22.10.2013

Бібліотека №119
17 жовтня в  бібліотеці  № 119 відбувся ранок «Покрова - захисниця людей православних , помічниця запорожців славних», учасниками якого були учні 4-х класів ЗОШ  № 213 . Уважно юні читачі слухали історію свята, яку розповів  настоятель  Храму св. мучеників Адріана та Наталії священик Роман Матюшенко. Юні  читачі  дізналися, що  це свято встановлене на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови покривало і розкинула його над людьми, що молилися у храмі, захистивши їх від нападу ворогів. Ось ця її біла покрова і стала своєрідним оберегом України, а Пресвята Богородиця – заступницею українського козацтва. У спілкуванні з дітьми священик також торкнувся християнських моральних цінностей. Школярі висловили своє розуміння таких чеснот як доброта, милосердя, сумління, чесність, справедливість, небайдужість, великодушність. Змістовно і докладно отець Роман відповідав на запитання юних читачів. Зацікавилися гості бібліотеки літературою з книжкової виставки «Усміхається Покрова до дітей щасливих», огляд  якої майстерно провела бібліотекар  Шевченко С. Ю.  Захід пройшов цікаво, пізнавально та сприяв залученню юних читачів до духовних джерел українського народу.
 
 
 
 
 
 
 

19.10.2013

Бібліотека №115
Зелений материк в Синьому океані

Австралия — страна наоборот
Она располагается под нами.
Там, очевидно, ходят вверх ногами,
Там наизнанку вывернутый год.
Там расцветают в октябре сады,
Там в январе, а не в июле лето,
Там протекают реки без воды
    (Они в пустыне пропадают где-то).


Цієї суботи, 19 жовтня 2013 р., в бібліотеці №115 для дітей відбулась подорож до найменьшого материка Землі, де все най-най-най... – Австралії. Вирушили у мандрівку, яка проходила під час інтелектуально-розважальної гри «Австралія, якої ми не знаємо», наші читачі 7-го класу (у рамках загальносистемного проекту Деснянської ЦБС «Щаслива Австралія – прекрасний край вічної весни» до 225 річчя Австралії як країни).
 
 
 
Розпочалась подорож з мозгового штурму, під час якого мандрівники виявили особливості країни, її флори та фауни, чим вона відрізняється від інших. І вже потім всі подивились відео з основними відомостями про материк. Знайомство з маловідомою землею продовжилось за допомогою відеовікторини, де на читачів чекали незвичні зустрічі з мешканцями країни, яких більше ніде не побачиш.
Подорожувати нашим розумникам допомагала книжково-ілюстрована виставка-енциклопедія «Австралія - terra incognita» та інтернет, бо кожна команда мала ноутбук і могла використати інформацію, що пропонує всесвітня павутина. На завершення подорожі команди отримали творче завдання: зробити презентацію Австралії, використавши всю інформацію, що отримали під час заходу. Юні мандрівники добре впорались з усіма завданнями і під час дружнього чаювання вирішили, що готові відвідати цю чудову країну не тільки віртуально, але й реально.
 
 

16.10.2013

Бібліотека № 2 для дітей
«Жовтень фарби позичає,  Малювати всіх навчає»
(майстер – клас з петриківського розпису)
 
Майстер – клас з петриківського розпису, у бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей, який відбувся в рамках спільного проекту з храмом свв. мчч. Адріана і Наталії,  зібрав шанувальників цього виду мистецтва різних вікових категорій. Це - учні Лісового масиву та їх батьки, вихованці підліткового клубу „Космос” освітньо - культурного центру „Дивосвіт”, районного «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями».
 
Під керівництвом досвідченого майстра Тріпецького В’ячеслава Валерійовича юні художники засвоїли першооснови розписів характерних елементів, технічні прийоми, старанно малювали «зернятко», «гребінчики» та нескладні композиції. А ще - усі зрозуміли, що головним в мистецтві, як і в будь-якому іншому ремеслі, є цілеспрямоване багаторазове повторення вправ. Але це не зупинило бажаючих малювати, бо простота виконання, виразність, яскравість кольорових барв, неабиякі можливості імпровізації, приваблюють.

 
 
Не залишилася поза увагою і яскрава виставка «У цьому дворку, як у вінку», на якою були представлені книги про декоративний розпис, про видатних митців, про техніку опанування цього виду мистецтва. А цікава розповідь бібліотекаря привернула увагу і дітей, і дорослих, які ще раз переконалися, що незважаючи на інші носії інформації, книга, друковане слово – най-надійний помічник в будь-якої справі.
 
 
 
Користувачі і співробітники бібліотеки дуже вдячні протоієрею храму свв. мчч. Адріана і Наталії отцю Роману за сприяння у проведенні цього заходу. 

 

02.10.2013

Бібліотека №115
Подорож книжковим містом

    Прочитаних книг виростає сім’я
    Все більша з книжками дружба моя
    Узимку,  улітку – у всі мої дні,
    Усюди вони при мені.
 
Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек до нас завітали учні молодшого шкільного віку приватної школи-садка «Аратта».  Вони з великим ентузіазмом взяли участь у бібліотечній бліц-хвилинці «Хто багато читає, той багато знає». Під час хвилинки-цікавинки уважно прослухали стислу інформацію про бібліотеку та книгу, із задоволенням відповіли на питання бліц-вікторини, створили ланцюжок українських прислів’їв про книгу, активно виконували завдання казкового лото. А потім наші нові читачі намалювали свої враження від першої зустрічі з бібліотекою. І ось, що вийшло…
Сподіваємось, що таких зустрічей буде ще багато!
 
 
 
 
 
 
 
 
 

1.10.2013

Бібліотека №119
27 вересня у бібліотеці № 119 для дітей відбувся День відкритих дверей з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Бібліотекарі радо вітали як маленьких гостей бібліотеки, так і їх батьків, адже саме у співпраці з батьками можна виховати в дитині читача, прищепити любов до книги, правильно організувати дитяче читання.
Відвідувачам бібліотеки були представлені тематичні  виставки з циклу «Лауреати літературних премій», «Український історичний роман», «Для вас, допитливі та кмітливі». Серед дорослих гостей бібліотеки особливою увагою користувалися книжкові стелажі «Для вас, батьки»,  книжкова виставки
«Її Величність - Дитина». Малятам, що завітали до бібліотеки, дуже сподобалась казкова виставка-вернісаж «Іграшковий дивосвіт малюкам дарує казку».
Протягом дня бібліотекарі привітно зустрічали всіх поціновувачів книги та читання, яким були вручені «Пам’ятки читачів» з побажанням подальшої співпраці з бібліотекою.
 
 
 
 
 

 

27.09.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
26 вересня у Центральній бібліотеці Деснянського району відбулися урочисті збори на честь Всеукраїнського дня бібліотек, який відзначатиметься 30 вересня.
Привітав бібліотекарів із професійним святом голова Деснянської райдержадміністрації Станіслав Прокопенко.
-Публічні бібліотеки стали для більшості населення єдиними соціальними закладами, що надають доступ до інформації безкоштовно. На шляху до вершин мудрості справжніми помічниками та порадниками є бібліотечні працівники – професіонали, творчі особистості і, зазвичай, доброзичливі жінки. Вам, шановні, завдячуємо за те, що з повною віддачею працюєте на благо читача, натхненно прищеплюєте дітям і молоді шанобливе ставлення до рідної мови, батьків та вищих людських моральних цінностей, – сказав Станіслав Прокопенко.
Остатнім часом Деснянська  райдержадміністрація та бібліотеки  ЦБС ще більш   посилили співпрацю по культурному  та духовному  розвитку населення району.  За сприяння райдержадміністрації бібліотеками району активно впроваджуються різноманітні програми та проекти. На  базі  бібліотек  плідно працюють читацькі клуби,   створені нові моделі  роботи для більш повного використання  інформаційних ресурсів.
Під час заходу відзнаками голови Деснянської райдержадміністрації з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек були нагороджені  співробітники централізованої бібліотечної системи.

 
 
 
 
 

19.09.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
Ось Києво-Печерська Лавра стала,
Це пам’ятка духовності, тепла.
Попросимо усі, щоб милуюча Божа Матір
І нас, і Україну берегла.

19 вересня в конференц-залі ЦРБ № 141 відбулось засідання краєзнавчого клубу «З любов`ю до рідного краю». В заході взяли  участь:  науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника кандидат історичних наук  Чередниченко Анастасія Миколаївна та юнацтво району. Присутні доторкнулися до славетних сторінок виникнення святині Київської Русі - Печерського монастиря, згадали святих подвижників - засновників монастиря Антонія та Феодосія.  Особисто зацікавила учасників заходу слайдова  композиція «Комплекс пам`яток  Нижньої та Верхньої території Києво-Печерського історико-культурного заповідника».  Наприкінці  заходу юнаки та дівчата вирішили поринути ще раз  в історію рідного міста та  відвідати нашу святиню. 
 

18.09.2013

Бібліотека ім. В. Кучера
В бібліотеці ім. В. Кучера 18 вересня відбулося ювілейне засідання клубу «Золотий вік», що об’єднує, вже п’ять років,  людей похилого віку за інтересами.

В атмосфері добра, сердечності та любові пройшов  музично-літературний вечір, слухачами якого стали люди,  які з виходом на пенсію не бажають замикатись у стінах самотності та поринати лише у власні буденні клопоти, а продовжують розвиватись  та ділитись своїм досвідом з іншими. Активістка клубу Кулінич Г. М. розповідала про поєднання назви клубу «Золотий вік» з періодом «Золотого віку» в світовій культурі та прочитала свої вірші.  Присутні активно брали  участь у  заході, з задоволенням відповідали на питання у вікторині та співали пісні з ансамблем «Молоді Серця» під керівництвом Г.П. Хрустальової.
 
 
 
Бібліотека, в наш непростий час, стала одним з небагатьох культурно-просвітницьких центрів, де люди похилого віку   за покликом душі почуваються   задіяними та потрібними.
 

7.09.2013

Бібліотека №115
«Моя професія – бібліотекар» до Всеукраїнського Дня бібліотек

Так, я книгар. Не лікар, не аптекар,
Не інженер, не вчитель, не банкір…
Я більше: Я Книгар! Бібліотекар!
На заздрість всім, всьому наперекір!

Чи багато сучасних підлітків мріють стати бібліотекарями? А чи знають вони взагалі чим займається бібліотекар?
 
Ми вирішили “відкрити” професію, зробити її зрозумілою, розповісти про неї яскраво і правдиво. Запросили дівчат 7-го класу ліцею "Києво-Могилянський колегіуму" ні, не на екскурсію, а на свої робочі місця, щоб пояснити, в чому полягає наша “внутрішня робота”. А провідником дівчат у бібліотечному світі стала Катерина Анатоліївна Лисиця – досвідчений бібліотекар абонементу молодших класів.
 
 
 
Користувачі бібліотеки виявилися досить терплячими,  поки дівчата шукали їх формуляри, а потім за каталогом перевіряли чи є потрібна їм книжечка.
 
А ще дівчата допомагали виявити боржників та попередити їх телефоном про заборгованість.
 
 
 
Ми побачили і відчули зацікавленість роботою бібліотекаря, дівчата зголосились стати волонтерами та допомагати під час шкільних канікул. І нехай, йдучи назустріч побажанням батьків, вони виберуть інші спеціальності. Можливо, вони розкажуть своїм дітям про нашу дивну професію. Адже є маса прикладів, коли через десятиліття такі діти повертаються до нас на роботу.
 

1.09.2013

Бібліотека №115
«Свято знань-свято творчої дитини»

Квіти, сонце, море сміху
Рік навчальний всім на втіху

У рамках Дня знань 1 вересня на Хрещатику пройшло «Свято творчої дитини». На головній вулиці країни позашкільні заклади Києва продемонстрували і розповіли дітям та їхнім батькам про розмаїття можливостей для змістовного дозвілля юних киян. Діти прийшли показати свої здібності, знайти нові захоплення. Вони мали можливість взяти участь у майстер-класах та обрати заняття до вподоби.
 
 
 
 
 
 
Разом з позашкільними закладами Деснянського району, які займаються розвитком творчих здібностей маленьких киян, в цьому святі дитячої творчості взяли участь і бібліотеки  для дітей Деснянської ЦБС. Діти змогли проявити свої здібності відповідаючи на запитання вікторини «Таємниці шкільного ранця», побували у «Містечку веселого дозвілля», познайомились з цікавими, яскравими, дитячими виданнями, представленими на книжкових виставках.
 
Сподіваємось, що все це стане школярам у пригоді і допоможе у навчанні.
 

22.08.2013

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
На передодні  святкування Дня незалежності України   22 серпня в центральній бібліотеці  Деснянського  району  відбувся  краєзнавчий   кіновечір  «ТАЄМНИЦІ СТАРОДАВНЬОЇ РУСІ». У програмі  заходу  для громади району  було презентовано дві документальні кінострічки: «Вікінги на берегах Десни» та «Київська Русь: розпад чи розквіт?».
 
Після демонстрації фільмів глядачі мали можливість:
- поспілкуватися з авторським колективом та науковцями, які брали безпосередньо участь в створенні
цього історичного  кіно;
- сфотографува
тися з  воїнами  княжої дружини;
- потримати в руках справжню зброю.
 
Завдяки виступу  істориків-реконструкторів, їх костюмам, тематичним книжковим експозиціям  та розповідям поважних гостей,  присутні відчули справжній  гучний подих століть.

З  користувачами бібліотеки зустрілися: автор та ведучий фільмів, письменник Андрій Дмитрук, доктор історичних наук, член-кореспондент НАНУ, археолог Гліб Івакін,  рицарський театр «КАМЕЛОТ» .
 
Захід був проведений завдяки підтримки Деснянської районної в м. Києві організації  Партії  регіонів та участі Товариства «Синтез»  та Товариства «Орден рицарського єднання».
 
 
 
 
 
 

Відео

 .
Мілютенко Дмитро Омелянович.

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter