28.02.2014
Бібліотека № 2 для дітей |
«Співуче Тарасове слово Джерельцем струмує в мені»
Свято рідної мови для вихованців дитячого садочку №102 присвячено картинам природи у поезії великого Кобзаря. І це не випадково, бо досліджено, що поетичні образи для дітей дошкільного віку мають велике значення в естетичному вихованні.
При оформлені заходу, вдало були використані ілюстрації до книг, репродукції картин відомих художників. Музичність, співучість, ритмічність української мови була продемонстрована не тільки віршами, але й піснею. Як виявилося, пісня «Зацвіла в долині червона калина» відома дітям цього віку. Вони з задоволенням підспівували і водили хоровод, дивилися книжки, виставку дитячих малюнків, фотографувалися з іграшками. А, опинившись у «Кімнаті казок», зацікавлено розглядали не тільки розпис стін з відомими казковими героями, але й картини Т. Г. Шевченка, представлені на виставці.
26.02.2014
То приветлива, то сурова
Сходит с каменных гор заря. Ты прекрасна, земля Бажова, Трудовая Урал-земля! Павло Бажов – казкар нашого дитинства, що подарував нам «Хазяйку мідної гори», «Срібне копитце», «Малахітову шкатулку». Його оповіді пізнавальні, навчають нас добру та мудрості. Вони немов поза часом… 26 лютого в ЦРБ № 141 відбувся малахітовий вечір «Доброта та велич простоти в оповідях Бажова» до 135-річчя від дня народження видатного російського письменника Павла Петровича Бажова. Ознайомитись з творчістю письменника завітали до бібліотеки учні 6-х класів школи № 238. Присутні поринули в атмосферу чистоти природи Уральського краю, фантастично красивих самоцвітів, познайомились з трудовим подвигом робітників - гірників, які уславили цей край. Дуже сподобався дітям Данило – герой однієї з оповідей Бажова , списаний автором з образу реального робітника Данила Звєрєва. Огляд книжкової виставки і розповідь бібліотекаря доповнили мультфільми: «Срібне копитце», «Огневушка-поскакушка», уривки з художніх фільмів «Степанова пам`ятка», «Кам'яна квітка», документального фільму «Советский сказ Павла Бажова». Завдяки перегляду фрагментів з документального фільму читачі мали можливість побачити унікальні кадри – «письменник за робочим столом», «під час спілкування з молоддю». Літературна гра подарувала дітям радісний, піднесений настрій.
14.02.2014
13.02.2014
В атаку йшли не ради нагород,
Скалічені страждали в медсанбатах. За право жить завдячує народ Полеглим і посивілим солдатам. 13 лютого в ЦРБ № 141 відбувся вечір спогадів «Дорогами війни…» в рамках освітньо-патріотичного проекту «Треба жити і пам`ятати», присвяченого до 70-ої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Зустрітись з користувачами бібліотеки завітав письменник, мешканець нашого району дійсний член Академії будівництва України Ляшенко Володимир Григорович. Автор ознайомив присутніх зі своєю книгою «І печалі , і радості », яка була гідно оцінена відомим українським письменником, поетом, громадським діячем Борисом Олійником, а також розповів про своє важке дитинство, яке припало саме на роки Великої Вітчизняної війни, читав свої поезії повоєнних років..
11.02.2014
Любімо світ, в якому живемо
«Люби природу не як символ душі своєї,
Люби природу не для себе, люби для неї.» Максим Рильський 11 лютого у бібліотеці № 119 було проведено захід по творчості Віталія Біанкі (до120-річчя від дня народження, за проектом «Маленькі кроки у світ великої літератури»), на який завітали учні 4-х класів СШ № 213. 11.02.2014
«Декупаж або серветкова техніка» Майстер-клас У наш час неймовірно розвинулася мода на речі «ручної роботи», на унікальні подарунки. Чи знаєте ви найлегший засіб добитися приголомшливого результату, створюючи ефектні предмети своїми руками? 10.02.2014
«Паперова філігрань» - квілінг
Майстер –клас Останім часом досить популярним захопленням як дорослих, так і дітей, став квілінг. І це не випадково, бо створювати орнамент з маленьких паперових «баранців» - заняття дуже приємне і доступне усім. Воно дає можливість не тільки виготовляти чимало цікавих та неповторних прикрас, а й чудово розвиває дрібну моторику та увагу людини. Робота з папером корисна тим, що вчить розрізняти кольорову гамму і поєднувати гармонійно кольори. Тому, майстер – клас з квілінгу, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей, привернув увагу не тільки користувачів бібліотеки, але й вихованців «Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями». З задоволенням прийняли участь у майстер-класі і батьки. Під час занять, під керівництвом молодої досвідченої майстрині (Несиної Анни), присутні навчилися скручувати в спіральки вузькі та довгі смужки паперу, змінювати їх форму, створювати з отриманих деталей різні пласкі композиції. З гордістю продемонстрували учасники чудові листівки, створені власноруч, бо відчули себе справжніми майстрами.
29.01.2014
«Стрій з бабусиної скрині» Заочна екскурсія до Національного музею українського народного декоративного мистецтва Український національний костюм - це не просто одяг. Це - символ нації, народне надбання, майстерність, що пережила роки. У цьому змогли переконатися відвідувачі бібліотеки ім. Ю. Гагаріна для дітей завдяки заочній екскурсії до Національного музею українського народного декоративного мистецтва разом зі старшим науковим співробітником Недочитаною Оленою Олексіївною. Багато цікавого узнали присутні: про жіночі сорочки (аж по "кісточки") та їх оздоблення; про спідницю та плахту; про запаску та корсетку, про шаровари та інше. Дуже здивувало усіх, що в кожній сім’ї було стільки скринь, скільки дівчаток, і вже з сими років, разом з дорослими, вони повинні були готувати собі придане (шити одяг, вишивати). Привернули увагу і експонати народознавчого куточку бібліотеки: рубель, качалка та інші, які вдало, у своїй розповіді, використала Олена Олексіївна. Не залишилася поза увагою і чудова виставка книг та альбомів про українське вбрання. З великим захопленням учні 9-го класу 218 середньої школи прийняли участь у демонстрації одягу (експонатів музею). Імпровізований подіум допоміг перетворили сучасних дівчат у гарних панянок минулого, візуально переконав усіх, як писав І.Репін, який «…це дійсно народний, зручний і граціозний костюм», який витончений смак має український народ.
22.01.2014
Фантастичний світ Марії Приймаченко "Роблю сонячні квіти, бо люблю людей, роблю на щастя людям,
щоб квіти мої були, як саме життя народу".
М. Приймаченко
Одним із здобутків української та світової культури XX століття є творчість Марії Приймаченко - української художниці, майстра народно-прикладного мистецтва. Її творчість надзвичайно багатогранна, а малярська манера – індивідуальна. Художниця створювала власний символічний Всесвіт, вражаючий своєю незбагненністю. З нагоди 105-річчя від дня народження майстрині, в бібліотеці №115 для дітей відбулося засідання клубу «Чомусик» - година мистецтва «Вічна загадка Марії Приймаченко». Ми сподіваємося, що споглядання її картин подарувало нашим читачам не тільки гарний настрій, а й натхнення на власну творчість. 17.01.2014
Літературно-музичне свято “Нас єднає Шевченкове слово” Покоління поколінню Про тебе розкаже І твоя, Кобзарю, слава Не вмре, не поляже Літературно-музичною композицією «Нас єднає Шевченкове слово» в бібліотеці №115 була відкрита низка культурно-мистецьких заходів Деснянської ЦБС присвячених цій даті.
У підготовці літературно-музичної композиції взяли участь наші читачі учні 6 класу ЗОШ № 259. Читання кожного вірша супроводжувалось акомпонементом на бандурі, що створювало певну атмосферу в залі та підкреслювало емоційність та красу шевченкової поезії. Справжньою окрасою заходу стало виконання пісні про Україну ансамблем бандуристів школи мистецтв №3. Проникнутись духом творів Кобзаря допомагала також демонстрація уривків з кінофільму «Тарас Шевченко» , прослуховування чудового виконання пісні «Зоре моя вечірняя» та уривок з фільму, який відображає дитяче сприйняття віршів Т.Г.Шевченка за допомогою малюнків.
13.01.2014
"Українська жар-птиця М.О. Примаченко"
"Я схиляюся перед дивним мистецтвом цієї геніальної українки" Пабло Пікассо 105 років тому, 12 січня 1909 року, в селі Болотня на Поліссі, зовсім близько від Чорнобиля, народилася художниця від Бога – Марія Примаченко (Приймаченко). Про творчість народної художниці України, лауреата Державної премії України ім. Т.Г.Шевченка Марії Приймаченко (Примаченко) на одномуз засідань клубу «Золотий вік» розповіла бібліотекар Юрченко К.Л. та показала фільми «Світ та Марія Приймаченко» та «Марія Примаченко та її складна доля стає синонімом України».
|
Відео
|