4.10.2012
ЦРБ ім. П.А. Загребельного |
4 жовтня до конференц-залу бібліотеки № 141 відвідати мистецький вечір «Різнобарвність музичної палітри Франца Шуберта » завітали діти та сім`ї біженців, яких підтримує інтеграційний фонд «Рокада». В цьому році виповнилося 215 років від дня народження видатного австрійського композитора . Відвідувачі ознайомились з книжковою виставкою, прослухали аудіо-записи : найвідомішу пісню композитора «Аве, Марія» у виконанні італійського співака Робертіно Лоретті, пісню «Серенада» у виконанні трьох талановитих зарубіжних тенорів - Паваротті, Домінго, Карераса., переглянули уривки художньої кінострічки німецьких та австрійських кінематографістів «Песнь любви и отчаяния». Відвідавши захід, присутні проявили бажання ознайомитись з життєвим шляхом та творчістю інших композиторів.
24.09.2012
В бібліотеці № 141 продовжується цикл заходів за проектом «Відкриваємо Україну». Відомі письменники, які жили в Криму певний період свого життя назавжди запам`ятали цей чарівний куточок нашої країни. Полюбив Україну та надзвичайно красивий Крим і Олександр Грін, який переїхав жити до Феодосії зі своєю дружиною.
Море вабило Олександра ще з юнацьких років, як мандрівника. А в другій половині життя письменника його мрія бачити море щодня здійснилась. 18 вересня в бібліотеці відбувся літературний вечір «Под алыми парусами…», присвячений періоду життя та творчості російського письменника О. Гріна на кримській землі.Відвідувачам було презентовано книжкову виставку. Читачі згадали та подивились уривки з кінострічок за творами О. Гріна «Под алыми парусами», « Бегущая по волнам», із зацікавленістю прийняли участь у літературній вікторині «Прекрасний та суворий світ О. Гріна». Час іде, цікавість до творчості Гріна не зникає. В океані літератури не меркне відблиск ясно-червоних вітрил… 21.09.2012
«Як блискавка серед фашистів клятих кипіла
«Гвардія» в святих своїх ділах»
«…И я решил, что жить так невозможно –
Смотреть
на муки, самому страдать?
Скорей,
пора! Пока еще не поздно,
В тылу врага – врага уничтожать», -
такими словами молодогвардійця Олега Кошового, відповідно
до постанови Верховної Ради України «Про відзначення 70-річчя з дня створення
підпільної молодіжної організації «Молода гвардія», 19 вересня в бібліотеці №
119 розпочалася година-спомин «Як
блискавка серед фашистів клятих кипіла «Гвардія» в святих своїх ділах» для
учнів 8-х класів СШ № 213.
Бібліотекарі запросили читачів переглянути презентацію
про трагічну сторінку історії нашої Батьківщини, яка кров'ю пломеніє і через 70
років – безсмертний подвиг «Молодої гвардії» – організації, що діяла в
окупованому німцями місті Краснодоні Луганської області у 1942 році. 110 юнаків
і дівчат – молодогвардійців – ціною свого життя захищали рідну землю, боролися
з гітлерівськими окупантами: розповсюджували листівки, проводили диверсії. Уважно школярі читали уривки з роману О.
Фадєєва «Молода гвардія»; затамувавши подих, переглядали фрагменти з
однойменного художнього фільму та документальну стрічку «Луганщина в лицах:
Молодая гвардия»; слухали бібогляд книжкової виставки, здійснили віртуальну
подорож залами Краснодонського музею «Молода гвардія» і замислилися над
питанням «Чи зміг би я так?», поставивши себе на місце цих мужніх юнаків та
дівчат, майже їх ровесників, які загинули заради миру і щастя своєї Батьківщини.
20.09.2012
Визнаний майстер короткого оповідання З нагоди 150-річчя від дня народження видатного американського письменника Вільяма Сідні Портера, відомого під літературним псевдонімом О. Генрі, 18 вересня працівники бібліотеки № 119 запросили учнів СШ № 213 до літературної подорожі «Визнаний майстер короткого оповідання». Разом із бібліотекарями юні читачі поринули у світ непростого дитинства малого Вільяма, але дуже любив читати. Діти узнали історію написання перших оповідань О. Генрі, який зумів стати королем світової новели. Бібліотекарі запропонували школярам гумористичні оповідання, зокрема, веселу новелу «Вождь червоношкірих. Читачі зі сміхом слухали уривки з оповідання про витівки десятирічного бешкетника, а перегляд кіноновели «Вождь краснокожих» та мультфільму «Чертенок с пушистым хвостом», знятого за мотивами оповідання, викликав у дітей гучний регіт. Із задоволенням школярі ділилися враженнями, обговорювали кумедні вчинки неслухняного хлопчиська, слухали бібогляд книжкової виставки. А подальше знайомство з життям і творчістю О. Генрі учні продовжать при вивченні зарубіжної літератури в школі, а також відвідуючи нашу бібліотеку. 23.08.2012
23 серпня працівники бібліотеки ім. Ю. Гагаріна у рамках проекту Деснянської ЦБС «Відкриваємо Україну» запрошували юних поціновувачів фентезі долучитися до творчості сучасного українського письменника – Білого Дмитра Дмитровича. Діти, не тільки, здійснили захоплюючу подорож книжкою «Шлях срібного яструба», написану автором в історично-авантюрно-містичному стилі, а й взяли участь у вікторині, розгадуванні кросвордів та ребусів на загальну тематику з історії України. Також, бібліотекарями було представлено бібліографічний огляд тематичної виставки, де присутніх знайомили з іншими відомими українськими «майстрами прозового слова», що творять у подібних, до Білого Дмитра Дмитровича, жанрі та стилі. Новим відвідувачам, що вперше завітали до стін бібліотеки було проведено маленьку ознайомчу екскурсію. На завершення заходу читачам організували «солодкий стіл» з цукерками та печивом, під час якого діти мали змогу в невимушеній атмосфері задати питання доповідачам, обговорити улюблені книжки і просто цікаво поспілкуватися між собою.
17.08.2012
Вже традиційно, щоп’ятниці, працівниками бібліотеки № 115 «відчиняються двері» літньої читальної зали для всіх охочих. Цього разу книжкова галявина під відкритим небом запрошувала юних читачів, а також їхніх батьків ознайомитися (а комусь й пригадати) з творчістю відомого дитячого поета та письменника – Чуковським Корнієм Івановичем, автором таких відомих віршів та оповідань як: «Лікар Айболить», «Мийдодір», «Муха-Цокотуха», «Федорине горе» та інші.
Бібліотекарями було підготовлено тематичну виставку книжок та облаштовано спеціальні місця для читання де всі бажаючі мали змогу взяти вподобану книжку і поринути у вир подій казкового світу К.І. Чуковського.
Для зовсім «маленьких» відвідувачів, які ще не вміють самостійно читати, було організовано майданчик, де зачитувались найбільш популярні твори автора.
Також, волонтерами бібліотеки було проведено конкурс малюнків на асфальті серед дітей, що відвідали «бібліотеку під відкритим небом». 10.08.12
8 серпня ЦРБ № 141 відвідала делегація по обміну досвідом працівників культури Літинського району Вінницької області.
Під час зустрічі директор ЦБС Курило Т.І. ознайомила гостей з роботою бібліотек Деснянської ЦБС, та провела ексурсію бібліотекою.
Члени делегації відмітили, що в бібліотеках Деснянської ЦБС є багато корисних напрацювань, якими слід обмінюватися.
8.08.2012
"Найкращі ліки для всіх – сонце, повітря і сміх" Валеологічні хвилинки Стало доброю традицією кожної п’ятниці в літній читальній залі проводити тематичні зустрічі з читачами.
Цього разу бібліотекарі організували валеологічні хвилинки "Найкращі ліки для всіх – сонце, повітря і сміх": облаштували виставку книжок «Рухливі, веселі, винахідливі», цікаво і доступно розповідали молодим мамам про режим дня, корисне харчування, загартовування діточок та знайомили з літературою про здоровий спосіб життя.
З читачами-підлітками грали в настільну гру "Крок за кроком". Мета гри: формування навичок відповідальної поведінки щодо власного здоров'я.
13.07.2012
Щасливий дар творити для дітей
Ігор Січовик
Знайомство з творчістю дитячого письменника – мешканця Троєщини Ігоря Січовика
Для дітей Ігор Прокопович написав дуже багато веселих та пізнавальних віршиків і казочок: «Казки та казочки», «Спритні пальчики», «Математичні ігри», «Тисяча скоромовок», «Котячі дражнилки», «Веселі загадки», «Дитячі усмішки», які вчать логічно мислити, збагачують словниковий запас, розвивають пам’ять малечі. Ігри з буквами та словами відчиняють перед дітьми двері у цікавий світ рідної мови, розвивають інтелект, прилучають їх до творчості. Саме ці навчально-пізнавальні методи використав автор у своїх книгах „Словограй” та „Мовограй”, які користуються надзвичайною популярністю у дітей, їхніх батьків, вихователів та вчителів початкових класів. А ми - бібліотекарі - завжди раді познайомити читачів з цікавою літературою. Тому на літній галявинці облаштували виставку книжок Ігоря Січовика. Дітлахи та їх батьки із задоволенням цитували чотиривіршики: Я читаю книжку
Про кота і мишку.
А котик і мишка Сміються під ліжком. каламбури:
Їжачиха сину ш и л а Чобітки без голки й ш и л а 8.07.2012
ТАРАС ШЕВЧЕНКО І КИЇВ
Дивлюся, Мов на небі висить Святий Київ наш великий. Святим дивом сяють Храми божі, ніби з самим Богом розмовляють. (Т.Шевченко) В бібліотеці ім. В.Кучера відбулася презентація книги – фотоальбому Чарковської Т.Д. „Тарас Шевченко і Київ”, видання присвячене Великому Кобзарю, українському Пророку.
Неабияку роль у долі та житті поета відіграв Київ, який в його творах згадується близько 50 разів.
У масовому заході приймав участь відомий публіцист, письменник, депутат Верховної Ради України двох скликань Віталій Федорович Шевченко, який подарував для бібліотеки свої книги.
Талановиті учні гімназії №117 ім. Л.Українки показали літературну композицію та вокальний ансамбль «Жайворонок» виконав віночок українських пісень на вірші Кобзаря від яких гості були в захваті. Всі гості масового заходу отримали в подарунок книгу від автора Чарковської Тетяни Дмитрівни. 6.07.2012
Сьогодні Купала – срібна роса впала Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят - Купало або Купайло. На нашій «Книжковій галявинці» вже традиційно по п’ятницях зібралися читачі, цієї п’ятниці - щоб ознайомитись з традиціями українців. Бібліотекарі підготували книжкову виставку «Срібна купальська роса», вікторину «що Ви знаєте про зелені свята» та народознавчу бесіду про символіку рослин, які складають український віночок, обрядодійства, пов'язані з ним. Діти власноруч плели купальські вінки та співали купальські пісні. |
Відео
|