29.05.2023

Бібліотека №1
      Київ - серце нашої держави, її гордість і краса! До Дня Києва бібліотека №1 провела краєзнавчий екскурс "Як тебе не любити, Києве мій!" для читачів ВПО з Бахмута, Маріуполя, Торецька.
 
 
 
       Відвідувачі ознайомились з історією центральної вулиці - Хрещатик, архітектурою Майдана Незалежності, історичною пам'яткою - Архистратигом Михаїлом, пам'ятником князю Володимира, що став символом стародавнього міста.
 
 
 
     Література про Київ надихнула читачів вивчати історію нашого славетного міста.
 

28.05.2023

Бібліотека №119
 
Напередодні Дня столиці та Дня Києва бібліотека № 119 влаштувала під розлогими квітучими каштанами - символами Києва - бібліомайданчик «Київ нескорений».
Літературна хвилинка «Легенди Києва», вікторина «Київ відомий та невідомий», арт-печворк «Бажаємо миру столиці!» - юні відвідувачі читали, відгадували, майстрували та з вірою у Перемогу щиро вітали нашу незламну столицю зі святом.
 

28.05.2023

Бібліотека №119
 
Читачі бібліотеки № 119 здійснили пізнавальну літературно-краєзнавчу мандрівку «Місто на Дніпрових схилах», присвячену Дню Києва.
Голосні читання поезій про улюблене місто, презентація «Мальовничий Київ», гастрономічний відеогід «Смаколики Києва», майстер клас «Янгол-охоронець Києва» - юні кияни поринули в атмосферу затишної та чудової столиці нашої Батьківщини.
 

25.05.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
 
Про історію столиці України – Київ, розповідали своїм користувачам у бібліотеці ім. С. Олійника.

Бібліотекарка підготувала для присутніх, цікаву бесіду про історію Києва, презентувала мандрівку «Києве мій» з якої діти дізнались про історію заснування та розбудову Києва.
Діти активно взяли участь у вікторині «Про історію столиці знати кожному годиться» та показали блискучі знання історії вулиць у Деснянському районі.

Завершальною частиною заходу були настільні ігри, що стимулювали мислення та поглиблювали знання з історії міста.
 

25.05.2023

Бібліотека №1
    До Дня слов'янської писемності і культури бібліотека № 1 запросила читачів різного віку на мовознавчу годину "Кирило і Мефодій - творці слов'янської писемності". Відвідувачі заходу поглибили знання про братів - Кирила та Мефодія, які були просвітителями, творцями азбуки, провідниками християнства, першими перекладачами богослужбових книг.
 
 
 

   Багато цікавих фактів щодо слов’янської писемності, культури, рідної мови можна дізнатися з книжкової виставки «Вивчаймо рідну мову!», яка представлена в бібліотеці.
 
 

25.05.2023

Бібліотека №119
    У День слов’янської писемності і культури працівники бібліотеки № 119 провели заняття ігрової студії «Мовні витребеньки» для учнів ЗЗСО № 207.
 
 
 
 
   Мозаїка цікавинок «Мова українська – з глибини віків», книжки про витоки української мови, літературні ігри «Малюємо словом Україну», «Народна мудрість», ребус «Мовне асорті» - юні читачі порівнювали прадавні та сучасні слова, дізнавалися про походження географічних назв нашої Батьківщини, поповнили свій словничок рідної мови.

 
 

24.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
День слов’янської писемності та культури у ЦРБ імені П. А. Загребельного минув весело та гамірно: діти завітали на урочисто свято – «Мовне намисто». Юні відвідувачі проявляли кмітливість у мовних змаганнях та випробовували свою спритність у книжкових естафетах.
Діти відгадували загадки про героїв українських народних казок, в командах працювали над мовним шифрувальником. Також маленькі розумники добирали епітети до української мови: вона у нас рідна, ласкава, багата, лагідна, солов’їна і – єдина! А ще – насолоджувалися українськими народними піснями під час тематичної руханки.
Довершенням мовного свята став оригінальний майстер-клас «Мова – серце нації», який не лише навчив дітей створювати яскраві листівки, а й допоміг їм усвідомити важливість рідної  української мови для кожного з нас. Адже слова – це намистинки, а мова – стародавнє намисто, що об’єднує українців!
 

23.05.2023

Бібліотека №1
     До Дня пам'яті жертв політичних репресій бібліотека № 1 запросила учнів школи № 277 на історичну годину "Биківнянський ліс - місце таємних поховань" із Заступником Генерального директора з наукової роботи Національного історико - меморіального заповідника "Биківнянські могили", кандидатом філологічних наук - Шептицькою Тетяною.
 
 
 
 
   Старшокласники дізнались про заснування меморіального заповідника, про розстріляних та закатованих жертв. Биківнянські могили - братські, але не безіменні, важливе місце історичної пам'яті для сучасників та майбутніх поколінь.
 

19.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
   Напередодні літніх канікул Інспектори відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві завітали до ЦРБ ім. П. Загребельного з пізнавальним уроком із безпеки дорожнього руху під назвою «Безпечна дорога додому».
 
 

   Під час зустрічі дітлахи разом з поліцейськими пригадали правила дорожнього руху, безпечної поведінки на вулицях міста, заміських дорогах.
 
 

   Ознайомили учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями, з дорожніми знаками для пішоходів, виконали цікаві інтерактивні завдання.
Діти із задоволенням спілкувалися із правоохоронцями та отримали корисні знання.

 
 

19.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    Щороку, третьої неділі травня, в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій. Цього року користувачі ЦРБ ім. П. Загребельного отримали унікальну можливість перегорнути сторінку трагічної історії України разом із науковим співробітником Національного історико-меморіального  заповідника «Биківнянські могили» Миколою Бривко.
 
 
 

Як радянська влада реалізовувала політику масового терору щодо своїх громадян, хто з діячів української культури був закопаний енкаведистами під Биківнянськими соснами; що можна прочитати в архівно-кримінальних справах репресованих, а які сторінки залишаються загадками – лекція «Биківня – територія пам’яті» нікого не залишить байдужим.
Кожен повинен знати!

 
 

18.05.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    У міжнародний День вишиванки діти в барвистих сорочках завітали до ЦРБ ім. П. А. Загребельного на cвято.
 
 

   Маленькі розумники довідалися про всі тонкощі традиції вишивання сорочок, корені якої сягають сивої давнини й зрозуміли важливість національного одягу для кожного з нас.
 
 
 
 
    Етнографічний майстер-клас та поєднання сучасних технологій з народними звичаями зробили свято для дітей просто незабутнім!
 
 
 
 
   Також юні відвідувачі грали в інтерактивні ігри та ігри на кмітливість, брали участь в конкурсах та виконували творчі завдання.

 

Тішимося тим, що тепер кожен з них розуміє важливість  барвистої сорочки та має бажання одягати її не тільки в свято!

 
 

Відео

 
Жанрова своєрідність творчості Ірен Роздобудько.
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter