04.12.2012

Последние новости

Увага! Увага! Шановні мешканці Деснянського району!

В рамках Міжнародного дня інвалідів, у бібліотеці ім. Ю.Гагаріна для дітей 3 грудня відкрилась чудова виставка творчих доробок дітей Центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями Деснянського району м. Києва.

Ви будете приємно вражені, коли побачите незвичайні малюнки, вишивки, вироби з бісеру, паперові іграшки (квілінг) та інше і зрозумієте, як творчість допомагає самовираженню дітей.
 
 
 
 
 

29.11.2012

Бібліотека №115
«Серця відкриті дітям» –така назва проекту за яким працює дитяча бібліотека № 115. Отримати часточку тепла, турботи та уваги напередодні Міжнародного дня інвалідів змогли вихованці школи-дитячого садочка «Мрія», який відвідують діти з обмеженими можливостями здоров’я. Радості та щастя не було меж у вихованців ,коли  до них в гості завітали разом із бібліотекарями представники розвивально-пізнавального журналу «Жирафа- Рафа». Із захопленням діти слухали розповідь про цікаві та надзвичайні випадки у житті героїв журналу.  Персонаж журналу комедійний листоноша,  зійшовши ніби  з сторінок цього видання, порадував дітлахів веселими іграми – мовною  «Так чи ні?»,  «Відгадай хто де працює», « Загадковий ланцюжок». В свою чергу діти також підготували подарунки своїм наставникам та гостям - різнобарвну та дуже красиву колекцію малюнків жирафів та святковий концерт.
 
 
 
 
 
 
 
Із подарованими на згадку журналами та гарним настроєм, а головне з  вірою  в добро-так закінчилося свято.
 

29.11.2012

Бібліотека №151
В межах проекту  «Відкриваємо Україну»  бібліотека  №151 провела творчий вечір «Крим поетичний» . Історію про Кримський півострів та сповнені любові та поваги до Криму  поетичні слова прийшли почути учні 8-х класів загально освітніх шкіл  району.

Співробітники бібліотеки до цього заходу підготували книжкову виставку,  де представлені книги, поетичні збірки, журнали про мальовничий край нашої Батьківщини. Завідуюча бібліотекою розповіла учням про далеку історію  Криму та літописні дати півострова. Прозвучали кримські  спогади в віршах Лесі Українки, Павла Тичини, Миколи Сосюри. Прекрасні ліричні вірші О. С. Пушкіна про екзотичний Бахчисарай, гору Аюдаг слухали учні з великою повагою до творчості класика. З цікавістю була сприйнята воєнна лірика про Крим В. Маяковського, М. Островського. Зацікавили учнів вірші М. Дрізо про Артек.

Розійшлися учасники заходу з теплим почуттям ностальгії –скоріше б літо і до Криму,так оспіваного в прекрасних творах поетів ,що прозвучали 29 листопада в стінах бібліотеки.
 
 
 
 
 

27.11.2012

Бібліотека №119
Крим – край казок та легенд
«Історію своєї землі треба знати.
Де початок любові до Вітчизни?
У повазі до її минулого.» 
Євген Білоусов
 
27 листопада в бібліотеці № 119 для учнів 3-х класів СШ № 213 відбулася літературна подорож «Крим – край казок та легенд» за проектом «Відкриваємо Україну». Юні читачі здійснили незвичайну мандрівку у глибину століть, на дивовижну Кримську землю, перегортаючи сторінки книги «Казки та легенди Криму» відомого дитячого письменника, лауреата літературної премії ім. Лесі Українки, володаря міжнародного диплому ім. Г.-К. Андерсена, мешканця Феодосії Євгена Білоусова .
 
З цікавістю діти поринули у ті далекі часи, коли по землі нашій ходили динозаври, разом із відважним хлопчиком Рисеням із племені мисливців полювали на мамонтів, разом із дівчинкою Гікією рятували Херсонес, зустрілися зі скіфським царем Савмаком, узнали, чому стало солоним Чорне море. А захоплюючі розповіді про сміливих грецьких поселенців та безстрашних правителів-воїнів, загадкове Тмутаранське князівство та походи українських козаків очікують на школярів на інших сторінках цієї книги. Свою увагу та кмітливість діти виявили, відповідаючи на запитання вікторини за казками Є. Білоусова, яку підготували бібліотекарі.
 
 
 
 
 
Дуже сподобались читачам змістовні кольорові ілюстрації художників Тетяни Лисюк, Євгена Попова, Лади Стукан. Зі сміхом школярі переглянули мультфільм «Як козаки сіль купували».

Подорож супроводжувалась презентацією «Кримська казка»: показом слайдів із чудовими краєвидами Криму, пам’ятками історії, архітектури та культури Кримської землі, бібоглядом книжково-журнальної виставки «Крим – скарбниця історичних та культурних пам’яток України».

 

23.11.2012

Бібліотека №115
«Право у світі дитинства»

 «Право є мистецтво добра і справедливості»
 
Що таке право як найвище досягнення людської цивілізації? Якою є структура системи права? Які існують правопорушення і відповідальність за них? Як «народжуються закони?»  На всі ці та інші запитання можна було знайти відповіді під час тренінгу «Права дітей у сучасному світі», що пройшов у бібліотеці № 115 для дітей. Учасниками були лідери учнівського самоврядування навчальних закладів освіти Деснянського району та волонтерів Деснянського Районного Центру соціальної служби для молоді. У роботі взяли участь досвідчені фахівці з Київського університету права НАУ України: Левковська Г. П. (проректор з навчально-виховної роботи), Короленко М. П. (декан юридичного факультету), Шляхов І. (студент ІІ курсу університету, Президент студентського Парламенту) та Брезанська О. В. (зав. юридичною клінікою «Фенікс»). Під час жвавих дискусій учасники з’ясували, що в сучасному світі велика увага приділяється праву на публічну інформацію та захист персональних даних, а також те, що для держави та суспільства дуже важливо, щоб разом  з правами діяли і моральні засади.
 
 
 
 
 
 
Для присутніх бібліотекарями були підготовлені книжкова виставка «Права дітей у державних документах» та огляд представленої літератури.

Найактивніше обговорення викликала яскрава медіа-презентація  «Конституція Країни Дитинства».
 
В процесі обговорення учасники тренінгу дійшли до висновку, що Україні ще потрібно багато зробити, аби в повній мірі реалізувати положення про захист прав людини.
 
 
 
 
 
 

22.11.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
22 листопада в конференц-залі ЦРБ № 141 відбувся літературний вечір «Біла Дача Антона Павловича Чехова», який продовжив цикл заходів «Крим-літературний» за проектом «Відкриваємо Україну».В Ялті  розташований будинок-музей А.П.Чехова , де письменник жив  останні роки свого життя. Саме тут були написані такі відомі твори :  оповідання «Дама с собачкой», п`єси «Три сестры», «Вишневый сад».
 
Читачі мали змогу  розширити свої знання , щодо останніх сторінок  життя та творчості   видатного  російського письменника на Україні . Відвідувачам було презентовано книжкову виставку . З особливою увагою присутні подивились документальну кінострічку «Мой адрес - Ялта» та з  задоволенням  прийняли участь у літературній вікторині. 
 
 
 
 
 
 
 

22.11.2012

Бібліотека №119
Цей дивовижний і чарівний світ книжок

«Увійшли ви обережно
У країну цю безмежну.
Скрізь полиці – аж до стелі,
А на них – байки веселі.
Хочеш – вірші, хочеш – казки,
Вибирай собі, будь ласка!»


22 листопада дитячий гомін заповнив бібліотеку № 119. Для першого знайомства з бібліотекою завітали вихованці старшої групи № 9 школи-дитсадка «Лісові дзвіночки».

Бібліотекарі радо зустріли гостей і запросили до мандрівки у Книжкове Королівство – дитячу бібліотеку. В ігровій формі діти ознайомилися з правилами користування бібліотекою, бережливим ставленням до книжок, із задоволенням прослухали віршики про бібліотеку.

Для більш цікавого і пізнавального знайомства з книжковим фондом бібліотекарі запропонували дошкільнятам вікторину «Книголюбчики та казкознавчики».  Разом із бібліотекарями малята пригадали улюблених літературних героїв: Колобка і Курочку Рябу, Вінні-Пуха і Карлсона, Чебурашку і Крокодила Гену, Червону Шапочку і Білосніжку, а правильні відповіді юних читачів супроводжувалися показом відгаданих книжок із кольоровими ілюстраціями та врученням  призів і значків «Друг бібліотеки».

З цікавістю дошкільнята розглядали книжки з виставки «Поки є діти – будуть казки», оформленої до 105-річчя від дня народження шведської письменниці Астрід Ліндгрен, та виставки «Про дітей і для дітей», присвяченої творчості російського письменника Самуїла Маршака до 125-ої річниці від дня його народження; весело сміялися, переглядаючи мультфільм «Малыш и Карлсон», і запевнили бібліотекарів, що неодмінно стануть найкращими читачами і друзями бібліотеки.
 
 
 
 
 
 

15.11.2012

Бібліотека №115

Мова – життя основа

Як прислів’я чудове

Йде від роду до роду,

Що народ – зодчий мови,

Мова – зодчий народу.

 Д. Павличко

 
Наші предки залишили нам у спадок найбільше, найсвятіше і найдорожче багатство – слово. Ото калинове, джерельне рідне слово, яке є оберегом національної культури, історії та духовності.
 
9 листопада, в День української писемності та мови в читальній залі для учнів 5-9 класів відбувся інтелектуальний турнір «Мова – життя основа», участь у якому брали учні 7 класу ЗОШ № 259, які змагались у знанні мовних загадок, народних прислів’їв, скоромовок, фразеологізмів, епітетів та метафор.
 
Учасники заходу зарядились гарним настроєм, проявили кмітливість та логіку. А наостанок учасники турніру прикрасили українські віночки стрічками з компліментами рідній мові.
 
Діти ще раз переконалися, що треба зберігати й плекати рідну мову. А хто може робити це краще за її носія?! Пам’ятаймо, ми - українці!
 
 
 
 
 
 
 

12.11.2012

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
8 жовтня в Центральній бібліотеці пройшов захід «Українське слово в дитячій літературі» - зустріч з працівниками видавництва «Веселка» до дня української писемності та мови.
В заході брав участь представник видавництва Касьяненко Д. І., якій розповів учням  про видавництво та презентував нові книги для дітей.
Учні шкіл району із великим    задоволенням   слухали заслуженого  журналіста України, лауреата премії ім. Л. Українки, поета Василя Федоровича Василашка, який презентував  свою нову книжку  «Чесний лис». Також пролунали вірші з попередніх збірок поета: «Усміхнись веселкою із грози» - ця збірка поета пронизує та заряджає молоді серця безмежною любов’ю до України, «Відроджуємось - не перероджуємось» – книга віршів  про любов до рідної мови. Із захопленням діти слухали його вірші, що сповнені почуттям любові та поваги до України.
Василь Федорович є головою  журі конкурсу «Зерна доброти», де в своїх поетичних талантах змагаються. Зустріч проходила під девізом: « Подаруй книгу  бібліотеці». Присутні придбали книги для себе та бібліотеки.
 

 
 
 
 

30.10.2012

Бібліотека №115
«Осінній ярмарок»
Приходить величава і чарівна красуня-осінь - золота царівна
     А у нас в бібліотеці знову свято, свято осені. Упродовж п`яти днів читальна зала дитячої бібліотеки була схожа на художню галерею, де на виставці «Осіння фантазія» демонструвались дитячі саморобки з природного матеріалу, а саме з фруктів, овочів, осінніх листочків, квітів. Подивитись на ці витвори дитячого мистецтва змогли всі бажаючі: і наші читачі і ті, хто вперше завітав до бібліотеки. Всього на виставці було представлено 85 поробок із 18 навчальних закладів Деснянського району.
 
 
 
 
 
 
 
     В програмі «Осіннього ярмарку», відкриття якого відбулося 25 жовтня разом із журналом «Жирафа Рафа», були також конкурс на краще виконання поетичного твору про осінь, конкурс скоромовок та мовні ігри. Усі вони супроводжувались сміхом, добрим гумором та гарним настроєм, тим більше, що ніхто із присутніх не залишився без подарунку-кожен учасник отримав сувенір на згадку про свято.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

25.10.2012

Бібліотека ім. В. Кучера
25 жовтня в стінах публічної бібліотеки ім. В. Кучера відбувся захід присвячений пам’яті двох видатних діячів сучасної української культури:  майстру гумору Степану Івановичу Олійнику та його щирому другу відомому і безперечно талановитому актору Андрію Корнійовичу Сові.
 
Присутнім на заході, було розказано про творчість, звички та цікаві перипетії, що мали місце в житті митців. Учасниками були представники двох клубів: «Золотий вік» (при бібліотеці ім. В. Кучера) та «Іванна» (при бібліотеці ім. С. Олійника), які зачитували найбільш відомі гуморески Степана Олійника. У рамках заходу відбувся показ короткометражного фільму «Пес Барбос і незвичайний крос», що був знятий за мотивами фейлетону Степана Івановича, а також уривок з фільму «Королева бензоколонки», де глядачі змогли оцінити блискучу акторську гру Андрія Корнійовича Сови.
 
Наприкінці заходу, гості мали змогу насолодитися українськими гумористичними піснями «а капелла», у виконанні гурту «Гомін», який не залишив байдужим жодного присутнього у залі.
Організаторами заходу, була представлена книжкова виставка «Титани українського гумору», на полицях якої була зібрана література представників даного жанру.

 
 
 
 
 
 

Відео

 
День друзів.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter