, тому яскрава книжкова виставка «Талановиті пальчики» опинилась у центрі уваги. В заході з задоволенням прийняли участь і вихованці районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». 17.01.2013
Під звуки веселої пісеньки з кінофільму «Приключения Буратино» для учнів 3х класів СШ № 213 розпочався в бібліотеці захід «До школи з букварем крокує хлопчик дерев’яний» за творчістю відомого російського письменника Олексія Толстого. Особливо діти зацікавилися казкою «Золотий ключик, або Пригоди Буратіно», що була написана ще 1936 року і сьогодні є улюбленим дитячим твором. Гра «Поле чудес», яку провели бібліотекарі, показала, наскільки уважно учні читають книжки, як запам’ятовують зміст, які висновки роблять з прочитаного. Переможцями у літературній грі були визнані всі маленькі учасники, вони отримали призи-книжки. А головне, юні читачі запам’ятали, що найважливіше у цьому світі, за словами Буратіно, - «це рятувати товаришів, от і все!». 17.12.2012
17 грудня до бібліотеки № 141 в засніжену погоду, не звертаючи уваги на морозець, завітали шанувальники поезій Максиміліана Волошина прийняти участь в літературному вечорі «Судьбой и ветрами изваян филь мой...» із циклу «Письменники Криму» за проектом «Відкриваємо Україну».
Відвідуваачі ознайомились з книжковою виставкою. Майже всі присутні читали сонети відомого російського поета із циклів «Киммерийские сумерки» та «Киммерийская весна».Читачі з зацікавленістю подивились уривки документальної кінострічки «Киммерийский затворник», прослухали аудіо-запис пісні «К этим гулким морским берегам…» на слова М.Волошина, прийняли участь в літературній грі.
Багатогранність таланту Волошина не залишила байдужим жодного з відвідувачів. «Жизнь-безконечное познанье… Возьми свой посох и иди !»- заповідав Максиміліан Олександрович і ми з радістю виконуємо його напуття. 4.12.2012
Григорій Сковорода належав до того типу мудреців, яким поталанило втіліти в своїй творчості та повсякденному житті розуміння блага, істини і краси.
4 грудня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся літературно-мистецький вечір присвячений до 290 -річчя від дня народження відомого українського філософа, поета Григорія Саввича Сковороди. Читачі району ознайомились з книжковою виставкою, подивились уривки з художньої кінострічки Івана Кавалерідзе «Григорій Сковорода», слайди монументів, які були споруджені на честь поета в різних куточках України, ,прослухали аудіо-записи : басню «Ворона і чиж», пісню у виконанні Василя Жданкіна «Всякому городу нрав і права». З особливим задоволенням відвідувачі прийняли участь в літературній вікторині. Творчість уславленого Григорія Сковороди завжди буде цікавою для читачів різних поколінь. 4.12.2012
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається 1 грудня.
Бібліотека № 115 організувала та провела інформаційну годину здоров’я «Разом проти Сніду», учасниками якої були учні 10-х класів шкіл району, головний спеціаліст Деснянського центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Коваленко Світлана Леонідівна та голова Деснянського товариства Червоного Хреста Романюк Валентина Петрівна. Книжкова виставка «СНІД! Не залишаємося байдужими», інформаційні листівки та буклети «Віл через дружбу не передається», які підготували бібліотечні працівники, та плакати, що зробили учні шкіл під тематичною назвою «Захисти себе від Сніду! Збережи своє майбутнє!» стали темою діалогу протягом зустрічі. Авторів-переможців вражаючих плакатів Голова Деснянського товариства Червоного Хреста нагородила подарунками. Розійшлися учасники заходу з переконаністю в необхідність ведення здорового способу життя. 17.12.2012
Відчиняйте двері - йде Миколай
Він благословить весь рідний край. Чаклунка-Зима приводить із собою цілу низку веселих свят. І, мабуть, найбажаніше, найулюбленіше з них – День св. Миколая. Діти готуються до нього заздалегідь, цілий рік намагаються бути слухняними, робити гарні справи. А напередодні свята пишуть листи Чудотворцю і з нетерпінням чекають на здійснення своїх бажань.
Ось і наші читачі 3 кл. ЗОШ № 259 під час народознавчої години «Забілів снігами гай, їде Святий Миколай» вирішили теж написати Миколаю листи із своїми побажаннями та мріями (тим більше, що вони вже знають, що справжній Св. Миколай живе у своєму маєтку на Івано-Франківщині). Листи вийшли гарними, яскравими, а бажання щирими – з любов’ю та добром до своїх рідних і до всієї України.
Всі учасники отримали позитивні емоції та святковий, передноворічний настрій. 12.12.2012
«Горнятко для малят» Своїм дітям ми завжди даруємо свято, навіть коли воно не за календарем. Взимку все починається з того, що першим до дітей приходить Миколай і чемним діткам завжди щось дарує. Але є дітки, яких щасливі події майже обминають. А вони весь рік були чемними, гарно навчались та писали листи Миколаю... Наша бібліотека приєдналась до акції «Горнятко для малят». Впродовж майже місяця бібліотекарі, читачі і просто небайдужі люди несли в бібліотеку чашечки, книжки, іграшки, солодощі. Всього зібрали 129 горняток, вісім коробок книжок, іграшок, наборів для дитячої творчості, одягу, солодощів, тощо. В субботу 08.12.2012р. учні Києво-могилянського колегіуму писали листи своїм одноліткам в с. Стара Басань, допомогали пакувати чашечки та спорудили чудову бібліоялинку з книжок, подарованих читачами. 14.12.2012 всі зібрані речі будуть доправлені через наших друзів-волонтерів до Старобасанської школи-інтернату (Чернігівська обл.).
10.12.2012
До Міжнародного дня прав людини , що відзначається 10 грудня в бібліотеці ім. С. Олійника відбулася зустріч учнів шкіл району з юристом Центру у справах сім’ї та жінок Деснянського району І. В. Петученко. «Правоздатність учнів»-тема зустрічі в межах якої учні здобули нові знання в правовому полі та отримали фахову консультацію. Основним гарантом , що забезпечує рівність прав, свобод та обов’язків усіх членів нашого суспільства, в тому числі і учнів, є Конституція. Набуті знання, сподіваємося, допоможуть учням у Великому житті.
01.12.2012
«Аз, буки, веди...» Урок в давньоруській школі (майстер-клас давньоруського письма) “Володимир же... пославши почав він забирати в нарочитої чаді дітей і віддавати їх на навчання книжне; матері ж дітей цих, плакали по них, як по померлих плакали”. Навчальний рік в давнину починався з появою першого снігопаду, отож не випадково учні 6-х класів Києво-Могилянського колегіуму зібрались в бібліотеці №115 для дітей Деснянського району, щоб перенестись крізь 10 століть в першу школу на Русі, яку започаткував Володимир Великий. Діти ХХІ століття швидко розібралися в староруському алфавіті та цифрах і позаздрили школярам минулого, в яких були всього лише чотири уроки: правопис, числення, Закон Божий і співи. До того ж, діти в захваті від можливості писати гусячим пір'ям. Це куди цікавіше, хоча і складно. А ще діти дізнались про книгописання, перші книгозбірні, про бібліотеку Ярослава Мудрого, книгозбірню Софійського собору, що налічувала 950 томів та ще багато цікавого.
Коли учні дізнались про горохове покарання в Київській Русі, всі дружно виявили бажання бути покараними і поставленими голими колінами на горох. Їм боляче, але терплять і говорять, що так карати повинні і в сучасних школах. Двійка в щоденнику — серйозне випробування, але потрібні і інші методи. А ще - різка - була на Русі основним засобом стимуляції дітей у шкільній практиці.
Швидко минув урок і учні жалкували, що не було перерви на обід і вони не встигли скуштувати каші з глиняного гонщика і стати однокашниками... 3.12.2012
Свято дитинства «Хай живе надія»
«Куда уехал цирк?». А поїхав він на вулицю Бальзака, 28 до бібліотеки № 115 для дітей Деснянського району, де бібліотечними працівниками разом із партнерами було проведено свято для маленьких читачів з обмеженими можливостями здоров’я «Хай живее надія» з нагоди Міжнародного дня інвалідів. Цирковими артистами були студенти ІІ курсу Муніципальної академії естрадного та циркового мистецтва. Разом з мімом Сєвою та акробатами Жужою та Алісою діти із задоволенням грали в ігри, співали, брали участь у дійстві: водили хороводи, вчилися жонглювати.
Кожен з маленьких відвідувачів отримав сувеніри, які надала районна організація «Діти Чорнобиля». Для покращення святкового настрою дітей пригостили солодощами та фруктами. |
Відео
|