29.01.2014
Бібліотека № 2 для дітей |
«Стрій з бабусиної скрині»
Заочна екскурсія до Національного музею
українського народного декоративного мистецтва
Заочна екскурсія до Національного музею
українського народного декоративного мистецтва
Український національний костюм - це не просто одяг. Це - символ нації, народне надбання, майстерність, що пережила роки. У цьому змогли переконатися відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завдяки заочній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва разом зі старшим науковим співробітником Недочитаною Оленою Олексіївною.
Багато цікавого узнали присутні: про жіночі сорочки (аж по "кісточки") та їх оздоблення; про спідницю та плахту; про запаску та корсетку, про шаровари та інше. Дуже здивувало усіх, що в кожній сім’ї було стільки скринь, скільки дівчаток, і вже з сими років, разом з дорослими, вони повинні були готувати собі придане (шити одяг, вишивати). Привернули увагу і експонати народознавчого куточку бібліотеки: рубель, качалка та інші, які вдало, у своїй розповіді, використала Олена Олексіївна. Не залишилася поза увагою і чудова виставка книг та альбомів про українське вбрання.
З великим захопленням учні 9-го класу 218 середньої школи прийняли участь у демонстрації одягу (експонатів музею). Імпровізований подіум допоміг перетворили сучасних дівчат у гарних панянок минулого, візуально переконав усіх, як писав І.Репін, який «…це дійсно народний, зручний і граціозний костюм», який витончений смак має український народ.
22.01.2014
Фантастичний світ Марії Приймаченко "Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям,
щоб квіти мої були, як саме життя народу".
М. Приймаченко
Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко - української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна. Художниця створювала власний символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю. З нагоди 105-річчя від дня народження майстрині, в бібліотеці №115 для дітей відбулося засідання клубу «Чомусик» - година мистецтва «Вічна загадка Марії Приймаченко». Ми сподіваємося, що споглядання її картин подарувало нашим читачам не тільки гарний настрій, а й натхнення на власну творчість. 17.01.2014
Літературно-музичне свято “Нас єднає Шевченкове слово” Покоління поколінню Про тебе розкаже І твоя, Кобзарю, слава Не вмре, не поляже Літературно-музичною композицією «Нас єднає Шевченкове слово» в бібліотеці №115 була відкрита низка культурно-мистецьких заходів Деснянської ЦБС присвячених цій даті.
У підготовці літературно-музичної композиції взяли участь наші читачі учні 6 класу ЗОШ № 259. Читання кожного вірша супроводжувалось акомпонементом на бандурі, що створювало певну атмосферу в залі та підкреслювало емоційність та красу шевченкової поезії. Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про Україну ансамблем бандуристів школи мистецтв №3. Проникнутись духом творів Кобзаря допомагала також демонстрація уривків з кінофільму «Тарас Шевченко» , прослуховування чудового виконання пісні «Зоре моя вечірняя» та уривок з фільму, який відображає дитяче сприйняття віршів Т.Г.Шевченка за допомогою малюнків.
13.01.2014
"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
"Я схиляюся перед дивним мистецтвом цієї геніальної українки" Пабло Пікассо 105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко). Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
25.12.2013
Новий рік, Новий рік
Вже ступає на поріг. Бути танцям круг ялинки, Бути пісням, бути грі. В. Малишко Знову казка прийшла новорічна Сьогодні
Казка, Новий рік – це все загадкове, чарівне, тому і майстер-клас з пісочної анімації, в якому взяли участь наші казкові герої, теж був незвичайним і чудовим. Діти побачили, як на їх очах створюється піщана казка про Вінні-Пуха, а потім вони самі мали змогу перетворитися на справжніх художників і теж малювали на піску. Потім хлопців та дівчат чекав мім і всі захоплено подивились зимову пантоміму та погралися з мімом у сніжки. 24.12.2013
Новорічний вечір "Ті, що кохають звуки гітари" Напередодні Нового року в бібліотеці №115 для дітей відбувся святковий концерт для юних меломанів – любителів рок-музики. На вечорі виступили учні гітарної студії з сольними програмами, а також, у складі гуртів "Бі-1", "СМСЯ" (Саша, Міша, Света, Яся), рок-гурт "Двоє проти вітру". 20.12.2013
«Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує» «Мир вам, дітки в цій оселі! Будьте радісні й веселі! Всім здоров’я вам бажаєм, Щастя й долі в ріднім краю!» - так 20 грудня вітали в бібліотеці № 119 вихованців ДНЗ № 176 та їх батьків, запрошених на народознавчу подорож «Миколай вночі мандрує, сном і казкою чарує» з нагоди чудового зимового свята.
Особливо шанованим в Україні святом є День Святого Миколая, історію якого малятам розповів гість бібліотеки - служитель Храму св. мучеників Адріана і Наталії диякон Василій. Затамувавши подих, дітки слухали легенду про Миколая-Чудотворця, котрий допомагав людям, любив дітей і творив добро, а тепер кожного року в ніч на 19 грудня тихо, щоб не розбудити діточок, приходить до них, кладе під подушки або в чобітки гостинці, а вдень являється у короні, барвистій киреї і несе найсвятіший дар – любов до людей, до України.
Багато цікавого дошкільнята дізналися з книжок на виставці «День Святого Миколая серця добром зігріває», огляд якої провели бібліотекарі і на якій були представлені оповідання, вірші, казки українських письменників Дніпрової Чайки, Марії Підгірянки, Галини Кирпи, Дмитра Чередниченка, Марії Людкевич.
21.12.2013
Дбаючи про щастя інших, Ми знаходимо своє власне. Платон Зігрій дітей своїм теплом
В цю суботу бібліотекарі та волонтери з Родинного центру відвідали вихованців притулку для неповнолітніх в Деснянському районі і подарували діткам теплі речі та своє тепло. Згодом нас запросили до маленьких дітей (до 10-ти років) в групу, де головний бібліотекар Наталя Леонідівна провела літературну вікторину"Сніжними доріжками зимонька прийшла". За правильні відповіді діти отримували іграшки і книжечки. Тут з`ясувалось, що більшість з дітей не вміють читати. Бібліотекарі, разом з волонтерами Родинного центру вирішили почитати діткам вголос. Час нашого спілкування невплинно стікав, бо на порозі вже стояли інші благодійники, тож ми домовились зустрітись після свят.Прощаючись, ми бачили щирі посмішки та яскравий блиск очей дітлахів. Така акція не відбулася би без підтримки багатьох небайдужих людей. Бібліотека №115 для дітей говорить "СПАСИБІ!" за чуйність. 18.12.2013
"Збережемо ялинку"
18 грудня в бібліотеці ім. Ю. Гагаріна для дітей відбувся майстер-клас "Збережемо ялинку". Незабаром Новорічне свято. За традицією родини прикрашають кімнати і ставлять ялинку, бажано живу. І часто буває, що на ялинкові базари потрапляють ялинки, вирубані браконьєрами будь-де. І ось на майстер-класі голова Київського міського осередку НМЦ "Екологічна ініціатива" Бєлан Владислав Юрійович розповів дітям як треба берегти природу, купляти лісову красуню лише з чіпом. А ще можна придбати ялинку в горщику і навесні висадити її біля будинку. Діти за допомогою малюнків показали своє розуміння захисту ялинок, жваво брали участь у Новорічній вікторині.
16.12.2013
Майстер-клас до дня Св. Миколая «Медяник для Миколая»! Розпис пряників-«миколайчиків»
Кожен із нас — і малий, і великий — щороку потай мріє зустріти Святого Миколая або принаймні знайти під подушкою омріяний подарунок від нього. Випікати для дітей печиво на свято улюбленого святителя Миколи Чудотворця — давня традиція України. Пряники бувають різних форм: у вигляді сонця, зірочок, місяця, ялиночок, пташок та ангелів, але найпопулярнішими є медяники у формі святого Миколая! В давнину пряники були символом свята, їх дарували з побажаннями благополуччя і достатку. Пряники розмальовували всім сімейством, і навіть використовували для прикраси будинку чи новорічної ялинки. Цієї суботи ми також розписували пряники, виготовлені за старовинним сімейним рецептом майстринею Анастасією Красовською. Великі й маленькі, серйозні і веселі читачі радо взяли участь у виготовленні прикрас. І навіть ті, хто переконував, що малювати не вміє, взявши в руки ароматний імбирний пряник і кульочки з різнокольоровими їстівними фарбами раптом видавали справжнісінькі шедеври. Наприкінці майстер-класу Анастасія пригощала всіх чарівним чаєм і за чаюванням розповіла історії з київського чайного життя. В бібліотеці ще довго зберігався запах імбиру, кориці та новорічного дива. 7.12.2013
Акція «Клубочок щастя – подаруй тепло дитині» З приходом першого снігу в нашій майстерні «Скарбничка ідей» ми почали в'язати вовняні рукавички, шапки, шарфи і шкарпетки для дітей, позбавлених батьківського тепла. В суботу 7 грудня наші волонтери зібрались за одним столом і почали творити. Ідеї брали з книг та журналів по в`язанню, які підготували бібліотекарі. За декілька годин у нас готова шапочка, рукавички і шарфик. Наступна зустріч в суботу 14-го грудня.Всі, хто бажає допомогти покинутим діткам зігрітись долучайтесь! Також Ви можетепринести готові в`язані речі або пряжу, бажано вовняну. Чим яскравіше подарованарукавичка або шкарпетки, тим радісніше буде настрій дитини, що зігріватиметься річчю. |
Відео
|