24.01.2024
Бібліотека №1 |
До Дня Соборності України бібліотека № 1 провела для старшокласників СШ № 277 урок історії «І в цю велику, страшну годину, з’єднай в єдину всю Україну!». Захід розпочався з виконання Державного Гімну України. Школярі ознайомились з літературою, яка поглибить знання з історії, дізнались, що означає термін «соборність» і, коли відбувся Акт Злуки УНР та ЗУНР, прослухали цитати видатних українців про соборність, читали вірші. Акт Злуки став символом наступних поколінь борців за Україну. Ідея соборності була і залишається національною цінністю українців.
22.01.2024
Бібліотека ім. С. Олійника відвідала дітлахів другого класу, щоб розповісти їм про одне з найважливіших свят для нашої країни – День Соборності України. Бібліотекарі провели з дітьми символічну акцію «Живий Ланцюг Соборності», а також відзначили 105-річницю з дня підписання Акту Злуки між Західною та Східною Україною чудовим майстер класом «Від краю до краю». За допомогою патріотичних сердець дітлахи вивчали рідну країну та показували місця, які особливо близькі для них. Жовто-блакитна мапа демонструє чудовий образ нашої унікальної нації та що кожен регіон – це невід’ємна частина цілого. Нехай День Соборності буде святом не лише об’єднання територій, але й об’єднання сердець та думок.
22.01.2024
Сьогодні до ЦРБ ім. П. А. Загребельного завітали школярі, аби доєднатися до святкування одного з найважливіших державних свят – Дня Соборности України.
Юні відвідувачі дізналися про історичне підґрунтя свята і усвідомили, що його головна суть – єдність. Вони навчилися складати українські народні приказки про єдність та знаходити приклади цього явища в житті. Після перегляду відео з повчальною історією про соборність, учні взяли участь в патріотичному майстер-класі. А наприкінці заходу діти разом з бібліотекарками доєдналися до щорічної акції присвяченій Дню Соборности України. Під супровід національного гімну ми відтворили міні-версію живого ланцюга, що символізує неподільність українського народу та його земель: від Києва до Сімферополя, від Донецька до Львова! 19.01.2024
З нагоди Дня пінгвінів бібліотека № 119 влаштувала пізнавальну зооекспедицію «Чорно-білі бешкетники» для дітей з особливими освітніми потребами.
Як пінгвіни витримують холод, чому не літають, як вирощують пташенят, що робить малеча у пінгвінячому дитячому садку – діти з інтересом переглядали книжки, уважно слухали бібліотекаря. Гарного настрою маленьким читачам додали «Казка про пінгвіна, який хотів літати», мультфільм «Пін Пінгвін» та майстер-клас «Кумедний Пінгвінчик». Рукотворні пташки вийшли дуже милими, а скарбничка дитячих знань з природознавства поповнилася цікавинками про диво-пернатих. 19.01.2024
До Всеукраїнського дня пам’яти кіборгів у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралася громада, аби вшанувати захисників Донецького аеропорту.
Година пам’яти «Аеропорт. Неповернення» розпочалася традиційною хвилиною мовчання у знак скорботи та поваги до полеглих воїнів. Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти! Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в пекельних умовах. Але вони – не роботи. Вони – люди і вони – українці! Саме тому опісля відвідувачі бібліотеки пригадали хронологію боїв за Донецький аеропорт, аби назавжди закарбувати у пам’яти подвиг українських бійців. Вони переглянули документальні матеріали та уривки з кінофільму «Кіборги», а також оглянули тематичну художню та наукову літературу. Серед книжкової добірки кожен зміг знайти щось для себе, кожен зміг знайти спосіб увіковічнити подвиг кіборгів. На зустрічі виступив наш відданий читач - Валентин Бугрим – доктор філософії, академік, громадський діяч, який зачитав новели та вірші присвячені героям нашої країни. 18.01.2024
Нині у ЦРБ ім. П. А. Загребельного зібралися поціновувачі творчости української художниці-авангардистки, реформаторки сценографії – Олександри Екстер.
15.01.2024
Щиро дякуємо ГО «Троєщина ФБ» та усім небайдужим мешканцям масиву Троєщина за подаровані новенькі книжечки для юних відвідувачів ЦРБ ім. П. А. Загребельного!
15.01.2024
До 190 річчя від дня народження українського поета Степана Руданського, бібліотека № 1 провела літературні читання для учнів молодшого віку СШ № 23. Діти ознайомились з життям та творчістю поета, читали байки, гуморески, слухали пісню «Повій, вітре, на Вкраїну!», яка стала народною. Творчість Степана Руданського і сьогодні продовжує нас чарувати задушевністю своїх ліричних поезій, веселим і водночас вражаючим сміхом гуморесок.
15.01.2024
Цьогоріч символом, що несе щастя, удачу та добробут, став Зелений Дерев'яний Дракон. Але дракон - не миле звірятко, завести його вдома не вийде. Проте виготовити таку міфічну тваринку у творчій майстерні «Мисли кольорово!», яка працює в дитячій бібліотеці № 119, можливо. Тож з нагоди Дня Дракона діти залюбки відвідали бібліотеку, щоб поринути в атмосферу творчості та позитиву. Натхнення юним майстрам додали підібрані бібліотекарями книжки про драконів. Кожен дракончик, виготовлений власноруч, вийшов по-своєму унікальним, зі своїм мудрим поглядом. Він стане чудовим hand-made сувеніром або невеличким подарунком - талісманом мрії та надії українських дітей на мирне життя.
10.01.2024
Явище природи, маестро, політв’язень, геній кіно – як тільки не називають Сергія Параджанова! Цьогоріч весь світ відзначає 100-річчя від дня народження вірменського та українського кінорежисера. Саме тому поціновувачі прекрасного зібралися у ЦРБ ім. П. А. Загребельного на годину мистецтва «Сергій Параджанов – легенда та геній світового кіно».
Не могли ми оминути і чорну сторінку в житті режисера: платою за мистецтво та свободу слова стали політичні переслідування та пекло радянських таборів. Однак радянська репресивна машина не скорила Сергія Параджанова і перед смертю він встиг подарувати світу ще багато видатних кінострічок. Саме тому ми маємо пишатися нашим співвітчизником, вивчати його творчість та не забувати, як Росія нищила українську інтелігенцію. 07.01.2024
У бібліотеці ім. С. Олійника відбувся вечір-портрет «Голос ніжності і правди» до 125-річчя від дня народження Володимира Сосюри.
Літературний спадок видатного поета України збагатив горизонти нашого розуміння краси та сколихнув джерело глибоких почуттів національної гідності. Користувачі поділилися улюбленими віршами Сосюри, провели літературні обговорення та створили власні імпресії. Наше прагнення зберігати та поширювати творчість, яка переплетена з глибоким патріотизмом та відданістю національним інтересам. |
Відео
|