12.03.2014

Бібліотека №115
Літературно-мистецька година
«Ми малюємо слово Кобзаря»
З нагоди 200-річчя вшанування Великого Кобзаря наша бібліотека разом з культурно-освітнім  центром «Дивосвіт» провела літературно-мистецьку годину «Ми малюємо слово Кобзаря». Цей захід виявив  у талановитих вихованців художньої студії неабияку цікавість. Під час розповіді бібліотекаря, спілкування один з одним, слухаючи та роздивляючись твори Шевченка, діти з’ясували, що вірші поета можна не тільки читати і слухати, а й малювати: як сказали юні художники: «Коли читаєш, то зразу й все уявляєш». Діти уважно передивились всі матеріали, літературу представлену на книжковій виставці про життя  та творчість Кобзаря, і взялися до роботи. По-дитячому, але з вигадкою вони робили ескізи до своїх малюнків, які завершать вже вдома. Так що найближчим часом в бібліотеці з'явиться виставка дитячих малюнків.  Будемо чекати! Майже кожен з дітей залишав бібліотеку, тримаючи в руках книжечки з поезією Великого Кобзаря.
 
 
 
 
 
 

12.03.2014

Бібліотека №119
Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря»

«Уклін тобі,Тарасе,
Великий наш пророче!
Для тебе вірно б’ються
Ці серденька діточі.»
Микола Вороний
 
З нагоди 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря 12 березня в бібліотеці № 119 відбувся літературно-художній ранок «Починаймо рідне слово зі сторінки «Кобзаря», в якому взяли участь учні 3-х класів СШ № 213, адже поезії Тараса Григоровича Шевченка назавжди увійшли в дитяче читання, їх слухають в дитсадках, вивчають у школах, читають у бібліотеках.

Дуже відповідально та зацікавлено школярі готувалися до свята, а допомагали їм у цьому бібліотекарі й вчителі. Бібліотеку прикрасили стінні газети, виставка-відгук «Іду душею до Тараса» з творами юних читачів, присвячені Тарасу Григоровичу Шевченку, котрий народився під українським небом, на українській землі, проте належить до тих людей-світочів, що у пошані всього людства знаходять безсмертя.

Юні гості Шевченківського свята, урочисто вбрані, натхненно читали поезії Тараса Шевченка, які й наразі не втратили свого змісту і пророцтва та в яких він розповідає про своє знедолене дитинство, про гірку долю неньки-України, про незрівняну красу природи рідної землі та мрії про її вільне щасливе майбуття. Кращі виконавці віршів великого поета отримали книжки-подарунки, надані бібліотеці видавництвом «Грані-Т». Музичною окрасою заходу стали сучасні пісні на твори Тараса Шевченка у чудовому виконанні наших читачів, що також свідчить про шанобливе ставлення молодшого покоління до творчості українського генія.

Про основні події життя і творчості Великого Кобзаря дітям нагадала презентація «Тарас Шевченко», а потрапити в Шевченківську епоху допоміг перегляд уривків з художніх фільмів «Тарас Шевченко», «Сон».   

Зацікавив школярів конкурс «Відкриваючи Кобзаря», започаткований Деснянською районною в м. Києві адміністрацією, діти охоче зголосилися взяти в ньому участь.
 
Книжкова виставка «У неволі, без забав ріс малий хлопчина, славним він поетом став, Сонцем України»  представила юним читачам як твори Тараса Шевченка, так і книги відомих українських письменників О. Іваненко, С. Васильченка, Д. Чуба, І. Кирія, Л. Большакова про нелегку Тарасову долю, а проведений бібліотекарями огляд літератури допоміг підібрати цікаві книжки про видатного українського поета.
 
 
 
 

 
 

6.03.2014

Бібліотека № 2 для дітей
«Я не одинокий, є з ким в світі жить…»
Біографічна розвідка
«Раз добром нагріте серце
 вік не прохолоне» 
 (Шевченко Т.Г.)
 
Протягом всього життя ми відкриваємо для себе Шевченко – поета, художника, філософа…Через його поезії, малюнки, критичні статті, сторінки біографії. І завжди дивуємося, як зміг син кріпака з бідної селянської родини досягнути вершин слави всупереч існуючим законам миколаївської Росії?
На ці та інші питання і намагалися відповісти учасники біографічної розвідки «Я не одинокий, є з ким в світі жить…», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей. Це те тільки дорослі, але й учні 5-9 класів. Використовуючи матеріали виставки, бібліотекарі та учні 9-х розповідали про Шевченка через біографії його друзів, показували, як переплітаються долі кожного персонажа з його життям, як освічені сучасники сприймали творчість поета і художника. Особливо зацікавила присутніх, якими постатями було окреслене коло друзів Шевченко у Петербурзі, як вони допомогли йому звільнитися з кріпацтва та здобути освіту, з ким з української еліти він був у дружніх стосунках. А п’ятикласники з задоволенням читали вірші. Для багатьох ця зустріч була відкриттям, надала поштовх до «Щоденників» Кобзаря, його листів до друзів і, навпаки, друзів до нього, до спогадів, які розкривають нам повніше образ Шевченка не лише поета і художника, а й геніальної людини.
 

 

6.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
6 березня  на честь 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка відбулася літературна година „Я дуже щиро Вас люблю...Тарас Шевченко в колі сучасників”. Учасники заходу, учні 10-го класу ЗОШ № 213, заглибилися в суспільно-інтелектуальне середовище, яке оточувало Кобзаря. Тарас Григорович мав багато друзів, однодумців, соратників. Це були люди різних національностей і різних соціальних верств. Учні познайомилися зі спогадами друзів Шевченка, серед яких відомі імена – П. Куліш, М. Костомаров, І Тургенєв, М. Лєсков та інші. Глибоко схвилювали присутніх рядки з повісті Варвари Рєпніної „Безмовна любов”, в якій княжна передала свої почуття, що спалахнули в неї до поета. Вдалим закінченням заходу був  бібліографічний огляд виставки, після  якого читачі з задоволенням брали додому  твори Великого Кобзаря та літературу про нього.
 
 
 

4.03.2014

Бібліотека № 2 для дітей
«Шевченко. Між пензлем і словом»
Мистецька година

Мистецька година «Шевченко. Між пензлем і словом», у рамках програми «Мистецтво…знак нескінченності», в бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, зібрала, на диво, різновікову аудиторію: і учнів 5 – 9 класів; і юнацтво; і дорослих. Але тема виявилася такою цікавою, що не залишила нікого байдужим. Для багатьох, наприклад, було відкриттям, що Шевченко - академік гравюри, що його мистецька спадщина налічує близько 1300 робіт, а поетична - понад 240 творів. Що саме дар малювання прокинувся в ньому найпершим і вивів його з кріпацького стану в мистецьку еліту. Про це і багато іншого присутні довідалися завдяки не тільки розповіді бібліотекаря, але й перегляду відеофільму «Тарас Шевченко». А виставка репродукцій картин Шевченка привернула увагу, зацікавила, надала поштовх до таких книг, як «Большаков Л. Шляхами великої долі», «Красицький Д. Тарас – художник», «Вічний, як народ», «Чуб Д. Живий Шевченко.
 

 

4.03.2014

Бібліотека №119
Пригоди у країні Трьох Товстунів
 
«Ніяке серце – ні залізне, ні крижане,
ні золоте – не може замінити людині
просте, справжнє людське серце.»
Юрій Олеша
 
4 березня читачі бібліотеки № 119-учні 2-х класів СШ № 207 здійснили літературну мандрівку за казковою повістю Юрія Олеші «Три Товстуни» (до 115-річчя від дня народження російського письменника-уродженця українського міста Кіровограду, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).

«Часи чарівників минули. Мабуть, їх ніколи не було насправді. Все це вигадки й казки для зовсім маленьких дітей…», - зачаровано діти слухали перші сторінки романтичної казки.
 
Цікаво було школярам дізнатися, що чудова повість-казка  була написана 90 років тому, одразу завоювала симпатії юних читачів і досі є улюбленим твором багатьох дітей, яка від початку й до кінця проникнута глибокою вірою в нездоланні сили народу, в торжество його правди, його свободи. З великим задоволенням переглядаючи мультфільм «Три Толстяка» та уривки з однойменного художнього фільму, діти уявляли себе хоробрими, незламними і благородними ватажками народного повстання, допомагали відважній дівчинці Суок, захищали її та хлопчика Тутті від ненажер Товстунів, добродушно сміялися над добрим доктором Арнері. Бібліотекарі також ознайомили юних читачів з різними виданнями казкової повісті, з ілюстраціями художників І. Вишинського, О. Трофімової, В. Горяєва, Н. Лобан.
 
У казці «Три Товстуни» багато романтики, поезії, справжнього гумору. Читається вона легко, з інтересом. Запрошуємо всіх юних читачів самих в цьому переконатися, прочитавши цю напрочуд цікаву книжку.
 

4.03.2014

Бібліотека №115
У вінок шани Кобзареві
 

Живи, поете, в образі і в граніті,

Живи, поете, в пам’яті людській,

Живи в піснях, живи у „Заповіті”,

У слові праведнім, у славі віковій!

  Л. Дмитренко
    
Генію Тараса – 200 років. Просторо в цьому імені. В ньому вся історія наша, все буття, бо Україна – це Шевченко, а Шевченко – це Україна. Шевченко завжди попереду, до нього треба доростати всім життям.

4 березня це спробували зробити наші читачі 1-3 класів ЗОШ № 249, долучившись до творчості Кобзаря. Своїми дзвінкими дитячими голосочками проникливо і душевно читали його поетичні рядки, такі прості, щирі, співучі, які прославляють рідний край і свій народ.
Дітям була представлена і книжкова виставка „Живуть, Тарасе рідний, поміж нас і голос твій, і пензель твій, і слово”, на якій презентовані твори ювіляра і література про його життя і творчість.

Емоційного забарвлення надала заходу демонстрація барвистого ролика створеного Національним музеєм ім. Т. Шевченка на вірш „Садок вишневий коло хати” та чудове виконання пісні „Тече вода” на вірш Т. Шевченка. Яскраво виглядали маленькі читці одягнені у вишиванки і віночки.
 
Тож приходьте! Ми чекаємо на усіх шанувальників творчості Великого Кобзаря. Научайтесь та читайте неповторні рядки його поезії.
 
 
 

3.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
3 березня до бібліотеки імені С. Олійника завітали восьмикласники ЗОШ №147 на літературно-мистецьку годину, присвячену 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Учасникам була запропонована тема : „Літа невольничі поета”, йшлося про життя та творчість Кобзаря в період заслання до Оренбурзького краю. Присутні поринули в душевний світ Шевченка, в середовище, що його оточувало в неволі. Всупереч суворій забороні, Тарас Григорович продовжував плідно працювати. В роки неволі він створив ряд віршів та поем, цикл повістей, багато картин, портретів, малюнків. Розповідь супроводжувалася художнім читанням творів  поета, написаними в ті роки.  Учні  безпосередньо брали  участь в заході: співали, брали участь в конкурсі.
 
Закінчився захід оглядом літератури, представленої на виставці „Живе й не вмирає Шевченкове слово”. Бібліотекар Гребенчук Т. В. познайомила присутніх з виданнями творів  Тараса Григоровича  того періоду життя.
 

3.03.2014

Бібліотека № 2 для дітей
Погостини "Широка Масниця"
Масляна або Масниця - одне з календарно-побутових свят, яке символізує давній народний звичай проводи зими та зустріч із весною. Воно завжди цікаво, бо це – не тільки сторінка етнографії та краєзнавства, а наочна картинка з побуту українського народу.

Гостей, що зібралися на гостини "Широка Масниця", у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, чекала не тільки гарна господиня у чудово прикрашеній «хаті», а й стіл з обрядовою стравою (пиріжками та млинцями). Діти, дорослі, вихованців «Центру соціально - психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями»  з задоволенням прийняли участь у різних обрядах і діях: в’язали Колодку жінкам та хлопцям; брали викуп; пригощалися пиріжками та млинцями, грали в «Подоляночку» та «Ми просо сіяли». А учні 5-х класів 218 середньої школи так цікаво розповіли, як святкували Масляну на Київщині, що у присутніх з’явилося бажання негайно прочитати усі книжки, представлені на виставці «Що край – то звичай». І вас запрошуємо!
 
 
 
 
 
 
 

26.02.2014

Бібліотека №119
 Скринька уральського казкаря
«Колдун уральський бородатый,
Бажов дарит нам новый сказ.
«Живинка в деле» - сказ богатый
И поучительный для нас.»
Демьян Бедный

19 лютого у бібліотеці № 119 відбулося заняття літературного гуртка «У світі чарівного слова», присвячене творчості відомого російського письменника Павла Бажова, збірка оповідей якого «Малахітова шкатулка» перекладена 100 мовами світу (до 135-річчя від дня народження письменника, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»).
 
Бібліотекарі провели бібогляд книжкової виставки «Скринька уральського казкаря» і представили юним читачам сказання, які визначний майстер художнього слова написав на основі уральських легенд та переказів і котрі розповідають про невичерпні скарби і красу уральської землі, про талановитих робітників-умільців, що володіли таємницею справжньої майстерності, про їхнє благородство, мужність, наполегливість у праці.
 
Дуже сподобалися школярам мультфільми за сказаннями Павла Бажова «Горный мастер», «Серебрянное копытце», «Огневушка-поскакушка», а після перегляду учні охоче ділилися враженнями з бібліотекарями, відповідали на запитання літературної вікторини та із задоволенням обирали читати казки Павла Бажова, щоб поринути у чудовий світ справедливості, добра, любові, труда та мистецтва.        
 
 

1.03.2014

Бібліотека ім. С. Олійника
1 березня з нагоди 200-річчя від дня народження Т. Г. Шевченка в бібліотеці імені С. Олійника відбувся мистецький вечір „Тарас Шевченко — видатний художник”. Гостями бібліотеки були дев’ятикласники ЗОШ  № 147. Учні  торкнулися мистецької спадщини Т.Г. Шевченка. Тарас Григорович зробив великий внесок у розвиток живопису України. Адже він був не лише поетом, а й драматургом, прозаїком, етнографом, фольклористом і художником, який залишив велику образотворчу спадщину — понад тисячу творів. Свій біль за скривджений, підневільний народ і свою ненависть проти царя і його посіпак поет вилив у віршах  Ці почуття знайшли відображення і в його картинах.  З цікавістю розглядали присутні репродукції картин талановитого митця. Нікого не залишили байдужим його роботи „Катерина”, „Сліпа”, „Циганка” та інші, адже багато з них створено за мотивами поетичних творів. На завершення заходу бібліотекар Маєвська І. В. Познайомила учасників заходу з літературою про життєвий та творчий шлях  Кобзаря, представленою на книжковій виставці.
 

 

Відео


 

Дитячі журнали
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter