29.04.2014

Бібліотека ім. В. Кучера
 „Війна без права забуття”

І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
В. Симоненко

29 квітня в бібліотеці ім. В. Кучера в рамках  патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників відбулась творча зустріч письменника, мешканця нашого району дійсного члена Академії будівництва України Ляшенко Володимира Григоровича з учнями школи №152.  Автор розповів про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років. Зацікавлено слухали учні розповідь про життєвий шлях письменника.
 
Наше минуле та  наше сучасне пов’язані між собою незримим мостом пам’яті. Пам'ять… Вона вічна і не дає згаснути жодній героїчній сторінці історії перемоги над фашизмом. Ми будемо пам’ятати тих, хто воював і тих, хто ніколи не повернеться. Їх подвиг назавжди залишиться у наших серцях.
 
 

24.04.2014

Бібліотека №115
В бібліотеці № 115 зібрались учні шкіл Деснянського району на  засідання  клубу „Чомусик” присвяченого річниці чорнобильської катастрофи „Хроноскоп: Чорнобиль. Трагедія. Пам’ять”. Віртуальний екскурс в те далеке 26 квітня 1986 року для них провела екскурсовод Національного музею „Чорнобиль” Супрунчук Олександра Павлівна. Вона розповіла про хронологію катастрофи, причини та наслідки аварії, про місто-примару Прип’ять. Познайомила читачів з такими поняттями, як: „радіактивне отруєння”, „саркофаг”, „екологічні біженці”. Розповідь ілюструвалась слайд-шоу з даної тематики. Захід проходив в інтерактивної  формі. Учні задавали питання та висловлювали свої думки про значення атома в житті людини, вплив радіації на стан здоров’я, про пожежників, які першими вступили у боротьбу з лихом.
 
Про все це можна прочитати в літературі та періодичних виданнях з фонду нашої бібліотеки, що представлені на книжковій виставці „Чорнобиль. По кому дзвонить колокол?”. Наприкінці зустрічі діти поділились на команди та взяли участь у невеликому змаганні з питань охорони навколишнього середовища. Переможці отримали сувеніри.
 
 

23.04.2014

Бібліотека №115
Інтелектуально-мистецька гра «Знавці мистетцва-2014»

23 квітня 2014 року Освітньої - культурний центр «Дивосвіт» спільно з бібліотекою для дітей № 115 провели інтелектуально-мистецьку гру «Знавці мистетцва-2014» для вихованців гуртків цього Центру. Гра була присвячена 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.
 
Діти показали  високий рівень знань з творчої діяльності Тараса Григоровича Шевченка, як художника.
Багато питань гри були присвячені творчості видатного митця. Втомлені, але дуже задоволені переможці гри тримали грамоти та подарунки.

 
 

23.04.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ах, война, что ж ты, подлая, сделала:
Вместо свадеб — разлуки и дым!
Наши девочки платьица белые
Раздарили сестренкам своим…»
Булат Окуджава

23 квітня в ЦРБ № 141 в ЦРБ № 141 відбулась творча зустріч «На войне, как на войне…» за патріотично-просвітнім проектом «Треба жити і пам’ятати» за участю мешканців Деснянського району, лауреатів літературної премії Української асоціації письменників «Гілка золотого каштана»:  колишнього військового журналіста, полковника у відставці Олександра Ісідоровича Кудрявцева та члена Спілки письменників Росії, полковника у відставці Анатолія Васильовича  Шерепицького.
 
Була представлена  книжкова експозиція «Вічна слава бійцю рядовому, як і маршалу уклін і слава!». Читачі ознайомились з творчістю українських поетів-класиків, яка присвячена важким і тривожним воєнним рокам.
 
Дуже зацікавила  відвідувачів бібліотеки книга Олександра Кудрявцева «Дети войны». В своїх оповіданнях автор розповідає про перші дні війни, про ті важкі випробування, що випали на долю всього радянського народу і зокрема його сім’ї...
 
Дружньо привітали відвідувачі бібліотеки автора ліричних поезій Анатолія Шерепицького. Шерепицький А. ознайомив читачів із своїми збірками поезій та  прочитав вірші-роздуми про прожите життя, про призначення людини в земному бутті, пролунали вірші про  армійську службу, про подвиг нашого народу в суворі дні  випробувань війни.
Пам’ять про подвиг та героїзм воїнів, які звільнили Україну від фашистсько-німецьких загарбників в пам’яті поколінь буде жити вічно!
 
