02.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
В ЦРБ  ім. П. Загребельного пройшов тренінг «Порятунок життя в умовах надзвичайних ситуацій», за підтримки БО «Шлях до майбутнього». Військовий лікар ознайомив молодь із навичками  надання невідкладної медичної допомоги та  із базовими реанімаційними заходами до приїзду швидкої допомоги.
Дякуємо харизматичному Олександру Корнійчуку  (позивний «Вiker»), що поділився своїми знаннями, які можуть допомогти врятувати життя та запобігти подальшим ушкодженням при надзвичайних ситуаціях та нещасних випадках.
 

01.11.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Екологія – на часі! Саме тому у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся просвітницький екобумеранг для дітей «Екологія природи - екологія душі».
Юні відвідувачі познайомилися з календарем екологічних дат і зробили свій перший крок до відповідального споживацтва. Під час перегляду навчальних відео та участі в інтерактивних іграх дітвора довідалася про важливість природних ресурсів для людини, їх використання у державних масштабах і побуті. Також діти долучилися до екологічного майстер-класу й дізналися основи сортування відходів.
Наприкінці заходу дітлахи гуртом переглянули книгу «Краса і велич України», яка містить світлини та опис унікальних природних ландшафтів нашої Батьківщини. Книга допомогла нашими відвідувачам усвідомити, що збереження цих прекрасних місць залежить саме від них. Адже всім відомо: екологія починається з себе!
 

31.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
     На канікулах у ЦРБ ім. П.А. Загребельного пройшов сеанс каністерапії у співпраці з БО «Шлях до майбутнього».
 
 
 
    Спілкування з  спеціально навченими собаками  дозволило відвідувачам різного віку, передусім, дітям,  покращити свій психоемоційний стан та отримати позитивний заряд енергії.
 
 
 
 

30.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
 
Книги або життя! Маленька нечисть заполонила коридори ЦРБ ім. П. А. Загребельного моторошним виттям, адже нині найстрашніше свято року – Гелловін.
Саме тому юні відвідувачі з радістю доєдналися до квест-мандрівки «Гелловін у Дивокраї». Познайомившись з творчістю Льюїса Керрола, маленькі монстрики поринули у світ казкових пригод. На першій станції дітвора зустріла славнозвісного Білого кролика, який розповім їм про таємниці Дивокраю. Разом з ним діти розфарбували білі троянди в червоний колір, склали розбиті чашки Капелюшника та нагодували літературними смаколиками Чеширського кота. За успіхи у вправах на кмітливість дітлахи отримали передбачення та поради від мудрої Блакитної гусені.
Подолавши Червону королеву, монстрики долучилися до страшенно цікавого майстер-класу «Солодкі троянди» і навчилися перетворювати чупа-чупси на квіти з гофрованого паперу.

Що не кажіть,  а Гелловін у бібліотеці минув страх, як лячно!
 

27.10.2023

Бібліотека №119
    Чи бувають діти, які не люблять мультиків? Симпатичні та кумедні персонажі так захоплюють!  Тож з нагоди Міжнародного дня анімації бібліотека № 119 запросила дошкільнят з вадами мовлення до подорожі у світ української мультиплікації.
 
 
 
 
    Під час інтерактивного спілкування з бібліотекарями маленькі читачі пригадали літературні твори, за сюжетами яких створені мультфільми, розповіли про своїх улюблених мультгероїв – Капітошку, Ведмедика, що живе в річці, маленького Поросятка. І, звісно, із задоволенням переглянули мультики, які вчать щирості, доброті, справжній дружбі, справедливості.
 
 
 
   А Слоненятко з мультфільму «Як Петрик П’яточкін слоників рахував», яке розмалювали малята, стало для них новим мультяшним другом.     

 
 

27.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    До Дня української писемності та мови у ЦРБ імені П. А. Загребельного відбувся мовний турнір «Мова – душа нації».
 
 
 

    Діти доєднувалися до словникових естафет, розгадували ребуси та займалися «мовним» фітнесом – створювали антонімічні пари. Під час мовного турніру юні відвідувачі не лише перевірили свої знання української мови, а й зміцнили навички командної роботи.
 
 
 

    А за допомогою різноманітних тематичних конкурсів діти усвідомили цінність та унікальність своєї рідної мови. Адже мова – це душа нації!
 
 

26.10.2023

Бібліотека №119
 
Під час осінніх канікул школярі охоче відівідують дитячу бібліотеку № 119, щоб насолодитися читанням цікавих книжок, змістовно провести дозвілля, набути нових знань, зокрема, і з української мови. На відзначення Дня української писемності та мови бібліотекарі влаштували для дітей філологічний калейдоскоп в ігровій студії «Мовні витребеньки».
Вірші про рідну мову та Україну, відеоролик «Факти про українську мову», подорож сторінками книжки Лесі Мовчун «ГоловоМовки професора Макарончика», мовні ребуси і загадки, ігри «Збери прислів'я» та «Розумний шифрувальник» - юні мовознавці залюбки відкривали для себе таємниці рідного слова.
 

26.10.2023

Бібліотека ім. С. Олійника
   З нагоди Дня української писемності та мови бібліотека ім. С. Олійника завітала до школи № 147 на мовознавчий марафон «Слово заради майбутнього».
 
 
 
   Бібліотекарі розповіли, що мова пройшла різні шляхи творення, так деякі з них взяли початок у народних обрядах і віруваннях, адже мова – одне із багатьох див, створених людьми. Юні користувачі з ентузіазмом прийняли участь в марафоні, який допоміг сформувати розуміння того, що українська мова – наш скарб без якого не може існувати ні народ, ні Україна, як держава.
 
 
 
 
   Під час мовознавчого змагання пролунало багато українських пісень про рідну мову, віршів, загадок та легенд.
    На майстер-класі діти в жовто-блакитних фантазіях відобразили гордість за нашу країну.
 

26.10.2023

Бібліотека №1
    До Дня Української писемності і мови бібліотека № 1 провела мовознавчу годину «О мово, ніжна, колискова!» для читайликів ДНЗ № 12. На захід завітала київська поетеса – Віра Свистун.
 
 
 
   Пані Віра презентувала свою книжку «Теревені» та віршовану казку «Жилибули». Дошкільнят захопила розповідь і вони складали рими, слова, повторили голосні та приголосні, тлумачили словосполучення, вивчили українське народне прислів’я, що було у казці, збагатили свій словниковий запас.
 
 
 
   Бажаємо всім дітям разом із батьками читати книжки, щоб розмовляти літературною українською мовою.
 
 

25.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
    До Дня української мови та писемності у ЦРБ ім. П. А. Загребельного відбувся мовознавчий захід, присвячений клясичному українському правопису, який називають «скрипниківкою».
    Учасники заходу занурилися в одну із найцікавіших й водночас найтрагічніших сторінок історії української мови – період українізації. Саме тоді, у 1928 році, був запроваджений славнозвісний правопис, також відомий, як «харківський правопис», або «правопис Голоскевича» та «правопис Скрипника».
 
 
 
   Аудиторія довідалася про своєрідність цього правопису, долю його творців та як сучасна редакція українського правопису повернула до життя деякі його особливості, які є частиною української орфографічної традиції.
  А наприкінці зустрічі усі відвідувачі успішно склали невеличкий тест на знання норм сучасної української мови.

 
 

24.10.2023

ЦРБ ім. П.А. Загребельного

ЦРБ ім. П. А. Загребельного  та  СНВК «Мрія»  поєднує тривала та продуктивна співпраця. От і нещодавно для його вихованців бібліотекарі провели патріотичний захід  «Україна – починається з мене».
Зустріч розпочалася зі жвавого обговорення державної та народної символіки України, під час якого допитливі дітлахи дізналися чимало цікавих фактів. Опісля діти взяли участь у різноманітних тематичних конкурсах, зокрема на розвиток дрібної моторики рук.
Справжньою відрадою для юних читачів. стала творчість дитячої письменниці Ірини Мацко. Особливо їм припала до душі патріотична казка «Коник Вогник, який засвітив зорі».

А на завершення дітвора з радістю та завзяттям долучилася до майстер-класу з малювання піксельного Пса Патрона.
 

Відео

 
Ірен Роздобудько.
 

Фотогалерея

Акція «Бібліотека під відкритим небом» 17.05.2014
 
Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter