05.03.2020

Бібліотека №115
Разом ми – сила!
 
     Незабаром буде відкрито оновлений простір бібліотеки № 115 для дітей – сучасного Biblio Hubу, який  стане «центром тяжіння» для дітей та молоді Троєщини. А поки облаштовуються приміщення бібліотеки, закуповуються меблі та обладнання, наші добрі друзі вже турбуються про те, як  забезпечити  ігровий процес у бібліотеці, щоб він став логічним продовженням виховання інтелектуальної особистості дитини.
 
 

     Щиро вдячні  депутату Київради Петру Кузику та його команді за допомогу, підтримку та розуміння необхідності  формування справжнього маленького українця спільними зусиллями!
     
 
 

05.03.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Весняні новини для матусь»
Родинне свято

Ось і весна завітала до нас! З сонечком, теплом, першими квітами та святом матусь, бабусь та, звичайно, дівчаток.

Вихованці підліткового клубу «Космос» та їхні батьки – активні відвідувачі бібліотеки. Тому спільні посиденьки, в освітньо-культурному центрі «Дивосвіт», зібрали численну аудиторію.
Свято вийшло на славу – веселим та яскравим. Співи, танці, декламування віршів, подарунки… А скільки емоцій викликала осучаснена казка «Ріпка»!
Будьте з нами і позитиву вистачить не тільки на весну, а й на цілий рік!
 

04.03.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Цвіте дивограєм Тарасове слово…»
Літературна світлиця
 
    До 206-річниці з дня народження Тараса Шевченка в бібліотеці зібралися учні середнього та старшого шкільного віку ЗЗСО № 23 мікрорайону Биківня. Юні шанувальники вогненного слова Кобзаря були щиро раді творчій зустрічі з поетесою, журналісткою, племінчатою праправнучкою Тараса Шевченка - Людмилою Красицькою.
 
 

    Цікаві маловідомі факти із життя поета, коментарі до творчості, почуті дітьми від пані Людмили, стануть школярам у пригоді в їх подальшому навчанні. Приємною несподіванкою для учасників заходу стало читання Людмилою Красицькою свого віршу «На садибі Шевченка» із збірки поезії «Листопад тисячоліття».


 
 

04.03.2020

Бібліотека №1
«Бджілчина весна»
Складання казки

«Зацвітає гречка біло – біло,
Ось уже і бджілка прилетіла».

Л. Забашта

Дитячий дошкільний заклад  - це «великий вулик, де живе багато маленьких бджілок».  Вперше завітали до нашої бібліотеки вихованці ДНЗ № 175, щоб познайомитись із книжками, написаними всесвітньовідомими  дитячими письменниками та поетами.
Поки ще не всі дітлахи знають букви і вміють читати. Тож маленькі гості уважно роздивлялись кожну дитячу книжку, а бібліотекарка розповідала про її автора. А як малюки раділи, коли бачили знайому ілюстрацію до казки! Бібліотекарка запропонувала дітям уявити себе казкарями та спробувати колективно скласти казку про бджілку-мандрівницю. Спочатку  вживались  в образ, а потім від імені бджілки відповідали на питання: яка бджілка? як називається будиночок, де живе бджілка? коли прокидається? кого може зустріти бджілка на своєму шляху? «Навесні, коли яскраве сонечко вже зігріває землю, удосвіта прокинулась маленька…» , а потім по черзі складали казку. Колективна казочка мала і ілюстрацію, яку створив художник ЦБС Деснянського району Шпортько Валерій Іванович.
Маленькі казкарі розповідали і навчали один одного бути працьовитими, доброзичливими, ввічливими, життєрадісними, любити природу! Гарну казку придумали діти!
 

03.03.2020

Бібліотека №115
«Крок у своє майбутнє»
Профорієнтаційний квест
 
Які професії починають зникати, а які з’являться у майбутньому? Яку професію опанувати? На ці та інші питання отримали відповіді учні 9 класу ЗЗСО № 249, які прийшли сьогодні до бібліотеки.
Фахівці Центру підготовки та підвищення кваліфікації Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського дали молоді уявлення про важливість вибору професії в житті людини, узагальнили знання про різновиди професій, їхні особливості. Під час виконання завдань квесту учні отримали можливість ознайомитися з окремими професіями майбутнього, які можливо буде опанувати навчаючись в Університеті, формували вміння працювати в команді та виховувати працелюбність і культуру спілкування.
А краще зорієнтуватися у виборі майбутньої професії дітям допомогла література, запропонована бібліотекарями.
 

02.03.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Ми захистимо!»  
Шпаргалка пішохода

До свята працівників патрульно-постової служби, до Лабораторії Смаку «Space hall», завітав інспектор Управління патрульної поліції. Перше питання до аудиторії: «Як відрізнити справжнього поліцейського?» було невипадковим. Бо діти дуже здивувалися, побачивши гарну молоду жінку у формі. Але старший лейтенант, пані Олександра, швидко розвіяла їх сумніви. А ще розповіла про правила поведінки на дорозі, їзди на велосипеді, поведінки з незнайомцями та як захиститись від крадіїв.
Ігри, спілкування, фото на згадку… І, звичайно, - квіти до професійного свята. Хай усі будуть обізнані та законослухняні! А така поліція нас захистить – ми впевнені!
 

01.03.2020

Бібліотека №1
«Бал квітів»
Майстер клас

Щонеділі бібліотека наповнюється дитячим галасом, жартами, бо маленькі відвідувачі з нетерпінням чекають заняття гуртка «REP» (read, education, play! = читай, учись, грай!).

У перший весняний день, коли природа пробуджується і починає згодом буяти, гуртківці взяли участь у казковому майстер класі. Всі  присутні поринули  у дивовижний світ квітів. Дівчатка наперебій вигукували назви весняних першоцвітів. Маленькі відвідувачі гуртка наполегливо і завзято різали, клеїли. Як справжні дизайнери підбирали кольори. Творчий потенціал дітлахи черпали із прочитаних книг, які залюбки беруть у бібліотеці! І …о диво! Райдужна палітра весняних квітів заграла!
Бібліотека запрошує всіх бажаючих взяти участь у різноманітних заходах, що сприяють вихованню естетичного смаку та розвитку творчого потенціалу дитини!
 

29.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Ходімо, Колодію, на нашу затію…»

Публічні бібліотеки Деснянського району завершили Масний тиждень участю у народному гулянні «Ходімо, Колодію, на нашу затію…», які відбулися біля приміщення Деснянської райдержадміністрації та у парковій зоні «Я люблю мій парк».

Гостям заходу бібліотекарі розповіли про історію виникнення Масниці та прикмети, що її супроводжують.
Під час гулянь присутні з захопленням брали участь у різноманітних іграх, вікторинах, майстер класах, жартували, водили хороводи, відгадували загадки, а особливо всім сподобався вінок народних пісень та частівок про Масницю.
Учасникам  заходу були роздані інформаційні флаєри «Сім фактів про Масницю».
Одне з найулюбленіших стародавніх слов`янських свят Масниця – деснянці провели весело та з хорошим весняним настроєм.
 

27.02.2020

Бібліотека ім. С. Олійника
«Масляна іде, весну веде»
Пізнавальна година

   Є таке свято, веселе і радісне, називають його Масляна. Вона знаменує кінець зими, це не може не радувати. А вже як люблять це свято діти! Кожен день цього тижня має свою назву, яка говорить про те, що в цей день потрібно робити.
 
 

    Юні користувачі, які завітали в бібліотеку на пізнавальну годину, дізнались багато цікавого про  Масляну та розповіли про традиції свята, які підтримуються в їх родинах.
     Завершився захід майстер класом «Зайчик на пальчик» (різновид ляльки мотанки), який уособлює благополуччя та достаток, береже від бід. А наостанок усі поласували смаколиками, які приготували дітям бібліотекарі.
 
 

     Свято пройшло завзято і весело,  школярі  надовго зарядилися позитивною енергією!




 
 

27.02.2020

Бібліотека ім. Ю. Гагаріна
«Карнавал – феєрверк емоцій!»
Свято

     Частинка популярного європейського карнавалу, що проходить наразі в хорватському місті Рієка, дісталась і до бібліотеки.   Гарний настрій, яскраві костюми, веселі гості та господині. Емоційний виступ танцівниць підштовхнув усіх учасників до розучування запальних румби та ламбади. Не забули й про ігри, які згадали, завдяки книжкам: «Відгадай хто», «Не зіб’юсь» та інші.
 
 
 

     А вихованці підліткового клубу «Космос», освітньо-культурного центру «Дивосвіт», активно демонстрували свої здібності читців, гімнастів і, звичайно, танцюристів.
 
 
 

     Безкінечний хоровод веселощів, а наприкінці - символічні подарунки.




 
 

27.02.2020

ЦРБ ім. П.А. Загребельного
«Музика, що поєднала серця Лесі Українки та Климента Квітки»
Літературно-біографічний калейдоскоп
 
    В Києві, на Деміївці, зберіглася Свято-Вознесенська церква, де вінчалися Климент Квітка з Лесею Українкою (Ларисою Косач). Климент Квітка для Лесі Українки, від першої зустрічі й до останніх днів, був однодумцем, коханим та вірним другом.
    До Галереї мистецтв завітала завідувач музею Лесі Українки Щукіна Ірина Анатоліївна, щоб розказати учням 9 класу гімназії «Троєщина» про долі та творчість, про любов та спорідненість душ двох непересічних особистостей в історії української культури.
 
 
 

    Пані Ірина розповіла про важливі віхи життя Климента Квітки, українського фольклориста та поетеси й перекладачки Лесі Українки. Цікаво було почути про історію їх знайомства та подальшу плідну співпрацю на ниві української культури. Діти активно розгадували тематичний кросворд «Перший друкований вірш Лесі Українки» та взяли участь в літературному марафоні «Росла в гаю конвалія…».
 
 

    Захід був присвячений 140-річчю від дня народження Климента Квітки та 149-річчю від дня народження Лесі Українки.


 
 

Відео

 
Віртуальна виставка "Знай свої цілі" за проєктом
гендерного напрямку "Рівні можливості"
 

Фотогалерея



Акція Деснянської ЦБС м.Києва до Всеукраїнського дня бібілоітек "Читай з користю та насолодою! Місце зустрічі - бібліотека!"

Знайшли помилку у тексті?
Будь ласка, виділіть її  та натисніть Ctrl + Enter