 

16.04.2014

Бібліотека №115
«Малювали писанку красиво,
Щоб жила родинонька щасливо,
Щоби на рік писанки писати
На Великдень людям дарувати»

Великодня писанка – справжнє диво

Лунають Великодні дзвони. Країна готується до Світлого Христового Воскресіння. Тож і наші читачі, вихованці художнього гуртка культурно-освітнього центру «Дивосвіт» спробували опанувати мистецтво створення пасхальних сувенірів. Спочатку бібліотекар розповіла їм про історію виникнення пасхального яйця, яке є головним атрибутом свята. Після цього маленькі майстри із задоволенням подивились мультики «Казка», «Писанка-Чарівне яйце» та мультфільм за казкою О. Олеся «Грицеві курчата».
 
 
А потім, з великим натхненням взялися до роботи: виготовлення великодніх витинанок у вигляді пасхальних писанок. Окрім бажання виконавцям було потрібно неабияке терпіння та уважність. За допомогою Надії Василівни Сокольчук (керівник гуртка) всі труднощі були подолані і ось перед нами дивовижні чудові, барвисті витвори мистецтва. Гарний настрій дітей напередодні свята став найкращим подарунком для всіх.

 

18.04.2014

Бібліотека №115
Додаємо читання.
Зустріч з письменницею Євгенією Пірог

Хто читає – в того друзі!
Рух іде по всій окрузі!
Нас пригод накрила хвиля!
У книжках! В читанні – сила!

18 квітня наші бібліотекарі разом з Казкаркою Джинні (Євгенія Пірог, письменниця, керівник творчого об'єднання «Всі мрії», ініціаторка проекту «Додай читання») додавали читання в Центрі естетичного виховання "Гармонія". Головний бібліотекар Наталя Леонідівна познайомила дітей з "живою письменницею" Євгенією Пірог, відомою дітям як Казкарка Джинні. Діти отримали листи від Балакучого Шпакаіз запитаннями про книжки. Бібліотекарі допомогли юним читачам, які наступного року підуть до школи, прочитати та відповісти на телеграми-запитання. За влучні відповіді Казкарка Джинні «начаклувала» казкові історії про «Дідову ріпку».

Разом з Джинні діти і співали, і танцювали, і наввипередки переповідали улюблені казки та грали у різноманітні ігри. Завершилась зустріч поповненням книжками, які приносили читачі бібліотеки для дітей №115, вільної бібліотеки-шпаківні. Нагадаємо, що під час традиційного вуличного свята «Місто майстрів», яке проводить Центр «Гармонія», відкрилась перша «вулична бібліотека» в Деснянському районі. Бібліотека оформлена у вигляді дерев'яного будиночку, схожого на шпаківню. Коло наших читачів збільшується!

Додавати читання завжди цікаво!
 
 
 
 
 
 

16.04.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Если бы не существовало Эйнштейна,
физика XX века была бы иной.
Этого нельзя сказать ни об одном другом учёном…». 
Чарльз Персі Сноу.
 
16 квітня в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Ейнштейн: життя в заради істини, гуманізму та миру», присвячений до 135-річчя від дня народження великого вченого, одного із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреата Нобелівської премії з фізики, громадського діяча-гуманіста Альберта Ейнштейна. Завдяки огляду книжкової виставки,  перегляду уривків  документальної кінострічки «Из истории великих научных открытий» та художньої кінострічки «Эйнштейн и Эдиссон», відвідувачі бібліотеки дізнались, що генієм вченого вважали не тільки за досягнення у фізиці. Він був прекрасним музикантом ,філософом, істориком науки,  який ясно розумів, як досягти  успіху в житті, вмів поділитись своїм безцінним досвідом. На прикладі життєвого шляху цього вченого варто вчитись бути гармонійною, багатогранною особистістю.
 
Бажаємо вам, наші юні читачі,  знайти свій творчий шлях в житті! Експериментуйте, будьте винахідливими та цікавих вам відкриттів!
 
 
 
 

15.04.2014

Бібліотека №115
Музи Шевченка

«Не весело на світі жить,
Коли нема кого любить».
Т. Шевченко

Сьогодні у нас відбулась відверта розмова з колежанками гімназії "Києво-Могилянський колегіум" про кохання Великого Кобзаря. Хоча Тарас Шевченко жив 200 років тому, але і сьогодні ми хочемо знати як склалася його доля, з ким він дружив, кого любив, а кого ненавидів, який він був у побуті та особистому житті, які були його погляди, переконання, смаки, уподобання. Про це та ще багато цікавинок про потаємні закутки поетового серця, про муз натхнення: Ядвигу Гусиківську, Марію Європиус, Ганну Закревську, княжну Варвару Репніну, комендантшу Агату Ускову, артистку Катрусю Піунову, просту дівчину Лікерію Полусмакову – розповіла старший науковий працівник Національного музею Т. Г. Шевченка Т. О. Холоша під час відвертої розмови «Троянди Шевченкової любові» (клуб «Чомусик»). Вона представляла образ за образом, демонструвала портрети жінок, що викликали його щире захоплення, створених Шевченко-художником, цитувала Шевченко-поета, починаючи з дитячих років і до останніх днів.
 
Дівчата із захопленням спостерігали за строкатою життєвою долею Кобзаря. Вони сказали, що такого Шевченка не знали і не уявляли. Тепер його творчість та особистість стали для них ближче та більш зрозумілі.
 
 
 
 

11.04.2014

Бібліотека № 2 для дітей
Понад два роки бібліотека ім. Ю. Гагаріна для дітей співпрацює з "Центром соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями." Залюбки організовуємо та проводимо спільні масові заходи, участь в яких беруть члени Центру. Ось і 10 квітня   учасники мистецької студія «Вуаль»,  за інформаційною підтримкою колективу нашої бібліотеки, для учнів 8-9 класів читали вірші, виконували пісні. В свою чергу учні із задоволенням  брали участь у цьому благочинному дійстві.
 
 
 

9-10.04.2014

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Знаете, каким он парнем был,
Тот, кто тропку звёздную  открыл.
Пламень был и гром,
замер космодром…»
Н.Добронравов
 
12 квітня 1961 року  Юрій Гагарін став першою людиною в світовій історії, яка здійснила  політ в космічний простір. Перший космічний політ викликав  захоплення у всьому світі, а сам Юрій Гагарін став світовою знаменитістю.
 
9 та 10 квітня  в ЦРБ № 141 відбувся вечір-портрет «Перший космонавт планети Земля», присвячений до 80-річчя від дня народження Юрія Гагаріна. За допомогою літератури, представленої на книжковій виставці, бібліотекар ознайомила юних користувачів та афганських  біженців, які  мешкають в нашому  районі  з життєвим шляхом першого в світі космонавта, сміливість і безстрашність якого підкорили весь світ. Завдяки перегляду фрагментів з художнього кінофільму «Гагарин. Первый в космосе» та уривків  документальних кінострічок, відвідувачі заходу зрозуміли , який подвиг здійснив Юрій Гагарін, почули його голос. Дуже приємно було бачити зацікавлені очі наших читачів. Слайди фотознімків доповнили цікаву картину життя людини, яка була визнана почесним громадянином багатьох російських й зарубіжних міст та була першою  на порозі ери великих відкриттів світового  космічного простору.
Найактивніші читачі взяли участь в інтелектуальній вікторині та отримали призи від бібліотеки.
 

04.04.2014

Бібліотека № 2 для дітей
2 квітня 2014 р. в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбулась поетична година "...Сію слово, добрі жнива колись - то будуть" в рамках 200 річчя з дня народження Т. Г. Шевченка. В заході брали участь учні 8-Б класу школи №218 та діти з "Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями".

Бібліотекар розповіла про життя і творчість Великого поета, зробила огляд тематичної виставки "Я не одинокий, є з ким в світі жить...", цікаво була проведена  вікторина "Т. Г. Шевченко".  Діти жваво брали участь у дійстві. Артистично учасники заходу  читали твори Кобзаря: "Садок вишневий коло хати", "Заповіт" та інші. Вдалим закінченням заходу була пісня на слова Шевченка «Думи мої, думи»,  яка дуже сподобалась присутнім.
 
 
 
 
 
 

Відео

 
До 180- річчя від дня народження Клода Моне,
видатного французького художника- імпресіоніста
 
 
 
 

Фотогалерея



Ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування – 2011

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter